آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام با تشکر فراوان از مطالبتون;) فقط 1سوال و یه خواهش :)گرایش های ارشد فقط همین هاست؟ و اینکه میشه خواهش کنم در مورد این گرایش ها توضیح بدین که اصلا قضیه شون از چه قراره؟ با تشکر:cool:

اره هميناست

angelelham

عضو جدید
سلام به همگی . من ساله پیش کنکور معماری شرکت کردم برای تاریخ کتابهای سبک شناسی. جهان زارعی , معاصر قبادیان رو خوندم ولی فقط 50 درصد زدم. اگه ممکنه راهنمایی کنید که چه منابع دیگه ای تو ساله گذشته سوال اومده بود.
و یه سوال دیگه اینکه کسایی که کتاب تاریخ راهیان ارشد رو خوندن به نظرشون مطالب مهمی از منابعی غیر سه کتابی که گفتم توش اومده یا نه؟

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام به همگی . من ساله پیش کنکور معماری شرکت کردم برای تاریخ کتابهای سبک شناسی. جهان زارعی , معاصر قبادیان رو خوندم ولی فقط 50 درصد زدم. اگه ممکنه راهنمایی کنید که چه منابع دیگه ای تو ساله گذشته سوال اومده بود.
و یه سوال دیگه اینکه کسایی که کتاب تاریخ راهیان ارشد رو خوندن به نظرشون مطالب مهمی از منابعی غیر سه کتابی که گفتم توش اومده یا نه؟
سلام
برای تاریخ ، کتاب معماری اسلامی پیرنیا،از زمان و معماری دکتر منوچهری هم لازمه.کتابهای راهیان یه جورای جمع و جور شده همین کتابهاست و سوالات سالهای قبل.
من بهتون پیشنهاد میکنم جدای از اینکه منابع رو حتما بخونین برای جمعبندی کتابهای راهیان رو هم به دقت بخونین.مخصوصا فن ساختمانهاش رو.
موفق و سربلند باشین ;)

moya_memar

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان.

راستش اول يه تقاضا داشتم مي دونم تكراريه و احتمالا چندين نفر با خوندنس ميگن اه باز تقاضاي تكراريي اما اين بار هم لطفا كمك كنين!
مي خوام از بچه هايي كه ارشد سراسري يا آزاد رتبه ي خوب آوردن عاجزانه تقاضا كنم منابعي كه خودشون خوندن و نتيجه گرفتن رو بگن آخه اين ليست كتاباي مرجع يكمي فقط يكمي كمر شكنه....
اما يه سوال هم داشتم قبلا پرسيدم اما يه بار ديگه هم مي پرسم لطفا به روي مباركتون نيارين قبلا پرسيدم..
معدل دانشگاه هاي غير انتفاعي هم تاثير ميذاره يا مختص روزانه و شبانه هستش؟
نگين چه پر رو بوده هنوز نيومده اينقد سوال پرسيده....
بي صبرانه منتظر جواباتون هستم.

Dinoo

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال،دانشگاه آزاد فقط گرایش معماری-معماری داره یا گرایشهای دیگری هم داره؟؟:redface:

ماندالا

عضو جدید
سلام کمک تورو خدا جواب بدین .... جزوههای ارشد منظردانشگاه تهران را از کجا تهیه کنم.

• Like
واکنش ها: maj5

m.alinejadian

عضو جدید
رتبه ارشدی ها

رتبه ارشدی ها

سلام دوستانی که ارشد مهماری ومننظر قبول شدن لطفا رتبه ودر صداشونو به ما هم بگن:)

raha

مدیر بازنشسته
رتبه و درصد اهميت چنداني نداره. اونچه كه تعيين كننده ست در كنكور ارشد معماري اسكيس هست و بس! اينو به يقين ميگم و افسوس ميخورم كه چرا بايد اينطوري باشه! كه 4 ساعت طراحي سريع و با استرس و از اون بدتر قضاوت بين 2500 شيت كه توسط تعداد محدودي استاد در يه بازه ي زماني كم (شايد بررسي شيت ها به 20 ثانيه هم نميكشه) .... سرنوشت دانشجو هاي معماري رو رقم ميزنه... مسخره است واقعا

من خودم رتبه ام 111 شد و هيچي قبول نشدم... يكي از بچه هاي كلاسمون با رتبه ي 174 شهيد بهشتي قبول شده... از دوستان ديگمون با رتبه ي 700 روزانه ي شيراز قبول شده... Pارسال يه نفر با رتبه ي 1300... خورده اشو يادم نيست. دانشگاه قزوين قبول شده... و يه عالمه نتيجه ي عجيب و غريب ديگه كه الان حضور ذهن ندارم... ولي وقتي ميشنوم مخم سوت ميكشه... من تو طراحي ادعايي ندارم اما حداقل نمره هاي Pاياني دروس طراحي معماري 1.2.3.4.5 ام كه با بهترين و سختگير ترين اساتيد دانشگا ه هم داشتم نشون ميده كه دانشجوي كم تواني نبودم و هميشه جزو ماكزيمم ها ي كلاس هاي طراحي بودم... اما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شوادان

عضو جدید
سلام دوستان، اگه لطف کنید چند تا موسسه که کنکورهای آزمایشی برگزار می کنند و در سطح استاندارد و خوبی هستند معرفی کنید.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال: منابع کارشناسی ارشد معماری اسلامی

سوال: منابع کارشناسی ارشد معماری اسلامی

می تونین منابع کارشناسی ارشد معماری اسلامی رو برام بگین؟ ممنون می شم.

aradan

عضو جدید
ن خودم رتبه ام 111 شد و هيچي قبول نشدم... يكي از بچه هاي كلاسمون با رتبه ي 174 شهيد بهشتي قبول شده... از دوستان ديگمون با رتبه ي 700 روزانه ي شيراز قبول شده... Pارسال يه نفر با رتبه ي 1300... خورده اشو يادم نيست. دانشگاه قزوين قبول شده... و يه عالمه نتيجه ي عجيب و غريب ديگه كه الان حضور ذهن ندارم... ولي وقتي ميشنوم مخم سوت ميكشه... من تو طراحي ادعايي ندارم اما حداقل نمره هاي Pاياني دروس طراحي معماري 1.2.3.4.5 ام كه با بهترين و سختگير ترين اساتيد دانشگا ه هم داشتم نشون ميده كه دانشجوي كم تواني نبودم و هميشه جزو ماكزيمم ها ي كلاس هاي طراحي بودم

چه طوري حساب كردن كه رتبه ي شما كه 111 بوده قبول نشديد؟؟
مگه درصد اسكيس چقدر زياد هست؟؟
راستي موضوع اسكيستون چي بود؟

raha

مدیر بازنشسته
میتونم بپرسم نمره طراحی شما تو کنکور ارشد چند شده؟؟

من واسه اینکه برم نتیجه ی نهایی رو ببینم پسوردم رو سایت سنجش قبول نمیکرد. در حالی که همون پسورد و اطلاعات رو قبلا هم واسه ورود به سایت داده بودم واسه نتایج اولیه اش... نمیدونم علتش چی بود که وارد نمیشد... گفتم من که قبول نشدم. دیگه چه فرقی میکنه... کلا بیخیالش شدم... نمیدونم درصد اسکیسم چند شده....
اما درصد های آزمون تئوریم... زبان 24 - فن 78 - تاریخ 70 -درک 65- منظر 49... خورده هاش و یادم نیست... معدل موثر هم 17 بود...
من یه بی دقتی هم سر جلسه کرده بودم که کانسپت و روند طراحی رو با اینکه گفته بودن ننویسید نوشته بودم... یه شیتم کاملا روند طراحی بود... شاید به خاطر این شیتم رد شد باشه... نمیدونم!!!!

چه طوري حساب كردن كه رتبه ي شما كه 111 بوده قبول نشديد؟؟
مگه درصد اسكيس چقدر زياد هست؟؟
راستي موضوع اسكيستون چي بود؟
این که چیز عجیبی نیست پارسال یکی از بچه ها هم با رتبه ی 47 قبول نشد و مجبور شد بره آزاد... اینکه میگم کنکور معماری شانسی و ناعادلانه است واسه اینه!
ضریب اسکیس 5 هست اما به خاطر اینکه آزمون تئوری استاندارد نیست. تراز بچه ها خیلی خیلی نزدیک به هم میشه... امسال که دیگه وضع خیلی بدتر از سال های قبل بود و این باعث میشه که درصدی که به اسکیس میدن در نتیجه ی نهایی خیلی موثر باشه...

یونیک

عضو جدید
سلام دوستان من تازه وارد مقطع کارشناسی شدم هنوز 2 سال دیگه تموم می کنم از مهر کلاسای کاردانی به کارشناسیم رو شروع کردم می دونم کمی زوده برای ارشد خوندن ولی زبان چی؟؟؟
بهتر نیست از حالا شروع کنم؟؟؟؟
دوستم رتبه اش 46 شد امسال ارشد ولی از زبان راضی نبود همه می گن سخته!!!
میشه راهنمایی کنین چه کتابی رو باید خوند برای تقویت زبان ارشد؟؟؟؟

angelelham

عضو جدید
از کسایی که رتبه های خوب گرفتن خواهش می کنم به ما هم یگن که چه منابعی رو مطالعه کردن

angelelham

عضو جدید
سلام دوستان، اگه لطف کنید چند تا موسسه که کنکورهای آزمایشی برگزار می کنند و در سطح استاندارد و خوبی هستند معرفی کنید.

آتلیه خاک ,مرکز معماری,پارسه, جهاد دانشگاهی و یه آمورشگاهی هم به نام آکادمی تخصصی معماری آزمون میگیره که البته تبلیغاتشو تو نمایشگاه دیدم و نمیشناسمش.
من سال پیش آرمون های مرکز معماریو شرکت کردم و آزمون های پارسه رو هم خوندم . به نظرم مرکز معماری سوالاتش استانداردتر بود , ولی داوطلب های پارسه بیشترن البته باید بگم که هیچ کدوم خالی از اشکال نیستن.

gogoli_keshavarz

عضو جدید
سلام خانمی منابع کارشناسی ارشد برای معماری اسلامی مثل بقیه شاخه هاست چون همون درسها رو باید بخونی
تو سایت پارسه {مشاوره تکمیلیش} با سایت مرکز معماری ایران می تونی لیست منابعشون رو ببینی
بای

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه معمارای گل
یه خواهشی داشتم مخصوصا از کسایی که کنکور ارشد دادن(چه اونایی که قبول شدن و چه نشدن)
خواهشمند م مثل تاپیک کارشناسی نا پیوسته کسایی که کنکور ارشد دادن کارنامه خودشون(چه سراسری و چه آزاد) و منابع مطالعاتی خودشون رو اینجا بزارند تا کمکی در حق داوطلبان جدید بشه(اگه تو یه تاپیک دیگه گذاشتین اینجا هم زحمتش رو بکشین)
پیشاپیش از همکاریتون ممنون:gol:

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
....
اما درصد های آزمون تئوریم... زبان 24 - فن 78 - تاریخ 70 -درک 65- منظر 49... خورده هاش و یادم نیست

میشه منابعی که برا دروس فنی خوندینو بگین ممنون

r_n

عضو جدید
سلام دوستان،به نظرتون میشه همزمان با درس خوندن برای ارشد،کار معماری هم کرد؟!

Hotspur_1985

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه خواهشی داشتم مخصوصا از کسایی که کنکور ارشد دادن(چه اونایی که قبول شدن و چه نشدن)
خواهشمند م مثل تاپیک کارشناسی نا پیوسته کسایی که کنکور ارشد دادن کارنامه خودشون(چه سراسری و چه آزاد) و منابع مطالعاتی خودشون رو اینجا بزارند تا کمکی در حق داوطلبان جدید بشه(اگه تو یه تاپیک دیگه گذاشتین اینجا هم زحمتش رو بکشین)
پیشاپیش از همکاریتون ممنون:gol:

من کنکورارشدندادم اما منابع به این شرحه:
http://architect-arshad.blogfa.com/post-16.aspx
منابع ارشد مرمت بنا و با فت هاي تاريخي به نقل از وبلاگ www.Barkia.blogfa.com:
[FONT=Times New Roman (Arabic)][FONT=arial, helvetica, sans-serif]تاریخ هنر ایران و جهان [/FONT][/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]:[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* كتاب آشنايي معماری اسلامی، پیرنیا[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* كتاب سبک شناسی پیرنیا[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب خلاصه تاریخ هنر جانسون، ترجمه مرزبان[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب معماری اسلامی، هیلن براند[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* كتاب آشنایی با معماری جهان، ابراهیم زارعی[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب معماری از عهد باستان تا شیکاگو، نشر خاک [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب هنر و معماری اسلامی، ایتینگ ها وزن، ترجمه یعقوب آژند، انتشارات سمت[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* كتاب معماری ایران پوپ ، ترجمه صدر افشار [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب اقلیم و ابنیه سنتی ، دکتر قبادیان [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب از شار تا شهر ، دکتر حبیبی ، دانشگاه تهران [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب تجارب شکل گیری معماری ایران و غرب ، دکتر فلامکی ، نشر فضا[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* مجله فرهنگ و معماری (شماره هاي :1،2،16،17،18،19) [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]مبانی نظری مرمت [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]:[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* جزوه مبانی نظری مرمت دکتر حناچی، دانشگاه تهران[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* جزوه مبانی نظری مرمت، دکتر رضازاده، دانشگاه تهران[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- جزوه مبانی نظری مرمت ، گرداوری دکتر خوشنویس[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* جزوه حفاظت بنا های تاریخی ، فیلدن ترجمه دانشجویان دانشگاه آزاد ، زیر نظر دکتر شیرازی [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* كتاب باززنده سازی بناها و بافتهای تاریخی، دکتر فلامکی، انتشارات دانشگاه تهران[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* كتاب مرمت شهری، دکتر حبیبی، انتشارات دانشگاه تهران[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب مبانی نظری معماری معاصر غرب، وحید قبادیان، نشر علمی پژوهشی فرهنگی[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب مدیریت محوطه های میراث فرهنگی، فیلدن، ترجمه سوسن چراغچی، نشر میراث فرهنگی[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب مرمت بافت شهری، دکترپوراحمد[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب مرمت و نوسازی بافت شهری، دکتر فلامکی، انتشارات سمت[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب حریم گذاری بر ثروتهای فرهنگی، دکتر فلامکی، انشارات فضا[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب سیری در تجارب مرمت شهری از ونیز تا شیراز، دکتر فلامکی، نشر فضا[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* مجلات آبادی (شماره هاي :45،49،51،52) ، هفت شهر (شماره هاي 3، 4،11،12،13) ، صفه (مقالات مد نظر در عرصه مرمت )[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]آسیب و فن :[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- جزوه آسیب شناسی، مهندس حیدری، دانشگاه هنر اصفهان[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- جزوه فن شناسی، مهندس حیدری، دانشگاه هنر اصفهان[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* جزوه مرمت بنا و بافت، دکتر جدی و دکتر تهرانی، دانشگاه شهید بهشتی[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* جزوه رطوبت در ابنیه تاریخی، ماساری، ترجمه شیرازی[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- کتاب استحکام بخشی بناهای آجری، جوزف.پ.چینی ، ترجمه سعید ایرانفر [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* جزوه شناخت سازه های سنتی ، دکتر تهرانی [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* كتاب دوازده درس مرمت[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* مجله اثر شماره 20 و 24[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب مصالح ساختمانی، احمد حامی[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب مصالح ساختمانی، دکتر رحیمی، انتشارات دانشگاه تهران[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب بین دو زلزله، فیلدن، ترجمه بحرالعلومی[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب نیارش سازه های طاقی ، معماریان [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- كتاب رفتار اجزا سازه ، مهندس بدیعی [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]* جزوه مرمت از نظرتا عمل ، دکتر مرادی [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]زبان [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]:[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- کتاب visual art [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- کتاب Human it is[/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]- کتاب Architecture ، رستگارپور[/FONT]
[FONT=courier new, courier, mono]گزینه های ستاره دار منابع اصلی هستند. [/FONT]
ضرایب آزمون :
ردیف
مواد امتحانی
ضرایب
1
زبان عمومی و تخصصی
ضریب 2
2
فرهنگ و هنر ایران و جهان
ضریب 2
3
مبانی نظری مرمت
ضریب 3
4
آسیب شناسی و فن شناسی بناهای سنتی
ضریب 3

منابع اصلی درس زبان تخصصی برای رشته معماری کنکور كارشناسي ارشد : üکتاب"فرهنگ تصویری معماری "
ü"زبان تخصصی برای دانشجویان معماری" انتشارات سمت، که چه برای زبان تخصصی و چه عمومی شامل لغات مناسبی می باشد . این کتاب را با تالیف جدید آقای فرهادی تهیه نمائید.البته تالیف آقای رستگار پور نیز مفید می باشد،ولی در اکثر موارد سوالات از کتبی انتخاب می شود که جدیداً چاپ شده اند
üکتاب "زبان تخصصی معماری" تالیف آقای مهدوی نژاد و کاری از انتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران می باشد.
üواما کتاب بعدی کتابی است با عنوان "زبان تخصصی معماری" تالیف آقای کریمی که به طور کلی کتاب خوبی برای این مقوله می باشد.

منابع مصالح ساختمانی برای آزمون ارشد تکنولوژی معماری/ مدیریت پروژه و ساخت/ انرژی:
ü بهترین منبع این بحث نشریه 55(مشخصات فنی و عمومی کارهای ساختمانی) می باشد که اکثریت سوالات کارشناسی ارشد را شامل می شود.
ü مبحث 5 مقررات ملی نیز مکمل این آیین نامه می باشد .
ü برای شناخت خود مصالح ساختمانی کتاب مصالح آقای کباری + کتاب آقای حامی می باشد (البته منهای فرمولهاش)
ü کتاب مصالح سام فروتن چیزی جز نشریه 55 نیست که کمی بسط و گسترش پیدا نموده است و اما مطالعه اش خالی از لطف نمی باشد.
ü کتاب مصالح آقای تابش یک کتاب فوق العاده است با حجم کم می باشد
ü به یاد داشته باشید که اعداد و ارقام آئین نامه را خوب به ذهن بسپارید ، زیرا مرجع اصلی آئین نامه ها می باشند .
اگر زمان را مناسب می بینید به خلاصه برداری بپردازید واین خلاصه ها را خلاصه تر نموده و بدانید که در روزهای نزدیک کنکور بهترین موقعیت مطالعاتی شما همین خلاصه نویسی ها می باشند.

منابع سیستم های ساختمانی برای آزمون ارشد تکنولوژی معماری/ مدیریت پروژه و ساخت:
ü کتاب « درک رفتارسازه ها »
ü کتاب «سازه در معماری»
ü واما کتاب بعدی «معمار+مهندس=ساختار».
ü کتاب «سیستم های ساختمانی آینده »که به پروژه های « یان کاپیلیکی » می پردازد
ü کتاب « سازه ساختمان های بلند » که من فقط مبحث برج ها را توصیه میکنم ،به یک سری تعاریف و تفاوت های بین سازه فلزی و بتنی در برج ها می پردازد.
ü « آئین نامه 2800 زلزله » چند صفحه ی اول این کتاب که شامل تعاریف است را به خوبی به ذهن بسپارید که حتی در سوالات معماری نیز با این تعاریف روبرو شدم.
ü چند سوال خرپا از کتاب « تحلیل سازه ها» معمولا میباشد و توجه کنید که دقیقا اشکال چند خرپا را به خاطر سپرده و درباره معین بودن و نامعین بوده آنها دقیق مطالعه کنید.
ü بیشترین انرژی خود را روی دو کتاب سازه در معماری و درک رفتارسازه ها بگذارید. تا آنجا که توضیح تصاویر را نیز به ذهن بسپارید .

Hotspur_1985

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشاپیش از همکاریتون ممنون:gol:[/quote]

3 کتاب جدید از دکتر گلابچی و طرح سوالات در گرایش مدیریت پروژه و ساخت/ انرژی/ تکنولوژی معماری:
۳ کتاب جدید آقای دکتر گلابچی که حتما امسال سوالات زیادی از آنها در آزمون مطرح خواهد شد :
۱-استاتیک کاربردی برای دانشجویان معماری و عمران
۲-مقاومت مصالح کاربردی برای دانشجویان معماری و عمران
۳- سازه های مشبک فضاکار
تاکید خاصی بر بناهای معرفی شده در آخر فصول این کتب داشته باشید.
به احتمال قریب به یقین اگر هم قرار باشد سوالی از این کتب در آزمون ۸۷ مطرح شود مربوط به انتهای فصول این دو کتاب می باشدکه در هر فصل دو پروژه مشهور معرفی شده است و در مجموع حدوداْ باعث آشنایی با۸۰ بنای معروف جهان می شود.

کتاب های دکتر گلابچی و قبادیان خیلی مهم هستن از ما گفتن بود.
كتابهای معماری معاصر غرب وحید قبادیان و بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران و
سازه در معماری:محمود گلابچی ...معماری-مهندسی-ساختار:محمود گلابچی...
مقاومت مصالح کاربردی گلابچی که جدید آمده و حتما هم سوال مییاد ازش...و درک رفتار سازه ها :محمود گلابچی که اینم خیلی مهمه
۱۰۰ درصد ار اینا سوال می یاد
در ضمن هم نظر بدین
و هم سوالات و مسائلتان رو با من در میان بذارین
یا حق

برای کنکور کارشناسی ارشد طراحی شهری حداقل اینا رو باید حتما بخونین...
تاریخ شکل شهر / جیمز موریس / راضیه رضازاده
- فضاهای شهری / راب کریر / خسرو هاشمی نژاد
- معماری فرم فضا نظم / چینگ
- از شار تا شهر / دکتر سید محسن حبیبی
- سرانه کاربری های شهری
- برنامه ریزی شهرهای جدید / کرامت الله زیاری
- ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک / توسلی
- دیدگاه های نور در جغرافیای شهری / حسین شکوهی
- مقدمه ای بر مبانی نظری / مهندس اسماعیل شیعه
- فضاهای شهری در بافت تاریخی / دکتر حسین سلطانزاده
- فرآیند طراحی شهری / سید حسین بحرینی
- سلسله مقالات در باب شهرسازی / سید حسین بحرینی
- شیوه های تحقق طرح های توسعه شهری / انتشارات وزارت کشور(جلد 1و2)
- مفهوم سکونت / کریستفن فوبرگ

منابع اصلی درک عمومی معماری منظر برای کنکور ارشد
منابع درک عمومی منظر:
لطیف ابوالقاسمی:

باغ ایرانی
غزاله روحانی :باغ های ایرانی

دونالد ویلبر:​
باغ های ایران و کوشک های آن​

جمشید حکمتی طراحی باغ و پارک(62 صفحه اول)

یه سری منابع کنکور ارشد، گرایش مدیریت پروژه و ساخت
زبان : کتاب 504 لغت(برای زبان عمومی) و فرهنگ تصویری برای تقویت زبان تخصصی ایستایی: کتاب های گلابچی(که 4 تا بودند الان ۲ تا هم اضافه شده مقاومت مصاح کاربردی و سازه های فضاکار)
مدیریت: شرایط عمومی پیمان+مدیریت تالیف موسویان + مدیریت تالیف شیما احمدب
مصالح: کتاب های احمد حامی+ سام فروتنی+نشریه 55+ مبحث 5 مقررات ملی

منابع اصلی کنکور كارشناسي ارشد رشته مرمت
منابع اصلی رشته مرمت آسیب شناسی:
1.جزوه آسیب‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی (اصلی)
2.دوازده درس مرمت (اصلی) (نایاب)
3.آسیب‌شناسی رضازاده (اصلی) (نایاب)
4.رطوبت ـ ماساری (اصلی) (نایاب)
5.آسیبشناسی خوشنویس (اصلی) (نایاب)
6.حفاظت و نگهداری در کاوشهای باستان شناسی (اصلی)
7.پايدار كردن سازه‌هاي آجري (فن‌هاي مداخله) (اصلی)
8.فيلدن (تکمیلی)(نایاب)
سازه:
1.جزوه سازه بناهای سنتی انجمن مهرازی ایران (اصلی(نایاب)
2.مجله اثر ۲۰ و ۲۴(اصلی) (نایاب)
3.آژند و آمود - بزرگمهری (اصلی)
4.نیارش سازه های تاقی - معماریان (تکمیلی)(نایاب)
5.مواد و مصالح - آقای حامی (تکمیلی)
6.مقاله حفاظت بنا های سنگی - رسول وطن دوست (تکمیلی)(مقاله نایاب)
7.علل فرسودگی بناهای سنگ – رسول وطن دوست (تکمیلی)(مقاله نایاب)
تاریخ معماری:
1.معماری جهان ـ زارعی (اصلی)
2.سبک شناسی ـ پیرنیا (اصلی)
3.جزوات کلاسی دروس معماری جهان معماری اسلامی و معماری معاصر و مبانی نظری (اصلی)
4.سیر هنر در تاریخ ۱ و ۲«پيش‌دانشگاهي» (اصلی)
5.فرهنگ مهرازی ایران (اصلی) (نایاب)
6.آشنايي با ميراث هنري و فرهنگي ايران (بخشهاي مربوط به معماري) «پيش‌دانشگاهي» (اصلی) (كمياب)
7.آشنايي با بناهاي تاريخي «پيش‌دانشگاهي» (اصلی) (كمياب)
8.بناهاي تاريخي و اماكن باستاني ايران «پيش‌دانشگاهي» (اصلی) (كمياب)
9.تاريخ هنر ايران «پيش‌دانشگاهي» (اصلی) (كمياب)
10.مقاله معماری نوگرایی ایرانی - وحید قبادیان (اصلی) (نایاب)
11.مقاله پیشکسوتانی که به تهران مدرن شکل دادند - مینا معرفت (اصلی) (نایاب)
12.مجلات معماري و فرهنگ شماره‌هاي: 1 و 2 و 16 و 17 و 18 و 19 (اصلی) (نایاب)
13.آشنايي با معماري اسلامي ايران ـ پيرنيا (اصلی)
14.کتاب ۲ جلدی اصول و روشهای طراحی شهری آقای توسلی (تکمیلی)
15.اقليم و معماری «توسلی» (تکمیلی)
16.معماري ايران ـ آرتور پوپ (تکمیلی)
17.جزوات کلاسی آقای معماریان (تکمیلی)(نایاب)
18.تاريخ معماري مدرن ـ بنه ولو ـ ترجمه سيروس باور (تکمیلی)
19.معماري معاصر غرب ـ قباديان (تکمیلی)
20.ابنيه سنتي ـ وحيد قباديان (تکمیلی)
21.از شار تا شهر ـ حبيبي (تکمیلی)
22.معماری مسکن (اجرای ساختمان در معماری برون گرا و دورنگرا) - آقای معماريان (تکمیلی)
23.ماد، هخامنشي، ساساني .. (تکمیلی)
24.مجموعه كتابهاي كنگره بم (هر سه دوره ـ 15 جلد) (تکمیلی)
25. معماري اسلامي (هيلن براند) (ترجمه: ايرج اعتصام) (اصلی)
26. ايران پيش از تاريخ (شهميرزادي)(اصلی)
مبانی نظری مرمت:
1.باززنده سازی شهرها و بناهای تاريخی ـ دکتر فلامکی (اصلی)
2.مجلات هفت شهر با موضوعات مرمت و مرمت شهری (شماره های ۳ و ۴و ۱۱ و ۱۲و ۱۳)(تکمیلی و اصلی)(نایاب)
3.مبانی نظری - رضازاده (اصلی) (نایاب)
4.مبانی نظری خوشنویس (اصلی) (نایاب)
5.مبانی نظری حناچی (اصلی) (نایاب)
6.مرمت شهری ـ دکتر سيد محسن حبيبی(اصلی)
7.مجلات آبادی شماره‌هاي: ۴۵ و ۴۹ و 51 و52(اصلی)
8.سيری در تجارب جهانی مرمت شهری «از ونيز تا شيراز » ـ دکتر فلامکی (تکمیلی)
9.تاريخ شکل گیری شهر (ايران و غرب) ـ دکتر فلامکی (تکمیلی)
10.مجلات صفه (تکمیلی)11.منشور آتن ـ فلامكي (تکمیلی)
زبان :
1.زبان عمومي(اصلی)
2.Architectuer - رستگارپور (دروس ۱۵ و ۷ و ۸ و ۱۴) - دروس از راست به چپ به ترتیب اولویت ذکر شده (اصلی)
3.۵۰۴ لغت (اصلی)

rozhann

مدیر بازنشسته
اره . چرا نشه
یه چیز بهتون بگم.البته این یه نظر کاملا شخصیه.
به نظر من لیسانس معماری که نتونه کار کنه،درامد داشته باشه،از عهده خرج و مخارج دانشگاه و تا حدودی زندگیش بربیاد،اصلا نباید فکر ادامه تحصیل رو بکنه.
پیشنهاد میکنم حتما مشغول به کار شین.در کنارشم ادامه تحصیل بدین.
در مقطع ارشد اینقدر که به تجربه کاری شما ارزش میدن به مدارج و نمرات تحصیلی شما توجه نمیکنن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا