اهدای يک راس گوسفند به شاهزاده ويليام توسط ایران

وضعیت
موضوع بسته شده است.

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبرگزاري فارس: رسول موحديان عطار، سفير كشور مان در لندن كه به مراسم ازدواج شاهزاده ويليام و پرنسس كيت دعوت شده بود در اقدامي جالب توجه، يك راس گوسفند به عروس و داماد تقديم كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس اين اقدام آقاي موحديان واكنش هاي متفاوتي را برانگيخته است. عده اي اين اقدام را زيبا و عده ي ديگري كه البته پيشينه ي آن ها در دشمني با نظام كاملن روشن است، ان را عملي توهين آميز توصيف كرده اند.
اما سفير كشورمان در اين ارتباط به خبرگزاري فارس گفت: «بنده سفير جمهوري اسلامي هستم و بالطبع وظيفه دارم در عين پاسداري از منافع كشورم در انگليس، در جهت بسط و گسترش فرهنگ اسلامي نيز بكوشم. يكي از سنن زيباي اسلامي قرباني كردن گوسفند جلوي پاي عروس و داماد است. بنده نيز پس از مشورت با جناب وزير امور خارجه و تائيد ايشان اقدام به خريد يك راس گوسفند كردم و آن را همراه با خود به مجلس عروسي بردم. بنده حتي يك كارد بزرگ نيز با خود داشتم كه در صورت نياز به شخصه گوسفند را جلوي عروس و داماد قرباني كنم اما متاسفانه هوچي گري تعدادي از مهمانان باعث شد ملكه ي انگليس با اين اقدام مخالفت كند.»
طبق آخرين اخبار، اين گوسفند ساعتي پيش به اصطبل كاخ ملكه اليزابت منتقل شده است.

hamid_geo

عضو جدید
خبرگزاري فارس: رسول موحديان عطار، سفير كشور مان در لندن كه به مراسم ازدواج شاهزاده ويليام و پرنسس كيت دعوت شده بود در اقدامي جالب توجه، يك راس گوسفند به عروس و داماد تقديم كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس اين اقدام آقاي موحديان واكنش هاي متفاوتي را برانگيخته است. عده اي اين اقدام را زيبا و عده ي ديگري كه البته پيشينه ي آن ها در دشمني با نظام كاملن روشن است، ان را عملي توهين آميز توصيف كرده اند.
اما سفير كشورمان در اين ارتباط به خبرگزاري فارس گفت: «بنده سفير جمهوري اسلامي هستم و بالطبع وظيفه دارم در عين پاسداري از منافع كشورم در انگليس، در جهت بسط و گسترش فرهنگ اسلامي نيز بكوشم. يكي از سنن زيباي اسلامي قرباني كردن گوسفند جلوي پاي عروس و داماد است. بنده نيز پس از مشورت با جناب وزير امور خارجه و تائيد ايشان اقدام به خريد يك راس گوسفند كردم و آن را همراه با خود به مجلس عروسي بردم. بنده حتي يك كارد بزرگ نيز با خود داشتم كه در صورت نياز به شخصه گوسفند را جلوي عروس و داماد قرباني كنم اما متاسفانه هوچي گري تعدادي از مهمانان باعث شد ملكه ي انگليس با اين اقدام مخالفت كند.»
طبق آخرين اخبار، اين گوسفند ساعتي پيش به اصطبل كاخ ملكه اليزابت منتقل شده است.
فيلم هندي شد خانواده ها به هم نزديك مي شوند

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجای فرهنگ ما هست که به عروسی که میریم، یه گوسفند باخودمون ببریم؟ :eek::wallbash::w06:
بنده خدا سفیر جمهوری اسلامی ایران با اون وزیر خارجشون مثل اینکه تا حالا عروسی نرفتن؟ شایدم ایرانها برای عروسی خارجی که دعوت می شن باخودشون گوسفند میبردن و ما نیمدونستیم ؟
حالا آقای سفیر این گوسفندو کجا گذاشته و با خودش برده؟ حتما کنار دست خودش و خانومش؟:love: :w15: :w15: :w15:

Sarp

مدیر بازنشسته
کجای فرهنگ ما هست که به عروسی که میریم، یه گوسفند باخودمون ببریم؟ :eek::wallbash::w06:
بنده خدا سفیر جمهوری اسلامی ایران با اون وزیر خارجشون مثل اینکه تا حالا عروسی نرفتن؟ شایدم ایرانها برای عروسی خارجی که دعوت می شن باخودشون گوسفند میبردن و ما نیمدونستیم ؟
حالا آقای سفیر این گوسفندو کجا گذاشته و با خودش برده؟ حتما کنار دست خودش و خانومش؟:love: :w15: :w15: :w15:
یه سر به فرهنگهای قدیمی تو روستاها و عشایر بزنید متوجه میشید

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سر به فرهنگهای قدیمی تو روستاها و عشایر بزنید متوجه میشید
اخه هر سخن جای وهر نکته مکانی دارد. هر رسمی هم به جا اوردنش بسته به موقعیت اونه .
ما توشهرهامون هم فرهنگ روستایی رو به جا نمیاریم چه برسه به لندن و عروسی سلطنتی.به نظر من کار ضایعی کردن . البته اگه خبرش درست باشه که من بعید میدونم .

Sarp

مدیر بازنشسته
اخه هر سخن جای وهر نکته مکانی دارد. هر رسمی هم به جا اوردنش بسته به موقعیت اونه .
ما توشهرهامون هم فرهنگ روستایی رو به جا نمیاریم چه برسه به لندن و عروسی سلطنتی.به نظر من کار ضایعی کردن . البته اگه خبرش درست باشه که من بعید میدونم .
ایشون گفتند "کجای فرهنگ ما . . ."
من هم خواستم فرهنگمون رو هرچند از نظر ایشون عقب ماندگی باشه ، نشون بدم !
که البته قربانی کردن هم نه فرهنگ عقب مانده ای هست و نه فرهنگیه که بابتش خجالت بکشیم

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایشون گفتند "کجای فرهنگ ما . . ."
من هم خواستم فرهنگمون رو هرچند از نظر ایشون عقب ماندگی باشه ، نشون بدم !
که البته قربانی کردن هم نه فرهنگ عقب مانده ای هست و نه فرهنگیه که بابتش خجالت بکشیم
قربانی کردن خجالت نداره البته تو فرهنگ ما ایرانیا. قبول کن جای دیگه مشکل داره. اصلا درست نیست. البته الان هم تو عروسیامون حتی تو روستاها کسی دیگه گوسفند پیشکش نمیکنه. کرم خونواده داماد باشه یکی خدشون جلو پای عروسشون قربونی میکنن.

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقدام به خريد يك راس گوسفند كردم و آن را همراه با خود به مجلس عروسي بردم. بنده حتي يك كارد بزرگ نيز با خود داشتم كه در صورت نياز به شخصه گوسفند را جلوي عروس و داماد قرباني كنم اما متاسفانه هوچي گري تعدادي از مهمانان باعث شد ملكه ي انگليس با اين اقدام مخالفت كند.»
.
واقعا یه وقت هایی آدم هیچی نگه بهتره.سکوت گویاتره.............

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا یه وقت هایی آدم هیچی نگه بهتره.سکوت گویاتره.............

موافقم.
فکرشو بکن اون خیلبون قرمزه چی بود ؟ خیابان مال . دم کلیسا اقای سفیر چاقو به دست خرخره گوسفنده زیر گلو جلوی ویلیام و کیت گوسفندرو سر میبره خون کل خیابونو ور میداره کله رو میبره میزاره اونور خیابون و عروس ودوماد هم باید از جلوی لاشه گوسفنده رد بشن.اقای سفیر هم که استینا بالا بوده ودست هم تا مفرق خونی بهشون تبریک هم میگه خیلی با حال میشد .نه؟

ویسا

عضو جدید
بابک جون داداش؟اینو از کجاآوردی؟؟؟؟؟؟؟؟

گمون نکنم حقیقت باشه!!!!

البته بعضی وقتا کارایه عجیبی ازشون سر میزنه اما نه در این حد!!!!!!!!!

نهایته آبرو بریه.

آخه لندن؟گوسفند؟

kiana.d

عضو جدید
2رويي از سر تا پاي اين دولت مردها ميباره بخدا!!!!!
همشون انتقاد كردن كه اين عروسي چقد خرج داشته و فلان فلان .. اونوقت رفتن تو اين مراسم شركت كردن و گوسفند واسه قربوني بردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چند شب پيش بود اخبار يه گذارش از تشريفات و مخارج اين عروسي نشون داد و كلي ايراد گرفت كه چند هزار نفر تو انگليس شبا روي كارتن تو خيابون ميخوابن اونوقت اينا ميخوان همچين عروسي بگيرن!!!!!!!

ویسا

عضو جدید
همشون انتقاد كردن كه اين عروسي چقد خرج داشته و فلان فلان .. اونوقت رفتن تو اين مراسم شركت كردن و گوسفند واسه قربوني بردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چند شب پيش بود اخبار يه گذارش از تشريفات و مخارج اين عروسي نشون داد و كلي ايراد گرفت كه چند هزار نفر تو انگليس شبا روي كارتن تو خيابون ميخوابن اونوقت اينا ميخوان همچين عروسي بگيرن!!!!!!!
عزیزم شما خونسردیتو حفظ کن اخطار میگیری...

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته هزینه ها رو هم خودشون تقبل کردن ...که خرجش به نسبت مملکت خودشون خیلی کمتر از سفرهای دور دنیابعضی هاست...حالا واقعا این کار محیرالعقول رو کرده...؟!

دلم می خواست حرفی نزنم اما مثل اینکه نمیشه.

ممنون از بابک عزیز بابت اینکه سعی کردن فرهنگمون رو معرفی کنند.
احتمالا دوستان انتظار داشتند که سفیر کشورمون یه شیشه مشروبات الکلی برداره با خودش ببره تا به رسم کاملا پسندیده انگلیسی ها وقتی به مهمونی می رن عمل کنه.
اگر کسی از این خرج ها انتقاد کرده به این معنی نیست که ملاحظات دیپلماتیک رو کنار بذاره و به خاطر اینکه خرج مراسم گرون بوده روابط دو تا کشور رو کمرنگ کنه!!!!
احتمالا دوستان اگه سفیر نرفته بود می فرمودند که عجب آدمهایی هستند این دولتمردها که اصلا حالیشون نیست که مناسبات دیپلماتیک چیه!!!!!

به هر حال دوستان اینکه به عنوان معرفی فرهنگ این کار بشه ایرادی نداره اما من فکر می کنم که همراه داشتن کارد بزرگ توسط سفیر دروغه چون توی مهمونی سلطنتی انگلستان بعید می دونم که به کسی اجازه بدن سلاح سرد همراه خودش ببره!!!! چه برسه به اینکه ببره و بعد فقط به خاطر اینکه ملکه گفتن نه ازش استفاده نکنه!!!!
فکر هم نمی کنم که هرکس هدیه اش رو ببره توی تالار کنار دست خودش بذاره!!!! و درست اینه که هدیه رو از طرف خودش یا هر کسی که هدیه رو فرستاده تقدیم می کنه!!!

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلم می خواست حرفی نزنم اما مثل اینکه نمیشه.

ممنون از بابک عزیز بابت اینکه سعی کردن فرهنگمون رو معرفی کنند.
احتمالا دوستان انتظار داشتند که سفیر کشورمون یه شیشه مشروبات الکلی برداره با خودش ببره تا به رسم کاملا پسندیده انگلیسی ها وقتی به مهمونی می رن عمل کنه.
اگر کسی از این خرج ها انتقاد کرده به این معنی نیست که ملاحظات دیپلماتیک رو کنار بذاره و به خاطر اینکه خرج مراسم گرون بوده روابط دو تا کشور رو کمرنگ کنه!!!!
احتمالا دوستان اگه سفیر نرفته بود می فرمودند که عجب آدمهایی هستند این دولتمردها که اصلا حالیشون نیست که مناسبات دیپلماتیک چیه!!!!!

به هر حال دوستان اینکه به عنوان معرفی فرهنگ این کار بشه ایرادی نداره اما من فکر می کنم که همراه داشتن کارد بزرگ توسط سفیر دروغه چون توی مهمونی سلطنتی انگلستان بعید می دونم که به کسی اجازه بدن سلاح سرد همراه خودش ببره!!!! چه برسه به اینکه ببره و بعد فقط به خاطر اینکه ملکه گفتن نه ازش استفاده نکنه!!!!
فکر هم نمی کنم که هرکس هدیه اش رو ببره توی تالار کنار دست خودش بذاره!!!! و درست اینه که هدیه رو از طرف خودش یا هر کسی که هدیه رو فرستاده تقدیم می کنه!!!

اخه امیر حسین خان دولتی
نمیشود این بابا به جای پیشکش کردن گوسفند به عنوان معرفی فرهنگمون یه قالی زیبای کرمان یا تابلوفرش های حیرت انگیز تبریزی پیش کش میکرد؟تا کف همه از تماشای هنر ایرانی ببره؟ شاید میتونست که کار قلم کاری زیبای اصفهانی پیش کش میکرد به عروس و داماد. قطعا صنایع دستی و هنر زیبای ایرانی به عنوان یکی از نمادهای فرهنگ غنی ایرانی مقام فرهنگمونو بیشتر بالا میبورد تا پیشگش کردن یه گوسفند که پشکلش هم جا رو به گند میکشه. این بابا با این کارش فقط فرهنگ ما رو به تمسخر گرفت.

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin::biggrin:

وااااااای خدای من!
چقدر مهندسان مملکت ساده گول میخورن!
یکی یه دروغی اون طرف آب میبافه، اینجا مهندسان روشنفکرمون میان روش تئوری پردازی و موشکافی میکنن:biggrin:

وضعیت
موضوع بسته شده است.