آزاد تهران یا سال بعد؟!

Javad_ht

عضو جدید
سلام
راستش سر 2 راهی(شایدم 3 راهی!) موندم!
من سراسری جای خوبی قبول نمیشدم و برای همین فقط چند تا دانشگاه تاپ که احتمال قبولیم کم بود زدم و در آخر قبول نشدم!
ولی آزاد مکانیک سیالات تهران مرکزی قبول شدم!
به نظر شما من چی کار کنم؟!
در ضمن اگه بمونم سال بعد و درس بخونم حتما شریف رو قبولم!
ولی مشکلم اینه درس نمیخونم!
امسال از 3 ماه مونده بود به کنکور درس نخوندم!(البته قبلش هم نمیخوندم :دی)
مشکلم هم توی کنکور امسال دروس عمومی بود که به جز زبان بقیه رو 20 و زیر 20 زدم!
اصلا نمیتونم طرف این درسا برم!
حالا به نظرتون من کلا نرم و بمونم سال بعد!
یا برم آزاد و سال بعد باز کنکور بدم!
یا برم آزاد و کلا بی خیال کنکور بشم!
این رو هم بگم خیلی مشکل مالی نداریم خدا رو شکر!
ولی مشکلم با آزاد اطرافیانم هستن!
دوس ندارم بگم میرم آزاد!
چون همه یه حساب دیگه روی من باز کرده بودن!:surprised:
-------------
بعد 3 تا سوال دیگه هم داشتم!
1-اگه برم آزاد امکان تغییر گرایش و یا دانشگاه هست؟!
من سیالات مرکز ام!
میشه برم جامدات علوم تحقیقات؟!
2-اگه سال بعد کنکور بدم و نتیجه بگیرم برای انصراف از آزاد مشکلی نیست؟!
مثلا من اگه کپی دیپلمم رو بدم و در نتیجه 500 هزار تومن وثیقه بزارم و سال بعد انصراف بدم 500 تومن رو پس میدن دیگه؟
3-این تخفیفی که به دانشجو های برتر میدن چه قدره؟!
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید!

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
من سراسری جای خوبی قبول نمیشدم و برای همین فقط چند تا دانشگاه تاپ که احتمال قبولیم کم بود زدم و در آخر قبول نشدم!
دوس ندارم بگم میرم آزاد!
-------------
من سیالات مرکز ام!
مثلا من اگه کپی دیپلمم رو بدم و در نتیجه 500 هزار تومن وثیقه بزارم و سال بعد انصراف بدم 500 تومن رو پس میدن دیگه؟

هر چند احتمال داره شما بمونید و بخونید و حتی نفر اول هم بشد ولی یه درصدی هم احتمال هست که بمونید و سال بعد هم همین وضعیت پیش بیاد شما میتونید فقط درمورد خودتون صریح حرف بزنید البته اونم تا حدی! پس اگر ها را کنار بگذارید .اگر میخوندم ، اگر دوباره بخونم ....
این اگرها زمانی ارزش داره که همون قدر که اگر میگید اراده هم داشته باشید اگر اینطوره بخونید.
هر چند ریسکه.
اینکه عمومی را ضعیف هستید زیاد مهم نیست اگر از نحوه ی گزینش رشته اطلاعاتی داشته باشین می فهمید ادبیات 100 درصد وقتی ریاضی و فیزیک 10 درصد کارساز نیست!
سیالات رشته ی خوب و جالبیه. چقدر مکانیک را می شناسید ؟ اصلا در موردش تحقیق کردید یا اونم واسه خاطر حرف اطرافیان تون زدید؟ خوب چی از مکانیک می دونید که می خواهید نرفته تغییر گرایش بدید؟
نه به این راحتی ها انتقالی نمیدن.
دانشگاه آزاد اونقد ها هم که شما و اطرافیانتون میگید بد و جیز ! نیست! آزاد تهران از خیلی روزانه های شهرستان ها سر تره.
مشکل مالی ندارید برید آزاد. اولا هم تهرانه هم مکانیکه.
در ضمن شما اگر به خاطر اطرافیانتون درس می خونید ، تصمیم می گیرید نه در این مرحله بلکه در هیچ مرحله از زندگی تون موفق نمی شید.

Javad_ht

عضو جدید
هر چند احتمال داره شما بمونید و بخونید و حتی نفر اول هم بشد ولی یه درصدی هم احتمال هست که بمونید و سال بعد هم همین وضعیت پیش بیاد شما میتونید فقط درمورد خودتون صریح حرف بزنید البته اونم تا حدی! پس اگر ها را کنار بگذارید .اگر میخوندم ، اگر دوباره بخونم ....
این اگرها زمانی ارزش داره که همون قدر که اگر میگید اراده هم داشته باشید اگر اینطوره بخونید.
هر چند ریسکه.
اینکه عمومی را ضعیف هستید زیاد مهم نیست اگر از نحوه ی گزینش رشته اطلاعاتی داشته باشین می فهمید ادبیات 100 درصد وقتی ریاضی و فیزیک 10 درصد کارساز نیست!
سیالات رشته ی خوب و جالبیه. چقدر مکانیک را می شناسید ؟ اصلا در موردش تحقیق کردید یا اونم واسه خاطر حرف اطرافیان تون زدید؟ خوب چی از مکانیک می دونید که می خواهید نرفته تغییر گرایش بدید؟
نه به این راحتی ها انتقالی نمیدن.
دانشگاه آزاد اونقد ها هم که شما و اطرافیانتون میگید بد و جیز ! نیست! آزاد تهران از خیلی روزانه های شهرستان ها سر تره.
مشکل مالی ندارید برید آزاد. اولا هم تهرانه هم مکانیکه.
در ضمن شما اگر به خاطر اطرافیانتون درس می خونید ، تصمیم می گیرید نه در این مرحله بلکه در هیچ مرحله از زندگی تون موفق نمی شید.
خوب منم برای همین اومدم پرسیدم!
میخواستم بدونم آزاد اونقدر خوب هست که من ریسک نکنم!
درباره رشته که همه بهم میگن چرا مکانیک!؟:surprised:
این همه رشته!
ولی به هر حال توی تحقیقاتی که من پیرامون رشته ها کردم از گرایش جامدات مکانیک از همه بیشتر خوشم اومد!
ممنونم بابت جواب شما!هر چند یکمی تند بود!:D
ولی اگه کسی میتونه 3 تا سوالی رو هم که پرسیدم جواب بده ممنونش میشم!

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم همين دانشگاه ازاد رو برين...اطرافيان هم تا يه مدت واسشون عادي ميشه...
من خيلي از دوستام رو ديدم كه نشستن سال بعد رو با يه ضرب خوندن ولي جاي خوبي اصلا قبول نشدن و رفتن آزاد..شما كه هم رشتتون خوبه و هم شهرتون...تازه وقتي ميگين با چندتا از درسهاي عمومي هم خوب نيستين..همين رو برين به نظرم بهتره..

neda.n

عضو جدید
سلام
دوس ندارم بگم میرم آزاد!
-------------
من سیالات مرکز ام!
به نظر من اصلا نمون چون سال به سال بدتر میشه.ریسکه موندن.من خودم موندم اما درواقع از پارسال زیاد تغییری نکرد با اینکه به شدت درس میخوندم.به این سنجشیا اعتمادی نیست.

rosvayejanan

عضو جدید
کاربر ممتاز
انقدر سوسول بازی در نیار اسم دانشگاه دیگه چه صیغه ایه که تازه ارشد آزاد کیفیتش خوبه
والا ما که سراسری بودیم چه گلی به سرمون زدن یک مشت گاگول هر چی هستی و می شی خودتی و خودت
همین تهران مرکز و برو حالشو ببر تهران هم که هستی استاداشم خوبن
عین بچه های 17 ساله می خوای بشینی برا کنکور درسسسسسسسسسس بخونی :(

hunny

عضو جدید
سلام
دوس ندارم بگم میرم آزاد!
-------------
من سیالات مرکز ام!

به نظر من برو همین آزاد جای خوبی هم قبول شدین آزاد هم این جوری نیست که فکر کنید راحته به نظر من سخت گیریشون از دولتی بیشتره اونم بیشتر به این دلیل که بیشتر پول بگیرن بیشتر مشروطی دارن البته نه همه دانشگاه آزادا. اگه بخواین میتونید هم درستون رو تو دانشگاه بخونید و دوباره آزاد و دولتی امتحان بدین بدون اینکه بخواین نامه ای از دانشگاه بگیرین برا امتجان دادن.فکر نکنم انتقالی بهتون بدن مگه اینکه یه پارتی درست حسابی داشته باشین! موفق باشید

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد....نه!البته من خودم صنایع تهران شمالم:w05:
...یک سال دیگه بشین بخون...یا این رو برو ترم بعد مرخصی بگیر واسه سراسری بخون...این بهترین کاره اگه واقعا عملیش کنی;)من خودم میخواستم این کارو کنم کهتنبلی مانع شد

Javad_ht

عضو جدید
واقعا از همتون ممنونم!
این دوست آخری هم که گفت 1 سال دیگه بخون اگه میخواستم بخونم امسال میخوندم! :دی
امروز هم با مشاورمون حرف زدم گفت تو درس بخون نیستی!:دی
همین امسال برو حالشو ببر!
فقط اگه کسی درباره تغییر گرایش میدونه بگه!
ممنون میشم!
پارتی هم دارم ولی علاقه ای به استفاده ندارم!
بابام که میگفت سراسری یه شهرستان بزن قبول شی بعد برات انتقالی میگیریم تهران!:surprised:

آخرین ویرایش:

mojtaba_81

عضو جدید
به نظر من اصلا دانشگاه نرو... اگرم میخوای بری آزاااااااااد دیگه نرو ... نمیگم سراسری چیز خاصیه و فلانه ... ولی خداییش این دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و علمی کاربردی ووووو گندشو دراوردن... آخه این چه وضعیه از هرجاشون یه دانشگاه دراوردن... همه هم مهندسی برق و مکانیک و اینا میدن ... یکی هم از یکی بی سوادتر ... سرشونم بالا میگیرن... آره من مهندسی فلانم... حالا اون بیچاره ای هم که رفته شریف مدرک گرفته مهندسه .... حرص آدم درمیاد آخه ... یه مهندس عمران میشناختم از یکی از همین 200،300 تا شعبه ی دانشگاه آزاد بود ... آقا خوشحال اومده، نیش باز ... آره دانشگاه خیلی کیف و حاله .. امتحان استاتیک داشتیم 5 تا سوال بود 2تاشو نوشتم، یکیشم نصفه، 19 شدم...
دانشگاه آزادیای عزیز نمیخوام خدایی نکرده توهینی کنم ولی واقعا دانشگاه رفتن و مهندس شدن تو این زمونه هیچی نمی خواد فقطططططط پول بده ...

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به نظر منم همين دانشگاه ازاد رو برين...اطرافيان هم تا يه مدت واسشون عادي ميشه...
من خيلي از دوستام رو ديدم كه نشستن سال بعد رو با يه ضرب خوندن ولي جاي خوبي اصلا قبول نشدن و رفتن آزاد..شما كه هم رشتتون خوبه و هم شهرتون...تازه وقتي ميگين با چندتا از درسهاي عمومي هم خوب نيستين..همين رو برين به نظرم بهتره..

نمیدونم ما کی میخوایم یاد بگیریم واسه خودمون زندگی می کنیم نه حرف مردم.
البته مردم هم اینقدر بیکار نیستن! حالا فرض کنیم یه دسته ای هم هستن که بیکارن و سرک میکشن به نظر تون این دسته ارزشش را دارن که راهمون را کج و معوج کنیم؟!
به هر حال صلاح خویش را خسروان دانند!

شما هم لطف کن هر تصمیمی گرفتی خبر بده ما هم بدونیم . امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرید
موفق باشید

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
به نظر من اصلا دانشگاه نرو... اگرم میخوای بری آزاااااااااد دیگه نرو ... نمیگم سراسری چیز خاصیه و فلانه ... ولی خداییش این دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و علمی کاربردی ووووو گندشو دراوردن... آخه این چه وضعیه از هرجاشون یه دانشگاه دراوردن... همه هم مهندسی برق و مکانیک و اینا میدن ... یکی هم از یکی بی سوادتر ... سرشونم بالا میگیرن... آره من مهندسی فلانم... حالا اون بیچاره ای هم که رفته شریف مدرک گرفته مهندسه .... حرص آدم درمیاد آخه ... یه مهندس عمران میشناختم از یکی از همین 200،300 تا شعبه ی دانشگاه آزاد بود ... آقا خوشحال اومده، نیش باز ... آره دانشگاه خیلی کیف و حاله .. امتحان استاتیک داشتیم 5 تا سوال بود 2تاشو نوشتم، یکیشم نصفه، 19 شدم...
دانشگاه آزادیای عزیز نمیخوام خدایی نکرده توهینی کنم ولی واقعا دانشگاه رفتن و مهندس شدن تو این زمونه هیچی نمی خواد فقطططططط پول بده ...

من خودم سراسری خوندم ولی فکر می کنم بیشتر به خود ئانشجو بستگی داره و نمیشه همه رو با یه چوب زد
البته تهران جنوب که از خیلی سراسری ها هم بهتره

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد انقدرها هم بد نیستهاااااااااااااااااااااااااااااااا:w00:
هرجور میلته..ولی اگه یه مدرک میخوای میتونی این مدرک رو بخری..نه؟؟3 ملیون ..1..3 ملیون..2..نبود؟
در مورد تغییر رشته در صورتی که پارتی داشته باشی همه کاری شدنیه;)

hunny

عضو جدید
هر دانشگاهی هم این طوری نیست چه دولتی چه آزاد
اگه دانشگاهی قبول بشی که خوبه برو چه آزاد چه دولتی البته یه رشته ی خوب.

hunny

عضو جدید
دانشگاه آزاد انقدرها هم بد نیستهاااااااااااااااااااااااااااااااا:w00:
هرجور میلته..ولی اگه یه مدرک میخوای میتونی این مدرک رو بخری..نه؟؟3 ملیون ..1..3 ملیون..2..نبود؟
در مورد تغییر رشته در صورتی که پارتی داشته باشی همه کاری شدنیه;)

این مدرکی که میگین کجا میدن اکه میدونید بگین تا به دوستم بگم بره اونجا تا دیگه واسه یه مدرک اینقدر نیاد دانشگاه!؟

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر دانشگاهی هم این طوری نیست چه دولتی چه آزاد
اگه دانشگاهی قبول بشی که خوبه برو چه آزاد چه دولتی البته یه رشته ی خوب.
این حرف واسه کسایی جواب میده که درس خون باشن..اون وقت دیگه فرق نمیکنه..خودش درس میخونه:cowboy: جواد آقای ما میگه من درس بخون نیستم:whistle:
فکر کنم من خیلی گیجت کنم..باور کن تا حالا 100 بار خواستم انصراف تحصیلی بدم با اینکه عاشق رشتم هستم:w09:از بس که این دانشگاه آزاد میچاپه از دانشجوها:w00:

hunny

عضو جدید
این حرف واسه کسایی جواب میده که درس خون باشن..اون وقت دیگه فرق نمیکنه..خودش درس میخونه:cowboy: جواد آقای ما میگه من درس بخون نیستم:whistle:
فکر کنم من خیلی گیجت کنم..باور کن تا حالا 100 بار خواستم انصراف تحصیلی بدم با اینکه عاشق رشتم هستم:w09:از بس که این دانشگاه آزاد میچاپه از دانشجوها:w00:

من جواب آقا جواد رو قبلا دادم این جوابه اون یکی بود که گفتن آزاد خوب نیست البته به جز اون قسمت که گفتم بره دانشگاه ! آزاده دیگه!!!

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا از شوخی بگذریم بذار یه نصیحتی بکنمت:w10:
سعی کن هرجا که هستی بهترین باشی..واسه بهترین تلاش کن..درس اگه میخونی بهترین باش..هیچ فرقی نمیکنن دانشگاه آزاد و سراسری واسه کسی که آماده خور نیست..من قبول دارم که دانشگاه آزاد امکاناتش خیلی کمه..ولی اگه بخوای میتونی از امکانات جاهای دیگه استفاده کنی..اصلا اگه تو خوب باشی میان دنبالت..با اینکه ایجا ایرانه ولی باز هم باسواد کاربلد رو همه جا میخوان
موفق باشی;)

سلام
دوس ندارم بگم میرم آزاد!
-------------
من سیالات مرکز ام!

راستش درس نخوندن فقط مشكل شما نيست مشكل تقريباً همه ماهاست.اگه مطمئن هستيد سال بعد شريف قبوليد؟! كه بشينيد بخونيد واسه سال بعد.ولي يه چيزي كه هست ما از يك ثانيه بعدمون هم خبري نداريم چه برسه يه سال بعد.هيچ تضميني نيست كه شرايط شما از امسال بهتر بشه اصلا شايد نتونستيد به دلايلي سرجلسه بريد.اما اگه رشته و دانشگاهيتون و دانشگاهتون ارضاءتون نميكنه و يه نقطه ضعف واسه شما محسوب ميشه اون قضيه اش كاملاً متفاوته.نذاريد شكستهاي كوچيك شمارو از هدفهاي بزرگتون دور كنن.موفق باشيد.:gol:

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مدرکی که میگین کجا میدن اکه میدونید بگین تا به دوستم بگم بره اونجا تا دیگه واسه یه مدرک اینقدر نیاد دانشگاه!؟
باور کن یکی از استادامون خیلی جدی بهمون گفت اگه واسه مدرک میاین دانشگاه خودتون رو خسته نکنین..من خودم آشنا میشناسم مدرک پزشکی جور میکنه 3ملیون:surprised: حالا اگه میخوای من سفارشت رو بکنم ها:D

mary83

عضو جدید
سلام
دوس ندارم بگم میرم آزاد!
-------------
من سیالات مرکز ام!

به یک م.ض.ع دقت نکردی یا شاید اینجا ننوشتی !! وضعیت از نظر سربازی چطوریه؟ اگه امسال نری سرباز هستی یا نه؟ اگه سرباز باشی و دانشگاه آزاد ثبت نام کنی برات معافیت تحصیلی صادر می شه و دیگه سال دیگه نمی تونی در خواست معافیت تحصیلی بدی و در صورت انصراف سرباز محس.ب می شی!! اما اگه امسال سرباز نیستی مشکلی نیست آزاد و ثبت نام کن خواستی سال دیگه کنکور بده ولی کسی که می ره دانشگاه دیگه حسش نیس که دوباره کنکور بده:D:D
http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1401265 ( لینک برای متن کامل خبر;):)) خلاصه حواست جمع باشه
مشمولاني كه ضمن قبولي در آزمونهاي سراسري در سال اعزام به خدمت يعني سالي كه در آن سال به سن 19 سالگي تمام مي‌رسند و قصد شروع به تحصيل در موسسات موزش عالي را دارند به شرط اخذ مدرك ديپلم حضوري در سال اعزام و يا سالهاي قبل، شروع به تحصيل از مهر ماه آنان بلامانع است، ضمنا اخذ پيش دانشگاهي براي اين افراد به صورت غير حضوري منعي نخواهد داشت. به عنوان مثال، تحصيل متولدين سال 1369 از مهرماه 88 با رعايت موارد فوق مجاز مي‌باشد.

همچنين مشمولان متولد نيمه دوم هر سال كه در سال اعزام به خدمت، سالي كه در آن سال به سن 19 سالگي تمام خواهند رسيد، به شرط اخذ ديپلم فني و حرفه‌اي يا كار و دانش و يا پيش دانشگاهي به صورت حضوري، با معرفي به موقع به سازمان وظيفه عمومي مي‌توانند از مزاياي تعويق اعزام به خدمت تا 18 مهر ماه سال بعد برخوردار و آمادگي جهت شركت در كنكور سال بعد را كسب كنند. :):):)

hunny

عضو جدید
حالا از شوخی بگذریم بذار یه نصیحتی بکنمت:w10:

سعی کن هرجا که هستی بهترین باشی..واسه بهترین تلاش کن..درس اگه میخونی بهترین باش..هیچ فرقی نمیکنن دانشگاه آزاد و سراسری واسه کسی که آماده خور نیست..من قبول دارم که دانشگاه آزاد امکاناتش خیلی کمه..ولی اگه بخوای میتونی از امکانات جاهای دیگه استفاده کنی..اصلا اگه تو خوب باشی میان دنبالت..با اینکه ایجا ایرانه ولی باز هم باسواد کاربلد رو همه جا میخوان
موفق باشی;)

100%موافقم

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم آزاد رو برو و با توجه به اعتماد به نفست اگه تونستی همزمان برای کنکور بعد بخون.درواقع هم خدا هم خرما منم امسال همین کار رو میکنم

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شک نکن آزاد
واقعا ارزش نداره آدم یه سال برا سراسری وقت تلف کنه اگه مشکل مالی نداشته باشه .
من آزاد تهرانم خیلی راضی ام ( تقریبا تمام استادامون ماله سراسری ان ) شک نکن برو ازاد .

Javad_ht

عضو جدید
از همه دوستانی که کمک کردن ممنونم! :heart:
یه سوال دیگه هم داشتم.
ترم اول آزاد خود دانشگاه انتخاب رشته میکنه یا دانشجو؟
ممنون

Javad_ht

عضو جدید
آره ترم اول دانشگاه خودش انتخاب واحد میکنه البته حذف و اضافه به عهده ی دانشجویه.

یعنی چی دقیقا؟:surprised:
یعنی من میتونم هر چیزی رو خواستم حذف کنم و هر واحدی رو خواستم اضافه کنم؟!
میتونم همه عمومی ها رو حذف کنم برای ترم اول؟!:cry:

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله میتونی هر واحدی خواستی رو حذف کنی و هر واحدی که خواستی رو به شرطی که درسش ارایه بشه و مشکل پیش نیاز نداشته باشی رو برداری..البته به نظر من عمومی ها رو حذف نکن..بذار همین ترم های اول شرشون کم بشه(البته این تجربه منه چون من همش عمومیهارو خراب میکنم ولی بعضیها که تو عمومی قوی ترند نظرشون اینه که عمومیهاشون رو بگذارن واسه ترمهای آخر..که این فکر اشتباهه به نظرم ترمهای آخر درگیر پروژه اینایی بهتره دردسر عمومی خوندن نداشته باشی..هر ترم یکی دوتاش رو داشته باش..)
در کل چون دانشگاه آزادی سعی کن درست انتخاب واحد کنی و درسهای پیش نیاز رو برداری تا الکی ترم اضافی بهت نخوره ;)

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی تهران مرکزی دانشکدش تو پونکه درسته؟اگه اره باید بگم جای باحالیه..خیلی از مال ما بزرگتره:( نظرت راجع به رشتت چیه؟

hunny

عضو جدید

آره ولی فقط 8 واحد سعی کن یکی از درس های عمومی رو حذف نکن این طوری بهتره به خاطره معدل چون با درس عمومی معدل رو بیشتر میشه برد بالا

بالا