ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

constantine68

عضو جدید
در مورد سوال 78
اگه شما صورت سوالو دقیق تر نگاه کنی نوشته x از وسط ضلع پایینی سطح مقطع هست
البته قبول دارم که کلمه وسط گول زننده اس اما منظورش وسط در عرض صفحه اس

mahde1818

عضو جدید
عزیزم شما نمی خواد این چیزایی رو که دانشگاه ازادتون بهتون یاد دادن به من بگی .کنکور مکانیک حفظی نیست که چون سال پیش این بوده جوابش همینه. مثل صبح که فکر میکردی که سوال 86 مثل تست سال سال 84 هست. و فرق تئوری ماینر رو نمیدونستی

شما از طرز صبحت کردنت معلومه که خیلی به اینکه دانشگاه سراسری خوندی افتخار می کنی ولی برات متاسفم که شعور حرف زدنت به اندازه مدرک نیست

mahde1818

عضو جدید
دیگه در مورد این سوال نه با شما نه با هیچ فرد دیگه هیچ بحثی ندارم.
منتظر پاسخ سازمان سنجشم .
بعدش اگه من اشتباه گقتم از شما عذر خواهی می کنم اگه شما اشتباه گفتید...
نحوه حرف زدنت نشون میده فردی نیستین که ان موقع هم اشتباهتون رو بپذیرید.....
سر چیز به این پیش پا افتادگی در برابر حل معادله دیفرانسیل و جا گذاری شرایط مرزی این جور اختلاف نظر
سر مباحث پیچیده و در هم از هر نوع
حتما سر می برید.................
منظور طراح 4 بوده اما گزینه دو هم نمیتونه درست باشه چون شیب ها غلطه پس این تست یا گزینه 4 میشه یا اینکه نهایتا حذف میشه

sourena23

عضو جدید
در مورد سوال 78
اگه شما صورت سوالو دقیق تر نگاه کنی نوشته x از وسط ضلع پایینی سطح مقطع هست
البته قبول دارم که کلمه وسط گول زننده اس اما منظورش وسط در عرض صفحه اس
اوه درست مکان افقی رو معلوم کرده...
هرچند سر همین 2 به شک بودن نزدم سوال رو..

hsdanesh

عضو جدید
استرس کنکور و اینکه کلید سوالات رو خیلی دیر میذارن تو سایت، باعث شده که بعضی از دوستان عصبی بشن، حالا بی خیال دعوا نکنید همه باید همدیگر رو درک کنیم.
انشالله نتیجه همه خوب میشه و وارد یه دانشگاه خوب میشیم.

salari_erfan

عضو جدید
شما از طرز صبحت کردنت معلومه که خیلی به اینکه دانشگاه سراسری خوندی افتخار می کنی ولی برات متاسفم که شعور حرف زدنت به اندازه مدرک نیست

ببین واسه من مدرک ازاد و سراسری مهم نیست. از اینکه با خط قرمز نکته دبستان به من یاداوری میکنی بدون اینکه حتی اولش من به شما توهینی کنم به من برخورد. ایشالا که جواب شما درست باشه 5 درصد به شما اضافه بشه

87682111

عضو جدید
سوال 68 گفته بر واحد سطح!!! اگه اینجوری باشه گزینه 1 میشه؟

عجب نکته ای!!! آره با این تفاسیر میشه یک چهارم برابر. 100 امتیاز!!! ببین چه نکته های ریزی هست که ما سر جلسه نمی فهمیم که هیچ، تو خونه هم بعد 100 بار خوندن حالیمون نی...

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسای مکانیک عزیز اگر حرمت خودتون رو نگه نمی دارین حداقل حرمت دوستان و رشته تحصیلیتون رو نگه دارین.متاسفم برای سیستم ارزشیابی این مملکت که همه این رفتار ها ناشی از این سیستم منسوخ شده و پر ایراده.آخه دوستای گل من واقعا یه تست درست یا اشتباه زدن ارزش بی احترامی به همدیگر و داره؟!

memeghme

عضو جدید
واقعا باعث تاسفه که چنین بحث هایی اینجا مطرح میشه!لازم به ذکره که من خودم صنعتی اصفهان بودم و معدلم هم از 17 بالاتره و فکر نمیکنم خیلی هم بی سواد باشم یعنی دوستان میگن نیستی ولی 4 زدم و فکرم می کنم درسته حالا اگه سنجش زد 2 یعنی فقط تو دانشگاه شما خوب درس میدن وبقیه ول معطلن!!!یعنی این چهار سال که ما یا اون بنده خدا تو دانشگاه آزاد درس خونده همه ولیم واون آقای نیمه محترم که دوست دارن به بقیه پز دانشگاهشون رو بدن خیلی ماهن.واقعا بحث هایی که مطرح شد نا امید کننده بود.امیدوارم گزینه 2 درست باشه تا اون آقایی که خیلی ادعا دارند باز هم برن تو همون جایی که همه خیلی پر مدعان و تهش هم فراری این مملکتو در به در این سفارت و اون سفارت اونطرف!!! می دونید اصلا به نظر من اگه سنجش توی این مملکت درست بود دور به این جور آدم های پر مدعا نمیرسد که تکیه به صندلی امثال مهندس بازرگان و دکتر چمران بزنند اصلا حالا که فک میکنم میبینم همون گزینه 2 درسته!!!!!(پ.ن:حرف زدن اون دوست دیگر طرف دعوا هم اصلا درست نبود ولی پاسخی که به اوم حرفا داده شد بیشتر منو آتیش زد)

nemat allah

عضو جدید
عجب نکته ای!!! آره با این تفاسیر میشه یک چهارم برابر. 100 امتیاز!!! ببین چه نکته های ریزی هست که ما سر جلسه نمی فهمیم که هیچ، تو خونه هم بعد 100 بار خوندن حالیمون نی...

نگفته سطح گفته واحد سطح ,که در محاسبات اثری نداره

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
خبري از دوستان ساخت وتوليدي ما نيست؟
يادش بخير پارسال ارشد 91 كل تاپيك دراختيار ساختيا شده بود با اون سوالت غلط غولوط ولي امسال ظاهرا دوستا ن ساخت رمق بحث ندارن عوضش ساير دوستان كليد كردن رو يه تست سيالات نزديكه باهم يقه به يقه ام بشن!!!

راجع به تست 115 كسي نظر نداره؟:razz:

student.product

عضو جدید
خبري از دوستان ساخت وتوليدي ما نيست؟
يادش بخير پارسال ارشد 91 كل تاپيك دراختيار ساختيا شده بود با اون سوالت غلط غولوط ولي امسال ظاهرا دوستا ن ساخت رمق بحث ندارن عوضش ساير دوستان كليد كردن رو يه تست سيالات نزديكه باهم يقه به يقه ام بشن!!!

راجع به تست 115 كسي نظر نداره؟:razz:
سوال 115 باید کلید بیاد بین علما اختلاف بود دیگه

student.product

عضو جدید
واقعا اگه می دونستم تو ساخت انقد سازمان سنجش مغرورانه سوال طرح میکنه میرفتم به سمت طراحی خیلی ساخت سوالاش غیر استاندارده

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سوال 115 باید کلید بیاد بین علما اختلاف بود دیگه
خب درسته ولي شمام نظر خودتونو بگيد اگه باشه تا اون موقع اظهار نظر نشه اونوقت همه فكر ميكنن ما ساختيا قدرت اظهار نظر نداريم و منتظر كليد سنجشيم.حتي اگه كليد سنجش چيز ديگه بگه چيزي از دانسته هاي ما كم نميشه شما هم لطف كنيد اظهار نظر كنيد از دوستان سيالاتي ياد بگيريد 3 روز درگير يه تستن:biggrin:

student.product

عضو جدید
بچه ها مدرسان گفته بود امروز کلید میزنم فکر کنم رفتن تو با قالیا بی خیال شدن یکی از بچه ها گفت ماهان قراره تا اخر وقت جواب بده چی شد خبری از بکس نشد نکنه خیلی جوابا فرق دارن:crying::crying:

student.product

عضو جدید
خداییش من نمی دونم بچه ها سیالاتو طراحی کاربردی چرا بحث می کنن من سره لیسانس یه پروژه پام آب خورد 1 تومن خرج کردم هنوز جای سوزشش درد می کنه :redface: یکم فکر می کنم می بینم نتایج زحماتمون بر باد رفته هیییییییییی:(

student.product

عضو جدید
سوال 119 ساخت یکم مبهمه کاری به کتابا ساخت ندارم ولی خطای الاستیک با خیز یه معنی دار و بین سایش بال اسکرول و لقی خوب لقی قابل رویتتره حالا اگه یه بال اسسکرول خطا داشته باشه پیدا کردنش سختره تا لقی

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
خداییش من نمی دونم بچه ها سیالاتو طراحی کاربردی چرا بحث می کنن من سره لیسانس یه پروژه پام آب خورد 1 تومن خرج کردم هنوز جای سوزشش درد می کنه :redface: یکم فکر می کنم می بینم نتایج زحماتمون بر باد رفته هیییییییییی:(
مهندس چقدر شما غصه ميخوري؟ بيخيال ديگه اوضاع امسال از پارسال كه بدتر نيست اگه پارسال جاي منو امثال من بوديد زار ميزديد حتي 10 درصد نتيجه زحماتمونم نديديم حالا منتظريم ببينيم امسال سنجش چه خوابي واسمون ديده هر ساله همينه چيز عادي شده

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سوال 119 ساخت یکم مبهمه کاری به کتابا ساخت ندارم ولی خطای الاستیک با خیز یه معنی دار و بین سایش بال اسکرول و لقی خوب لقی قابل رویتتره حالا اگه یه بال اسسکرول خطا داشته باشه پیدا کردنش سختره تا لقی
اگه كتاب سپاهان دكتر رازفر رو خونده باشيد تو قسمت CNC توضيحات كامل راجع به سيستم بال اسكرو و مهره در ماشين هاي CNC رو داده.اونجا صراحتا گفته با ايجاد لقي (Backlash) يا همون خلاصي بين ساچمه ها كه ناشي از سايش زياد اون هاست ميشه با PreLoad كردن مهره ساچمه اي لقي رو اصلاح كرد

student.product

عضو جدید
اگه كتاب سپاهان دكتر رازفر رو خونده باشيد تو قسمت CNC توضيحات كامل راجع به سيستم بال اسكرو و مهره در ماشين هاي CNC رو داده.اونجا صراحتا گفته با ايجاد لقي (Backlash) يا همون خلاصي بين ساچمه ها كه ناشي از سايش زياد اون هاست ميشه با PreLoad كردن مهره ساچمه اي لقي رو اصلاح كرد
هر سه گزینه اول یه معنی رو میدن چرا خوندمش اتفاقن سر کنکورم شک کردم بخاطر همین لقیو زدم بزارید اینجور مساله رو باز کنیم .اگه سایش بال اسکرول قابل کنترل باشه پس خطای الاستیک و خیز ابزارم قابل کنترله چون با بازنگری صحیح و بالا بردن ضریب اطمینان خطارو به کمترین و به صفر میل داد لقی تابلو ترینشونه

student.product

عضو جدید
هیچ کتابی تو ساخت به درد نمی خوره همشون پره اشتباهن صوتی دادن در حد تیم ملی بجای ساخت باید یه درس دیگه می خونیدم بخدا

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
هیچ کتابی تو ساخت به درد نمی خوره همشون پره اشتباهن صوتی دادن در حد تیم ملی بجای ساخت باید یه درس دیگه می خونیدم بخدا
رشته ما ربطي به كتاباش نداره ويژگي شاخص ساخت و توليد نسبت به رشته هاي ديگه اينكه مدام در حال به روز شدنه مدام تجربه هاي جديد روي كار ميان مدام روش هاي جديد هيچ چيزي قديمي نميمونه برخلاف دروس رشته هاي ديگه.مثلا طراحي اجزا سال هاست همون يا درساي سيالات ولي دروس ساخت هميشه در حال تحول نبود منبع جامع و مورد اطمينان براي كنكور ارشد ساخت خيلي طبيعيه

fayyazjahani

عضو جدید
سوال های طراحی و سیالات طبق قانون خاصی به هر حال یک فرموله که جوابو میده ولی ساخت تولید متاسفانه اگه محسن شهبازی کرمی و دکتر رازفر و اساتید تهران و دانشگاه اصفهان و تبریز و بابل هرکدومشونو بگی بگن جواب بدین همه جوابا شاید 30 درصد فرق کنه معلوم نیست و هیچ قانونی نداره احمق ها خودشونم نمیدونن منطورشون چیه از سوال

student.product

عضو جدید
این سوالش انحرافی بوده همه با دیدن cnc و کتاب رازفر همینو زدن .بزارید از یه زاویه دیگه مساله رو ببینیم.اصلا منطقی نیست با دیدن cnc و کتاب رازفر و توضیحی که داده بگیم .قرار نیست همه cnc ها بالسکرول داشته باشن ممکنه بالسکرول نداشته باشن درست ترینشون همون لقیه چون جامع تره گزینه 1 بخاطر این غلطه چون ممکنه دستگاه ما مکانیزمش لیزر باشه و چیزی به نام الاستیک مطرح نباشه توش گزینه 2 هم به همین صورت درست ترینشون همون لقی ;););)

student.product

عضو جدید
سوال 120 ساختم تابلوترینشون همون گزینه 4 .اخه ابزار مسیر حرکتش معلوم نباشه وقتی کد g00 میزنی پس با چشم بصیرت راه خودشو پیدا میکنه گزینه های دیگه باقالین

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سوال 120 ساختم تابلوترینشون همون گزینه 4 .اخه ابزار مسیر حرکتش معلوم نباشه وقتی کد g00 میزنی پس با چشم بصیرت راه خودشو پیدا میکنه گزینه های دیگه باقالین
بله 120 4 ميشه.
كلا سوالاي 111 116 117 119 123 و 126 مورد داشتن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا