از چی بگم برات؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضرت علی (ع) فرموده اند: هر کجا کاخی بر پاست لاجرم کوخی هم در کنار ش برجاست .

فقط همینو میتونم بگم...

با وجود همه گرفتاری ها و کلی تلاش یه خونه پیش خرید کردم، موقع خرید بهم گفتند خونه وام داره، وامش وام بافت فرسود هست با بهره 14-15 درصد مناسب برای اقشار آسیب پذیر !
الان که موقع تنظیم وام رسیده بانک میگه نرخ سود 22-27 درصد هست و بانک نمیتونه سود 14 درصد رو بده. من گفتم ولی همه جا، تو همه سایتها نرخ سود بافت فرسوده 14-15 درصد هست، حتی سال 94 قراره به 9 درصد برسه. هر چقدر با کارمند بانک جر و بحث کردم فایده ای نداشت. آخرش تهدید کردم می رم شکایت میکنم ولی کارمند بانک با قاطعیت میگفت همچین چیزی نیست و گفت هر جا دلت میخواد برو الان سودی که همه بانکها بابت این وام میگیرند 22-27 درصد هست اون چیزهایی هم که تو اخبار شنیدی الکیه.
اخه من اگه می خواستم با این نرخ بهره اینقدر قسط بدم خب خونه اجاره میکردم، چه کاری بود خونه ای بخرم که سال به سال فرسوده میشه، کلی پول هم خوابوندم.:(

خودم هم که اصلا وقت رسیدگی و دادگاه و اینا رو ندارم، پول وکیل هم ندارم بدم.

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

فقط همینو میتونم بگم...

حضرت علی درست فرمودند: )

اشکال بزرگ ما مردم اینه ک ب قانون و حقوقمون آگاه نیستیم! حوصله گرفتن حقمونو نداریم! و این بزرگترین نقطه ضعف من بشخصه هستش...

سرمایه و پولت ارزش وقت گذاشتن و حوصله کردن نداره؟؟
واسه هزینه هم درخواست اعصار/همچین چیزی/بده
اگرچه ک منم از محیط دادگاه متنفرم:|

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
مملکت نیست که هر روز قانونش عوض میشه، نمونه اش همین نرخ سود بانک ها ، نرخ سود وامها، قیمت اجناس، مدت زمان سربازی و ...

ما که رفتیم ارشد مدت زمان سربازی شد 18 ماه حتی یه بازه ای 16 ماه شد، نزدیک فارغ التحصیلی شدیم یهو گفتن میشه 24 ماه، این بود که دفاع از پایان نامه ام رو عقب انداختم که بتونم سال بعد از مرخصی تحصیلی استفاده کنم واسه دکترا بخونم بیخود نرم سربازی و 24 ماه عمرم هدر نره که یهو الان میگن سربازی در سال 94 همان 21 ماه خواهد بود :|

لعنت به این خائنین که با زندگی ما ایرانی ها مخصوصا زندگی ما جوونها دارند بازی میکنن. اگه خدایی هست ازش میخوام هر چه زودتر خوار و ذلیل و زبونش کنه یه ملت راحت بشن از شرشون.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
امید ثروت انسانه ، هروقت روزگار تو را به چاه انداخت ، راه و روش از چاه به اوج جاه رسیدن را از یوسف بیاموز...!

amin-1990

عضو جدید

فقط همینو میتونم بگم...

با وجود همه گرفتاری ها و کلی تلاش یه خونه پیش خرید کردم، موقع خرید بهم گفتند خونه وام داره، وامش وام بافت فرسود هست با بهره 14-15 درصد مناسب برای اقشار آسیب پذیر !
الان که موقع تنظیم وام رسیده بانک میگه نرخ سود 22-27 درصد هست و بانک نمیتونه سود 14 درصد رو بده. من گفتم ولی همه جا، تو همه سایتها نرخ سود بافت فرسوده 14-15 درصد هست، حتی سال 94 قراره به 9 درصد برسه. هر چقدر با کارمند بانک جر و بحث کردم فایده ای نداشت. آخرش تهدید کردم می رم شکایت میکنم ولی کارمند بانک با قاطعیت میگفت همچین چیزی نیست و گفت هر جا دلت میخواد برو الان سودی که همه بانکها بابت این وام میگیرند 22-27 درصد هست اون چیزهایی هم که تو اخبار شنیدی الکیه.
اخه من اگه می خواستم با این نرخ بهره اینقدر قسط بدم خب خونه اجاره میکردم، چه کاری بود خونه ای بخرم که سال به سال فرسوده میشه، کلی پول هم خوابوندم.:(

خودم هم که اصلا وقت رسیدگی و دادگاه و اینا رو ندارم، پول وکیل هم ندارم بدم.

خب حالا این وام بافت فرسوده چی هست؟...باهاش چکار میکنن؟

اصلا چطوری وام گرفتن؟

اینا رو یه توضیحی بدهی ممنون میشم:D

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب حالا این وام بافت فرسوده چی هست؟...باهاش چکار میکنن؟

اصلا چطوری وام گرفتن؟

اینا رو یه توضیحی بدهی ممنون میشم:D

یه سری از مناطق در شهرها به عنوان بافت فرسوده شناسایی میشه. هر کسی بخواد در این مناطق ساخت و ساز بکنه بنابر مصوبه وزارت مسکن و شهرسازی بانکها ملزم هستند بهش وامی بدهند تحت عنوان وام بافت فرسوده که نیازی به سپرده گذاری نداره و در حین ساخت در چند مرحله به سازنده اعطا میشه. حالا یه نفر مثه بنده پیدا میشه که میره و این خونه رو میخره، خب اقساط این وام رو چه کسی باید بده، معلومه خریدار که بنده باشم. من با علم به اینکه این وام ، وام بافت فرسوده هست و با مراجعه به شعب بانک از نرخ سود و میزان قسط ماهیانه مطلع شدم و دیدم برایم مناسب است و اقدام به خرید منزل کردم.

الان که واحد آماده شده و مدارک بانک برای پرادخت وام داره تنظیم میشه بانک میگه سود وام 22درصد هست که باعث میشه قسط وام نزدیک دو برابر بشه که من و خیلیها رو دچار مشکل کرده. جالب اینه که من این چند روز خیلی پرس و جو کردم ظاهرا قانونی در حمایت از من خریدار نیست. دو راه دارم یا خونه رو بفروشم که بدلایل زیاد متضرر میشم و واسم مقدور نیست یا اقساط رو پرداخت کنم! مملکته داریم؟ تو بگو چیکار کنم؟

Asghar_

عضو جدید
یه سری از مناطق در شهرها به عنوان بافت فرسوده شناسایی میشه. هر کسی بخواد در این مناطق ساخت و ساز بکنه بنابر مصوبه وزارت مسکن و شهرسازی بانکها ملزم هستند بهش وامی بدهند تحت عنوان وام بافت فرسوده که نیازی به سپرده گذاری نداره و در حین ساخت در چند مرحله به سازنده اعطا میشه. حالا یه نفر مثه بنده پیدا میشه که میره و این خونه رو میخره، خب اقساط این وام رو چه کسی باید بده، معلومه خریدار که بنده باشم. من با علم به اینکه این وام ، وام بافت فرسوده هست و با مراجعه به شعب بانک از نرخ سود و میزان قسط ماهیانه مطلع شدم و دیدم برایم مناسب است و اقدام به خرید منزل کردم.

الان که واحد آماده شده و مدارک بانک برای پرادخت وام داره تنظیم میشه بانک میگه سود وام 22درصد هست که باعث میشه قسط وام نزدیک دو برابر بشه که من و خیلیها رو دچار مشکل کرده. جالب اینه که من این چند روز خیلی پرس و جو کردم ظاهرا قانونی در حمایت از من خریدار نیست. دو راه دارم یا خونه رو بفروشم که بدلایل زیاد متضرر میشم و واسم مقدور نیست یا اقساط رو پرداخت کنم! مملکته داریم؟ تو بگو چیکار کنم؟

سلام دوست عزیز.

میبخشید من تو این کارا نبودم اطلاعی ندارم،

یه سوال برام پیش آمده، منظورتون از نیازی به سپرده گذاری نداره چیه؟

من تا حالا وام نگرفتم نمیدونم چطوریه!، بیکارم هستم!

در مورد مملکت که شکی نیست.

ولی یه چیزیم هست دوست عزیزم:

خود سازنده خونه بخشی از وام رو پرداخت کرده یا نه؟

به نظرم شما نباید چنین خونه ای رو میخریدین که چنین شرایطی رو داشته، آنم تو این مملکت!، اشتباه کردین.

موفق باشین دوست عزیزم.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.

میبخشید من تو این کارا نبودم اطلاعی ندارم،

یه سوال برام پیش آمده، منظورتون از نیازی به سپرده گذاری نداره چیه؟

من تا حالا وام نگرفتم نمیدونم چطوریه!، بیکارم هستم!

در مورد مملکت که شکی نیست.

ولی یه چیزیم هست دوست عزیزم:

خود سازنده خونه بخشی از وام رو پرداخت کرده یا نه؟

به نظرم شما نباید چنین خونه ای رو میخریدین که چنین شرایطی رو داشته، آنم تو این مملکت!، اشتباه کردین.

موفق باشین دوست عزیزم.

منظورم از اینکه نیاز به سپرده گذاری نداره یعنی وامی که بانک میده سه جوره، یکی به اینصورت بخاطر اعتبار شخص و ضامن شخص بهش وام میدن این اعتبار میتونه شغل مناسب یا سند یک ملک یا چک و سفته و... باشه، حالت دوم وام رو وقتی میدن که شما مثلا 50 میلیون پول تو بانک دارید، بانک به شما 40 میلیون وام میده در حالیکه پول شما مدتی نزد بانک باقی بمونه، حالت سوم وامهایی هستند که مصوبه دولت هست واسه عمران و آبادانی کشور و یا کمک به تولید و ... مثله انواع وام مسکن اعم از وام مسکن مهر، وام مسکن، وام بافت فرسوده، وام برای تولید، و...

اینکاری که من کردم یه کار کاملا عادی هست، هزاران نفر دیگه هم مثه من همچین خریدی کردند و با کمک اینجور وامها خانه دار شدند ولی شانس من و بعضیا اینجوری شده تو این برهه

آخرین ویرایش:

noosheen1

عضو جدید
امیدوارم به زودی ی راه حل مناسب برای این مسئله پیدا کنید دوست عزیز
در ضمن من به وجود جوانان پرکار و مستعدی مثل شما افتخار میکنم!;)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم به زودی ی راه حل مناسب برای این مسئله پیدا کنید دوست عزیز
در ضمن من به وجود جوانان پرکار و مستعدی مثل شما افتخار میکنم!;)
مرسی، تو رو خدا واسم دعا کن این مساله حل بشه.
مرسی به تو ولی نه من یه آدم معمولیم

Asghar_

عضو جدید
منظورم از اینکه نیاز به سپرده گذاری نداره یعنی وامی که بانک میده سه جوره، یکی به اینصورت بخاطر اعتبار شخص و ضامن شخص بهش وام میدن این اعتبار میتونه شغل مناسب یا سند یک ملک یا چک و سفته و... باشه، حالت دوم وام رو وقتی میدن که شما مثلا 50 میلیون پول تو بانک دارید، بانک به شما 40 میلیون وام میده در حالیکه پول شما مدتی نزد بانک باقی بمونه، حالت سوم وامهایی هستند که مصوبه دولت هست واسه عمران و آبادانی کشور و یا کمک به تولید و ... مثله انواع وام مسکن اعم از وام مسکن مهر، وام مسکن، وام بافت فرسوده، وام برای تولید، و...

اینکاری که من کردم یه کار کاملا عادی هست، هزاران نفر دیگه هم مثه من همچین خریدی کردند و با کمک اینجور وامها خانه دار شدند ولی شانس من و بعضیا اینجوری شده تو این برهه

سلام...

ممنون که با حوصله جواب دادین بدون هیچ بی احترامی..

باتشکر فراوان دوست عزیز..

منم به وجود آدمایی مثل شما افتخار میکنم.

noosheen1

عضو جدید
مرسی، تو رو خدا واسم دعا کن این مساله حل بشه.
مرسی به تو ولی نه من یه آدم معمولیم

حتما دعا میکنم
خودتون دست کم نگیرید من افرادی رو در سن و سال شما میشناسم که دستشون تو جیب باباشونه و میگن کار کنم که چی بشه ولی این احساس مسئولیت تو شما وجود داره پس خودتون دست کم نگیرید دوست من!:gol: