اگر ملت ایران ازصحنه روزگار محو شود.....

Homer.J

عضو جدید
سلام
راستش در باب بحث ها و سخنان مختلفی که در مورد اهمیت و جایگاه کنونی ایران در جهان هست ، من یه سوال به ذهنم رسیده که از دوستان می خوام بهش جواب بدن و در موردش بحث کنیم:

اگه همین الان در اثر یه حادثه ، مردم ایران ( اونایی که الان تو محدوده سرزمینی ایران زندگی می کنن) از صحنه روزگتر محو بشن و فقط سرزمین ایران با تمام منابع خودش مثل رودها و جنگلها و معادن و میدانهای نفت وگازش باقی بمونه ، چه ضربه ای به تمدن بشری از هر لحاظ ، علمی ، فرهنگی ، هنری ، سیاسی ، مذهبی و ... وارد میاد...

این یه فرض محاله پس دوستان نیان بگن که نه از لحاظ علمی این غیر ممکنه.یا اینجا مملکت امام زمانه و خودش حافظ ما هست.. فرض کنیم که اتفاق افتاده باشه.

کاری هم به گذشته تاریخی ندارم و من ملت حال حاضر و ساکن در ایران رو می گم و فرض کنیم که تمام دستاورد هامون تو کل تاریخ سر جاشه....

می خوایم بحث کنم تا شاید 4 تا چیز در مورد اهمیت خودمون به عنوان یه ملت تو تمدن حال حاضر بشری یاد بگیریم.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید هفتاد میلیون محو بشن و این خیلی بده ولی دو سه نفرم باهاشون محو میشن که خیال همه راحت میشه وتمدن یه جون تازه پیدا میکنه

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
...

...

اگه مردم ایران محو شن هیچ اتفاقی نمیفته. چون ما مردم تاثیرگذاری در دنیا نیستیم. فقط یه مجلس یادبود گنده میگیرن برا همه و بعد از چند ماه هم یاد همه از خاطره ها فراموش میشه. بعدشم مردم از جان عزیزتر فلسطین و لبنان که کلی از ملت ما کندن و دارن می خورن میان تو خاک ما جایگزین میشن و اصطلاحا حالشو می برن و به حماقت تاریخی ما هم می خندن... خلاصه جشن می گیرن دیگه.

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید هفتاد میلیون محو بشن و این خیلی بده ولی دو سه نفرم باهاشون محو میشن که خیال همه راحت میشه وتمدن یه جون تازه پیدا میکنه

:w24:خدایی در چنین شرایطی عادلانه گفتی:w17:

اگه مردم ایران محو شن هیچ اتفاقی نمیفته. چون ما مردم تاثیرگذاری در دنیا نیستیم. فقط یه مجلس یادبود گنده میگیرن برا همه و بعد از چند ماه هم یاد همه از خاطره ها فراموش میشه. بعدشم مردم از جان عزیزتر فلسطین و لبنان که کلی از ملت ما کندن و دارن می خورن میان تو خاک ما جایگزین میشن و اصطلاحا حالشو می برن و به حماقت تاریخی ما هم می خندن... خلاصه جشن می گیرن دیگه.

استارتر عزیز وقتی فرض محال میگیری جواب های محال هم برات میدن :biggrin:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز

:w24:خدایی در چنین شرایطی عادلانه گفتی:w17:

استارتر عزیز وقتی فرض محال میگیری جواب های محال هم برات میدن :biggrin:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
راستش در باب بحث ها و سخنان مختلفی که در مورد اهمیت و جایگاه کنونی ایران در جهان هست ، من یه سوال به ذهنم رسیده که از دوستان می خوام بهش جواب بدن و در موردش بحث کنیم:

اگه همین الان در اثر یه حادثه ، مردم ایران ( اونایی که الان تو محدوده سرزمینی ایران زندگی می کنن) از صحنه روزگتر محو بشن و فقط سرزمین ایران با تمام منابع خودش مثل رودها و جنگلها و معادن و میدانهای نفت وگازش باقی بمونه ، چه ضربه ای به تمدن بشری از هر لحاظ ، علمی ، فرهنگی ، هنری ، سیاسی ، مذهبی و ... وارد میاد...

این یه فرض محاله پس دوستان نیان بگن که نه از لحاظ علمی این غیر ممکنه.یا اینجا مملکت امام زمانه و خودش حافظ ما هست.. فرض کنیم که اتفاق افتاده باشه.

کاری هم به گذشته تاریخی ندارم و من ملت حال حاضر و ساکن در ایران رو می گم و فرض کنیم که تمام دستاورد هامون تو کل تاریخ سر جاشه....

می خوایم بحث کنم تا شاید 4 تا چیز در مورد اهمیت خودمون به عنوان یه ملت تو تمدن حال حاضر بشری یاد بگیریم.

یعنی دیگه کی بگه مرگ بر اسرائیل
ایران حذف شه فلسطین لبنان اوگاندا...ونزوئلا و کشورهای دیگه هم از ضعف غذایی خواهند مرد مردمش
زیرا که کسی نیست نفت رو از چاه ایران بکشه بفروشه پولشو تقدیم اونا کنه
خوب اگه ایرانیان حذف بشن دیگه کسینیست تو اخبار اعلام کنه یک دانشمند ایرانی در پروژه بزرگ سرن هست در حالیکه از کشوری مثله روسیه میبینی 100 نفر هستن
اگه حذف بشن کی بیاد اینطوری مردمشو بکشه ..منظور کل اخبار جهان میخوابه

حالا
اگه حذف بشن خوب قدرت خاور میانه ما هستیم..صدمات جدی خواهد دید
جنگ جهانی سوم برای بدست اوردن ایران
تو ایران هم زیرساخت های علمی زیادی هست و دانشمندان زیادی هستن که هرچند از ایران میرن اما خوب اونا هم حذف میشن
بزرگان ایران خذف میشن
و ...

مردان بی ادعا

عضو جدید

بله اون دو سه نفر رو نمیدونم ولی یکی از اونا قلب ماست که حاضر هستن چشم بسته جون بدن واسش;)

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز

:surprised:

می گم این روز ها همه ی توجهتون به بحث فلسطین هست ها! خوبه. آفرین :w17:

elma

عضو جدید
عزیزم تو نگران نباش اگه اینجوری بشه هیچ اتفاق مهمی در دنیا نمی افته چون اصلا کسی نمی دونه ایران کجای این کره خاکی ایست ! فقط به جز کشور های دوست که اون وقت دیگه جایی نیست که سرمایه هاشو غارت کنن ببرن !

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

تاپیک جالبی هست.

منم یه سوال دیگه برام پیش اومد. دوستان به این هم جواب بدن:

اگر همین الان همه ی مردم اسرائیل از صحنه ی روزگار حذف بشن چی؟ اون وقت چی میشه؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم تو نگران نباش اگه اینجوری بشه هیچ اتفاق مهمی در دنیا نمی افته چون اصلا کسی نمی دونه ایران کجای این کره خاکی ایست ! فقط به جز کشور های دوست که اون وقت دیگه جایی نیست که سرمایه هاشو غارت کنن ببرن !

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک جالبی هست.

منم یه سوال دیگه برام پیش اومد. دوستان به این هم جواب بدن:

اگر همین الان همه ی مردم اسرائیل از صحنه ی روزگار حذف بشن چی؟ اون وقت چی میشه؟

اون وقت به کی بگیم مرگبر ...؟

خیلیهامون که از نون خوردن میفتیم

اقیانوس دیگه از این فکرا نکنیا
کم بدبختی داریم توهم بیکاری رو بهش اضافه کن

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس بهتره یه سر به سایت های خبرگزاری های بزرگ دنیا بزنی و ببینی که در صفحه ی اصلیشون حداقل یک خبر راجب ایران دارن

من نمی دونم ، کشوری مثل آمریکا به یه جایی مثل لبنان کمک های 4 میلیارد دلاری میکنه و اونوقت هیشکی ککش هم نمی گزه اما وقتی ایران 3 میلیون دلار میده ....

Homer.J

عضو جدید
ای بابا نیازی نیست با هم کل کل کنید. یه سوال ساده با فرض ساده . من هر روز می شنوم که ما کشور بسیار مهمی در جهان هستیم. یه فرض ساده مطرح کردم که بخوبی می تونه جایگاه ما رو تو دنیا مشخص کنه. نیازی نیست که اینجا شما بیاید و از علائقتون صحبت کنید.

مثلا در مورد اسرئیل می دونم که اگه این اتفاق بیفته میشه شاهد پایان مسئله فلسطین بود. حداقل در ظاهر حالا بعد دیگه چه اتفاقی میفته و این سرزمین چجوری میشه رو نمیدونم. ول پاسخ منطقی من به این سوال در سایر جنبه ها اینه که اگه ملت کنونی اسرائیل حذف بشن حداقل تو زمینه علوم کامپیوتر که من اطلاع دارم ، قسمتی مهمی از تولید علم و نرم افزار در جهان از بین می ره. چه حالا خوشمون بیاد یا نه....

خواهشن دیگه هم بحث نکنید ، هر کی تو هر رشته ای که تحصیل می کنه بیاد و دستاوردهای ایران رو تو اون رشته بگه. دستاوردهایی که برایه دنیا مهم باشه و تو پیشرفت علم و فرهنگ دنیا نقش داشته باشه .

بالا