نرم افزار ساخت و توليد

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون مهمترين و كاربردي ترين نرم افزار تو رشته ساخت و توليد كدوما هستن؟؟؟ و بايد چجوري يادشون گرفت؟؟؟

rattling_boy

عضو جدید
به نظرتون مهمترين و كاربردي ترين نرم افزار تو رشته ساخت و توليد كدوما هستن؟؟؟ و بايد چجوري يادشون گرفت؟؟؟

از کتیا که به هیچ وجه نمیشه گذشت:cool:

اگه بخوای تو سطح بالاتر کار کنی انسیس و متلب از نرم افزار هایی هستند که هیچ کدوم از اساتید حاضر نیستند ازش بگذرن و حتما در طی ترم یک یا دوتا پروژه با این نرم افزار ها داری. و بعدا هم در طراحی ها به کارت میاد.

پاور میل هم خوبه.

mirhoseinhoseine

عضو جدید
به نظر من اگه میخوای طراحی کنی سالید ورکس حرف نداره اگه بخوای ماشینکاری کنی پاورمیل واگه بخوای تحلیل کنی کاسموس ورکس عالیه

Hossein_b5717

عضو جدید
برای طراحی کتیا خیلی قویه
سالیدورکم خوبه.به نظر من تو مونتاژ از کتیا بهتر و راحت تره.
از مزایای سالید ورک اینه که خوب با نرم افزاری دیگه لینک میشه و کلی نرم افزار تحت سالید ورک اجرا میشن مثل cosmos ,mechsoft.mold flow و اینکه حتی مستقیما خروجی با فرمت pdf وjpg میده

برای تحلیل المان محدود انسیس و آباکوس هر دو قوی هستن و البته یادگیریشون سخته

برای برنامه نویسی و کارای محاسباتی و ... متلب عالیه

برای ماشینکاری پاور میل خوبه.البته محیط ماشینکاری کتیا هم هست و سخت تر از پاور میل
ولی فکر کنم قدرتش بیشتر باشه

در مورد یادگیریش هم می تونی کلاس بری هم کتابای آموزشی بگیری
که این طوری تا یه حدی می تونی یاد بگیری.به نظر من تا با نرم افزار کلی کار نکنی و پروژه انجام ندی نمیتونی خوب یاد بگیری

برای یه مهندس خیلی لازم و ضروریه که رو چند تا نرم افزار خوب تسلط داشته باشه;)

gear

عضو جدید
کتیا از همشون بهتر البته یاد گرفتنش هم خیلی سخته . من یک سری CDهای آموزشی از اینترنت گرفتم که خیلی راحت و روان این نرم افزار رو بلد شدم . آدرس تهیه ای اونو بات می زارم.a.ali199@yahoo.com

mesgar

عضو جدید
سلام .اولین نرم افزاری که باید یاد بگیری catia بعد از اون باید power mill یاد بگیری و در اخر هم anssice و سر انجام اینکه موفق باشی

maghsodlo

عضو جدید
دوستان کسی تا حالا آباکوس نصب کرده ؟ قبل از نصب نرم افزار باید کارت شبکه مجازی نصب کرد ؟

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درمورد کتیا باید بگم که عالیه ولی یادگرفتنش سخت تر از سالیده.
ولی بچه ها یه چیزی رو بگم. اینکه ما باید مدتهای زیادی رو واسه یه نرم افزار صرف کنیم تا ادعا کنیم به اون مسلطیم. مثلا همین کتیا واقعا هر کسی نمی تونه بگه که کاملا به اون مسلطه. من اول در مورد خودم همین فکررو میکردم ولی بعدش که به مشکلات زیادی برخوردم فهمیدم که حالا خیلی چیزاست که باید یاد بگیرم. الانم دارم هرروز باهاش کار میکنم.
درضمن دوستان اگه سالیدو امنتخاب کردید تا آخر با همون ادامه بدید و هی از این نرم افزار به اون یکی نپرید . این کاری بود که قبلا من کردم و ضررش هم دیدم. سعی کنید تو هر سه زمینه cad cam cae یه نرم آفزار رو به طور کامل بلد شید. من خودم تو cam و cad کتیا رو ترجیح میدم.
موفق باشید.

mof

عضو جدید
اگه برای مدل سازی و طراحی و مونتاژ میخوای بهترین برنامه اینونتور است (البته سالید هم خوبه)
برای ماشین کاری هم پاور میل حرف اول رو میزنه
اینونتور HELPبسیار سادهای داره و میتونی براییادگیری با اون شروع کنی من خودم با کمک خود نرم افزار یاد گرفتم و خیلی راحت میشه باهاش کارکرد

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها از همون اول یه نرم افزار GRADE Aرو انتخاب کنید و خیال خودتون رو راحت کنید.
من از کتیا استفاده میکنم. ولی پرو هم به شما پیشنهاد میکنم. حالا با هرکدوم که راحت ترید اونو یادبگیریدو کار کنید

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد کتیا باید بگم که عالیه ولی یادگرفتنش سخت تر از سالیده.
ولی بچه ها یه چیزی رو بگم. اینکه ما باید مدتهای زیادی رو واسه یه نرم افزار صرف کنیم تا ادعا کنیم به اون مسلطیم. مثلا همین کتیا واقعا هر کسی نمی تونه بگه که کاملا به اون مسلطه. من اول در مورد خودم همین فکررو میکردم ولی بعدش که به مشکلات زیادی برخوردم فهمیدم که حالا خیلی چیزاست که باید یاد بگیرم. الانم دارم هرروز باهاش کار میکنم.
درضمن دوستان اگه سالیدو امنتخاب کردید تا آخر با همون ادامه بدید و هی از این نرم افزار به اون یکی نپرید . این کاری بود که قبلا من کردم و ضررش هم دیدم. سعی کنید تو هر سه زمینه cad cam cae یه نرم آفزار رو به طور کامل بلد شید. من خودم تو cam و cad کتیا رو ترجیح میدم.
موفق باشید.

دوست عزيز ممنون از راهنماييت فقط ميشه بگي بهترين و ساده ترين راه يادگرفتن كتيا چيه؟؟؟
كتاب،كلاس يا......

مرسي

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزيز ممنون از راهنماييت فقط ميشه بگي بهترين و ساده ترين راه يادگرفتن كتيا چيه؟؟؟
كتاب،كلاس يا......

مرسي
راستش هر کسی یه قلقی داره. مثلا من خودم فقط با کتاب یاد گرفتم ولی بعضی از دوستام اصلا حوصله یادگیری با کتاب رو نداشتند و فقط دوس داشتند برند کلاس تا همیشه یه فشاری بالا سرشون باشه تا یادبگیرند. ولی شما اگه اون علاقه و انگیزه رو درخودت میبینی که با کتاب شروع کنی و خودت براش وقت بذاری پس بسم الله.
ابتدا باید از یک کتاب مقدماتی شروع کنی که محیطهای part , assembly,drafting رو توش آموزش داده. من خودم با کتاب فرهاد ضرابی شروع کردم. اما کتابای خوب زیاد هست که کتاب نیما جمشیدی هم بسیار خوبه. البته باید درکنارش خودت تمرینات مدلسازی انجام بدی یعنی سعی کن هرچی اطرافت میبینی تا اونجایی که بلدی مدل سازی کنی. اینطوری به مشکلاتی برمی خوری که تجربت رو بالا می بره.
اگه بازم سوال داشتی درخدمتم.

behrooz_5115

عضو جدید
به نظر من بهترين در زمينه طراحي catia توي ماشين كاري master cam توي تحليل ls-dyna و توي ابر نقاط geomagic

hamed118

عضو جدید
به نظر من بهترين در زمينه طراحي catia توي ماشين كاري master cam توي تحليل ls-dyna و توي ابر نقاط geomagic

آقا اگه اطلاعاتی در مورد نرم افزار Geomagic دارید لطفا در اختیار من هم بذارید اگه ممکنه فایلی از ابر نقاط دارید که میشه با اون کار کرد و این نرم افزار رو یاد گرفت نیز در اختیار من بگذارید:smile:

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش هر کسی یه قلقی داره. مثلا من خودم فقط با کتاب یاد گرفتم ولی بعضی از دوستام اصلا حوصله یادگیری با کتاب رو نداشتند و فقط دوس داشتند برند کلاس تا همیشه یه فشاری بالا سرشون باشه تا یادبگیرند. ولی شما اگه اون علاقه و انگیزه رو درخودت میبینی که با کتاب شروع کنی و خودت براش وقت بذاری پس بسم الله.
ابتدا باید از یک کتاب مقدماتی شروع کنی که محیطهای part , assembly,drafting رو توش آموزش داده. من خودم با کتاب فرهاد ضرابی شروع کردم. اما کتابای خوب زیاد هست که کتاب نیما جمشیدی هم بسیار خوبه. البته باید درکنارش خودت تمرینات مدلسازی انجام بدی یعنی سعی کن هرچی اطرافت میبینی تا اونجایی که بلدی مدل سازی کنی. اینطوری به مشکلاتی برمی خوری که تجربت رو بالا می بره.
اگه بازم سوال داشتی درخدمتم.

ممنون دوست عزيز لطف كردي

Hossein_b5717

عضو جدید
بیشتر افرادی رو که دیدم تو نرم افزار قوی هستن کلاس نرفتن،خودشون از رو کتاب و با تمرین زیاد یاد گرفتن