ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

BATOOO

عضو جدید
سلامممممممممممممم خوبین دوست جان؟ نه راسش تازگی درصدای بعضی رو که میشنوم دیگه امیدم نزولیییییییییییییییی داره میاد پایین:cry:

سلام خوبيد شما؟؟؟؟؟؟؟؟امسال كه مگين درصدا پايين تر اومده اگه شما اينو بگيد ما چي بگيم.

solarisal

عضو جدید
سلااااااااام! بیاین به خودمون یکم امید بدیم!
از الان دق نکنیم فقط بعدش غصه بخوریم!

ظرفیت ها زیاد میشه ایا؟!
مطمئنا بالای 25000 نفر به ظرفیتها اضافه میشه. سال پیش 75000 نفر پذیرش داشته. ولی اینکه چقدرش سهم مکانیکه الله علم

gharibistudent

عضو جدید
نمیدونم دیگه چی بگم
اون از سازمان سنجش کی این همه خوندیم آخرشم معلوم نشد طراح از کجاش سوال رو دراورده بود(ساخت رو میگم ) .و از جوابش نا امید شدیم حالا هم خواستیم بریم سربازی گفتیم خب به خاطر لیسانسی که داریم ( که اونم بخور تو سرمون ) یه ماه از سربازی مون کم میشه.که یادشون افتاد بذار سربازی رو 21 ماه کنیم و کسر خدمت مدرک دانشگاهی رو کم کنیم ببینیم چه حالی میده
من که دیگه اصلا نمیدونم چیکار کنم
خلاصه بگم خدمت شد 21 ماه
[h=3]خدمت سربازی ۲۱ ماه شد[/h]
سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا اعلام کرد:
مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی که از فروردین سال ۱۳۹۱ به خدمت اعزام می‌شوند ۲۱ ماه است. به گزارش ایسنا، سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا در خصوص مدت خدمت دوره ضرورت در سال ۱۳۹۱ اعلام کرد: برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی که از فروردین ماه سال ۱۳۹۱ به خدمت اعزام می‌شوند به نسبت مدت قانونی آن که ۲۴ ماه بوده حسب مورد کاهش یافته است. طبق آخرین ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای کارکنان وظیفه درنیروهای مسلح و یگان‌های حفاظت ۲۱ ماه و این مدت برای کارکنان وظیفه مامور به دستگاه‌های غیرنظامی به جز یگان حفاظت ۲۴ ماه است و همچنین مدت خدمت کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر ۱۸ ماه و برای کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر و مناطق عملیاتی و مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه است. به گزارش ایسنا، سربازانی که در سال ۹۰ و قبل ازآن به خدمت اعزام شده‌اند، مدت خدمت آنان برابر مقررات سابق (مناطق عادی ۱۸ماه، مناطق جنگی و عملیاتی ۱۶ ماه، مناطق محروم و بدآب وهوا ۱۷ ماه ) است. توقف اجرای معافیت سه برادری طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی، معافیت سه‌برادری از ابتدای سال جاری متوقف شد. به گزارش ایسنا، سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا اعلام کرد: معافیت سه برادری (بعنی معافیت یک فرزند از خانواده‌ای که سه فرزند آن خدمت کرده) از سال ۱۳۸۸برابر مصوبات و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمد و تا پایان سال ۱۳۹۰ نیز استمرار داشت اما اجرای این معافیت از اول فروردین ماه ۹۱ متوقف شده است. سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا به درخواست کلیه مشمولان که تا پایان سال ۹۰ واجد شرایط این معافیت بوده و درخواست خود را تا ۲۹ اسفند ماه سال ۹۰ از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به ثبت رسانیده باشند، رسیدگی خواهد شد.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
نمیدونم دیگه چی بگم
اون از سازمان سنجش کی این همه خوندیم آخرشم معلوم نشد طراح از کجاش سوال رو دراورده بود(ساخت رو میگم ) .و از جوابش نا امید شدیم حالا هم خواستیم بریم سربازی گفتیم خب به خاطر لیسانسی که داریم ( که اونم بخور تو سرمون ) یه ماه از سربازی مون کم میشه.که یادشون افتاد بذار سربازی رو 21 ماه کنیم و کسر خدمت مدرک دانشگاهی رو کم کنیم ببینیم چه حالی میده
من که دیگه اصلا نمیدونم چیکار کنم
خلاصه بگم خدمت شد 21 ماه
خدمت سربازی ۲۱ ماه شد

سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا اعلام کرد:
مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی که از فروردین سال ۱۳۹۱ به خدمت اعزام می‌شوند ۲۱ ماه است. به گزارش ایسنا، سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا در خصوص مدت خدمت دوره ضرورت در سال ۱۳۹۱ اعلام کرد: برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی که از فروردین ماه سال ۱۳۹۱ به خدمت اعزام می‌شوند به نسبت مدت قانونی آن که ۲۴ ماه بوده حسب مورد کاهش یافته است. طبق آخرین ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای کارکنان وظیفه درنیروهای مسلح و یگان‌های حفاظت ۲۱ ماه و این مدت برای کارکنان وظیفه مامور به دستگاه‌های غیرنظامی به جز یگان حفاظت ۲۴ ماه است و همچنین مدت خدمت کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر ۱۸ ماه و برای کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر و مناطق عملیاتی و مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه است. به گزارش ایسنا، سربازانی که در سال ۹۰ و قبل ازآن به خدمت اعزام شده‌اند، مدت خدمت آنان برابر مقررات سابق (مناطق عادی ۱۸ماه، مناطق جنگی و عملیاتی ۱۶ ماه، مناطق محروم و بدآب وهوا ۱۷ ماه ) است. توقف اجرای معافیت سه برادری طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی، معافیت سه‌برادری از ابتدای سال جاری متوقف شد. به گزارش ایسنا، سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا اعلام کرد: معافیت سه برادری (بعنی معافیت یک فرزند از خانواده‌ای که سه فرزند آن خدمت کرده) از سال ۱۳۸۸برابر مصوبات و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمد و تا پایان سال ۱۳۹۰ نیز استمرار داشت اما اجرای این معافیت از اول فروردین ماه ۹۱ متوقف شده است. سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا به درخواست کلیه مشمولان که تا پایان سال ۹۰ واجد شرایط این معافیت بوده و درخواست خود را تا ۲۹ اسفند ماه سال ۹۰ از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به ثبت رسانیده باشند، رسیدگی خواهد شد.

ولي من امروز اخبار گوش دادم گفت 3ماه كم شده يعني سرباز صفر از 24 ماه شده 21 ماه.بقيه ام قاعدتا بايد كم بشه يعني ليسانيه كه 18 ماهه كه ديگه زيادش نميكنن تو اين خبري كه گفتين مشمولان بدون كسريه يحتمل كسري تحصيلي رو برنميدارن

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
خیلی ها هم تو دانشگاه آزاد پیشرفت کردن
جو و محیط دانشگاه 30 درصد ماکزیمم مهمه خداییش

70 درصدش بر میگرده به همت خود شخص

البته در کل من نمیگم خوبه اما از 30 درصد هم بیشتر تاثیر نداره
فقط تلاش بیشتری رو می طلبه:w34:
همین!!!
ماكه ديگه خودمون دانشگاه آزادي بوديم ارسلان جون اونم يكي از بهتريناش.ولي من حتي 1 درصد مهارت و علممو مديون دانشگاه آزاد اسلامي نجف آباد(4 دروغ بزرگ) نمي دونم همشو خودم بدست آوردم اونجا فقط ازما پول گرفتن.واسه شكستن يه مته 5 ميخاستن از من پول بگيرن...ميگم لامسبا واسه هر واحد عملي 55 تومن داريم ميديم ديگه پول مته 5 واسه سر قبر تون ميخايد.....
به نظر من در دانشگاه آزاد 99.9 درصد تلاش 0.1 بعضي استاداي دلسوز مثل استاد آذري بقيه ول معطلن

مکاترونیک8282

عضو جدید
ماكه ديگه خودمون دانشگاه آزادي بوديم ارسلان جون اونم يكي از بهتريناش.ولي من حتي 1 درصد مهارت و علممو مديون دانشگاه آزاد اسلامي نجف آباد(4 دروغ بزرگ) نمي دونم همشو خودم بدست آوردم اونجا فقط ازما پول گرفتن.واسه شكستن يه مته 5 ميخاستن از من پول بگيرن...ميگم لامسبا واسه هر واحد عملي 55 تومن داريم ميديم ديگه پول مته 5 واسه سر قبر تون ميخايد.....
به نظر من در دانشگاه آزاد 99.9 درصد تلاش 0.1 بعضي استاداي دلسوز مثل استاد آذري بقيه ول معطلن

دادا سراسری های شهرستان هم اغلب همین هستن! بچه های یزد می دونن من چی می گم! استاد داشتیم به اسم ولی کلانتر معروف به : ولی پروژه! پروژه های اقا رو انجام بده، پاس شو!
کلا دنبال دانشگاه خوب غیر تهرانی ها و اصفهان و تبریز و مشهد.. حتی دانشگاه شیراز هم اون دانشگاه سابق اصلا نیست.
باز حداقل پول خیلی کمتری می دی برای این بیکاری 4ساله،این درسته.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دادا سراسری های شهرستان هم اغلب همین هستن! بچه های یزد می دونن من چی می گم! استاد داشتیم به اسم ولی کلانتر معروف به : ولی پروژه! پروژه های اقا رو انجام بده، پاس شو!
کلا دنبال دانشگاه خوب غیر تهرانی ها و اصفهان و تبریز و مشهد.. حتی دانشگاه شیراز هم اون دانشگاه سابق اصلا نیست.
باز حداقل پول خیلی کمتری می دی برای این بیکاری 4ساله،این درسته.
البته اين استادايي كه واسه استفاده از دانشجوها تدريس ميكنن كم نيستن اغلب اساتيد حق التدريس اين طورين اتفاقا به پست خودمم خورده ولي بيچاره رودست خورد آخه آخرش خودم هم دورش زدم هم گولش ماليدم استاد بيچاره رو:biggrin:

AM_mech

عضو جدید
سلاممممممممممممممم خوبید ؟
من چند روز 1بار اینجا سر میزدم(چه خداحافظی بود پ!!!!!!!!) اما فکر کنم کم گکم وقتشه دوستای قبل و جمع کنیم .نه؟ البته صحبتهای کنکوری کمتر اما حالا که یه جمع هم فکر پیدا کردیم دوست دارم باز گپای خوب و مفیدیو داشته باشیم:gol:
اگه موافقید به دوستان که خیلی وقت غایبن هم اطلاع بدین اگه نه اممممممم که خب من که دیگه اومدممممممممممممم:redface:

Sa2011

عضو جدید
ميشه لطف كنيد درصد هاش رو هم بزارين تا ببينيم با چه درصدي 1150 روزانه تبريز را آورده.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ظرفيت تحصيلات تکميلی و معرفی هيأت علمی بومی به دانشگاهها

ظرفيت تحصيلات تکميلی و معرفی هيأت علمی بومی به دانشگاهها

زير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: تکليف ما اين است که به دنبال راهکار براي ظرفيت سازي بيشتر پذيرش داوطلبان تحصيلات تکميلي در دانشگاه‌هاي داخل باشيم و از حداکثر ظرفيت با حفظ کيفيت استفاده کنيم.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاري مهر، کامران دانشجو با اشاره به اولويت‌هاي حوزه آموزش اظهار داشت: بحث تحصيلات تکميلي از اولويت اول برخوردار است و ميزان تقاضاي اجتماعي و نگاه ديني به ما ديکته مي‌کند شرايط را براي افرادي که مي خواهند در تحصيلات تکميلي ادامه تحصيل دهند، فراهم کنيم و تکليف ما اين است که به دنبال راهکار براي ظرفيت سازي بيشتر پذيرش داوطلبان تحصيلات تکميلي در دانشگاه‌هاي داخل باشيم و از حداکثر ظرفيت با حفظ کيفيت تحصيلي استفاده کنيم.

وي با تاکيد بر بومي گزيني در جذب دانشجويان افزود: بايد سعي کنيم در جذب هيات علمي نيز اين مسئله را در نظر بگيريم و اعضاي هيئت علمي بومي را براي دانشگاه‌ها معرفي کنيم.

وزير علوم در بخش ديگر سخنان خود درباره وضعيت علم و فناوري کشور، گفت: وضعيت علم و فناوري کشور يکي از بزرگترين افتخارات ايران و از مهمترين مولفه‌هاي اقتدار کشور است، به طوري که اگر مسئولين کشور در مذاکرات هسته‌اي با اعتماد بالا سخن مي‌گويند، بخش اعظم آن به پشتوانه علم و فناوري بومي است.

وي با تاکيد بر سرمايه گذاري نيروي انساني به عنوان زيربنايي‌ترين سرمايه گذاري در هر کشوري، تاکيد کرد: ما بايد فناوري را بومي کرده و در فناوري‌هاي نوين پيشتاز باشيم تا هيچ گونه وابستگي به استکبار ايجاد نشود.

وزير علوم در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: در راستاي توليد ملي بايد دانشگاه را با صنعت و حوزه کاربرد مرتبط سازيم تا علم توليد شده در دانشگاهها تبديل به فناوري و ثروت ملي شود و طبق فرمايش مقام معظم رهبري پژوهشگاهها را در درون دانشگاهها فعال کنيم.
منبع:http://www.unp.ir/news_20567.htm

arsalan0068

عضو جدید
زير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: تکليف ما اين است که به دنبال راهکار براي ظرفيت سازي بيشتر پذيرش داوطلبان تحصيلات تکميلي در دانشگاه‌هاي داخل باشيم و از حداکثر ظرفيت با حفظ کيفيت استفاده کنيم.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاري مهر، کامران دانشجو با اشاره به اولويت‌هاي حوزه آموزش اظهار داشت: بحث تحصيلات تکميلي از اولويت اول برخوردار است و ميزان تقاضاي اجتماعي و نگاه ديني به ما ديکته مي‌کند شرايط را براي افرادي که مي خواهند در تحصيلات تکميلي ادامه تحصيل دهند، فراهم کنيم و تکليف ما اين است که به دنبال راهکار براي ظرفيت سازي بيشتر پذيرش داوطلبان تحصيلات تکميلي در دانشگاه‌هاي داخل باشيم و از حداکثر ظرفيت با حفظ کيفيت تحصيلي استفاده کنيم.

وي با تاکيد بر بومي گزيني در جذب دانشجويان افزود: بايد سعي کنيم در جذب هيات علمي نيز اين مسئله را در نظر بگيريم و اعضاي هيئت علمي بومي را براي دانشگاه‌ها معرفي کنيم.

وزير علوم در بخش ديگر سخنان خود درباره وضعيت علم و فناوري کشور، گفت: وضعيت علم و فناوري کشور يکي از بزرگترين افتخارات ايران و از مهمترين مولفه‌هاي اقتدار کشور است، به طوري که اگر مسئولين کشور در مذاکرات هسته‌اي با اعتماد بالا سخن مي‌گويند، بخش اعظم آن به پشتوانه علم و فناوري بومي است.

وي با تاکيد بر سرمايه گذاري نيروي انساني به عنوان زيربنايي‌ترين سرمايه گذاري در هر کشوري، تاکيد کرد: ما بايد فناوري را بومي کرده و در فناوري‌هاي نوين پيشتاز باشيم تا هيچ گونه وابستگي به استکبار ايجاد نشود.

وزير علوم در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: در راستاي توليد ملي بايد دانشگاه را با صنعت و حوزه کاربرد مرتبط سازيم تا علم توليد شده در دانشگاهها تبديل به فناوري و ثروت ملي شود و طبق فرمايش مقام معظم رهبري پژوهشگاهها را در درون دانشگاهها فعال کنيم.
منبع:http://www.unp.ir/news_20567.htm

کلا حرف مفت زیاد میزنن :w26: کار مثمر ثمر که بلد نیستن انجام بدن :w20:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
کلا حرف مفت زیاد میزنن :w26: کار مثمر ثمر که بلد نیستن انجام بدن :w20:
آره ديگه اينارو نگن چي بگن!!!اينام وضعيتشون مثل نظام وظيفس هر سال يه قانون جديد تصويب مي كنه معافيتو برمي داره سال بعد دوباره ميذاره..كلا اينجا همه چي درهمه!!!!:wallbash:

force

عضو جدید
خیلی خوشحال شدم انگار همه به فکر ما هستند و ما خودمان خبر نداریم:w15:
ارشد را ولش کنید
دیروز اعلام کردند ازمون دکتری 100 درصد افزایش ظرفیت داره:w04:((نمیدونم الان باید از این خبر خوشحال باشم یا ناراحت:w20:))

در کل فعلا باید وضعیت مملکت را دریافت و از این اب گل آلود ماهی گرفت

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
خیلی خوشحال شدم انگار همه به فکر ما هستند و ما خودمان خبر نداریم:w15:
ارشد را ولش کنید
دیروز اعلام کردند ازمون دکتری 100 درصد افزایش ظرفیت داره:w04:((نمیدونم الان باید از این خبر خوشحال باشم یا ناراحت:w20:))

در کل فعلا باید وضعیت مملکت را دریافت و از این اب گل آلود ماهی گرفت
منبع خبرت كجاس؟؟؟؟ازين خبرا زياد هست!!! اگه اين طوري باشه از يه نفر متقاضيان دكترا منفجر ميشن از يه طرف ديگه سطح علمي دانشگاه ها از اينكه هست وخيم تر ميشه اينا بدون برنامه حرف ميزننو قول ميدن فكر بعدش نيستن

force

عضو جدید
منبع خبرت كجاس؟؟؟؟ازين خبرا زياد هست!!! اگه اين طوري باشه از يه نفر متقاضيان دكترا منفجر ميشن از يه طرف ديگه سطح علمي دانشگاه ها از اينكه هست وخيم تر ميشه اينا بدون برنامه حرف ميزننو قول ميدن فكر بعدش نيستن

منبع فکرکنم 20:30 بود شاید اخبار ساعت 9!!ولی مطمئنم

اتفاقا بر اساس اهداف بلند مدت این خبر را دادند;)
((چون دیدند سطح علمی دیگه باقی نمونده که بخواد پاییم بیاد))

بعد افزایش ظرفیت هم خدا بزرگه یه جوری میشه دیگه سخت نگیر:w16:
مهم اینکه فعلا سرمون گرم باشه:w34:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
منبع فکرکنم 20:30 بود شاید اخبار ساعت 9!!ولی مطمئنم

اتفاقا بر اساس اهداف بلند مدت این خبر را دادند;)
((چون دیدند سطح علمی دیگه باقی نمونده که بخواد پاییم بیاد))

بعد افزایش ظرفیت هم خدا بزرگه یه جوری میشه دیگه سخت نگیر:w16:
مهم اینکه فعلا سرمون گرم باشه:w34:
آره خدا بداد آيندگان برسد!!!!:child:

مکاترونیک8282

عضو جدید
پروفسور عبدالسلام خدابیامرز یه تحقیقی انجام داد برای موسسه علوم جهان سوم. طبق این گزارش در منطقه ما فقط ترکیه و هند توی دو رشته حق داشتن دکترا بدن! ایران تو هیچ رشته فنی و علوم پایه ظرفیت آموزش دکترا نداره!
آخه خداوکیلی مثلا دانشگاه یزد دکترا ریاضی میده. یکی از استاداشون ریاضی پایه نمی تونه درس بده یادمه هی گیر می کرد آخرش بچه ها یه حل المسائل رسوندن دستش بعد کلاس هم بهش گفتن استاد، بمونه پیش خودت تو بیشتر احتیاج داری تا ما!

کلا همه چی مسخرست.
به حدی عصبانی و سرخورده هستم اصلا حال خودمو نمی فهمم فقط می گم خوشبحال اونیکه چه درس خونده باشه چه نباشه کارش تامین باشه ککش هم نگزه و خوشبحال اونیکه درس واسش مهمه و اونقدر داشت که رفت.

نسل سوخته ایم ما اون از بچگی اینم از جوونی

Mechan

کاربر فعال
پروفسور عبدالسلام خدابیامرز یه تحقیقی انجام داد برای موسسه علوم جهان سوم. طبق این گزارش در منطقه ما فقط ترکیه و هند توی دو رشته حق داشتن دکترا بدن! ایران تو هیچ رشته فنی و علوم پایه ظرفیت آموزش دکترا نداره!
آخه خداوکیلی مثلا دانشگاه یزد دکترا ریاضی میده. یکی از استاداشون ریاضی پایه نمی تونه درس بده یادمه هی گیر می کرد آخرش بچه ها یه حل المسائل رسوندن دستش بعد کلاس هم بهش گفتن استاد، بمونه پیش خودت تو بیشتر احتیاج داری تا ما!

کلا همه چی مسخرست.
به حدی عصبانی و سرخورده هستم اصلا حال خودمو نمی فهمم فقط می گم خوشبحال اونیکه چه درس خونده باشه چه نباشه کارش تامین باشه ککش هم نگزه و خوشبحال اونیکه درس واسش مهمه و اونقدر داشت که رفت.

نسل سوخته ایم ما اون از بچگی اینم از جوونی

آره مهندس شاعر راست گفته:

از نسل سوخته ما گذشت، نسل پدرسوخته ی بعد ازما چه خواهد کرد!!!

ولی نکته اش اینه که راه اشتباهو ازهرجا برگردی سود کردی.!!!

مهندس من تو صفحات 419 تا421 یه بحثای جدی گفتم متاسفانه بعضی دوستان سرزنشم کردند!

واقعیت هزچقدر هم سخت باشه وتلخ ولی شیرین میشه اگه زود قبولش کنیم و راههای بهتری انتخاب کنیم.

Mechan

کاربر فعال
آن کس که بداند و بداند که بداند
باید برود غاز به کنجی بچراند

آن کس که بداند و نداند که بداند
بهتر که رود خویش به گوری بتپاند

آن کس که نداند و بداند که نداند
با پارتی و پولش خرک خویش براند

آن کس که نداند و نداند که نداند
بر پست ریاست ابدالدهر بماند!

AM_mech

عضو جدید
سلام
انقدر اوضاع چه علمی چه ... تو ایران فاجعه شده که گفتن ازش تومار و جواب اخرش هیچی! یه دوستی می گفت به زبون اوردن کلمه امیدوارم هم تو وضع پر از نوسان ایران شوخی بیشتر نی...
اما ته تهش امیدوارم همتون و عزیزاتون سلامت باشید امیدوارم خدا برای هیج خونواده ای مریضی صعب العلاجی رو مقدر نکنه
پدر یکی از بهترین دوستان من تومور مغزی دارند نمی تونین تصور کنین چقدر شرایط زندگیشون فاجعه و درداور شده که برای دوست باهوش و باپشتکارم درس و موفقیت دیگه رنگی نداره و فقط میگه کاش بابام سلامت بشن...
بچه ها واسشون دعا کنین بغض و اشک امروزش تمام دنیامو بهم ریخت
می دونم حرفام با موضوع این تاپیک متفاوته اما من اینجا دوستای خوبی دارم که مطمئنم حرفامو خوب می فهمن.

آخرین ویرایش:

مکاترونیک8282

عضو جدید
سلام
انقدر اوضاع چه علمی چه ... تو ایران فاجعه شده که گفتن ازش تومار و جواب اخرش هیچی! یه دوستی می گفت به زبون اوردن کلمه امیدوارم هم تو وضع پر از نوسان ایران شوخی بیشتر نی...
اما ته تهش امیدوارم همتون و عزیزاتون سلامت باشید امیدوارم خدا برای هیج خونواده ای مریضی صعب العلاجی رو مقدر نکنه
پدر یکی از بهترین دوستان من تومور مغزی دارند نمی تونین تصور کنین چقدر شرایط زندگیشون فاجعه و درداور شده که برای دوست باهوش و باپشتکارم درس و موفقیت دیگه رنگی نداره و فقط میگه کاش بابام سلامت بشن...
می دونم حرفام با موضوع این تاپیک متفاوته اما من اینجا دوستای خوبی دارم که مطمئنم حرفامو خوب می فهمن.

آخی عزیزم اینو راست گفتی.. ایشالله خوب میشه دعا می کنیم:gol:

behi nafas

عضو جدید
سلام

منم برای سلامتی پدرشون دعا میکنم , انشالله زود خوب بشن.

ferferfer

عضو جدید
سلام
منم مثل بقیه براشون سلامتی ازخدا آرزو میکنم...

BATOOO

عضو جدید
سلام

ايشالا كه به حق اين شباي و ايام فاطميه حضرت فاطمه شفاشون بده. امين

parandme

کاربر بیش فعال
با سلام
وضعیت بازار کار واقعا افتضاحه
یکی از دوستام با مدرک فوق لیسانس متالوژی از شریف چند ماهه که از خدمت ترخیص شده
ولی هنوز کاری پیدا نکرده با تمام شرایط نخبگی که داشته...
بد تر از اون یکی از رفیقام که ارشد ساخت با معدل تقریبا 17 از امیر کبیر داره که نزدیکه شش ماه برای استخدام تو
یکی از شرکت های وزارت دفاع اقدام کرد که اخرش بهش گفتن فعلا نیرو نمی خان....
اونم از همون موقع هزار جا رفته ولی ...
من یادمه اون موقع که ما میخاستیم انتخاب رشته کنیم همه میگفتن مکانیک بهترین بازار کار رو دارده مهندس مکانیک بیکار نداریم
اونقدر ظرفیت ها زیاد شد که امروز همه مهندسن از طرفی همه شرکت های کوچیک تولیدی به دلیل پر کاری برادرای چشم بادومی تعطیل شدند
و صاحبانشون سرمیشونو تو کار ارز و واردات از چین و بازار سکه و ... زدن.
کسی رو میشناسم که تو کنکور تجربی نتونست قبول شه ولی ریاضی غیر انتفاعی مهندسی برق قبول شد.
دوستان مطمئن باشید برای ارشد هم همین اتفاق خواهد افتاد کما اینکه من دارم از نزدیک می بینم اگه وضعیت این دوستام که گفتم رو ببینید
نا امید میشید بندگان خدا از زمین و زمان شاکی اند.

به نظر من ارشد خیلی خوبه به شرطی که یا :
1- قصد ادامه تحصیل تا دکترا و یا خروج از کشور رو دارید
2- کار خوب پیدا کنید و همزمان درس بخونید که بعد از اخذ مدرک ارشد جهش فوق العاده تو کارتون داشته باشین

در کل توکل به خدا ان شاء الله که وضعیت اصلاح شه ولی توصیه می کنم که با چشم بسته به فکر ارشد نباشید و هدفتون رو مشخص کنید...

solarisal

عضو جدید
با سلام
بد تر از اون یکی از رفیقام که ارشد ساخت با معدل تقریبا 17 از امیر کبیر داره که نزدیکه شش ماه برای استخدام تو
من یادمه اون موقع که ما میخاستیم انتخاب رشته کنیم همه میگفتن مکانیک بهترین بازار کار رو دارده مهندس مکانیک بیکار نداریم
اونقدر ظرفیت ها زیاد شد که امروز همه مهندسن از طرفی همه شرکت های کوچیک تولیدی به دلیل پر کاری برادرای چشم بادومی تعطیل شدند
کسی رو میشناسم که تو کنکور تجربی نتونست قبول شه ولی ریاضی غیر انتفاعی مهندسی برق قبول شد.
دوستان مطمئن باشید برای ارشد هم همین اتفاق خواهد افتاد کما اینکه من دارم از نزدیک می بینم اگه وضعیت این دوستام که گفتم رو ببینید

2- کار خوب پیدا کنید و همزمان درس بخونید که بعد از اخذ مدرک ارشد جهش فوق العاده تو کارتون داشته باشین

در کل توکل به خدا ان شاء الله که وضعیت اصلاح شه ولی توصیه می کنم که با چشم بسته به فکر ارشد نباشید و هدفتون رو مشخص کنید...
حرفهات متینه و برای من کاملا ملموسه و منم این مواردو کنارم میبینم ولی چکار میشه کرد یا باید 17 سال درس خوندنو بوسید و براه اشتباهی!! که رفتیم پشت پا بزنیم
یا اینکه تا آخرش بریم. بهرحال بیکاری و سرخوردگی و نگاه سنگین توقع دیگران بر ما سرنوشت این روزای ما شده. تفریح ما شده بیان این واقعیاتو سر تکون دادن با دوستان
منکه تلاشمو کردم تو زندگی ولی این روزگار لا مروت با ما قصد سازش نداره.
آآآآ خدا راضیم به رضای تو

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
با سلام

اولا سلام مجدد به همه دوستان عزيزم!
ثانيا آرزوي شفاي عاجل واسه همه مريضا اللخصوص پدر دوست مونا خانوم!!!
ثالثا در پاسخ به اين بحث ميخام يه نكته اي رو بگم شايد مفيد واقع بشه
دوستان من قبلن هم گفته بودم به نظر من ارشد و فوق ليسانس در واقع پليه واسه ادامه تحصيل بالاتر .اگه ميبينيد و ميشنويد كسي با مدرك فوق ليسانس بيكاره حتي با تحصيل تو بهترين دانشگاه ها به نظر من مي تونه دو دليل داشته باشه:
1-اون شركت زير بار حقوق بالاتر نميره 2- اون فرد متقاضي صرفا توانايي تئوري داره با توجه به اينكه تو رشته ما تو هر گرايش مهارت و ديد فني به نظر من حرف اول و آخر رو ميزنه
ولي دليل اول توجيه كننده تره
چيزي كه واضحه اينكه حقوق و دستمزد يك فوق ليسانس ا ز يه ليسانسه بالاتره در حاليه كه مهارت و بار علمي هردو تقريبا يكه.به نظر من تو فوق ليسانس چيز زيادي اضافه نميشه بنابراين يه شركت مسلما به نفعش نيست كه يه فوق ليسانس رو به خدمت بگيره درحاليكه همون فرد اگه ليسانس داشته باشه ميتونه راحت استخدام بشه مگر اينكه طرف فوق ليسانسي راضي بشه حقوق ليسانس رو بگيره!!!!
بنابراين گرفتن مدرك ارشد تضميني واسه تثبيت موقعيت شغلي نيست بلكه پلي واسه ادامه تحصيله....

parandme

کاربر بیش فعال
با سلام
دوست عزیز نمی دونم چقدر تو محیط کار بودید
اگه تو کار دولتی بوده باشید قطعا باید بدونید که تفاوت حقوق بین لیسانس و فوق لیسانس شاید کمتر از 30 هزار تومان باشه تو محیط های دولتی
این عنوان شغلیه که تعیین می کنه چقدر حقوق بگیری به عنوان مثال یه ارشد صنایع با لیسانس مکانیک رو در نظر بگیرید شاید بدلیل سختی کار و مزایای دیگه حقوق کارشناس مکانیک بیشتر باشه.
و تو محیط های خصوصی هم اصلا مدرک تحصیلی مهم نیست و توانایی های شما حقوق دریافتی شما رو تعیین میکنه چه بسا کارشناسانی که چندین برابر ارشد ها حقوق می گیرند به خاطر تجربه و توانایی ها

پس بند اول بحث شما کاملا منتفیه ولی در کل به نظر من (که شاید هم اشتباه باشه) هرچی باشه ارشد بهتره به شرطی که درس خوندن کنار کار باشه باشه و بعد از درس مشکل اشتغال نداشته باشی

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز نمی دونم چقدر تو محیط کار بودید
اگه تو کار دولتی بوده باشید قطعا باید بدونید که تفاوت حقوق بین لیسانس و فوق لیسانس شاید کمتر از 30 هزار تومان باشه تو محیط های دولتی
این عنوان شغلیه که تعیین می کنه چقدر حقوق بگیری به عنوان مثال یه ارشد صنایع با لیسانس مکانیک رو در نظر بگیرید شاید بدلیل سختی کار و مزایای دیگه حقوق کارشناس مکانیک بیشتر باشه.
و تو محیط های خصوصی هم اصلا مدرک تحصیلی مهم نیست و توانایی های شما حقوق دریافتی شما رو تعیین میکنه چه بسا کارشناسانی که چندین برابر ارشد ها حقوق می گیرند به خاطر تجربه و توانایی ها

پس بند اول بحث شما کاملا منتفیه ولی در کل به نظر من (که شاید هم اشتباه باشه) هرچی باشه ارشد بهتره به شرطی که درس خوندن کنار کار باشه باشه و بعد از درس مشکل اشتغال نداشته باشی
ممنون از پاسختون.
چيزي كه قدر مسلمه اينكه يه ارشد حاضر نميشه كار ليسانسه رو انجام بده حتي به قيمت حقوق بالاتر چرا كه از نظر مدرك تحصيلي زير بار نميره اين در واقع پاسخ خط سوم جواب شما بود.ضمنا من قبلن حقوق ليسانس و فوق ليسانس رو واسه يه كاري تحقيق كرد بودم
واسه كارشناسي ساعتي حداكثر 4500 تومن و ارشد حداكثر 7000 تومن حقوق داره.اگه به فرض 26 روز در ماه روزي 8 ساعت كاري باشه تفاوت حقوق اين دو حدودا 500 هزار تومنه نه 30 هزار تومن
بنابراين شما خودتون هم يه جورايي با من هم عقيده هستيد كه گرفتن مدرك ارشد تضمين كامل واسه آينده شغلي نيست . به نظر من كسي كه ميخاد واسه ادامه تحصيل قدم برداره بايد از قبل وضعيت اشتغالش مشخص باشه. تو اين شرايط شر كت هاي دولتي هم استخدام شدن يعني گذشتن از 7 خان رستم تهشم ميگن ديگه استخدام نداريم... به نظر من همه برن دنبال شغل آزاد بيشتر واسشون حاشيه امنيت داره سعي كنن با گشتي تو صنعت معضلات و مشكلات توليدي و صنعتي و كشف كنن و در راستاي رفع و بهينه سازي اونا اقدام كنن.اگه سرخود و بدون تحقيق و مذاكره باشه قطعا به مشكل بر ميخورن.من خودم با يكي دو تا از دوستام 2 سالي بود كه پي اين موقعيت ها بوديم و با پيدا كردنش اقدام كرديم.بهينه سازي صنعت فورج كه الان تو كشور رو به نابوديه!!!!!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا