اگه اینکارو نکنی تا ده روز دیگه می میری

mario22

عضو جدید
دقت کردین چند وقتیه که مدام ازین اس ام اس ها برامون میاد که توش مثلا می گه:

«110 روز مونده به ولادت امام زمان روزی ده تا صلوات بفرست و این اس ام اس رو هم واسه ده نفر بفرست! یه بار برای امام زمانت 160 تومن خرج کن. اگه این کارو بکنی خبر خوبی می شنوی وگرنه منتظر یه خبر بد باش.»
یا اینکه این اس ام اس: «امام زمان شب به خواب کسی می رود و او را شفا می دهد و می گوید از خواب که بیدار شدی این اس ام اس را برای 10 نفر بفرست!»

یا این: «ده بار بگو یا الله و آرزو کن و برای ده نفر بفرست. سوال نکن فقط عمل کن!»
و....

اگه بخوام از لیست اس ام اس ها و ایمیل های اینجوری بگم شاید ده صفحه بشه. نمی دونم ملت چی فکر کردن؟ من نمی گم امر به معروف و یادآوری و ذکر گفتن کار بدیه. نخیر خیلی هم کار خوبیه! اما این چیزا که ادامه اش میارن چیزی جز خرافاته؟
آخه یعنی چی امام زمان شب میاد تو خوابت و میگه صبح پاشو اس ام اس بزن؟ آخه این حرفه؟
یا یعنی چی بلا سرت میاد اگه این کارو نکنی!
آدم یاد کتاب دعاهای تو امام زاده ها می افته که تو صفحه اولشون پره ازین چیزا با خطای بد و پر از غلط املایی که آدم سریع می فهمه کسی که نوشتش بی سواد یا کم سواده!
نمی دونم دچار چی شدیم که حتی نسل تحصیلکردمون هم ازین رفتارا بروز می دن؟
نظر شما چیه؟

f.mars

عضو جدید
دقت کردین چند وقتیه که مدام ازین اس ام اس ها برامون میاد که توش مثلا می گه:

«110 روز مونده به ولادت امام زمان روزی ده تا صلوات بفرست و این اس ام اس رو هم واسه ده نفر بفرست! یه بار برای امام زمانت 160 تومن خرج کن. اگه این کارو بکنی خبر خوبی می شنوی وگرنه منتظر یه خبر بد باش.»
یا اینکه این اس ام اس: «امام زمان شب به خواب کسی می رود و او را شفا می دهد و می گوید از خواب که بیدار شدی این اس ام اس را برای 10 نفر بفرست!»

یا این: «ده بار بگو یا الله و آرزو کن و برای ده نفر بفرست. سوال نکن فقط عمل کن!»
و....

اگه بخوام از لیست اس ام اس ها و ایمیل های اینجوری بگم شاید ده صفحه بشه. نمی دونم ملت چی فکر کردن؟ من نمی گم امر به معروف و یادآوری و ذکر گفتن کار بدیه. نخیر خیلی هم کار خوبیه! اما این چیزا که ادامه اش میارن چیزی جز خرافاته؟
آخه یعنی چی امام زمان شب میاد تو خوابت و میگه صبح پاشو اس ام اس بزن؟ آخه این حرفه؟
یا یعنی چی بلا سرت میاد اگه این کارو نکنی!
آدم یاد کتاب دعاهای تو امام زاده ها می افته که تو صفحه اولشون پره ازین چیزا با خطای بد و پر از غلط املایی که آدم سریع می فهمه کسی که نوشتش بی سواد یا کم سواده!
نمی دونم دچار چی شدیم که حتی نسل تحصیلکردمون هم ازین رفتارا بروز می دن؟
نظر شما چیه؟

کاملا موافقم باهات !!!! خیلی مسخره س. مهم قلب ادمه که به یاد خدا و ائمه باشه !! نه با فرستادن ده تا اس ام اس یا میل ثواب کنه یا اگه نفرستاد بلا ملایی سرش بیاد.
من که هر وقت از اینا برام می فرستن ، زودی پاک می کنم !!!!!! تا حالا هم هیچ بلایی سرم نیومده !!!!

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه خرافات تا بیخ و بن نفوذ کرده تو فرهنگمون، بعضی وقتا حتی از اساتید دانشگاه هم از این چیزا میشنویم، پس دیگه واااااااااااااااااااااااای به حال اون زن یا مرد بی سوادی که توی یه جای دور افتاده و بدون امکانات زندگی میکنن.
آدما اگر فقط به شعور خودشون احترام میزاشتن دیگه این مشکلات تو جامعه نبود.

علی حسنوند

عضو جدید
كي ميدونه شايد يكي از ترفند هاي مخابرات براي كسب درآمد بيشتر باشه كه به بازي گرفتن اعتقادات مردم بخوان كاسبي كنن
ولي بياد داشته باشيد
كه اعتقادات مردم قابل احترامند

• Like
واکنش ها: Sarp

mario22

عضو جدید
كي ميدونه شايد يكي از ترفند هاي مخابرات براي كسب درآمد بيشتر باشه كه به بازي گرفتن اعتقادات مردم بخوان كاسبي كنن
ولي بياد داشته باشيد
این دقیقاً همون چیزیه که من بعد از خوندن این پیامها احساس می کنم. اینکه اولین کسی که اینا رو فرستاده کی بوده؟
احترام به عقاید کاملاً درسته اما احترام به خرافات چی؟

industry

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي بياد داشته باشيد

اعتقاد به اینکه اگه یه مطلبی رو برای کس دیگه نفرستی میمیری یا میری جهنم ؟؟؟
اینها احترام دارن؟!!!
به اسم ائمه یه چیز هایی مینویسن که...
خوب اگه اینها درسته و اعتقاد صحیحیه جرا هیچ منبری معتبری اینها رو نقل نمیکنه؟؟؟
اینها اسمش اعتقاد نیست...(هر چی دوست داری بنامش خرافات یا...)
قرار نیست کسی به واسطه نفرستادن یه پیامک بره جهنم!!!!

علی حسنوند

عضو جدید
اعتقاد به اینکه اگه یه مطلبی رو برای کس دیگه نفرستی میمیری یا میری جهنم ؟؟؟
اینها احترام دارن؟!!!
به اسم ائمه یه چیز هایی مینویسن که...
خوب اگه اینها درسته و اعتقاد صحیحیه جرا هیچ منبری معتبری اینها رو نقل نمیکنه؟؟؟
اینها اسمش اعتقاد نیست...(هر چی دوست داری بنامش خرافات یا...)
قرار نیست کسی به واسطه نفرستادن یه پیامک بره جهنم!!!!
خدمت شما عارضم كه من نگفتم اينا درستن و هركي نفرسته جهنم ميره ،ولي اگه بفرستي يه ثواب هم ميبري.ولي اين رو قبول ندارم كه نفرستي و يا ناديده بگيري عذاب خواهي ديد و جهنم ميري
ولي نبايد اعتقادات بازي گرفته بشن چه با پيام كوتاه و يا نوشته هايي كه بايد از روشون بنويسي

علی حسنوند

عضو جدید
این دقیقاً همون چیزیه که من بعد از خوندن این پیامها احساس می کنم. اینکه اولین کسی که اینا رو فرستاده کی بوده؟
احترام به عقاید کاملاً درسته اما احترام به خرافات چی؟
من به مخابرات مشكوكم كه به وسيله ي عوامل خودي دست به اين كار ها ميزنن
و دين رو بازيچه ميكنن تا جيب خودشون رو پر كنن.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همین امروزشم مردم تا 10 روز دیگه کی به کیه!
جوابش خیلی ساده ست،
اس ام اس بفرست پول بده

ولی یه سؤال آخه...

قدیما که بچه بودم تو کاغذا اینا رو می نوشتن،اون موقع ما تلفن هم نداشتیم چه برسه به موبایل،
اونو چی میگین؟
سرگرمی و اذیت؟
فالگیر؟
بازیچه قرار دادن دین؟
واقعیت؟

کدومش بالاخره؟

rainy girl

عضو جدید
موافقم من همیشه به دوستام میگم واسم از این جور اس ام اسا نفرستن چون بهشون اعتقاد ندارم ولی بعضیا بهم میگن تو چقدر خسیسی!!!

amhain

عضو جدید
من به مخابرات مشكوكم كه به وسيله ي عوامل خودي دست به اين كار ها ميزنن
و دين رو بازيچه ميكنن تا جيب خودشون رو پر كنن.

من از همون اولین باری که این مدل اس ام اس واسم اومد مطمئن بودم کار مخابراته مردم و ساده گیر آورده
واقعا اگه حساب کنیم بینیم تو هر روز و هر ماه چنتا اس ام اس میاد اون وقت همه میفهمن استارتش کار خود مخابرات بوده
من که هیچوقت واسه کسی نمی فرستم
شمام نفرستین :warn:
درسته قسم میدن ولی چون قسمشون یه طرفس هیچ اجباری واسه آدم نیست
گناهم نداره
من از یه حاج آقا پرسیدم