آیا حجاب محدودیته؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

مهندکس

عضو جدید
اگه یکی واقعا دین اسلامو قبول داشته باشه نه تنها حجابو (چادر یا روسری بلند یا هرپوشش کامل دیگه) محدودیت نمیدونه بلکه ازداشتنش لذت میبره.
شاید بعضی وقتا اذیت بشی و راحت نباشی ولی بخاطر انجام کاری که بهترینت(خدا)دوس داره احساس خوبی داری..

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حجاب بذاته خوبه. حرفی هم توش نیست . حجاب از هر نوعش چه ظاهری و چه باطنی یه حریم واسه هر فردی به دنبال میاره.
اما تعریفی که من از حجاب دارم با اون چیزی تکلیف و تعیین شده واسمون ،فرق میکنه .در نتیجه نتیجش محدودیت میشه. نه به این خاطر که فقط من دوست ندارم محدودیت آورده ، خب دارم میبینم محدودیت ها رو .باهاشون روبرو شدیم.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه یکی واقعا دین اسلامو قبول داشته باشه نه تنها حجابو (چادر یا روسری بلند یا هرپوشش کامل دیگه) محدودیت نمیدونه بلکه ازداشتنش لذت میبره.
شاید بعضی وقتا اذیت بشی و راحت نباشی ولی بخاطر انجام کاری که بهترینت(خدا)دوس داره احساس خوبی داری..

یادمون نره یه سری چیزا رو خودمون تزریق کردیم تو دین اسلام!

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حجاب ...كاش اجازه ميدادن يك زن تصميم بگيره چي بپوشه و چي نپوشه ... هميشه بامون تصميم گرفتند كه حجاب داشته باشيم يا نه ولي از خودمون نپرسيدن ...
هر كشوري براي خودش قانوني داره وقتي توي يه كشور ميگن حجاب رعايت بشه بايد عمل بشه نه اينكه هي بهونه بيارن
مثلا در كشور سوئيس هر فردي ميتونه دارائي هاي فرد ديگه در كامپيوتر ببينه و هيچكسي هم اعتراضي نداره؟
اما اين مسئله در ديگر كشورها درست نيست و انجام هم نميشه؟؟

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی بگیم اری یا نه؟؟باهمین جواب کوتاه مشکل حل میشه:D....پس انگار این تاپیک واسه خالی نبودن عریضه گذاشته شده

دوست عزيز شما هنوز نيومده گفتي كه حجاب مشكل ما نيست و چيزاي ديگه مهمه؟
منم گفتم ما نميخوايم ببينيم مشكلمون چيه بلكه ميخوايم بدونيم نظر بچه ها در مورد حجاب چيه ؟ محدوديت هست يا نيست ؟البته با توضيح نه فقط آه و نه؟
شما هم نظرت را بگو و توضيح بده ؟ حالا مشكل مملكت ما چه ما به اون كاري نداريم؟
مرسي

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حجاب بذاته خوبه. حرفی هم توش نیست . حجاب از هر نوعش چه ظاهری و چه باطنی یه حریم واسه هر فردی به دنبال میاره.
اما تعریفی که من از حجاب دارم با اون چیزی تکلیف و تعیین شده واسمون ،فرق میکنه .در نتیجه نتیجش محدودیت میشه. نه به این خاطر که فقط من دوست ندارم محدودیت آورده ، خب دارم میبینم محدودیت ها رو .باهاشون روبرو شدیم.

مرسي دوست عزيز
ميشه تعريفي از حجاب مد نظرته را بگي ؟؟ ممنون

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

از كجا ميدوني بهترينه؟؟
به چه دليل و مدركي استناد ميكني در مورد بهترين بودن؟؟

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین حسی که بهم دست میده اینکه با چادر میرم بیرون و نگاه هرزه ای دنبالم نیست......

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز شما هنوز نيومده گفتي كه حجاب مشكل ما نيست و چيزاي ديگه مهمه؟
منم گفتم ما نميخوايم ببينيم مشكلمون چيه بلكه ميخوايم بدونيم نظر بچه ها در مورد حجاب چيه ؟ محدوديت هست يا نيست ؟البته با توضيح نه فقط آه و نه؟
شما هم نظرت را بگو و توضيح بده ؟ حالا مشكل مملكت ما چه ما به اون كاري نداريم؟
مرسي

بله محدودیته وشکی توش نیست..چون جامعه ی ما همه چیز رو به حجاب ربط میده ..من گفتم که حجاب امری شخصیه...هرادمی یه درکی داره ..یکی دوست داره پوشش داشته باشه <پوشش که میگم لزوما چادرو این چیزانیستش>یکی بیشتر میپوشونه خودشو یکی کمتر...حالا اگه یکسری ادم بیان بگن به زور اینو بپوش یا نپوش ضربه های بدتری رو به مردم وجامعه وارد میکنن چون زور کردن هرچیزی انسان رو حریص تر میکنه..
منم به مشکلات دیگر جامعه کاری ندارم ..بلکه مشکلات باماکار دارن..

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله محدودیته وشکی توش نیست..چون جامعه ی ما همه چیز رو به حجاب ربط میده ..من گفتم که حجاب امری شخصیه...هرادمی یه درکی داره ..یکی دوست داره پوشش داشته باشه <پوشش که میگم لزوما چادرو این چیزانیستش>یکی بیشتر میپوشونه خودشو یکی کمتر...حالا اگه یکسری ادم بیان بگن به زور اینو بپوش یا نپوش ضربه های بدتری رو به مردم وجامعه وارد میکنن چون زور کردن هرچیزی انسان رو حریص تر میکنه..
منم به مشکلات دیگر جامعه کاری ندارم ..بلکه مشکلات باماکار دارن..

اوكي؟؟؟؟
نظرتون محترمه
ممنونم

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا حجاب برای زن باشد ولی برای مرد نباشد؟
از نظر تصاحب قلبها مرد شکار است وزن شکارچی،همچنانکه از نظر جسم وتن ،زن شکار است ومرد شکارچی.(استاد مطهری مجموعه آثارج19ص427باکمی تلخیص)
تفاوتهای فیزیکی وروانی زنان ومردان جای انکار ندارد.درهیچ کجای جهان نوع مردان ازلوازم آرایش صورت برای زیبایی استفاده نمی کنندو...
-تمایلات جنسی در هردو نوع جنس به ودیعه گذاشته شده ولی تظاهر ونمود آن در دو جنس به یک گونه نیست.درمورد تحریک پذیری غریضه جنسی مردان زودتر از زنان برانگیخته می شودو آستانه تحریک پذیری آن بسیار پائین تر اززنان است وبسیاری از چیزهایی که برای مردان مهییج است زنان رابه تهییج وا نمی دارد.بر این پایه اگرقانون پوشش برای آن است که زمینه های تهییج جنسی درغیر محیط خانواده از میان رود،این واقعییتهای متفاوت در زن ومرداحکام ویژه ای را به دنبای خواهد داشت.
- در واقع تفاوت حجاب زن ومرد از واقعیتهای وجودی این دوصنف برخاسته واین تمایزها به نحوی است که جای انکارنداردواصولا همیشه جاذبه جسمی زن برای مرد بیش ازحالت عکس است.درعین حال توصیه مشترک به زن ومرداین است که چشم خود رااز نگاه به نامحرم فروبندند.
لینذری کان در مقاله"مردان می نگرند وزنان نگریسته می شوند"می گوید:«این که در آئین حق،ستر وپوشش عاما امنیت وآرامش معرفی شده است به خاطر این است که زن در معاشرت بامردان با اندیشه وتفکر وارد شود،نه مرد زن راجنسی ببیندونه زن با تن خودجلوه گری کند»
-او این اصل را بیان میکند که «تصور مردان است که اهمیت داردنه واقعیت وجودی زنان،ووقتی اصل نگاه مردانه که مبتنی بربرهنگی زنان است،حاکم بر روابط انسانها وتبدیل به ارزش شد،شناخت زن به خاطر استعداد،آگاهی،ایمان،شرف،وحجب وحیامعنا ومفهومی نخواهد داشت،دیگر ارزش زن در فکرواندیشه او نیستت»
-تدبیر دین درکنترل مفاسد ،حذف زمینه های فساداست وابتدا باید زمینه فسادرا ازبین برد،همیشه پیشگیری بهتر ازدرمان است.-

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی جنس مذکر طرز نگاهشو رو به جنس مونث در محیط های بیرون و عمومی اصلاح و درست کرد..... اونوقت حجاب میشه محدودیت .....

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر كشوري براي خودش قانوني داره وقتي توي يه كشور ميگن حجاب رعايت بشه بايد عمل بشه نه اينكه هي بهونه بيارن
مثلا در كشور سوئيس هر فردي ميتونه دارائي هاي فرد ديگه در كامپيوتر ببينه و هيچكسي هم اعتراضي نداره؟

بحث بهونه آوردن نيست ...مثالي كه از كشور سوئيس زدي نشون ميده چقدر فرهنگ بالائي دارند ..توي فرهنگ منم برهنگي معنا نداره ولي هر چيزي كه اجبار توش باشه مطمئن باش از بين ميره ... نمونشو توي جامعه ما ميبيني

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه .قانون.
قانون در یه سری کشورها تو همه جنبه ها الزامیه و اجرا میشه.
ولی متاسفانه اینجا به یه سری از قوانینه مهمتر که رعایت کردن یا نکردنش رو یه جامعه تاثیر گذاره بها هم داده نمیشه و کسی ککش گزیده نمیشه اما اگر یکی تو حریمه شخصیه خودش یه تصمیم بگیره همه ی قوانینو میارن جلو چشمش .

مرسي دوست عزيز
ميشه تعريفي از حجاب مد نظرته را بگي ؟؟ ممنون
من به حجابه بدن معتقدم . حجابه چشم و فکر . دوست دارم هر کسی با عقیده ی خودش ظاهر بشه و بهش احترام گذاشته بشه. مشکلی که گفته میشه برای برای بد حجابا پیش میاد ولی باحجابا مصونن به واسطه پوشش اسلامی نیست ماحصل چیزهای دیگه ای هست که خیلی تاثیر گذارتر از حجابه. آدم با هر ظاهری که باشه اگه خودش بخواد میتونه هر کاری رو انجام بده و اگر هم نخواد میتونه انجام نده و به هیچ کس اجازه ورود به حریمشو نده.

بهترین حسی که بهم دست میده اینکه با چادر میرم بیرون و نگاه هرزه ای دنبالم نیست......
از نگاه ها مطمئنی دوست من؟!!!!!!!

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واسه من که تا حالا محدودیتی نداشته... جز یه جاهایی مثلا واسه گردش و باغ و بر و اینا...
بنظرم بیشتر محفوظیت داشته باشه تا محدودیت

A different girl

عضو جدید
آیا حجاب (چادر)محدودیته؟؟؟؟

این حرف اشتباهه که بگیم محدودیت نیست....
هرفکری؛ هرعقیده ای ؛هرارزشی؛ یه چارچوبی تو زندگیت ایجاد میکنه که باید رفتارت توی اون چارچوب ها باشه...
وچارچوب ها برات یه محدودیت هایی ایجاد میکنن...امابه نظرم هر آدمی باید یه سری چارچوب ها وقواعدی تو زندگیش داشته باشه....

mega girl

عضو جدید
من همیشه حجاب رو اینجوری تعریف میکنم البته روی صحبتم به همه محجبه ها نیستا فقط یک عده محدود.بنظر من حجاب این نیست که ما چادر و هزارتا لباس دیگه بپوشیم فقط و فقط واسه پنهان کردن افکار ها و رفتارهای بدمون حجاب اینه که کسی به خودش اجازه نده هر فکری در موردت بکنه

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه من که تا حالا محدودیتی نداشته... جز یه جاهایی مثلا واسه گردش و باغ و بر و اینا...
بنظرم بیشتر محفوظیت داشته باشه تا محدودیت

موافقم......منم تقریبا باهاش مشکلی ندارم.........اون جاهایی که واقعا سختمه نمیپوشم......مثل مسافرت و گردش و باغ و اینا!

red hat

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب محدودیت نیست مصونیت است
من با افتخار چادری هستم
از دوم راهنمایی به اختیار چادر سر کردم
با کسی ازدواج کردم که به چادرم ارزش قائل
همه جور دوست صمیمی هم دارم چادری، مانتویی، کم حجاب و ...چون هر کس دلیل خاص خودش رو داره
به خاطر چادری بودنم تو دانشگاه خیلی از استادا نمره ای که حقم بودرو ندادن( به خاطر کوته بودن اندیششون)
وخیلی از دلیلای دیگه که من بخاطرش چادریم
و جوریم نیس که بقیه فک میکنن چون چادریم لباسای شیک نمی پوشم...

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب محدودیت نیست مصونیت است
من با افتخار چادری هستم
از دوم راهنمایی به اختیار چادر سر کردم
با کسی ازدواج کردم که به چادرم ارزش قائل
همه جور دوست صمیمی هم دارم چادری، مانتویی، کم حجاب و ...چون هر کس دلیل خاص خودش رو داره
به خاطر چادری بودنم تو دانشگاه خیلی از استادا نمره ای که حقم بودرو ندادن( به خاطر کوته بودن اندیششون)
وخیلی از دلیلای دیگه که من بخاطرش چادریم
و جوریم نیس که بقیه فک میکنن چون چادریم لباسای شیک نمی پوشم...

خوشمان آمد.........

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدا از خوب و بد بودن یعنی هیچ برنامه ای نداشتین که به واسطش محدودیتی براتون به وجود بیاره؟
عجیبه. حتما من تو یه مملکته دیگه ای هستم خودم خبر ندارم!

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببينيد بچه ها،اول كه خوب سلام!
حجاب چيه؟به چه دردي ميخوره؟قرار چي پوشيده بشه؟از كي پوشيده بشه؟اصلا چرا پوشيده بشه؟اگه ببينه چي ميشه مثلا؟آيا اگر ببينه مرتكب گناه ميشه؟(دوستاني كه اعتقاد به خدا و قيامت ندارن بقيه اشو نخونن)
كساني كه با باور قلبي جواب اين سولاتو بدن،به اين نتيجه خواهند رسيد كه حجاب براي انسان لازمه.
حجاب يعني حفظ و پوشش،فكر كنيد من يه رازي فوق العاده حيثيتي دارم و مينوسيم و ميچسبونم رو سينه ام،آيا اين حفظ ميشه؟اگه كسي بخونه و بدونه،آبروي من نميره؟
من بايد بپوشونمش از كسي كه به راز من نامحرمه،به كسي ميگمش كه اگه بدونه،نتونه بره به ديگران بگه،چرا چون آبروي من،آبروي اونه،اوكي؟
من به شخصه معتقدم به حجاب ظاهري و باطنيه زن و مرد،هيچ فرقي هم با هم ندارن.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببينيد بچه ها،اول كه خوب سلام!حجاب چيه؟به چه دردي ميخوره؟قرار چي پوشيده بشه؟از كي پوشيده بشه؟اصلا چرا پوشيده بشه؟اگه ببينه چي ميشه مثلا؟آيا اگر ببينه مرتكب گناه ميشه؟(دوستاني كه اعتقاد به خدا و قيامت ندارن بقيه اشو نخونن)كساني كه با باور قلبي جواب اين سولاتو بدن،به اين نتيجه خواهند رسيد كه حجاب براي انسان لازمه.حجاب يعني حفظ و پوشش،فكر كنيد من يه رازي فوق العاده حيثيتي دارم و مينوسيم و ميچسبونم رو سينه ام،آيا اين حفظ ميشه؟اگه كسي بخونه و بدونه،آبروي من نميره؟من بايد بپوشونمش از كسي كه به راز من نامحرمه،به كسي ميگمش كه اگه بدونه،نتونه بره به ديگران بگه،چرا چون آبروي من،آبروي اونه،اوكي؟من به شخصه معتقدم به حجاب ظاهري و باطنيه زن و مرد،هيچ فرقي هم با هم ندارن.
سلام .مرسی . بحثه تاپیک که در مورد خوب و بد بودن حجاب نیست . هر کی بر حسب اعتقادی که داره نوع حجابشو انتخاب میکنه البته اینجا که این اتفاق نمیفته . بحث اینه که این حجاب در حال حاضر محدودیت به وجود آورده یا نه .

وضعیت
موضوع بسته شده است.