اگه به قانون سربازی اعتراض داری بیا تو..

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

همانطور که ميدانيد در بسياري از کشورهاي جهان خدمت نظام وظيفه
به اين شکل که در ايران است وجود ندارد و در بسياري از کشورها خدمت
اجباری نظام وظيفه سالهاست که منسوخ شده است وسرباز گيري حرفه اي با مزاياي
عالي مرسوم است. در بسياري از کشورها اين خدمت اختياريست و در ديگر کشورها
هم که اجباري مي باشد اين خدمت 2 الي 3 ماه ان هم براي اموزش اوليه دفاع مي باشد ولي در کشور
ما نزديک به دو سال اين خدمت طول مي کشد که در دنيا يک رکورد مي باشد و از نيروي جوانان بدون دستمزد بهره کشي مي شود .خيلي از جوانان اروپايي که در کشور خود از بهترين امکانات برخوردارند سربازي نمي روند ولي ما بخاطر امکاناتي که نداشته ايم بايد 2سال دين خود به را ادعا کنيم تا مرد شويم!!!؟؟؟؟:razz::(

ما جوانان ايران به قانون نابرابر و اجباري سربازي که حق طبيعي ما و تنها سرمايه ما که عمر ما
مي باشد را از ما ميگيرد و کلمه نظام سربازي را نوع بزک شده کلمه برده اري ميدانيم وبه
ان اعتراض داريم .

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقااااااااااااا من اعتراض دارم

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخی.... دیگه سربازی هم نرین چیکار کنین...
می دونین چیه؟؟؟ این سربازی قراره انتقام مادرای بیچاره تون و البته همسرای آینده تونو بگیره که حیفتون میاد سطل زباله ی توی آشپزخونه شونو تا دم در ببرین:D:biggrin:
خیلی خب بابا دمپاییاتونو غلاف کنین.....
منم می گم اعتراض دارم;)
ولی یادتون باشه تحت فشار و تهدید بود...:D

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخی.... دیگه سربازی هم نرین چیکار کنین...
می دونین چیه؟؟؟ این سربازی قراره انتقام مادرای بیچاره تون و البته همسرای آینده تونو بگیره که حیفتون میاد سطل زباله ی توی آشپزخونه شونو تا دم در ببرین:D:biggrin:
خیلی خب بابا دمپاییاتونو غلاف کنین.....
منم می گم اعتراض دارم;)
ولی یادتون باشه تحت فشار و تهدید بود...:D
خیلی دوست داشتی پسر باشی نه؟؟؟؟؟؟ من میدونم این قانون سربازی رو هم یه زن فمنیسم درست کرده , ما که دانشگاه هم واسمون شده سربازی چه فرقی میکنه این مملکت همش سربازیه ;)

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
مطمئنن یکی از چرت ترین قانون هاست. مثلاض شما نمی تونین قبل از سربازی پاسپورت بگیرین، نمی تونین برا ارشد پشت کنکور بمونین، از همه مهم تر 2 سال از بهترین دوره ی زندگیتون هدر می ره.
حالا مسخره ترش اینجاست که بعضیا با پارتی بازی میرن سربازیشون رو تو امریه می گذرونن و واسشون سابقه کار هم محاسبه می شه!!!
متاسفانه زجراورترین قسمت ماجرا اینه که بعضی از ارتشیا عقده این. مثلاً هم کلاسی من با دیپلم رفته بود سربازی. تعریف می کرد که ارشدشون یه عقده ای بوده که دوست داشته بچه های تحصیل کرده رو داغون کنه. مثلاً دوست من واسه بچه هایی با مدرک ارشد و یا پزشکی بشین پاشو میداده. دوستم میگه که اون خجالت می کشیده چون اونا هم از لحاظ سنی و هم تحصیلی ازش بزرگ بودن ولی اون ارشدشون با لذت از کارش فقط می خندیده!!!

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اين قوانين مزخرف يهو وسط سال 85 اضافه نميشد من .... هم الكي واسه رشته پزشكي پشت كنكور نمي موندم و عين آدم انتخاب واحد مي كردم و مي رفتم دانشگاه الانم دانشگاه آزاد درس نمي خوندم

ولي يهو بعد از مهلت انتخاب رشته اعلام شد آقايون بايد برن سربازي قانوني به نام تمديد يه ساله وجود نداره!!!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی دوست داشتی پسر باشی نه؟؟؟؟؟؟
آره...ولی نه به صرف پسر بودن
بیشتر عاشق اون همه آزادی مفتی ام که به شما می دن:biggrin: :cool:
من میدونم این قانون سربازی رو هم یه زن فمنیسم درست کرده
دمش گرم...چه کرده:w15::w15:
ما که دانشگاه هم واسمون شده سربازی چه فرقی میکنه این مملکت همش سربازیه ;)
این یکی که واسه ماها بدتره بابا...
پس ببینین... دخترا هم می رن سربازی
غصه نخورین عزیزانم:w12:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خوب... یه کم گناه دارین
ولی سعی کنین قسمت خوب ماجرا رو ببینین...فکر کنین اگه الان جنگ بود و مجبور بودین برین جنگ چی می شد؟... می بینین؟ وضعتون اونقدا هم بد نیست
این نیمه ی پر لیوانه:D;)

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اعتراض دارم
من با خودم عهد كردم كه تا زماني كه سربازي اجباري لغو نشده يا دوباره قانون خريد سربازي اجرا نشه درس بخونم كه سربازي نرم :book::w10:
واقعا وحشتناكه:w45:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاملا با سربازی موافقم .
اگه پسرا سر بازی نرن پس چی کار کنن؟ تو ایران که همه چی واسه پسراس حالا فقط یه سربازی دارن.
اونم چه سربازی که همش خونن.

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
سربازی برای خودسازی خیلی خوبه اما 2 سال خیلی خیلی زیاده و باعث نرفتن یا فرار مشمولان میشه. 9 ماه خوبه

hamidnj

عضو جدید
کدوم دوران مقدس سربازی باید بگین دوران حمالی 2 سال از بهترین دوران زندگی هر فرد که جوانیشه ازش میگرن بعد میگن دوران مقدس

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سربازی باید باشه ولی دو سال زیاده
مدتش باید کمتر باشه
بعدشم هی میگن پسرا برن سربازی مرد بشن. خوب حالا میگیم پسرا رفتن سربازی مرد شده
این دخترا کی میخان زن بشن خدا میدونه

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسر جون سرتو بنداز پایین خدمتتو کن
سعی کن واقعیتو بپذیری
فعلا تو مرحله انکار بسر میبری
ما رفتیم شماهم برید:cool:

maverick

عضو جدید
موفق ترین افرادی که توی زمینه کاری خودم دیدم هیچ کدوم سربازی نرفته اند . با دیدن اونها افسوس اون دوسالی رو میخورم که به نام خدمت مقدس(!!؟!!) سربازی به فنا رفت و میشد خیلی بهتر ازش استفاده کرد...

lord of darkness

عضو جدید
من کاملا با سربازی موافقم .
اگه پسرا سر بازی نرن پس چی کار کنن؟ تو ایران که همه چی واسه پسراس حالا فقط یه سربازی دارن.
اونم چه سربازی که همش خونن.

دختر جان از چیزی که اطلاع نداری لطفن صحبت نکن مرخصی استحاقی سربازها بسیار کمتر شده یعنی ماهی یک روز!!!!

lord of darkness

عضو جدید
فعلن که مدت سربازی ازسال 90 که 18 ماه بود د ر سال 91 به21 ماه و در سال جدید گویا به علت کاهش اولاد ذکور به24 ماه افزایش می یابد
و هیچ برنامه ای هم برای کاهش مدت و خرید به علت کاهش فرندان ذکور نیست و چاره ای هم نیست تا خود 50 سالگی هم برای خروج از کشور باید وضعیت خدمتی مشخص باشد و الا...:)

lord of darkness

عضو جدید
بد نیست بدانیم که سربازی در کشورهای عربی حتی کشور جدید و کوچکی مثل بحرین هم اختیاریست!!!
و در افغانستان حقوق سربازها به پول ایران حدود هشتصد هزار تومن ماهیانه است!!!!!:D

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ خوشم از این قانون و تلف کردن 2 سال از بهترین سال های عمرم نمیاد.:razz:

معافیت هم نمیتونم بگیرم.:razz:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سربازی خوبه که!
حالا یه قانون واسه شما پسرا گذاشتن انقد نق نق نداره که
برید سربازی خوش بگذره.... التماس دعا:D

بالا