امتحان فلسفه و جواب بسیار جالب

ثمینی

عضو جدید
يه روز يه استاد فلسفه مياد سر کلاس و به دانشجوهاش ميگه:

امروز ميخوام ازتون امتحان بگيرم ببينم درسهايي رو که تا حالا بهتون دادمو خوب ياد گرفتين يا نه…!

بعد يه صندلي مياره و ميذاره جلوي کلاس و به دانشجوها ميگه:

با توجه به مطالبي که من تا به امروز بهتون درس دادم، ثابت کنيد که اين صندلي وجود نداره؟!

دانشجوها به هم نگاه کردن و همه شروع کردن به نوشتن روي برگه…

بعد از چند لحظه يکي از دانشجوها برگه شو داد و از کلاس خارج شد…

روزي که نمره ها اعلام شده بود، بالاترين نمره رو همون دانشجو گرفته بود !

اون فقط رو برگه اش يه جمله نوشته بود:

.

کدوم صندلي ؟ :D

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار جالب بود
در این متن یا استاد خل و چل بوده یا شاگردش، یا اینکه شاگرده با استاد رفیق بوده و بهش نمره داده، آخه وقتی چیزی هست و با چشم دیده میشود پس هست و احتیاج به اثبات برای وجود نداشتنش نداره، مگر اینکه چیزی رو نشه با چشم دید و بخوای اثبات کنی که نیست

ثمینی

عضو جدید
بسیار جالب بود
در این متن یا استاد خل و چل بوده یا شاگردش، یا اینکه شاگرده با استاد رفیق بوده و بهش نمره داده، آخه وقتی چیزی هست و با چشم دیده میشود پس هست و احتیاج به اثبات برای وجود نداشتنش نداره، مگر اینکه چیزی رو نشه با چشم دید و بخوای اثبات کنی که نیست

مگه تو استاد فلسفه ای اخه؟؟؟؟

ghazalee

عضو جدید
من که نفهمیدم چی شد؟؟
وقتی استاده گفته این صندلی و نشونش داده چرا اون پسره نوشته کدوم صندلی و نمره ی بالا میگیره؟؟

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نفهمیدم چی شد؟؟
وقتی استاده گفته این صندلی و نشونش داده چرا اون پسره نوشته کدوم صندلی و نمره ی بالا میگیره؟؟

وایییی...
خانوم شما خودتو ناراحت نکن
اصلا ولش کن
یعنی این که براش ثابت شده بوده که صندلی وجود نداره
(البته خود شیرینی کرده)

garshasbi-m

عضو جدید
بادرود
واقعا نکته جالبی بود ، ما وقتی یه چیزی رو میخوایم اثبات کنیم یه جورایی قبولش میکنیم ، در واقع شاید منظور این باشه که وجود باید ثابت بشه نه عدم وجود و شاید به خاطر همین هم باشه که میگن اصل بر بی گناهیه مگر اینکه عکسش ثابت بشه
گاهی ما دست به انکار چیزهایی میزنیم که خودمون وجودش رو پذیرفتیم ، در واقع اگر به وجود چیزی معتقد نیستیم دیگه اثبات عدم وجودش غیر منطقیه