آگات(عقیق )های شگفت انگیز

REYMOND00

کاربر بیش فعال
من خیلی مختصر درباره این آگاتها می گم...البته تو متن اصلی هم چیز زیادی گفته نشده!!
پس عقیق ها می تونن این شکلی هم باشین..

قطعه ی کوچکی از یک منطقه ی بزرگ از یک نام شگفت انگیز...آگات شعله دم خروسی آمریکایی(والا من ترجمه بهتری نیافتم!!!/م)رنگ اون بخاطر رشد کریستالهای ناخالصی دار مثل اکسید آهنه...
سایز:3cm

این آگات برزیلی تشکیل شده از یک جزیره نارنجی عالی از آگات که توسط آگات خزه مانند در برگرفته شده...جزیره به احتمال زیاد متشکل از اکسید منگنز بوده و حلقه شامل کوارتز متبلور است...
سایز 2cm
اینم که تابلوئه!!banded agate
سایز:3cm

این آگات ماداگاسکاری ویژگیهای کلاسیک زیادی رو نشون می ده مثل لایه بندی متمرکز...چشم های تکه شده بر اثر آرایش نیم کره ای...انتهای لوله های توخالی که اطراف ادخالهای دیگر کانی ها مثل روتیل و ژئوتیت(؟/م)شکل گرفته اند و مناطق کوارنز بلورین
سایز عکس:7cm
ساخت نواری این آگات یک مدل معوج از نوع استحکام کلاسیک است.کج شدگی ها احتمالا نتیجه ی نیروهای داخلی قبلی بلوری شدن هستند اما ماهیت دقیق آنها کشف نشده است
سایز ۷ سانتی متر

حفره توسط کوارتز پر شده اما یک معکوس شدگی وجود دارد...و کل قطعه از نوارهای بسیار باریک آگات تشکیل شده که منطقه ی بزرگی از کوارتز را در مرکز آن تشکیل داده اند
سایز ۱۰سانتی متر

این عکس جزئیات عکس بالاست...

سایز ۳ سانتی متر

منبع

REYMOND00

کاربر بیش فعال
مرسی GEOLOGY عزیز که تشریف آوردید:gol::gol:

مرسی خیلی زیبا بودن اگر میتونی بیشتر بذار

مرسی دوست عزیز...من فک می کردم همین چندتا عکسه اما به خاطر حرف شما که گفتید بیشتر گشتم و گویا تو وب سایت نویسنده بازم عکس هست...در اولین فرصت ترجمه می کنم و اضافه می کنم...اگه تاشب شد که همین پست....وگرنه یه تاپیک جدید می زنم...:gol:

منبع اصلی هم اینه:http://geology.com/articles/agate-photos/
مرسی از درخواست تامل برانگیزتون:smile: :gol:

آخرین ویرایش: