ازدواج جوانان

ازدواج جوانان

• ازدواج

رای: 0 0.0%
  • جدایی (بعد از ازدواج)

رای: 1 7.7%
  • یک دوستی ساده تا پایان عمر

رای: 2 15.4%
  • فقط سوء استفاده ### تا پیدا کردن یکی بهتر

رای: 10 76.9%

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا دختری که صداقت و نجابت را روش زندگی خودش قرار میده واز دوستی با پسران اجتناب میکنه واز اونجایی که الان بیشتر ازدواج ها بر اساس دوستی است باید اون دختر تا آخر عمر بیخ دل پدر و مادرش بماند و نتواند شریک زندگی اش را پیدا کند؟

امیر Amir

عضو جدید
آیا دختری که صداقت و نجابت را روش زندگی خودش قرار میده واز دوستی با پسران اجتناب میکنه واز اونجایی که الان بیشتر ازدواج ها بر اساس دوستی است باید اون دختر تا آخر عمر بیخ دل پدر و مادرش بماند و نتواند شریک زندگی اش را پیدا کند؟

البته بیخ بیخ هم که نه:biggrin::surprised: ولی باید دنبال یکی مثل خودش باشه...

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من ازدواج و دوستی ربطی به هم دیگر ندارد خیلی از دوستی ها است که به ازدواج منتهی نمی شودوخیلی از ازدواجها است که پیش زمینه دوستی ندارد

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
بيشتر دوستي ها به ازدواج منجر نمي شه فقط دوستي هستش و گاهي هم سوء استفاده :smile:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که توکل بر خداوند یکتا
دوما ازدواج باید پیش بیاد قبلش خیلی از کارایی که انجام میدی بی فایدس
تالثا میتونن دوستی داشته باشن از نوع درستش
متاسفانه همیشه یا باید از جلو بام بیفتیم یا از انتهای بام
فرقی هم نمیکنه از کدوم طرف بیفتی
چون مساله مهم اینه که از بام افتادی و به زودی مغزت روی زمین متلاشی و پخش میشه
موفق باشید.

gol_bahar

عضو جدید
بيشتر دوستي ها به ازدواج منجر نمي شه فقط دوستي هستش و گاهي هم سوء استفاده :smile:

با حرف پری جان موافقم.بیشتر دوستی ها به ازدواج منجر نمی شوند و خیلی از اونایی که خیلی دوست داشتند با یه خواستگاری سنتی ازدواج کرده اند.

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیر ممکنه همچین دختری رو دست مامان باباش بمونه.
پسرها دنبال همچین افرادی هستن
خوب دختر اینجوری غیر ممکنه با هر پسری ازدواج کنه یه پسری مثل خودش می خواد که در ایران این مدل پسر کم شده

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دختر اینجوری غیر ممکنه با هر پسری ازدواج کنه یه پسری مثل خودش می خواد که در ایران این مدل پسر کم شده
این مدل پسر هم مانند آن دختر های با خدا کم نیستن فقط باید کمی به اطرافمان با دقت تر نگاه کنیم ;)

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
;)من یه سوال دیگه دارم
چرا پسرا میرن خواستگاری چرا پسرها حق انتخاب دارن چرا دخترها یاد بمونن تا انتخاب بشن؟
همش یدونه سوال بود:biggrin:

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

از قدیم گفتن کبوتر با کبوتر باز با باز پسری که مثل خودش باشه میاد.:heart:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
;)من یه سوال دیگه دارم
چرا پسرا میرن خواستگاری چرا پسرها حق انتخاب دارن چرا دخترها یاد بمونن تا انتخاب بشن؟
آخه ارزش انتخاب شدن ندارن:biggrin:
همیشه هر چیزی که با ارزش باشه رو انتخاب می کنن:D:cool:

*mahdi_joker*

عضو جدید
;)من یه سوال دیگه دارم

آخه ارزش انتخاب شدن ندارن:biggrin:
همیشه هر چیزی که با ارزش باشه رو انتخاب می کنن:D:cool:
حالا نه به این صراحت که جانی جان فرمودن اما کلا اگه ادم انتخاب بشه خیلی با معنا تر و به فول ما جوونها با کلاس تر از اینه که انتخاب بکنه.شاید تو دید اول حق انتخاب برتری باشه اما اینجوری نیست.
وقتی کسی انتخاب میشه که ارزشش رو داشته باشه.
این حرفها رد کردن اقایون نیست.این ذات خلقته که مذکر select ;)بکنه.
شاد و موفق باشین دوستان

shabnam777

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفت قشنگ بود ولی گلم اینم بدون خدا بهترینا رو ایشا الله بهشون می ده
البته بعضی وقتا م بد بیاری میارن

peiman_eng

عضو جدید
بچه ها حرف ای قشنگی زدید . حالا یه کم آشنایی با طرز فکر آقایون البته با کمی نمک بد نیست .

امیدوارم تکراری نباشه .

خوشبختانه یک مرد مدتها وقت گذاشته و موارد مردانه اي را كه به نظرش رسيده براي خانمها ممكن است مفيد واقع شود به رشته ی تحریر درآورده. دقت کنید که تمام این قوانین با عدد یک شماره گذاری شده اند یعنی هیچ کدامشان برتری نسبی به دیگری ندارند و همه مهم اند .
1 - مردها نمیتونن فکر کسی رو بخونن.
1- دیدن مسابقه فوتبال مثل تماشای ماه شب چهارده توی آسمون جذاب و قشنگه. اجازه بدید همینطور بمونه.
1- خرید کردن، مسابقه فوتبال نیست. و امکان نداره که ما به خرید به این شکل نگاه کنیم.
1- گریه کردن یک جور تهدید به حساب میاد.
1- لطفا چیزی رو که می خواهید، واضح بگید. اجازه بدید کمی روشن تر بگم، اشارات زیرکانه، اشارات قوی و مبرهن ولی غیر مستقیم به یک موضوع اصلا به کار نمی آد. لطفا اصل درخواستتون رو واضح بگید.
1- "بله" یا "خیر" بهترین جواب ممکن به خیلی از سوالات هستند.
1- لطفا در صورت نیاز به حل یک مشکل، پیش ما بیایید و درد دل کنید، این کاریه که ما مردا انجام میدیم. همدردی کردن وظیفه دوستان مونث شماست نه ما مردها.
1- سردردی که هفده ماهه داره شما رو آزار میده یک مشکل واقعیه لطفا یک پزشک رو ببینید.
1- هر مطلبی که شش ماه پیش از طرف ما مردها گفته شده الان به عنوان استدلال غیر قابل قبوله. در واقع تمام نظرات ما فقط برای هفت روز معتبرند نه بیشتر.
1- اگر فکر می کنید چاقید، خوب احتمالا هستید. لطفا از ما نپرسید.
1- اگر مطلبی که ما گفتیم رو میشه دو جور ازش برداشت کرد و یکی از این برداشتها شما رو عصبانی و ناراحت میکنه منظور ما اون یکی برداشت بوده.
1- شما میتونید یا از ما بخواهید که کاری رو انجام بدیم یا بهمون بگید که چطوری انجامش بدیم. نه هر دوش. اگر شما از قبل میدونید که چطوری میشه اون کارو بهتر انجام داد خوب خودتون دست بکار شید.
1- کریستوف کلمب احتیاجی نداشت که مسیر رو بهش یاد بدن. ما هم همینطور .
1- تمام مردها فقط در 16 رنگ اشیا رو میبینند. دقیقا مثل ویندوز default . برای ما هلو یک میوه است نه رنگ. پرتقال هم یک جور میوه است نه رنگ. ما واقعا نمی فهمیم رنگ پوست پیازی یعنی چی.
1- اگر ما از شما بپرسیم چی شده و شما بگید "هیچی" ما هم طوری رفتار میکنیم که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده. ما میدونیم که شما دروغ میگید اما فقط ارزششو نداره که آدم سرشو بخاطرش درد بیاره .
1- وقتی ما دوتایی قراره بریم جایی، چیزی که شما پوشیدید کاملا مناسب و قشنگه … اینو واقعا میگم .
1- شما به اندازه ی کافی لباس دارید .
1- شما کفش، زیادی هم دارید .
1- من کاملا خوش فرمم. گرد هم یک جور فرمه خوبه .
1- ممنونم که اینو خوندید. آره میدونم امشب باید تو آشپزخونه بخوابم. ولی اینو میدونستید برای ما مردا اصلا مهم نیست؟ فکر میکنیم رفتیم کمپینگ .

fatem

عضو جدید

من باحرف شما موافق نیستم در این زمان همه دنبال دختر نجیب و با حجب و حیا می گردند نه ....

درگاهي

عضو جدید
شخصي مثل شما قابلترين ولايق ترين فرد است كه به تمام ارزشها تا حالااحترام قائل شده مطمئناً شما در اينده نزديك زيبا ترين زندگي را خواهين داشت سعي كن اين ارزش انساني را فقط به خاطر احترام به عقايد انساني حفظ كن

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
شخصي مثل شما قابلترين ولايق ترين فرد است كه به تمام ارزشها تا حالااحترام قائل شده مطمئناً شما در اينده نزديك زيبا ترين زندگي را خواهين داشت سعي كن اين ارزش انساني را فقط به خاطر احترام به عقايد انساني حفظ كن
من متوجه منظور شما نمی شم
؟؟؟؟؟؟

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا به جای کلمه شما کلمه او را می خواستی بنویسی

vahmesabz

عضو جدید

شديدا با شما موافقم.
دقيقا به همين دليله كه انتخاب براش مشكلتر مي شه..و در نتيجه ديرتر كيس مناسبشو پيدا مي كنه تو اين دوره زمونه ...(متاسفانه)

LargoWinch

عضو جدید
بیدار شو از خواب بابا...........
زیاد توی تب و تشنج بمونی خوب نیست;)

sara_dadyar

عضو جدید
غیر ممکنه همچین دختری رو دست مامان باباش بمونه.
پسرها دنبال همچین افرادی هستن
اتفاقاً من با اين حرف مخالف هستم. يک نگاه گذرا به دور و بر ثابت مي کنه که سليقه نسل حاضر عوض شده. البته خيلي نمي شه به اونا خرده گرفت. چون همه اين اعمال سليقه ها نوعي فرار از افراط کاريهاي موجود در جامعه است. ديگر حتي پسرهاي مذهبي بدنبال يک دختر چادري نيستند. و البته حتي دخترهاي چادري دنبال پسرهاي خيلي مذهبي. ديگر فرزندان آيينه خانواده ها نيستند و ارزشهاي آنها با خانواده ها متفاوت است. خيلي جالب است. واقعاً بايد چه کار کرد. اينو بايد پسرهاي حاضر در سايت جواب بدن که چرا اينجوري فکر مي کنن.:(

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقاً من با اين حرف مخالف هستم. يک نگاه گذرا به دور و بر ثابت مي کنه که سليقه نسل حاضر عوض شده. البته خيلي نمي شه به اونا خرده گرفت. چون همه اين اعمال سليقه ها نوعي فرار از افراط کاريهاي موجود در جامعه است. ديگر حتي پسرهاي مذهبي بدنبال يک دختر چادري نيستند. و البته حتي دخترهاي چادري دنبال پسرهاي خيلي مذهبي. ديگر فرزندان آيينه خانواده ها نيستند و ارزشهاي آنها با خانواده ها متفاوت است. خيلي جالب است. واقعاً بايد چه کار کرد. اينو بايد پسرهاي حاضر در سايت جواب بدن که چرا اينجوري فکر مي کنن.:(
من با نظر شما مخالفم
هنوز آیین ها در بعضی خانوادهها زنده و استوار هستن
این مشکل بعضی افرا است که مسئله دوستی و رابطه کاری یا درسی و خیلی چیزها دیگر را باهم اشتباه می گیرن.
;)

*mahdi_joker*

عضو جدید
سلام.
من خانواده تا حدودی مذهبی دارم.مادرم چادری هستن اما خواهرم مانتویی و تا حدودی ازاد.این رو گفتم که بدونی من همه مدلش رو دیدم.
خود من به شخصه از چادرخوشم میاد.بیشتر هم از جنبه زیبایی بهش نگاه میکنم تا پوشش و این حرفها.اما اگه زنم چادری نباشه راحتترم.دلیلش هم به اینه که چیزی که جلب توجه میکنه رو دوست ندارم.امروزه بیشتر چادر جلب توجه میکنه تامانتو.بر عکس قدیم.اما اگه دست من بود دوست داشتم خانمم چادری باشه.
در مورد ارزشهای خانواده ها هم کاملا درست میفرمایید.ارزشهای من با خانوادم خیلی فرق داره.ارزشهای من هم با بچه هام.این کاملا طبیعیه.نمیشه مثل هم باشه.
اما نکته ای که لازم دیدم بگم این که همه ما با توجه با دیده ها و اطرافمون نظر میدیم.من فکر کنم شما با دختر ها و پسرهای مذهبی کم سر و کار داشتین.شاید هم داشتین ,من نمیدونم.اما هنوز پسر ها و دخترهای مذهبی خیلی هست.پسرهایی که اصل براشون اینه که دختر چادری باشه(متاسفانه البته.چون اصله خیلی بی خودیه)خیلی دخترها هم براشون مهمه که پسره با یه کپه ریش و حزب الله ای و از این برادرانه بسیجی باشه!!!!
من به شخصه خیلی مذهبی نیستم.(البته منظورم تعریفیه که تو جامعه از مذهبیون هست)به مذهبم اهمیت میدم اما اینکه شامل مذهبیون باشم نیست.مذهبی بودنم در حد نماز روزه هامه نه دعای فلان و زیارت فلان.کاملا عادی.یکی مثل بقیه ادمها .
اما سر اخر مطلب اینکه فکر نکنم خانم من چادری باشه.بیشتر معیار حیا و حفظ حرمته.نوع پوشش مهم نیست.هدف حفظ حیا در افراده.میشه با یه پیراهن و شلوار یا دامن بلند پوشش داشت و سنگین بود.خیلی ها هم چادر سر میکنن اما کاش نمیکردن.شخصیت خود فرد از پوشش مهمتره.
اما این رو هم بگم که اگه شرایط جامعه ما مثل خارج از ایران بود و مردم با توجه به سر و وضع در مورد همدیگه قضاوتهای نا بجا نمیکردن دوست داشتم خانمم چادری باشه.یه چادریه معمولی نه از این خشکه مذهبیون که ازشون متنفرم.
من که میگم بحث منحرف شده.این که یه نفر چادری باشه یا نه بحث نبود.یه دختر مانتویی که علاقه نداره(به هر دلیلی)با پسرها قبل از ازدواج رابطه داشته باشه هم میتونه بهترین پسرها رو خواستگار داشته باشه.این تفکر که اگه شما دنبال دختر یا پسر نباشی دیگه قحطی شده و گیر نمیاد اشتباهه.شاید جامعه به این سمت رفته که دختر و پسر همدیگه رو پیدا میکنن و قبل از ازدواج مدتها با هم رابطه دارن رفته باشه اما این که تنها راه نیست.هست؟
من که میگم برای هر مدل دختر یا پسری ,پسر یا دختر خوب پیدا میشه.

sara_dadyar

عضو جدید
من با نظر شما مخالفم
هنوز آیین ها در بعضی خانوادهها زنده و استوار هستن
این مشکل بعضی افرا است که مسئله دوستی و رابطه کاری یا درسی و خیلی چیزها دیگر را باهم اشتباه می گیرن.
;)

خوب من با اين مسأله مشكل دارم. حرف مرگ ارزشها در خانواده ها نيست. من منكر وجود ارزشها نيستم. شما را به حديثي از حضرت علي ارجاع مي دهم كه مي فرمايند: فرزندان خود را انسانهاي زمان خود پرورش دهيد. مسأله اين است كه بعضي خانواده هاي ارزشي مي خواهند بچه ها فرزندان زمان آنها باشند. يعني سي سال پيش! زمان پيروزي انقلاب. چه بخواهيم و چه نخواهيم سي سال از انقلاب گذشته و گرايشات نسل حاضر در برخي حالات بشدت عوض شده است. نمي گم اصل ارزش. حرفم نحوه نمود ارزش است. آقا ارزش حفظ حجاب است. كجاي قرآن آمده كه حفظ حجاب با چادر است. اما به قول يكي از دوستان، چادريها بيشتر توي چشم هستند. تك تك حركات و اعمالشان. گريزي هم از اين موضوع نيست. در يك مقطع خود اين افراد كاري كردند كه نگاه جامعه به آنها عوض شود. در جهت تاييد يا انتقاد از آنها نيستم. بحث شرايط موجود در جامعه است. قبول كنيد كه حتي خود پسرهايي كه خانواده مذهي دارند دنبال يك دختر معمولي مي گردند. يك دختر معمولي و بالعكس. باور كن اگر بلندگويي در اختيار داشتم در مورد تك تك حرفهايم مصداقهاي فراوان مي آوردم. ولي حيف كه فضاي محدود سايت اجازه نمي دهد. ولي نكته مهم اين است كه بدانيم حفظ حجاب به چادر نيست. به خدا ايمان داشتن فقط با مسجد رفتن و دائم نماز و دعا نيست. اينها نمودهاي واقعي نيستند. يادم هست در جايي خواندم مرحوم آيت ا... لنكراني در ديدار شهردار تهران به وي گفت: تو واجبات را انجام بده، مستحبات را انجام ندادي، ندادي. فقط سعي كن تا مي تواني گره از كار مردم باز كني. به عبارت ديگر عبادت بجز خدمت خلق نيست.:gol:

بالا