آيا قرآني كه الان در دست ماست تحريف شده است؟

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
واقعا آخـــــــه بحث این تاپیکا ب نتیجه ای هم میرسه !

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز

آيات قرآنى و وعده هاى صريح الهى بر حفظ قرآن
مشهورترين اين آيات سه آيه است:
(این آیات برای کسانی قابل احتجاج است که قائل به تحریف به نقیصه باشند، و با توجه به اینکه تنها بعضی از مسلمانان گفته اند آیاتی از قرآن کم شده، ولی آیات موجود را تماما از جانب خدا می دانند، می توان از این برهان به راحتی در مقابل آنان استفاده کرد، و حتی برای دیگران هم کافیست وحیانی بودن این آیات ثابت شود، از طرفی این نکته را هم باید تذکر داد که وقتی یک “واو” را نتوانستند از قرآن حذف کنند، ناممکن می نماید که آیه ای کامل را بر آن بیافزایند و …)
-آیه ی حفظ:
إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ ﴿9﴾
بى‏ترديد ما اين قرآن را به تدريج نازل كرده‏ايم و قطعا نگهبان آن خواهيم بود (9)(الحجر(15))
مراد از الذكر قرآن است . چـنـانـكـه در چند آيه پيشتر در همين سوره مى فرمايد : و قالوا يا ايها الذى نزل عليه الذكر انك لمجنون . ( حجر , 6 ) ( و گفتند اى كسى كه ذكر [ قرآن ] بر او نازل شده است , بيشك تو مجنونى)
شـبهه ديگرى هم در اطراف اين آيه هست داير بر اينكه له لحافظون را راجع به حضرت محمد (ص ) مى داند. ولى با وجود مرجع حاضر , ارجاع ضمير به مرجع غائب دليل و قرينه مى خواهد. ( نيز ـ صيانة القرآن، ص 31 ).
-آيه عدم اتيان باطل:
إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا بِالذِّكْرِ لَمَّا جَاءهُمْ وَإِنَّهُ لَكِتَابٌ عَزِيزٌ ﴿41﴾
لَا يَأْتِيهِ الْبَاطِلُ مِن بَيْنِ يَدَيْهِ وَلَا مِنْ خَلْفِهِ تَنزِيلٌ مِّنْ حَكِيمٍ حَمِيدٍ ﴿42﴾
كسانى كه به اين قرآن چون بديشان رسيد كفر ورزيدند [به كيفر خود مى‏رسند] و به راستى كه آن كتابى ارجمند است (41)
از پيش روى آن و از پشت‏سرش باطل به سويش نمى‏آيد وحى [نامه]اى است از حكيمى ستوده[صفات] (42)(فصلت(41))
-إِنَّ عَلَيْنَا جَمْعَهُ وَقُرْآنَهُ ﴿17﴾
چرا كه جمع‏كردن و خواندن آن بر عهده ماست (17) (قیامة(75))
-به غیر از این آیات می توان به سایر آیات موجود در قرآن که بیانگر اوصاف قرآن هستند نیز استدلال کرد. مثلا صفت هایی چون ذکر، هدایت، نور، فصاحت و بلاغت، حق، عدم اختلاف و …
5)احاديث (دلایل روایی)

دوست عزیز وقتی در مورد تحریف یا عدم تحریف قران بحث میشه منطقی نیست که از خود قران آیه ای در راستای تحریف ناپذیریش بیاریم.چرا که اگر قران تحریف شده باشه میتونه مثلا همین 3 آیه ای که شما مطرح کردی بهش اضافه شده باشه.بنظرم وقتی درباره کتابی صحبت میشه نمیشه از خود اون کتای دلایلی برای اثبات یا رد همون کتاب بیاریم.
مرسی

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما مذهبیون چرا فکر میکنید همه انسان ها باید به یک موجود خیالی وابسته باشن و در قالب یک دین نظام ارباب رعیتی رو همیشه زنده نگه دارن؟

به این دلیل که حتی فراعنه ظالم و کفار هم برای خود خدا و خالق در نظر میگرفتند و در کل هر انسانی فطرتا خداجو میباشد.این ویژگی در همه انسانها وجود داشته و دارد و خواهد داشت و هیچ انسانی نمیتواند آن را سرکوب کند.
من جوابم را گرفتم!

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما مذهبیون چرا فکر میکنید همه انسان ها باید به یک موجود خیالی وابسته باشن و در قالب یک دین نظام ارباب رعیتی رو همیشه زنده نگه دارن؟

من آخر نفهمیدم شما به کی میگی موجود خیالی اگر منظورتون امام زمان هست چرا واسه ما که بهش اعتقاد داریم و منتظر همین موجود خیالی هستیم نگرانی وتاسف میخورید؟؟بگذارید ما منتظر همین موجود خیالی به قول شما بمانیم اما وجود امام زمان انکار ناشدنیه . . . اگر منظورتون خدا هست که استغفرالله امیدوارم منظورتون این نباشه ...

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

من آخر نفهمیدم شما به کی میگی موجود خیالی اگر منظورتون امام زمان هست چرا واسه ما که بهش اعتقاد داریم و منتظر همین موجود خیالی هستیم نگرانی وتاسف میخورید؟؟بگذارید ما منتظر همین موجود خیالی به قول شما بمانیم اما وجود امام زمان انکار ناشدنیه . . . اگر منظورتون خدا هست که استغفرالله امیدوارم منظورتون این نباشه ...

خیر خواهر گلم،کلا ایشون منکر خدا هستند،منکر آفرینش و معاد و نبوت و .... کلا میگن این چیزا همه اش کشک

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

من به شما پیشنهاد میکنم آبلیسک رو بپرستید چون خیلی طرفدار جان تو.تازه کلاس هم داره.خدای مدرنیتست.

شادیاخ

عضو جدید
من به شما پیشنهاد میکنم آبلیسک رو بپرستید چون خیلی طرفدار جان تو.تازه کلاس هم داره.خدای مدرنیتست.

برستیدن مختص انسان های ساده لوح و ضعیف النفسه ما نیاز به ارباب نداریم شما ارباب دارید و نوکری میکنید دلیل نمیشه همه اینطور باشن

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
برستیدن مختص انسان های ساده لوح و ضعیف النفسه ما نیاز به ارباب نداریم شما ارباب دارید و نوکری میکنید دلیل نمیشه همه اینطور باشن

نه دکتر:)razz:) جون شما هم جوون مومنی هستی منتها الان لج کردی و میخوای خودی نشون بدی وگرنه بچه خوبی هستی.:gol::gol::gol::gol:

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

خوب دوست گرامی و هم صحبت عزیز،شما کلا اعتقاداتتون راجع به خدا چیه؟اصلا کی این دنیا رو خلق کرده،هدفش چی بود؟به ما بگین لطفا.

انقد هم شبهه الکی نندازین لطفا،جواب صریح و روشن بدین،تا کی فقط جملات یه عده متفکر مسیحی و یهودی که حقانیتی ندارن رو تکرار میکنید؟

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه دکتر:)razz:) جون شما هم جوون مومنی هستی منتها الان لج کردی و میخوای خودی نشون بدی وگرنه بچه خوبی هستی.:gol::gol::gol::gol:

آقا ایشون خودشونو به خواب زدن،فقط دارن مخالف حرف بقیه رو میگن،وگرنه فقط قصدشون سرگرم شدنه

?Why

عضو جدید
من خواب ، شما که بیدارید میشه دستاورد های شگرفتون رو لیست کنید به بصیرت ما افزوده بشه؟

آقا پیشنهاد میکنم وارد این بحثا نشین ...
اینجا رو ببین :

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/381870-بازبینیِ-تاریخ-صدر-اسلام/page7

چک و چونه هایی که تو صفحه آخر میزدم ، فقط باعث بی حوصلگی و دلزدگیِ خودم شد ...
خیلی از پستها رو باید بی جواب گذاشت .

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من خواب ، شما که بیدارید میشه دستاورد های شگرفتون رو لیست کنید به بصیرت ما افزوده بشه؟

من نشستم کلی تو این تاپیک باهاتون بحث کردم،شما اومدی با یک سری حرف الکی خرابش کردی.
این نمونه اش

خب ابتدا پیامبر برای این قضیه توجیه لازم رو میاره

مَا نَنسَخْ مِنْ ءَایَةٍ أَوْ نُنسِهَا نَأْتِ بخَِیرٍْ مِّنهَْا أَوْ مِثْلِهَا أَ لَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ عَلىَ‏ كلُ‏ِّ شىَ‏ْءٍ قَدِیر بقره 106
هر آیه‌ای را نسخ کنیم یا آن را به [دست] فراموشی بسپاریم بهتر از آن یا مانندش را می‏آوریم مگر ندانستی که خدا بر هر کاری تواناست

اینجا الله فراموش کار هم شده!!!!!!!!!!!!
من دروغگو،برید ترجمه درست این آیه روببینین،اصلا این ترجمه صحیحه؟

اسم این کار چیه؟

آی مردم،تو هر خونه قرآن هست دیگه،برید ترجمه این آیه رو نگا کنید،لغت فراموشی رو می بینید یا نه؟

واقعا کسی چرا نگاه نمیکنه که دارن ترجمه قرآن رو عوض میکنن؟من از همه ناراحتم

شادیاخ

عضو جدید
من نشستم کلی تو این تاپیک باهاتون بحث کردم،شما اومدی با یک سری حرف الکی خرابش کردی.
این نمونه اش
اینو که اصلا جواب نداره چون خودتم میدونی چرته و کسایی که بحث رو منحرف میکنن کاملا مشخصه کیان

من دروغگو،برید ترجمه درست این آیه روببینین،اصلا این ترجمه صحیحه؟

اسم این کار چیه؟

آی مردم،تو هر خونه قرآن هست دیگه،برید ترجمه این آیه رو نگا کنید،لغت فراموشی رو می بینید یا نه؟

واقعا کسی چرا نگاه نمیکنه که دارن ترجمه قرآن رو عوض میکنن؟من از همه ناراحتم

اینم زیاد جوش نزن چون درسته مگه باز ترجمه من درآوردی جدیدی از نسیان داشته باشید

• هيچ آيه ای را منسوخ يا ترک نمی کنيم مگر آنکه بهتر از آن يا همانند، آن را می آوريم آيا نمی دانی که خدا بر هر کاری تواناست ?

• ترجمه فولادوند
    هر حكمى را نسخ كنيم، يا آن را به [دست‏] فراموشى بسپاريم، بهتر از آن، يا مانندش را مى‏آوريم مگر ندانستى كه خدا بر هر كارى تواناست؟

• ترجمه مجتبوی
    هر آيتى را كه نسخ كنيم- حكم آن را برداريم- يا از يادها ببريم- يا بازپس داريم-، بهتر از آن يا مانند آن را مى‏آوريم آيا نمى‏دانى كه خدا بر همه چيز تواناست؟

• ترجمه مشکینی
    هر نشانه‏اى را كه زايل كنيم يا از خاطرها ببريم بهتر از آن يا مثل آن را مى‏آوريم (هر آيه قرآن، يا حكم كلى، يا وجود حجت، يا علائم ديگر را برداريم جايگزين آن را مى‏آوريم)، آيا ندانسته‏اى كه خدا بر هر چيزى تواناست؟

• ترجمه بهرام پور
    هر حكمى را نسخ يا متروك كنيم، بهتر از آن يا مانند آن را مى‏آوريم. مگر نمى‏دانى كه خدا بر هر كارى تواناست

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=18395&ltr=10&ltr2=1&AyeID=113

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
به جاي مزرخرف گفتن تفسيرآيه رونگاه كن ببين چي گفته.چيزايي كه قبلاروش بحث شده وثابت شده رودوباره مطرح نكن.

Niaz_Z

عضو جدید
الان باید چیکار کرد؟! قران تحریف شده؟! شما اول قبلش رو مشخص کن که واقعا محمد پیامبر بوده؟ یا قبلترش پیامبر و پیامبری اصلا با عقل جور در میاد؟ یا قبل از اون، اصلا وحی از بالا و پایین و چپ و راست امکان داره؟ یا قبل ازاون، اون بالا یا اون پایین یا اون چپ یا اون راست خدایی بوده و هست؟ یا قبل تر از اون، اصن خودتو چقد می شناسی؟! طبیعت رو چقدر؟! چند تا کتاب تاریخی خوندی؟! اصن جز قران و شاید چندتا کتاب حدیث شیعی یا غیر شیعی، هیچ کتاب دینی دیگه ای خوندی؟! ...

می بینی؟! راه خیلی درازی در پیشه تا برسی به این سوال که قران تحریف شده یا نه. اون راه رو برو بعد اگه هنوز در جاده خداباوری بودی ... .

پیروز باشی، بالام جان.

این!

چیزی که محکمتر، قابل قبول تر و منطقی تر از هر چیزی بنظر می رسد!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول که این پست رو چند روز پیش اتفاقی دیدم خیال کردم شوخیه! اما می بینم چه جدی؟!!!!

الان باید چیکار کرد؟! قران تحریف شده؟! شما اول قبلش رو مشخص کن که واقعا محمد پیامبر بوده؟ یا قبلترش پیامبر و پیامبری اصلا با عقل جور در میاد؟ یا قبل از اون، اصلا وحی از بالا و پایین و چپ و راست امکان داره؟ یا قبل ازاون، اون بالا یا اون پایین یا اون چپ یا اون راست خدایی بوده و هست؟ یا قبل تر از اون، اصن خودتو چقد می شناسی؟! طبیعت رو چقدر؟! چند تا کتاب تاریخی خوندی؟! اصن جز قران و شاید چندتا کتاب حدیث شیعی یا غیر شیعی، هیچ کتاب دینی دیگه ای خوندی؟! ...

می بینی؟! راه خیلی درازی در پیشه تا برسی به این سوال که قران تحریف شده یا نه. اون راه رو برو بعد اگه هنوز در جاده خداباوری بودی ... .

پیروز باشی، بالام جان.

شما خوندی و به این نتیجه رسیدی که خدا یا پیامبر وجود نداره یا حق نیست؟ اگه به اندازه‌ِ کافی در کتاب‌های تاریخی و غیرشیعی مطالعه کردی و به این نتیجه رسیدی و مطمئنی که درست فکر می‌کنی، می‌تونی به یکی دیگه ثابت کنی یا یه کتاب بنویسی که خدا وجود نداره؟ نه اگه هنوز اول راهی و داری تحقیق می‌کنی، نباید بدترین حالت رو برای خودمون در نظر بگیریم؟ یعنی وقتی اولش فکر می‌کنیم که خدا وجود نداره و می‌خوایم این رو ثابت کنیم، تا قبل از رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه، باید عکس تفکر خودمون فکر کنیم نه اینکه از وسط راه جار بزنیم خدا وجود نداره (یا وجود داره) و وقتی با دو نفر باسوادتر از خودمون بحث کردیم همون مرحله‌ی صفر نسخمون پیچیده بشه.
خود راسل هیچ وقت نتونست بگه خدا وجود نداره (و به کسی ثابت کنه) فقط راه‌های اثبات خدا رو قبول نداشت بنابراین گفت من ادعا نمی‌کنم خدا وجود داره یا وجود نداره فقط می‌گم برای من ثابت نشد (و در نتیجه چوب جنگ با خدا برنداشت). ولی اینجا هر کس مثل اکبر گنجی دو تا کتاب خونده یا نخونده علامه‌ی دهر می‌شه و به جز خودش کسی رو قبول نداره. عکس مطلب برای گروه دیگه هم صادقه.
من خودم اول‌ها در مورد پیامبران شک داشتم ولی یه روزی با یه نفر در این مورد بحث کردم که اعتقاد داشت. نه تنها به سوال های من جواب داد و ایراد هم گرفت، یه سری سوال ها هم خودش طرح کرد و جواب داد و من دیدم ایشون فعلاً از من بیشتر راه طی کرده و اعتقاد داره پس فعلاً دلیلی به بی اعتقادی ندارم.

kalla

عضو جدید
سلام بر دوستان و عزيزانم

دوستاني ادعا ميكنند كه قرآني كه در دست ماست تحريف شده است،و اين چيزي نيست كه در كوه حرا بر رسول اكرم(ص)نازل شده.
به خواسته همون دوستان اين تاپيك ايجاد شد براي اينكه ادله و دلايلشونو مبني بر تحريف قرآن بذارن.

براي شروع من يه سري دليل خودمو مبني بر عدم تحريف قرآن ميذارم.

از مديران محترم هم خواهش ميكنم كه بذارن اين تاپيك تو تالار اصلي بمونه واسه اينكه همه ببين.
[/QUOT
برادر عزيز بايد بگويم كه تنها مساله اي كه در آن احاديث كتب تشيع به تواتر رسيده است مساله تحريف قرآن است..چنانچه در كتب خود كمي مطالعه كنيد حدود 2000 حديث مبني بر تحريف قرآن وجود دارد..وادعا شده كه |آياتي از قرآن حذف و يا مطالب مربوط به امامت و شان اهل بيت حذف شده و يا اينكه قرآن واقعي در دست امام زمان است وجود دارد..چنانچه راويان اين احاديث را دروغ گو بناميد مساله امامت نيز كنسل ميشود!!چون راويان همين احاديث كه به تحريف قرآن قائل هستند همان راويان احاديث امامت هستند...كمي بيشتر در كتب خود بينديشيد

smn_ash

عضو جدید
سلام بر دوستان و عزيزانم

دوستاني ادعا ميكنند كه قرآني كه در دست ماست تحريف شده است،و اين چيزي نيست كه در كوه حرا بر رسول اكرم(ص)نازل شده.
به خواسته همون دوستان اين تاپيك ايجاد شد براي اينكه ادله و دلايلشونو مبني بر تحريف قرآن بذارن.

از مديران محترم هم خواهش ميكنم كه بذارن اين تاپيك تو تالار اصلي بمونه واسه اينكه همه ببين.
[/QUOT
برادر عزيز بايد بگويم كه تنها مساله اي كه در آن احاديث كتب تشيع به تواتر رسيده است مساله تحريف قرآن است..چنانچه در كتب خود كمي مطالعه كنيد حدود 2000 حديث مبني بر تحريف قرآن وجود دارد..وادعا شده كه |آياتي از قرآن حذف و يا مطالب مربوط به امامت و شان اهل بيت حذف شده و يا اينكه قرآن واقعي در دست امام زمان است وجود دارد..چنانچه راويان اين احاديث را دروغ گو بناميد مساله امامت نيز كنسل ميشود!!چون راويان همين احاديث كه به تحريف قرآن قائل هستند همان راويان احاديث امامت هستند...كمي بيشتر در كتب خود بينديشيد

بعد ازوفات رسول الله صلی الله علیه واله وجود نازنین حضرت علی (ع) بنا به دستوری که پیامبر به ایشان داده بودند مشغول جمع اوری قران با تاویلات و تفسیرها و شان نزول های آن شدند و به عنوان ودایع امامت در بین ائمه دست به دست میرسید تا اینکه الان در محضر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می باشد بنا براین خصوصیت این قران وجود تفاسیر و شان نزول های آن است وگرنه شیعه معتقد به تحریف قران به معنای حذف یا اضافه آیات نیست
آيا مصحف علي ابن ابيطالب، كه اكنون به اعتقاد شيعه در دست مهدي (امام دوازدهم آنها ) مي‎باشد؛ با قرآن موجود از جهت محتوا و مقدار آيات و سور فرق دارد؟
جواب اجمالي:

اصل وجود مصحف امام علي ـ عليه السّلام ـ در روايات شيعه و سني آمده و علماي فريقين آنرا قبول دارند. طبق روايات منقول، آن مصحف بعد از امام علي ـ عليه السّلام ـ در دست ائمه اطهار (عليهم السلام) يكي پس از ديگري قرار داشته و اكنون در دست امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) مي‎باشد، و از نظر مقدار آيات چيزي زياده و كم ندارد و تنها فرقش با قرآن موجود در دو چيز است: يكي اينكه طبق ترتيب نزول نوشته شده است. دوم: اينكه در حاشيه آن به صورت متمايز، حضرت علي ـ عليه السّلام ـ مطالبي در مورد تفسير، شأن نزولها، سبب نزولها، زمان و مكان نزول و ... نوشته اند.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[=kalla;6153478][QUOTE
برادر عزيز بايد بگويم كه تنها مساله اي كه در آن احاديث كتب تشيع به تواتر رسيده است مساله تحريف قرآن است..چنانچه در كتب خود كمي مطالعه كنيد حدود 2000 حديث مبني بر تحريف قرآن وجود دارد..وادعا شده كه |آياتي از قرآن حذف و يا مطالب مربوط به امامت و شان اهل بيت حذف شده و يا اينكه قرآن واقعي در دست امام زمان است وجود دارد..چنانچه راويان اين احاديث را دروغ گو بناميد مساله امامت نيز كنسل ميشود!!چون راويان همين احاديث كه به تحريف قرآن قائل هستند همان راويان احاديث امامت هستند...كمي بيشتر در كتب خود بينديشيد[/QUOTE]

بهتره تعصب شما جلوی مسلمان بودنتون رو نگیره دوست گرام.ما هر دو به عدم تحریف این قرآن اتفاق نظر داریم و تا الان چنین چیزی رو از هیچ سنی ای نشنیده بودم.به نظر من شما دنبال گیر دادن و بهتان زدن به شیعیان هستید و این فقط باعث میشه وقتتون هدر بره چون در لحظه مرگ که خیلی از ندیده ها دیده میشه متوجه اشتباهت خواهی شد البته اگر به مرگ و زندگی بعد اون اعتقاد داشته باشی و بر عدم وجودش از کتب شیعیان دلیل نیاری!!!!!!!!!!!!!!!

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اینم زیاد جوش نزن چون درسته مگه باز ترجمه من درآوردی جدیدی از نسیان داشته باشید

• هيچ آيه ای را منسوخ يا ترک نمی کنيم مگر آنکه بهتر از آن يا همانند، آن را می آوريم آيا نمی دانی که خدا بر هر کاری تواناست ?

• ترجمه فولادوند
    هر حكمى را نسخ كنيم، يا آن را به [دست‏] فراموشى بسپاريم، بهتر از آن، يا مانندش را مى‏آوريم مگر ندانستى كه خدا بر هر كارى تواناست؟

• ترجمه مجتبوی
    هر آيتى را كه نسخ كنيم- حكم آن را برداريم- يا از يادها ببريم- يا بازپس داريم-، بهتر از آن يا مانند آن را مى‏آوريم آيا نمى‏دانى كه خدا بر همه چيز تواناست؟

• ترجمه مشکینی
    هر نشانه‏اى را كه زايل كنيم يا از خاطرها ببريم بهتر از آن يا مثل آن را مى‏آوريم (هر آيه قرآن، يا حكم كلى، يا وجود حجت، يا علائم ديگر را برداريم جايگزين آن را مى‏آوريم)، آيا ندانسته‏اى كه خدا بر هر چيزى تواناست؟

• ترجمه بهرام پور
    هر حكمى را نسخ يا متروك كنيم، بهتر از آن يا مانند آن را مى‏آوريم. مگر نمى‏دانى كه خدا بر هر كارى تواناست

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=18395&ltr=10&ltr2=1&AyeID=113

شما کامل این منبعی که گذاشتین رو مطالعه میکردین و بعد میذاشتین،همین تفاسیر تمام حرفای تو رو رد میکنه.
بخونش برادر،چشاتو رو بعضی چیزا نبند،خدارو خوش نمیاد ملت رو بذاری سرکار

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شما خوندی و به این نتیجه رسیدی که خدا یا پیامبر وجود نداره یا حق نیست؟ اگه به اندازه‌ِ کافی در کتاب‌های تاریخی و غیرشیعی مطالعه کردی و به این نتیجه رسیدی و مطمئنی که درست فکر می‌کنی، می‌تونی به یکی دیگه ثابت کنی یا یه کتاب بنویسی که خدا وجود نداره؟ نه اگه هنوز اول راهی و داری تحقیق می‌کنی، نباید بدترین حالت رو برای خودمون در نظر بگیریم؟ یعنی وقتی اولش فکر می‌کنیم که خدا وجود نداره و می‌خوایم این رو ثابت کنیم، تا قبل از رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه، باید عکس تفکر خودمون فکر کنیم نه اینکه از وسط راه جار بزنیم خدا وجود نداره (یا وجود داره) و وقتی با دو نفر باسوادتر از خودمون بحث کردیم همون مرحله‌ی صفر نسخمون پیچیده بشه.
خود راسل هیچ وقت نتونست بگه خدا وجود نداره (و به کسی ثابت کنه) فقط راه‌های اثبات خدا رو قبول نداشت بنابراین گفت من ادعا نمی‌کنم خدا وجود داره یا وجود نداره فقط می‌گم برای من ثابت نشد (و در نتیجه چوب جنگ با خدا برنداشت). ولی اینجا هر کس مثل اکبر گنجی دو تا کتاب خونده یا نخونده علامه‌ی دهر می‌شه و به جز خودش کسی رو قبول نداره. عکس مطلب برای گروه دیگه هم صادقه.
من خودم اول‌ها در مورد پیامبران شک داشتم ولی یه روزی با یه نفر در این مورد بحث کردم که اعتقاد داشت. نه تنها به سوال های من جواب داد و ایراد هم گرفت، یه سری سوال ها هم خودش طرح کرد و جواب داد و من دیدم ایشون فعلاً از من بیشتر راه طی کرده و اعتقاد داره پس فعلاً دلیلی به بی اعتقادی ندارم.

دوستان گلم،مدیریت فرمودند که اینجا فقط راجع به موضوع تاپیک بحث بشه و اصلا نمیخواد درباره قبل از قرآن صحبتی به میون بیاد.
اوایل طرح سوال تاپیک ،کامل و مفصل تمام این موارد صحبت شد که به دلیل عذم سنخیت با موضوع تاپیک حذف شد،برای طرح موضوع خدا،من هستم خدمتتون،بیاین خصوصی باهم صحبت کنیم.
اگر عمری باقی باشه،تاپیک اثبات خدا(اعوذو بالله)رو هم میزنم

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان و عزيزانم

[/QUOT

شما همیشه با کلی گویی سعی دارین که مطالب رو کاملا رد کنین،من دارم یه تاپیکی طراحی میکنم از صحبت های متناقض شما و جناب شاداخ،یه دعوت کلی میزنم برای همه تا بیان قضاوت کنن.

شما میگید 2000 من میگم هیچی،شما میدونین حدیث یعنی چی؟از چه کسانی نقل شده؟شما اصلا معنی حرفاتو نمیدونی.

قرآنی که درد ست امام زمان است،همان قرآنی است که الان در اختیار ماست،من گفتم حضرتعالی چند روز پیدات نبود،بعد اومدی و باز همین حرفارو زدی.بیا برو اینو دوباره بخون#89

اسنادی که الان در اختیار امام زمان(ع)است.
قرآن امیرالمؤنین چیست؟
همین قرآنی که ما دارین ،تنها شأن نزول - ترتیب و سببب آیه هم در آن ذکر شده تا وقتی مهدی موعود بیاید،تفاسیر نادرست قرآن را بوسیله آن رد کند.

مصحف حضرت زهرا (س)چیست ؟
همین قرآن است که آینده در آن پیش گویی شده - این هم سندی است برای اثبات حقانیت و شناختن مهدی موعود.

شادیاخ

عضو جدید
شما کامل این منبعی که گذاشتین رو مطالعه میکردین و بعد میذاشتین،همین تفاسیر تمام حرفای تو رو رد میکنه.
بخونش برادر،چشاتو رو بعضی چیزا نبند،خدارو خوش نمیاد ملت رو بذاری سرکار

غیر عقلانی ترین نظریات هم در طول تاریخ توسط نظریه پردازان تفسیر و توجیه شدن چه برسه به قرآن ، به قول معروف آنچه عیان است چه حاجت به بیان است

smn_ash

عضو جدید
خیلی وقتها نظریه پردازان بعد از مدت ها متوجه میشوند که تفسیرهایی که کرده اند اشتباه بوده. بسیاری از مفسران قران هم اعتراف به این کرده اند که تفسیر قران بسیار پیچیده میباشد و ممکن است تفاسیری که شده اشتباهی در انها باشد.

برای مثال منظور از حروف مقطعه در قران چیست ؟
هر کسی برای خودش چیزی گفته و هیچ کس به قطعیت نمیگوید که تفسیر من درست هست.

آخرین ویرایش:

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
غیر عقلانی ترین نظریات هم در طول تاریخ توسط نظریه پردازان تفسیر و توجیه شدن چه برسه به قرآن ، به قول معروف آنچه عیان است چه حاجت به بیان است

چیی؟توجیح شدن؟:surprised:قرآن توجیح شده؟
شما به اون درجه از علم رسیدی که قرآن رو واسه نیاز های روزمره،مث نماز و روزه و .... تفسیر کنی؟

پسر تو چرا فکر نکرده حرف میزنی؟

بالا