·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

aslan_roland

عضو جدید
با سلام، آیا مهندسین عمران هم امکان فعالیت در این زمینه رو دارند؟ چون در حال حاضر توی دانشگاه ما نرم افزار pdms تدریس میشه که فکر کنم کار با قسمتهایی مثل ماژول design و structure در حیطۀ وظایف مهندس عمران باشه. شخصا خیلی علاقه مند هستم که در این زمینه کار کنم. ممنون از راهنمایی دوستان

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
به طور مثال اگر شما بخواهید واحد تقطیر یک پالایشگاه را در hysys شبیه سازی کنید.در ابتدا برای ساختن feed اولیه احتیاج به چه assy deta هایی داریم .چه اطلاعات اولیه ای احتیاج داریم تا خط feed شبیه سازی شود.ممنون.

در این لینک یک چیزهایی براتون گذاشتم، اگر متوجه نشدید بگویید تا کامل تر توضیح بدهم.
http://rapidshare.com/files/173969967/Oil_Environment.doc.html

HRH

عضو جدید
برنامه تخمین تعداد سینی های برج جذب

برنامه تخمین تعداد سینی های برج جذب

کسی می تونه در نوشتن برنامه تخمین تعداد سینی های برج جذب با ویژوال به ما کمک کنه؟ممنون می شیم.

pedramchemist

عضو جدید
Hysys Dynamic

Hysys Dynamic

با سلام
من ميخوام بدونم چرا توي شبيه سازي ديناميك Hysys نميتوان دبي رو تغيير داد و تاثير آن را روي پارامترهاي ديگر بررسي كرد؟
يه سئوال ديگه: من دارم خط لوله انتقال گاز رو با Hysys شبيه سازي ميكنم توي حالت steady state جواب خيلي خوبي رو ميگيرم. حالا ميخوام توي حالت ديناميك اثر تغيير دما رو روي فشار انتهايي خط بررسي كنم و ببينم بعد از چه فاصله زماني اثر اين تغييرات رو ميتونم انتهاي خط ببينم. ولي نميدونم چرا Hysys با تغيير دما فقط Flow را تغيير ميدهد و هيچ اثري را روي فشار انتهاي خط به من نميدهد؟ به نظر شما اشكال از كجاست؟
در حالت S.S فشار اول خط،دبي گاز ورودي، دماي گاز در ابتداي خط و تركيب درصد گاز داده هاي ورودي به نرم افزار ميباشند.

با تشكر از شما

behtashk

کار خراب کن!
مدیر تالار
جهت بررسی پارامترها به چارت اسکریپ مراجعه کنید و یک مقدارهایی رو مشخص کنید بعدش اون هارو Add کنید و بعد دکمه استارت رو بزنید و بعدش دوباره به چارت اسکریپت رفته و روی دکمه VIEW کلیک کنید و مقدارها رو با نوسان های آن و ضراییب میرایی و نوع کنترلر انتخابی خود مشاهده کنید. تغییرات دبی رو در قسمت ورودی ها ثبت کنید.

s.mobaleghi

عضو جدید
کمک در مورد hysys,optimaizer

کمک در مورد hysys,optimaizer

سلام
اگه میشه در مورد optimaizer برام توضیح بدید.میخوام براش تعریف کنم که درصد 2تا از component هام رو در جریان بالای یه seprator به حداقل برسونه.
ممنوم میشم

abbasbeigy

عضو جدید
درخواست نرم افزار Bentley Gas V8 XM

درخواست نرم افزار Bentley Gas V8 XM

سلام
خسته نباشید
آیا کسی از دوستان لینکی برای دانلود نرم افزار Bentley Gas V8 XM دارند؟
با تشکر

صداقت

عضو جدید
polymath

polymath

جزوه اموزش این نرم افزار را کسی داره polymath
من شدیدا نیاز دارم

s.mobaleghi

عضو جدید
سلام
ممنونم که جواب میلمو دادید.
والله جواب شما کمی دیر به دست من رسید.اگه کمی زودتر میرسید مجبور نمیشدم اینهمه فکر کنم تا بتونم خودم حلش کنم:biggrin:
ولی با این وحود الان تو یه مرحله دیگش مشکل دارم که مطمئنم اینو دیگه نمیتونم حل کنم.چون بلد نیستم با optimaizer کار کنم.
نیاز دارم که برای optimaizer تعریف کنم که در خروجی از یکی از componentهام از یه حدی بیشتر نباشه.نمودارهای تعادلیش روهم باید نشون بدم که اینم بلد نیستم.
شما میتونید به این آدم گنگ و نابلد کمک کنید؟
واقعا ممنون میشم.

SALAM ARE MAN MITOONAM KOMAK KONAM AGE KHODA BEKHAD LOTFAN SOALETOON RO BARAM MAIL KONID
MERSI BYE

ممنون دوست عزيز از كمكتون
اگه توي اين سايت فارسي تايپ كنيد ممنونتون ميشيم :)

سلام
ممنونم که جواب میلمو دادید.
والله جواب شما کمی دیر به دست من رسید.اگه کمی زودتر میرسید مجبور نمیشدم اینهمه فکر کنم تا بتونم خودم حلش کنم:biggrin:
ولی با این وحود الان تو یه مرحله دیگش مشکل دارم که مطمئنم اینو دیگه نمیتونم حل کنم.چون بلد نیستم با optimaizer کار کنم.
نیاز دارم که برای optimaizer تعریف کنم که در خروجی از یکی از componentهام از یه حدی بیشتر نباشه.نمودارهای تعادلیش روهم باید نشون بدم که اینم بلد نیستم.
شما میتونید به این آدم گنگ و نابلد کمک کنید؟
واقعا ممنون میشم.

سوالاتون رو ميتونيد اينجا هم مطرح كنيد
متخصص HYSYS (http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/multipage.gif 1 2 3 4 5
البته متخصص هايسيس ما فعلا تشريف بردن خدمت!!! ولي براي پيوسته بودن سوالها همونجا مطرح كنيد :w27:

zahra_z

عضو جدید
كمك در زمینه پروژه HYSYS

كمك در زمینه پروژه HYSYS

با سلام

در زمینه انجام پروژ ه HYSYS نیازمند به كمك و راهنمایی هستم اگه كسی در انجام این پروژه كه مهلت كمی هم
دارم كمكم كنه ممنون میشم

s.mobaleghi

عضو جدید
سلام آقای نیما
من به شدت از دست این سایت عصبانی هستم و بیشتر از این از دست خودم که هنوز بعد این همه مدت نمیتونم از تالارهاش بدرستی استفاده کنم.
تو سایت هم که هیچ برنامه راهنمایی واسه آدمای گنگ و گیجی مثل من وجود نداره.
حالا میشه به دادم برسید و بگید که چطور میتونم تو متخصص hysys سوالمو تایپ کنم.
انقد اینجاهمه چی کند پیش میره که خودم کم کم دارم مشکلاتمو حل میکنم.ولی حواهشا راهنماییم کنید چون واسه این یکی دیگه هیچ راهی به ذهنم نمیرسه.
ممنونم.

s.mobaleghi

عضو جدید
سوال hysys!!اگه میتونید لطفاراهنماییم کنید

سوال hysys!!اگه میتونید لطفاراهنماییم کنید

:que:گزارش شده است مخلوطی از آب و گلیسیرول در فشار 101.3 کیلو پاسکال با ترکیب زیر موجود است.مشخص کنید که چند مرحله تعادلی از فلش درام و چه دماهایی(در چه دماهایی) برای رسیدن به مایعی با غلظت 93% مولی گلیسیرول در فشار 101.3 کیلوپاسکال مورد نیاز است؟داده های تعادلی را با نتایج خود به صورت ترسیمی گزارش کنید.در صورتی که بخواهیم در دمای ثابت 135 درجه سلسیوس و در فشار اولیه 20 اتمسفر این عمل را انجام دهیم چند مرحله تعادلی و چه فشارهایی مورد نیاز است؟
غلظت اولیه:10% وزنی گلیسیرول و 90% باقیمانده آب.
بهینه ترین حاله را تعیین کنید.(در حالت اول دما از همه کمتر باشد_اتلاف گلیسیرول کمتر باشد-فشار کمتر باشد) بهترین معادله دیفرانسیلی برای مدلسازی کدام است؟

chemenglover

عضو جدید
polymath requisition

polymath requisition

سلام
ميشه لطفا سورس برنامه رو هم share كنيد
من trial ژانزده روزه اش رو دارم
مرسي

chemenglover

عضو جدید
proII

proII

سلام دوستان
كسي به نرم افزار proII تسلط داره؟
من version 8.2 رو استفاده ميكنم و براي استفاده solid operation unit مشكل دارم نميتونم يك centrifugal or rotary filter اضافه كنم تو pellete هم وجود نداره ولي تو help برنامه نوشته كه ساژورت ميكنه
با export code file هم به نتيجه نرسيدم
ممنون ميشم كمكم كنيد

mohsenpj

عضو جدید
اطلاعاتي از كاربرد و معرفي نرم افزار petro sim

اطلاعاتي از كاربرد و معرفي نرم افزار petro sim

با سلام
ميشه كسي لطف كنه و نرم افزار petro sim رو معرفي و كاربرداشو به طور كامل بگه ازش ممنون ميشم.

chemenglover

عضو جدید
petrosim

petrosim

سلام
تا اونجايي كه من ميدونم Petrosim سالها پيش قبل يكي شدن Aspentech با hyprotech امتيازش توسط شركت انگليسي KBC خريداري شد)hysys refinary) و بعد شركت اخير با خريد license از licensor هاي معتبر بر روي شبيه سازي واحدهاي پالايشگاهي تمركز كرد ولي نسخه هاي اخرش داراي module هاي شبيه سازي راكتورهاي صنايع پتروشيمي هم هست )version 3.1 , 3.2)
محيط اين نرم افزار كاملا شبيه hysys و تنها در static mode كار ميكنه
اميدوارم اطلاعاتم درست و مفيد باشه
http://rapidshare.com/files/165020533/PetroSIM.zip
اينم لينك tutorial نرم افزاره

afshin1999

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من یه مشکل بزرگ در زمینه تخمین خواص فیزیکی با aspen plus دارم ،
میخواستم بدونم کسی چیزی راجع به این موضوع داره که بتونه بمن کمک کنه ؟
ممنون!

داخل خود اسپن اگه نرم افزار
aspen properties
رو هم نصب کرده باشی میتونی خواص رو بعد از انتخاب معادله ترمودینامیکی و دادن مواد و account
از قسمت
tools analysis properties
بدست بیارید
البته میتونید مستقیما از خود
aspen properties
هم استفاده کند

موفق باشید

sami-jun

عضو جدید
سلام دوستان
کسی یه مقاله جالب راجب یکی از نرم افزارهای مهندسی شیمی داره که هر کی بخونش به اون نرم افزار علاقه مند بشه؟

al bee

عضو جدید
درخواست نرم افزار PIPE-FLO

درخواست نرم افزار PIPE-FLO

با درود به اعضاي محترم
از دوستان كسي به نرم افزار Pipe-flo (منظورم pipe flow network نيست) دسترسي داره، ممنون ميشم از همكاريتون.
pipe flo: Design and simulate the operation of fluid piping systems of any size or configuration. PIPE-FLO provides a total picture of the piping system including the flow and pressures in pipelines, along with the interaction of pumps, control valves, and flow meters.

آدرس وب سايت توليد كننده نرم افزار

Engineered Software Inc
www.eng-software.com/products/pipeflo

kazemi5678

عضو جدید
باسلام

باسلام

من خود نرم افزار را دارم و هم با این نرمافزار کار میکنم ولی ورژنی که فعلا به صورت کرک شده موجود میباشد شماره 9 است که نمیتوانیم کارهای IMPORT و EXPORT را انجام بدهیم . اگر اطلاعات بیشتر خواستی اطلاع بده.

سلام. من به شدت نیاز به این نرم افزار و یاد گرفتنش دارم.هیچ کتابی تا حالا پیدا نکردم.خود نرم افزارم ندارم. میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟

grindelvald

عضو جدید
درخواست کمک از همه ی مهندسای شیمی عزیز

درخواست کمک از همه ی مهندسای شیمی عزیز

من نیاز شدیدی به نرم افزار اسپن دارم.25 قسمت اونو دانلود کردم که قسمت 21 رو نداره.خواستم این قسمتو از رپید دانلود کنم که پاک شده بود.حالا از همتون خواهش میکنم هرجوری که میتمنین کمکم کنین تا دانلودم کامل بشه و بتونم ازش استفاده کنم.

Schneider

مدیر بازنشسته
نرم افزار Aspen در چندن جای تالار برای دانلود در دسترس هستش؛
در ضمن توصیه میکنم قبل از استارت زدن دانلود فایلهای چندبخشی، اول از سلامت تک تک لینکها مطمین بشید...بعد!
راستی Aspen Suit رو میتونستید همون اول در غالب یک فایل Torrent(که هیچوقت هم Expire نمیشه) براحتی بذارید در طول چند روز(قابلیت Resume داره!) دانلود شه.

sami-jun

عضو جدید
سوال راجب نرم افزار pipesys

سوال راجب نرم افزار pipesys

سلام
ایا نرم افزار pipesys جز نرم افزار hysys هست؟
یا به عنوان نرم افزار جداگانه مورد استفاده قرار میگیره؟
میشه یه مقاله راجب کاربردش برام بفرستید