ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ehsan-inventor

عضو جدید
عزيزم فرمايشات جنابعالي درست.ولي اگه ميخاستين از يال 80 شبيه سازي رو شروع كنين وقتي درسا رو ميخوندين بايد سعي ميكريدين تست هاي مكانيك اون سال ها رو نزنين يا كمتر بزنين مخصوصا تو درهاي مشترك مثل رياضي ميتونستين رشته هاي ديگه رو جواب بدين يا مثلا واسه جامدات تست قبل از مثلا 80 يا تست هاي آزاد يا تست هاي عمران رو جواب بدين.من خودم واسه ساخت و توليد تست هاي 79 به قبل رو زدم و همه رو گذاشتم واسه شبي سازي

آره اوایل کار هیمن کارو کردم و بدون توجه به سوالای کنکور مکانیک درس خوندم بعد چند بار که خواستم خودمو محک بزنم دیدم بی خودی کلی مطلب خوندم و وقتم تلف شده،در صورتی که با نگاه کردن به تست ها میشه متوجه شد که اکثرا از یه مطالب خاصی سوال اومده و لازم نیست همه مطالبو خوند...
اتفاقا از دو ماه پیش این جوری درس خوندم وخیلی راضیم که با توجه به سوالای کنکور درس خوندم
حالا کنکور 91 هم یا طبق روال این کنکورای اخیره یا نه به کلی فرق داره یا هم اولی هم دومی و من در یه صورته که باید بی خیالش شم و اونم اینه که کلا سیستمش عوض شه که احتمالش کمه
قبول شدیم ،شدیم نشدیمم باکمون نیستش داداش
این شبیه سازی هاتون یه جورایی به من استرس میده و کلا جو رو دوباره استرسی کردین،یاد دوستان قدیمی که اینجا پست می دادن به خیر که همیشه پست هاشون روحیه بخش بود،دینامیک عزیز،tanha60،ئشد عزیز و خیلیل که یادم نمیاد
solarisal جان،daneshju.m جان،m.sarmast جان،هم اکنون نیازمند یاری هستیم ! هرچی سعی می کنیم استرس نگیریم نمیشه،میگم اینجا سر نزنم باز هم نمی تونم !
دوستان خیلی جدی نگیرید فشار کنکوره...
موفق باشید

آخرین ویرایش:

force

عضو جدید
عزيزم غصه نخور يبار كه Restore بشي حله!!!!شوخي كردم بهترين راه ميدوني چيه؟؟؟؟اينكه روزي يه كنكور شبيه سازي كني و آخردست همشو مرور كني اينجوري حرف ميزني ميگي ساخت و توليد!!!!!:smile:

شما که ترکوندید((مطمئنم شما اگر سر جلسه دچار استرس نشید حتما رتبه 2 رقمی را میارید))انشاال.. که با خوش شانسی رتبه تک رقمی هم میتونید میارید;)
از پیشنهادتان هم ممنون ولی پیشنهاد شما هم برای بنده اثر گذار نیست چون فقط کنکور 89 90 را کنار گذاشتم
راستی کسی تونسته سر از سوالاتی که برپایه مدار پل وتسون میاد دربیاره((من هنوز نتونستم هزمش کنم و احتمالا یه بار دیگه هم ازش سوال میاد((در کل تا سنجش میبینه کسی نمیتونه بهش جواب بده هر سال یه سوال بر پایه اون طراحی میکنه

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
شما که ترکوندید((مطمئنم شما اگر سر جلسه دچار استرس نشید حتما رتبه 2 رقمی را میارید))انشاال.. که با خوش شانسی رتبه تک رقمی هم میتونید میارید;)
از پیشنهادتان هم ممنون ولی پیشنهاد شما هم برای بنده اثر گذار نیست چون فقط کنکور 89 90 را کنار گذاشتم
راستی کسی تونسته سر از سوالاتی که برپایه مدار پل وتسون میاد دربیاره((من هنوز نتونستم هزمش کنم و احتمالا یه بار دیگه هم ازش سوال میاد((در کل تا سنجش میبینه کسی نمیتونه بهش جواب بده هر سال یه سوال بر پایه اون طراحی میکنه
واله من جزوه سيستم اميركبير رو دارم واسش كلي فرمول درآورده هيچكدوماشم واسه اين تستايي كه تو كنكور مياد بدرد بخور نيست ولي الان 3 سال داره ازش سوال مياد فكر كنم ديگه روي سازمان سنجش كم شه ان شالله

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
آره اوایل کار هیمن کارو کردم و بدون توجه به سوالای کنکور مکانیک درس خوندم بعد چند بار که خواستم خودمو محک بزنم دیدم بی خودی کلی مطلب خوندم و وقتم تلف شده،در صورتی که با نگاه کردن به تست ها میشه متوجه شد که اکثرا از یه مطالب خاصی سوال اومده و لازم نیست همه مطالبو خوند...
اتفاقا از دو ماه پیش این جوری درس خوندم وخیلی راضیم که با توجه به سوالای کنکور درس خوندم
حالا کنکور 91 هم یا طبق روال این کنکورای اخیره یا نه به کلی فرق داره یا هم اولی هم دومی و من در یه صورته که باید بی خیالش شم و اونم اینه که کلا سیستمش عوض شه که احتمالش کمه
این شبیه سازی هاتون یه جورایی به من استرس میده و کلا جو رو دوباره استرسی کردین،یاد دوستان قدیمی که اینجا پست می دادن به خیر که همیشه پست هاشون روحیه بخش بود،دینامیک عزیز،tanha60،ئشد عزیز و خیلیل که یادم نمیاد
solarisal جان،daneshju.m جان،m.sarmast جان،هم اکنون نیازمند یاری هستیم ! هرچی سعی می کنیم استرس نگیریم نمیشه،میگم اینجا سر نزنم باز هم نمی تونم !
موفق باشید
دوست عزيز اگه كسي اينجا مياد آمار و ارقام شبسه سازي كنكور ارائه ميكنه فقط واسه اينكه بدونيم رقابت تا چه حد اينكه بفميم اگه مثلا من رياضي 82 رو راحت زدم آيا فق واسه من راحت بوده يا واسه بقيم اينطور.اتفاقا كار خيلي جالبيه چون يكي از ادوستامون همون رياضيو 82 درصد زده حالا فهميدم كه رياضيمو بايد بيشتر وقت بذارم والا بلا كسي اينجا نميخواد روحيه تضعيف كنه

shirin_902

عضو جدید
موفق باشید

من این پیشنهاد رو دادم فقط و فقط ببینیم در چه حدیم ، اگه نتایج کنکور رو با کسی مقایسه نکنیم ، متوجه نمی شیم که ضعیفیم، خیلی ضعیفیم یا قوی .
وقتی در صدهای بقیه رو میبینم ( و از بعضی ها درصد هام کمتره ) پس از الان می فهمم تلاشم کافی نیست و بیشتر ، دقیق تر و با پشتکاره بیشتر می خونم. قراره تو کنکور هم با بقیه مقایسه بشیم ، پس چه بهتر الان همین جند نفری که هستیم یه کنکور کوچولو تشکیل بدیم تا بفهمیم جقدر از بقیه عقب یا جلوییم، فهمیدن این موضوع بعد از کنکور اصلی اصلا فایده نداره . الانه که لازم داریم بدونیم .

امیدوارم منظورمو رسونده باشم :)
من خیلی اعتقاد دارم که این هفته های آخر معجزه می کنه، با اینکه خیلی از مباحث رو نخوندم.باید تمام تلاشمونو کنیم روی بحث هایی که تا الان خوندیم .
کنکور هم فقط و فقط یه آزمونه . استرس چی می گه حالا!!! :D
موفق باشید.

مکاترونیک8282

عضو جدید
منم موافقم.من هیچ وقت درصدامو توی شبیه سازی انقدر جدی نمیگیرم که بنویسم اینجا و بگم نظرتون چیه حالا! وقتی میانگین 50 زدی یعنی خوبه خیلی، هم تنظیم وقت هم تسلطت عالیه. اینو حتما خودت متوجه میشی.من فکر می کردم فقط ما دخترها بهم استرس میدیم ولی نه مثل اینکه اپیدمی داره!ترجیح می دم بیام و تحلیل آزمون ها رو اینجا ببینم... و روحیه دادن هارو.ولی در هر صورت اینجا هم یه سایت آزاده هر کس هر چیزی دوست داره میتونه بنویسه.بگذریم.

daneshju.m

عضو جدید
موفق باشید
خوبی احسان جان ؟ استرس چرا ، خدا بزرگه :smile:
من حقیقتا شروع خوبی داشتم اما توی این چند ماه هر اتفاق و خبر بد یا خوبی (حتی شاید نتونید فکرشم کنید ) که باعث دوری از درس بشه ، واسه من پیش اومد اما از اونجایی که آدم باید خودشو با شرایط وفق بده و توکلش به خدا باشه ، سعی کردم با وجود همه اتفاقات کم و بیش بخونم و شاید بگم 60-50% مطالب رو به صورت سطحی خوندم . به سفارش دوستان ، تقریبا از اول بهمن تصمیم گرفتم مطالبی که خوندم رو دوره و شبیه سازی کنکور . یه نگاه کلی روی مطالبی که قبلا خونده بودم ، انداختم و شروع کردم به شبیه سازی کنکور ، اما اوایل دیدم بعضی از درس ها ، چون تازه سوالاشون رو حل کرده بودم ، درصدا بالا ، بعضی از درس ها هم درصدا خیلی پایین ، با درصدای دوستان هم که مقایسه می کردم ، اعصابم خرد میشد که چرا من انقدر ضعیفم و نهایتا استرس و فشار کنکور ... :cry::cry: البته بعدا با خودم که فکر کردم ، فهمیدم مقایسه درصدای خودم با دیگران اشتباهه ، چون شرایط آزمون و شبیه سازی برای همه یکسان نبوده ، مثلا من قبل از شروع آزمون شبیه سازی ، با دوستم سر مساله ای بحث کردم و با این وضعیت از خودم آزمون گرفتم چون فکر می کردم ، باید حتما اون روز ، از خودم آزمون بگیرم .:(
خلاصه وضعیت خوبی نداشتم و دچار گیجی شده بودم که این دو هفته آخر رو چی کار کنم ، که به سفارش یکی از دوستان که جز رتبه های برتر کنکور چند سال پیش بود ، فهمیدم مشکل از مرور کردنم بوده ، تصمیم گرفتم درست مرور کنم و با وجود کار نیمه وقتی که دارم از دیروز شروع کردم و فعلا که راضی هستم ،:smile: اینا پست های همون دوستمونه که گفتم ، می گفت خودش هم دو هفته آخر رو فقط مرور کرده :

بچه ها این دو هفته نه تست دیگه بزنین نه چیز جدید بخونین،چون اصلا فایده نداره.

تا میتونین فقط مرور و مرور و مرور.

دقیقا مثل کتاب ادبیات،هرچی دارنی بذارین جلوتون و مدام به فرمول ها و حل ها نگاه کنین و تو ذهنتون حلش کنید.

چیزی یادتون نرفته، فقط با مرور دوباره جای خودش رو تو حافظتون پیدا میکنه.

این دو هفته همت کنین حتما نتیجه زحماتتون رو میگیرین

فقط به این ترتیب مرور کنین به نظرم بهتره:

1- مجموعه ریاضیات
2- مجموعه جامدات
3- مجموعه ارتعاشات
4- مجموعه سیالات

و این پست هم در جواب سوال من بود که با این وضعیتی که دارم شبیه سازی کنکور رو ادامه بدم یا نه

ببین تو این هفته های آخر هرچی مطلب جدید بخونی یا شبیه سازی کنی،بیشتر بهت استرس وارد میشه.

الان فقط فرصت جمع بندیه،مطمئن باش هرچی داری رو مسلط بشی تو کنکور نتیجه خوبی میگیری.

مجموعه سیالات را بذار برای سه روز قبل از کنکور روزی یک کدوم را کامل و دقیق بخون

البته این راهکار ها فکر می کنم به کار افرادی مثل من که نمی دونن چی کار کنن ،بیشتر میاد، اون دوستانی که مرورشون درست بوده و دارن شبیه سازی می کنم ، فکر می کنم روند خودشون رو ادامه بدن ، حتما موفق میشن .;):)
ووووووووووووووووووووووووووووو ، چقدر حرف زدم ، :Dدر آخر با توکل به خدا ، امیدوارم همگی موفق باشیم و نتیجه خوبی بگیریم ولی مطمئنم اگرهم نشد آنچه که دوست داشتیم ، حتما حکمتی داره ، ، همه چی هم کنکور نیست ،خدا بد مخلوقاتشو نمی خواد ، شک نکنید.:gol::gol:

ehsan-inventor

عضو جدید
خوبی احسان جان ؟ استرس چرا ، خدا بزرگه
:smile:
من حقیقتا شروع خوبی داشتم اما توی این چند ماه هر اتفاق و خبر بد یا خوبی (حتی شاید نتونید فکرشم کنید ) که باعث دوری از درس بشه ، واسه من پیش اومد اما از اونجایی که آدم باید خودشو با شرایط وفق بده و توکلش به خدا باشه ، سعی کردم با وجود همه اتفاقات کم و بیش بخونم و شاید بگم 60-50% مطالب رو به صورت سطحی خوندم . به سفارش دوستان ، تقریبا از اول بهمن تصمیم گرفتم مطالبی که خوندم رو دوره و شبیه سازی کنکور . یه نگاه کلی روی مطالبی که قبلا خونده بودم ، انداختم و شروع کردم به شبیه سازی کنکور ، اما اوایل دیدم بعضی از درس ها ، چون تازه سوالاشون رو حل کرده بودم ، درصدا بالا ، بعضی از درس ها هم درصدا خیلی پایین ، با درصدای دوستان هم که مقایسه می کردم ، اعصابم خرد میشد که چرا من انقدر ضعیفم و نهایتا استرس و فشار کنکور ... :cry::cry: البته بعدا با خودم که فکر کردم ، فهمیدم مقایسه درصدای خودم با دیگران اشتباهه ، چون شرایط آزمون و شبیه سازی برای همه یکسان نبوده ، مثلا من قبل از شروع آزمون شبیه سازی ، با دوستم سر مساله ای بحث کردم و با این وضعیت از خودم آزمون گرفتم چون فکر می کردم ، باید حتما اون روز ، از خودم آزمون بگیرم .:(
خلاصه وضعیت خوبی نداشتم و دچار گیجی شده بودم که این دو هفته آخر رو چی کار کنم ، که به سفارش یکی از دوستان که جز رتبه های برتر کنکور چند سال پیش بود ، فهمیدم مشکل از مرور کردنم بوده ، تصمیم گرفتم درست مرور کنم و با وجود کار نیمه وقتی که دارم از دیروز شروع کردم و فعلا که راضی هستم ،:smile: اینا پست های همون دوستمونه که گفتم ، می گفت خودش هم دو هفته آخر رو فقط مرور کرده :

بچه ها این دو هفته نه تست دیگه بزنین نه چیز جدید بخونین،چون اصلا فایده نداره.

تا میتونین فقط مرور و مرور و مرور.

دقیقا مثل کتاب ادبیات،هرچی دارنی بذارین جلوتون و مدام به فرمول ها و حل ها نگاه کنین و تو ذهنتون حلش کنید.

چیزی یادتون نرفته، فقط با مرور دوباره جای خودش رو تو حافظتون پیدا میکنه.

این دو هفته همت کنین حتما نتیجه زحماتتون رو میگیرین

فقط به این ترتیب مرور کنین به نظرم بهتره:

1- مجموعه ریاضیات
2- مجموعه جامدات
3- مجموعه ارتعاشات
4- مجموعه سیالات

و این پست هم در جواب سوال من بود که با این وضعیتی که دارم شبیه سازی کنکور رو ادامه بدم یا نه

ببین تو این هفته های آخر هرچی مطلب جدید بخونی یا شبیه سازی کنی،بیشتر بهت استرس وارد میشه.

الان فقط فرصت جمع بندیه،مطمئن باش هرچی داری رو مسلط بشی تو کنکور نتیجه خوبی میگیری.

مجموعه سیالات را بذار برای سه روز قبل از کنکور روزی یک کدوم را کامل و دقیق بخون

البته این راهکار ها فکر می کنم به کار افرادی مثل من که نمی دونن چی کار کنن ،بیشتر میاد، اون دوستانی که مرورشون درست بوده و دارن شبیه سازی می کنم ، فکر می کنم روند خودشون رو ادامه بدن ، حتما موفق میشن .;):)
ووووووووووووووووووووووووووووو ، چقدر حرف زدم ، :Dدر آخر با توکل به خدا ، امیدوارم همگی موفق باشیم و نتیجه خوبی بگیریم ولی مطمئنم اگرهم نشد آنچه که دوست داشتیم ، حتما حکمتی داره ، ، همه چی هم کنکور نیست ،خدا بد مخلوقاتشو نمی خواد ، شک نکنید.:gol::gol:

ممنونم daneshju.m جان،آره خدا که خیلی بزرگه;)
یه دنیا ممنون بابت این پست قشنگت
چقدر جالبه،منم شرایطم مثل شماست،اتفاقا هفته آخر دی بود که یکی از دوستامو که پارسال کنکور داده بود و یه جورایی ناراضی بود که یه جاهای کارش اشتباه بودرو دیدم اونم همین حرفارو تقریبا بهم گفت...
من گفتم دیگه بی خیال کنکور شدم و فقط نصف درسارو خوندم اونم تو جواب اینو گفت که از این رو به اون رو شدم !
دقیقا این جوری گفت که صداش هنوزم تو گوشم مونده : ببین هرچی خوندی یا نخوندی رو بیخیال فقط وقتتو رو چیزایی بذار که خوندی، مرور کن و تستاشو بزن،کاری که من پارسال نکردم و رتبه زیر 600 شد 1200
منم همین کارو کردم و می بینم که با توجه به وضع اون موقعم خیلی پیشرفت کردم که همین برام کافیه، یعنی اگر 50 تا 60 درصد کل مطالب رو خوندم می تونم 80-90 درصد به این بخش ها جواب بدم که یعنی می تونم رتبه ای که می خوامو بیارم،البته اگه همه چی خوب پیش بره !
وگرنه من نگفتم کاری که دوستان انجام میدن اشتباهه،ولی هرکسی شرایط خاص خودشو داره و برای هرکس بهترین راهی وجود داره که با بهترین راه دیگری فرق داره،ولی چون دیدم همه تو اون راهن من ترسیدم،خدارو شکر یکی مثل شما پیدا شد که همون کاریو می کنه که من انجام میدم...
راستی دو خط آخر نوشتت که دیگه آخرش بود؛دم شما گرم :gol: واقعا همین طوره که شما میگی
موفق باشی دوست خوبم

daneshju.m

عضو جدید
راستی بچه ها به نظر من سعی کنید به مطالبی که خوندین تسلط داشته باشید ، مهم نیست که این مطلب جز مطالب پر سوال کنکور بوده یا نه ، و استرس بگیرتتون که اون قسمتایی که همیشه سوال می اومده رو بلد نیستید ، برای مثال طبق آماری که ارائه شده ، برای کنکور پارسال ، از مبحث اعداد مختلط ، یک سوال اومده بوده در صورتی که طی 5 سال کنکور قبلیش حتی یک سوال هم نیامده بوده و خیلیا چون توی مباحث پر سوال کنکور نبوده ، این مبحث رو نخونده بودم در صورتی که مبحث ساده ایه و با تسلط روش می تونستن یه سوال ریاضی رو جواب بدن که یک تست درست یعنی جابه جا شدن 300 -500 نفر در رتبه ...
یه نگاهی روی آمار سوالا بندازید متوجه می شید بعضی از مباحث در چند سال اخیر ازشون سوال نیومده یا در حد یکی ، دو تا ، اما در کنکور پارسال ازش سوال اومده ، حالت برعکسشم هست ، مثلا از مبحث دنباله و سری همیشه 2، 3 تا سوال می اومده اما پارسال اصلا ازش سوال نیومده ، پس به چیزی که خوندید اطمینان داشته باشید ،شاید امسال از اون قسمتی که شما تسلط دارید سوال بیاد :)
البته نا گفته نماند که درصد های دوستانی مثل vanta ، shirin_ 902،eiman_masoumi و ... واقعا عالیه و نشان دهنده تسلط خوب و بالای آنهاست و امیدوارم همگی جز رتبه های خوب کنکور امسال باشیم . :gol::gol:

daneshju.m

عضو جدید
ممنونم daneshju.m جان،آره خدا که خیلی بزرگه;)
یه دنیا ممنون بابت این پست قشنگت
چقدر جالبه،منم شرایطم مثل شماست،اتفاقا هفته آخر دی بود که یکی از دوستامو که پارسال کنکور داده بود و یه جورایی ناراضی بود که یه جاهای کارش اشتباه بودرو دیدم اونم همین حرفارو تقریبا بهم گفت...
من گفتم دیگه بی خیال کنکور شدم و فقط نصف درسارو خوندم اونم تو جواب اینو گفت که از این رو به اون رو شدم !
دقیقا این جوری گفت که صداش هنوزم تو گوشم مونده : ببین هرچی خوندی یا نخوندی رو بیخیال فقط وقتتو رو چیزایی بذار که خوندی، مرور کن و تستاشو بزن،کاری که من پارسال نکردم و رتبه زیر 600 شد 1200
منم همین کارو کردم و می بینم که با توجه به وضع اون موقعم خیلی پیشرفت کردم که همین برام کافیه، یعنی اگر 50 تا 60 درصد کل مطالب رو خوندم می تونم 80-90 درصد به این بخش ها جواب بدم که یعنی می تونم رتبه ای که می خوامو بیارم،البته اگه همه چی خوب پیش بره !
وگرنه من نگفتم کاری که دوستان انجام میدن اشتباهه،ولی هرکسی شرایط خاص خودشو داره و برای هرکس بهترین راهی وجود داره که با بهترین راه دیگری فرق داره،ولی چون دیدم همه تو اون راهن من ترسیدم،خدارو شکر یکی مثل شما پیدا شد که همون کاریو می کنه که من انجام میدم...
راستی دو خط آخر نوشتت که دیگه آخرش بود؛دم شما گرم :gol: واقعا همین طوره که شما میگی
موفق باشی دوست خوبم

دقیقا همینه :))))

gharibistudent

عضو جدید
حل تشریح ساخت 90

دست گلت درد نکنه
راستی بچه ها ساخت هم دارن کم کم پیداشون میشه!
به نظر من هم این درصدایی که بچه ها می نویسن و پایه گذارش shirin بود کار خوبی به نظر میره البته به شرطی که کسی الکی استرس نگیره

koohe energy

عضو جدید
بچه ها کسی میتونه سوال 45 ریاضی کنکور 87 رو روش حلش رو بگه؟من حل تشریحی این سوال رو ندارم:
منحنی های میدان برداری F=xzi+2x^2zj+x^2k که در هرنقطه بر بردار میدان در آن نقطه مماس است،دارای کدام معادلات هستند؟
پیشاپیش ممنون.

shahin_mst

عضو جدید
پیشنهاد

پیشنهاد

سلام مهندس آینده من بهت پیشنهاد میکنم شرکت نکن ، چون ذهنت بی دلیل درگیر میشه ایشالا سال دیگه موفق بشی

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
والا ما آخرش نفميديم نتايجو بگيم نگيم ....تالانش كه خدا كمك كرده بقيشم كمك ميكنه!!!!!!!اينم 83:
رياض 36
جامدات 36
ساخت 66
بقيه بچام لطف كنن نتايجو بدن !!!!!!:D

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
يك سوال از بچه هاي ساخت:(تست 83)
در صورت وسيع بودن دامنه مقادير اندازه گيري شده در يك وسيله اندازه گيري بايد چكار كرد:
1-نميتوان از كاليبراسيون مجدد استفاده كرد
2-ميتوان از وسيله دقيق تري استفاده كرد
3-مي توان كاليبراسيون را در فواصل زماني كوتاهتري انجام داد
4-مي توان از وسيله دقيق تري براي انجام كاليبراسيون دستگاه اندازه گيري استفاده نمود
(راهيان ارشد جواب نداده و لي انتشارات پردازش گزينه 1 رو جواب ميدونه ولي به نظر خودم 4 ميشه حالا نظر شما چيه؟؟؟؟مرررررررسي;)

ali-10

عضو جدید
اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور در باره‌ تاريخ‌، محل‌ رفع نقص کارت و برگزاري‌ آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌ تکميلي‌ (دوره‌هاي‌ کارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ داخل‌) سال‌ 1391 و هم چنين‌ هفدهمين دوره‌المپياد علمي‌ دانشجويي‌ کشور

صبح چهارشنبه 26/11/90
1122(مجموعه زبان روسي)،1124(مجموعه زبان آلماني)، 1134(حسابداري)،1142(مجموعه مديريت)، 1156(آماد)،1157(مديريت بحران)، 1267(مجموعه مهندسي مكانيك)

لازم به توضيح است كارت شركت در آزمون حاوي اطلاعات ثبت نامي، تاريخ و محل برگزاري آزمون داوطلبان از روز يكشنبه 23/11/90 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت

good luck;)

force

عضو جدید
در صورت وسيع بودن دامنه مقادير اندازه گيري شده در يك وسيله اندازه گيري بايد چكار كرد:
4-مي توان از وسيله دقيق تري براي انجام كاليبراسيون دستگاه اندازه گيري استفاده نمود
(راهيان ارشد جواب نداده و لي انتشارات پردازش گزينه 1 رو جواب ميدونه ولي به نظر خودم 4 ميشه حالا نظر شما چيه؟؟؟؟مرررررررسي;)

اگر درست متوجه شده باشم دامنه اعدادی که پس از هر بار اندازه گیری بدست میاد هر بار متفاوت هستش و باهم اختلاف داره پس این احتمالا نشانه خرابی دستگاه اندازه گیری هستش و نمیتوان با کالیبره کردن عیب را رفع کرد
((کالیبراسیون فقط عیوبی که تکرار پذیر هست را رفع میکنه((مثلا هر دفعه که اندازه گیری میکنیم 02.mm اشتباه داشته باشه نه اینکه هر دفعه یه اندازه را نشون بده))حالا ایده شما در مورد درستی گزینه4 چیه؟

مکاترونیک8282

عضو جدید
بچه ها کسی میتونه سوال 45 ریاضی کنکور 87 رو روش حلش رو بگه؟من حل تشریحی این سوال رو ندارم:منحنی های میدان برداری F=xzi+2x^2zj+x^2k که در هرنقطه بر بردار میدان در آن نقطه مماس است،دارای کدام معادلات هستند؟پیشاپیش ممنون.
در توابع گزینه 1 اگر آنها را fوg بنامیم (gradf.F=0,gradg=(0,2y,-2zو(gradf=(2x,-1,0ولی gradg.F=0 نیست.

تابع fدر گزینه 3 نیز هست.حال اگر تابع دیگر را hبنامیم چون (gradh=(0,1,-2zو gradh.F=0پس گزینه3 درست است.

من خداوکیلی نفهمیدم این چی میگه ولی راه حل راهیان ارشده پس حتما درست میگه!

vanta

عضو جدید
بچه ها کسی میتونه سوال 45 ریاضی کنکور 87 رو روش حلش رو بگه؟من حل تشریحی این سوال رو ندارم:
منحنی های میدان برداری F=xzi+2x^2zj+x^2k که در هرنقطه بر بردار میدان در آن نقطه مماس است،دارای کدام معادلات هستند؟
پیشاپیش ممنون.
اين رو هم از اطلاعات سيالات ميشه حل كرد هم از اطلاعات درس رياضي به اين صورت كه اگر ميدات برداري
F=Pi+Qj+Rk باشه، ميدان جريان اين تابع (كه طبق تعريف توي سيالات خطوط جريان در هرنقطه بر بردار سرعت مماس هستند)از حل همزمان سه تساوي زير به دست ميايد
dx/p=dy/Q=dz/R
ديگه حلش رو ميذارم به عهده خودت رفيق ;) موفق باشي

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
منم با force هم عقیده ام، اگه خطا تکرار پذیر نباشه و دامنه اش هم وسیع باشه با کالیبراسیون رفع نمیشه.

ehsan-inventor

عضو جدید
اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور در باره‌ تاريخ‌، محل‌ رفع نقص کارت و برگزاري‌ آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌ تکميلي‌ (دوره‌هاي‌ کارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ داخل‌) سال‌ 1391 و هم چنين‌ هفدهمين دوره‌المپياد علمي‌ دانشجويي‌ کشور

صبح چهارشنبه 26/11/90
1122(مجموعه زبان روسي)،1124(مجموعه زبان آلماني)، 1134(حسابداري)،1142(مجموعه مديريت)، 1156(آماد)،1157(مديريت بحران)، 1267(مجموعه مهندسي مكانيك)

لازم به توضيح است كارت شركت در آزمون حاوي اطلاعات ثبت نامي، تاريخ و محل برگزاري آزمون داوطلبان از روز يكشنبه 23/11/90 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت

good luck;)

ممنون علی جان
دوستان من یه سوال دارم ،تکراریه ولی برای اطمینانه !
اگه یادتون باشه برای معدل باید معدل رو تا آخر شهریور 90 وارد می کردیم،که منم همین کارو کردم
ولی درس کارآموزی رو ترم بهمن قبلش برداشته بودم و دی 90 یعنی یه ماه پیش نمره ش وارد شد و معدلمو 4 صدم کشیده بالا...حالا نگرانم که باید معدلو عوض کنم از طرف دیگه تو دفترچه هم نوشته بود معدل کل واحدهای گذرانده شده تا شهریور 90،خوب من که کار اموزی رو یه ماه پیش تموم کردم پس نباید مشکلی پیش بیاد دیگه؟ ولی بعدا که اونا کارنامه رو ببینن از کجا می تونن بفهمن که من درست میگم ! البته فرم معدل رو تو دانشگاه ثبت کردم،حله دیگه نه؟
9 روز دیگه تمومه...!

force

عضو جدید
ممنون علی جان
دوستان من یه سوال دارم ،تکراریه ولی برای اطمینانه !
اگه یادتون باشه برای معدل باید معدل رو تا آخر شهریور 90 وارد می کردیم،که منم همین کارو کردم
ولی درس کارآموزی رو ترم بهمن قبلش برداشته بودم و دی 90 یعنی یه ماه پیش نمره ش وارد شد و معدلمو 4 صدم کشیده بالا...حالا نگرانم که باید معدلو عوض کنم از طرف دیگه تو دفترچه هم نوشته بود معدل کل واحدهای گذرانده شده تا شهریور 90،خوب من که کار اموزی رو یه ماه پیش تموم کردم پس نباید مشکلی پیش بیاد دیگه؟ ولی بعدا که اونا کارنامه رو ببینن از کجا می تونن بفهمن که من درست میگم ! البته فرم معدل رو تو دانشگاه ثبت کردم،حله دیگه نه؟
9 روز دیگه تمومه...!

خیالت راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد;)بعلاوه شما با این حساب،معدلی که وارد کردید کمتر از حالا هستش((مشکل هم اگه پیش بیاد((که اصلا نمیاد)) برای کسایی هستش که معدلشون کمتر شده، نه شما

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
اگر درست متوجه شده باشم دامنه اعدادی که پس از هر بار اندازه گیری بدست میاد هر بار متفاوت هستش و باهم اختلاف داره پس این احتمالا نشانه خرابی دستگاه اندازه گیری هستش و نمیتوان با کالیبره کردن عیب را رفع کرد
((کالیبراسیون فقط عیوبی که تکرار پذیر هست را رفع میکنه((مثلا هر دفعه که اندازه گیری میکنیم 02.mm اشتباه داشته باشه نه اینکه هر دفعه یه اندازه را نشون بده))حالا ایده شما در مورد درستی گزینه4 چیه؟
از جواب كاملتون ممنونم.مگه وسيع بودن دامنه اندازه گيري به معناي ضعيف بودن دقت وسيله اندازه گيري نيست؟مثلا اعداد خونده شده روي وسيله اندازه گيري با دفعه قبلش تفاوت داره كه همون تكرارناپذيري خطاس.س اگه وسيله اندازه گيريمون دقيق باشه ميتونيم مشكل رو رفع كنيم يعني محدوده خطا رو كنترل كنيم و صحت اندازه گيري رو زياد كنيم.يعني با كاليبراسيون دقيق تر وسيله اندازه گيريمونو دقيق تر كنيم(گزينه 4).البته من تو جزوه اميركبير خوندم اين خطا رو بش ميگن خطاي واريانسي يعني غيرقابل رفع پس يجورايي ميتونه گزينه 1 جواب باشه!!!:confused:

آخرین ویرایش:

masoodina

عضو جدید
بچه ها محل ازمون برا همه علم و صنعته ؟؟؟ یا فرق میکنه ؟
بابا علم و صنعت خیلی دوره . واسه من 2 ساعت راهه . میمیرم از استرس . مینداختن تهران یا شریف

gharibistudent

عضو جدید

تا اونجا که من یادمه تعریف دامنه ،حد فاصل کوچکترین مقدار تا بزرگترین مقدار اندازه گیری رو دامنه اندازه گیری میگن مثلا رو کولیس مینویسه 3 تا 10mm
حالا بازم نظر دوستان ......

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
تا اونجا که من یادمه تعریف دامنه ،حد فاصل کوچکترین مقدار تا بزرگترین مقدار اندازه گیری رو دامنه اندازه گیری میگن مثلا رو کولیس مینویسه 3 تا 10mm
حالا بازم نظر دوستان ......
اون دامنه كه شما ميگين مختص و استاندارد وسيله اندازه گيريه.اينجا تو اين سوال مقادير اندازه گيري يك وسيله اندازه گيري هدفه كه مطابق با گفته طراح مثلا محترم سوال خيلي پرت ميزنه!!!حالا دنبال مشكل ميگرده...

force

عضو جدید
از جواب كاملتون ممنونم.مگه وسيع بودن دامنه اندازه گيري به معناي ضعيف بودن دقت وسيله اندازه گيري نيست؟مثلا اعداد خونده شده روي وسيله اندازه گيري با دفعه قبلش تفاوت داره كه همون تكرارناپذيري خطاس.س اگه وسيله اندازه گيريمون دقيق باشه ميتونيم مشكل رو رفع كنيم يعني محدوده خطا رو كنترل كنيم و صحت اندازه گيري رو زياد كنيم.يعني با كاليبراسيون دقيق تر وسيله اندازه گيريمونو دقيق تر كنيم(گزينه 4).البته من تو جزوه اميركبير خوندم اين خطا رو بش ميگن خطاي واريانسي يعني غيرقابل رفع پس يجورايي ميتونه گزينه 1 جواب باشه!!!:confused:

خوب این هم از اون دسته سوالات هستش که باید به دنبال مقصود طراح باشیم(منظور طراح بیشتر پراکندگی اندازه گیری نسبت به دقت همون دستگاه بوده نه بیشتر چون شما حتی اگر وسیله اندازه گیری داشته باشید که تا ابعاد نانو اندازه گیری کنه نسبت ابعاد 0.1 نانو پراکندگی داره حتی اگر وسیله سالم باشه

(در مورد گزینه شما اینطور میتونم بگم با کالیبراسیون دقیق تر صحت وسیله اندازه گیری بیشتر میشه ولی در دقت اثری نداره(شما اگر یه کلیس را با تکه های اندازه گیری سری ازمایشگاهی کالیبره کنید با وقتی که با تکه های سری اموزشی کالیبره کنید هیچ تفاوتی نمیاره چون)
(طبق مطالب فکر کنم اگر صحت کاهش پیدا کرد میتوان با کالیبراسیون جبران کرد ولی اگر دقت بهم خورد باید دستگاه تعمیر بشه)شاید اگر یه سری به مفهوم واریانس تویه امار بزنید بهتر متوجه شید

درکل از لحاظ عملی گزینه 2 هم میتونه درست باشه((چون من باشم همون اول میرم یه وسیله دقیق تر بر میدارم و مسلما چون این وسیله هنوز خراب نشده نسبت به وسیله قبلی بهتر ودقیقتر هستش:D((شیرینی سوالای ساخت اینکه باید 2 واحد روانشناسی هم پاس کنی تا بتونی ذهن مخشوش طراح سوال را دریابی))

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام مهندس آینده من بهت پیشنهاد میکنم شرکت نکن ، چون ذهنت بی دلیل درگیر میشه ایشالا سال دیگه موفق بشی

ممنونم،با من بودین ؟!
ولی من شرکت می کنم ،با تمام قدرت هم شرکت می کنم ! چرا با این وضعم اینو میگم؟ چون این عکسو خودم از کارنامه دوستم گرفتم که الان داره شبانه خواجه نصیر می خونه،طراحی کاربردی ...
خداوکیلی درصداش خیلی تعریفی نداره ولی 828 اورده :

فک می کنم تو این روزا امید و انگیزه دادن به دوستان بهتر از ضدحال زدن باشه !
همگی موفق باشیم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا