ایا اینترنت ملی شده است؟

tak2750

عضو جدید
من از اینترنت مخابرات استفاده میکنم.
الان حدود یک هفته میشه که اینترنتم به طور وحشتناکی کند شده. هر چقدر هم که به پشتیبانی زنگ میزدم میگفتند که تقریبا عادیه.
همه میدونیم که یکی از ویژگی های اینترنت ملی این بود که سرعت دانلود از سرور های داخل کشور خیلی از سرور هاای خارج کشور بیشتر میشه. منم هر فایلی که دانلود میکردم سرعتش خیلی پایین بود.مخصوصا که اگه میخاستم از ضمیمه ایمیل یاهو فایلی رو دانلود کنم.
تا این که به شکل اتفاقی متوجه نکته جالبی شدم. سرعت دانلود از سایتهای دولتی به شکل باور نکردنی بالا رفته. دو تا عکس هم گذاشتم تا اثبات بشه. در ضمن لینک فایها رو هم قرار میدم تا شما هم امتحان کنید.
لینک فایل از سایت اموزش پرورش http://quran.medu.ir/certificate_help.exe
لینک متفرقه
http://s2.p30download.com/users/202...ayer.v11.3.300.257.IE.x86_p30download.com.exe
عکس رر

آخرین ویرایش:

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این یعنی چی؟
منم از اینترنت مخابرات استفاده می کنم که شدیدا سرعتش اومده پایین.کاریشم نمی تونم بکنم
سرعت بالای سایتهای دولتی چه ارتباطی به کاهش سرعت ما داره؟؟؟

tak2750

عضو جدید
خب این یعنی چی؟
منم از اینترنت مخابرات استفاده می کنم که شدیدا سرعتش اومده پایین.کاریشم نمی تونم بکنم
سرعت بالای سایتهای دولتی چه ارتباطی به کاهش سرعت ما داره؟؟؟
اگه مشکل فنی بود باید برای همه سایتها یکسان باشه.
نه اینکه برای سایتهای دولتی چند برابر باشه.
و وقتی که مثلا میخای یه فایلی که به ایمیل یاهو ضمیمه شده رو دانلود کنی سرعتت به یک تا دو کیلو بایت محدود میشه.
این یعنی که مخابرات مخصوصا سرعت دسترسی به سرورهای خارجی رو محدود کرده

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیر....

مخابرات، همراه سرویس های خودش دسترسی به شبکه‌ی اینترانت رو هم ارائه میکنه.... دلیل سرعت بالای شما، اینه که وقتی از سایت دولتی استفاده میکنین، دسترسیتون با استفاده از اینترانت هستش...

اینترانت حدود 4-5 سالی هست که وجود داره و بوده و خواهد بود!!! نگران نباشید!!

دلیل افت وشتناک سرعت همه‌ی ما مخابراتی ها، اینه که دیتامون به سروری در انگلیس میره بعد میره به سرور مورد نظر!! بعد میاد پیش ما.... این باعث کند شدن سرعت میشه!! پورت های بسته شده، سرور های بسته شده و ....!!!!
اگر هم از چیز شکن استفاده میکنین که دیگه واویلا!!!!

نکته‌ی بعدی هم این هستش که مخابرات افتاده به جون تمام یوزر هاش و داره اینترنت ها رو به 128 تبدیل میکنه.... من 512 داشتم 24 ساعته با سرعت 70 تا دانلود میکردم، الان دارم 24 ساعته دانلود میکنم ولی با سرعت 10 تا!!!

سرعت دسترسی شما برای اینترانت در صورتی که اینترنت 128 مخابرات دارین، بسیار پایینه!!!! چک کنین احتمالا برنامه‌ای داره زیرابی میره و از اینترنت استفاده میکنه....
جاوا، فوتوشاپ، گوگل، ویندوز خودش!!، IDM، فایرفاکس،انتی ویروس های سنگین!! از جمله‌ی برنامه هایی هستن که بدون اجازه‌ی شما سرشون رو میندازن پایین و خودشون رو اپدیت میکنن یا مشغول گپ و گفت با سرورشون میشن که باعث میشه سرعتتون پایین بیاد!!!!

ویروسی شدن سیستم هم عامل دیگه هستش!! خدا رو چه دیدی؟! شاید یه ویروس خوشکل داره عکس ها و فایل های روی سیستمتون رو اپلود میکنه برا یه هکر خوش ذوق!!!!

tak2750

عضو جدید
خیر....

مخابرات، همراه سرویس های خودش دسترسی به شبکه‌ی اینترانت رو هم ارائه میکنه.... دلیل سرعت بالای شما، اینه که وقتی از سایت دولتی استفاده میکنین، دسترسیتون با استفاده از اینترانت هستش...

اینترانت حدود 4-5 سالی هست که وجود داره و بوده و خواهد بود!!! نگران نباشید!!

دلیل افت وشتناک سرعت همه‌ی ما مخابراتی ها، اینه که دیتامون به سروری در انگلیس میره بعد میره به سرور مورد نظر!! بعد میاد پیش ما.... این باعث کند شدن سرعت میشه!! پورت های بسته شده، سرور های بسته شده و ....!!!!
اگر هم از چیز شکن استفاده میکنین که دیگه واویلا!!!!

نکته‌ی بعدی هم این هستش که مخابرات افتاده به جون تمام یوزر هاش و داره اینترنت ها رو به 128 تبدیل میکنه.... من 512 داشتم 24 ساعته با سرعت 70 تا دانلود میکردم، الان دارم 24 ساعته دانلود میکنم ولی با سرعت 10 تا!!!

سرعت دسترسی شما برای اینترانت در صورتی که اینترنت 128 مخابرات دارین، بسیار پایینه!!!! چک کنین احتمالا برنامه‌ای داره زیرابی میره و از اینترنت استفاده میکنه....
جاوا، فوتوشاپ، گوگل، ویندوز خودش!!، IDM، فایرفاکس،انتی ویروس های سنگین!! از جمله‌ی برنامه هایی هستن که بدون اجازه‌ی شما سرشون رو میندازن پایین و خودشون رو اپدیت میکنن یا مشغول گپ و گفت با سرورشون میشن که باعث میشه سرعتتون پایین بیاد!!!!

ویروسی شدن سیستم هم عامل دیگه هستش!! خدا رو چه دیدی؟! شاید یه ویروس خوشکل داره عکس ها و فایل های روی سیستمتون رو اپلود میکنه برا یه هکر خوش ذوق!!!!
خیلی ممنون.
پس حدس من درست بود و به عمد سرعت رو اوردند پایین!!!
منم اینترنتم512 هست و با سرعت 50 دانلود میکردم.
ولی حدود یک هفته میشه که سرعت دانلود منم 10 کیلو شده!!!!
در باره ویروس و بقیه چیز ها هم مطمینم.هم ویندوزم جدیده.هم پهنای اپلود رو چک میکنم.
و هم پهنای باند دانلود تا مطمین بشم چیزی بدون اجازه دانلود اپلود نشه.

در ضمن این اینترانت دیگه چیه.
ایا سایت دانلود سریال و نرم افزار اینترانتی هم میشناسید:D

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینترانت، همون اینترنت ملی هستش!!همه‌ی کشور های دنیا(اکثر پیشرفتشون!!) یه شبکه‌ی گنده‌ی داخلی دارن برای خدمات دولتی و بانکی و ...ی خودشون که به این تیپ شبکه میگن اینترانت!! حالا مهندس های ایرانی لطف کردن اینترانت رو برا خود شیرینی اسمش رو گذاشتن اینترنت ملی!! اینترنت هم یه شبکه‌ای هستش که هر کسی از هر جای دنیا میتونه بهش وصل بشه!!مجموعه‌ای از هزاران شبکه‌ی کوچیک و بزرگ دیگه‌ هستش..............................در مورد سایت برای دانلود فیلم روی اینترانت، میتونید به سایت صدا و سیما برید و ازشون بخواید فیلم هایی که میخرن رو قبل از سانسور براتون بذارن!! ولی جدای از شوخی خیر!! هزینه های اینترانت واقعا سرسام اوره و کسی جرات راه اندازی سایت اشتراک فیلم روی این شبکه رو نداره!!

amirIIX

عضو جدید
اینترنت ملی این حرفا چیه روسیه خودش کشت نتونست ایران ایترنت ملی بده :D :D :D :

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه میدونیم که یکی از ویژگی های اینترنت ملی این بود که سرعت دانلود از سرور های داخل کشور خیلی از سرور هاای خارج کشور بیشتر میشه.
سرعت شما هرچقدر هم که بالا بره از سرعت سرویسی که استفاده میکنید تجاوز نخواهد کرد !
مثلا اگر سرویس 128 استفاده میکنید نهایت سرعت دانلود 16 خواهد بود
حالا سرور دانلود شما چه بخواهد ایران باشد و چه اروپا و چه هرجای دیگر

اینترنت ملی هم فکر نکنم تاثیری در سرعتها داشته باشد
اینترنت ملی فقط اهرمی خواهد بود در دست دولت مردان برای روزهای ..........

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مسئله اینه که سرویس اینترانت، سرویسی خارج از شبکه‌ی اینترنت هستش... بنابراین، من یادمه که با اینترنت 512 ام، سرعت دانلودم از سرور های اینترانتی 2 مگ بود!!! متاسفانه یه سرویس بدون محدودیت سرعت و دانلود در کنار یه سرویس با محدودیت وحشتناک سرعت میدن که ادم می‌مونه!!!!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینترنت منم 124 ولی دانلودش شصته​
شرکت های خصوصی، پهنای باند رو باز میذارن... شما اسما اینترنت 128 خریدی، ولی عملا اینترنت 512 بهت دادن!!!!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مسئله اینه که سرویس اینترانت، سرویسی خارج از شبکه‌ی اینترنت هستش... بنابراین، من یادمه که با اینترنت 512 ام، سرعت دانلودم از سرور های اینترانتی 2 مگ بود!!! متاسفانه یه سرویس بدون محدودیت سرعت و دانلود در کنار یه سرویس با محدودیت وحشتناک سرعت میدن که ادم می‌مونه!!!!
اینترانت و اینترنت هرچی که باشند و از هرکجا که باشند بالاخره آخرین nod که رد خواهند شد و سپس به شما خواهند رسید ، provider شماست
انتظار ندارید که کابل مودمتون مستقیم به روتر اروپا وصل باشه ؟!
اینترنت منم 124 ولی دانلودش شصته
اینترنت 128 حجمی (محدود)
درسته ؟
کلمه محدود و حجمی رو هم بگذارید کنارش که برای مردم سو تفاهم پیش نیاد ;)

سرویسهای حجمی با سرعت بالا برای تمام کردن سریع حجم و در نتیجه خرید حجم اضافی توسط مشتری و در نتیجه درآمد بیشتر برای provider