ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

proengineer

عضو جدید
خواندن عملیات حرارتی ؟

خواندن عملیات حرارتی ؟

با سلام خدمت دوستان می خواستم از بچه های ساختی بپرسم آیا خواندن عملیات حرارتی برای کنکور لازمه ؟ پیشاپیش از پاسخ شما کمال تشکرو دارم

anita61

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان می خواستم از بچه های ساختی بپرسم آیا خواندن عملیات حرارتی برای کنکور لازمه ؟ پیشاپیش از پاسخ شما کمال تشکرو دارم

از اونجایی که اصلا معلوم نیست چند تا سوال از هر درس بیاد به نظرم لازمه ! ممکنه امسال تعداد زیادی از این درس بیاد ولی ممکنه اصلا هم نیاد!!!

hadijal

عضو جدید
سلام
شايد براي اين سوال خيلي دير باشه ولي جلوي ضرر رو هر وقت بگيري منفعته
من روزي 10 الي 12 ساعت درس مي خونم اما تو ازمون هاي ازمايشي موفق نميشم اون رتبه اي رو كه مي خوام كسب كنم ممنون ميشم اگه كسي را هنماييم كنه

student.product

عضو جدید
سلام
شايد براي اين سوال خيلي دير باشه ولي جلوي ضرر رو هر وقت بگيري منفعته
من روزي 10 الي 12 ساعت درس مي خونم اما تو ازمون هاي ازمايشي موفق نميشم اون رتبه اي رو كه مي خوام كسب كنم ممنون ميشم اگه كسي را هنماييم كنه

سلام دوست عزیز.اول بگو کدام موسسه شرکت می کنی و رشتت چیه ؟ تا بگم؟

pooooooya

کاربر فعال

دوستان ساختی من برای بار چندمه که این موضوع رو دارم میگن دروس ریخته گری جوشکاری و عملیات حرارتی از سر فصل ها حذف شدن اگه یه نگاه به دفترچه شماره 1 سنجش امسال و 2 سال پیش کنید متوجه میشید

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
با سلام
امیدوارم که حال همگی خوب باشه و این روزهای آخر با انرژی و روحیه آماده بشین برای کنکور
چاکر آقا ایمان هم هستیم ... نیستی ایمان جان؟! افتخار دیدنتو به ما نمیدی دیگه ...

من سال دیگه کنکور دارم ... البته ترم 7 هستم ولی سال دیگه کنکور میدم
الان فکرم خیلی درگیره کنکوره ... چون کنکور برام خیلی مهمه
ولی واقعا گیج و هنگم!
نمیدونم باید کی شروع کنم ... با چه درسهایی شروع کنم ... از کجا ... چه کتابهایی بگیرم ... چه جزوه هایی بگیرم ... از کجا بگیرم ... چه درسهایی اهمیت داره ... چی نداره ... کدوم آموزشگاه برم؟ اصلا آموزشگاه برم یا خودم میتونم بخونم و صدها سوال دیگر !

امیدوارم که بتونم از کمک و راهنمایی های شما استفاده کنم

آرزوی موفقیت دارم برای همگی ...

بخصوص آقا ایمان ;):D
شما لطف داري دوست عزيز من شما رو بار اول اينجا ملاقات ميكنم ما قبلا همديگه رو ميشناخيتيم؟
البته بهتر امسال هم در كنكور شركت كنيد چون تجربش خوبه واسه سال آينده البته پارسال از اين قاعده مستثني بود چون هركسي آزمايشي شركت كرد فكركنم خيري نديد!!!!

SoheilSmart

عضو جدید
شما لطف داري دوست عزيز من شما رو بار اول اينجا ملاقات ميكنم ما قبلا همديگه رو ميشناخيتيم؟
البته بهتر امسال هم در كنكور شركت كنيد چون تجربش خوبه واسه سال آينده البته پارسال از اين قاعده مستثني بود چون هركسي آزمايشي شركت كرد فكركنم خيري نديد!!!!

من که میشناسمتون ... ولی نمیدونم شما منو یادت هست یا نه :D

من سهیل هستم ... دوست رضا دی ... دانشگاه نجف آباد ...

ترم قبل هم با هم کلاس آمار داشتیم :gol:

SoheilSmart

عضو جدید
دوست عزیز فک کنم دو ماه دیگه بیای اینجا دوستان خیلی خوب کمکت کنن الان انقد استرس دارن همه
که کسی وقت نمی کنه بیاد حداقل به صورت مفصل براتون بگه که وضع چطوریه در کل. خود من کلی تجارب
مفید دارم که چه قبول بشم چه نشم هم به درد خودم و هم به درد شما خواهد خورد. منم از ترم اول دانشگاه
در جستجوی منابع کتاب و بقیه ی مسائل ارشد بودم.

بله بله ... کاملا حق با شماست ...

ایشا... که قبول بشید و رتبه ی خوبی کسب کنید و همون رشته و دانشگاهی که میخواین برین
من به شخصه برای شما و بچه هایی که زحمت کشیدن آرزوی موفقیت دارم

پس من بعد کنکور اولین نفری که میام سراغش و بهش زحمت میدم خود شمایی :D

غلام90

عضو جدید
1-اگر يك گاز واقعي از يك شير انبساط عايق عبور كند:
-آنتالپي و انتروپي ثابت
-دما و انتروپي زياد ولي انتالپي ثابت
-دماي آن گاهي زياد و گاهي كم ميشود و ممكن است تغيير نكند
-دما هميشه كم و انتروپي هميشه زياد ولي انتالپي ثابت
(توضيح: فرايند اختناق=آدياباتيك برگشت ناپذيرو هم انتالپي - كاهش فشار=كاهش دما)
ضریب زول تامسون برای گاز واقعی مثبت است و این به معنای کاهش دما در حین اختناق هست اختناق یک فرایند برگشت ناپذیر است بنابراین انتروپی افزایش می یابد بنابر قانون اول در اختناق انتالپی ورودی و خروجی برابرند.
2-يك گاز ايده آل با دماي T0 داخل لوله عايق جريان دارد.مخزن آدياباتيك و خالي و پس از باز شدن شير مخزن پر ميشود.دماي نهايي كدام است؟
-T0 بزرگتر از T1
-T0 كوچكتر از T1
-T0=T1
-هيچكدام
دمای نهایی مخزن در حالت پر شدن بیشتر میشه. برای پاسخ صحیح به این سوال قانون اول را در حالت SSSF بکار نبرید بلکه قانون اول را در حالت USUF بکار بگیرید.
3-در يك فرايند هم دما با كاهش فشاردر گاز ايده آل:
- انتالپي و انتروپي ثابت
- انتالپي ثابت ولي انتروپي زياد ميشود
- انتالپي زياد ولي انتروپي ثابت
-انتالپي ثابت ولي انتروپي كم مي شود
از رابطه Tds=dh-vdp استفاده کنید چون گفته دما ثابت dh صفره و با استهاده از همین رابطه انتروپی افزایش می یابد.
متوجه منظورتون شدم که در بعضی موارد به تناقض رسیده بودید ببخشید اگه توضیحاتم مختصر بود. خودم هم بعضی از این مسایل برام هنوز حل نشده. دوستان پاسخ بدن باز هم به این 3 سوال مطرح شده.

Arman_awn

عضو
بله بله ... کاملا حق با شماست ...

ایشا... که قبول بشید و رتبه ی خوبی کسب کنید و همون رشته و دانشگاهی که میخواین برین
من به شخصه برای شما و بچه هایی که زحمت کشیدن آرزوی موفقیت دارم

پس من بعد کنکور اولین نفری که میام سراغش و بهش زحمت میدم خود شمایی :D
دوست خوبم بهت قول میدم هر کمکی از دستم بربیاد در حد توانم دریغ نمی کنم این چندسال و خصوصاً
امسال برای کنکور خوندن کلی برام تجربه به همراه داشته که واقعاً خوشحال میشم بتونم در اختیار دوستانی
چون شما بذارم.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
1-اگر يك گاز واقعي از يك شير انبساط عايق عبور كند:
-آنتالپي و انتروپي ثابت
-دما و انتروپي زياد ولي انتالپي ثابت
-دماي آن گاهي زياد و گاهي كم ميشود و ممكن است تغيير نكند
-دما هميشه كم و انتروپي هميشه زياد ولي انتالپي ثابت
(توضيح: فرايند اختناق=آدياباتيك برگشت ناپذيرو هم انتالپي - كاهش فشار=كاهش دما)
ضریب زول تامسون برای گاز واقعی مثبت است و این به معنای کاهش دما در حین اختناق هست اختناق یک فرایند برگشت ناپذیر است بنابراین انتروپی افزایش می یابد بنابر قانون اول در اختناق انتالپی ورودی و خروجی برابرند.
2-يك گاز ايده آل با دماي T0 داخل لوله عايق جريان دارد.مخزن آدياباتيك و خالي و پس از باز شدن شير مخزن پر ميشود.دماي نهايي كدام است؟
-T0 بزرگتر از T1
-T0 كوچكتر از T1
-T0=T1
-هيچكدام
دمای نهایی مخزن در حالت پر شدن بیشتر میشه. برای پاسخ صحیح به این سوال قانون اول را در حالت SSSF بکار نبرید بلکه قانون اول را در حالت USUF بکار بگیرید.
3-در يك فرايند هم دما با كاهش فشاردر گاز ايده آل:
- انتالپي و انتروپي ثابت
- انتالپي ثابت ولي انتروپي زياد ميشود
- انتالپي زياد ولي انتروپي ثابت
-انتالپي ثابت ولي انتروپي كم مي شود
از رابطه Tds=dh-vdp استفاده کنید چون گفته دما ثابت dh صفره و با استهاده از همین رابطه انتروپی افزایش می یابد.
متوجه منظورتون شدم که در بعضی موارد به تناقض رسیده بودید ببخشید اگه توضیحاتم مختصر بود. خودم هم بعضی از این مسایل برام هنوز حل نشده. دوستان پاسخ بدن باز هم به این 3 سوال مطرح شده.
ممنونم از پاسختون دوست عزيز
مسائل انتروپي واقعا در برخي مواقع گيج كننده ميشه و تناقضات وقت گيري گريبان گير آدم ميكنه!!
در مورد سوال اول اگه رابطه تغييرات آنتالپي با اختلاف دما و ظرفيت گرمايي در فشار ثابت بررسي بشه خب اون وقت چون تغييرات انتالپي در اختناق صفره پس تغييرات دمايي هم بايد صفر باشه از طرفي پاسخ شما نيز قانع كننده بود اگه ميشه راجع به نظريه بنده اظهار نظر كنيد
در مورد سوال دوم اگه قانون اول رو بين انتقال گرما ، كار و انرژي دروني بنويسيم اگه فرض بر اين باشه كه در اين حالت QوW صفرهستند پس تغييرات انرژي داخلي نيز صفره و چون تغييرات انرژي داخلي گازهاي ايده آل وابسته به دما هست پس تغييرات دمايي نيز بايد صفر باشه اگرچه تحليل شما منطقي به نظر ميرسه

NASTOH

عضو جدید
سلام دوستان
ی سوال داشتم.دوستان چه کتابی برا کنکورهای جامع مناسبه(سوالای 20 سال یا بیشتررو داشته باشه و ضمنا پاسخ تستارو خوب داده باشه)ممنون میشم

آخرین ویرایش:

mahde1818

عضو جدید
من دروس سیالات و جامدات رو 100% خوندم +ریاضی 1و2 100%< معالات 50%و ریاضی مهندسی 75%>از باکس دینامیک ارتعاشات هم دینامیک ماشین و دینامیک رو 100% و ارتعاشات 75% و کنترل رو 50 % خوندم به نظرتون شروع به مرور کنم یا بقیه درسها رو هم 100% کنم ؟ هیچ مروری هم تا الان نداشتم!:(

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام دوستان
ی سوال داشتم.دوستان چه کتابی برا کنکورهای جامع مناسبه(سوالای 20 سال یا بیشتررو داشته باشه و ضمنا پاسخ تستارو خوب داده باشه)ممنون میشم
درود
کتاب سنجش از همه بهتره و بعد راهیان

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
من دروس سیالات و جامدات رو 100% خوندم +ریاضی 1و2 100%< معالات 50%و ریاضی مهندسی 75%>از باکس دینامیک ارتعاشات هم دینامیک ماشین و دینامیک رو 100% و ارتعاشات 75% و کنترل رو 50 % خوندم به نظرتون شروع به مرور کنم یا بقیه درسها رو هم 100% کنم ؟ هیچ مروری هم تا الان نداشتم!:(
به نظر من که دیگه مطلب جدیدی نخون و بشین دوره کن تا همون هایی را که خوندنی برات مرور بشه من که از هفته بعد شروع می کنم از خوم کنکور های سراسری سال قبل را می گیرم و بعد رفع اشکال می کنم.

mojtaba_mbs

عضو جدید
سلام به همه دوستای گل تاپیک ارشد 92:gol:
امیدوارم که همتون مزد تلاشتونا بگیرید;)
یه سوال؟؟؟؟
نتایج تکمیل ظرفیتا کی اعلام میکنند؟؟؟:smoke:

غلام90

عضو جدید
ممنونم از پاسختون دوست عزيز
مسائل انتروپي واقعا در برخي مواقع گيج كننده ميشه و تناقضات وقت گيري گريبان گير آدم ميكنه!!
در مورد سوال اول اگه رابطه تغييرات آنتالپي با اختلاف دما و ظرفيت گرمايي در فشار ثابت بررسي بشه خب اون وقت چون تغييرات انتالپي در اختناق صفره پس تغييرات دمايي هم بايد صفر باشه از طرفي پاسخ شما نيز قانع كننده بود اگه ميشه راجع به نظريه بنده اظهار نظر كنيد
در مورد سوال دوم اگه قانون اول رو بين انتقال گرما ، كار و انرژي دروني بنويسيم اگه فرض بر اين باشه كه در اين حالت QوW صفرهستند پس تغييرات انرژي داخلي نيز صفره و چون تغييرات انرژي داخلي گازهاي ايده آل وابسته به دما هست پس تغييرات دمايي نيز بايد صفر باشه اگرچه تحليل شما منطقي به نظر ميرسه
فرمولی که انتالپی را به دما و ظرفیت گرمایی فشار ثابت ربط میده( dh=cdT )فرمول کاملی نیست.کامل تر همین فرمول در فصل روابط ترمودینامیکی اورده شده است که اینه dh=cdT-((v-T(dv/dT))dp (اینجا فرمول نوشتن سخته شکل صحیح تر و دقیق ترش را در کتاب ببینید) کتاب راهیان هم یه جمله ای درباره اختناق داره که میگه:ما نمیگیم اختناق یک فرایند انتالپی ثابته بلکه میگیم انتالپی ورودی و خروجی برابرند.
در مورد سوال دوم هم چون ورود و خروج جرم داریم قانون اول را باید بین گرما و کار و انرزی درونی و انتالپی بنویسیم.
این ها برداشت های من بود امیدوارم درست باشه.

saeed_70_nagi

عضو جدید
کمک به همدیگر

کمک به همدیگر

از دوستانی یه خواهشی دارم و اونم اینه که در طول این چهار پنج ماه هر کیخلاصه نویسی کرده ( فرقی نمی کنه چه درسی یا با چه دست خطی ) لطف کنن و در تاپیک قرار داده تا به همدیگر در این راه کمکی کرده باشیم . پیشاپیش از دوستانی که همکاری خواهند کرد نهایت قدردانی رو دارم .
ممنون

newuser

عضو جدید
از دوستانی یه خواهشی دارم و اونم اینه که در طول این چهار پنج ماه هر کیخلاصه نویسی کرده ( فرقی نمی کنه چه درسی یا با چه دست خطی ) لطف کنن و در تاپیک قرار داده تا به همدیگر در این راه کمکی کرده باشیم . پیشاپیش از دوستانی که همکاری خواهند کرد نهایت قدردانی رو دارم .
ممنون

آقا ما تو خوندن خلاصه های خودمون موندیم مال بقیه رو هم اگه بخوایم بخونیم میره واسه ارشد 93 :biggrin:

nafas_e_khoda

عضو جدید
سلام بچه ها
خسته نباشید
فقط اومدم یه چیزی بگم،اونم این که اعتماد به نفس عامل به شدت موثری تو قبولیه،این آخریا وا ندید مخصوصا بچه هایی که سال اولشونه،هرچی خوندید خوب دوره کنید،مهم نیست همه رو نرسیده باشید بخونید،حواستون باشه همه ی درسارو بالای 40 بزنید رتبتون عالی میشه
هر چی در توانتونه این آخریا تلاش کنید،کم نذارید
بازم میگم اعتماد به نفس داشته باشید،خیلی مهمه
موفق و پایدار باشید

مکاترونیک8282

عضو جدید
فقط اومدم بگم که خدا مقاومت رو خفه کنه که هرچی می خونم تموم نمیشه!
ایشالله امسال نتیجه عاااااااااااااالی میشه مخصوصا بچه های 91 که می دونم چقدر دارن زحمت می کشن از پارسال تا الان!

مکاترونیک8282

عضو جدید
سلام بچه ها
خسته نباشید
فقط اومدم یه چیزی بگم،اونم این که اعتماد به نفس عامل به شدت موثری تو قبولیه،این آخریا وا ندید مخصوصا بچه هایی که سال اولشونه،هرچی خوندید خوب دوره کنید،مهم نیست همه رو نرسیده باشید بخونید،حواستون باشه همه ی درسارو بالای 40 بزنید رتبتون عالی میشه
هر چی در توانتونه این آخریا تلاش کنید،کم نذارید
بازم میگم اعتماد به نفس داشته باشید،خیلی مهمه
موفق و پایدار باشید

من جامداتی 5 درصد هم بزنم به خودم افتخار می کنم! امروز یه 2 ساعتی من زل زده بودم به تست های اصطکاک، اونا هم زل زده بودن به من! آخرش فقط به این نتیجه رسیدم از روی جوابا که استاد نایی واقعا باهوشه!

Arman_awn

عضو
من جامداتی 5 درصد هم بزنم به خودم افتخار می کنم! امروز یه 2 ساعتی من زل زده بودم به تست های اصطکاک، اونا هم زل زده بودن به من! آخرش فقط به این نتیجه رسیدم از روی جوابا که استاد نایی واقعا باهوشه!

اینو خوب اومدی ایول :) قسمت اصطکاک واقعاً سخته مگه اینکه چندین بار بخونی و خوب مسلط بشی. بعضی بخش ها هستن از همون
اول باهات راه میان. اصطکاک قطعاً یکی از اونا نیس!

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
فقط اومدم بگم که خدا مقاومت رو خفه کنه که هرچی می خونم تموم نمیشه!
ایشالله امسال نتیجه عاااااااااااااالی میشه مخصوصا بچه های 91 که می دونم چقدر دارن زحمت می کشن از پارسال تا الان!
مقاومت مصالحو اگه از نايي ميخوني بايد تابستون شروع كرده باشي خيلي سنگينه من خودم از تابستون شروع كردم هنو دو فصلش مونده لامسب !!!
چه عجب از اين طرفا مهندس؟
كم پيدا بودين؟

مکاترونیک8282

عضو جدید
مقاومت مصالحو اگه از نايي ميخوني بايد تابستون شروع كرده باشي خيلي سنگينه من خودم از تابستون شروع كردم هنو دو فصلش مونده لامسب !!!
چه عجب از اين طرفا مهندس؟
كم پيدا بودين؟

مرسیییی جویای احوال دوستان هستیم
هم کار هم درس یک کم سنگینه
ابعد کنکور دوباره میام!

دقیقا مقاومت رو دارم از تابستون می خونم از نایی ولی تموم نمیشه!

nafas_e_khoda

عضو جدید

از هر درسی یکی دوتا مبحث هست که تستاش بدقلقه ولی نباید کلا مایوس شد،باکس جامدات 3 تا مقاومت بزنید 3 تا استاتیک 3 تا طراحی میشه 45٪،خوبه دیگه. تو ریاضیا هم 4 تا معادلات میشه زد 3 تا مهندسی ریاضی 1 و 2 هم خیلی بپیچوننو مفهومی بدن دیگه 3 تا میشه زد اونم در بدترین حالت خب اینم شد 50 درصد..من که ساختیم بقیه باکسارو نظری ندارم،ولی با شما موافقم منم با اصطکاک مشکل دارم
موفق باشید

NASTOH

عضو جدید
این درصدایی که نوشتی نسبت به چیه ؟
منظورم اینه که تست هم زدی؟چند تا هر فصل زدی؟با خلاصه نویسی گفتی 100 درصد؟مثلا من مفهوم 100 درصدو نمیفهمم.البته 100 درصد برا شما ی مفهوم داره و برا من ی مفهوم دیگه؟(انیشتن تمام عمرشو گذاشت که بگه همه چی نسبیه)
مهم نیست که چند درصد خوندی مهم اینه که بتونی تستو بزنی.من تا حالا کسی ندیدم که اینطوری درسارو خونده باشه.به نظرمن شما اگه همیه این مطالبی که خوندیو بتونی تو کنکور بزنی شاید نفر اول بشی در تاریخ کنکور.پس حواست باشه که اگه تمام کتابارو هم 200 درصد بخونی شاید اصلا وقت نکنی که تمام سوالای کنکورو حتی یکبار بخونی به دلیل کمبود وقت.به نظر من دوره کردن خیلی مهمه.چون شما اگه ی مطلبی کامل بخونین و به دلیل فراموشی نتونی مطلب استفاده کنی یعنی ضرر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا