آیا خدا تو را دوست دارد؟

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
فردی نزد یکی از امامان معصوم(ع) رسید و عرض کرد خداوند همه ی دعاهایش را اجابت می کند و به او نعمتهای زیادی داده است، آنگونه که به شک افتاده بود که نکند خداوند قصد کرده که هر چه او خواست بدو بدهد و او را به حال خود واگذارد. نکند خداوند می خواهد زود خواسته اش را برآورده کند تا کمتر صدای او را بشنود.
امام معصوم(ع) سوال کردند، آیا شکر نعمت به جای می آوری و کفران نعمت نمی کنی؟ عرض کرد، خیر. ایشان فرمودند پس او جز آن گروه نیستش.

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوند به بعضی از افراد با ایمان فقر و مرض میدهد این در حالی است که به کافران و ظالمان هم سلامتی می دهد و هم ثروت و آسودگی زندگی. آیا خدا به آنان که دوستش دارد، فقر و مرض میدهد و به آنان که ظالمند، ثروت؟

جواب منطق:

آیا خداوند حضرت علی ( ع) را دوست داشت؟! بله!
آیا خداوند حضرت امام صادق( ع) را دوست داشت؟! بله!
حال اینکه مولا علی (ع) در فقر سر بر بالین شهادت گذاردند و حضرت امام صادق در ثروت.

پس نمی شود گفت که خداوند چون او را دوست دارد به او ثروت داده یا چون مرا دوست دارد به من فقر یا بیماری داده.
این مسئله هیچ ارتباطی به میزان علاقه ی خدا به بندگانش، ندارد .
ملاک آن است که چه می کنیم. هر چه کار نیک انجام دهیم، باری تعالی به ما محبت خواهند داشت.
پس اگر کسی گفت چرا باری تعالیای شما (!) به فلانی که ظالم است، مثلا بوش جنایت کار، این همه ثروت و زندگی راحت داده ولی شما در بیماری و فلاکت دنیوی هستید، باید به او با مهر لبخند زد و این مثال را روشن گر راهش نمود.

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من که عاشق خدا هستم اما نمیدونم چرا دل به دل راه نداره ؟!!!

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من که عاشق خدا هستم اما نمیدونم چرا دل به دل راه نداره ؟!!!

دست انداختی ما رو ؟ ! مگه می شه وقتی خدای به اون بزرگی خودش رو انوقدر کوچیک می کنه که تو دل تو جا می شه ، بین رگ گردنت و جانت، جا می شه، این کار رو از روی بی مهری و بی عشقی بکنه؟ :eek: این کار ها جز از عاشق بر میاد؟ !!!!!! :redface:
.
.
.
.
.
.

ببخشید تشکر ندارم. :gol: