اثبات وجود امام زمان از قرآن

kalla

عضو جدید
همون طور كه ميدونيد مسلمانها قرآن را كامل وتنها كتاب تحريف نشده ميدانند..و اصل ايمان به وجود امام يكي از اصول دين (در تشيع) است لطفا اين اصل دين را از طريق قرآن اثباط نماييد..وبه غلط املاهاي من هم گير نديد!!

kalla

عضو جدید
برای این قضیه فقط این کافیه که در روایاتی که شما میخواید امام زمان رو ازش ثابت کنید اومده که این شخص با شمشیر میجنگه و کفار رو میکشه!!!
از هر 1000نفر 999نفر!!!!!!!!!!!!!! یعنی از کل جمعیت کنونی دنیا 70000نفر میمونه بس شیعه های خودشون هم و شماها هم تو امان نیستید دل خوش نکنید!! لطفا کتابهای خودتون رو بهتر مطالعه کنید....بعدشم تصور کنید یه نفر بیاد و تو این دوره زمونه بخواد با شمشیر بجنگه!! اگه با عقل شما جور در میاد من مشکلی ندارم!!!
وسه همین من میگم از قرآن دلیل بیارید نه حدیث..ببینید حدیث چقد صوتی داره!!

sajad0o0

عضو جدید
من در همین حد بهتون بگم که برای اثبات وجود امام زمان سوره قدر کافیست. موفق باشید

moaqfe

کاربر بیش فعال
همون طور كه ميدونيد مسلمانها قرآن را كامل وتنها كتاب تحريف نشده ميدانند..و اصل ايمان به وجود امام يكي از اصول دين (در تشيع) است لطفا اين اصل دين را از طريق قرآن اثباط نماييد..وبه غلط املاهاي من هم گير نديد!!

برخی از

moaqfe

کاربر بیش فعال
برای این قضیه فقط این کافیه که در روایاتی که شما میخواید امام زمان رو ازش ثابت کنید اومده که این شخص با شمشیر میجنگه و کفار رو میکشه!!!
از هر 1000نفر 999نفر!!!!!!!!!!!!!! یعنی از کل جمعیت کنونی دنیا 70000نفر میمونه بس شیعه های خودشون هم و شماها هم تو امان نیستید دل خوش نکنید!! لطفا کتابهای خودتون رو بهتر مطالعه کنید....بعدشم تصور کنید یه نفر بیاد و تو این دوره زمونه بخواد با شمشیر بجنگه!! اگه با عقل شما جور در میاد من مشکلی ندارم!!!
وسه همین من میگم از قرآن دلیل بیارید نه حدیث..ببینید حدیث چقد صوتی داره!!

دوست من اثبات امام عصر نیاز به کمی مطالعه مقدماتی داره , تا بعذ بشه در مورد اثبات وجود یا عدم وجودش بحث کرد
از مطالبتون برداشت کردم منابع خیلی خاصی رو مطالعه کردید که فقط به رد این موضوع پرداختن نه تحلیل اون
شما مگر اینکه تابع هیچ دینی نباشید وگرنه , ظهور منجی در تمام ادیان آسمانی و زمینی ( مانند بودیسم و هندوئیسم ) مورد پذیرش است ولی از منظر اعتقادات خودشان

پس فکر میکنم اگر تابع هر دینی باشید ناخواسته پذیرای وجود منجی هستید و فقط میتوانید به حاشیه های اطراف او مانند عمر جاویدان ویا نبرد با شمشیر و امثالهم اشکال وارد کنید که بسیار طبیعی و لازم است و دوستان باید به آنها پاسخ دهند

moaqfe

کاربر بیش فعال
من در همین حد بهتون بگم که برای اثبات وجود امام زمان سوره قدر کافیست. موفق باشید

دوست عزیزی ممکنه برداشت خودتونو بعنوان یک شیعه از این سوره بفرمائید؟ چون برداشت شما برای امثال بنده اصلا" واضح نیست کما اینکه ممکنه هم مسلک شما نباشم

kalla

عضو جدید
قدر بيان ميكند كه در اين شب ملائك و ارواح به اذن الله براي در ك دعاي مردم نازل ميشن...ميشه بگيد از كجاي آيه امام زمان كه غيب بشه اثبات ميشه؟!

kalla

عضو جدید
لطفا از اديان ديگه دليل نياريد چون ما كه كتاب اونهارو تحيف شده ميدونيم!!شيعه وسني...بايد اصل دينمون رو بتونيم از قرآن ثابت كنيم...وجود منجي در اهل سنت هم بر حثب احاديث وارد هست اما كجا ثابت است كه امام چه كسي است؟! چگونه غيب و چگونه مي آيد؟! چگونه در امر مديريت جهان با خدا شريك شده؟! ....شما توبه 100 رو بخونيد كه خداوند چگونه اصحاب محمد را توصيف ميكند...كجاي قرآن اصحاب امام زمان توصيف شده؟!

moaqfe

کاربر بیش فعال
لطفا از اديان ديگه دليل نياريد چون ما كه كتاب اونهارو تحيف شده ميدونيم!!شيعه وسني...بايد اصل دينمون رو بتونيم از قرآن ثابت كنيم...وجود منجي در اهل سنت هم بر حثب احاديث وارد هست اما كجا ثابت است كه امام چه كسي است؟! چگونه غيب و چگونه مي آيد؟! چگونه در امر مديريت جهان با خدا شريك شده؟! ....شما توبه 100 رو بخونيد كه خداوند چگونه اصحاب محمد را توصيف ميكند...كجاي قرآن اصحاب امام زمان توصيف شده؟!

یه مقدار مغالطه آمیز بحث میکنید میتونم به جرات بگم که حتی مطالب بنده و دگران رو به دقت نمیخونید . با توجه به اینکه اکثر منابع معاصر و منتقدانه اهل سنت رو خوندم , شما با یکسری پرسشها و پاسخهایی خو گرفته اید که در مطالعات یکطرفه خود دارید و حتی منکر احادیث نبوی و صحابه هستید و فقط به نیت جدل به میدان آمدید نه بحث سازنده زیرا تعداد یاران منجی از حدیث نبوی که برای ثعبان نقل فرمودند استخراج شده و اگر به حرم نبوی مشرف شوید و پای درس مدرسین محترم آنجا تلمذ بفرمائید این موضع کشفتان خواهد شد ولی چون این مطلب رو از زبان یک غیر سنی میشنوید , سرسختانه عکس العمل نشان میدهید
شما به اصل وجود منجی تشکیک وارد کردید که پایبندی شما به اصول تسسن رو هم زیر سوال برد برای همین مجبور شدم از کتب دیگه هم براتون دلیل بیارم که اگر تحت تاثیر تعالیم اون مکاتب هم هستید براتون یادآوری بشه
شما تاکید زیادی بر اثبات با قرآن برای خیلی از موارد خصوصا" وجود منجی کردید مگر تمام تعالیم دین اسلام و فروع آن در قرآن مذکور است که شما در پی آن هستید؟نوع پرسش شما مانند کسی است تازه میخواهد به اسلام گرایش پیدا کند , نه کسی که درون اسلام است
حالا من مانند شما میپرسم , وجود منجی برای اهل تسنن و تشیع پذیرفته شده است ولی با شرایط متفاوت , خوب پس شما زحمت بکش و وجود منجی رو در قرآن اثبات کن
در ضمن مگه شما بعنوان یک مسلمان تحریف شدن کتب سایر ادیان رو قبول ندارید که اونو فقط مختص شیعیان میدونید؟
و تحریف شدن یک کتاب به معنی دستکاری در بعضی قسمتهای آن است نه تغییر کل آن پس لطفا" مغلطه نفرمائید
دقیقا" اختلاف سنی و شیعه از هم قسمت شروع میشود که شما فرمودید : كجا ثابت است كه امام چه كسي است؟! چگونه غيب و چگونه مي آيد؟! چگونه در امر مديريت جهان با خدا شريك شده؟!
هیچ دلیلی وجود ندارد که اصحاب منجی در قرآن توصیف شده باشند این نیاز به یک اجماع و تعقل بر اساس سنت و قرآن دارد زیرا این افراد قطعا" باید صفات اصحاب پیامبرخاتم را داشته باشند تا بتوانند حکومت نبوی را احیا کنند