ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

غلام90

عضو جدید
جدای از بحث کنکورش مطلب زیر برام سوال شده:
راهیان در تعریف ارزش حرارتی بالا میگه "حرارت منتقل شده به همراه اب مایع در محصولات احتراق "
چطور ممکنه اب مایع در محصولات احتراق باشه؟
اب مایع که به نظر میاد موجب سرد شدن محصولات احتراق بشه.

reza_goudarzi

عضو جدید
جدای از بحث کنکورش مطلب زیر برام سوال شده:
راهیان در تعریف ارزش حرارتی بالا میگه "حرارت منتقل شده به همراه اب مایع در محصولات احتراق "
چطور ممکنه اب مایع در محصولات احتراق باشه؟
اب مایع که به نظر میاد موجب سرد شدن محصولات احتراق بشه.

شما که هیچ کدوم جواب سوال من رو ندادید ( حتی نگفتید نمیدونم )

اما من جواب میدم
در محصولات احتراق اگر آب به صورت بخار وجود داشت یعنی = آب گرما را از محصولات گرفته و خود تبدیل به بخار شده و این یعنی محصولات احتراق حرارت کمتری دارند
اما اگر آب به صورت مایع باشد این به این معنی است که حرارتی صرف تبخیر شدن آب نشده و همه حرارت همراه محصولات احتراق است
پس اگر سوختی در محصولات احتراقش آب مایع وجود داشت دارای ارزش حرارتی بالا و اگر به صورت بخار وجود داشت دارای ارزش حرارتی پایین میباشد .
با تشکر از از همه دوستانی که بدون توجه از کنار سوالات دیگران میگذرند ....

rezanc09

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه عضو سایت شدم . به نظر شما تا رتبه چند میتونیم قبول بشیم .

eng.bozorgtabar

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه عضو سایت شدم . به نظر شما تا رتبه چند میتونیم قبول بشیم .

سلام خیلی خوش اومدید
اینا رتبه های بچه هایی که تو تاپیک ارشد 91 گذاشته بودن. قبولی های امسال هستن. اگه از صفحه حدود 350 به بعد تو اون تاپیک که حدود 880 صفحس بگردی این رتبه ها و محل قبولی رو می بینی این که میگم از صفحه 350 چون بعضی ها موقع نتایج اولیه رتبشون رو گفتن ولی تو اعلام نتایج نهایی دیگه رتبه رو ننوشتن برا همین باید کلی بگردی تا یکی شون رو پیدا کنی. من این کار رو کردم. بعضی ها هم که میبینی خالیه دیگه اطلاعاتشون ناقص بوده ولی نام کاربریشون مشخصه که البته نذاشتم.:cool: فک کنم که این به درد خیلیا بخوره. موفق باشید.:)

رتبهرشته قبولینوبت پذیرشدانشگاه محل قبولی
168طراحی کاربردیروزانه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
260ساخت و تولیدروزانهدانشگاه صنعتی اصفهان
267ساخت و تولیدروزانهدانشگاه علم و صنعت
270ساخت و تولیدروزانهدانشگاه صنعتی اصفهان
276طراحی کاربردیروزانهدانگاه علم وصنعت
344هوافضا-مهندسی فضاییشبانهدانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
350ساخت و تولیدروزانهدانشگاه صنعتی اصفهان
365هوافضا-مهندسی سازه هواییروزانهدانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
392هوافضا-مهندسی فضاییروزانهدانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
400تبدیل انرژی
روزانهدانشگاه تهران
412ساخت و تولیدروزانه
دانشگاه صنعتی اصفهان
430
ساخت و تولیدشبانهدانشگاه صنعتی امیرکبیر
450
تبدیل انرژیروزانهدانشگاه صنعتی اصفهان
481
هوافضا-مهندسی فضایی
روزانهدانشگاه شهید بهشتی
489هوافضا-مهندسی فضاییروزانهدانشگاه شهید بهشتی
512تبدیل انرژیروزانهدانشگاه شیراز
527روزانهدانشگاه صنعتی اصفهان
703ساخت و تولیدشبانهدانشگاه تربیت مدرس
751طراحی کاربردیروزانهدانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور تهران
778طراحی کاربردیروزانهدانشگاه کردستان - سنندج
950بیو مکانیک
980طراحی کاربردیروزانهدانشگاه تبریز
998مهندسی انرژیهای تجدید پذیرروزانهپژوهشگاه مواد و انرژی
1020طراحی کاربردیروزانهدانشگاه شاهرود
1100ساخت و تولیدروزانهدانشگاه شاهرود
1115ساخت و تولیدروزانهدانشگاه شاهرود
1183طراحی کاربردیشبانهدانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسیآموزش محور
1220تبدیل انرژیشبانهدانشگاه صنعتی بابل
1323تسلیحاتروزانهداشنگاه صنعتی مالک اشتر
1420طراحی کاربردیروزانهدانشگاه بوعلی سینا همدان
1447طراحی کاربردیروزانهدانشگاه کاشان
1470طراحی کاربردیشبانهدانشگاه صنعتی اصفهانآموزش محور
1500طراحی کاربردیروزانهدانشگاه صنعتی سهند تبریز
1530طراحی کاربردیروزانهدانشگاه صنعتی سهند تبریز
1650طراحی کاربردیروزانهدانشگاه صنعتی سهند تبریز
1683طراحی کاربردیروزانهدانشگاه زنجان
1700طراحی کاربردیروزانهدانشگاه سمنان
1740طراحی کاربردیروزانهدانشگاه شهید چمران اهواز
1750طراحی کاربردیروزانهدانشگاه یزد
1752تبدیل انرژیروزانهدانشگاه تحصیلات یکمیلی صنعتی کرمان
1790طراحی کاربردیشبانهدانشگاه تبریز
1800ساخت و تولیدبین المللدانشگاه تهران
1800تبدیل انرژیشبانهدانشگاه رازی کرمانشاه
1801طراحی کاربردیروزانهدانشکده فنی و مهندسی گلپایگان
1802طراحی کاربردیشبانهدانشگاه سمنان
1880طراحی کاربردیروزانهداشنگاه سمنان
1889طراحی کاربردیروزانهدانشگاه شاهرود
1900تبدیل انرژیروزانهدانشگاه رازی کرمانشاه
1900تبديل انرژیروزانهدانشگاه کرمانشاه
1900طراحی کاربردیروزانهدانشگاه یاسوج
1943طراحی کاربردیروزانهدانشگاه کرمان
1981طراحی کاربردیروزانهدانشگاه خلیج فارس بوشهر
2000طراحی کاربردیروزانهدانشگاه شهرکرد
2020طراحی کاربردیشبانهدانشگاه بوعلی سینا همدان
2078طراحی کاربردیروزانهدانشگاه ملایر
2100طراحی کاربردیروزانهدانشکده فنی و مهندسی گلپایگان
2100طراحی کاربردیشبانهدانشگاه سمنان
2150شبانهدانشگاه زنجان
2150طراحی کاربردیروزانهدانشگاه کردستان - سنندج
2300تبدیل انرژیشبانهدانشگاه محقق اردبیلی-اردبیل
2315طراحی کاربردیشبانهدانشگاه بیرجند
2350تبدیل انرژیروزانهدانشگاه سیستان و بلوچستان-زاهدان
2545تبدیل انرژیغیرانتفاعیدانشگاه غیرانتفاعی اقبال لاهوری مشهد
بیو مکانیکدانشگاه صنعتی سهند تبریز
هوافضا-مهندسی سازه هواییروزانهدانشگاه تهران
تبديل انرژیدانشگاه تهران

دوستان اگه اطلاعاتی غیر از اینا در اختیار دارید لطفاً به اینا اضافه کنید که بعداً خیلی به کار میاد.

آخرین ویرایش:

amir-mehrizi

عضو جدید
خسته نباشید همگی.آقا این روزا که همه باید جمعبندی کنن من عروسیه برادرمه آخر هفته و هی دارم کار میکنم.دیونه شدم :(

UmadaM

عضو جدید
20130112_232723.jpg

سلام دوستان این سوال فکر کنم اشتباه هست جوابشم ندارم. من نمیدونم دقیقا چطور حل میشه یکی میتونه یه راهنمایی بکنه؟ این اتصال غلتکی اخرش، کارو خراب کرده گشتاوری که وارد میکنه و
صفر شدن شیب انتهای تیرو چیکار کنم:redface:؟

eng.bozorgtabar

عضو جدید
خسته نباشید همگی.آقا این روزا که همه باید جمعبندی کنن من عروسیه برادرمه آخر هفته و هی دارم کار میکنم.دیونه شدم :(

آقا خیلی مبارکه. انشاالله روزی خودتون. شیرینی عروسی داداشو با بداخلاقی تلخش نکنی ها گفته باشم! اما خداوکیلی شما درست میگی برا شما یه خورده برنامه هاتون رو ممکنه جابجا کنه حالا شما این چند روز رو یه جورایی باید مدیریت کنی دیگه. من هم وضعیتی بهتر از شما ندارم. همه ول کردن رفتن من موندم تنها تو خونه نمیدونم غذا درست کنم، خونه رو تر تمیز کنم، برم کتابخونه این یه 4 ماهیه ما وضعیتمون همینه دیگه باید ساخت. شما هم زیاد سخت نگیر.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام خیلی خوش اومدید
اینا رتبه های بچه هایی که تو تاپیک ارشد 91 گذاشته بودن. قبولی های امسال هستن. اگه از صفحه حدود 350 به بعد تو اون تاپیک که حدود 880 صفحس بگردی این رتبه ها و محل قبولی رو می بینی این که میگم از صفحه 350 چون بعضی ها موقع نتایج اولیه رتبشون رو گفتن ولی تو اعلام نتایج نهایی دیگه رتبه رو ننوشتن برا همین باید کلی بگردی تا یکی شون رو پیدا کنی. من این کار رو کردم. بعضی ها هم که میبینی خالیه دیگه اطلاعاتشون ناقص بوده ولی نام کاربریشون مشخصه که البته نذاشتم.:cool: فک کنم که این به درد خیلیا بخوره. موفق باشید.:)

1800ساخت و تولیدبین المللدانشگاه تهران
:biggrin::(:biggrin::confused:

saman_me

عضو جدید
عزیزان کسی نظری در مورد دانشگاه شهید رجایی داره؟؟با چه رتبه ای میشه قبول شد؟؟و اینکه سطح دانشگاه تبریز بالاتره با رجایی؟؟

ariax77

کاربر فعال
دوستان اگه كسي پاسخ تشريحي كنكورها سراسري مكانيك ماقبل سال 85 رو داره لطف كنه بذاره.

غلام90

عضو جدید
مشاهده پیوست 131250

سلام دوستان این سوال فکر کنم اشتباه هست جوابشم ندارم. من نمیدونم دقیقا چطور حل میشه یکی میتونه یه راهنمایی بکنه؟ این اتصال غلتکی اخرش، کارو خراب کرده گشتاوری که وارد میکنه و
صفر شدن شیب انتهای تیرو چیکار کنم:redface:؟
تشکر از اینکه سوالتون را مطرح کردید
سوال سختی بود داشتم از حلش نا امید میشدم که با راهنمایی خودتون اونجا که در توضیح زیر سوال گفته بودید "صفر شدن شیب انتهای را چیکار کنم" حلش کردم.
با یه دو معادله دو مجهول حل میشه. یکی از معادلات را با مساوی صفر قرار دادن شیب انتهای بدست بیاور
برای معادله دوم در نقطه B با انها مثل دو فنر موازی برخورد کن. گزینه سوم درسته.
اگه نیاز به توضیح بیشتری داشتی حتما بگو .
لطفا منبع این سوال را هم اگه ممکنه بگو.

amir-mehrizi

عضو جدید
آقا خیلی مبارکه. انشاالله روزی خودتون. شیرینی عروسی داداشو با بداخلاقی تلخش نکنی ها گفته باشم! اما خداوکیلی شما درست میگی برا شما یه خورده برنامه هاتون رو ممکنه جابجا کنه حالا شما این چند روز رو یه جورایی باید مدیریت کنی دیگه. من هم وضعیتی بهتر از شما ندارم. همه ول کردن رفتن من موندم تنها تو خونه نمیدونم غذا درست کنم، خونه رو تر تمیز کنم، برم کتابخونه این یه 4 ماهیه ما وضعیتمون همینه دیگه باید ساخت. شما هم زیاد سخت نگیر.

سلام مهندس خسته نباشی.دمت گرم واسه ی دل گرمیت.حالا شانس اوردم همه درسا رو خوب خوندم فقط مرورش مونده

amir-mehrizi

عضو جدید
سوال سختی بود داشتم از حلش نا امید میشدم که با راهنمایی خودتون اونجا که در توضیح زیر سوال گفته بودید "صفر شدن شیب انتهای را چیکار کنم" حلش کردم.
با یه دو معادله دو مجهول حل میشه. یکی از معادلات را با مساوی صفر قرار دادن شیب انتهای بدست بیاور
مهندس خسته نباشی.میتونی توضیح بیشتر بدی.من حل میکنم توی مخرجش 16 در میادش

غلام90

عضو جدید
مهندس خسته نباشی.میتونی توضیح بیشتر بدی.من حل میکنم توی مخرجش 16 در میادش
سلامت باشی
کتاب نایی مثال 5 فصل تغییر مکان تیرها (البته طبق کتاب من) اون را کامل بخون شبیه اینه با این تفاوت که یه M گشتاور خمشی اینجا اضافه تر داریم(در نقطه B ). زاویه را در B حساب کن و مساوی صفر قرار بده.
بازم حل نشد بپرس توضیح میدم.

UmadaM

عضو جدید

سلام دوست عزیز ممنون از پاسخت
این سوال کنکور ازاد 84 هست و جوابشم ندارم از اونجایی که سوال ازاده اعتباری روی درستی گزینه ها نیست
میشه یکم بیشتر توضیح بدید این سوال پارامتری هستدو دو معادله دو مچهول نمیخواد یک معادله نیاز داره که بتونه نسبت w به p رو به ما نشون بده
با معادله ی شیب مساوی صفر p=wl/3 به دست میاد و با معادله ی دوم یعنی برابر قرار دادن جابجایی های فنر و تیر میشه p=3wl/16

به نظر شما اگر من معادله دومی که بدست اوردم رو قرار بدم تو معادله فنرم جابجایی نقطه ی B رو به من نمیده حالا شیبم بی خیال بشم؟ درسته؟ حالا سوال که شیب رو از من نخواسته جواب میشه wl^4/16EI

میشه شما جوابتونو بگید چطور بدست اوردید؟؟؟؟؟؟؟

ie80

عضو جدید
سلام دوستان. من لیسانس صنایع دارم به نظر شما عاقلانه هست که ارشد مکانیک گرایش تبدیل انرژی ادامه تحصیل بدهم؟به نظر شما شانس موفقیت من در این راه چقدر هست؟

pooooooya

کاربر فعال
اگه رياضيت قويه ميتوني كه بعيد ميدونم صنايعي ها قوي باشه ولي اگه رياضيت متوسطه يا ضعيفه بي خيال شو همون صنايع رو ادامه بده يا برو ازاد مكانيك بخون

غلام90

عضو جدید
سلام دوست عزیز ممنون از پاسخت
این سوال کنکور ازاد 84 هست و جوابشم ندارم از اونجایی که سوال ازاده اعتباری روی درستی گزینه ها نیست
میشه یکم بیشتر توضیح بدید این سوال پارامتری هستدو دو معادله دو مچهول نمیخواد یک معادله نیاز داره که بتونه نسبت w به p رو به ما نشون بده
با معادله ی شیب مساوی صفر p=wl/3 به دست میاد و با معادله ی دوم یعنی برابر قرار دادن جابجایی های فنر و تیر میشه p=3wl/16

به نظر شما اگر من معادله دومی که بدست اوردم رو قرار بدم تو معادله فنرم جابجایی نقطه ی B رو به من نمیده حالا شیبم بی خیال بشم؟ درسته؟ حالا سوال که شیب رو از من نخواسته جواب میشه wl^4/16EI

میشه شما جوابتونو بگید چطور بدست اوردید؟؟؟؟؟؟؟
سلام
معادله اول که برای فنرهای موازیه(تغییر مکانها را مساوی هم قرار میدیم) اینه:
امگا ضرب در(ال به توان چهار) تقسیم بر هشت EI منهای M ضرب در ال به توان دو تقسین بر 2EI منهای F ضزب در ال به توان سه تقسیم بر 3EI مساوی است با F تقسیم بر ((3EI تقسیم بر( ال به توان 3))
معادله دوم که برای شیب هاست اینه:
امگا ضرب در ال به توان سه تقسیم بر 6EI منهای F ضرب در ال به توان دو تقسیم بر 2EI منهای M ضرب در ال تقسیم بر EI مساوی صفر
با حل این دو معادله حاصل( F ضرب در ال به توان سه تقسیم بر 3EI) را به دست بیاور که همین عبارت جواب مساله است.

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام دوستان. من لیسانس صنایع دارم به نظر شما عاقلانه هست که ارشد مکانیک گرایش تبدیل انرژی ادامه تحصیل بدهم؟به نظر شما شانس موفقیت من در این راه چقدر هست؟

سلام

اگه بخاطر بازار کار میخوایی تغییر رشته بدی صنایع از مکانیک بهتره البته گرایش تحلیل سیستم ها
اگه بخاطر علاقه است چون اکثرا دانشجو ها به مکانیک علاقه مند میشن
نترس و تغییر رشته بده ولی حتما در زمینه مکانیک مطالعه داشته باش و پایه خودت رو خوب کن
چون 80 درصد یادگیزی به مقطع کارشناسی مربوط میشه که خیلی مهمه

sheykh_bahaee

عضو جدید
عزیزان کسی نظری در مورد دانشگاه شهید رجایی داره؟؟با چه رتبه ای میشه قبول شد؟؟و اینکه سطح دانشگاه تبریز بالاتره با رجایی؟؟

سلام

اصلا قابل قیاس نیست
مثل اینکه طلا رو با آهن مقایسه کنی؟
رجایی روزانه فقط فرهنگی برمیداره و فقط شبانه میتونی بری
یکی از اساتید ما اونجا درس میده باهاش ترم پیش پروژه داشتم
رفتم رجایی تا ببینمش واسه پروژه
اگه دانشکده مکانیکش رو ببینی آرزوی مرگ میکنی و اینکه کاش بجای مکانیک جلبک شناسی میخوندی.

دانشگاه تبریز قابل مقایسه با امیرکبیره
بعد از شریف و امیر کبیر قطعا واسه مکانیک تبریز بهترینه

newuser

عضو جدید
این جمله آخری اشتباهه
اول تبریز
دوم و سوم هم بیخیال

بیخیال بابا تبریز فقط ساخت و تولیدش خوبه :surprised:
تو شهرستانا صنعتی اصفهان از بقیه بهتره بعدش شیراز و مشهد و تبریزن که تقریبا در یک سطح هستن

a.tahoori

عضو جدید
سلام

اصلا قابل قیاس نیست
اگه دانشکده مکانیکش رو ببینی آرزوی مرگ میکنی و اینکه کاش بجای مکانیک جلبک شناسی میخوندی.

می خوای اول تبریز، آخر شریف و امیر کبیر...
هان؟؟
چه طوره؟؟!!
لطفا از رو تعصب صجبت نکنید...
واقعیت رو نگاه کنید.... تو لیست دانشگاه های برتر ایران البته فکر می کنم 5 تای اول خواجه نصیر که تو تهرانه نیست، بعد تبریز. آخه یه کمی واقع گرا باشیم....

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام

اصلا قابل قیاس نیست

ميگم براي حذف رقيب اين تبريز رو خوب اومدي كلك ميخاي همه رو وادار كني برن تبريز و... خودت جات باز بشه واسه تهران و اميركبير;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا