انتخاب رشته کارشناسی

leila95

عضو جدید
سلام دوستان
درسته که هنوز کنکور برگزار نشده و نتایجش هم نیومده اما من تقریبا میدونم در چه سطحی هستم و حدودا میدونم چه نتیجه ای میگیرم

با توجه به سطح درسیم میدونم رشته هایی مثل برق و مکانیک و عمران و ... رو توی دانشگاه هایه خوب قبول نمیشم به همین خاطر میخوام یه خورده سطح رشتم رو بیارم پایین (دانشگاه واسم مهمتره) اما متاسفانه اطلاعات زیادی در مورد رشته ها ندارم، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید (بدون تعصب نسبت به رشتتون)

1- علاقم به کامپیوتر گرایش نرم افزار زیاده اما شاید نتونم نرم افزار دانشگاه های خوب قبول بشم اما سخت افزار رو احتمالا میارم، میخواستم بدونم توی واحد های دانشگاهیه این دو درس اختلاف زیادی هست؟ توی گرایش سخت افزار هم آموزشه نرم افزار هایه کامپیوتر هست یا نه؟

2- در مورد رشته ی پلیمر و گرایش هایی که داره ممنون میشم یه خورده توضیح بدید (سطح درامدش و وضعیت استخدامش)

3- رشته ی مهندسی مواد از لحاظ کار و درآمد چطوره و گرایش هایه اون چه تفاوت هایی دارن؟ دانشگاه شیراز توی این رشته دانشگاه معتبری محسوب میشه یا نه؟

4- دانشگاه شیراز توی رشته ی مهندسی نفت دانشگاه سطح بالایی هست یا نه؟

و در آخر هم در مورد بازار کار رشته ی مهندسی پزشکی ممنون میشم توضیح بدید

با تشکر از همه

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
مهندسی کشاورزی -آب
با عمران و ارشدش میدونم
باقی اطلاعاتم کافی ندارم
به نظر من رشته رو به دانشگاه ترجیع بدین
چون دانشگاه خوب تو ارشد خیلی بهتره تا کارشناسی
کارشناسی حتی یه دانشگاه سطح 3 هم بخونی ، برای ارشدت هیچ فرقی نمیکنه..
ولی برعکسش اگه دانشگاه کارشناسی خوب ولی ارشد ضعیف باشی
خیلی ضرر میکنی...
بعدم اگه ادامه تحصیل تو مقاطع بالاتری
اگه وضع مالیتم بلدک نباشه
شبانه یه دانشگاه مهم به روزانه یه دانشگاه پایینتر ترجیع بده
مثلا شبانه دانشگاه تهران به روزانه دانشگاه هایی شهرستان ها ترجیع بده
من به رفیق هام کنکوری ام مشاوره میدم
اگه خواستی موقع کنکور رتبه ات بگو تا برات در بیارم کجا و چی و چطور بزنی به نفعت...
موفق و پیروز و موید باشید

Arash_22

عضو جدید
سلام به شما و به دوست خوبم "سکوت تلخ". پیشنهاد من استفاده از اطلاعات سایت "مسیر ایرانی" هست که فکر کنم بالای 90 درصد سؤالای شما رو جواب بده. ترکیب مناسبی از اطلاعات رشته تحصیلی، شغل و حتی شخصیت مناسب برای مشاغل مختلف بر اساس تستهای معتبر جهانی رو داره که کمکتون خواهد کرد. صفحه مناسب برای ورود شما ایــن صفحه است. موفق باشید.

بالا