**انسان از کجا آمد؟؟؟**

**انسان از کجا آمد؟؟؟**

• مجموع رای دهندگان
    49
  • نظرسنجی بسته .

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه

در مورد خلقت انسان اصل های زیادی هست...
اینکه خلقت آدما چگونه بوده؟؟؟!!!!

2 اصل اساسی وجود داره که امروزه در موردشون بسیار بسیار تبادل نظر میشه
و صاحب نظران این 2 اصل در این زمینه جبهه گیری کرده و به شدت در حال پیشبرد فعالیتهای خودشون هستند

1. اینکه انسان به دست خداوند و با اراده او خلق شده و خلقت انسان را با دیگر مخلوقات خود تمیز داده است. که این اصل از نظر اسلام شناسان و پیروان ادیان کاملا صحت داشته و ...

2. اینکه انسان تکامل یافته نخستی ها بوده و اجداد آن را میمونها میدانند که برای نظرات خود دلایل و اسناد بسیار زیادی دارند (مکتب داروینیسم)

حالا شما چی فکر میکنید؟
فقط یادتون باشه که ما مسلمونیم و پیرو علم!

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوست عزیز
اولا دوست عزیز ما مسلمون و پیرو دین نه علم
دوما آنجا که با دین به یقین کامل رسیدی و علم حکمی منطقی ولی غیر یقینی داد عقل حکم میکند به سراغ دین بروی
چون علم زاده ذهن بشر است و از آزمون خطا بدست می آید پس عینی و یقینی نیست
سوما نظریه تکامل جناب داروین در همان اثنا توسط یکی از شاگردان وی منسوخ شد و مهر بطلان بر آن زده شد
اینکه خلقت انسان یک باره و دفعی بوده و توسط خود چیزیست که من به یقین آن را تصدیق میکنم
موفق باشی

simafrj

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه بار از استاد اندیشه ی اسلامی این سوال رو پرسیدم
گفت با هردوش موافقم گفتم آخه چطوری؟
گفت بعد از اینکه انسان از میمون تکامل یافت ، خدا انسان رو خلق کرد
خودش هم نفهمید چی گفت
من که نتونستم این جوابش رو هضم کنم
الانش هم وقتی یادم میفته خندم میگیره

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه بار از استاد اندیشه ی اسلامی این سوال رو پرسیدم
گفت با هردوش موافقم گفتم آخه چطوری؟
گفت بعد از اینکه انسان از میمون تکامل یافت ، خدا انسان رو خلق کرد
خودش هم نفهمید چی گفت
من که نتونستم این جوابش رو هضم کنم
الانش هم وقتی یادم میفته خندم میگیره
آقا ول كن. مگه بيكاري به اينا فكر مي كني؟

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوست عزیز
اولا دوست عزیز ما مسلمون و پیرو دین نه علم
دوما آنجا که با دین به یقین کامل رسیدی و علم حکمی منطقی ولی غیر یقینی داد عقل حکم میکند به سراغ دین بروی
چون علم زاده ذهن بشر است و از آزمون خطا بدست می آید پس عینی و یقینی نیست
سوما نظریه تکامل جناب داروین در همان اثنا توسط یکی از شاگردان وی منسوخ شد و مهر بطلان بر آن زده شد
اینکه خلقت انسان یک باره و دفعی بوده و توسط خود چیزیست که من به یقین آن را تصدیق میکنم
موفق باشی

خیلی تشکر میکنم رفیق!
ما همه مسلمونیم منم توی این تاپیک منظور خاصی ندارم!
فقط یه نظرسنجیه!
اما صددرصد خودتم میدونی بیش از دهها آیه قرآنی به طور مستقیم انسانو به تعقل و تفکر رهنمود کرده!
به نظرم ما باید پیرو علم و دین باشیم چون بوسیله علم به اصل دینمون میرسیم
اگه خدا خواست بعدا بیشتر توضیح میدم!!!

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیدم هر دو گزینه اول و دوم درسته ..........یعنی خدا که عقل اوله(نه وجوده نه نا وجود) هستی (خلقت)رو آفریده بعدش از این پیدایش آفرینش داروینی صورت گرفته ......بیش تر از این اطلاعی ندارم

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتره که راجب این مسائل که عقل آدمی قدرت درکشو نداره بحث نکنیم . به جای این یه موضوع دیگه برا بحث میذاشتی مثلا اولا مرغ بوجود اومده یا تخم مرغ :confused:

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :gol:
ممنون از اين تاپيك ولي براي گذاشتنش بايد يكم بيش تر اطلاعات جمع مي كردين براي ارئه آخه رو هوا كه نميشه حرف زد :(
من خودم رشته تجربي خوندم تو زيست شناسي يه بعدي به قضيه نگاه ميكنن چون فقط پيرو عقلشونن .
مي دوني كه آخه تو اين مسائل خارجيا تو بعد ديني سير نميكنن ميگن هر چي عقلشون ميگه درسته
ولي در خيلي از جاهاي ديگه در قرآن از خلقت انسان از عدم صحبت كرده
من هم با نظر دوستم s.ferdows موافقم
نه تنها در همان زمان نظريه داروين با مشكل رو به رو شد بلكه جديدا هم يه حلقه ناشناخته ديگه پيدا شده كه همه نظريه داروين رو برده زير سوال
ولي باز هم به قرآن بيش تر ميشه تكيه كرد تا ........
به هر حال يه نظره ديگه
ممنون تاپيك جالبي زدي اميدوارم تهش به يه جايي برسه :gol:

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
OK

OK

سلام :gol:
ممنون از اين تاپيك ولي براي گذاشتنش بايد يكم بيش تر اطلاعات جمع مي كردين براي ارئه آخه رو هوا كه نميشه حرف زد :(
من خودم رشته تجربي خوندم تو زيست شناسي يه بعدي به قضيه نگاه ميكنن چون فقط پيرو عقلشونن .
مي دوني كه آخه تو اين مسائل خارجيا تو بعد ديني سير نميكنن ميگن هر چي عقلشون ميگه درسته
ولي در خيلي از جاهاي ديگه در قرآن از خلقت انسان از عدم صحبت كرده
من هم با نظر دوستم s.ferdows موافقم
نه تنها در همان زمان نظريه داروين با مشكل رو به رو شد بلكه جديدا هم يه حلقه ناشناخته ديگه پيدا شده كه همه نظريه داروين رو برده زير سوال
ولي باز هم به قرآن بيش تر ميشه تكيه كرد تا ........
به هر حال يه نظره ديگه
ممنون تاپيك جالبي زدي اميدوارم تهش به يه جايي برسه :gol:

سلام مرسی از یادآوریت:)
بنده اطلاعات تا یه حدی دارم ولی چون در حال حاضر سرم خیلی شلوغه وقت نکردم این اطلاعاتو اینجا بیارم
در ضمن من فقط میخوام نظرات دیگران رو بدونم همینو بس!
ولی حتما در اسرع وقت این کارو خواهم کرد.;)

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیدم هر دو گزینه اول و دوم درسته ..........یعنی خدا که عقل اوله(نه وجوده نه نا وجود) هستی (خلقت)رو آفریده بعدش از این پیدایش آفرینش داروینی صورت گرفته ......بیش تر از این اطلاعی ندارم

مرسی آقا سهیل! ;)
ببینید چه راحت میگن اطلاعی ندارم!
دوستان توجه کنن!
اصلش همینه بهتره که یک جانبه قضاوت نکنیم! :eek:
خود بنده هم اگر بخوام گزینه ایو انتخاب کنم یا گزینه 3 و یا گزینه 4 رو انتخاب میکنم.
قابل توجه همه عزیزانی که نظریه تکامل داروینو رد میکنن:
پدیده تکامل در تمام موجودات تایید شده، فقط در انسان آنهم به دلیل یک سری از مسائل قابل قبول نیست!
بهتره بدانیم که در فرایند تکامل حکمت و قدرت خداوند وجود داره یا بهتره بگیم خدا خواسته تا این پدیده صورت گرفته و به طور کامل زیر سلطه خداوند بوده و خواهد بود.
خدا در آیات قران یادآور شده ما از هر موجود یک جفت آفریدیم اما طریقه و روش آن را نگفته و در آخر آیه متذکر شده این آیات برای کسانی است که تعقل میکنند (به این نکته توجه داشته باشید).
متفکران خارجی و یا غیر مسلمون با وجود خدا مشکل دارن با این شرایط یک سری نظریات میدن!
ما که مسلمونیم نه با خدا مشکل داریم نه با علممون پس بهتره این دوتارو باهم تلاقی بدیم!

ashkan 261

کاربر فعال
من به آدم و حوا معتقد هستم .

عقیده دارم که DNA انسان ها به هیچ وجه جهش نخواهد داشت . لذا از ابتدا تا انتها انسان ها با ژن های ثابت سیر خواهند داشت و هیچ تکاملی نخواهند داشت .

به همین دلیل هست که اگر آز ژنتیک زنو مرد همخونی نداشته باشه بچه ناقص متولد میشه ولی در میمونها اینچنین نیست .

به همین خاطر عقیدم بر این هست که آدم و حوا تنها گزینه عقلانی مبتنی بر عدم تکامل انسان ها از ابتدا هستند .

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به آدم و حوا معتقد هستم .

عقیده دارم که DNA انسان ها به هیچ وجه جهش نخواهد داشت . لذا از ابتدا تا انتها انسان ها با ژن های ثابت سیر خواهند داشت و هیچ تکاملی نخواهند داشت .

به همین دلیل هست که اگر آز ژنتیک زنو مرد همخونی نداشته باشه بچه ناقص متولد میشه ولی در میمونها اینچنین نیست .

به همین خاطر عقیدم بر این هست که آدم و حوا تنها گزینه عقلانی مبتنی بر عدم تکامل انسان ها از ابتدا هستند .

فکر نکنم کسی گفته باشه به طور مستقیم میمون شدا باشه آدم!!!
اگر اشتباه نکنم بین میمون و انسان امروزی حدود 18 گونه..........وجود داره!

ashkan 261

کاربر فعال
عده ی کثیری از افراد نظریه داروینیسم و لامارکیسم رو میپذیرن که میتونیم جهش رو در این دو نظریه ببینیم ، اگر کسی جهش رو قبول داشت هباشه یعنی از داروینیسم یا لامارکیسم جغرافیایی پیروی میکنه که پایه و اساس این دو نظریه مطابقت با میمون ها داره . رو این اصل من مثال میمون رو در نظر شخصیم اوردم و قصد جسارت در نوشته های شما رو نداشتم
اگر اینطور برداشت کردید من عذر خواهی میکنم از شما

matin_bc

عضو جدید
آقا ول كن. مگه بيكاري به اينا فكر مي كني؟
من نمی دونم چرا سعی کردن واسه جواب اون چیزایی که تو ذهن ادم سنگینی می کنه بده همش...خوبه ادم دنبال تک تک علامت سوالاش بره و روزی که تونس براشون جواب پیدا کنه اون روز روزه خوشحالیشه...نه اینکه یه عمر دنبال پیروی چیزایی باشن که بقیه گفتن...شاید اون از نظر بقیه درست بوده ...:w21:

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی آقا سهیل! ;)
ببینید چه راحت میگن اطلاعی ندارم!
دوستان توجه کنن!
اصلش همینه بهتره که یک جانبه قضاوت نکنیم! :eek:
خود بنده هم اگر بخوام گزینه ایو انتخاب کنم یا گزینه 3 و یا گزینه 4 رو انتخاب میکنم.
قابل توجه همه عزیزانی که نظریه تکامل داروینو رد میکنن:
پدیده تکامل در تمام موجودات تایید شده، فقط در انسان آنهم به دلیل یک سری از مسائل قابل قبول نیست!
بهتره بدانیم که در فرایند تکامل حکمت و قدرت خداوند وجود داره یا بهتره بگیم خدا خواسته تا این پدیده صورت گرفته و به طور کامل زیر سلطه خداوند بوده و خواهد بود.
خدا در آیات قران یادآور شده ما از هر موجود یک جفت آفریدیم اما طریقه و روش آن را نگفته و در آخر آیه متذکر شده این آیات برای کسانی است که تعقل میکنند (به این نکته توجه داشته باشید).
متفکران خارجی و یا غیر مسلمون با وجود خدا مشکل دارن با این شرایط یک سری نظریات میدن!
ما که مسلمونیم نه با خدا مشکل داریم نه با علممون پس بهتره این دوتارو باهم تلاقی بدیم!
درست داش ببین منم گفتم که نظریه داروین توسط یکی از شاگردان خودش رد شد و اتفاقا دنبالشم گشتم ولی متن قابل قبولی لااقل برای خودم نیافتم چون به هر حال در زمان حاکمیت کلیسا ها بر غرب یه سری اطلاعات که به نفعشون نبوده نابود شده و یا مانع انتشار درستش شدند به نتیجه برسم بهت میگم
در ضمن اگر متن اول منو درست میخوندی متوجه میشدی
گفتم انجا که دین حکم عینی و یقینی میدهد عقلهم حکم میکند که پیرو دین باشی
خیلی بحث ها هست که علم ناقص بشر بهش نرسیده مثلا قضیه شراب
حضرت علی گفتند که اگر زمینی با ابی آب یاری شود که فقط یک قطره شراب در ان افتاده باشد هرگز از محصول ان مزرعه استفاده نخواهم کرد
حالا یه عده به اصطلاح دکتر اومدن و میگن چاره ی خیلی از دردا خوردن شرابه
تو به کدوم یکی عمل میکنی؟
حرف حضرت علی که یقین داری بهش یا علمی که هر روز دچار تغییر و تحول میشه؟

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمی دونم چرا سعی کردن واسه جواب اون چیزایی که تو ذهن ادم سنگینی می کنه بده همش...خوبه ادم دنبال تک تک علامت سوالاش بره و روزی که تونس براشون جواب پیدا کنه اون روز روزه خوشحالیشه...نه اینکه یه عمر دنبال پیروی چیزایی باشن که بقیه گفتن...شاید اون از نظر بقیه درست بوده ...:w21:
منظورم خزعبلات معلمه بود

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست داش ببین منم گفتم که نظریه داروین توسط یکی از شاگردان خودش رد شد و اتفاقا دنبالشم گشتم ولی متن قابل قبولی لااقل برای خودم نیافتم چون به هر حال در زمان حاکمیت کلیسا ها بر غرب یه سری اطلاعات که به نفعشون نبوده نابود شده و یا مانع انتشار درستش شدند به نتیجه برسم بهت میگم
در ضمن اگر متن اول منو درست میخوندی متوجه میشدی
گفتم انجا که دین حکم عینی و یقینی میدهد عقلهم حکم میکند که پیرو دین باشی
خیلی بحث ها هست که علم ناقص بشر بهش نرسیده مثلا قضیه شراب
حضرت علی گفتند که اگر زمینی با ابی آب یاری شود که فقط یک قطره شراب در ان افتاده باشد هرگز از محصول ان مزرعه استفاده نخواهم کرد
حالا یه عده به اصطلاح دکتر اومدن و میگن چاره ی خیلی از دردا خوردن شرابه
تو به کدوم یکی عمل میکنی؟
حرف حضرت علی که یقین داری بهش یا علمی که هر روز دچار تغییر و تحول میشه؟

حرف شما هم درسته بنده کی باشم که بخوام نظر کسیو رد کنم!؟
ببینید در مورد همین حدیثتون
متاسفانه با اینکه اینهمه علوم حدیث تو کشورمون داره تدریس میشه بازم ..... بگذریم
امام علی رو من نوکرشم هستم!
ولی بهتره اینجا از عقلمون استفاده کنیم اگر بخوایم همین جوری هر چیزیو قبول کنیم که به جایی نمیرسیم!
باید بدونیم اماممون این سخن کجا؟ به چه کسایی؟ به چه منظوری گفتن؟
صرفا چون فرمودن که قبول نیست!
به نظر من برای اینکه استفاده از شراب رو ممنوعیتشو به مردم اون زمون بفهمونن این حدیثو فرمودن! شایدم من باید بیشتر فکر کنم. اینو فقط در جوابتون گفتم! دوست خوب من.:gol:

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما هم درسته بنده کی باشم که بخوام نظر کسیو رد کنم!؟
ببینید در مورد همین حدیثتون
متاسفانه با اینکه اینهمه علوم حدیث تو کشورمون داره تدریس میشه بازم ..... بگذریم
امام علی رو من نوکرشم هستم!
ولی بهتره اینجا از عقلمون استفاده کنیم اگر بخوایم همین جوری هر چیزیو قبول کنیم که به جایی نمیرسیم!
باید بدونیم اماممون این سخن کجا؟ به چه کسایی؟ به چه منظوری گفتن؟
صرفا چون فرمودن که قبول نیست!
به نظر من برای اینکه استفاده از شراب رو ممنوعیتشو به مردم اون زمون بفهمونن این حدیثو فرمودن! شایدم من باید بیشتر فکر کنم. اینو فقط در جوابتون گفتم! دوست خوب من.:gol:
چرا فقط در مورد ممنوعیت شراب در اون زمان مگر امامان آمدند فقط برای عرب آن زمان
اگر چنین است چرا عزیز زهرا هنوز زنده است و برای مردم این زمان دل می سوزاند
دوم اینکه ممنوعیت شراب رو خدا قرار داده و امام معصوم با بیان همچین احادیث شدت آن دستور را بیان میکردند
در ضمن این حدیث تا اون جایی که من میدونم منبع موثقی داره از کتاب منتهی الامال خوندم اگر اشتباه نکنم ولی می دونم منبعش معتبره

matin_bc

عضو جدید
دوم اینکه ممنوعیت شراب رو خدا قرار داده و امام معصوم با بیان همچین احادیث شدت آن دستور را بیان میکردند
در ضمن این حدیث تا اون جایی که من میدونم منبع موثقی داره از کتاب منتهی الامال خوندم اگر اشتباه نکنم ولی می دونم منبعش معتبره
من یه سوال دارم...مگه ما نمی گیم خدا یکتاست...پس این خدای ما خدای همه ی دین های دیگه هم هست دیگه یا مثلا کشورهای دیگه...چرا پس فقط واسه ما بعضی چیزا ممنوع شده؟ :w21:دلیلش چیه؟ما عزیز تریم مثلا؟!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز

من یه سوال دارم...مگه ما نمی گیم خدا یکتاست...پس این خدای ما خدای همه ی دین های دیگه هم هست دیگه یا مثلا کشورهای دیگه...چرا پس فقط واسه ما بعضی چیزا ممنوع شده؟ :w21:دلیلش چیه؟ما عزیز تریم مثلا؟!

از عزیزان خواهش میکنم بحث های دیگه ایو وسط نکشن!!! :wallbash:
اینطوری به نتیجه ای نمی رسیم!!! :surprised:

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم حمید جان و یه تاپیک جنجالی!!!
یکی از دوستامون گفت از بیمارستان! واقعا منطقی ترین جواب واسه صورت سوال همینه....من نمیدونم چطور باید ابراز نظر کنم که به کسی بر نخوره!!! انسان تکامل یافته نخستی ها است! و نخستی ها هم مخلوق خالق بی همتا!!! این دو کاملا در امتداد هم قرار دارند......بارزه نه؟

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز،! من که با ممنوعیت شراب مخالف نیستم، موافقم هستم!
چرا بحثو می پیچونی؟
ما از موضوع اصلیمون فاصله گرفتیم!
در ضمن اون منبعتونم خیلی معتبرها!
ما 2تا منبع داریم یکی عقل دومی امام عصر (عج)!........... همین و بس! :smoke:

rohallahmahdavi

عضو جدید
سلامممممم دوستان من..
در مورد خلقت خیلی جای بحث وجود داره...آما...ببینید ...یه ذره منطقی باشید میفهمید روشنفکر های قدیم فکر میکردن با نظریه یه داروین همه چیز درمورد خدا میره زیر سوال ولی خب فکر اینو نکرده بودن که این فقط یه نظریه زیست محیطیه نه چیز دیگه ای!!!اگه بر فرض اثبات بشه نه مسئله ای برای نیاز به خدا پیش میاد بلکه نیاز به خدایی که این همه تغیرات رو کنترل کرده بیشتر هم میشه...
از طرفی وقتی این نظریه به سیاست درز کرد سکولاریسم و ملی گرایی رو افزایش داد که باعث شد امثال هیتلر به وجود بیان!!!!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممممم دوستان من..
در مورد خلقت خیلی جای بحث وجود داره...آما...ببینید ...یه ذره منطقی باشید میفهمید روشنفکر های قدیم فکر میکردن با نظریه یه داروین همه چیز درمورد خدا میره زیر سوال ولی خب فکر اینو نکرده بودن که این فقط یه نظریه زیست محیطیه نه چیز دیگه ای!!!اگه بر فرض اثبات بشه نه مسئله ای برای نیاز به خدا پیش میاد بلکه نیاز به خدایی که این همه تغیرات رو کنترل کرده بیشتر هم میشه...
از طرفی وقتی این نظریه به سیاست درز کرد سکولاریسم و ملی گرایی رو افزایش داد که باعث شد امثال هیتلر به وجود بیان!!!!

مرسی آقا!
نظر بنده به نظریات ایشان نزدیکتر است آحاد ملت باید از نظریات ایشان تبعیت کنن!:surprised:

rohallahmahdavi

عضو جدید
بعلههههههههه....
نه آقا یعنی چی هر چیزی ماگفتیم شما هم خودتونو می چسبونی به ما!!!

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدای ما خدای احد و واحد خدای ما خدای دین ما هستش دین های دیگه هم خدا دارند ولی نه این خدای ما مصداق ما برای خدایی یه چیزه که با مصداق اونا فرق داره اگر مصداق ادیان دیگه هم برای خدا مثل مصداق ما بود که دیگه چندتا دین نداشتیم عزیز دل درسته؟ فهمیدی؟