مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

eng.saeedsgk

عضو جدید
داداش یه کم رعایت حال ما سال پایینیا رو بکن دیگه!
چه بدونم؟لابد یه نوع درخته؟!:surprised::eek:

eng.saeedsgk

عضو جدید
داداش چرا خودتون رو دست کم میگیرین. یک کم اعتماد به نفس داشته باش;)

آخه میدونی آدمایی مثل من که بلد نیستن جواب سوالو بدن،صورت مساله رو پاک میکنن!:D
آخه داداش گلم اشکالی داشت یه عکس کاملتر میذاشتی؟:cry:

فرزام

عضو جدید
این عکس چطوره ؟؟

من باید برم. فعلا خداحافظ
تا فردا

پیوست ها

• 5typlf.jpg
    5typlf.jpg
    58.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1

گلابتون

مدیر بازنشسته
فرزام جان من اينجا خانم ناظم هستم ....:mad:
دوست خوبم اول بايد عكسي رو كه نفر قبل گذاشته جواب بگيريم بعد نفري كه جواب صحيح داد ميتونه عكس بزاره اگه طرف مورد نظر عكسي نداشت اونوقت يك نفر به انتخاب خودتون مياد و عكس ميزاره ... اگه رعايت بشه به كسي اجحاف نميشه ....:D

مرسي .... خيلي هم عكساي قشنگي از ازگيل گذاشتي ممنون :redface:

خادم شما ........... گلاب :)

آخرین ویرایش:

جنگلبان

عضو جدید
دو توضيح كوچك

دو توضيح كوچك

سلام به همه دوستان خوش ذوق، كساني كه ميخوان در مورد پپينو اطلاعاتي كسب كنند اسم علمي اونو كه كه از خانواده سيب‌زميني با نام Solanum muricatum سرچ كنند اين گياه هميشه سبز و بومي آمريكاي جنوبي است و در ايران به خربزه درختي هم معروف است
2- هندوانه ابوجهل يا Caparis درختچه نيست بلكه بوته بوده و دامنه گسترش آن بسيار وسيع است بطوري كه در مناطق گرم استان هرمزگان و مناطق سرد همدان ، الموت، و آب هواي مديترانه‌اي هم ديده مي‌شود از غنچه آن در تركيه و از ميوه آن در همدان ترشي درست مي‌كنند البته همانطور كه از اسمش پيداست ميوه آن كه شبيه هنداوانه است بسيار تلخ است و براي گرفتن تلخي آن مدتها در آب نگهداري مي‌شود. از پودر ميوه آن براي درمان بيماري قند استفاده مي‌شود

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترشی رو از میوه نرسیده وترد این گیاه استفاده میکنن
خیلی هم خوشمزست
در مقابل میوه رسیده شده رو همینطوری میخورن] خیلی هم خوشمزست
باید لیس بزنی, گاز زدی کارت تمومه, نمیمیری, فقط حس خوشایندی نداره

راستی یکی این گیاه رو جواب بده بریم بعدی

اگه کسی جواب نداد خودم 8 تیر میجوابم
البته این گیاه اینجا انقده خوشگل نمیشه، یکم محصولش کوچولوتره اینجا

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
جوجو منظورت چيه مگه جوابش هندوانه ابوجهل نبود .... يا شايد منظورت گياهي كه امين رخ گذاشته يا اوني كه فرزام گذاشته..... ( عجب شلوغ پلوغي شده ):confused:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره شلوغ شده
هندونه ابو جهل یا لگجی درسته
جواب یکی از این گیاها رو که دادین
برین بعدی رو هم جواب بدین گیاه دیگه رو ببینیم خوب

همون امین رخ منظورمه
مگه فرزام رو نجوابیدین ؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
فكر ميكنم جواب فرزام رو داده باشم مطمئن نيستم !!! خودش بايد تاييد كنه :cool:

شما مگه گياه امين رخ رو ميشناسيد ؟؟؟؟ من كه نميدونم چيه ! :surprised:

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
البته که گلاب جان ما اینجا تنها نهالهایی رو میکاریم که معمولا سایرین نمیتونن بکارند و در این زمینه کمی انحصاری هستیم. البته من در این موسسه کار میکنم نه اینکه مال خودم باشه.
ضمن اینکه جوجوی طلایی که فعلا لافشو اومده که میشناسه ما هم قبول کردیم.ولی هنوزنظری نداده، تا ببینیم چی میشه!
موفق باشید.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره
اینجا همچین گیاهی هست
ولی من که اسم علمیشو نمدونم
تازه اسمشو هم نمیدونم
باید برم بپرسم ببینم چیه

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لاف نه
واقعیت
محصولش همونطور که تو شکل پیداست وقتی کوچیکه سه شاخست, دونه های ریزی هم توش هستن
درختچه هستش و ...
وقتی راهنمایی بودیم همچین گیاهی تو مدرسه بودش
از این دونه ها واسه اذیت کردن استفاده میکردیم
بزارش تو خودکار و بعدش فوووت

amin_rogh

کاربر ممتاز
جوجو جان شوخی کردم جان خودم ناراحت نشی توروخدا.منظوری نداشتم دوست من. خواستیم لبخند بزنید.
بهر حال بذور این گیاه کمی از اینکه بخواد توی لوله خودکار(مثل ماش)جا بگیره بزرگتر هست.در حالت رسیده رنگ قهوه ای داره و پوسته ای بسیار سخت هم داره.یه جورایی هم شبیه نخود هست اما خط وسط لپه های نخود را نداره.
موفق باشید.

گلابتون

مدیر بازنشسته
البته که گلاب جان ما اینجا تنها نهالهایی رو میکاریم که معمولا سایرین نمیتونن بکارند و در این زمینه کمی انحصاری هستیم. البته من در این موسسه کار میکنم نه اینکه مال خودم باشه.
ضمن اینکه جوجوی طلایی که فعلا لافشو اومده که میشناسه ما هم قبول کردیم.ولی هنوزنظری نداده، تا ببینیم چی میشه!
موفق باشید.

وااااااااااااااي خوش بحالت اونجا زندگي ميكني ؟ يا فقط براي كار رفتي ؟( ببخشيد سوال شخصي كردم نخواستي جواب نده ):redface:
برامون بيشتر اطلاعات بده ... خيلي دوست دارم در مورد گياهان اطلاعات كسب كنم ... من عاشق طبيعتم ...فكر كنم تا فردا مهلت داره ... درسته ؟:gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش من یه امتحان خیلی مهم 5م دارم
نمتونم فلن برم ببینم اسمش چیه
این که گفتم میزاریم تو لوله خودکار موقعی که تازه درست شده و بزرش خیلی ترد هستش و با دست براحتی از هم پاشیده میشه استفاده میکنیم
البته شاید این اونی نباشه که من میگم
ولی منم عکسش ر. میزارم تا متوجه شباهتها بشین
البته اگه حدسم خطا بود

amin_rogh

کاربر ممتاز
راستش من یه امتحان خیلی مهم 5م دارم
نمتونم فلن برم ببینم اسمش چیه
این که گفتم میزاریم تو لوله خودکار موقعی که تازه درست شده و بزرش خیلی ترد هستش و با دست براحتی از هم پاشیده میشه استفاده میکنیم
البته شاید این اونی نباشه که من میگم
ولی منم عکسش ر. میزارم تا متوجه شباهتها بشین
البته اگه حدسم خطا بود
جوجوجان اون شکلی که از میوه نارس گفتی درست هست.حالا اندازه بذر میتونه در سنین مختلف و همینطور در واریته های مختلف متفاوت باشه.
این درخت رو شما در چه شهری دیده اید؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تو استان بوشهر
البته بطور فراگیر ندیدم
بعضی جاها مشاهده میشه

فرزام

عضو جدید
فرزام جان من اينجا خانم ناظم هستم ....:mad:
دوست خوبم اول بايد عكسي رو كه نفر قبل گذاشته جواب بگيريم بعد نفري كه جواب صحيح داد ميتونه عكس بزاره اگه طرف مورد نظر عكسي نداشت اونوقت يك نفر به انتخاب خودتون مياد و عكس ميزاره ... اگه رعايت بشه به كسي اجحاف نميشه ....:D

مرسي .... خيلي هم عكساي قشنگي از ازگيل گذاشتي ممنون :redface:

خادم شما ........... گلاب :)

اجازه خانم ناظم !:razz:

مگه جواب عکس قبلی هندوانه ابوجهل نبود. :que: من فکر کردم جواب سوال قبل داده شده. به خدا . تقصیر من نبود . :cry:
با این حال قول میدم دیگه تکرار نشه . منم پسر خوبی میشم.
حالا اجازه هست برم سر کلاس :redface:.؟؟

فرزام

عضو جدید
ببخشید خانم ناظم، حالا واسه اینکه زیاد شلوغ نشه ، هر وقت جواب سوال قبل معلوم شد و شما اعلام کردین من جواب عکس خودم رو میدم.
باشه ؟ ;)

گلابتون

مدیر بازنشسته
باشه عزيزم ... ممنون از همكاريتون .... اينجوري بهتره ...يه كم نظم اينجا بهتر ميشه ... ما منتظر اطلاعات دست اول شما هستيم ... خيلي خيلي از زحمتي كه كشيديد تشكر ميكنم .;)
راستي جواب امين رو نميدوني چيه ؟؟؟؟ من كه بلد نبودم اصلا هنوز همچين درختي نديدم شما ميشناسيدش ؟؟؟:)

خانم ناظم ( چه با مزه ) ........... گلاب :redface:

گلابتون

مدیر بازنشسته
اجازه خانم ناظم !:razz:

مگه جواب عکس قبلی هندوانه ابوجهل نبود. :que: من فکر کردم جواب سوال قبل داده شده. به خدا . تقصیر من نبود . :cry:
با این حال قول میدم دیگه تکرار نشه . منم پسر خوبی میشم.
حالا اجازه هست برم سر کلاس :redface:.؟؟

نه عزيزم تقصير تو نبود .... از بس كه سيستم ديتابيس ارور ميده ... اينجوري ميشه.... حتما عكس امين رخ رو نديدي كه خودت عكس گذاشتي ( دانشجوي فعال ) .... باريكلا .... حالا جواب امين رو اگه ميدوني زودتر بده ....:gol:

فرزام

عضو جدید
نه عزيزم تقصير تو نبود .... از بس كه سيستم ديتابيس ارور ميده ... اينجوري ميشه.... حتما عكس امين رخ رو نديدي كه خودت عكس گذاشتي ( دانشجوي فعال ) .... باريكلا .... حالا جواب امين رو اگه ميدوني زودتر بده ....:gol:

راستش میوه این درخته خیلی آشناست . نمیدونم کجا دیدمش :question: ولی اسمش رو نمیدونم.:redface:

ببخشید خانم ناظم. ! منظورتون از دانشجوی فعال کیه :que: :huh:

amin_rogh

کاربر ممتاز
وااااااااااااااي خوش بحالت اونجا زندگي ميكني ؟ يا فقط براي كار رفتي ؟( ببخشيد سوال شخصي كردم نخواستي جواب نده ):redface:
برامون بيشتر اطلاعات بده ... خيلي دوست دارم در مورد گياهان اطلاعات كسب كنم ... من عاشق طبيعتم ...فكر كنم تا فردا مهلت داره ... درسته ؟:gol:
سلام
بلی گلاب جان من اینجا زندگی میکنم و در یک موسسه تولید نهال هم کار میکنم.در دانشگاه چمران اهواز باغبانی خوانده ام و اینجا هم چند دوره تکمیلی عملی و دانشگاهی گذرانده ام.اطلاعات نمیدونم باید چی بگم دوست عزیز اما کلا خیلی خوش بحالی نداره اینجا هم کار کار هست و در واقع یک کمی با ایران فرق هم داره.یعنی من توی ایران آقای مهندس بودم و کلی کارگر و اینا داشتم و .... در حالی که اینجا از این خبرا نیست و تمام مهندسین برای ورود به کار عملی هست که وارد دانشگاه میشن و دوره میبینن واز رییس گرفته تا مرئوس همه در خزانه کار میکنند و در واقع همه عمله تحصیل کرده هستند.میزان دستمزد کلا در بخش کشاورزی پایین هست ولی زحمتش بسیار بیشتر از بخشهای دیگه هست . مثلا یه قلمش اینه که اینجا از 365 روز سال بالغ بر250روز بارندگی هست!حال شما حساب کنین که کدوم بیچاره ای( من و همکاران) در این بارندگی علف کنی میکنند و یا موقعی که یهو هواشناسی میگه که امشب هوا میره زیر صفر!اونوقته که تونل بیار و توری ببر!تا نصف شب.. فرداش هم طبیعیه که باید توری ها رو از روی بستر ها جمع کنی!تنها مزیتی هم که میزان سابقه و یا میزان کارایی شما برایتان ایجاد میکند فقط مسوولیت بیشتر هست نه حقوق بیشتر!یا مثلا الان که فصل بذر کاری هست و روزها بلنده از شانس ایندفه اینقدر گرمه که بلافاصله پس از بذرکاری باید تونل و توری هم بکشی.روزهاهم که قربونش برم بلند شده و تا 11 شب هوا روشنه! رئیس لاکردار هم که وقتی خودش مشغول کاره که شما که نمیتونی ول کنی بری که!
به هر حال از این حرفا که بگذریم دارم تجربه کسب میکنم شاید یه روزی دوباره بدنیا اومدم و لازمم شد!با این سن خر پیره ای که من دارم بلانسبت شما ( برای همینه که عنوان بابابزرگ باشگاه رو بمن داده اند)فکر نمیکنم دیگه توی این دوره از بدنیا اومدنم بدردم بخوره.
در ایران در جاهای زیادی ( اهواز خرمشهر سربندر ماهشهر تهران کرمان ماهان کاشان و رامسر )کار کرده ام.در واقع پیمانکار بهسازی و احیای باغ فین کاشان و موزه هرندی کرمان و باغ شاهزاده ماهان بودم و پیمانکار احداث چند پارک هم در تهران بوده ام.به هر حال سرنوشت به اینجا هدایتم کرده تا ببینیم بعدا باهامون چه میکنه.
اوه اوه خیلی روده درازی کردم. ببخشید.
موفق باشید.
ضمنا نام این گیاه هم اگه فکر میکنید خودم بگم.میتونیم به گیاهی که فرزام گذاشتند بپردازیم.

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
وووووووواي خداااااااااي بزرگ :surprised:چقدر جالب امين رخ جان خيلي خيلي ممنون زحمت كشيدي .... شرمنده مون كردي ... حسابي احساس فضولي كردم ... ولي خيلي جالبه به نظر من مهندسي كشاورزي اونجا كيفيت داره اينجا كميت .... اما يه سوالي حالا چرا شما اينقدر از بديهاش گفتين يعني هيچ چيز جالب و خوش آيندي اونجا براتون نداره ؟ در هر صورت اميدوارم كه هميشه خوش باشيد و موفق و مويد ....

در مورد گياهي كه عكسش رو گذاشتين .. جوجو گفته كه فردا جواب ميده بازم صبر كنيم ببنيم واقعا همونه كه جوجو ميگه يا به اون شباهت داره ....
گياهي هم كه فرزام گذاشته من يه جوابي دادم و گفتم ازگيل ژاپني هستش ... نميدونم درسته يا نه .؟

در هر صورت با اينهمه مشغله و اين همه همراهي صميمانه تون از تون متشكرم ................. گلاب:redface:

amin_rogh

کاربر ممتاز
اختیار دارین دوست عزیز این چه فرمایشیه؟
چرا چیزای خوب هم داره اما اینا اطلاعاته دیگه!اما بالاخره ما عادت داشتیم که رییس باشیم و حالا مرئوس هستیم واین کمی ادمو اذیت میکنه.غر زدن هم که اجتناب ناپذیر هست!
اما از نظر کلی با اون همه اهن وتلپ که داشتم و احساس میکردم که خیلی تجربه دارم و ...وقتی اینجا مشغول بکار شدم فهمیدم که خیلی چیزا باید یاد بگیرم.حدا رو شکر تا حالا هم بد نبوده.فقط سختی های خاص خودشو داره.
موفق باشید.

گلابتون

مدیر بازنشسته
جوجو جان امروز تا ساعت 12 وقت داريد نام گياه امين رخ رو اعلام كنيد .... وگرنه امين جان خودشون بايد اسم گياهشون رو بفرمايند و اگه توضيحاتي در اين زمينه دارند بفرمايند .:smile: