اطلاعاتی درباره رشته داروسازی (دکتری حرفه ای)

nafise_3000

عضو جدید
سلام کسی میدونه طول تحصیل در این رشته چقدره و هزینه هر ترمش چقدر در میاد آیا من که لیسانس نساجی دارم میتونم طول دوران تحصیلم کوتاه تر بشه؟

m.mansourpour

عضو جدید
سلام.من با توجه به اطلاعات محدودم میتونم به شما بگم که در مورد تحصیل در رشته داروسازی با توجه به رشته شما ودر ضمن علاقه شما به داروسازی بهتره در رشته مهندسی شیمی-داروسازی در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدین.در غیر اینصورت برای رشته دکترای داروسازی از اول شروع کنید که کار چندان راحتی نیست.در مورد کاهش دوره با توجه به مقطع تحصیلی متاسفانه اینطور نیست.تنها در دانشگاه تهران وفقط در رشته پزشکی این قضیه مطرح شده وهنوز به طور کامل اجرایی نشده که فارغ التحصیلان مقاطع لیسانس یا فوق لبسانس رشته های مرتبط با علوم پزشکی اگر علاقه مند باشند در رشته پزشکی تحصیل کنند پس از مراحل گزینش وقبولی طول مدت تحصیل به جای 8-7 سال که طول دوره پزشکی هست بین 5-4 سال باشه.با توجه به این مورد به نظر من در صورت علاقه به داروسازی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی داروسازی بهترین گزینه برای شماست.

اما در مورد رشته دکترای داروسازی طول مدت دوره به طور معمول 6 ساله.در مورد هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد با توجه به نوع دروس تئوری عملی تفاوت میکنه.در ترمهای اول کمتر ومسلما در ترمهای بالاتر بیشتر میشه.به طور میانگین بین 2.5-1.5 میلیون در هر ترم هزینه شهریه میشه.شهریه کل هم چیزی بین 20 تا 25 میلیون.

بالا