آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع كارشناسي ارشد معماري

منابع كارشناسي ارشد معماري

ضرايب‌ گرايش ها به ترتيب دروسمواد امتحاني‌رشته‌ امتحاني‌1.معماري
(2,‌ 3,‌ 2,‌ 3, 1, 5. 0)

2.معماري منظر
(2,‌ 1, 2, 1, 3, 0, 5)1.زبان عمومي و تخصصي
2. دروس فني ساختمان (تنظيم شرايط محيطي,ايستايي,شناخت مواد,‌عناصروجزئيات,تاسيسات)
3.دروس تاريخ ومباني نظري (تاريخ معماري جهان,معماري معاصر,معماري اسلامي,مباني نظري معماري)
4.درك عمومي معماري
5.درك عمومي معماري منظر
6. پروژه عملي طراحي (اسكيس معماري)
7.پروژه عملي طراحي (اسكيس معماري منظر)مجموعه معماري

1. معماري‌
2. معماري‌منظر

archiciv

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
دانشگاه آزاد برای ارشد منبع نداره ..شما باید تمام سوالات موجود کاشناسی ارشد آزاد را (از سال 80 تا حالا ) بخرید و بزنید.. همه را چندبار بزنید..سوالها همیشه تکراریه ، اگه یک کم وقت بذارید و اسکیس تون قوی باشه .دانشگاه آزاد قبول شدن از نظر امتحان تئوری راحته
سلام آزاده جان چند تا سوال داشتم يكي اينكه شما رتبه نهاييت چند شد و كجا قبول شدي دوم اينكه موضوع اسكيس معماري و طراحي شهري فرق داره؟اگه فرق دره موضوع اسكيستون چي بوده و چون حتما از سال هاي قبل هم اطلاع داري موضوع اونها رو هم بگو لطفا.من خيلي علاقه دارم كه طراحي شهري بخونم اگه ممكنه در مورد اسكيس و درسايي كه بايد بيشتر مطالعه بشه توضيح بدين ممنون ميشم :heart::gol:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام آزاده جان چند تا سوال داشتم يكي اينكه شما رتبه نهاييت چند شد و كجا قبول شدي دوم اينكه موضوع اسكيس معماري و طراحي شهري فرق داره؟اگه فرق دره موضوع اسكيستون چي بوده و چون حتما از سال هاي قبل هم اطلاع داري موضوع اونها رو هم بگو لطفا.من خيلي علاقه دارم كه طراحي شهري بخونم اگه ممكنه در مورد اسكيس و درسايي كه بايد بيشتر مطالعه بشه توضيح بدين ممنون ميشم :heart::gol:
سلام دوست عزیز
رتبه علمی طراحی شهری من 22 شد و بعد از امتحان اسکیس رتبه ام 5 شد و الان دانشگاه تهران درس می خونم .
اسکیس معماری و طراحی شهری خیلی با هم فرق می کنه. معماری یک شیت اسکیس داره و شامل پلان و مقطع و پرسپکتیو و راندوی خیلی قوی میشه . ولی طراحی شهری دو شیت داره و شاید به اندازه 1/8 شیت اطلاعات نقشه ای می خواد و همش باید اطلاعات تحلیلی باشه.
چون رشته ما معماری هست ، باید خیلی بیشتر درس بخونیم. یعنی یک دور باید بخونیم تا بفهمیم اصلا جریان شهرسازی چی هست. بعد یکی، دو دور دیگه بخونیم تا جا بیفته و بتونیم کنکور ارشد بدیم.
در مورد منابع هم یک لیست داره . که هر سال هم چون کتاب اضافه میشه بهشون اضافه میشه . برای اینکه بفهمی کلا شهرسازی چه جوریه و علاقه داری یا نه. من توصیه می کنم کتاب "از شار تا شهر " دکتر حبیبی و کتاب " تحلیل فضاهای شهری" توسلی را بخون. ببین اگه خوشت میاد ادامه بده. چون واقعا طراحی شهری و معماری با هم فرق می کنند. درسایی که بیشتر مطالعه کنی هم نداریم ، چون همه را باید خوب مطالعه کنی :D

منابع:
این سایت را ببین
اون منابعی که گفته ، جزوه خانه شهرسازان و غیره زیاد توجه نکن، چون بیشتر تبلیغ خودشون را کرده. جزوه هاش خلاصه همین کتاب های منابع هست. من کامل با منابعی که خودم داشتم مقایسه نکردم.. به نظرم یک کم ازنظر تعداد کم هست.
و مثلا اینکه کتابهای شهرداری جلد یک تا 5 مهمه ، نه فقط جلد 5
یا این کتاب مدنی پور یکی از سنگین ترین کتابهایی هست که من دیدم و تا حالا یک سوال هم ازش نیومده.
وهمینطور به جز این کتابها چند تا مقاله خیلی مهم هست که باید خونده بشه.
امیدوارم موفق باشی. سوال دیگه ای هست،در خدمت هستم ;)

Arch-Azadeh

موضوع های اسکیس طراحی شهری:

سال 83:
موضوع کلی(اسکیس مرحله اول):طراحی بافت اطراف ارگ بم کرمان
دانشگاه بهشتی:ساماندهی میدان تیر انداز سمنان
دانشگاه تهران : ساماندهی خیابان انقلاب

سال 84
دانشگاه تهران: پرسپکتیو کشیدن روی کاغذ A4
بهشتی: بوفه در محوطه معماری دانشگاه بهشتی(موضوع شبیه معماری)
علم و صنعت: میدان تجریش
سال 85
ساماندهی بافت محله امامزاده قاسم
سال 86
ساماندهی خیابانی در سمنان

Arch-Azadeh

مقاله های مهم ، کلیه مقاله های دکتر گلکار و مهمترینش هم
مولفه های سازنده کیفیت طراحی شهری(صفه 32) ،
دو تا مجله آبادی با موضوع طراحی شهری (یکیش مال پاییز پارساله و اولی قدیمیتره)
مجله معماری و فرهنگ شماره 1 - صفحات 8تا 24 ، 34 تا 37 ، 62 تا 66
مجله هنرهای زیبا- شماره 24- مقاله از دکتر گلکار
مجله صفه شماره 40- مقاله دکتر گلکار

منابعی که خودم خوندم را باید اسکن کنم. :)
در مورد نمونه اسکیس هم، جای خاصی نمیتونی ببینی، یا سر کلاس اسکیس ها یا اینکه از خود بچه ها بخوای برات نمونه اسکیس بیارن که ببینی.
من کلاس اسکیس رفتم، که واقعا برام مفید بود ،اگه نمیرفتم فکرنمیکنم می تونستم قبول بشم :smile:
ايشالا دكترا قبول شي
مرسی عزیزم.. دکترا تواین مملکت به چه دردی میخوره:surprised: :D

Arch-Azadeh

ازاده خانم
چي شد كه طراحي شهري انتخاب كرديد و سراغ ساير گرايشا نرفتيد؟
شاد باشيد

راستش فکر کردم که اگه معماری را ادامه بدم ، چیز جدیدی یاد نمی گیرم. دوست داشتم گرایشی برم که به معلوماتم اضافه بشه و هم اینکه تو دو تا رشته بتونم کار انجام بدم.
اول به فکر مدیرت پروژه بودم ، دیدم که ظرفیتش خیلی کمه و از طرفی زیاد به درد خانومها نمی خوره (چون قبلا خودم تجربه کار تو کارگاه را داشتم ) ..اول هم برای این طراحی شهری را انتخاب کردم چون ضریب اسکیسش 1 بود (سال 85) ، که اون سال قبول نشدم و سال بعد اسکیسش شد با ضریب 5 ولی چون دیگه درسهاش را بلد بودم..رو اسکیس هم سرمایه گذاری کردم. و قبول شدم ;)
اولش هم چند تا کتاب را خوندم و دیدم که علاقه دارم و می تونم ادامه بدم و بعد تصمیم جدی گرفتم

الان هم فکر می کنم انتخاب درستی کردم. مطالب برام جدید و جذابه :D ، ولی برای بچه هایی که لیسانسشون هم شهرسازی بوده، واقعا هیچ چیز جدیدی نداره

Arch-Azadeh

سلام .. لطفا تاریخ دقیق ثبت نام و ورود دفترچه ها و تاریخ دقیق آزمون هارو برام بذارین .. خیلی لازم دارم واسه برنامه ریزیم .. و اینکه هر سال تاریخا همینه ؟؟ آخه شاید سال بعد بندازم برای اینکه سربازی نرم:(
ثبت نام سراسری : 15 تا 30 آبان
امتحان : تا سال 86 امتحان هفته اول اسفند بود. از امسال می خواستن بندازن بین امتحانات دو ترم ، یعنی 15-20 بهمن. ولی چون برف اومد شد اول اسفند. از سال دیگه هم باید همون 15 بهمن بگیرن

آزاد : ثبت نام : 15 آذر تا 30 آذر (معمولا تا هفته دوم دی تمدید میشه :smile: )
امتحان : هفته سوم اردیبهشت.

موفق باشی دوست عزیز:gol:

dr_mehry

عضو
به جز زبان بقیه درصدات خوبه، هر چند که زبان بد جوری رتبه جا به جا می کنه... زیر 200 میشی، با توجه به سال پیش زیر 250 میشی، البته با در نظر گرفتن اینکه زبان امسال سخت بوده. رتبه های زیر 100 معمولا میانگین درصد بین 60-70 دارند
به هر حال در اینکه مجاز با رتبه خوب میشه شکی نیست. توصیه اکیدم اینه که اسکیس را خیلی خوب کار کن. خیلی خیلی خوب.
رتبه اول اسکیس و کل کنکور پارسال، رتبه تئوریش 300 و خورده ای بوده
موفق باشی
ممنون .من در زمینه اسکیس مشکلی ندارم .با روان نویس خیلی خوب کار می کنم .تنها مشکل من پرزانته شیتهای نقشه هست .شنیدم صدیق تو دانشگاه یزد هم کلاس اسکیس داره .کسی اطلاعات بیشتری داره ؟

shokufeh

عضو جدید
میشه گرایش های ارشد رو به من بگین میخوام برنامه ریزی کنم...کدوماش اسکیس داره؟ از نظر شما چه گرایشی از همه بهتره؟؟

مجموعه معماری:
1. مهندسی معماری (اسکیس)
2. معماری منظر (اسکیس)
3.مهندسی معماری اسلامی
4.مطالعات معماری ایران

اینا یه مجموعه دیگن که موارد امتحانشون با مجموعه معماری فرق می کنه وهیچ کدوم هم اسکیس ندارن.
1. مدیریت پروژه وساخت
2. تکنولوژی معماری
3.انرژی معماری

Arch-Azadeh

میشه گرایش های ارشد رو به من بگین میخوام برنامه ریزی کنم...کدوماش اسکیس داره؟ از نظر شما چه گرایشی از همه بهتره؟؟

مجموعه معماری:
1. مهندسی معماری (اسکیس)
2. معماری منظر (اسکیس)
3.مهندسی معماری اسلامی
4.مطالعات معماری ایران

اینا یه مجموعه دیگن که موارد امتحانشون با مجموعه معماری فرق می کنه وهیچ کدوم هم اسکیس ندارن.
1. مدیریت پروژه وساخت
2. تکنولوژی معماری
3.انرژی معماری

به لیست بالا:
از گروه شهرسازی:
طراحی شهری (اسکیس)
برنامه ریزی شهری
را هم اضافه می کنم.

پروین جان به نظر من که فرقی نمیکنه، هر کدام را خودت دوست داری ادامه بدی
فقط تکنولوژی و انرژی 10-12 نفر می گیرین.قبولیشون خیلی سخته!!!

Arch-Azadeh

کسی در مورده کلاسهای صدیق برای طراحی شهری چیزی میدونه؟
در مورده آرتورامید اذری چطور؟
آیا اینا به درده بچه های طراحی شهری هم میخورند یا بیشتر معماری کار میکنند؟:surprised:
شما چی پیشنهاد میکنید...
نظر من اینه که پیش کسانی که معماری خوندن و معماری درس می دن، برای اسکیس طراحی شهری نری. این افراد معماری خوب درس می دن و دست را قوی می کنند. ولی متاسفانه طراحی شهری نه!!!!!
پیشنهادم خود کسایی هست که طراحی شهری خوندن.
اینو به پست اضافه میکنم که صدیق دیگه طراحی شهری درس نمی ده. و امید آذری هم امسال شروع کرده.
موفق باشی :gol:

Arch-Azadeh

با سلام به دوستان می خواستم بپرسم که با اینکه نویفرت هم جزو منابع کنکوره اما ازش تا حالا سوال ندیدم تو کنکور!نمی دونم خوندن یک دور این کتاب کافیه یا مطالبش رو جدی تر بگیریم؟
راستش فکر می کنم خوندن مطالب مهم نویفرت کمک کنه. مثلا قسمت نور، یا یک سری استاندرادهایی که باید بلد باشیم، مثل آشپزخانه و نور گیری و از این چیزا!
به نظر من که قبل از اینکه به خوندن شروع کنی یک دور سوالهای سال 80 تا 87 را بزن، بعد خودت می فهمی چیو باید بیشتر بخونی ، چی کمتر

Arch-Azadeh

من شنیدم انرژی و تکنولوژی بیشتر مثل عمرانه آره؟
میشه راجع به گرایشا توضیح بدی؟به خصوص راجع به معماری -معماری. خیلی ممنون!:gol: راستی گرایش خودت چیه آزاده جان؟

انرژی و تکنولوژی مباحثش بیشتر فنیه مثل سازه و تاسیسات و اینا. ولی نه، اصلا شبیه عمران نیست. محل تشکیلش هم دانشکده معماریه و همه اساتید معماری هستند.
طرح ها هم مثلا باید طرحی بدید که تکنولوژی نوین توش باشه یا اینکه از نظر انرژی جوابگو باشه.
در مورد قبولیش هم امسال اول اسم 8 نفر اول را فقط اعلام کرده بودند. یکی از دوستای من رتبه اش 12 بود. انقدر اومدن دانشگاه تهران و رفتن و اعتراض و شاید التماس :surprised: که تا رتبه 12 را برای ترم دوم گرفتن.

معماری-معماری که دقیقا خود معماریه..هیچ فرقی هم با معماری لیسانس نمی کنه. چند تا درس اضافه تر و چند تا طرح با مقیاس بزرگتر می دن ;)
گرایش من طراحی شهری هست.

سـعید

مدیر بازنشسته
آخرین منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری

آخرین منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری

با درود به دوستان

مجموعه معماری در آزمون کارشناسی ارشد دولتی به گروههای زیر تقسیم می شود:

1-مهندسی معماری
2-معماری منظر
3-مهندسی معماری اسلامی
4-مطالعات معماری ایران

مواد امتحانی برای 4 گروه بالا تا حدودی یکسان می باشد که به شرح زیر است:

1-زبان عمومی و تخصصی
2-دروس فنی ساختمان شامل :
تنظیم شرایط محیطی-ایستائی-شناخت مواد-عناصر جزئیات-تاسیسات مکانیکی
3-مبانی نظری معماری شامل:
تاریخ معماری جهان-معماری معاصر-معماری اسلامی
4-درک عمومی معماری
5-درک عمومی معماری منظر
6-طراحی( عملی) یا همان اسکیس معماری
7-طراحی ( عملی ) یا همان اسکیس معماری منظر

ضرائب دروس به ترتیب از سمت راست 7654321 :

1-مهندسی معماری ( 0.5.1.3.2.3.2 )

2-معماری منظر ( 5.0.3.1.2.1.2 )

3-مهندسی معماری اسلامی ( 0.5.1.2.2.2.2 )

4-مطالعات معماری ایران ( 0.0.1.3.2.3.2 )

توضیح :
ضرائب صفر نشانه آنست که آن درس جزء مواد امتحانی آن رشته نمی باشد.

Arch-Azadeh

آزاده جون یعنی بی فایده است که تو این گرایش ادامه بدیم؟ :surprised:آخه من منابع معماری رو برا امسال خوندم یعنی این اسفند . دارم خودمو برا کنکور آماده می کنم یه دلم می گه برو شهر سازی بخون یه دلم می گه اون موقع از این جا رونده از اونجا مونده می شم می خوام موفق تر باشم نه اینکه در جا بزنم:cry::confused:

واقعا بستگی به این داره که دیدت و هدفت چی باشه، من هنوز خودم نمیدونم انتخاب درستی کردم یا نه..راستش فکر می کنم که اگه معماری می خوندم چیز جدیدی یاد نمی گرفتم ، همون چیزایی بود که بلد بودم. حالا که اومدم شهرسازی، دیدم نسبت به مسائل خیلی گسترده تر شده. به نظرم برام مفید بوده و از انتخابم پشیمون نیستم
ولی خب ، من هنوز دارم تو معماری کار می کنم و شهرسازی کار حرفه ای نکردم. فقط یک پروژه تحقیقاتی تو دانشگاه با یکی از استادا کار کردم . در نتیجه در مورد بازار کارش اطلاعی ندارم . هم کلاسیام هم اونایی که معماری خوندن همچنان کار معماری می کنند و اونایی که لیسانس شهر سازی داشتن کار شهرسازی :D
واقعا نمی تونم بهت بگم که کدوم بهتره.همش بستگی به خودت داره. فکر کنم اگه از بچه های ارشد معماری هم نظرشون را بپرسی خوب باشه. و بعد مقایسه کن ببین خودت چی فکر می کنی.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوش اومدین! اگه یک پست تو قسمت کارشناسی ارشد میدادین هم جوابتونو میدادیم! مجبور نبودید 3 تا تاپیک بزنید!

مجموعه معماری:
1. مهندسی معماری (اسکیس)
2. معماری منظر (اسکیس)
3.مهندسی معماری اسلامی
4.مطالعات معماری ایران

1. مدیریت پروژه وساخت
2. تکنولوژی معماری
3.انرژی معماری

از گروه شهرسازی:
طراحی شهری (اسکیس)
برنامه ریزی شهری

Arch-Azadeh

بچه ها لطفا" به این دوستمون که سوالشونو از من پرسیدن کمک کنید من که ترم 2ام نتوستم کمکش کنم!

وحید: در مورد رشته برنامه ریزی شهری توضیح بیشتر بدهید.در مورد تعداد قبولیها در ازمون سراسری و منابع کنکور و بازار کارش.

رشته برنامه ریزی شهری، گرایش خاص بیشتر برای بچه های شهرسازی هست. یعنی اینجوری که می بینم اونا موفق ترند. هر جند از رشته هایی مثل عمران، اقتصاد، جغرافیا و .. هم میشه واردش شد. به خاطر ریاضی ای که در کنکور ارشد داره بچه های معماری کمتر سراغش می رن. البته ریاضی که در دانشگاه باید پاس کنند بسی بد تره تعداد قبولی های در مجموع حدود 55-60 نفر هر ساله دانشگاه های سراسری(شبانه+ روزانه) بر می دارن. منابع کنکورش را در پست بعدی برات می ذارم.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام . من امسال کنکور شرکت کردم و کارهای تحقیقاتی انجام دادم که هیچ موجودی انجام نداده پس روی صحبتم با همه دوستانی است که قراره سال 87 کنکور ارشد معماری شرکت کنند :
توصیه 1 - قانون اول :قانون خودت رو نشکن.
توصیه 2 : به نقل قولها توجه نکنید. مثلا فلانی گفته از فلان کتاب امسال بوده سال بعد حتما هست یا جزوه فلان استاد رو بخون کلی سوال از تو همونه یا ...
توصیه 3- جزوه نخونید ! کتاب همه اونچیزهایی رو که باید گفته شده باشه رو داره .
توصیه 4- چنانچه سوالی از قسمتی از کتابهای رفرنس معماری نباشه حذف می شه
توصیه 5 - جزوه ها برای تاکید مطالب مهم اساتید مختلف مهم هستند نه برای خوندن بجای منابع اصلی
توصیه 6- رشته من کشاورزی بوده پس امکان قبولی برای هر موجود دیگه ای هست ولی معماری عشق می خواد نه خر خونی ! ببخشیید که اینقد رک صحبت می کنم واقعا لازمه !
توصیه 7 - مجله ابادی 4 تا درسال منتشر میشه و عموما 4 سوال از داخلش هست . این مطلب کاملا مستند میتونید سوالهای هر سال رو چک کنید
توصیه 8 - کتاب مفاهیم پایه در معماری چندین سوال تصویری ناب رو تو هر سال داشته و داره ( درک عمومی معماری اگه بالای 70 بزنید یه خارق العاده محسوب میشید )
توصیه 9- سوالات تکراری هر سال عبارتند از : 1 سوال میدان نقش جهان اصفهان - 1 سوال از مسجد جامع اصفهان
توصیه 10 - کتاب فرهنگ تصویری چنگ حرف اول زبان تخصصیه
توصیه 11- کلاسهای جهاد دانشگاهی تهران کلاسهای دکتر مهدوی نژاد تاریخ و زبانش رو توصیه می کنم ( پیشنهاد شخصی )
توصیه 12 - کلاس اسکیس رو از مهر ماه اگه قراره برید شروع کنید . کلاسهای دکتر مرتضی صدیق رو رفتم و پیشنهاد می کنم حتما سر کلاسش باشید . سی دی و دی وی دی هاش هست از اونها هم می تونید استفاده کنید ولی در کل متوجه می شید که باید اعتماد به نفس داشته باشید
توصیه 13: کتاب آموزش کروکی دکتر صدیق ( زرد رنگ - و کتاب آموزش اسکیس آرتور امید آذری رو توصیه می کنم ) باور کنید فقط خودتون تو کنکور مهم هستید و هیچ استادی معجزه نمی کنه
توصیه 14- کتاب معمارای معروف مثل تادائو اندو ، لویی کان ، ریچارد میر ، پل رودولف ، ریچارد راجرز ، رم کولهاس ، نورمن فاستر ، فرانک لوید رایت رو تهیه کنید و پلانها و مقاطعشون رو در حد آ4 و آ3 کپی بزرگ کنید و روکشی کنید . این کار معجزه عظیمی در کارتون پدید میاره.
توصیه 15 - کپی کردن کار دیگران در اسکیس امتحان = 000000000000000000000
توصیه 16 - درست ببینید . همه می بینند ولی باور کنید نمی بینند ! امتحان کنید اینقد سوار قطار شدید میتونید یه ایستگاه کامل طراحی کنید ؟ پس هر جا میرید سعی کنید درست ببینید و با یاد آوری تمام دیده ها طراحی کنید .
توصیه 17- بیشتر از 13 ساعت در روز درس خوندن در هر شرایطی کشنده است نه جسمی - روحی . مثل یک دونده ماراتن نباشید که خودش رو برای 100 هزار متر آماده کرده و نرسیده به خط پایان با 1000 متر اضافه شدن مسیر وسط راه قطع امید بشه . تو برنامه ریزی ارگانها و سازمانها و اختلالات جوی هیچکس تقصیر کار نیست با کم شدن یا اضافه شدن زمان نباید دچار تزلزل و افت روحی بشید .
توصیه 18 - زندگی یک انسان که قراره کنکور ارشد بده اینطوریه که علاوه بر درس خوندن باید نفس بکشه گردش بره عروسی بره - تفریح داشته باشه نون گرفتن هم مطمئنا جماعتی رو خوشحال میکنه نکنه جواب بیاد با خودتون بگید دیدی از در حیاط بیرون نرفتم میانگینم شد 20 !!!!
توصیه 19 - تعادل در هر کاری راهگشای مسیرهای بهتریه . متعادل باشد
توصیه 20 - سوالاتی که بلدید جواب بدید . سوالات ارشد از 3 کمسیون تخصصی طرح و توزیع تخصصی رد میشه و مطمئنا اونها نه بی سواد هستند و نه خارجی همه اون فکر هایی رو که شما می کنید اونها قبلا کردن . پس فقط درست درس بخونید و توکل کنید !
توصیه 21 - جعبه لایتنر - جی 5 و مواردی از این قبیل نوعی آمپول ویتامین برای مغز های آکبند هستند . توصیه میکنم حتما از این روشها استفاده کنید . ضرری نداره ...
توصیه 22 - سر جلسه امتحان لباس راحت و کفش راحت بپوشید . جوراب ضرورتی نداره . چند تا شکلات و شاید یه آب میوه مطمئنا برای چند ساعت تفکر لازمه و قطعا از تی تاب خشک جلسه بهتر به نظر میرسه ...
توصیه 24- وقت اضافه میارید شک نکنید پس بدون واهمه امتحان بدید کسی دنبال شما نیست !!!
توصیه 25 - از دادن اطلاعات نترسید . رقبای شما با دیدن اطلاعات شما بیشتر تضعیف روحیه میشن !!!
توصیه 26- مدارک اسکیس در امتحان ارشد باید کامل باشه . از حالا به فکر مدارکی که بلد نیستید باشید .
توصیه 27 - امیدوارم استفاده کنید . زنده باشید و فراموش نکنید بعد از سد کنکور آسمون دقیقا همین رنگیه که الان هست . حلا هر چقدر حرص بخورید اشک بریزید و اعصاب خودتون و اطرافیانتون رو خورد کنید از جیبتون رفته و آمار خودتون رو خراب میکنید
حرف آخر . یادتون نره تفکر مثبت - روحیه - اعتماد به نفس و تابلویی از خواسته ها تو اطاقتون جاش خالیه . خواسته ها تون و تو یه تابلو بچسبونید و همیشه بهش نگاه کنید . نیروی جاذبه کائنات اونها رو برای شما جذب میکنه .
حرف آخر آخر : پر حرفیهای منو ببخشید . سر میزنم سوالی بود در خدمتتون هستم ...

Arch-Azadeh

در تکمیل نکات کنکوری شما، دومان جان،

توصیه 3- جزوه نخونید ! کتاب همه اونچیزهایی رو که باید گفته شده باشه رو داره .
توصیه 5 - جزوه ها برای تاکید مطالب مهم اساتید مختلف مهم هستند نه برای خوندن بجای منابع اصلی
100000% تایید می شود.

توصیه 10 - کتاب فرهنگ تصویری چنگ حرف اول زبان تخصصیه
اگر دقت کرده باشید، هر سال فقط 5 سوال کاملا تخصصی زبان میاد!!! می تونید کتاب چینگ را فقط برای اون 5 سوال بخونید...می تونید تمرکز را بگذارید روی زبان عمومی و 25 سوال باقی مانده ;) و سوالهای سال پیش!!

توصیه 11- کلاسهای جهاد دانشگاهی تهران کلاسهای دکتر مهدوی نژاد تاریخ و زبانش رو توصیه می کنم ( پیشنهاد شخصی )
شما که یک بار توصیه کردی کتاب بخونن نه جزوه و کلاس :smile: ، شخصا کلاس برای درس تئوری را توصیه نمی کنم

توصیه 12 - کلاس اسکیس رو از مهر ماه اگه قراره برید شروع کنید .
توصیه 13: باور کنید فقط خودتون تو کنکور مهم هستید و هیچ استادی معجزه نمی کنه
این دو جمله از این دو توصیه را کاملا تایید می کنم.

توصیه 17- بیشتر از 13 ساعت در روز درس خوندن در هر شرایطی کشنده است نه جسمی - روحی . مثل یک دونده ماراتن نباشید که خودش رو برای 100 هزار متر آماده کرده و نرسیده به خط پایان با 1000 متر اضافه شدن مسیر وسط راه قطع امید بشه . تو برنامه ریزی ارگانها و سازمانها و اختلالات جوی هیچکس تقصیر کار نیست با کم شدن یا اضافه شدن زمان نباید دچار تزلزل و افت روحی بشید .
توصیه 18 - زندگی یک انسان که قراره کنکور ارشد بده اینطوریه که علاوه بر درس خوندن باید نفس بکشه گردش بره عروسی بره - تفریح داشته باشه نون گرفتن هم مطمئنا جماعتی رو خوشحال میکنه نکنه جواب بیاد با خودتون بگید دیدی از در حیاط بیرون نرفتم میانگینم شد 20 !!!!
توصیه 27 - امیدوارم استفاده کنید . زنده باشید و فراموش نکنید بعد از سد کنکور آسمون دقیقا همین رنگیه که الان هست . حلا هر چقدر حرص بخورید اشک بریزید و اعصاب خودتون و اطرافیانتون رو خورد کنید از جیبتون رفته و آمار خودتون رو خراب میکنید
حرف آخر . یادتون نره تفکر مثبت - روحیه - اعتماد به نفس و تابلویی از خواسته ها تو اطاقتون جاش خالیه . خواسته ها تون و تو یه تابلو بچسبونید و همیشه بهش نگاه کنید . نیروی جاذبه کائنات اونها رو برای شما جذب میکنه .
;););)

سه تا توصیه دیگه اضافه می کنم :

توصیه 28 : همیشه بدونید سوال نزده ،بهتر از سوال غلط زده شده است. پس فقط سوالهایی را که مطمئنید درسته بزنید ، اگر 15 سوال از 30 تا را درست بزنید ، 50% زدید که واقعا درصد عالی محسوب میشه...پس اگر در برگه تون سوال جواب نداده زیاد دارید، اصلا نترسید
توصیه 29: یادتون باشه، اگر برگه پاسخنامه کسی پر بود، یا اون طرف هیچی بلد نیست ، یا خیلی خیلی بلد بوده و حتما نفر اول کنکور میشه..که معمولا قسمت اول را زیاد میشه دید
توصیه 30 : (بسیار مهم ) سوالهای 10 سال گذشته را باید انقدر بزنید که حفظ بشید. (ّیشتر از 10 بار) هیچ وقت سوالها را برای هفته آخر نگذارید. خوندن سوالها هم شما را با نحوه سوال دادن آشنا می کنه، هم سوالهای تقریبا مشابه و تکراری را با خیال راحت جواب می دید.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام آزاده جان از توضیحات تکمیلیت ممنونم ولی ...

سلام آزاده جان از توضیحات تکمیلیت ممنونم ولی ...

شما که یک بار توصیه کردی کتاب بخونن نه جزوه و کلاس :smile: ، شخصا کلاس برای درس تئوری را توصیه نمی کنم

سال قبل کنکور ارشد دانشگاه آزاد رو با جزوه جهاد دانشگاهی تهران درس تاریخ معماری معاصر تالیف دکتر مهدوی نژاد مقایسه کنید و ببینید که از 20 سوال 12 سوال تماما بدون تغییر و با تاکید فراوان بر جواب دقیقا تکرار شده :warn::warn::warn:
منظور از رفتن به کلاس واسه یاد گرفتن نیست ، واسه اینکه برید ببینید استاد محترم قصد دادن چه سوالاتی رو داره اونوقت زحمتتون کمتر میشه ی مثل ارشد سراسری امسال که سوالات اون 100% انتخابی و کار شده بود ، مشکلی براتون پیش نیاره .
با این تفاسیر رقابت معنایی نداره مطمئنم که رسیدن به کارشناسی ارشد یک پازل کاملا مشخصه که بدون شک بعضی از قطعه هاش مربوط به اصل اون نیستند و برای پرت کردن خیلی ها از موضوع ازش استفاده میشه . اونهایی که سیاست امتحان و کنکور رو بدونن هیچ وقت درگیر مسائل اضافی اون نمیشن...:(

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام آزاده جان
دیروز ارشد آزاد رو نداده بودم تمام حرفهای بالا رو زدم و همون جزوه رو خوندم . الان که از سر جلسه اومدم باید بگم بالای 12 سوال از 40 سوال تاریخ و مبانی نظری از همون جزوه و سوالات بود .
به اطلاع همه دوستان میرسونم در صورت قبولی ارشد تمام جزوه ها و مدارک آمادگی کار شناسی ارشد اعمم از خلاصه ها نمونه تستها و ... در وبسایت تخصصی آزمون ارشد معماری خواهم گذاشت تا همه اونهایی که به این اطلاعات دسترسی ندارن و یا جاهای دور هستند هم بی بهره نمونن.
منتظر نظر ات موافق و مخالف دوستان هستم

Arch-Azadeh

سلام آزاده جان
دیروز ارشد آزاد رو نداده بودم تمام حرفهای بالا رو زدم و همون جزوه رو خوندم . الان که از سر جلسه اومدم باید بگم بالای 12 سوال از 40 سوال تاریخ و مبانی نظری از همون جزوه و سوالات بود .
به اطلاع همه دوستان میرسونم در صورت قبولی ارشد تمام جزوه ها و مدارک آمادگی کار شناسی ارشد اعمم از خلاصه ها نمونه تستها و ... در وبسایت تخصصی آزمون ارشد معماری خواهم گذاشت تا همه اونهایی که به این اطلاعات دسترسی ندارن و یا جاهای دور هستند هم بی بهره نمونن.
منتظر نظر ات موافق و مخالف دوستان هستم
سلام دومان جان
امیدوام موفق باشی.. در مورد جزوه ها هم مطمئنا برای بچه ها مفید خواهد بود.
در مورد کنکور آزاد من همیشه می گم آزاد یعنی تکرار سوالهای سالهای قبل، به هر کسی هم که تونستم اینو گفتم . ولی نمی دونم چرا هیچ کس دوست نداره به حرف آدم گوش بده :( ..امروز صبح سوالهای طراحی شهری، قسمت زبان، کاملا مشابه سالهای پیش بود. (البته مثل سالهای قبلش) ولی خب این دفعه میزان مشابهت خیلی زیاد بود.

امیدوارم همه موفق باشید :gol::gol: و سال دیگه ارشد ببینمتون ;)

sara_r

کاربر بیش فعال
کارشناسی ارشد مرمت
دوستان عزیز و دانشجویانی که تمایل دارند در کنکور کارشناسی ارشد مرمت شرکت نمایند می توانند با مراجعه به سایت زیر و دریافت دفترچه راهنما از نحوه شرکت در آزمونها و کلاسهای آمادگی کنکور این رشته آگاه شوند.
کلاسها و کنکورهای آزمایشی مرمت برای مقطع کارشناسی ارشد مرمت بصورت حضوری و مکاتبه ای و بصورت تخصصی و سراسری، برای اولین بار در ایران فقط از طرف انجمن مهرازی ایران ارائه می شود.
همچنین جزوات کمک آموزشی و مشاوره رایگان از جمله خدماتی است که می توانید از انجمن مهرازی ایران دریافت نمائید.
لینک برای دریافت دفترچه راهنما
ورود به سایت انجمن

اينو تو يه ساين ديدم ..............

Arch-Azadeh

سلام دومان جان
چه کمکی از دست من بر میاد در مورد اسکیس؟؟؟ باهات موافقم که تاپیک اسکیس اینجا، مثل ارشد نیست و تقریبا ربطی به هم ندارن.
در مورد کلاس اسکیس، باید بگم که به نظر من پارسال باید کلاس می رفتی و الان اسکیس می زدی و فقط می رفتی پیش کسایی که اسکیس درس می دن و نقد برات بکنن. چون الان یک کم دیر شده برای اسکیس یاد گرفتن. البته اگه خیلی وقت بذاری تو همین 2 ماه هم می تونی به نتیجه خوبی برسی.
من خودم چون طراحی شهری الان می خونم اسکیسش را کارمی کنم..در اون زمینه می تونم کمکت کنم. البته 2 سال پیش کنکور معماری را هم دادم و تقریبا اصولش را بلدم. یک سری نکات کلی بهت می گم.
1- امتحان اسکیس 4 ساعته و یک شیت a2 باید طراحی بشه، پس نتیجه می گیریم که سر امتحان وقتی برای فکر کردن نیست و فقط باید کشید. پس باید قبلش حدود 50-60 اسکیس کامل زده باشی که سر جلسه یکی از اون موضوع ها را بزنی، یعنی اصول کلی کارت را حفظی و اونجا فقط می کشی
2- اسکیس معماری حدود 10 تیپ هست. باید برای این 10 تیپ، پلان ، نما، مقطع و پرسپکتیو داخلی و خارجی بکشی ، یعنی از کتابهای مختلف تمرین کنی و در بیاری ، که هر موضوعی اومد یکی از کارات را بهش بخورونی :D
3- برای همه اون 10 تیپ روند رسیدن به نتیجه هم مهمه..یعنی 10 تیپ روند باید تمرین کنی
4- به نظر من کلاسهای نقد اسکیس شرکت کنی و کارای بقیه بچه ها را ببینی و کلا تو جو اسکیس باشی خیلی خوبه
5- کلاسهای الکی که وقتت را تلف کنن نرو. مثل آتلیه خاک..اونجا یک زمانی خیلی خوب بود و الان افتضاح شده. کسایی که اونجا درس میدن دیگه خوب نیستن
6- تر جیحا با یکی دو تا از دوستات پیش یک نفر برین که اسکیس درس می ده تا اون به صورت خصوصی ، یعنی با وقت بیشتر و با دقت اشکالای اسکیستون را بگیره (اینم که می گم چند نفر بشین برای تقسیم شدن هزینه اش هست ، چون تو کلاسای 15-20 نفره ، اشکالها کاملا مشخص نمیشه) -
7- اگر برای اسکیس هم می خوای کلاس بری به تجربه به من ثابت شده کلاسهای 3-5 نفره بیشترین بازدهی را دارن و معلم وقت می کنه که رو کار همه وقت بگذاره..درسته هزینه اش بیشتره ولی فکر کنم می ارزه

در کل از همین امروز شروع می کنی به اسکیس زدن :D ..چون اون 50-60 اسکیسی که گفتم اگه روزی یکی هم بزنی، شاید تا امتحان بتونی تمومشون کنی.
موفق باشی ;);)

اگه سوال دیگه ای بود خوشحال میشم کمک کنم

dr_mehry

عضو
شما دو دوست عزیز اگه اطلاعات مناسبی در رابطه با طریقه و آموزش اسکیس زدن دارید لطفا تاپیک بزنید تا بقیه بچه ها هم استفاده کنن...

1- مهمترین و اولین کار انتخاب ابزار است .من خودم روان نویس و ماژیک رو انتخاب کردم
2- آموختن نحوه شیت بندی
3- فقط و فقط تمرین
4- کمی هم ذوق و سلیقه
6- اگه بگردی نمونه های خوبی از اسکیس می تونی تو این سایت پیدا کنی

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ظرفیت گرایشهای مختلف رشته معماری در کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری در کنکور سال 1386
ظرفیت کل 120 نفر بوده که امسال قول افزایش ظرفیت و هم دادن :

دانشگاه بين المللي امام خميني (ره )ـقزوين 8 نفر
دانشگاه تربيت مدرس - منظر 8 نفر
دانشگاه تهران 8 نفر
دانشگاه شهيدبهشتي 15 نفر
دانشگاه شيراز 6 نفر
24 نفر دانشگاه علم وصنعت ايران

دانشگاه هنراسلامي تبريز 8 نفر
دانشگاه هنراصفهان 20 نفر

دانشگاه هنرتهران 5 نفر
دانشگاه یزد 8 نفر

منبع: www.mohammadhamed.ir

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
جوابهای احتمالی و دستنویس ارشد معماری دانشگاه آزاد 87 که یکی از دوستان واحد تبریز زحمت کشیده
1 روشهای طاق زنی در آتشکده نیاسر: رومی و ضربی
2- کمتر بیشتر است : میس و ندروهه
3- فرم تابع عملکرد است : لویی سالیوان
4- گنبد کلیسای فلورانس: برتلوسکی
5- ساختمانهای اداری رومی : باسیلیکا
6- آرایه اصلی دوره تیموری : کاشی معرق
7- انواع سبک ها در یک بنا : الکتیزیزیم – e -selection
8- فن ساختمان : نیارش
9- صورت محیط و تاثیر بر بنا : بوم آورد
10- میدان نئوریال : چارلز مور
11- قصر شیشه ای : پاکستن گلخانه ساز
12- کدامیک دارای مدرسه نیست ؟ مسجد جامع ورامین
13 – اولین ابنیه 4 ایوانی بعد و قبل از اسلام : کاخ آشور – و لشگری بازار
14- سبک لومباردی
15- بزرگترین کلیسای گوتیک : کاتدرادال کلن آلمان
16- پلکان راهنما – جوانی برنینی
17 – مشخصه پلان متمرکز و گنبد مدور: صدر مسحیت
18 – رنسانس : احیای روم و یونان باستان
19- شطوح مواج : باروک ایتالیا
20 – سبک در معماری : اصول زیبا شناختی
21 – پلان آزاد : لکوربوزیه
22- در طراحی فضا به بی نهایت فکر می کرد : باروک
23- معمار ارگانیک : فرانک لوید رایت
24 – معماری اکو تک : اکوولوژیکی
25 – نگاه معماری پست مدرن : طنز آلود و تاریخ گرا
26- سانت الیا : فوتوریسم
27- شهر های آینده با سرعت و .. فوتوریسم
29- طبیعت در طراحی معماری ایران : به عنوان اصل است
30 باغ = پردیس ( من موافق نیستم میشه جنت )
31 - 7 مشعل معماری : جان راسکین
32- ارگ علیشاه : تبریز
33- اولین رصد خانه تاریخ : استون هنج
34- آغاز معماری مدرن
35- چارز جنکز و مور – مدرن و پست مدرن
36- گونه شناسی در معماری

http://tabrizarchitecture.blogfa.com/post-148.aspx
البته در صحت بعضی از پاسخها شک دارم ....

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این فقط روزانه است دیگه؟ یا شبانه ها را هم شامل میشه!!​

برای اطلاع دوستان از وضعیت کل آمار ظرفیتهای سال 86 این جدول رو تهیه کردم

دوره روزانه سراسری – سال 86

دانشگاه بين المللي امام خميني (ره )ـقزوين 8 نفر
دانشگاه تربيت مدرس 8 نفر
دانشگاه تربيت مدرس 8 نفر
دانشگاه تربيت مدرس 2 نفر
دانشگاه تهران 8 نفر
دانشگاه شهيدبهشتي 15 نفر
دانشگاه شيراز 6 نفر
دانشگاه علم وصنعت ايران 24 نفر
دانشگاه هنراسلامي تبريز 8 نفر
دانشگاه هنراصفهان 20 نفر
دانشگاه هنرتهران 5 نفر
دانشگاه يزد 8 نفر
ظرفیت کل دوره روزانه 120 نفر – البته حدود 10 نفر سهمیه خاص هستند .

ظرفیت دوره شبانه دانشگاههای سراسری - معماری معماری
دانشگاه تهران 5 نفر
دانشگاه شيراز 3 نفر
دانشگاه هنراصفهان 10 نفر
دانشگاه هنرتهران 5 نفر
دانشگاه يزد 4 نفر

ظرفیت کل شبانه 27

ظرفیت کل 147

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان .
من راندو با آب مرکب رو خیلی دوست دارم با اینکه تا حالا با مارکر تمرین کردم اما می خوام برا اسکیس ارشد که سال بعد دارم با آب مرکب راندو کنم . می خوام بدونم چه جوریاست؟ می تونیم مقوای چکشی ببریم؟ تازه مقوا اول باید حسابی خیس بشه بعد کشیده بشه و به بوم وصل شه . بعد خشک شه بعد....:confused: می خوام بدونم سر جلسه اجازه می دن بوم ببریم؟ تازه در اون صورت باز مشکل هست مثلا اینکه چون وصله به بوم برای جدا شدنش باید با کاتر بریده شه که از اندازه اش کم می شه تازه باید خشک بشه:warn::confused::confused::cry: این از همه بد تر.:w00:..........:w01:.مثل اینکه تا سوالم تموم شه قراره منصرف شم:D.....:w06: خلاصه می تونین راهنماییم کنین؟ که چه طوریه قوانین..... تازه یه چیز دیگه می تونیم قسمت های مختلف رو جدا کنیم و رو یهمقوای دیگه بچسبونیم؟ :surprised: دومان جان می تونی بگی اونی که با آب مرکب راندو کرده بود چی کار کرده بود؟ یعنی مقوا برده بود یا اینکه؟:que::surprised::surprised:

عزيزم مگه دور از جون ديوونه شدي ميخواي سر امتحان ارشد از آب مركب استفاده كني؟!؟!؟!؟!:eek::surprised:
سلام
قطعا تسلط بر هر موضوعی میتونه عامل تفاوت یه نفر با دیگران باشه . دیوانگی نیست . تو امتحانی که از 1000 نفر 999 نفر ماژیک کار می کنن که هم آسونه هم چیپ!! قلم مرکب تک رنگ با تونالیته های رویایی خودنمایی می کنه . از اصل مطلب دور نشیم که راندو در مرحله دومه . یعنی اول طرح بعد راندو. اگه طرح نافرم و ناجور باشه با آب طلا هم که راندو بشه نمره نمیاره !!!
با این حال باید بگم که ابزار راندوش چوب کبریت بوده . یه برش ظریف روی کبریت میدن و با جوهر راپیت یا مرکب شروع به رنگ گذاشتن روی کار می کنن . اگه واقعا دوست داری این کار رو بکنی باید خیلی مسلط این کار رو بکنی و نیازمند تمرینات ویژه ایه که من تا یه حدودی میتونم بهت کمک کنم.
یادتون باشه ماژیک سریع ترین و راحتت ترین ابزار راندوه . راندو با کبریت و مرکب روی کاغذ عادی هم انجام میشه .

Arch-Azadeh

سلام دوستان .
من راندو با آب مرکب رو خیلی دوست دارم با اینکه تا حالا با مارکر تمرین کردم اما می خوام برا اسکیس ارشد که سال بعد دارم با آب مرکب راندو کنم . می خوام بدونم چه جوریاست؟ می تونیم مقوای چکشی ببریم؟ تازه مقوا اول باید حسابی خیس بشه بعد کشیده بشه و به بوم وصل شه . بعد خشک شه بعد....:confused: می خوام بدونم سر جلسه اجازه می دن بوم ببریم؟ تازه در اون صورت باز مشکل هست مثلا اینکه چون وصله به بوم برای جدا شدنش باید با کاتر بریده شه که از اندازه اش کم می شه تازه باید خشک بشه:warn::confused::confused::cry: این از همه بد تر.:w00:..........:w01:.مثل اینکه تا سوالم تموم شه قراره منصرف شم:D.....:w06: خلاصه می تونین راهنماییم کنین؟ که چه طوریه قوانین..... تازه یه چیز دیگه می تونیم قسمت های مختلف رو جدا کنیم و رو یهمقوای دیگه بچسبونیم؟ :surprised: دومان جان می تونی بگی اونی که با آب مرکب راندو کرده بود چی کار کرده بود؟ یعنی مقوا برده بود یا اینکه؟:que::surprised::surprised:

منم یک کمی با این کارا مخالفم. واقعا باید مسلط باشی و خیلی تمرین کنی که بتونی با آب مرکب کار کنی..به هر حال کار سختیه
نفر اول پارسال ، کارشو با آبرنگ راندو کرده، ولی ازش پرسیدم می گفت که از بچگی کلاس آبرنگ می رفته و کاملا به آبرنگ مسلط بوده . اسکیس و شیت بندی کارش انقدر متفاوت از بقیه نبوده، فقط همین آبرنگ بوده که باعث شد کارش بهتر جلوه کنه.

در مورد اسکیس: هر گونه کلاژ ممنوع است.
مقوا را همونجا بهت می دن. معمولا هم اشتنباخ هست. و روش هم جای اسم نوشتن چاپ شده. اصلا راه نداره خودت مقوا ببری :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا