آیا شما حاصل انتخاب مصنوعی هستین ؟آیا دوست داشتین حاصل انتخاب مصنوعی بودین؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان این بحث هیچ ربطی به نظریه ی داروین از نظر علوم تجربی نداره و یک گفتگوی آزاد هست در مورد انتخاب مصونوعی که آیا با انتخاب مصنوعی موافقید یا مخالف و دلیلتون چی هست و چرا

اول نظریه ی انتخاب طبیعی داروین رو میگم که همتون باهاش آشنا هستید

تو کتاب علوم دوم شایدم سوم راهنمایی عکس 3 تا زرافه رو کشیده بود که یکی از انها گردنش کوتاه بود نمی توانست برگ های بالای درخت را بخورد و از گشنگی مرد و نسلش منقرص شد (اخی طفلکی نسلش منقرص شد و دیگه الان زرافه ی گردن کوتاه نداریم!)

در صحفه ی بعد همون کتاب یه بحث کنید داشت و پرسیده بود انتخاب مصنوعی چیست؟

حالا کسی می دونه انتخاب مصنوعی چی میگه ؟ بچه های رشته ی تجربی احتمال باید داشته باشن مطلبو به صورت کامل تر (من تجربی نبودم)

میاد اینو مطرح می کنه که :

خود شخص میاد و اگر قصد تولید گوشت داره میاد نژاد حیوانات گاو و مرغ و... گوشتی را پرورش میده

مثلا اگر هدفش تولید شیر باشه نژادی که شیر فراوان می دهد

و الی اخر....

متاسفانه یا خوشبختانه انتخاب طبیعی که به صورت طبیعی در حال انجام است

می ماند انتخاب مصنوعی

نظر شما در مورد انتخاب مصنوعی در مورد نسل بشر چیست؟:que:

حتما می خوای بگی چه کار کثیفی و...

حالا بگذریم ... شما فعلا نظراتتون رو بگید تا بعد بحث کنیم

آخرین ویرایش:

major7

عضو جدید
من موافقم البته بايد آمادگيش پيدا بشه
شايد تا چندين و چند سال ديگه اين اتفاق نيفته

البته منظور من اينه كه مثلا افراد باهوش باهم ازدواج كنند و از بچه هاي اونا باز هم باهوشا باهم ازدواج كنن ...اين براي آدم هاي زيبا هم ميتونه صادق باشه ....يا انسان هاي قوي

شايد بعد از چند قرن كه بگذره باهوش ها بتونن با جنگ و خونريزي يا هر جور ديگه اي نسل آدماي ديگه رو از بين ببرن و خودشون رو زمين حكمراني كنن

حتما خوبيها و بدي هايي داره كه بايد بررسي بشه اما من در مورد بررسي و تحقيق در اين مورد نظرم مثبته و نبايد اينو تابو بدونيم

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

البته منظور من اينه كه مثلا افراد باهوش باهم ازدواج كنند و از بچه هاي اونا باز هم باهوشا باهم ازدواج كنن ...اين براي آدم هاي زيبا هم ميتونه صادق باشه ....يا انسان هاي قوي

شايد بعد از چند قرن كه بگذره باهوش ها بتونن با جنگ و خونريزي يا هر جور ديگه اي نسل آدماي ديگه رو از بين ببرن و خودشون رو زمين حكمراني كنن

حتما خوبيها و بدي هايي داره كه بايد بررسي بشه اما من در مورد بررسي و تحقيق در اين مورد نظرم مثبته و نبايد اينو تابو بدونيم

شما دیگه خیلی فینال فانتزیش کردی رفت

من باهات مخالفم کی گفته فقط افراد زیبا باید بتونن زندگی کنن یا افراد باهوش؟؟؟

آره با حکومت عاقلا بر نادانان موافقم که شکر خدا انتخاب طبیعی هست و ربطی به ما ها نداره

برای اینکه این مبحثو باز کنم نیاز به یه لایسنس از تاپیک شما انسانید یا آدم هست
چون ادم ها اجازه نمی دن رو خودشون نظریه ی انتخاب مصنوعی را اجرا کنیم و...

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا من با این زرافهه مشکل دارم. ننه بابای زرافه قصه ما چی می خوردن که بچشون نتونسته بخوره و جا به جا سقط شده بوده؟ مگه قطحی اومده بوده؟
در ضمن آدم مگس سرکه یا خوکچه نیستش که بگی با این ازدواج کن با اون نکن و بخوای روش آزمایش کنی.
دلیل رشد کند علم پزشکی و روانشناسی نسبت به سایر علوم هم همین مورده.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا من با این زرافهه مشکل دارم. ننه بابای زرافه قصه ما چی می خوردن که بچشون نتونسته بخوره و جا به جا سقط شده بوده؟ مگه قطحی اومده بوده؟
در ضمن آدم مگس سرکه یا خوکچه نیستش که بگی با این ازدواج کن با اون نکن و بخوای روش آزمایش کنی.
دلیل رشد کند علم پزشکی و روانشناسی نسبت به سایر علوم هم همین مورده.

پدر و مادرش نبودن!!!

3 تا زرافه بودن کلا که به نسبت قدی با هم تفاوت داشتن ( مثل 3 ادم 220 سانتی و 180 سانتی و 150 سانتی)

220 تایی و 180 تایی تونستن برگ های بالا ی درخت که موجود هست رو بخورن اما گیر او 150 سانتی برگ نیومده که بخوره چون گردنش به بالا ی درخت نرسیده! و از گرسنگی مرده (البته اینو تو کتاب بچه ی اول راهنمایی نوشتن! دلیلش رو الان پیدا نکردن جفت میگن! شما فکر کن زن های سیاه پوست با مردهای سفید پوست ازدواج کنن و کم کم نسلاشون سفید بشن و هیچ کس زن یه مرد سیاه پوست نشه! نسل سیاه پوستان منقرص میشه! چیزی که تقریبا در مورد خیلی از سرخ پوستها رخ داد و الان کمتر سرخ پوست می بینیم! حالا مثلا بگن سرخ پوستا ظرف شور برقی ندارن ظرفاشون کثیف مونده و از گشنگی مردن و نسلشون منقرص شده !)

اما استفاده ای که از این نظریه شده این بود که :
الان پرورش گاوهای گوشتی
مرغ گوشتی
گاو شیر ده
نمونه هایی از زنبور های عسل که تولیدات زیادتری دارن
و....

را شاهد بودیم که در واقع به این کار انتخاب مصنوعی میگن و بحث ماست البته قصد ندارم داستان اصلی تاپیک رو تا وقتی داستان تاپیک شما انسان هستید یا ادم تموم نشده شروع کنم

اما خوشحال میشم اگر مشکلی با اصل انتخاب مصنوعی و طبیعی دارید رفع کنم
================

+ هر مشکلی راه حلی داره

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پدر و مادرش نبودن!!!

3 تا زرافه بودن کلا که به نسبت قدی با هم تفاوت داشتن ( مثل 3 ادم 220 سانتی و 180 سانتی و 150 سانتی)

220 تایی و 180 تایی تونستن برگ های بالا ی درخت که موجود هست رو بخورن اما گیر او 150 سانتی برگ نیومده که بخوره چون گردنش به بالا ی درخت نرسیده! و از گرسنگی مرده (البته اینو تو کتاب بچه ی اول راهنمایی نوشتن! دلیلش رو الان پیدا نکردن جفت میگن! شما فکر کن زن های سیاه پوست با مردهای سفید پوست ازدواج کنن و کم کم نسلاشون سفید بشن و هیچ کس زن یه مرد سیاه پوست نشه! نسل سیاه پوستان منقرص میشه! چیزی که تقریبا در مورد خیلی از سرخ پوستها رخ داد و الان کمتر سرخ پوست می بینیم! حالا مثلا بگن سرخ پوستا ظرف شور برقی ندارن ظرفاشون کثیف مونده و از گشنگی مردن و نسلشون منقرص شده !)

اما استفاده ای که از این نظریه شده این بود که :
الان پرورش گاوهای گوشتی
مرغ گوشتی
گاو شیر ده
نمونه هایی از زنبور های عسل که تولیدات زیادتری دارن
و....

را شاهد بودیم که در واقع به این کار انتخاب مصنوعی میگن و بحث ماست البته قصد ندارم داستان اصلی تاپیک رو تا وقتی داستان تاپیک شما انسان هستید یا ادم تموم نشده شروع کنم

اما خوشحال میشم اگر مشکلی با اصل انتخاب مصنوعی و طبیعی دارید رفع کنم
================

+ هر مشکلی راه حلی داره

ایراد نخست اینکه اون زرافه از آسمون که نیفتاده بالاخره از یه جایی بوجود اومده. اما دیگر اینکه ما هنوز هم زرافه گردن کوتاه داریم. به نام اکاپی پس این داستان مورد داره. یه چیز دیگه اینکه بچه زرافه ها که دارای قد کوتاه هستن چیکار می کنند. بر اساس این نظریه باید نسل همه بچه زرافه ها منقرض بشه و همه بزرگ به دنیا بیاند. ادامه داستان با مزه هستش جایی که می گه انسان از نسل میمونه منتهی نویسنده گرامی یادش رفته که بر اساس این نظریه نسل قبلی باید منقرض بشه در حالیکه هنوز که هنوزه شامپانزه ها دارن سر و مر و گنده زندگی می کنند.
این هم عکس اکاپی یا زرافه گردن گوتاه (Okapi)

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایراد نخست اینکه اون زرافه از آسمون که نیفتاده بالاخره از یه جایی بوجود اومده. اما دیگر اینکه ما هنوز هم زرافه گردن کوتاه داریم. به نام اکاپی پس این داستان مورد داره. یه چیز دیگه اینکه بچه زرافه ها که دارای قد کوتاه هستن چیکار می کنند. بر اساس این نظریه باید نسل همه بچه زرافه ها منقرض بشه و همه بزرگ به دنیا بیاند. ادامه داستان با مزه هستش جایی که می گه انسان از نسل میمونه منتهی نویسنده گرامی یادش رفته که بر اساس این نظریه نسل قبلی باید منقرض بشه در حالیکه هنوز که هنوزه شامپانزه ها دارن سر و مر و گنده زندگی می کنند.
این هم عکس اکاپی یا زرافه گردن گوتاه (Okapi)

نمی دونم چرا این عکس فتوشاپی بنظر میاد؟ من هم منکر وجود زرافه ی گردن کوتاه نیستم و این تنها مثالی سادس برای درک بهتر داستانی که داروین می گوید!

و اینکه اون ظرافه از اسمان نیافتاده که بحثش جدا داستان دارد

و این نکته گفتید بچه زرافه ها از گرسنگی میمیرند!

تو همون پست بالا توصیح دادم دیگه این نکته رو چون احساس می کردم براتون سوال پیش بیاد فقط گفتم شاید اینجا خانواده رد شود!
داستان اینکه موفق به پیدا کردن جفت نمیشن مگر بچه زرافه دنبال جفت می گرده آخه! یا اون داستان سرخ پوست و سیاه پوستان که ذکر کردم پیرو همین مسله بود

و کاربرد این نظریه کجاست؟ صحیح یا غلط بودن مسله در کاربردش مشخص می شود!
و اینکه الان دارن استفاده می کنن پرورش مرغ گوشتی و تخم گذار و...

همون پستو می خوندی همشو جواب داده بودم و نیازی به این پست نبود.

اهان این زرافه ی گردن کوتاه داستانش چیست؟
مسله ی غذا رو گفتم که برای بچه ی اول راهنمایی مطرح می کنن و درک راحت تر مسله!
این زرافه ها در مکانی زندگی می کردن که زرافه ی گردن دراز یا نبوده یا کم بوده و اینها موفق به جفت گیری شدن و توانسته اند نسل خود را حفظ کنند.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی شما که مهندس کشاورزی هستید!

بهتر باید با انتخاب مصنوعی اشنا باشید هم در صمینه دام و هم در صمینه اصلاح بذر و دانه و....

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخالفم!!!

مگه حيوونيم

هيچكس حق نداره ، مهلت زندگي را از ديگري بگيره !!!

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز

اين كه شد تراژدي !!!

مسخره است مثل اين ميمونه كه همه آدما بشن يك نفر !! همه باهوش باشند كه ديگه هوش معني نميده باهوش وقتي باهوشه كه يك خنگ كنارش باشه ، اون وقت اون معني باهوش پيدا ميكنه

خوب وقتي خوب تا يك بد پيدا بشه و ازش متمايز بشه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مخالفم!!!

مگه حيوونيم

ممنون منم مخالفم مگه حیوانیم که همچین کاری بکنیم

ولی ای کاش کامل می خوندینش البته الان که کامل نیست فعالا تو امصام لینک دیگری وجود دارد باید اون کامل بشه

الان داریم راجع به اینکه این نظریه در مورد حیوانات صحیح است یا نه صحبت می کنیم فقط همین

و..=============================================
مسخره است مثل اين ميمونه كه همه آدما بشن يك نفر !! همه باهوش باشند كه ديگه هوش معني نميده باهوش وقتي باهوشه كه يك خنگ كنارش باشه ، اون وقت اون معني باهوش پيدا ميكنه

خوب وقتي خوب تا يك بد پيدا بشه و ازش متمايز بشه

با این تیکه از حرفاتون مخالف با اینکه با پست اون دوستتمون هم مخالف بودم!

البته شما تو پستتون گفتید ادم که باعث میشه یکم مطلب صحیح باشه! صحبتش باشه برای بعدن

اما راجع به انتخاب مصنوعی و اینکه اومدیم مرغ تخم گذار رو تربیت کردیم و پرورش دادیم و یا داستان بذر های اصلاح شده

که قبلا هر خوشه گندم 10 تا دونه گندم می داد الان این بذر ها هر خوشش 50 تا گندم می ده! دقیق نگفتم!

و اینکه خوب بودن وقتی معنا پیدا می کنه که ادم بد هم باشه خوب شما فرص کن خوب بودن معنا پیدا نکنه چی میشه الان؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مخالفم!!!

مگه حيوونيم

بلا نسبت شما

اما اینو بخونید ببینم نظرتون چیه؟

اولا که همه بشر هستن(ارجا به تاپیک امصام) یعنی اراده به صورت نهادینه تو همشون هست همشون فطرت دارن البته چون بشرن بلقوه هست باید انسان بشن و تلاش کنن و..

بشر دارای اراده است حالا اگر همت نکنه و از ارادش در جهت مثبت استفاده نکنه بنظر شما تبدیل به چی میشه؟ تبدیل به حیوان (خلاصش بعد از ساعت ها بحث میشه این که بشر که قدرت اراده ی خودشو پیدا نکنه از بشر تبدیل به حیوان که فاقد اراده در جهت مثبت هست تبدیل میشه بلکه پست تر از حیوان! حیوانات هم که خدا هزاران مرتبه شکر به قانون جنگل اعتقاد دارن و با کمال میل قانون جنگل را پذیرفته اند پس ناراحت نمیشن وقتی با قانون جنگل با انها برخورد میشود. این خلاصش بود)

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتخاب مصنوعی و حتی شبیه سازی مدتیست که در مورد انسانها بکار گرفته میشه چون مزایای زیادی برای قدرتها داره
شما تصور کن یکی مثل جیمز باند تو ارتش خودت داری که به تنهایی قادره یه لشکر رو فلج کنه، چرا شبیه سازیش نکنی تا یه لشکر از اونا نداشته باشی؟؟
فکر کنم همچین لشکرهایی حالا وجود دارن و هر دونه از سربازای فوق العادش مثل یک بمب هسته ای مخربه!
ضمنا برای قدرتهای بزرگ نیاز به بمب اتمی تقریبا منتفی هست و حالا سلاحهای بسیار قوی تری وجود دارن. هسته ای رو گذاشتن تو ویترین تا ما ببینیم!
انتخاب مصنوعی و شبیه سازی اگر مسائل انسانی توش رعایت نشه و به دست نا اهلان(سیاسیون!) بیفته خیلی مخرب میشه

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انتخاب مصنوعی و حتی شبیه سازی مدتیست که در مورد انسانها بکار گرفته میشه چون مزایای زیادی برای قدرتها داره
شما تصور کن یکی مثل جیمز باند تو ارتش خودت داری که به تنهایی قادره یه لشکر رو فلج کنه، چرا شبیه سازیش نکنی تا یه لشکر از اونا نداشته باشی؟؟
فکر کنم همچین لشکرهایی حالا وجود دارن و هر دونه از سربازای فوق العادش مثل یک بمب هسته ای مخربه!
ضمنا برای قدرتهای بزرگ نیاز به بمب اتمی تقریبا منتفی هست و حالا سلاحهای بسیار قوی تری وجود دارن. هسته ای رو گذاشتن تو ویترین تا ما ببینیم!
انتخاب مصنوعی و شبیه سازی اگر مسائل انسانی توش رعایت نشه و به دست نا اهلان(سیاسیون!) بیفته خیلی مخرب میشه
این جور موجودات فقط در فیلم های سینمایی مثل AI، سرباز جهانی، کاراگاه گجت و امثالهم پیدا می شه و بس و وجود خارجی نداره.
علم ژنتیک پیچیده تر از اونیه که بشه با یه سری تغییرات انسانو تبدیل به بتمن کرد.

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این جور موجودات فقط در فیلم های سینمایی مثل AI، سرباز جهانی، کاراگاه گجت و امثالهم پیدا می شه و بس و وجود خارجی نداره.

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار جالبی نیست چون انسان ها اونقدر ها توو علم پیشرفت نکردن که بتونن بشر رو به دلخواه تغیر بدن.
صد در صد یه جاشو که آباد کنن 100 جاش میریزه پایین.
مثالشو میتونین توو همین مرغای کارخونه ای ببینین.
همم از نظر جثه ضعیف تر از محلی هان.هم خاصیت اونا رو ندارن.
هم اصلا وقتی از یه حدی بزرگتر بشن به یه شکلای عجیب و غریبی درمیان و رفتارای مسخره ای از خودشون نشون میدن!!
مثلا تا حالا کدوم خروسی رو دیدین با زبونش دور نوکش رو لیس بزنه و تمیز کنه؟ :D
در کل فکر بی اساسیه کلی هم فیلم راجع بهش ساخته هالیوود که همه شون در آخر اینو نکوهش کردن.
کلا کار نشدیه.;)

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما از ژنتیک چقدر میدونید که به فیلم سینمایی تشبیه کردید؟
دوست عزیز لازم نیست انسان عادی رو تبدیل به بتمن کنن، خوب دقت نکردی گفتم که یکی مثل جیمز باند؛ در هر ارتشی به ندرت چند تا آدم فوق العاده پیدا میشه که همه فن حریف باشه.
حتما مطالعه فرمودید و میدونید که حد اقل از 15 سال پیش امکان شبیه سازی پستانداران (و انسان) ایجاد شده. معنیش اینه که اگه بخوان فقط با چند تا سلول از بدن شما قادر هستن چندین نفر عین خود شما رو تولید کنن(دقیقا). من هم گفتم دلیلی نداره افراد فوق العاده رو شبیه سازی نکرده باشن.

علم ژنتیک پیچیدست ولی انسان مهارش کرده. الان اگه پول داشته باشی مراکزی هستن تو امریکا که کافیه سفارش بدی دوست داری رنگ چشم بچت یا رنگ پوستش یا قدش چی باشه، قادر هستن انجامش بدن و همچنین قادرن تقریبا تمام بیماریها رو درمان کنن
ما نیز اندر خم یک کوچه ایم . . .

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شما از ژنتیک چقدر میدونید که به فیلم سینمایی تشبیه کردید؟
دوست عزیز لازم نیست انسان عادی رو تبدیل به بتمن کنن، خوب دقت نکردی گفتم که یکی مثل جیمز باند؛ در هر ارتشی به ندرت چند تا آدم فوق العاده پیدا میشه که همه فن حریف باشه.
حتما مطالعه فرمودید و میدونید که حد اقل از 15 سال پیش امکان شبیه سازی پستانداران (و انسان) ایجاد شده. معنیش اینه که اگه بخوان فقط با چند تا سلول از بدن شما قادر هستن چندین نفر عین خود شما رو تولید کنن(دقیقا). من هم گفتم دلیلی نداره افراد فوق العاده رو شبیه سازی نکرده باشن.

علم ژنتیک پیچیدست ولی انسان مهارش کرده. الان اگه پول داشته باشی مراکزی هستن تو امریکا که کافیه سفارش بدی دوست داری رنگ چشم بچت یا رنگ پوستش یا قدش چی باشه، قادر هستن انجامش بدن و همچنین قادرن تقریبا تمام بیماریها رو درمان کنن
ما نیز اندر خم یک کوچه ایم . . .
اونقدر علمش رو دارم که بتونم بفهمم که اینا همش توهمه. هم خودم هم خانواده ای که توشم. (اکثرشون یا ژنتی می خونن یا سلولی ملکولی) علم ژنتیک اگه اینقدر پیشرفته شده چرا برای درمان طاسی سر که یک موضوع پیش پا افتادس کاری نمی کنه؟ آیا می دونین چند نفر تو دنیا بر اثر تالاسمی، کم خونی داسی شکل،‌ هموفیلی و *** تو دنیا دارند می می رند؟ اگه علم اینقدر پیشرفت کرده این بچه ها چرا باید اینجوری باشن؟

می دونستین دخترانی که هموفیلی دارند هیچگاه به سن بلوغ نمی رسند؟ (بر اثر مسائلی که همه می دونین و نیاز به گفتنش نیست)
دوست گرامی اگه تا به حال برای ازدواج اقدام کرده باشی یکی از آزمایشاتی که ازت می گیرند تالاسمیه. اگه بچه تالاسمی ماژور داشته باشه نیاز به تزریق آمپول داره. اونقدر آمپول بهش می زنند که طفلک مانند *** بدنش باد می کند و کبود می شود. جوری که دلت می سوزد و می خواهی تمام زندگیت را بدهی تا شاید یک روز (آری یک روز)‌بر عمرش اضافه کنی. حیف که نتونستم تو web‌چیزی پیدا کنم اما اگه تونستم آپلود می کنم.

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونقدر علمش رو دارم که بتونم بفهمم که اینا همش توهمه. هم خودم هم خانواده ای که توشم. (اکثرشون یا ژنتی می خونن یا سلولی ملکولی) علم ژنتیک اگه اینقدر پیشرفته شده چرا برای درمان طاسی سر که یک موضوع پیش پا افتادس کاری نمی کنه؟ آیا می دونین چند نفر تو دنیا بر اثر تالاسمی، کم خونی داسی شکل،‌ هموفیلی و *** تو دنیا دارند می می رند؟ اگه علم اینقدر پیشرفت کرده این بچه ها چرا باید اینجوری باشن؟

می دونستین دخترانی که هموفیلی دارند هیچگاه به سن بلوغ نمی رسند؟ (بر اثر مسائلی که همه می دونین و نیاز به گفتنش نیست)
دوست گرامی اگه تا به حال برای ازدواج اقدام کرده باشی یکی از آزمایشاتی که ازت می گیرند تالاسمیه. اگه بچه تالاسمی ماژور داشته باشه نیاز به تزریق آمپول داره. اونقدر آمپول بهش می زنند که طفلک مانند *** بدنش باد می کند و کبود می شود. جوری که دلت می سوزد و می خواهی تمام زندگیت را بدهی تا شاید یک روز (آری یک روز)‌بر عمرش اضافه کنی. حیف که نتونستم تو web‌چیزی پیدا کنم اما اگه تونستم آپلود می کنم.

عزیز حالا که تو خانواده ژنی هستی دیگه چرا؟! هرچیزی که تو وب پیدا نمیشه؛ یکم هم به اطلاعات خودمون ارزش بدیم
از اونا بپرس خواهند گفت که شبیه سازی مدتیه انجام میشه و
اصلا هم توهم نیست.

درمان اکثر اون بیماریها هم موجوده فقط همه گیر نشده و رایج نشده و پول هم میخواد. اما موضوع اصلی اینه که قادر هستن عین یک نفر رو بسازن (خیلی هم پیچیده نیست ومثل شبیه سازی گوسفنده)
خواهشا دیگه از لغاتی مثل توهم استفاده نکن

آخرین ویرایش:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻟﻄﻔﺎ ﺑﻪ ﻫﻢ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﮐﻪ ﺍﻭﻣﺪﯾﺪ

ﺍﺻﻼ ﻗﺼﺪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺟﯿﻤﺰ ﺑﺎﻧﺪ ﻭ..... ﺭﻭ ﻧﺪﺍﺭﯾﻢ ﺍﻭﻥ ﭼﯿﺰ ﺧﺎﺻﯽ ﻫﺴﺖ

ﻫﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺗﺎ~ﯾﮏ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺧﺎﺹ ﻧﺒﻮﺩ!
ﺑﻠﮑﻪ ﻗﺼﺪ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﺯﯾﺎﺩ ﺷﺪﻥ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﺧﺎﺹ ﺑﻮﺩ!

ﻣﯽ ﺩﻭﻧﯿﺪ ﮐﻪ 2ﺩﺳﺘﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺧﺎﺹ ﺩﺍﺭﯾﻢ!

ﻓﻌﻼ ﺭﻭﯼ ﺍﯾﻦ 2ﺩﺳﺘﻪ ﯼ ﺧﺎﺹ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﯿﺪ

ﺗﺎ ﺑﻌﺪﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﯼ ﺳﻮﻡ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﺧﺎﺹ ﺭﻭ ﻫﻢ ﺑﻬﺘﺎﻥ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﻢ!

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻟﻄﻔﺎ ﺑﻪ ﻫﻢ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﮐﻪ ﺍﻭﻣﺪﯾﺪ

ﺍﺻﻼ ﻗﺼﺪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺟﯿﻤﺰ ﺑﺎﻧﺪ ﻭ..... ﺭﻭ ﻧﺪﺍﺭﯾﻢ ﺍﻭﻥ ﭼﯿﺰ ﺧﺎﺻﯽ ﻫﺴﺖ

ﻫﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺗﺎ~ﯾﮏ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺧﺎﺹ ﻧﺒﻮﺩ!
ﺑﻠﮑﻪ ﻗﺼﺪ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﺯﯾﺎﺩ ﺷﺪﻥ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﺧﺎﺹ ﺑﻮﺩ!

ﻣﯽ ﺩﻭﻧﯿﺪ ﮐﻪ 2ﺩﺳﺘﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺧﺎﺹ ﺩﺍﺭﯾﻢ!

ﻓﻌﻼ ﺭﻭﯼ ﺍﯾﻦ 2ﺩﺳﺘﻪ ﯼ ﺧﺎﺹ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﯿﺪ

ﺗﺎ ﺑﻌﺪﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﯼ ﺳﻮﻡ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﺧﺎﺹ ﺭﻭ ﻫﻢ ﺑﻬﺘﺎﻥ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﻢ!

خواهش میشه
من متوجه نشدم منظور شما رو در ابتدا میگفتید بحث رو حیواناته حالا هم گفتین دو دسته افراد هستن. سوالتونو شفاف بگید اگه مربوط به علوم تجربی یا فنی بود به احتمال زیاد جواب میدم و اگه از نظر جامعه شناسی و علوم انسانی باشه اطلاعات خیلی زیادی ندارم

در اون مورد هم دوستمون خوب بود مسائل اولیه ژنتیک و انتخاب طبیعی(زرافه و . . .) رو خوب مطالعه میکردن و بعدش از پست 13 ایراد میگرفتن

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش میشه
من متوجه نشدم منظور شما رو در ابتدا میگفتید بحث رو حیواناته حالا هم گفتین دو دسته افراد هستن. سوالتونو شفاف بگید اگه مربوط به علوم تجربی یا فنی بود به احتمال زیاد جواب میدم و اگه از نظر جامعه شناسی و علوم انسانی باشه اطلاعات خیلی زیادی ندارم

در اون مورد هم دوستمون خوب بود مسائل اولیه ژنتیک و انتخاب طبیعی(زرافه و . . .) رو خوب مطالعه میکردن و بعدش از پست 13 ایراد میگرفتن

ممنون .
آره من چیز زیادی از علوم طبیعی نمی دونم منظورم همون علوم اجتماعی هستش!
ولی استارتو از علوم طبیعی می زنیم و میان جلو که ذهن مخاطب گرم شده باشه و بتونه مطلب آخری رو که میگم رو هصم کنه چون مطلب سنگینی هست و حتما همه در برابرش گارد میگرن! از صفر استارت میزنیم و به صد میرسیم که همه بتونن سوار شن. ممنون

خوب میشه شما یکم در مورد آدم های خاص دارای بیمار صحبت کنید حتی فکر کنم اگر در 5 ماهگی یا 4 ماهگی اول که از نظر اسلام فاقد روح است و انسان نیست میشه همچین جنین هایی را سقط کرد

یکم راجع به این بیماری ها که مشخص است و قابل تشخیص و اجازه سقط میدن برامون میگی!( البته راجع به خود سقط صحبت نکن تاپیک رو حذف می کنن ممنون. راجع به خود بیماری ها بگو برامون)

مثلا تالاسمی و... حالا هر اطلاعاتی داری

راستی فکر کنم داستان حیوانات و انتخاب طبیعی تموم شد و به نتیجه رسیدیم حالا راجع به انسان از نظر پزشکی صحبت می کنیم

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون .
آره من چیز زیادی از علوم طبیعی نمی دونم منظورم همون علوم اجتماعی هستش!
ولی استارتو از علوم طبیعی می زنیم و میان جلو که ذهن مخاطب گرم شده باشه و بتونه مطلب آخری رو که میگم رو هصم کنه چون مطلب سنگینی هست و حتما همه در برابرش گارد میگرن! از صفر استارت میزنیم و به صد میرسیم که همه بتونن سوار شن. ممنون

خوب میشه شما یکم در مورد آدم های خاص دارای بیمار صحبت کنید حتی فکر کنم اگر در 5 ماهگی یا 4 ماهگی اول که از نظر اسلام فاقد روح است و انسان نیست میشه همچین جنین هایی را سقط کرد

یکم راجع به این بیماری ها که مشخص است و قابل تشخیص و اجازه سقط میدن برامون میگی!( البته راجع به خود سقط صحبت نکن تاپیک رو حذف می کنن ممنون. راجع به خود بیماری ها بگو برامون)

مثلا تالاسمی و... حالا هر اطلاعاتی داری

راستی فکر کنم داستان حیوانات و انتخاب طبیعی تموم شد و به نتیجه رسیدیم حالا راجع به انسان از نظر پزشکی صحبت می کنیم

فقط اینو بگم برای بحث طولانی واسه هفته بعد وقت دارم نه حالا! اواسط تابستون هم بیکار میشم تا دلت بخواد وقت دارم

فکر کنم منظورت بیماریهای ژنتیکیه. حتما میدونید ناهنجاری ژنتیکی از ابتدایی ترین سلول(زیگوت یا سلول تخم) در DNA ی اون سلول وجود داره و چون همه سلولهای جنین از همون سلول تکثیر میشن از نظر ژنتیکی همون ناهنجاری رو دارن و منجر به ایجاد جنینی با ناهنجاری ژنتیکی میشه. مثل زالی یا هموفیلی(وابسته به جنس) یا هانگینتون یا نشانگان داون و حدود 4000 نوع ناهنجاری ژنتیکی دیگه.
بعضی از این بیماریها تا قبل سن ازدواج منجر به مرگ میشن در نتیجه فقط به صورت نهفته به ارث میرسن که نتیجتا تعداد بسیار کمی افراد به این بیماریها دچار میشن(توضیحش خیلی مفصله).
فکر کنم قانون اجازه میده که جنین بیمار چند ماهه رو سقط کنن. ابتدا باید از سلولهای اطراف بدن جنین نمونه بردارن و بعد آزمایش ژنتیک بشه. تعدادی از بیماریها رو میشه اینجوری تشخیص داد.
اما بعضیا رو هم قبل از حاملگی میشه از روی ژنتیک پدر و مادر تشخیص داد یا احتمال بیمار شدن فرزند رو محاسبه کرد.
مثلا اگر پدر و مادر تالاسمی مینور داشته باشن احتمال اینکه فرزند اولشون تالاسمی ماژور(که خطرناکه) داشته باشه یک چهارم هست

real Crysis

اخراجی موقت
استارتر عزیز لطفا اول جهت تاپیکو معلوم کن بعد ادامه بده اینجا بحث سر مهندسی ژنتیکه یا سر انتخاب مصنوعی؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط اینو بگم برای بحث طولانی واسه هفته بعد وقت دارم نه حالا! اواسط تابستون هم بیکار میشم تا دلت بخواد وقت دارم

فکر کنم منظورت بیماریهای ژنتیکیه. حتما میدونید ناهنجاری ژنتیکی از ابتدایی ترین سلول(زیگوت یا سلول تخم) در DNA ی اون سلول وجود داره و چون همه سلولهای جنین از همون سلول تکثیر میشن از نظر ژنتیکی همون ناهنجاری رو دارن و منجر به ایجاد جنینی با ناهنجاری ژنتیکی میشه. مثل زالی یا هموفیلی(وابسته به جنس) یا هانگینتون یا نشانگان داون و حدود 4000 نوع ناهنجاری ژنتیکی دیگه.
بعضی از این بیماریها تا قبل سن ازدواج منجر به مرگ میشن در نتیجه فقط به صورت نهفته به ارث میرسن که نتیجتا تعداد بسیار کمی افراد به این بیماریها دچار میشن(توضیحش خیلی مفصله).
فکر کنم قانون اجازه میده که جنین بیمار چند ماهه رو سقط کنن. ابتدا باید از سلولهای اطراف بدن جنین نمونه بردارن و بعد آزمایش ژنتیک بشه. تعدادی از بیماریها رو میشه اینجوری تشخیص داد.
اما بعضیا رو هم قبل از حاملگی میشه از روی ژنتیک پدر و مادر تشخیص داد یا احتمال بیمار شدن فرزند رو محاسبه کرد.
مثلا اگر پدر و مادر تالاسمی مینور داشته باشن احتمال اینکه فرزند اولشون تالاسمی ماژور(که خطرناکه) داشته باشه یک چهارم هست

خودم هم تا نیمه شعبان گیرم و نمیام! لطف کردین جواب دادین

پس جنین هایی که تا چند ماه مشکل داشته باشن رو میشه کشت

و حتی علم پزشکی اینقدر پیشرفت کرده که می تونه قبل از تخمک گذاری بیماری رو با یه نگاه! تشخیص بده! قدرت خدا علم چه پیشرفتی کرده دوستان می بینید قبل از تخمک گذاری میشه تشخیص داد!

ممنون کمک بزرگی کردی ممنون
موفق و بازم موفق تر باشی:gol:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استارتر عزیز لطفا اول جهت تاپیکو معلوم کن بعد ادامه بده اینجا بحث سر مهندسی ژنتیکه یا سر انتخاب مصنوعی؟

فراتر از این بحث ها است!!!

خداوند به شما صبر بده و عمر طولانی

شما هم موفق باشید و پاینده:smile:

افراد خیلی خاص مثل جیمز باند کار نداریم!
با افراد خاص دارای مشکل و بیماری کار داریم

و قرار من در اینده افراد خاص دیگری که که از بسط دادن دسته ی دوم به وجود میاد رو توصیح بدم

الان بگم همه فحش میدن چون ذهنشون گرم نیست خیلیا تا همین جا پست همیچی دون عزیز در مورد شناسایی بیماری ها رو نمی دونستن! حالا من اونو بگم فحشم میدن!

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودم هم تا نیمه شعبان گیرم و نمیام! لطف کردین جواب دادین

پس جنین هایی که تا چند ماه مشکل داشته باشن رو میشه کشت

و حتی علم پزشکی اینقدر پیشرفت کرده که می تونه قبل از تخمک گذاری بیماری رو با یه نگاه! تشخیص بده! قدرت خدا علم چه پیشرفتی کرده دوستان می بینید قبل از تخمک گذاری میشه تشخیص داد!

ممنون کمک بزرگی کردی ممنون
موفق و بازم موفق تر باشی:gol:

خواهش میکنم
قوانین کشور رو درست نمیدونم سرچ کنی پیدا میکنی
اون پیشرفتی هم که گفتی پیشرفت زیادی نیست و با قوانین قدیمی ژنتیک یا از روی شجره نامه میشه بعضی بیماریها رو پیش بینی کرد.
پیشرفت عجیب در قسمت مولکولی ژنتیکه که قادر هستن ژنها رو از بین دهها هزار ژن موجود در هسته هر سلول دونه به دونه جدا کنن یا با ژن دیگه عوض کنن. مثلا ژن معیوب رو با ژن سالم عوض کنن
بهتر بود هدفو همینجا بگی ما جنبه داریم!!
کسی فحش نمیده انجا باشگاه مهندسانه
اگه مسیر رو مشخص کنی منم می دونم که باید در چه فازی اطلاعات بدم

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش میکنم
قوانین کشور رو درست نمیدونم سرچ کنی پیدا میکنی
اون پیشرفتی هم که گفتی پیشرفت زیادی نیست و با قوانین قدیمی ژنتیک یا از روی شجره نامه میشه بعضی بیماریها رو پیش بینی کرد.
پیشرفت عجیب در قسمت مولکولی ژنتیکه که قادر هستن ژنها رو از بین دهها هزار ژن موجود در هسته هر سلول دونه به دونه جدا کنن یا با ژن دیگه عوض کنن. مثلا ژن معیوب رو با ژن سالم عوض کنن
بهتر بود هدفو همینجا بگی ما جنبه داریم!!
کسی فحش نمیده انجا باشگاه مهندسانه

اگه مسیر رو مشخص کنی منم می دونم که باید در چه فازی اطلاعات بدم

از یک هفته پیش دارم فحش می خورم اینجا معلوم نیست ولی پست میاد در خونه و ....

شما الان دارید درست می گید مطالب علمی شما کاملا درسته و مفید

در آخر کافیه چنتا از کلمات کانورت بشه و کلمه ی جایگزین قرار بگیره

بین خودمون باشه بقیه دخالت نکنن لطفا: می خوام بگم همون جور که بیماری های جسمی از اول مشخص هست بیماری های روانی هم مشخص است از یه سنی به بعد و....

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
بین خودمون باشه بقیه دخالت نکنن لطفا: می خوام بگم همون جور که بیماری های جسمی از اول مشخص هست بیماری های روانی هم مشخص است از یه سنی به بعد و....

بعضی صفات هستن که بصورت وراثتی و ژنی به فرزند منتقل میشن ولی در اثر محیط ممکنه تغییر کنن. مثلا میگیم فنلاندی ها خونسردن. ولی در رفتارها علاوه بر ژنتیک محیط هم اثر زیادی داره ولی در کل عاقبت گرگ زاده گرگ شود!!

بهتره تو پیام خ واضح تر بگی هدفو