آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام دوست گرامی :
من امروز صبح نظام مهندسی بودم خبری نبود. یعنی اظهار بی اطلاعی میکردن.
ظاهرا نامه ای به نظام مهنذسی استان ها ابلاغ شده .
به نظام گیلان و اردبیل رسیده منتظر خبر دقیق ترم.

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
به نظرم فعلا خبري روي سايتها نيست. پيشنهاد مي كنم از سايت نظام مهندسي اصفهان پيگير باشيم .
www.nezammohandesiesfahan.ir/News
بهتر از بقيه سايتها خبررساني مي كند.
تاسف بار اينه كه حق اعتراض را براي آزمون قبلي در نظر گرفتن ولي هيچگونه اطلاع رساني صورت نگرفته،

afshin 1357

کاربر بیش فعال
هردم از اين باغ بري مي رسد،
نامه فوق براي كساني هست كه با مدرك كارداني آزمون كاردانهاي فني شركت كرده اند و پروانه گرفته اند. (يعني همكاران قديميشون )
باز هم شرايط فرقي نكرده و بخشنامه همچنان به قوت خودش بافي هست.

artman

کاربر فعال
مصوبه لغو شده اما.......

مصوبه لغو شده اما.......

با سلام به دوستان گرامی :
امروز صبح برای پیگیری لغو مصبه به مسکن وشهر سازی رفتم . گفتن مصوبه لغو شده اما یه بند وتبصره اضافه کردن.
خیلی جالبه نه . به مصوبه ای که لغو شده بند وتبصره اضافه میکنن.
طبق بخشنامه ارسال شده کلیه افرادی که کاردانی انها پیوسته می باشدوافرادی که مدرک کادانی انها یه عنوانی داره مثل نقشه کشی معماری (گرایش معماری )یا نقشه کشی ساختمان وهر چیزی شبیه به اینها که گرایش معماری باشه (کلیه این مدارک مربوط به قبل از سال 82 میباشد) ومدرک کارشناسی علمی کاربردی معماری دارنداز امتحان طراحی منع شده اند.
کلیه فارغ التحصیلان تکنولوژی معماری ابدا نمی توانند امتحان طراحی بدهند.
کارشناسان ارشد معماری دارنده مدرک کاردانی پیوسته معماری (نقشه کشی معماری با گرایش معماری )از امتحان طراحی محروم شده اند.
فقط کارشناسانی که علمی کاربردی معماری هستند و کاردانی انها هم ناپیوسته است ( رشته ریاضی بودند نه هنرستانی )و فقط کاردانی معماری بدون گرایش است می توانند امتحان طراحی بدهند.
دوستان اونایی که مشکلشون حل شده خدا و شکر.
اما تعدا زیادی دوباره برگشتند سر خونه اول.
با مسئول مربوطه که صحبت میکردم :گفت یه نامه بنویسید و نسبت به موضوع اعتراض کنید و البته شرح حال کاملی از عنوان مدارک کاردانی صادره بنویسید ( افرادی مانند ما که سال 82 فارغ التحصیل شده اند نقشه کشی معماری وکسانی که سال 76فارغ التحصیل شده اند نقشه کشی ساختمان و کسانی که سال83 به بعد درسشان تمام شده معماری بوده اند با سیلابس های گوناگون)تا با مقامات بالاتر جلسه بگیریم شاید مشکل حل شد.
بهترین کار اینه که علاوه بر اعتراض کتبی مانند انچه شرح دادم با آقای فرهنگی نماینده و عضو هیت ریسه مجلس هم در تماس باشیم تا مصوبه بدون هیچ شرط و شروطی لغو گردد .

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
با سلام به دوستان گرامی :
امروز صبح برای پیگیری لغو مصبه به مسکن وشهر سازی رفتم . گفتن مصوبه لغو شده اما یه بند وتبصره اضافه کردن.
خیلی جالبه نه . به مصوبه ای که لغو شده بند وتبصره اضافه میکنن.
طبق بخشنامه ارسال شده کلیه افرادی که کاردانی انها پیوسته می باشدوافرادی که مدرک کادانی انها یه عنوانی داره مثل نقشه کشی معماری (گرایش معماری )یا نقشه کشی ساختمان وهر چیزی شبیه به اینها که گرایش معماری باشه (کلیه این مدارک مربوط به قبل از سال 82 میباشد) ومدرک کارشناسی علمی کاربردی معماری دارنداز امتحان طراحی منع شده اند.
کلیه فارغ التحصیلان تکنولوژی معماری ابدا نمی توانند امتحان طراحی بدهند.
کارشناسان ارشد معماری دارنده مدرک کاردانی پیوسته معماری (نقشه کشی معماری با گرایش معماری )از امتحان طراحی محروم شده اند.
فقط کارشناسانی که علمی کاربردی معماری هستند و کاردانی انها هم ناپیوسته است ( رشته ریاضی بودند نه هنرستانی )و فقط کاردانی معماری بدون گرایش است می توانند امتحان طراحی بدهند.
دوستان اونایی که مشکلشون حل شده خدا و شکر.
اما تعدا زیادی دوباره برگشتند سر خونه اول.
با مسئول مربوطه که صحبت میکردم :گفت یه نامه بنویسید و نسبت به موضوع اعتراض کنید و البته شرح حال کاملی از عنوان مدارک کاردانی صادره بنویسید ( افرادی مانند ما که سال 82 فارغ التحصیل شده اند نقشه کشی معماری وکسانی که سال 76فارغ التحصیل شده اند نقشه کشی ساختمان و کسانی که سال83 به بعد درسشان تمام شده معماری بوده اند با سیلابس های گوناگون)تا با مقامات بالاتر جلسه بگیریم شاید مشکل حل شد.
بهترین کار اینه که علاوه بر اعتراض کتبی مانند انچه شرح دادم با آقای فرهنگی نماینده و عضو هیت ریسه مجلس هم در تماس باشیم تا مصوبه بدون هیچ شرط و شروطی لغو گردد .

موافقم.....واقعا برام سواله کی اینارو می ذاره تو این پستا.....بلا نسبت بع بع یی!!!!

artman

کاربر فعال
سلام دوستان :
من یه ایمیل به دکتر فرهنگی زدم و بخشنامه جدید رو براشون توضیح دادم این هم پاسخ :

با سلام
فرمت اولیه ای به سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی داده ام برای پیشنهاد اصلاح قانون نظام مهندسی.
نظراتتان را به این مرجع بدهید اعمال نمایند.
دکتر فرهنگی

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام با اين حساب مشكل من حل مي شود!!!!! . ولي اصلا خوشحال كه نشدم هيچ ، بسيار نارحتر شدم ،‌از اين بي منطقي و ذره ذره بازي كردن با روحيه اين جوانها.
اينها موقعيت هاي مساوي را مي خواهند از بين ببرند، بدون هيچ دليلي.
دفترچه انتخاب رشته سراسري را نگاه كنيد ببينيد چه حجمي مهندسي معماري در روزانه و غير انتفاعي و پيام نور مي گيرند بجز حجم ناپيوسته ها، مسلماٌ هدفي و دستي پشت پرده هست. امرو اين كار ، فردا كار ديگر،
بازهم بايد پيگير رفع اين بي عدالتي زشت و نابرابر باشيم ، بهترين كار همين ايميل زدنها و خبررساني ها مي باشد.
از شما دوستان پيگير هم متشكرم.

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی کسایی که رشتشون ریاضی بوده و کاردانی معماری خوندن مشکلشون حل شده؟

mahmood321

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان
یک چیزومیدونم اینه که یک برنامه ای ازقبل تنظیم شده که بچه های هنرستانی راازدورخارج کنندحالا ازهرراهی که شده .......متاسفم برای خودم وامسال مانند من که درکشوری زندگی میکنیم که ازعدالتی که ازش دم میزنند خبری نیست یک لحظه به اطراف نگاه کردید خبری ازخوشحالی وخنده ..خنده ها همشون شده ظاهری مردمی که دائما با مشکلاتی دست وپنجه میکنند که تمامی نداره ..جوان -بیکاری-آینده به نظرمن بذار ازاین بخشنامه ها تا دلشون میخواد صادرکنندبذارهرکاری دوست دارند بکنند این حق ماست باید بکشیم این جواب خیانتی هست که 30سال پیش مرتکب شدند ....

nima arc

عضو جدید
دوستان کارشناسی ناپیوسته نگران نباشند

دوستان کارشناسی ناپیوسته نگران نباشند

جدیدا متوجه شدم که بابت قانون وزارت مسکن و شهر سازی به دلیل حذف دوستان کارشناسی ناپیوسته معماری در مهر طراحی و تایید آن از طرف نظام مهندسی ، هیئت مجلس نسبت به مصوبه اعتراض نموده و اخطار لازم رو به وزارت خانه مربوطه اعلام داشته است

پیوست ها

• 05-10-01-500.jpg
    05-10-01-500.jpg
    35.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amir6969

عضو جدید
واقعا مسخرست:eek::mad: ولی راه داره... حق گرفتنیه و گرفتنش هم راه داره ;)

1- قضیه باید شدیدا رسانه ای بشه چون کسانی که همچین مصوبه ی مسخره ای رو گذاشتن نمیتونن در برابر رسانه ها سکوت کنن، باید اعتراض باید به صورت متن دقیق و روشن که مقصود رو برسونه به صورت های زیر
رسانه ای بشه:
الف-سایت معتبر تابناک که مشکلات را به صورت جدی با نهاد مربوطه به صورت مستقیم پیگیری میکند و اگر پاسخگو نباشند آبرویشان را میبرد... ایمیل مخصوص مشکلات: Karbar@tabnak.ir

ب- سایت خبرآنلاین: ایمیل مخصوص: editorial@khabaronline.ir

ج- معتبرترین و پربیننده ترین اخبار سیما:.​

2-هیچ وقت مذاکره با مسئولین رده پایین اجرایی فایده ای ندارد چراکه شاید قوانین رو برای منفعت خودشان تصویب کرده باشند پس شکایت باید به شخص اول و دوم کشور به صورت کامل و واضح اعلام شود به طریق زیر:
الف- سایت http://www.saamad.ir از منوی سمت چپ سایت گزینه "ثبت مورد"

ب-نامه به رهبری، شکایات باید به صورت کتبی به صندوق پستی1555_13185 ارسال شود.

لطفا تمام گزینه ها رو انجام بدید،شوخی بردار نیست اگه قضیه حل نشه این همه درس و زحمت همش بر باد رفته
همه گزینه ها رو جدی بگیرید، دوباره تاکید میکنم متن رو به صورتی بنویسید که مفهوم مشخص بشه و بفهمن ما چی داریم میگیم

بچه ها گزینه الف داره پیگیری میکنه... آفرین که ایمیل زدید این لینک رو ببینید>>>>>>> http://www.tabnak.ir/fa/news/184175

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام ، نكته اول : اطلاع رساني درستي صورت نمي پذيرد و ما از خيلي از جلسات و بخشنامه هاي جديد بيخبريم . ظاهرا مخفي كاري صورت مي گيرد

نكته دو: گروهي به ديوان عدالت اداري شكايت كرده اند.كه جواب آن فعلا نيامده
نكته سه : سه نكته اي ندارد:biggrin:. بايد صبر كنيم قطعا اين مشكل حل مي شود.:gol::gol:

afshin 1357

کاربر بیش فعال
محاسبه سنوات كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي پايه

محاسبه سنوات كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي پايه

قابل توجه داوطلبان آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي

باتوجه به تعويق زمان برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي به اطلاع مي‌رساند سنوات كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي پايه درخواستي تا پايان اسفندماه90 محاسبه مي‌گردد.
اين اطلاعيه بمنزله ابلاغ رسمي به ادارات كل مسكن و شهرسازي، سازمانهاي نظام مهندسي ساختمان، سازمان نظام كارداني استانها و سازمان سنجش آموزش كشور مي‌باشد.
ضمناً ثبت‌نام كماكان ادامه خواهد داشت و تاريخ برگزاري آزمونها متعاقباً به اطلاع خواهد رسيد. «دفتر امور مقررات ملّي ساختمان»

www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=78

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان
بطور كلي در مجلس طرحي جهت تغيير ساختار نظام مهندسي وجود دارد ( فرهنگي- ماهنامه پيام ساختمان )*
در سايت تابناك هم مشكل معماران در حال پيگيري مي باشد.

samaneh-m

عضو جدید
من در قسمت نظرات خوانندگان از این کار سایت تابناک تشکر کردم و خواهان لغو این مصوبه شدم اگر شما هم درون قسمت چیزی بنویسین بی ثمر نیست حداقل سایت تابناک میفهمه که تعداد زیادی از خوانندگان علاقمند به این خبر هستند و مدام پیگیریش می کنن

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
بچه ها گزینه الف داره پیگیری میکنه... آفرین که ایمیل زدید این لینک رو ببینید>>>>>>> http://www.tabnak.ir/fa/news/184175

سلام به دوستان
بطور كلي در مجلس طرحي جهت تغيير ساختار نظام مهندسي وجود دارد ( فرهنگي- ماهنامه پيام ساختمان )*
در سايت تابناك هم مشكل معماران در حال پيگيري مي باشد.

در بین گفته های معترضینی که به سایت تابناک پیام داده بودند ، نکته ی جالبی دیدم >>>>>>>>>>>.

{{{{{{{{{{{{- اگر تنها پیشوند نام رشته ها، دلیل حذف آنها از کد اصلی معماری و قرار گرفتن این رشته ها در کد رشته مرتبط با معماری است، آیا انتظار بازنگری در واحدهای درسی (که منطبق با دانشجویان مهندسی است) و اتخاذ تصمیمی مقتضی برای انتقال مجدد آنها به کد رشته اصلی مهندسی معماری (که با توجه به بخشنامه 89/400/62271 89/400/62271 به نظر می رسد در حیطه اختیارات آن وزارتخانه محترم است)، انتظار نامعقولی است؟ضمن اینکه خاطر نشان می کنیم که در کنکور ورودی کارشناسی ناپیوسته،اکثریت دانشگاه ها پیشوند علمی-کاربردی یا مهندسی تکنولوژی را در ابتدای نام رشته هایشان دارند، و بسیاری از متقاضیان رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه ها تحصیل کرده اند، که به موجب بخشنامه اخیر، از دریافت پروانه طراحی محروم شده اند... در حالی که فارغ التحصیلان تعداد اندکی دانشگاه های باقیمانده که بعضاً تراز پایین تری هم در آزمون ورودی داشته اند، با گذراندن واحدهای درسی مشابه، و صرفاً به دلیل قید نشدن پیشوند های مذکور در مدرک تحصیلی شان، قادر به دریافت پروانه طراحی هستند.
آیا محروم شدن تعداد کثیری از فارغ التحصیلان رشته های علمی-کاربردی و مهندسی تکنولوژی معماری (اعم از دانشگاههای سراسری،غیر انتفاعی،آزاد، و علمی-کا ربردی)، صرفاً بخاطر وجود یک پیشوند (که در ماهیت فرایند تحصیلی آنها کاستی یا تغییری را ایجاب نکرده)، نباید انتظار همکاری و مساعدت وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری را در آنها ایجاد کند؟}}}}}}}}}}}}
.....................................................................................
شاید بهتر باشه همه به وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اعترض بدیم که این پیشوند دردسرساز رو برای همیشه بردارند! صرفا اعتراض به نظام مهندسی و پروانه ی طراحی ندادن کافی نیست، باید از دانشگاه آزاد و همه ی اون دانشگاه هایی شکایت کنیم که این همه هزینه و وقت مارو تلف کردند ، حتی اگه فقط به دیپلمه های فنی پروانه طراحی ندهند ، باز هم باید همه ی علمی کاربردی ها { حتی مایی که دیپلم ریاضی بودیم و این جور شوکی بهمون وارد کردند } تا برداشتن کامل این پیشوند کذایی به اعتراضات خود ادامه بدیم ...........
:evil:

amir6969

عضو جدید
من در قسمت نظرات خوانندگان از این کار سایت تابناک تشکر کردم و خواهان لغو این مصوبه شدم اگر شما هم درون قسمت چیزی بنویسین بی ثمر نیست حداقل سایت تابناک میفهمه که تعداد زیادی از خوانندگان علاقمند به این خبر هستند و مدام پیگیریش می کنن

بهتره در قسمت نظرات خواستار پیگیری بیشتر بشیم

amir6969

عضو جدید
این قضیه باید بیاد توی تلویزیون... از همه خواهش میکنم به طور گستره به آدرس شبکه خبر ایمیل بزنید و دقیق توضیح بدید>>>>>>> pr@irinn.ir

shahram226

عضو جدید
آخرین صورت جلسه ی ابلاغ شده در خصوص بند 30 بخشنامه : 23 مرداد ماه

به نظر میرسه با این وضعیت مشکل برای هنرستانی ها کماکان پابرجاست.

پیوست ها

• 300721_1699367383918_1829926922_1058509_6536482_n.jpg
    300721_1699367383918_1829926922_1058509_6536482_n.jpg
    23 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین صورت جلسه ی ابلاغ شده در خصوص بند 30 بخشنامه : 23 مرداد ماه

به نظر میرسه با این وضعیت مشکل برای هنرستانی ها کماکان پابرجاست.
یعنی کسایی که رشتشون ریاضی بوده و کاردانی معماری خوندن مشکلشون حل شده؟

artman

کاربر فعال
توضیح

توضیح

با سلام :
ببینید اگه مدرک کاردانیتون معماریه یعنی در مدرکتون عنوان شده کاردانی معماری و پسوند وپیشوند نداره و کارشناسیتون علمی کاربردیه ( مهندسی تکنولوژی معماری قبول نیست ) میتونید برای امتحان طراحی شرکت کنید. برای صحت از نوع مدرک کاردانیتون موقع گرفتن تاییدیه از نظام باید کپی مدرک رو تحویل بدهید.

artman

کاربر فعال
گلایه

گلایه

سلام:
ادم تو این مملکت شرمنده خودش و خانوادش میشه. با هزار بد بختی ذلالت رفتیم کاردانی گرفتیم. اونم زمانی که تو کل ایران 8 تا آموزشکده بود و کلا 150 نفر تو سال پذیرش میشدند. هزار تا بلا سرخودمون اوردیم تا کارشناسی گرفتیم. کلی مثل الاغ کیف میکردیم که چی شدیم.
حیف این همه زحمت و پول جوانی که صرف کردیم.چرا باید این همه زحمت میکشیدیم ؟که چی بشه؟ تازه شدیم هیچی.
اما از اون طرف بعضی ها همزمان کارشناسی و ارشد ودکتری میگرفتن میشدن وزیر کشور (خدا رحمتش کنه ) یا اون کسی که دکتری الکی میگیره میشه معاون ریس جمهور. بد تر از همه اونی که مدرکش مشکل داره و مجلس دست گذاشته روش میدونید شده چی ؟ وزیر علوم.
هیچ کس به اینها کاری نداره حسابی هم بهشون پست ومقام میدن . و زمانی بهشون گیر میدن که میخوان باج سیاسی بگیرن.
ما که کاری نداریم بخیل هم نیستیم. ولی دردم اینه که من وامسال من با این همه بدبختی ومشقت وپول خرج کردن شدیم هیچی . اما اونایی که الکی مدرک گرفتن شدن سد راه ما.
خدایا به خیر کن.

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام:
ادم تو این مملکت شرمنده خودش و خانوادش میشه. با هزار بد بختی ذلالت رفتیم کاردانی گرفتیم. اونم زمانی که تو کل ایران 8 تا آموزشکده بود و کلا 150 نفر تو سال پذیرش میشدند. هزار تا بلا سرخودمون اوردیم تا کارشناسی گرفتیم. کلی مثل الاغ کیف میکردیم که چی شدیم.
حیف این همه زحمت و پول جوانی که صرف کردیم.چرا باید این همه زحمت میکشیدیم ؟که چی بشه؟ تازه شدیم هیچی.
اما از اون طرف بعضی ها همزمان کارشناسی و ارشد ودکتری میگرفتن میشدن وزیر کشور (خدا رحمتش کنه ) یا اون کسی که دکتری الکی میگیره میشه معاون ریس جمهور. بد تر از همه اونی که مدرکش مشکل داره و مجلس دست گذاشته روش میدونید شده چی ؟ وزیر علوم.
هیچ کس به اینها کاری نداره حسابی هم بهشون پست ومقام میدن . و زمانی بهشون گیر میدن که میخوان باج سیاسی بگیرن.
ما که کاری نداریم بخیل هم نیستیم. ولی دردم اینه که من وامسال من با این همه بدبختی ومشقت وپول خرج کردن شدیم هیچی . اما اونایی که الکی مدرک گرفتن شدن سد راه ما.
خدایا به خیر کن.

سلام. حق با شماست ، به نامه اي كه وزارت علوم پاسخ داده در پست قبلي توجه كنيد لطفا.
ضمنا اين مسئله نه به مدرك مربوطه و نه به ساير مسائل .
حقيقت اينه كه بدنه سنتي نظام مهندسي تا حال مسلط بر اوضاع مالي بوده اند. جديدا خيل عظيمي از مهندسان وارد سيستم شده اند و ميزان درآمد سرانه آنها را به شدت كاهش داده اند.
قبلا متوسط سالي 25تا 40ميليون درآمد سالانه مهندسان قديمي و بلند پايه بوده است كه الان به متوسط 10تا 15 ميليون رسيده است كه با ورود نسل جديد به 5 ميليون كاهش پيدا مي كند.
حالا تو هم باشي سنگ اندازي نمي كني؟؟؟ :biggrin:
اميد وارم اين قضيه هم سرانجام "ساماندهي دانشگاه آزاد "را پيدا نكند و واقعا اصلاحات لازم را بتوانند به عمل بياورند.
انشا ا...

vertex

اخراجی موقت
وقتی هیچ چیز حساب و کتاب نداشته باشه همینه دیگه .
درسته که اونایی که کاردانی و کارشناسیشون معماری هستش اولویت دارن ولی یکی که کاردانیش شهرسازی هستش معماری نخونه چیکار کنه؟ والله تا چند سال پیش که کاردانی به کارشناسی شهرسازی وجود نداشت حالا رو نمیدونم . بعد این افراد بهشون اجازه داده می شه که بیان معماری بخونند ( که من با اصل این قضیه مخالفم ) . بعدش با کلی مکافات واحد های جبرانی رو پاس می کنند ( باید قبول کرد که واسشون سخت تره ) .هیچ حرفی هم از این محدودیت ها زده نمیشه . وقتی طرف می یاد امتحان نظام بده یهو میگن شما نمیتونید طراحی شرکت کنید . بابا این آدم با خودش حساب و کتاب کرده بوده ( حالا درست یا غلط ) اگه نه میرفت تربیت بدنی می خوند سر خودشم درد نمی آورد البته گفتم اصلا موافق ورود رشته هایی غیر معماری به این رشته نیستم . به خاطر اینکه واسه خودشون سخت می شه . فقط به خاطر همین . اگه نه کسی که یه مدرک بالاتر میگیره ( حتما تواناییشو داشته ) نباید به مدرک پایینترش نگاه کنند . اگه یکی دیپلمشو توی دارقوز آباد بگیره لیسانسشو توی علم و صنعت بهش می گن دیپلومتو از کجا گرفتی؟؟ این دانشگاه علم و صنعت هستش که داره بهش مدرک کارشناسی میده یعنی این فرد از نظر دانشگاه علم و صنعت کارشناسه . ( اگه درست نمیگم بگید ) . والا اصلا منطقی نیست حالا هدفم از گفتن این مطالب این بود که درسته اولویت با اونهاییه که جفت معماری هستن ولی این که تا دیروز این بنده های خدا می تونستن شرکت کنند حالا بی مقدمه یهو نمیتونند هم دردناکه . حالا هم چون تعداشون کمه صداشون به هیچ جا نمیرسه. البته فکر نکنم با این اوضاء امیدی هم واسه این دسته باشه . اینو گفتم فقط به خاطر اینکه دلم سوخت به حالشون . نظر شما چیه ؟

بالا