آشنايي مختصر با دانشگاه پيام نور

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
آشنايي با دانشگاه پيام نور:

دانشگاه پيام نور يكي از دانشگاههاي دولتي است كه نظام آموزشي آن مبتني بر آموزش باز مي باشد حركت اين دانشگاه در جهت پاسخگويي به تقاضاي فزاينده و منبعث شونده از آهنگ رشد جمعيت است و ضمن جلوگيري از هدر رفتن وقت و‌توان بالقوه افراد علاقمند به آموزش عالي ، آنها را در مسيري سازنده، هدايت مي نمايد و نحوه پذيرش دانشگاه به 2 طريق مي باشد:

1) كنكور سراسري
2) دوره هاي فراگير ( بدون كنكور)

آيا مدرك دانشگاه پيام نور معتبر است؟

در حال حاضر دانشگاه پيام نور هنوز نزد بسياري از مردم ايران شناخته شده نيست . در حالي كه اگر تعداد كثير داوطلبان كنكور ( دولتي يا آزاد ) از اعتبار و جايگاه اين دانشگاه اطلاع داشتند ، به طور حتم ترجيح مي دادند در دانشگاه پيام نور تحصيل نمايند.

تحصيل و كسب علم در دانشگاه پيام نور كه مبتني بر نظام آموزشي از راه دور است ،‌در حال حاضر پرطرفدارترين سيستم نظام آموزشي كشور هاي جهان است. اگر از اعتبار مدارك دانشگاه پيام نور اطلاع نداريد ، لازم است بدانيد كه مدارك دانشگاه پيام نور مدارك دانشگاههاي سراسري - دولتي توسط يك مرجع يعني وزارت علوم ،‌تحقيقات و فناوري صادر مي گردد. پس ‌مدارك دانشگاه پيام نور مسلماً‌ جزو معتبرترين مدارك سيستم آموزشي عالي كشور ايران مي باشد و اين اعتبار در نوع پذيرش دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه پيام نور در ساير دانشگاهها و مراجع آموزشي كشور هاي جهان كاملاً مشخص و مايه افتخار آفريني ما ايرانيان است.

مرتبه علمي دانشگاه پيام نور در مقابل ساير دانشگاههاي كشور چگونه است؟

تحصيل در دانشگاه پيام نور مبتني بر نظام آموزش باز و از راه دور است كه براي اولين بار در كشور هايي مانند استراليا و برخي كشورهاي اروپايي ابداع گرديد. دانشگاه پيام نور ، جزء شش دانشگاه كارآمد و با كيفيت در كشور طبقه بندي شده است، ‌با توجه به افزايش روز افزون داوطلبان ورود به دانشگاه ، فضاي رقابتي شديد حاكم بر كنكور ، ظرفيت محدود پذيرش دانشجو و نياز مبرم جامعه به دانش آموختگان ،‌براي اولين بار ،‌طرح پذيرش دانشجو بدون كنكور را بر اساس روشهاي نوين آموزش از راه دور پايه ريزي نمود . در اين سيستم داوطلبان با توجه به علاقه خود ،‌مي توانند هر رشته اي از رشته هاي معرفي شده را انتخاب نموده و در صورت دارا بودن شرايط ورود به دوره هاي فراگير در موعد مقرر در اين دوره ها ثبت نام نمايند و بدين ترتيب مي توانند با صرف مدت زماني كوتاه و با حداقل هزينه ، بدون گذر از مرحله نه چندان سهل كنكور ،‌پس از گذراندن دوره دانشپذيري و احراز شرايط پذيرش ، وارد دانشگاه شده ودر مقاطع بالاتر دانشگاههاي معتبر داخل و خارج از كشور ، ادامه تحصيل دهند. اين دانشگاه در سال 1368 تأسيس گرديده و در سال 1372 سيستم فراگير خود را در مقطع كارشناسي فعال كرد، ضمناً در سال 79-1378 اقدام به جذب دانشجوي كارشناسي ارشد و در پي آن Ph.D در دوره هاي فراگير نموده است.

دانشپذير و دانشجو به چه اشخاصي اطلاق مي گردند؟

دانشپذير به شخصي اطلاق مي گردد كه در دوره هاي بدون كنكور فراگير پيام نور ثبت نام كرده و در حال تحصيل ترم اول دانشگاه مي باشد و دانشجو فردي است كه از طريق آزمون سراسري يا موفقيت دردوره هاي فراگير در دانشگاه پيام نور پذيرفته شده است.

آيا امكان ادامه تحصيل همزمان در دانشگاه پيام نور با ساير دانشگاههاي كشور وجود دارد؟

بله – دانشجويان فراگير پيام نور مي توانند به صورت همزمان در هر يك از دانشگاههاي سراسري و يا آزاد ادامه تحصيل دهند.

آيا دانشجويان دانشگاه پيام نور از معافيت تحصيلي برخوردارند؟

بله ، پس از ترم دانشپذيري براي تمامي دانشجويان ترم دوم از طرف دانشگاه پيام نور معافيت تحصيلي صادر مي گردد.

server

عضو جدید
من یه دانشجوی پیام نور هستم و بهتون پیشنهاد میکنم هیچ وقت دانشگاه پیام نور رو انتخاب نکنین به چند علت
1-مدرک دانشگاه پیام نور با اینکه در ایران معتبر است ولی در بسیاری از استخدام ها معتبر نیست
2- در هیچ یک از کشورهای جهان مدرک این دانشگاه پذیرفته نیست
3- محیط این دانشگاه خوب نبوده و عملکرد کادر دانشگاه و حراست آن ضعیف می باشد.
4- کادر دانشگاه برخورد مناسبی با دانشجویان ندارند.
5- برنامه دانشگاه به هیچ عنوان مشخص نیست
6- دانشگاه بیشتر محیط امنیتی داشته و به دانشجویان بعنوان مجرم نگاه می شود.
....

توصیه می شود این دانشگاه را انتخاب نکنید و عمر خود را تلف نکنید

kazem2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه دانشجوی پیام نور هستم و بهتون پیشنهاد میکنم هیچ وقت دانشگاه پیام نور رو انتخاب نکنین به چند علت
1-مدرک دانشگاه پیام نور با اینکه در ایران معتبر است ولی در بسیاری از استخدام ها معتبر نیست
2- در هیچ یک از کشورهای جهان مدرک این دانشگاه پذیرفته نیست
3- محیط این دانشگاه خوب نبوده و عملکرد کادر دانشگاه و حراست آن ضعیف می باشد.
4- کادر دانشگاه برخورد مناسبی با دانشجویان ندارند.
5- برنامه دانشگاه به هیچ عنوان مشخص نیست
6- دانشگاه بیشتر محیط امنیتی داشته و به دانشجویان بعنوان مجرم نگاه می شود.
....

توصیه می شود این دانشگاه را انتخاب نکنید و عمر خود را تلف نکنید

منم دانشجوی پیام نورم
و واقعا بی انصافیه که اینجوری در موردش صحبت بشه
درسته میزان کلاس ها کمتره اما اساتید خوبی داریم
حالا شاید مرکزی که شما توش درس میخونید اینجوری باشه ولی اینجا اینجوری نیست
من الان برنامه کلاسیم رو تو سایت زده و با اینکه دیروز انتخاب واحد کردم الان می دونم چه روز ها و ساعت هایی کلاس دارم
مدرک این دانشگاه هم مث سایر دانشگاه های دیگه مورد تایید وزارت علوم هستش
و در همه استخدام ها مورد تایید است (مگه اینکه شرایط خاصی برای استخدام باشه)
و اون کشور هایی که مدرک سایر دانشگاه های ایران رو قبول دارن این مدرک رو هم تایید می کنن
یعنی به صورت کلی مدرکی که وزارت علوم ایران تایید کنه اونا هم تایید میکنن
مگه اینکه کشوری کلا وزارت علوم ایران رو قبول نداشته باشه
و کاملا مخالفم با اینکه می گید با دانشجو به عنوان مجرم برخورد میشه

mirzadeh1390

عضو جدید
من دانشجوی ارشد پیام نور تهران هستم. و با نظر server کاملا موافقم.کارکنان دانشگاه پیام نور بسیار بد برخورد می کنند با داننشجویان.سطح علمی دانشگاه بسیار پایین است حتی نسبت به دانشگاه آزاد. سطح علمی دانشجو ها هم همچنین پایین است.

*ستاره آسمان*

عضو جدید
در جواب server بگم که به غیر از مورد سوم شما بقیه مورد هایی که گفتید می تونم بگم کاملا اشتباه است این انصاف نیست که اینطور در مورد پیام نور صحبت کنید البته شاید مورد سوم در مرکز شما حقیقت داشته باشد ولی در همه مراکز اینطوری نیست.در ضمن کی گفته مدرک پیام نور در خارج از کشور معتبر نیست من کسی رو میشنایم که در آلمان با کارشناسی پیام نور دارد ادامه تحصیل میدهد

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
هر کدوم از پیام نوریها دانشگاه سراسری رو می آوردند پیام نور نمی رفتند ، واقعیته قبول کنید

*ستاره آسمان*

عضو جدید
البته اگر دانشگاه دولتی خوبی بود میرفتیم درست میگویید شما ولی نه هر دولتی خیلی از پیام نور ها مخصوصا مراکز استان از دولتی های شهرهای دور افتاده وکم امکانتات هم امکانات بیشتری دارند وهم استادای خوبی
هر کدوم از پیام نوریها دانشگاه سراسری رو می آوردند پیام نور نمی رفتند ، واقعیته قبول کنید

آخرین ویرایش:

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
بسی اشتباه می باشد آبجی :razz:.

منبع ؟ اثبات؟ حرف الکی رد میشه !

من داداشتم نیستم آبجی :w02:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
قبول دارم خیلی از دانشگاههای دولتی هستن که داغونن ولی خوب مدرکشون سراسریه واسه استخدامی بهتر از پیام نورن

*avast*

اخراجی موقت

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
قبول دارم خیلی از دانشگاههای دولتی هستن که داغونن ولی خوب مدرکشون سراسریه واسه استخدامی بهتر از پیام نورن
من مثال نقض هستم آبجی:w02:
اکثر کسانی که کارمند و کارگرهستن وقت دولتی ندارن میرن پیام نور.
اثبات به روش برهان خلف

*ستاره آسمان*

عضو جدید

اگر کلا واسه استخدام بخواهید بحث کنید بهتون میگم که اصلا کجا درس بخونید مهم نیست بلکه سواد وکار بلد بودن ملاک است .شما صنعتی شریف درس بخون ولی اندازه یه دانشجوی خوب پیام نور نه سواد ونه کار بلد نباشی مدرکت دو ریال هم ارزش ندارد.

بالا