اگر جای رئیس جمهور بودم ....

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه یه کار کنین مشکل سربازی نامزد من حل بشه؟؟؟
ایران نیست..نمیتونه بیاد...اگه بیاد نمیذارن بره...
لااقل بذارن بخره
بخدا دارم دیوونه میشم...یکی نیست به دل ما برسه؟؟؟
سلام
خوب من که رئیس جمهور نیستم!! ما میخوایم مشکلات جوان های مهندس اعلام کنیم، خوب اینم یک مشکلی هست دیگه....
خوب ایشون اگه بیان ایران و برن سربازی مشکل حل نمیشه؟؟:smile:
مشکل شما : رسیدگی به سربازان خارج از ایران
امیدوارم مشکل نامزدتونم خیلی زود حل بشه که ما هم یه شیرینی عروسی بیوفتیم:redface:
ممنونم:gol:

AVINA

عضو جدید
سلام
خوب من که رئیس جمهور نیستم!! ما میخوایم مشکلات جوان های مهندس اعلام کنیم، خوب اینم یک مشکلی هست دیگه....
خوب ایشون اگه بیان ایران و برن سربازی مشکل حل نمیشه؟؟:smile:
مشکل شما : رسیدگی به سربازان خارج از ایران
امیدوارم مشکل نامزدتونم خیلی زود حل بشه که ما هم یه شیرینی عروسی بیوفتیم:redface:
ممنونم:gol:
اگه بیاد دیگه نمیتونه بره...باید بره سربازی..درسش چی میشه پس؟؟باید بیخیال بشه
آره
دعا کنید درست بشه
خیلیا رو دیدم سربازیشونو خریدن
به ما که میرسه ....

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بیاد دیگه نمیتونه بره...باید بره سربازی..درسش چی میشه پس؟؟باید بیخیال بشه
آره
دعا کنید درست بشه
خیلیا رو دیدم سربازیشونو خریدن
به ما که میرسه ....
تا اونجایی که من اطلاع دارم قانون خرید سربازی خیلی وقته که برداشته شد.... اما اگه الان نمیتونن برن سربازی، اگه بیان و یک وثیقه 15 ملیون تومانی بزارن میتونن از کشور خارج بشن....
ما که دعا میکنیم شما هم قول شیرینی یادتون نره:D شوخی کردم انشالله کارشون درست بشه...

AVINA

عضو جدید
تا اونجایی که من اطلاع دارم قانون خرید سربازی خیلی وقته که برداشته شد.... اما اگه الان نمیتونن برن سربازی، اگه بیان و یک وثیقه 15 ملیون تومانی بزارن میتونن از کشور خارج بشن....
ما که دعا میکنیم شما هم قول شیرینی یادتون نره:D شوخی کردم انشالله کارشون درست بشه...
اینو میدونم...اما از خیلیا شنیدم با پارتی خریدن
وثیقه 15 میلیونی گذاشت برا خروج...حالا مشکل ورود داره
ای خدا
من نمیدونم چی میشد اگه این سربازی اینقدر اجباری نبود

باشه
شما دعا کنید
میایم مشهد شیرینی هم میدیم بهتون

shahin.20

عضو جدید
لااقل بذارن بخره

اگه خارج باشه میتونه بخره....
فکر میکنم 10 ملیون تومان میشه.
دقیق نمیدونم.ولی میشه.
1 سرچ بزن تو سایت اصلی وزارت حتما نوشته.
ولی مطمئنم که میشه.

rozmary3000

اخراجی موقت
اینو میدونم...اما از خیلیا شنیدم با پارتی خریدن
وثیقه 15 میلیونی گذاشت برا خروج...حالا مشکل ورود داره
ای خدا
من نمیدونم چی میشد اگه این سربازی اینقدر اجباری نبود

باشه
شما دعا کنید
میایم مشهد شیرینی هم میدیم بهتون

سلام خانومي

خانومي اين كه مشكل بزرگي نيست اينقدر ناراحتي

فوقش يكسال خدمت مي كند

بعدش هم خيلي از مردم مشكلاتي دارند كه ارزو دارند 10 سال سربازي برن ولي مشكلاتشان حل بشود

اميدوارم كه مشكلتون بزودي حل بشه ولي اينو بدان كه اون مشكل نيست يك خاطره است

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از همه دوستان
یکم داره موضوع تاپیک به انحراف کشیده میشه باز.....
من میخوام اون مشکلاتی که به دست رئیس جمهور قابل حله و مشکلات جوانان و مهندسان است مطرح بشه.....
چون رئیس جمهور هم یکسری وظایف و اختیاراتی محدودی داره....
ممنونم از همراهیتون:gol:

simiar

عضو جدید
با سلام ؛
1- تلاش کنید که رسانه ی تصویری خصوصی ایجاد بشه.
2- در مورد قراردادهای اقتصادی کشور مثل قراردادهای نفتی و یا خطوط انتقال نفت و گاز ... بیشتر شفاف سازی کنید. به طور مثال قرارداد را در سایت قرار دهید.
3- در مورد هزینه شدن درآمدهای نفتی و برداشت از حساب صندوق ذخیره ی ارزی و چگونگی هزینه نمودن آن از طریق رسانه ها مثل تلویزیون و یا قرار دادن در سایت اطلاع رسانی کنید. مردم حساب دو دو تا چهار تا میکنند و و قتی میبینند جور در نمیاید بدبین می شوند.
4- سابق بر این فقط کارهای بسیار بزرگ به شرکت های دولتی واگذار میشد. خواهش می کنم در جهت حمایت از بخش خصوصی آیین نامه ی مناقصات رعایت بشود . مثلاً پروژه های ریز و درشت به راحتی به شرکت های شبه دولتی مثل جهاد نصر و قرارگاه خاتم الانبیا و.. واگذار نشود.
5- در مورد طرح هدفمند کردن یارانه ها از اینکه شما جسارت ورود به این حیطه را داشتید سپاسگزارم، ولی در یک بازه چند ساله بهتر بود . به ویژه در مورد گازوییل و برق فشار غیر قابل تحملی به صنعت و تولید وارد کرده و ایجاد شوک در بازار را باعث شده است. و این شوک به مردم انتقال خواهد یافت.
6- نرخ ارز طی یک بازه زمانی چند ساله به نرخ واقعی خود برسد تا زمینه ی رقابت تولید کنندگان داخلی با خارجی ها فراهم بشود .
7- در مورد صنایع خودرو سازی و سیمان و فولاد به بخش خصوصی اجازه ی فعالیت داده بشود.

متشکرم.
مجدداً سلام؛
8- در موضوع هایی که مزیت اقتصادی نسبی داریم سرمایه گذاری کنیم مثل کشاورزی

9- در موضوع هایی که مزیت اقتصادی نسبی نداریم سرمایه گذاری نکنیم مثل خودرو. با توجه به خودروسازهای بزرگ دنیا فکر نمیکنم حتی خوش بین ترین افراد هم باور داشته باشند که خودروهای تولیدی ما حتی در چشم انداز دور قابلیت صادرات به خارج (صادرات گسترده و جهانی) را داشته باشند.

10- دانشگاه هایی که از نظر کیفی در سطح پایینی قرار دارند تعطیل کنید (به تدریج). لطمه ای که فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به اقتصاد جامعه می زنند واقعاً دردناک است. دانشجو در این دانشگاه ها می آموزد که به خاطر پول به هر کار غیر اخلاقی دست بزند. متأسفانه در این زمینه برعکس عمل شده و دانشگاه های بی کیفیت هر روز تعدادشان بیشتر می شوند!

11- رابطه ی بین دانشگاه و بازار کار بیشتر شود، مثلاً مدیر یا رئیس یک سازمان دولتی عمرانی ملزم باشد جهت تصمیم گیری های خود در زمینه ی طراحی و یا اجرا از اساتید دانشگاه مشاوره بگیرد (اساتید دانشگاه های درست و حسابی) با توجه به عدم نظارت صحیح بر طرح های عمرانی (بنا به ضعف فنی کارفرماها و یا فساد آنها) به شخصه این خلاً را به شدت احساس می کنم.

12- بودجه ی پژوهش در دانشگاه ها خیلی خیلی بیشتر شود.

13- به مطالعات فاز صفر در طرح های عمرانی بیشتر اهمیت داده شود ، مطالعات فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی ، محیط زیستی ، اقلیمی ... حتماً لحاظ گردد تا سرمایه های ملی به هدر نرود . جدیداً باب شده که مدیران و مخصوصاً استانداران تصمیمات ضربتی گرفته و سریع اجرا می نمایند که اثرات منفی آن در آینده مشخص می شود.

آخرین ویرایش:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینها فقط یک رویاست

کاش به حرفهای احمدی نژاد و شهید رجایی گوش میکردند و عمل میکردند
ببینین اینا یک رویا نیست، یک هدفه....
ما هم تو زندگی، واسه آیندمون یک سری هدف مشخص میکنیم و سعی میکنیم به این اهداف برسیم....حالا توی رسیدن به این اهداف، یکسری کارای مثبت که ما رو به اون هدف نزدیک هم میکنه انجام میدیم... در واقع منم همون کارای مثبت رو میخوام.... چون همیشه که به هدف نمیرسه ( البته شایدم برسه ).....
ممنونم از نظر مفیدتون....:gol:
خوشحال میشم دوباه هم در این تاپیک شرکت کنین:gol:

rozmary3000

اخراجی موقت
مجدداً سلام؛
8- در موضوع هایی که مزیت اقتصادی نسبی داریم سرمایه گذاری کنیم مثل کشاورزی

9- در موضوع هایی که مزیت اقتصادی نسبی نداریم سرمایه گذاری نکنیم مثل خودرو. با توجه به خودروسازهای بزرگ دنیا فکر نمیکنم حتی خوش بین ترین افراد هم باور داشته باشند که خودروهای تولیدی ما حتی در چشم انداز دور قابلیت صادرات به خارج (صادرات گسترده و جهانی) را داشته باشند.

10- دانشگاه هایی که از نظر کیفی در سطح پایینی قرار دارند تعطیل کنید (به تدریج). لطمه ای که فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به اقتصاد جامعه می زنند واقعاً دردناک است. دانشجو در این دانشگاه ها می آموزد که به خاطر پول به هر کار غیر اخلاقی دست بزند. متأسفانه در این زمینه برعکس عمل شده و دانشگاه های بی کیفیت هر روز تعدادشان بیشتر می شوند!

11- رابطه ی بین دانشگاه و بازار کار بیشتر شود، مثلاً مدیر یا رئیس یک سازمان دولتی عمرانی ملزم باشد جهت تصمیم گیری های خود در زمینه ی طراحی و یا اجرا از اساتید دانشگاه مشاوره بگیرد (اساتید دانشگاه های درست و حسابی) با توجه به عدم نظارت صحیح بر طرح های عمرانی (بنا به ضعف فنی کارفرماها و یا فساد آنها) به شخصه این خلاً را به شدت احساس می کنم.

12- بودجه ی پژوهش در دانشگاه ها خیلی خیلی بیشتر شود.

13- به مطالعات فاز صفر در طرح های عمرانی بیشتر اهمیت داده شود ، مطالعات فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی ، محیط زیستی ، اقلیمی ... حتماً لحاظ گردد تا سرمایه های ملی به هدر نرود . جدیداً باب شده که مدیران و مخصوصاً استانداران تصمیمات ضربتی گرفته و سریع اجرا می نمایند که اثرات منفی آن در آینده مشخص می شود.

اینها فقط یک رویاست

کاش به حرفهای احمدی نژاد و شهید رجایی گوش میکردند و عمل میکردند

zoshk

عضو جدید
سلام امروز 22 خرداده نمی دونم چند نفرتون برنامه دیشب منو تو رو دیدید ولی من گیج شدم
نه می دونم اینا راست میگن نه اونا برنامه دیشب اشک منو که در آورد
ولی من ترور حقیقت روهم دیدم شما بگید کدوم راسته؟؟؟؟؟؟؟؟

bahram3

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگرجای رییس جمهور وقت بودم بی درنگ استفامیدادم...

esmikhani.m

عضو جدید
از بس که درخواست دارم....هیچ در خواستی برای خودم ندارم
فقط
فقط
فقط
جون هر کی دوست داری فقط
امثال من رو چیز فرض نکن

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من این تاپیک رو گذاشتم به فراموشی بره، فقط بخاطر اینکه بعضی از افراد نمیخوان حرف دلشون و خواستشون رو محترمانه و بدون بحث سیاسی اعلام کنند!!!!
یعنی ما که قشر مهندس این مملکت هستیم یاد نداریم حرفمون رو بدون توهین بیان کنیم؟؟؟ اگر ما افراد تحصیل کرده نتونیم اینکار رو انجام بدیم از دیگران چه انتظاری باید داشته باشیم؟؟!!!!!!!

من فقط یه سوال ساده پرسیدیم که شما که مهندس هستین،از رییس جمهورتون چه خواسته ای دارین، که اگه یه زمانی خودتون رییس جمهور شدین اولین کار اون رو انجام بدین؟؟؟؟ که در واقع هدف من مطلع کردن بالایی ها از خواسته های جوان های تحصیل کردشون بود....

این سوال ساده ی منو ربطش دادن به قوه های دیگه تو کشور و.... از آخرم!!!!!!!
البته بعضی ها هم واقعا همکاری کردن و مشکلات خودشون رو مطرح کردن که جا داره کمال تشکر رو بکنم....:gol:
پس اگه قراره تاپیک بالا باشه واسه بار 1000 خواهش میکنم تاپیکو سیاسی نکنین و فقط خواسته و مشکلتون رو مطرح کنین....
ممنونم از همه:gol:

shahram1159

عضو جدید
لااقل بذارن بخره

بیاد بره سربازی مگه بچس خجالت داره والله
مرد اگه سربازی نره مرد نمیشه نمیشه روش حساب کرد از ما گفتن بود
دم مسوالان مملکت از این لحاظ گرم که لااقل پولدار و فقیر اینجا با هم فرق نمی کنن:thumbsup2:
البته ببخشید ها شما هم بهتره رو مردی که به هر بهونه ای گفتم بهر بهونه ای از سربازی فرار می کنه واینقد نازک نارنجیه زیاد حساب باز نکنی

بالا