اعتراف mj na

Mj na

عضو جدید
یه سال و خورده ای که از انتخابات می گذاره.
از اون موقع ببعد اختلافات مردم به اوج رسیده.
نمی دونم.من اولش دوس داشتم موسوی پیروز بشه ولی یکی دو هفته قبل از انتخابات هرچی وبگردی می کردم میدیدم طرفدارای احمدی نژاد زیادن.البته این به این خاطر هم می تواند باشد که محافظه کارها آزادی بیشتر و از امکانات حکومتی برخوردارن.
این منو خشمگین می کرد.عصبانی می شدم.تا اینکه انتخابات تموم شد.سعی کردم بپیرم که احمدی نژاد پیروز شده ولی بعد اون تظاهرات پس از انتخابات شروع شد.
مدت ها همه سیاسی بودن.اگه کسی طرفدار احمدی نژاد بود خیلی ازش خوشمون نمیومد.
احمدی نژاد پیروز شد.ما به طرفداراش میخندیدیم و اونا رو کسایی میدونستیم که با سهام عدالت و اضافه حقوق و اینا رای داده اند.اونا رو پست میشمردیم.
ولی من با کمی درایت و با توجه به یک سری اصول جامعه شناسی و بی طرفی دریافتم که باسه ی خیلیا این طور نیست.
همه دوس داریم که ایران پیشرفت کنه.و من میدیدم که خیلیا به خاطر سیاست های هسته ایش به او رای دادن.یعنی اونا هم حاضر بودن که با فداکاری و تحمل سختی ها ایران پیشرفت کنه.پس اونا هم آدمای خوبی هستن.
از طرفی دیدیم که موسوی و اصلاح طلبا هم عملکرد خوبی نداشتن.در نتیجه ازشون بریدیم.
میگفتیم احمدی نژاد این همه اشتباه داشت و از اون طرف این خوبی ها رو هم داشت.طرفداراش اون خوبی ها رو بیشتر دیده بودن و مخالفاش بدیاشو.
در نتیجه نظر هر دو طرف محترم بود!
من این را می فهمیدم و تلاش میکردم به نظر طرف مقابل احترام بزارم.ولی گه گاهی در وبلاگ ها و یا افراد مختلف چیزهایی میشنیدم.خیلی زجر آور بودن و واقعآ غیر معقول و وحشتناک.اونا منو به خشم میاوردن.سعی می کردم با اونا مبارزه کنم.انقدر عصبانی میشدم که احساس میکردم دوس دارم اونا رو بکشم!
نمی دونم.شاید در زمان رژیم پهلوی حکومت و طرفداراش میشنیدن که فلان روحانی گفته که با پیشرفت کشور مخالفه! در نتیجه حکومت دس به سرکوب اونا میزد.
در زمان حال خیلیا ممکنه حتی جاسوس سیا بشن حتی راضی باشن که امریکا به ایران حمله کنه!(من فکر می کنم علت این باشه که میدیدن رژیم کارهایی مثل سرکوب دانشجوهای مبارز سیاسی و غیره انجام میداد که دیدن این کارها خیی برایشان زجر آور بود)و از اون طرف ممکنه وقتی دوستان عزیز ما بسیجی ها یا شبیه اونا وقتی بفهمن که اونا چنین فکری رو دارن (یعنی همراهی با بیگانه)خیلی ناراحت بشن و از اونا ابراز تنفر شدید کنن.
شاید برای یک بسیجی خیلی زجر آور باشد که چیزهایی رو ببیند که مثلآ توهین خیلی بد به آقای خامنه ای می کنن.حمایت از امریکا و اسراییل.حمایت از حمله به ایران!
اون ها هم از دست دیگران عصبانی بشوند.
این اختلافات بین هر دو طرف مدام شدید تر هم می شود.نتجش اینه که دست هر کس اسلحه بیفته اون یکی رو میکشه!
این فقط باعث هدر رفتن طرفین میشه!

حرف من اینه.بیاین اختلافاتو بزاریم کنار.بیاین هم نوع خودمون رو دوس داشته باشیم.چه هم نوعمون بسیجی باشد چه جنبش سبز.طرف هر اندیشه سیاسی که داشته باشد.
باشد که از اختلافات،کشته شدن ها و تلخیات روزگار دور بمانیم "mj na"

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم.من اولش دوس داشتم موسوی پیروز بشه ولی یکی دو هفته قبل از انتخابات هرچی وبگردی می کردم میدیدم طرفدارای احمدی نژاد زیادن.البته این به این خاطر هم می تواند باشد که محافظه کارها آزادی بیشتر و از امکانات حکومتی برخوردارن.
این منو خشمگین می کرد.عصبانی می شدم.تا اینکه انتخابات تموم شد.سعی کردم بپیرم که احمدی نژاد پیروز شده ولی بعد اون تظاهرات پس از انتخابات شروع شد.
احمدی نژاد پیروز شد.ما به طرفداراش میخندیدیم و اونا رو کسایی میدونستیم که با سهام عدالت و اضافه حقوق و اینا رای داده اند.اونا رو پست میشمردیم.
ولی من با کمی درایت و با توجه به یک سری اصول جامعه شناسی و بی طرفی دریافتم که باسه ی خیلیا این طور نیست.
همه دوس داریم که ایران پیشرفت کنه.و من میدیدم که خیلیا به خاطر سیاست های هسته ایش به او رای دادن.یعنی اونا هم حاضر بودن که با فداکاری و تحمل سختی ها ایران پیشرفت کنه.پس اونا هم آدمای خوبی هستن.
از طرفی دیدیم که موسوی و اصلاح طلبا هم عملکرد خوبی نداشتن.در نتیجه ازشون بریدیم.
میگفتیم احمدی نژاد این همه اشتباه داشت و از اون طرف این خوبی ها رو هم داشت.طرفداراش اون خوبی ها رو بیشتر دیده بودن و مخالفاش بدیاشو.
من این را می فهمیدم و تلاش میکردم به نظر طرف مقابل احترام بزارم.ولی گه گاهی در وبلاگ ها و یا افراد مختلف چیزهایی میشنیدم.خیلی زجر آور بودن و واقعآ غیر معقول و وحشتناک.اونا منو به خشم میاوردن.سعی می کردم با اونا مبارزه کنم.انقدر عصبانی میشدم که احساس میکردم دوس دارم اونا رو بکشم!
نمی دونم.شاید در زمان رژیم پهلوی حکومت و طرفداراش میشنیدن که فلان روحانی گفته که با پیشرفت کشور مخالفه! در نتیجه حکومت دس به سرکوب اونا میزد.
در زمان حال خیلیا ممکنه حتی جاسوس سیا بشن حتی راضی باشن که امریکا به ایران حمله کنه!(من فکر می کنم علت این باشه که میدیدن رژیم کارهایی مثل سرکوب دانشجوهای مبارز سیاسی و غیره انجام میداد که دیدن این کارها خیی برایشان زجر آور بود)و از اون طرف ممکنه وقتی دوستان عزیز ما بسیجی ها یا شبیه اونا وقتی بفهمن که اونا چنین فکری رو دارن (یعنی همراهی با بیگانه)خیلی ناراحت بشن و از اونا ابراز تنفر شدید کنن.
شاید برای یک بسیجی خیلی زجر آور باشد که چیزهایی رو ببیند که مثلآ توهین خیلی بد به آقای خامنه ای می کنن.حمایت از امریکا و اسراییل.حمایت از حمله به ایران!
این اختلافات بین هر دو طرف مدام شدید تر هم می شود.نتجش اینه که دست هر کس اسلحه بیفته اون یکی رو میکشه!

حرف من اینه.بیاین اختلافاتو بزاریم کنار.بیاین هم نوع خودمون رو دوس داشته باشیم.چه هم نوعمون بسیجی باشد چه جنبش سبز.طرف هر اندیشه سیاسی که داشته باشد.

در این ضمینه کاملا موافق هستم و من هم جزء منتقدان احمدی بودم اون هم دو آتشه که رفته رفته شد یه آتیشه و الان منطقی:gol:ما باید پیشرفت کنیم و این در سایه ی اتحاد حاصل میشه و اتحاد با انتقاد و تشویق همراه هست نه طرفداری و دشمنی کورکورانه

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مطمئنین حالتون خوبه؟؟؟؟:surprised:
بحث موسوی و احمدی نژاد خیلی وقته تموم شده
من به شخصه هیچکدوم رو قبول نداشتم
میدونین اکثر مردم مشکلشون چیه؟؟؟
اینکه حقشونو میخوان
حقشون چیه؟؟؟
امنیت و رفاه
آسایش و شادی
کار و آرامش
...
چرا مردم ما نباید اینا رو داشته باشن؟ حتی چیزهای ساده رو؟
الان 30 سال از حکومت این رژیم میگذره جز عقب موندگی و درد و فشار چی عاید مردم عادی شده؟؟؟؟؟
بحث اینه
نه موسوی و احمدی نژاد

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه اینم حرفه که میزین
پسه خونه اون کسانی که توی خیابون ها ریخته شد چی؟
جوابه مادران عزادار چی؟
اونهایی که تو زندانند و دلشون برای خونه وخانواده تنگ شده چی؟
به همین راحتی بیایم همدیگه را ماچ کنیم بگیم آره تموم شد و رفت .

Maryam.Silent

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه حقشونو میخوان
حقشون چیه؟؟؟
امنیت و رفاه
آسایش و شادی
کار و آرامش
...
الان 30 سال از حکومت این رژیم میگذره جز عقب موندگی و درد و فشار چی عاید مردم عادی شده؟؟؟؟؟
بحث اینه
نه موسوی و احمدی نژاد
بچم راس میگه

Saman007Spy

عضو جدید
اعتراف عالي مستدام !

• Like
واکنش ها: A&S

Maryam.Silent

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه اینم حرفه که میزین
پسه خونه اون کسانی که توی خیابون ها ریخته شد چی؟
جوابه مادران عزادار چی؟
اونهایی که تو زندانند و دلشون برای خونه وخانواده تنگ شده چی؟
به همین راحتی بیایم همدیگه را ماچ کنیم بگیم آره تموم شد و رفت .
این بچمم راس میگه

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه حقشونو میخوان
حقشون چیه؟؟؟
امنیت و رفاه
آسایش و شادی
کار و آرامش
...
بحث اینه
نه موسوی و احمدی نژاد

اینا یه چیز کاملا شخصیه:Dبه بقیه چی که تو آرامش داری یا نه آسایش داری یا نه کار داری یا نه شاد هستی یا نه

• Like
واکنش ها: Sarp

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا یه چیز کاملا شخصیه:Dبه بقیه چی که تو آرامش داری یا نه آسایش داری یا نه کار داری یا نه شاد هستی یا نه
جدی میگین؟؟
الان بچه ها جوابتونو میدن
با این حرفها فقط باعث تمسخر خودتون میشین

wasper

عضو جدید

میتونم ازت بپرسم چند سالته؟؟؟؟

Saman007Spy

عضو جدید
عرض كنم كه :

دعا المشاركون في (ندوة الإيمان وزيادته) التي نظمتها جامعة الإيمان بصنعاء – دعوا الحكومة الى فتح قسم شرعي في الثانوية العامة كسائر الأقسام الأخرى( أدبي،علمي الخ).
كما دعوا الحكومة في اختتام أعمال الندوة التي استمرت على مدى ثلاثة أيام بصنعاء تحت عنوان (الواجب الشرعي في تعليم الإيمان ونشره، والأمر بالمعروف والنهي عن المنكر): إلى إعادة مادتي القرآن والسنة الى المناهج الدراسية،والالتزام بالجانب الشرعي وإصلاح القضاء،وكذا التعريف بأركان وضوابط الأمر بالمعروف والنهي عن المنكر.
وأكدوا في بيانهم الختامي على إحياء فريضة الأمر بالمعروف والنهي عن المنكر في الأمة .مؤكدين بذات الوقت على ما تضمنته بيانات العلماء المختلفة في إزالة المنكر "وتغييره دون ان يكون بشيء أنكر" .وشددوا على إحالة المستهزئين بالعلماء الى القضاء.
وطالب مشاركو الندوة الإيمانية وجلهم من العلماء ومشائخ العلم: طالبوا من رئيس الجمهورية التوجيه بتدريس وتعليم ونشر الواجبات الدينية بين أوساط المجتمع وفي المدارس والجيش،وإحياء رسالة المسجد لما فيه خدمة الأمة.
وطالبوا القادة والشعوب والمنظمات العربية والإسلامية بدعم الحقوق الفلسطينية وحماية المقدسات الإسلامية ومساندة نضال الشعب الفلسطيني المشروع في مقاومة الاحتلال الإسرائيلي .
ودعوا الى تشكيل لجنة للإعداد والتجهيز لقناة فضائية إيمانية وإعداد المادة الإعلامية لها .وأقروا أن تتناول ندوة الإيمان وزيادته العام القادم بعنوان( الأخوة الإسلامية وحقوقها ).
ووجه مشاركو الندوة ما سموه نداء الى الأمة ناشدوا خلاله الجميع بترسيخ دعائم الإخوة الإيمانية في المجتمع وإحياء هذه السنة،والتمسك بالقيم والأخلاق.

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض كنم كه :

دعا المشاركون في (ندوة الإيمان وزيادته) التي نظمتها جامعة الإيمان بصنعاء – دعوا الحكومة الى فتح قسم شرعي في الثانوية العامة كسائر الأقسام الأخرى( أدبي،علمي الخ).
كما دعوا الحكومة في اختتام أعمال الندوة التي استمرت على مدى ثلاثة أيام بصنعاء تحت عنوان (الواجب الشرعي في تعليم الإيمان ونشره، والأمر بالمعروف والنهي عن المنكر): إلى إعادة مادتي القرآن والسنة الى المناهج الدراسية،والالتزام بالجانب الشرعي وإصلاح القضاء،وكذا التعريف بأركان وضوابط الأمر بالمعروف والنهي عن المنكر.
وأكدوا في بيانهم الختامي على إحياء فريضة الأمر بالمعروف والنهي عن المنكر في الأمة .مؤكدين بذات الوقت على ما تضمنته بيانات العلماء المختلفة في إزالة المنكر "وتغييره دون ان يكون بشيء أنكر" .وشددوا على إحالة المستهزئين بالعلماء الى القضاء.
وطالب مشاركو الندوة الإيمانية وجلهم من العلماء ومشائخ العلم: طالبوا من رئيس الجمهورية التوجيه بتدريس وتعليم ونشر الواجبات الدينية بين أوساط المجتمع وفي المدارس والجيش،وإحياء رسالة المسجد لما فيه خدمة الأمة.
وطالبوا القادة والشعوب والمنظمات العربية والإسلامية بدعم الحقوق الفلسطينية وحماية المقدسات الإسلامية ومساندة نضال الشعب الفلسطيني المشروع في مقاومة الاحتلال الإسرائيلي .
ودعوا الى تشكيل لجنة للإعداد والتجهيز لقناة فضائية إيمانية وإعداد المادة الإعلامية لها .وأقروا أن تتناول ندوة الإيمان وزيادته العام القادم بعنوان( الأخوة الإسلامية وحقوقها ).
ووجه مشاركو الندوة ما سموه نداء الى الأمة ناشدوا خلاله الجميع بترسيخ دعائم الإخوة الإيمانية في المجتمع وإحياء هذه السنة،والتمسك بالقيم والأخلاق.
:surprised::surprised::eek:

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه به اون حرفت که انقدر آمریکا آمریکا میکردی نه به این حرفات
من را یاده ........................ نگم بهتره .

Saman007Spy

عضو جدید
«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَ يُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكافِرينَ يُجاهِدُونَ في‏ سَبيلِ اللَّهِ وَ لا يَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتيهِ مَنْ يَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ» (المائده - 54)

دوست عزيز ببخشيد محاسن زينت رجل است ، و خواستم بپرسم خط ريش آواتارتون جريمش چنده احيانا ؟

امام رضا(ع) فرموده اند: "خداوند مردان را به وسیله محاسن زینت داده است

خوش اخلاقى در بين مردم زينت اسلام است

و مَنْ وَصَفَ اِمرأةً لرجُلٍ فافْتَتَنَ بها الرجلُ و أصاب منها فاحشةً لم

فهميدي دوست عزيز ؟‌

خودم ميدونم رو آب ميخندم .

Mj na

عضو جدید
راستش هدفم از زدن اون تاپیک امریکا این بود که:
می دونستم که این تاپیک باسه ی دوستان قطره خیلی وحشتناکه.میخواستم ببینم چه واکنشی میدن.قصدم تحقیق بود.
اما در مورد خون بها.
باید همه ی اینها عبرتی باشد برای آیندگان.همه ی طرفا اشتباه کردن.
تو این وسط هم رژیم آسیب دید هم جنبش سبز.باید به فکر ترمیم باشن.
فعلآ با حرکت های تند نمی توان کاری کرد.

• Like
واکنش ها: Sarp

Saman007Spy

عضو جدید
باید همه ی اینها عبرتی باشد برای آیندگان.همه ی طرفا اشتباه کردن.
تو این وسط هم رژیم آسیب دید هم جنبش سبز.باید به فکر ترمیم باشن.
فعلآ با حرکت های تند نمی توان کاری کرد.

ببين واسه افكارت متاسفم ، شخصا !!

باسه چی میخوای بدونی؟
بهم میخوره چن سالم باشه؟

9

terajedi21

عضو جدید
واقعا اشک از چشمانمان جاری شد و دلمان هوس کرد یک بسیجی و یک جنبش سبزی را با هم به هنگام صرف کلوچه البته بعد از افطار ببینیم:surprised:خواستی تاپیک زده باشی!؟جوانان را به وجد بیاوری؟!هدفت چی بود؟31 سال انواع کشت و کشتار بی ابرویی غارت و چپاول به هر طریقی ظلم و ستم و بی عدالتی ها ذلت های تحمیل شده همه به کنار؟انرژی هسته ای میخوایم چکار وقتی هموطنم شب عیدی از کار بیکار میشه وقتی خیابونا پر از تن فروش وقتی..............

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا اشک از چشمانمان جاری شد و دلمان هوس کرد یک بسیجی و یک جنبش سبزی را با هم به هنگام صرف کلوچه البته بعد از افطار ببینیم:surprised:خواستی تاپیک زده باشی!؟جوانان را به وجد بیاوری؟!هدفت چی بود؟31 سال انواع کشت و کشتار بی ابرویی غارت و چپاول به هر طریقی ظلم و ستم و بی عدالتی ها ذلت های تحمیل شده همه به کنار؟انرژی هسته ای میخوایم چکار وقتی هموطنم شب عیدی از کار بیکار میشه وقتی خیابونا پر از تن فروش وقتی..............

ای بابا کشتین بچه ی مردمو. حالا یکی پیدا شده یه ذره روحیه ی لطیف و صلح طلب داره اگه گذاشتین:exclaim::w00:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز ببخشيد محاسن زينت رجل است ، و خواستم بپرسم خط ريش آواتارتون جريمش چنده احيانا ؟

امام رضا(ع) فرموده اند: "خداوند مردان را به وسیله محاسن زینت داده است

خوش اخلاقى در بين مردم زينت اسلام است

و مَنْ وَصَفَ اِمرأةً لرجُلٍ فافْتَتَنَ بها الرجلُ و أصاب منها فاحشةً لم

فهميدي دوست عزيز ؟‌

خودم ميدونم رو آب ميخندم .

این جانب کم ریش هستم و تیغ نزدم و این خط ریش با موزر هست:biggrin::Dجان تو دو ماه ریش نزدم تا در بیاد بعد اینطوریش کنم:Dاز نکته بینیت ممنون اما دورش رو تیغ نزدم و به خاطر افکتها یکم سفید میزنه و رو چونه سیاه:D

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تقریبا با حرفات موافقم , من که به شخصه یه تره هم برای سیاست و آدم هاش خورد نمی کنم , چون وقتم بیش از این ارزش داره که با این بحث های بیهوده و بیخود و نهایتا بی نتیجه به درد بیارم :دی

کلا به نظرم هر دو طرفی که با هم بحث می کنن , به خاطر فشاری هست که از طرف جامعه بهشون وارد می شه و سعی دارن یه جوری خودشونو راحت کنن ........

Mj na

عضو جدید
ببين واسه افكارت متاسفم ، شخصا !!

9
به نظر من این راه فایده ای نداشت.
داریم خودمونو هدر می دیم.
به نظر من باید رو اقتصاد سرمایه داری پافشاری کنیم تا بعد از اون همه چی بدست بیاد!
احمدی نژادم یه ریگی تو کفششه نمی دونم چی هست!