آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

DDDIQ

مدیر ارشد
دوستان مهندس عزیزم
لطفا از پرداختن به مسائل غیر مرتبط با عنوان تاپیک ها و ادامه دادن به بحث هایی که چیزی جز کدورت و سوتفاهم و مهمتر از آن دور شدن از هدف اصلی تاپیک ندارد خودداری کنید
پست ها پاک شدند

پیروز باشید

mmmahsa

عضو جدید
کمکم کنین

کمکم کنین

بچه ها من فقط پایان نامم مونده، یعنی تابستون گرفتم بعد وقت نکردم دوباره واسه مهر تمدید کردم
اما یه دفه تصمیم گرفتم کلا بذارم کنار و بعد ارشد برم سراغش
اما اینجوری فک کنم باز باید تمدید کنم واسه ترم بعد. شک دارم به نظر شما می ارزه بذارم کنار پایان نام رو و بچسبم به کنکور
یا هم بخونم هم کار پایان؟ وقت که نمی شه .میشه؟
همه دوستام پایان نامشونو دادن ،عذاب وجدان گرفتم:(
ککککمککم کن . واقعا نمیدونم چی کار کنم.یعنی کنکورو بی خیال شموپایان نامه بدم؟:confused:

کمکم کنین:gol:

yashel

عضو جدید
سلام دوستان
امیدوارم تا آخر راه همینطور با اراده و قوی پیش برین
میخواستم بپرسم کسی میدونه که تعداد متقاضیان ارشد معماری چند نفرن ؟

سلام. خیلی مطمئن نیستم ولی پارسه آماری که داده آزمون سال گذشته 21000 نفر داوطلب معماری داشته.

omid tabrizi

عضو جدید
سلام. خیلی مطمئن نیستم ولی پارسه آماری که داده آزمون سال گذشته 21000 نفر داوطلب معماری داشته.

من نسبت به پارسال میدونم که 10000نفر شرکت می کنن و حدودا 5000نفر میانگین درصد زیر7 درصد دارن اگه میانگین 33.3 به بالا بزنین مجاز میشین و رتبه بندی میشین میانگین 50 درصد رتبه ی زیر 150 و میانگین 60 زیر 10 یعنی تک رقمی میشین. موفق باشین.

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
من نسبت به پارسال میدونم که 10000نفر شرکت می کنن و حدودا 5000نفر میانگین درصد زیر7 درصد دارن اگه میانگین 33.3 به بالا بزنین مجاز میشین و رتبه بندی میشین میانگین 50 درصد رتبه ی زیر 150 و میانگین 60 زیر 10 یعنی تک رقمی میشین. موفق باشین.

ممنون ولی من نفهمیدم (الان میگیپس برو اصلا قبول نمیشی، خنگی)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منظورت منم در مورد زبان؟؟؟؟
بچه ها خوب نیست انقدر با هم بد حرف بزنین مثلا شما از اشخاص خاص جامعه هستید هر کسی روش خودش رو داره این دلیل
بر برتری افراد نمیشه . به نظرم دارید در مورد موضوعات بی اهمیت جر و بحث میکنید . ما الان بیشتر از هر چیزی به ارامش
فکری نیاز داریم نه اضطراب و تشویش.
اگه به این فکر کنید که فقط هدفتون از مطالعه یادگیریه همه ی این مشکلات بر طرف میشه . به خدا توکل کنید و تمام تلاشتون رو
بکنید.
پیامبر اکرم (ص) :
کسی که دوست دارد قوی ترین مردم باشد ، باید به خدا توکل کند.

مقداری با سعه صدر بیشتری برخورد کنید سطح علمی به رخ کشیدنی نیست .
امیدوارم از علم هم در یک جامعه علمی بیشتر بهره ببریم.
ممنون .
موفق باشید.

دوستان مهندس عزیزم
لطفا از پرداختن به مسائل غیر مرتبط با عنوان تاپیک ها و ادامه دادن به بحث هایی که چیزی جز کدورت و سوتفاهم و مهمتر از آن دور شدن از هدف اصلی تاپیک ندارد خودداری کنید
پست ها پاک شدند

پیروز باشید
مگه چي شده بود؟
كسي با كسي دعوا نكرد كه
اون يك بحث مهم علمي بود كه به خير و خوشي گذشت
ما اروميم
هممون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
كسي پيداش نيس
همه حسابي دارين مي خونينااااااااا

nauthy girl

عضو جدید
سلام بچه ها . میخوام تازه شروع کنم . اما نمیدونم با چه درسایی و چه منابعی .
این تا÷یک هم نصفش مکالمه هست و ادم گیج میشه . یکی کمکم کنه لطففففا

nima arc

عضو جدید
سلام بچه ها . میخوام تازه شروع کنم . اما نمیدونم با چه درسایی و چه منابعی .
این تا÷یک هم نصفش مکالمه هست و ادم گیج میشه . یکی کمکم کنه لطففففا

سلام ،سعی کن تمام پست های تایپ رو مطالعه کنی .کمی خسته کننده و گیج کنندس،قبول دارم ،اما به جواب تمام سوالاتت می رسی.
موفق و پیروز باشی.

آخرین ویرایش:

nima arc

عضو جدید

سلام ،از اطلاعاتت ممنون.اما داوطلبا یادشون باشه که ضریب و امتیاز اسکیس بعد از آزمون تئوری همه معادلات رو عوض می کنه.جامعه آماری پارسال 21000 نفر شرکت کننده اعلام شده.و از این به بعد دوستانی که با مدرک لیسانس غیر مرتبط (مثل مکانیک ،صنایع،نساجی ،گرافیک و حتی عمران و..... )در آزمون ارشد معماری شرکت می کنن و پذیرفته می شوند مطلع باشن که پس از فراغت از تحصیل ،ازگرفتن مهر طراحی و نظارت (در آزمون نظام مهندسی) در زمینه معماری محروم می مانند . (دوستان شاید جامعه آماری شرکت کننده در معماری کمی کاهش پیداکنه)

nima arc

عضو جدید
:que:بچه ها اسکیس معماری و طراحی داخلی جدا شده کسی می دونه اسکیس معماری داخلی چه جوریه حالا؟!:razz:

سلام ،امکان و احتمال داره اسکیس معماری داخلی براساس موضوعاتی که بیشتر جنیه دیتیل های فاز 1 و یا فاز 2 داشته باشد طراحی گردد. (مثل ترسیم شومینه در اتاق به چه صورتی است- ،فضای محیط داخلی کودک چگونه می باشد.-نور پردازی را در 1 فضای داخلی مسکونی نشان دهید،_ سعی کنید از داخل اتاق خود که در طبقه سوم می باشد منظر بیرون رو از پنجره ترسیم کنید.و.....)

آخرین ویرایش:

nima arc

عضو جدید
QQUOTE]
دونالد ويبلر و راهيان ارشد واس منظر كفايت ميكنه؟

سلام ،برای کسانی که وقت کمتری برای مطالعه دروس منظر دارند توصیه می کنم که 2 کتاب رو فراموش نکنند.1.باغ ایرانی( غلامرضا نعیمیا) 2. مجموعه کتاب ارشد سپاهان درس منظر
موفق و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

nima arc

عضو جدید
به خاطر دو تا دانشگاه که هر کدوم یه تعداد محدود ظرفیت دارن می خوان آزمون جدا بگیرن !!

معلومه دیگه ، اینم یه راهیه برا کسب در آمد .... فکر کنید تو هر 5 تا گرایش مجاز شیم ، میشه 30 هزار تومن هزینه و 3-4 روز اقامت تو تهران!!!

امسال قراره چند واحد دانشگاهی در بقیه شهرستان ها در این رشته دانشجو پذیرش کنند.البته با نظرت موافق نیستم ،چون مشکل کمیت دانشگاه در این رشته نیس بلکه چارت درسی واحد گذرانده شده و عدم اساتید متخصص در این زمینه است.مقطع لیسانس این رشته چند سالی بیشتر نیس که دانشجو پذیرش می کنه(4 یا 5 سال) ،اما تمام دروس این رشته با مهندسی معماری یکی است و فقط در چند واحد درسی متفاوت می باشن.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من دارم تنظيم شرايط قيابكلو رو ميخونم
اما به نظرم فقط دارم وقت تلف ميكنم
همش فرمول و تعريف
بايد فرمولا رو بخونم؟
بعد اينكه من واسه تاريخ و منظر خوب قت گذاشتم اما از فن فقط تنظيم و سازه در معماري و درك رفتار و آكوستيك خوندم
ديگه نميرسم به نور و الكتريكي و مكانيكي
ميخوام اين چن وقت باقيمونده رو شهرسازي قرن 20 بخونم و كياني و منظر راهيان
ميگين چيكار كنم؟؟؟؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
همش فرمول و تعريف
بايد فرمولا رو بخونم؟
بعد اينكه من واسه تاريخ و منظر خوب قت گذاشتم اما از فن فقط تنظيم و سازه در معماري و درك رفتار و آكوستيك خوندم
ميگين چيكار كنم؟؟؟؟

نمی رسی؟!!!:eek:
عزیزم یه نگا به تقویم بنداز! سه ماه مونده ها!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
QQUOTE]

سلام ،برای کسانی که وقت کمتری برای مطالعه دروس منظر دارند توصیه می کنم که 2 کتاب رو فراموش نکنند.1.باغ ایرانی( غلامرضا نعیمیا) 2. مجموعه کتاب ارشد سپاهان درس منظر
موفق و پیروز باشید.

ولی کتاب نعیما اصلا کتاب جالبی نبود! مطالبی که همه میدونن شبیه به کتاب داستان نوشته!
خیلی کتاب کسالت آوریه! آدم خوابش میگیره!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
امسال قراره چند واحد دانشگاهی در بقیه شهرستان ها در این رشته دانشجو پذیرش کنند.البته با نظرت موافق نیستم ،چون مشکل کمیت دانشگاه در این رشته نیس بلکه چارت درسی واحد گذرانده شده و عدم اساتید متخصص در این زمینه است.مقطع لیسانس این رشته چند سالی بیشتر نیس که دانشجو پذیرش می کنه(4 یا 5 سال) ،اما تمام دروس این رشته با مهندسی معماری یکی است و فقط در چند واحد درسی متفاوت می باشن.

کدوم دانشگاه هارو میگی؟

nima arc

عضو جدید
ولی کتاب نعیما اصلا کتاب جالبی نبود! مطالبی که همه میدونن شبیه به کتاب داستان نوشته!
خیلی کتاب کسالت آوریه! آدم خوابش میگیره!

سلام،این جمله 1 توصیه بود (یعنی اختیار مطالعه دست خودته هم می تونی مطالعه داشته باشی و هم نه).برای هر درس منابع کتب اصلی بسیار مهم هستن و کتاب نعیمیا منبع سوال بوده هر ساله -به تستای سال گذشته 1 نگاهی بنداز.

nima arc

عضو جدید
همش فرمول و تعريف
بايد فرمولا رو بخونم؟
ميگين چيكار كنم؟؟؟؟

سلام، سعی کن همون کاریو انجام بدی که فک می کنی درسته.برنامه ازتوست و خوندن آن هم از توست.
موفق و پیروز باشی.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نمی رسی؟!!!:eek:
عزیزم یه نگا به تقویم بنداز! سه ماه مونده ها!
اره سه ماه مونده ولي قرار نيس همش واسه قيابكلو باشه
من بعيد ميدونم ازش سوال حلي بده
اقليم بايد به نور و سايه و همونا كه تو فصول 1-5 ابنيه خونديم كفايت كنه

gharibe222

عضو جدید
همش فرمول و تعريف
بايد فرمولا رو بخونم؟
ميگين چيكار كنم؟؟؟؟
نمیدونم باورت میشه یا نه که نفر اول کنکور پارسال که الانم تو دانشگاه تهران تشریف داره،کمتر از 2 ماه واسه کنکور خوند،بعد از دفاع تو دی ماه...
البته نه اینکه از صفر شروع کنه،زبان رو از تابستون خونده بود و سال قبلشم 480 شده بود ولی بازم تو 2 ماه خیلی خوب نتیجه گرفت اینو گفتم که ناامید نشید که نمیرسید...
3 ماه وقت کمی نیست من تازه یه ماهه شروع کردم و با اینکه خیلی خوب نخوندم ولی 6 تا کتاب مهم رو تموم کردم،امسال معماری و تکنولوژی هر دو رو شرکت کردم به عبارتی چیزی حدود 15 ،16 تا منبع اصلی واسه 2 تا کنکور مونده ولی ناامید نیستم
باید باور کنیم که 3 ماه وقت کمی نیست و پر تلاش و با انرژی به راهمون ادامه بدیم

elig

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید . یه سوال دارم .. عمق یخبندان فاصله ی سطح زمین تا زیر شالودست یا سطح روییش ؟؟ من این سوال رو تو چند تا از منابع با جوابای مختلف دیدم !! دلیل این اشتباها تو منابع چیه!!؟ بالاخره کدوم درسته :confused:

gharibe222

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید . یه سوال دارم .. عمق یخبندان فاصله ی سطح زمین تا زیر شالودست یا سطح روییش ؟؟ من این سوال رو تو چند تا از منابع با جوابای مختلف دیدم !! دلیل این اشتباها تو منابع چیه!!؟ بالاخره کدوم درسته :confused:
سلام،رعایت عمق یخبندان واسه اینه که بتن پی تو دمای پایین آسیب نبینه،پس مطمئنا باید تا سطح روی پی باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا