آیا حجاب محدودیته؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
شما این منطق رو پیش خودت نگه دار چون هر انسانی رو از خودت منزجر میکنی.اینو جدی گفتم از سر خیرخواهی گفتم.
تصور جنسی و مسخره و حال بهم زن برخی از دوستان، آدم رو وادار میکنه به یک کشور دیگه فکر کنه.
حالم بهم میخوره در جایی قدم بزارم که مردانش این شکلی فکر میکنن. معلومه که نمیزارم همسرم بدون چادر و نقاب و سپر، از جلوی چشمان هیز و بی حرمت برخی، رد بشه.

برای همینه چادر و نقاب و لباس های گشاد و پوشوندن جای جای بدن یک خانم، در ایران، کاملا واجب نیز هست! چون واقعا نیاز هست که جلوی این چشمان، این شکلی پوشوند.

الآن تازه متوجه شدم چرا برخی از دوستان میگن چادر و حجاب زوری و کامل، در واقع نجابت هست!! واقعن هم حق دارند اینطور فکر کنن والا!!

من واقعا متوجه نشدم! که شما چرا این حرفارو زدین؟!!!!!!
خدا روزیتونو جای دیگه ای(همونطور که خودتونم گفتین...) حواله کنه

omid20110

کاربر ممتاز
این دیالوگی بود که من دیدم:

والا من هرجور نگاه میکنم برداشتم همونه... شایدم چون ازین حرفا زیاد شنیدم از محیط فکری شما اینطور برداشت می کنم!
.
.

اون نقل قول اول رو که دیدم می خواستم سرمو بکوبم به دیوار ولی دومی رو که دیدم تازه برام جالب شد
خیلی جالبه که ببینم کسی داره به صراحت می گه حجاب مسئله ی عرفی و فرهنگیه! آفرین واقعا خوشم اومد...
اما مسئله اینه که اینجا وقتی ما می گیم حجاب درواقع داریم از حجاب اسلامی صحبت می کنیم بنابراین شما نمی تونی بیای با مسئله ی عرف قاطیش کنی... چون مشکلی که الان بوجود اومده اینه که عرف ما هیچ مشکلی با مانتو و شال رنگی که احتمالا بخشی از مو هم بیرونه نداره، و من حتی حدس می زنم یه بخش بسیار بزرگی تو شهرهای بزرگ حتی با نداشتن شال و روسری هم مشکلی ندارن اما اینجا یه اراده ای وجود داره که یک نوع پوشش مرجع رو بعنوان حجاب میشناسه و نه پذیرش عرف رو... و اتفاقا برخلاف حرف شما و برخلاف روال معمول جوامع کاملا هم اجباری هستش!
.
.

می دونین چرا مسلمونیتون این شکلی شده؟ چون مث نوار که گیر می کنه رو یه قسمت با صدای گوشخراش اعصاب همه رو بهم میریزه شما هم روی سرجمع دو یا سه آیه از قرآن گیر کردین و ول کن هم نیستین... انگار نه انگار که این کتاب اینهمه آیه دیگه هم داره! کل مسلمونی شما جمع شده تو مسائل مربوط به زنان و با اطمینان می گم اگه این مسائل رو از مسلمونی امثال شما بگیرن هیچی ازش نمی مونه!!!
خب عزیز من اونا تو مملکت خودشون چرا اینهمه آزادیه؟ از هوش جوونای خودشونم واهمه دارن؟ بابا ول کنین تو رو خدا... یه کم دوروبرتونو نگاه کنین بخدا دنیا به غیر از مسائل جنسی پر از چیزای دیگه هم هست!!!
اون جمله قرمز رو هم بعنوان جمله ی سال انتخاب می کنم!!!!!!!!!!!

آفرین، نمیدونستم جزو انجمن انتخاب جملات سال هم هستین!
ازتون یه سوال دارم، تا منظور جملمو بهتر متوجه بشین بعد ژست روشن فکری بگیرین و آدمو بکوبین! درضمن همه آیات قرآن واجب الاجراست و اینجا چون بحث روی حجابه این آیات ذکر شدند!

شما حاضرید همسرتون به فرد دیگه ای غیر از شما فکر کنه؟ چند درصد؟

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
ازتون یه سوال دارم، تا منظور جملمو بهتر متوجه بشین بعد ژست روشن فکری بگیرین و آدمو بکوبین! درضمن همه آیات قرآن واجب الاجراست و اینجا چون بحث روی حجابه این آیات ذکر شدند!

منطق یه سری از افراد اینه:

خب فکر کنه. منم فکر میکنم!

حتی ته تهش خیانتم بهشون میشه نمیرن سراغ جداییو ....میگن خب منم بهش خیانت میکنم!

تازه نوعی هنرمندی هم میدونن این مدل زندگی کردنو.خانومه بهم میگفت ببین هنر اینه که در طول روز اون با هرکی خواست باشه، تو هم باشی، ولی شب که رسیدین خونه دیگه با هم باشین!

به نظرم آدم مرگش زودتر برسه بهتر ازینه که به این سبک به زندگی ادامه بده.

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
خودفروشی یا تن فروشی، فقط به رابطه جنسی نیست.اینایی که گفتی همش صورت های نوینشه.دانشگاهشم داره اینجوری میشه.باید قید نمرتو بزنی چون بهش اجازه نمیدی که....
هرچی این متن رو میخونم توهین توش نمیبینم که واکنش نشون دادین...ما خواه ناخواه با همه طور افراد روبه رو میشیم,بعد نگفتن که همه گفتن یه عد.
نکته دیگه اینکه تفکر تن فروشی رو صرفا از رابطه جنسی برداشتن ما همه مدلشو دیدیم ولی چون وارد مرحله آخر نشدن پس یه فرد پاکن:razz:

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
وقتی میگن حجاب یکی از لزومات نجابته فقط چادر و ساق دست و بقیه رو در نظر نگیرید یه پوشش نرمال که وقتی از جایی رد شدی هزارتا سر به طرفت نچرخه هرچند از روی هوس نباشه...نجابت یه زن فقط به این نیست که حتی اگه برهنه هم باشه فقط به شوهرش فک میکنه ولی با تیپ افتضاح با پسرش فیلم بگیره پخش کنه...آرایشای وحشتناک..لباسای افتضاح چه برای خانم چه برای اقا واقعا تهوع اورن...هر کشوری قانون خاص خودشو داره قانون کشور ماهم حجاب بوده...برای فساد اخلاقی یک شخص و موفقیت ظاهریشم باید بگم از زندگی دیگرا عکس نگیرین فیلم بگیرین( آقای قرائتی)

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
به همه پیشنهاد میکنم کتابهای کم حجم و پر محتوی دکتر یوسفی رو بخونن:gol:
به عنوان یه خانم میگم امکان نداره به هیچ عنوان امکان نداره یه زن متاهل فقط و فقط به شوهرش فکر کنه ولی با آرایش فوق العاده جلف بیرون بره
مارو با غربیا مقایسه نکنین وضع اینجا خیلی با اونجا متفاوته اونا ارایش زنان ما و تیپ مردان مارو که میبینن هنگ میکنن...میگرخن!!!!!دبیر حرفه و فن ما میگفت با یه توریست آلمانی بیرون رفته بودیم رنگ موهای بعضی زنا رو که میدید با تعجب نگاشون میکرد بعد از چند ساعت به ما گفت اونجا این مدل مو و رنگ و ارایش مختص یه عده خاصی از زنان ماس...!!!!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
وقتی میگن حجاب یکی از لزومات نجابته فقط چادر و ساق دست و بقیه رو در نظر نگیرید یه پوشش نرمال که وقتی از جایی رد شدی هزارتا سر به طرفت نچرخه هرچند از روی هوس نباشه...نجابت یه زن فقط به این نیست که حتی اگه برهنه هم باشه فقط به شوهرش فک میکنه ولی با تیپ افتضاح با پسرش فیلم بگیره پخش کنه...آرایشای وحشتناک..لباسای افتضاح چه برای خانم چه برای اقا واقعا تهوع اورن...هر کشوری قانون خاص خودشو داره قانون کشور ماهم حجاب بوده...برای فساد اخلاقی یک شخص و موفقیت ظاهریشم باید بگم از زندگی دیگرا عکس نگیرین فیلم بگیرین( آقای قرائتی)

این share کردنا یعنی از بین رفتن تمام و کمال حریم خصوصی افراد.به انضمام اینکه طرف میخواد در اون حالت، از جانب دیگران دیده بشه.یعنی دیده شدن فقط در حریم خصوصی، ارضاش نمیکنه.

ما که مرد نیستیم، ولی چقدر مضحکه مرده ببینه زنش با هر لباسو آرایشی پست میزاره، بعدم پیش خودش بگه قربون زن نجیب بی حجاب خودم برم.چقدر زیبا اجازه میده مردای دیگه از نجابتش به انضمام چیزای دیگه لذت ببرن.قربون حجاب دل پاکش برم که از همین عکسی که share کرده داره میباره.

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
این دیالوگی بود که من دیدم:

والا من هرجور نگاه میکنم برداشتم همونه... شایدم چون ازین حرفا زیاد شنیدم از محیط فکری شما اینطور برداشت می کنم!
.
.

اون نقل قول اول رو که دیدم می خواستم سرمو بکوبم به دیوار ولی دومی رو که دیدم تازه برام جالب شد
خیلی جالبه که ببینم کسی داره به صراحت می گه حجاب مسئله ی عرفی و فرهنگیه! آفرین واقعا خوشم اومد...
اما مسئله اینه که اینجا وقتی ما می گیم حجاب درواقع داریم از حجاب اسلامی صحبت می کنیم بنابراین شما نمی تونی بیای با مسئله ی عرف قاطیش کنی... چون مشکلی که الان بوجود اومده اینه که عرف ما هیچ مشکلی با مانتو و شال رنگی که احتمالا بخشی از مو هم بیرونه نداره، و من حتی حدس می زنم یه بخش بسیار بزرگی تو شهرهای بزرگ حتی با نداشتن شال و روسری هم مشکلی ندارن اما اینجا یه اراده ای وجود داره که یک نوع پوشش مرجع رو بعنوان حجاب میشناسه و نه پذیرش عرف رو... و اتفاقا برخلاف حرف شما و برخلاف روال معمول جوامع کاملا هم اجباری هستش!
.
.

می دونین چرا مسلمونیتون این شکلی شده؟ چون مث نوار که گیر می کنه رو یه قسمت با صدای گوشخراش اعصاب همه رو بهم میریزه شما هم روی سرجمع دو یا سه آیه از قرآن گیر کردین و ول کن هم نیستین... انگار نه انگار که این کتاب اینهمه آیه دیگه هم داره! کل مسلمونی شما جمع شده تو مسائل مربوط به زنان و با اطمینان می گم اگه این مسائل رو از مسلمونی امثال شما بگیرن هیچی ازش نمی مونه!!!
خب عزیز من اونا تو مملکت خودشون چرا اینهمه آزادیه؟ از هوش جوونای خودشونم واهمه دارن؟ بابا ول کنین تو رو خدا... یه کم دوروبرتونو نگاه کنین بخدا دنیا به غیر از مسائل جنسی پر از چیزای دیگه هم هست!!!
اون جمله قرمز رو هم بعنوان جمله ی سال انتخاب می کنم!!!!!!!!!!!
دوست عزیز ما نگفتیم همیشه و همه ولی میگیم تو این روزها بیشتر اوقات یه دختر چادری میره استخدام یه شرکت بشه بهش میگن اگه چادرتو برمیداری بیا؟؟چرا بعضی اساتید با دخترای بیشتر آرایش کرده راحتترن و بیشتر بهشون بها میدن؟؟؟چرا دو چهره وارد مغازه بشه ولی یکیش جذابتر و ساده تر یکی معمولی تر و با ارایش ولی خیلی راحت مورد توجه قرار بگیره؟؟؟میدونی علتش اینه که 90 درصد مردای کشور ما خودشونم برداشت بدی از آرایش دارن برا تفریح میخوان...وسلام

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
به همه پیشنهاد میکنم کتابهای کم حجم و پر محتوی دکتر یوسفی رو بخونن:gol:
به عنوان یه خانم میگم امکان نداره به هیچ عنوان امکان نداره یه زن متاهل فقط و فقط به شوهرش فکر کنه ولی با آرایش فوق العاده جلف بیرون بره
مارو با غربیا مقایسه نکنین وضع اینجا خیلی با اونجا متفاوته اونا ارایش زنان ما و تیپ مردان مارو که میبینن هنگ میکنن...میگرخن!!!!!دبیر حرفه و فن ما میگفت با یه توریست آلمانی بیرون رفته بودیم رنگ موهای بعضی زنا رو که میدید با تعجب نگاشون میکرد بعد از چند ساعت به ما گفت اونجا این مدل مو و رنگ و ارایش مختص یه عده خاصی از زنان ماس...!!!!

عزیز من اونا هم نگاه میکنن.

اگر نگاه نمیکردن تو هر کوچه خیابونش که میری، یه بیلبورد تبلیغاتی که توش یه زن ... وایستاده از تبلیغ لوازم یدکی ماشین بگیر تا چیزای دیگه نمیچسبوندن.

این دروغه که میگن مردای اونا نمیبینن یا کاملا عادی شده براشون!داری میری سوار ماشینت شی، طرف انقدر از خودش کنترل نداره که صبر کنه لااقل بره یه گوشه...همونجا جلو چشم همه هرکار بخواد میکنه.بقیه هم یا بهش میخندنو رد میشن، یا نگاه میکنن!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما این منطق رو پیش خودت نگه دار چون هر انسانی رو از خودت منزجر میکنی.اینو جدی گفتم از سر خیرخواهی گفتم.
تصور جنسی و مسخره و حال بهم زن برخی از دوستان، آدم رو وادار میکنه به یک کشور دیگه فکر کنه.
حالم بهم میخوره در جایی قدم بزارم که مردانش این شکلی فکر میکنن. معلومه که نمیزارم همسرم بدون چادر و نقاب و سپر، از جلوی چشمان هیز و بی حرمت برخی، رد بشه.

برای همینه چادر و نقاب و لباس های گشاد و پوشوندن جای جای بدن یک خانم، در ایران، کاملا واجب نیز هست! چون واقعا نیاز هست که جلوی این چشمان، این شکلی پوشوند.

الآن تازه متوجه شدم چرا برخی از دوستان میگن چادر و حجاب زوری و کامل، در واقع نجابت هست!! واقعن هم حق دارند اینطور فکر کنن والا!!
من خودم کارتن یخچال رو پیشنهاد می کنم... :biggrin:
به حرفم اعتماد کنین...با تجربه بیست و چندساله ی یه دختر تو این جامعه!
.
.

خواهش می کنم... تازه یکم بیشتر تلاش کنین می برمتون تو مرحله جمله ی قرن!
.
.
چنین سوالی از من لزومی نداره چون همسر من قانونا می تونه به 3نفر دیگه غیر از من فکر کنه و تازه ثوابم ببره

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا به یه دوست دیگه ای هم گفتم وقتی می گیم حجاب برداشت صددرصد حجاب اسلامی به تعبیر شیعه ایرانی ش هست... شما با برداشت شخصیتون نمی تونین درموردش صحبت کنین... اتفاقا وقتی ما می گیم حجاب منظور اینه یه تار مو هم دیده نشه... از مچ دست هم بالاتر دیده شد که نگم بهتره

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
.
.

.
.
چنین سوالی از من لزومی نداره چون همسر من قانونا می تونه به 3نفر دیگه غیر از من فکر کنه و تازه ثوابم ببره

قانونا تا زمانی که شما بهش اجازه ندی همچین حقی نداره.

شرعا هم آیه صریح قرآن واسه مردایی که دیگه هیچ رقمه نمیتونن خودشونو نگه دارن، گفته به جای داشتن n تا دوست دخترو دوست اجتماعیو همکارو منشیو دوست مجازیو غیره علاوه بر همسرت،..... اگه میتونین عدالت بین 4 تا زن برقرار کنین، فقط 4 تا.آخر هم میگه که نمیتونین این عدالتو برقرار کنین.رسما یعنی همون یدونه.

وَ إِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تُقْسِطُوا فِي الْيَتامي‏ فَانْکِحُوا ما طابَ لَکُمْ مِنَ النِّساءِ مَثْني‏ وَ ثُلاثَ وَ رُباعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تَعْدِلُوا فَواحِدَةً أَوْ ما مَلَکَتْ أَيْمانُکُمْ ذلِکَ أَدْني‏ أَلاَّ تَعُولُوا (نسا 3)

و اگر بیم آن داشتید که نتوانید درباره دختران یتیم ( در صورتی که با آنها طبق رسم آن روز ازدواج کنید ) عدالت ورزید ، پس با آنچه میلتان باشد از زنان ( دیگر ) دو تایی یا سه تایی یا چهارتایی ازدواج نمایید ، و اگر بترسید از اینکه مبادا عدالت نورزید پس به یک زن یا کنیزی که خریده اید اکتفاء کنید ، این کار نزدیکتر است به آنکه منحرف نشوید و ستم نکنید.

وَ لَنْ تَسْتَطيعُوا أَنْ تَعْدِلُوا بَيْنَ النِّساءِ وَ لَوْ حَرَصْتُمْ فَلا تَميلُوا کُلَّ الْمَيْلِ فَتَذَرُوها کَالْمُعَلَّقَةِ وَ إِنْ تُصْلِحُوا وَ تَتَّقُوا فَإِنَّ اللَّهَ کانَ غَفُوراً رَحيماً (نسا 129)

شما هرگز نمی توانیددر میان زنان ، عدالت برقرار کنید ، هر چند کوشش نمایید! ولی تمایل خود را بکلّی متوجّه یک طرف نسازید که دیگری را بصورت زنی که شوهرش را از دست داده درآورید! و اگر راه صلاح و پرهیزگاری پیش گیرید ، خداوند آمرزنده و مهربان است.

پاورقی:اونجایی که اشاره به خرید کنیز و زن میکنه، آیه واسه خودش زمانو مکانو شان نزول داره.خواهشا باز از این مورد آتو نگیرین.قضیه گاو بنی اسراییل نشه.

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس فردا تو خیابون داشتیم رد می شدیم، یه همچین صحنه ای دیدیم »

تعجب نکنید! اینجا ایران ـه :D :D :biggrin:

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
.

.
.
همسر من غلط میکنه به سه زن دیگه فک کنه:razz: چشش چپ بره از وسط نصفش میکنم:mad:ی لحظه فک کردم متاهلم:razz:
آره دوست عزیز من خودم اهل اون حجاب کامل اسلامی نیستم ولی برای کساییکه بی ریا این شکلین احترام خاصی قائلم چون واقعا سخته ولی بیشترشون عاشقانه اینکارو میکنن...

lord70

عضو جدید
.
.

.
.

من فکر میکردم تو
پسری:D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانونا تا زمانی که شما بهش اجازه ندی همچین حقی نداره.

شرعا هم آیه صریح قرآن واسه مردایی که دیگه هیچ رقمه نمیتونن خودشونو نگه دارن، گفته به جای داشتن n تا دوست دخترو دوست اجتماعیو همکارو منشیو دوست مجازیو غیره علاوه بر همسرت،..... اگه میتونین عدالت بین 4 تا زن برقرار کنین، فقط 4 تا.آخر هم میگه که نمیتونین این عدالتو برقرار کنین.رسما یعنی همون یدونه.

وَ إِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تُقْسِطُوا فِي الْيَتامي‏ فَانْکِحُوا ما طابَ لَکُمْ مِنَ النِّساءِ مَثْني‏ وَ ثُلاثَ وَ رُباعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تَعْدِلُوا فَواحِدَةً أَوْ ما مَلَکَتْ أَيْمانُکُمْ ذلِکَ أَدْني‏ أَلاَّ تَعُولُوا (نسا 3)

و اگر بیم آن داشتید که نتوانید درباره دختران یتیم ( در صورتی که با آنها طبق رسم آن روز ازدواج کنید ) عدالت ورزید ، پس با آنچه میلتان باشد از زنان ( دیگر ) دو تایی یا سه تایی یا چهارتایی ازدواج نمایید ، و اگر بترسید از اینکه مبادا عدالت نورزید پس به یک زن یا کنیزی که خریده اید اکتفاء کنید ، این کار نزدیکتر است به آنکه منحرف نشوید و ستم نکنید.

وَ لَنْ تَسْتَطيعُوا أَنْ تَعْدِلُوا بَيْنَ النِّساءِ وَ لَوْ حَرَصْتُمْ فَلا تَميلُوا کُلَّ الْمَيْلِ فَتَذَرُوها کَالْمُعَلَّقَةِ وَ إِنْ تُصْلِحُوا وَ تَتَّقُوا فَإِنَّ اللَّهَ کانَ غَفُوراً رَحيماً (نسا 129)

شما هرگز نمی توانیددر میان زنان ، عدالت برقرار کنید ، هر چند کوشش نمایید! ولی تمایل خود را بکلّی متوجّه یک طرف نسازید که دیگری را بصورت زنی که شوهرش را از دست داده درآورید! و اگر راه صلاح و پرهیزگاری پیش گیرید ، خداوند آمرزنده و مهربان است.

پاورقی:اونجایی که اشاره به خرید کنیز و زن میکنه، آیه واسه خودش زمانو مکانو شان نزول داره.خواهشا باز از این مورد آتو نگیرین.قضیه گاو بنی اسراییل نشه.
:biggrin:
شما فکر می کنی من قرآنو نخوندم؟ یا متوجه این آیه ها نشدم؟
عزیزم... مردها با زنها متفاوتن... تا جایی که من مردها رو شناختم اگه میلشون به کاری باشه قرآن که نه خود خدای قرآن هم براشون مانع محسوب نمی شه... نمونه ی فوق العاده ش هم دقیقا همین آیاتی هس که آوردی که منو متقاعد کنی... چند سال از صدر اسلام می گذره؟ تو این 1400سال یه نمونه از یه حکومت اسلامی بیار که بر اساس این آیات حکم کرده باشه که مرد ملزم به داشتن فقط یک همسره.... اگه در مورد اسلام مطالعه کرده باشین حتما می دونین بی عدالتی اگه نه بزرگترین اقلا یکی از بزرگترین گناهان هست... اما این بی عدالتی منجر به این شده که حکمی علیه ش صادر بشه؟ بفرمایید کدوم قانون؟ یه قانون زمان پهلوی دوم تصویب شد که ازدواج دوم بدون اطلاع و رضایت همسر اول زندان داره... تا همین چندسال قبل هم بود منتا در جریان بودم که به دلیل غیرشرعی بودن قرار بود بازنگری بشه... که از نتیجه ش خبر ندارم... ولی خب هرجور هم فکر می کنم نمی تونم به پهلوی بگم حکومت اسلامی... تازه تو همین قانون هم ازدواج دوم یا سوم یا چهارم ابطال که نداره... ولی طرف تنبیه میشه
.
اون مورد کنیز اتفاقا خیلی صحبت داره ولی بخاطر اینکه پرت نشه بحث ادامه نمی دم... فقط بگم عجیبه برام همه متفق القولن که نص صریح قرآن قابل تغییر نیست مگه اینکه ناقضش تو خود قرآن اومده باشه اما با این شان نزول و فلان و بهمان سعی می کنین با قوانین امروز مطابقتش بدین...درستش اینه شهامت داشته باشین و بگین تضاد داره قرآن با این قوانین انسان ساخت اما ما به قران پایبندیم...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس فردا تو خیابون داشتیم رد می شدیم، یه همچین صحنه ای دیدیم »

تعجب نکنید! اینجا ایران ـه :D :D :biggrin:
.
.
.
همسر من غلط میکنه به سه زن دیگه فک کنه:razz: چشش چپ بره از وسط نصفش میکنم:mad:ی لحظه فک کردم متاهلم:razz:
آره دوست عزیز من خودم اهل اون حجاب کامل اسلامی نیستم ولی برای کساییکه بی ریا این شکلین احترام خاصی قائلم چون واقعا سخته ولی بیشترشون عاشقانه اینکارو میکنن...
خب نیازشه...
خب دیگه....شما با پیش فرض خودت حرف می زنی... در اون که آدم بهتره پوششش (چقد ش داره) مطابق عرف باشه تا متین باشه که کسی حرفی نداره... بحث حجاب بحث دیگه ایه
.
.
من فکر میکردم تو
پسری:D
اینم سرنوشت منه...:w22: همه تو این باشگاه همین فکرو می کنن.. عاخه من کوجا شبیه پسرام؟ :w09:

lord70

عضو جدید
.
.
.

خب نیازشه...
خب دیگه....شما با پیش فرض خودت حرف می زنی... در اون که آدم بهتره پوششش (چقد ش داره) مطابق عرف باشه تا متین باشه که کسی حرفی نداره... بحث حجاب بحث دیگه ایه
.
.

اینم سرنوشت منه...:w22: همه تو این باشگاه همین فکرو می کنن.. عاخه من کوجا شبیه پسرام؟ :w09:
حرف زدنت شبیه پسرا هست:D به منم میگفتن دختر:D

lord70

عضو جدید
تو این قران کریم علاوه بر حجاب به خیلی موارد دیگه اشاره کرد که اصلا رعایت نمیشه...
خیلی به انسانیت توصیه کرده یاد بگیریم همون برام کافی هست. گفته شده با مخالفتون به بهترین نحوه رفتار کنید حق و حقوش پایمال نکنید.
اگه در جامعه ای دزدی باشه حق مظلوم به راحتی خورده بشه نباید هم صداش در بیاد . دائما زندانهاش پر باشد و بیمارستانهاش .. از نظر دار زدن رتبه دوم به خودت اختصاص داده است
و خیلی های دیگه که قلم از بیان و توانانش عاجز هست...
بعد طرف اومده میگه ما داریم درست اسلام رو به مردم دنیا نشون میدیم :surprised: این اسلام واقعی هست:surprised: دیگه کشورهایی اسلام دارند اسلام رو بد نشون میدن :surprised:

omid20110

کاربر ممتاز
.
.

واقعا لطف میکنید :biggrin:

آره معنی نداره، چون حتی نمیدونید قرآن چی درباره زن دوم گرفتنو... گفته؛ فقط شنیدین اومدین اینجا پز میدین که یه چیزایی میدونید!
برو یه بار آیاتی که راجب زن دیگه گرفتن هستو بخون بعد قضاوت کن!

وضعیت
موضوع بسته شده است.