اگر شما وكيل اين پرونده بوديد چگونه از اين پرونده دفاع مي كرديد؟

aliashnavar

عضو جدید
يك زمين زراعي ارثي به مساحت 20 هكتار در زمان حيات پدر به طور مساوي بين پدر وپسر بزرگ خانواده تقسيم شده حالا بعداز 22 سال از ده هكتار باقي مانده پسر كوچكتر به اندازه سهم الارث خودش برمي دارد حالا چهار تا خواهر نيز تقاضاي سهم الارث خود را دارند وبعد از اندازه گيري زمين پسر بزرگ متوجه شدند همان 10 هكتار است اما زمين موروثي 7هكتار است حالا اگر شما جاي وكيل مدافع اين پرونده بوديد چگونه از پسر كوچكتر دفاع مي كرديد؟

kingston1365

عضو جدید
يك زمين زراعي ارثي به مساحت 20 هكتار در زمان حيات پدر به طور مساوي بين پدر وپسر بزرگ خانواده تقسيم شده حالا بعداز 22 سال از ده هكتار باقي مانده پسر كوچكتر به اندازه سهم الارث خودش برمي دارد حالا چهار تا خواهر نيز تقاضاي سهم الارث خود را دارند وبعد از اندازه گيري زمين پسر بزرگ متوجه شدند همان 10 هكتار است اما زمين موروثي 7هكتار است حالا اگر شما جاي وكيل مدافع اين پرونده بوديد چگونه از پسر كوچكتر دفاع مي كرديد؟

سلام دوست عزيز
تقسيم از اول به صورت نصف .نصف و رايگان بوده يا نه؟
اگر قصد به 50% و رايگان باشد سهم برادر بزرگ 50%از 17 هكتار ميشود نه 10 هكتار ولي اگر معوض و با مساحت مشخص باشد سهم كل ورثه كه پسر بزرگ را نيز شامل مي شود 7 هكتار كه بايد 2 پسر و 1 دختر با فرض نبود ورثه ديگر تقسيم شود كه در هر صورت براي دريافت حكم انحصار وراثت بايد به شوراي حل اختلاف مرجه شود

اما پاسخ در صورتي كه تقسيم زمين بين پدر و پسر معوض بوده و به صورت 50% تقسيم شده باشد پسر كوچك مي تواند جهت فسخ معامله اقدام نمايد وهمچنين خواهرها

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هيچ كس نميتونه جاي وكيل باشه مگر اين كه سر رشته اي نسبت به اين قضيه داشته باشه\ دوست عزيزمون ميتونستن كمكتون كنن كه كردن\ وگرنه من به خودم اين اجازه رو نخواهم داد.

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای حل مشکلتان به همراه مدارک و اسناد به دفتر یک وکیل با سابقه رجوع کنید و با دادن وکالت امور خود را مرتفع سازید زیرا اینگونه اظهار نظر نمودن جز بوجود آوردن سر در گمی برای شما چیزی ندارد تنها راه حل چنین مشکلات و اختلافاتی مراجعه به وکیل و انجام امور شما توسط ایشان می باشد زیرا حضرتعال هنوز فرق فی مابین وکیل و وکیل مدافع نمیدانید و اگر مشکل مالی دارید با وکیلی که مراجعه مینمایید میتوانید توافق نمایید در چگونگی پرداخت حق الزحمه ایشان و از نظر بنده اطلاعاتی که من در خدمت شما میگذارم زمانی قابل استناد و دارای نتیجه بوده که بر اساس اسناد اظهار نظر کنم اگر نمیتوانید و توانائی مالی ندارید میتوانید از مشاورین کانون وکلاء و یا مشاورین قوه قضائیه در مجتمع های قضایی که رایگان میباشد و آنهم با بردن اصل مدارکتان مشاوره حضوری بگیرید

ماهک ماهان

عضو جدید
مثل اینکه علی جون آقا بهنام جوابتون رو داد من دارم حقوق می خونم تا چند وقت دیگه وکیل می شم مشکلتو حل می کنم

به نظر

به نظر

به نظر مي آيد كه زمين ارثي به هر ميزان كه باشد بايد به تساوی تقسيم شودبنابراين قدر متيقن مالكيت بر 5\8 هكتار است لذا 5\8هكتار در مالكيت پسر بزرگ مستفر و ما بقي بين وراث از جمله پسر بزرگ طبق قواعد و مقررات ارث تقسيم مي شود