@@@@@آقایون محترم............شما بگید واقعا اینطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟@@@@@@

sahara2

کاربر فعال
سلام به همه

ببخشید که اینطوری سوال میکنم اما واقعا برام سواله................

چون من یک خواستگاری داشتم که میگفت مانتوی رنگی ............روسری رنگی و ................ باعث تحریک آقایون میشه............ مثلا میگفت مانتوی سفید خیلی تو چشمه و...............

حالا واقعا میخوام بدونم اینطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی یک دختری که حجابش را رعایت کنه اما چادری نباشه.............

ولی از رنگهای شاد و قشنگ برای روسری و.......... استفاده کنه.....تحریک کننده ست؟؟؟

اگر اینطوریه خواهشا دلیلش را هم بگید..................... و البته دقت کنید که این موضوع را در مورد یک خانم محجبه میپرسم....

مرسی:gol::gol::gol:

من نفهميدم يعني ايشون ميخواستن نوع پوششتون رو عوض كنن؟

به نظر من كه آدما رو بايد همونجوري كه هستن قبول كرد، نبايد سعي كرد كه عوض بشن.

چون اينجوري يه آدم مصنوعي به حساب ميان كه بخاطر ترس و يا چيزاي ديگه عملي رو انجام ميدن!!!

Master.

عضو جدید
دوست عزیز کسی منکر رنگهای بازتر نیست ولی قرار هم نیست قصه بافی کنید
چادر حضرت زهرا(س) چه رنگی بود؟؟؟
شما دوران حضرت زهرا تشریف داشتید گویا بله ؟
شما بجای اینکه ندونسته حرفی رو بزنید و فتوا بدید و بشید نماینده تام الختیار اسلام و سخنگوی اون برید تحقیق کنید و تاریخ رو بخونید و بعد از اینکه نتایج تحقیقاتتون رو مستدل به دوستان گفتید اونها رو بحال خودشون رها کنید و نظر اونها رو محترم بشمرید و فکر نکنید تنها شما دارای قوه استدلال درست و کامل هستید و مابقی یا از کفار اند یا معاندان و یا بی اطلاع هایی که خودشون عرضه تشخیص دادن خوب و بد رو ندارن .!

Master.

عضو جدید
من نفهميدم يعني ايشون ميخواستن نوع پوششتون رو عوض كنن؟

به نظر من كه آدما رو بايد همونجوري كه هستن قبول كرد، نبايد سعي كرد كه عوض بشن.

چون اينجوري يه آدم مصنوعي به حساب ميان كه بخاطر ترس و يا چيزاي ديگه عملي رو انجام ميدن!!!
و صد البته بعد از مدتی دیگه نمیتونن طاقت بیارن و برمیگردن به اصل خود و اینجا تضادها خودشو نشون میده .
کلا هر کسی باید با یکی مثل خودش بپره که تضادها و اختلافات فرهنگی مایه عذاب یکی نشه و یا یکی بخاطر اونیکی از همه چیزش نزنه!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
شما بجای اینکه ندونسته حرفی رو بزنید و فتوا بدید و بشید نماینده تام الختیار اسلام و سخنگوی اون برید تحقیق کنید و تاریخ رو بخونید و بعد از اینکه نتایج تحقیقاتتون رو مستدل به دوستان گفتید اونها رو بحال خودشون رها کنید و نظر اونها رو محترم بشمرید و فکر نکنید تنها شما دارای قوه استدلال درست و کامل هستید و مابقی یا از کفار اند یا معاندان و یا بی اطلاع هایی که خودشون عرضه تشخیص دادن خوب و بد رو ندارن .!
سلام!
یکم آرومتر مومن!!!
کی حرف از کفر و معاند و قوه استدلال و غیره زد؟وقتی از تاریخ حرفی زده میشه باید مستند باشه نه بر اساس علایق!
پوشش حضرت خمار و جلباب بوده که در تاریخ هم اومده رنگ اون مشکی بوده حالا اگه بازهم راضی نیستید تا منابعش رو هم بیارم
رنگ مشکی شاید یه نوع بازدارندگی داشته باشه البته وقتی عرف بر رنگ دیگری هم بشه شاید اون رنگ هم این حالتو پیدا کنه مثلا فکر کنم در ورزنه چادر همه خانومها سفید رنگه!
تو اسلام شاید خیلی روی رنگ حجاب اصراری نباشه گرچه رنگهای جیغ ذاتا عقلی به نظر نمیرسند مهم اون معیارهای پوشیدگی هست

Master.

عضو جدید
سلام!
یکم آرومتر مومن!!!
کی حرف از کفر و معاند و قوه استدلال و غیره زد؟وقتی از تاریخ حرفی زده میشه باید مستند باشه نه بر اساس علایق!
پوشش حضرت خمار و جلباب بوده که در تاریخ هم اومده رنگ اون مشکی بوده حالا اگه بازهم راضی نیستید تا منابعش رو هم بیارم
رنگ مشکی شاید یه نوع بازدارندگی داشته باشه البته وقتی عرف بر رنگ دیگری هم بشه شاید اون رنگ هم این حالتو پیدا کنه مثلا فکر کنم در ورزنه چادر همه خانومها سفید رنگه!
تو اسلام شاید خیلی روی رنگ حجاب اصراری نباشه گرچه رنگهای جیغ ذاتا عقلی به نظر نمیرسند مهم اون معیارهای پوشیدگی هست
بوجود اوردن محدودیتی که قبلا در دین نبوده و همینطور اجبار به تبعیت از فرهنگ و یا شیوه زندگی 1400 سال پیش که ربطی هم به دین نداره باعث ایجاد خیلی از مشکلات شده .
اسلام دین تناسب بوده و هست منتها از اون اسلام چیش الان باقی مونده خدا میدونه !

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بوجود اوردن محدودیتی که قبلا در دین نبوده و همینطور اجبار به تبعیت از فرهنگ و یا شیوه زندگی 1400 سال پیش که ربطی هم به دین نداره باعث ایجاد خیلی از مشکلات شده .
اسلام دین تناسب بوده و هست منتها از اون اسلام چیش الان باقی مونده خدا میدونه !
اگه منظورتون تو رنگه شاید درست باشه ولی فکر نکنم اینقدر دیگه باعث مشکل بوده باشه!
چیش باقی مونده؟؟؟اسلام همه چیزش الان هم وجود داره شاید بهتر اینه بگیم عمل کننده به اون خیلی خیلی کمه!!!

hossein khorshid

عضو جدید
سلام به همه

ببخشید که اینطوری سوال میکنم اما واقعا برام سواله................

چون من یک خواستگاری داشتم که میگفت مانتوی رنگی ............روسری رنگی و ................ باعث تحریک آقایون میشه............ مثلا میگفت مانتوی سفید خیلی تو چشمه و...............

حالا واقعا میخوام بدونم اینطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی یک دختری که حجابش را رعایت کنه اما چادری نباشه.............

ولی از رنگهای شاد و قشنگ برای روسری و.......... استفاده کنه.....تحریک کننده ست؟؟؟

اگر اینطوریه خواهشا دلیلش را هم بگید..................... و البته دقت کنید که این موضوع را در مورد یک خانم محجبه میپرسم....

مرسی:gol::gol::gol:

به جنبه ی فرد بستگی داره ولی در اکثر موارد نادرسته سعی کن با کسی ازدواج کنی که از نظر فرهنگی با هم تفاهم داشته باشین وگرنه ........

آخرین ویرایش:

G1-Asal_lrrtm1

عضو جدید

ببخشید یعنی همه باید مطعلق با1400سال پیش باشن تا بتونند به یقین برسن؟؟؟؟اگه اینجوری بود که ازسنتها و اعتقادها چیزی نمیموند...اگه موضوع رنگ چادر خوب حتما منبع مطمئنی بوده دیگه مثل خیلی چیزهای دیگه

ad_kh66

عضو جدید
من خودم رنگ شاد دوس دارم. می پوشم. هرکیم مشکل داره نگاه نکنه. اصلا چه معنی داره. سرشو بندازه پایین بره. قرار نیس واسته زول بزنه که...