داداش گلم حجابت واسه تو قصه ها نیست!

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
دوباره میگم ، اگه این استدلال درست بود باید در مورد خانوما هم اعمال میشد. ولی لباس دوخته نشده فقط مال آقایونه...
ضمنا کمربند هم که دوخته شدست ولی اشکالی نداره...
همینطور کفش

البته میدونی که اینجا هم محدودیت فقط برا خانوماست. یعنی اگه شوهر از احرام خارج باشه میتونه از روی شهوت زن خودشو لمس کنه یا ببوسه ولی زن نمیتونه

بحثی نیست!
اینجا بحث در مورد آقایونه که تو شیعه باید از بالای زانوشون پوشیده باشه که البته رعایت هم نمیشه... حتی افراد مشهور و بزرگ ایران هم رعایت نکردن و کسی نگفته حجشون قبول نیست. (میتونین عکسای خیلیاشونو با سینه ها و شونه های باز تو اینترنت پیدا کنین)

نه خواهرم. شلوار کوتاه چه اشکالی داره؟ لنگ توی لباس احرام باید ناف تا زانو رو بپوشونه. وقتی دور کعبه مجازه دیگه ...

هر قسمت رو با رنگ مخصوص خودش جواب ميدم.....

قبلا هم رضاجون گفتم كه در حريم امن الهي بايد از هرگونه شهوت و لذت دنيوي بدور باشي........ همه ي حواست بايد به سمت معبودت باشه ولاغير.....
اينكه ميگي چرا لباس زنها ندوخته نيست،بخاطر اينكه بدنشون از عرياني پوشيده بشه....... تا هيچگونه شهوتراني صورت نگيره......
چون ديدن بدن زن .........................
حتي ديدن يك تار موي زن براي كسي كه نفس ضعيفي داره شهوت انگيزه.....

يعني منظورت اينه كه زن محرم باشه و مرد خارج از احرام؟؟؟؟

حاجي اگه سهوا باشه مشكلي نداره........ يعني اگه حواسشون نباشه كه مثلا سينشون باز شده.....

رضاجون چرا همش با مسئله حج مقايسه ميكني؟؟؟؟
فلسفه لباس حج كه بررسي كرديم.......

اينطور لباسها توي جامعه ناپسنده........
گفتم لباس بايد طوري باشه كه باعث رنج و عذاب روحي براي طرف مقابل نشه.....
نبايد طوري باشه كه طرف از نگاه كردن به تو به گناه بيوفته......

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا هم رضاجون گفتم كه در حريم امن الهي بايد از هرگونه شهوت و لذت دنيوي بدور باشي........ همه ي حواست بايد به سمت معبودت باشه ولاغير.....
اينكه ميگي چرا لباس زنها ندوخته نيست،بخاطر اينكه بدنشون از عرياني پوشيده بشه....... تا هيچگونه شهوتراني صورت نگيره......
چون ديدن بدن زن .........................
حتي ديدن يك تار موي زن براي كسي كه نفس ضعيفي داره شهوت انگيزه.....

خوب این نتیجه گیری قبلی رو عوض نمیکنه. میگم اگه بنا به عریانی تولد و لباس دوخته که باعث تکبر میشه باید یکسان باشه. وگرنه این دلیلش نیست.
هرچند که استدلالای دیگه ای هم براش هست که خودم خیلیشو میدونم

يعني منظورت اينه كه زن محرم باشه و مرد خارج از احرام؟؟؟؟

بله

حاجي اگه سهوا باشه مشكلي نداره........ يعني اگه حواسشون نباشه كه مثلا سينشون باز شده.....

اولا اگه تو عکسا دقت کنی میبینی که اصلا سهوی نبوده
ولی اگه سهوا اشکال نداره پس چرا خانوما لباس دوخته میپوشن

بحث من هم از اول همین بود که حجاب برا خانوما سخت گیرانه تره

رضاجون چرا همش با مسئله حج مقايسه ميكني؟؟؟؟
فلسفه لباس حج كه بررسي كرديم.......

اينطور لباسها توي جامعه ناپسنده........
گفتم لباس بايد طوري باشه كه باعث رنج و عذاب روحي براي طرف مقابل نشه.....
نبايد طوري باشه كه طرف از نگاه كردن به تو به گناه بيوفته......

خوب فلسفه تو قبول نکردم دیگه :biggrin:

منم میگم وقتی چیزی تو مرکز دین مشکل نداشته باشه چطور ممکنه جاهای دیگه مشکل داشته باشه؟

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
عورت رو برای مرد چی تعریف می کنی ؟

سربسته بگم. همون چیزی که حضرت آدم در حالی که لباسی در اون زمان نداشته با هزار جون کندن، با برگا می پوشونده.

اما حالا! واقعا این لباس ها ینی چی؟
آمریکایی ها هم اونجاشون رو تو خیابون می پوشونن!

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا آبجي ممنون بابت تاپيك خيلي خوبت......:gol:
مسئله حجاب مردان يه مورد فراموش ده اي هست كه بايد بهش توجه كرد.....
درسته همينطور كه زنان بايد حجاب خودشونو رعايت كنند و باعث رنج و عذاب روحي براي مردان نشن،متقابلا مردان هم بايد حجاب خودشونو رعايت كنن......
ياد داستان علي گندابي افتادم........
يه جوون لاته خوشتيپه خوشگل اما وقتي ميبينه ناموسه مردم كه تازه شوهر كرده داره بهش نيگاه ميكنه،سر و وضع خودشو ژوليده ميكنه و به خودش اين نهيب رو ميزنه كه چرا همچين تيپي ميزني كه ناموس مردم اينطور به تو نگاه كنه......

پس ما مردا هم نسبت به تيپي كه ميزنيم و پوششي كه انتخاب ميكنيم مسئوليم......
همينطور كه يه زن ميتونه باعث بشه يه مرد به گناه بيوفته،متقابلا هم اين مورد صحيحه.....

اما در مورد حرف شما رضا جون.......

شما در حالت احرام،بايد عريان باشي......اصلا فلسفه محرم شدن عرياني هست.....
يعني همينطور كه روز اول خدا تو رو عريان و بدون گناه آفريد،الان هم عريان و بدون گناه در محضرش حاضر هستي........

اين لباس سفيد هم كه ميبيني نمادي از كفني هست كه بايد بپوشي.....
و ياد آور روزي هست كه داري از اين دنيا ميري......

جالبه. یه مرد متوجه ی احساسات ما هم شد! یکی از آب دهن قورت دادن های ما هم حرف زد! شاید بد نباشه پا روی شرافتم بزرام و با این که واسم خیلی سخته یه چیزای نگفته ای رو به شما داداشای گلم بگم:

نوع پوشش مردانه ای که می تونه من رو به گناه بندازه و آب دهنم رو را بندازه:

1. نشان دادن بازو ( چه ورزشکاری چه لاغر مردنی!)
2. باز بودن یقه و نشان دادن پایین گردن.
3. نشان دادن ساق دست (فقط گاهی.)

نوع پوشش مردانه ای که می تونه حال من رو در حد بالا آوردن به هم بزنه:

1. نشان دادن پا ( حتی یه قسمتش) چه تمیز شده و چه نشده!
2. نشان دادن عورت

نشان دادن تن هم فقط باعث میشه بهشون بگم بی عفت! و اصولا خودم نگاهم رو بر میدارم.

فعلا همینا یادمه.

آخرین ویرایش:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خدا خيرت بده آبجي مگه شما يه تذكر به اين جوونا بدين ما كه هرچي داد زديم تو گوششون فرو نرفت.
بايد اين مطلب رو با ادله متقن ثابت كنيم كه جاي هيچ شك و شبهه اي باقي نمونه و بايد در مورد حجاب يك جنبش و جبهه شكل بگيره كه همه به يك ديگر تذكر بدن نه فقط كساني كه كارت امر به معروف دارن بايد اين روشي كه شكل گرفته كه امر به معروف و نهي از منكر مربوط به يه نهاد خواص باشه رو بايد شكست و همه به اين امر حياتي رو بيارن(البته به روشهاي صحيح و به دور از هر نوع تندروي) تا كسي به خودش جرأت تخلّف از دستورات حيات بخش و ضامن حيات اسلام و زندگي اجتماعي رو ندهد.
بايد مناظره ها در مورد حجاب شكل بگيرد و با دليل اين مسائل مطرح شود و هركس ادله خودش رو مطرح كند تا طرفين به يك نتيجه برسن.
نظرت چيه آبجي؟

مناظره؟ خوبه ها!
راستش من چیز زیادی درباره ی حجاب آقایون نمی دونم . یکی بگه آستین بلند پوشیدن و یقه بستن هم جزئش هست یا نه؟ مستدل بگین ها!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سربسته بگم. همون چیزی که حضرت آدم در حالی که لباسی در اون زمان نداشته با هزار جون کندن، با برگا می پوشونده.

اما حالا! واقعا این لباس ها ینی چی؟
آمریکایی ها هم اونجاشون رو تو خیابون می پوشونن!

سوالی که من پرسیدم یه جورایی فرق داشت ... :D

من گفتم عورت رو چی تعریف می کنی ؟

خب عورت برای مرد در اسلام میشه مابین زانو و ناف .

بنابراین اگه مردی رو تو خیابون ببینید که فقط عورتش رو پوشونده از نظر اسلام ایرادی نداره اما این همه ابعادش نیست .

ما یه پارامتر دیگه هم داریم به اسم عرف .
عرف یعنی چیزی که در یه مکان خاص از اون پیروی میشه ... و عرف سرزمین ما هم اینه که مردا هم پیراهن بپوشن .
قبلنا اینجوری بوده که در عربستان به خاطر گرمی هوا خیلی وقتا سینه رو نمی پوشوندن و الان هم همچین تیپی کم و بیش در مکه و مدینه پیدا میشه اما این دیگه بر می گرده به عرف اون ها در حالی که عرف ما این رو قبول نمی کنه !

این که گفتم در مورد پیراهن هست در موردی که شما گفتین دیگه معلومه !
آن چه عیان است چه حاجت به بیان است ؟

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه. یه مرد متوجه ی احساسات ما هم شد! یکی از آب دهن قورت دادن های ما هم حرف زد! شاید بد نباشه پا روی شرافتم بزرام و با این که واسم خیلی سخته یه چیزای نگفته ای رو به شما داداشای گلم بگم:

بازو ! یقه !! ساااق دست!!! :eek:
حتی فکرشم نمیکردم...

ببین خواهرم ، بعضی چیزا همیشگی نیست. مثلا تو ایران اگه یه خانومی با لباس بدن نما و شلوار کوتاه بیرون بیاد ممکنه باعث جلب توجه خیلیا بشه... ولی این اتفاق کنار ساحل دریای خیلی کشورا با اون شرایط لباسشون نمیافته...
حالا تصور کن اون مرده از ایران پاشه بره آنتالیا . به نظرت همون حسی رو داره که ساکنای اونجا دارن؟

اینایی که گفتم خارج از بحث بود
ولی اون قسمتایی از بدن که شما گفتی اصلا توی دین منع نشدن
به نظرم باید شکایتتو پیش خدا ببری

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خواهرم. شلوار کوتاه چه اشکالی داره؟ لنگ توی لباس احرام باید ناف تا زانو رو بپوشونه. وقتی دور کعبه مجازه دیگه ...

دوست عزیز تو نمی تونی همه چی رو با حج مقایسه کنی
کمااینکه خیلی از مسائل توی حج با حالت عادی فرق داره
مثلا همین زن و مردی که برخور بدن هاشون با هم مشکل داره و گناهه توی حج به خصوص حج واجب بدن هاشون کنار هم قرار می گیره با هم برخورد می کنه بدون این که مشکلی داشته باشه

اون جا وضع با حالت عادی فرق داره چون مردم در درجه ای از حالات معنوی هستن که دیگه این مسائل براشون مشکل ساز نمی شه
همه دارن به یک چیز اون هم فقط خدا توجه می کنند
پس با جامعه ی عادی فرق داره
ضمن این که ما غیر از مسائل جامعمون یک عرف هم داریم ;)

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازو ! یقه !! ساااق دست!!! :eek:
حتی فکرشم نمیکردم...

ببین خواهرم ، بعضی چیزا همیشگی نیست. مثلا تو ایران اگه یه خانومی با لباس بدن نما و شلوار کوتاه بیرون بیاد ممکنه باعث جلب توجه خیلیا بشه... ولی این اتفاق کنار ساحل دریای خیلی کشورا با اون شرایط لباسشون نمیافته...
حالا تصور کن اون مرده از ایران پاشه بره آنتالیا . به نظرت همون حسی رو داره که ساکنای اونجا دارن؟

اینایی که گفتم خارج از بحث بود
ولی اون قسمتایی از بدن که شما گفتی اصلا توی دین منع نشدن
به نظرم باید شکایتتو پیش خدا ببری

نظر شما رو نمی دونم قبول دارم یانه! آخه تجربش نکردم.
من ناگفته هایی رو خدمت داداشام گفتم. واسه اینکه با خودم فکر کردم شاید یه نفر بخواد این نا گفته ها رو درباه ی احساسات دخترای ایرونی بدونه.
راستش وقتی تو فیلما مردی رو با ویژگی های ذکر شده نشون میدن، مامان خود من که یه زن سالخورده و به شدت ساده ای هست، دهنش آب میافته. وای به من! :biggrin:

راستی نظرت درباره ی حجاب آقایون چیه؟ شما وقتی با یه خانومی حرف می زنی چشات رو کنترل می کنی؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

با عرض پوزش شما خودت رو به یک متخصص زنان نشون بده چون خیلی بالایی ;) از لحاظ روانپزشکی این حالت شما برای کسانی تعریف شده که محدودیت زیادی در ارتباط با جنس مخالف داشتند و گاهی کار به جایی میرسه که حتی با دیدن جنس مخالف با پوشش کامل هم تحریک میشن. شما مشکل رو در خودت جسنجو کن .
نوع پوشش مردانه ای که می تونه حال من رو در حد بالا آوردن به هم بزنه:

1. نشان دادن پا ( حتی یه قسمتش) چه تمیز شده و چه نشده!
2. نشان دادن عورت

نشان دادن تن هم فقط باعث میشه بهشون بگم بی عفت! و اصولا خودم نگاهم رو بر میدارم.

فعلا همینا یادمه.
عذر میخوام شما ایران زندگی میکنی؟! تا اونجایی که من میدونم و توی این 22 سالی که توی خیابونهای ایران قدم زدم هیچ کدوم از مواردی که گفتید رو ندیدم!
شما کدوم محل زندگی میکنید که اهالیش با عرض معذرت با شرت و شلوارک و زیر پیرهنی میان بیرون؟!!:smile:

• Like
واکنش ها: sh85

phalagh

مدیر بازنشسته
با عرض پوزش شما خودت رو به یک متخصص زنان نشون بده چون خیلی بالایی ;) از لحاظ روانپزشکی این حالت شما برای کسانی تعریف شده که محدودیت زیادی در ارتباط با جنس مخالف داشتند و گاهی کار به جایی میرسه که حتی با دیدن جنس مخالف با پوشش کامل هم تحریک میشن. شما مشکل رو در خودت جسنجو کن .

عذر میخوام شما ایران زندگی میکنی؟! تا اونجایی که من میدونم و توی این 22 سالی که توی خیابونهای ایران قدم زدم هیچ کدوم از مواردی که گفتید رو ندیدم!
شما کدوم محل زندگی میکنید که اهالیش با عرض معذرت با شرت و شلوارک و زیر پیرهنی میان بیرون؟!!:smile:
الان كه ديگه مردم پيشرفت كردن مردا با اين شلواركاي گل گلي با رنگاي جيغ و دخترونه ميان بيرون.(منظورم تا تو كوچه هستا). شما نديدي؟ يه چهار پنج سالي هست مد شده.
تازه اينو من بيشتر تو اونايي ديدم كه ادعاي فرهنگشون ميشه.

jkhl

عضو جدید
دمت گرم آبجی ، حرفت حقه
حرف دل خیلی ها رو زدی ، ان شا الله اونهایی که (داداشا)این نوشته هارو میخونن یه تکونی به خودشون بدن.
البته آبجی ها هم نباید خودشون رو فراموش کنن.

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز

متخصص زنان؟!! :eek: داداش رامتین عزیز و گرامی، می دونی متخصص زنان کارش چیه؟ :redface:
زدی وسط خال داداش جون. من با مرد جماعت ارتباط فوق کمی داشتم. بگزیرم از اینکه این خوبه یا بد!

بله. من در یکی از خیابون های مرکزی تهران زندگی می کنم.

من گفتم همه ی این موارد تو خیابون ها دیده می شه؟ :surprised: چرا آخه حرف می زاری تو دهنم گل پسر؟ من گفتم از این چیزا حالم به هم می خوره. ضمنا بعضیاش هم تو خیابون زیاد دیده می شه.
شما یه روز که با رفیقت رفتی بیرون. یه خودکار هم با خودت ببر. خودکار رو بنداز زمین و خم شو تا ورش داری! به دوستت بگو پشتت واسته و ازت با گوشیش عکس بگیره.
بعد متوجه می شی بحث سر چیه گرامی. :gol:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته
تازگیا هر چی ضایعتر باشی میگن باکلاسه بافرهنگه

سلام داداش. خوبی؟
من که خوب نیستم! امروز تو خیابون یه پسره رو دیدم که شلواری پوشیده بود که شرمم میاد بگم چه جوری بود. فقط بگم که رفتم تو لک. همین :(

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام داداش. خوبی؟
من که خوب نیستم! امروز تو خیابون یه پسره رو دیدم که شلواری پوشیده بود که شرمم میاد بگم چه جوری بود. فقط بگم که رفتم تو لک. همین :(
سلام ابجی
چطوری؟چند روز نبودم دلم تنگ شده بود برا بروبچ :w16:
اره بابا
ما هم مینشستیم تو کلاس این تهرانیا(البته معضرت میخام از همه تهرانیا، نمیدونم مال کجای تهران بودن ما که تو شهرای دیگه همچین چیزایی ندیدیم) میومدن با اون شلوار فاق کوتاه و یه تیشرت بالای ناف مینشستن جلو کافی بود یه لحظه سرت رو بندازی پایین تا حالت بهم بخوره.نصف پایین تنه و نصف بالا تنه خودنمایی میکرد

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ابجی
چطوری؟چند روز نبودم دلم تنگ شده بود برا بروبچ :w16:
اره بابا
ما هم مینشستیم تو کلاس این تهرانیا(البته معضرت میخام از همه تهرانیا، نمیدونم مال کجای تهران بودن ما که تو شهرای دیگه همچین چیزایی ندیدیم) میومدن با اون شلوار فاق کوتاه و یه تیشرت بالای ناف مینشستن جلو کافی بود یه لحظه سرت رو بندازی پایین تا حالت بهم بخوره.نصف پایین تنه و نصف بالا تنه خودنمایی میکرد

آی! نداشتیم ها!
من دو سال کرمانشاه زندگی کردم. از این نمونه ها کم نداشتیم اونجا ها! :razz:

ما فقدان شما رو حس می کردیم. خوش بر گشتین. :D :gol:

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم حالم از تیپ پسرای امروزی بهم می‌خوره
وقتی خم میشن تا فیها خالدونشون معلوم میشه.

نه بابا من یکی اگه میشد از این دشداشه‌ها می‌پوشیدم:biggrin:
اصلا واجب شد یه عکس از خودم بذارم

واقعا موافقم ;)

حداقل زیر بلوزشون یه زیر پوش بپوشن تا وقتی که خم می شن یه سری

اتفاق.................نیفته:D:D

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نظر شما رو نمی دونم قبول دارم یانه! آخه تجربش نکردم.
من ناگفته هایی رو خدمت داداشام گفتم. واسه اینکه با خودم فکر کردم شاید یه نفر بخواد این نا گفته ها رو درباه ی احساسات دخترای ایرونی بدونه.
راستش وقتی تو فیلما مردی رو با ویژگی های ذکر شده نشون میدن، مامان خود من که یه زن سالخورده و به شدت ساده ای هست، دهنش آب میافته. وای به من! :biggrin:
راستی نظرت درباره ی حجاب آقایون چیه؟ شما وقتی با یه خانومی حرف می زنی چشات رو کنترل می کنی؟
لطفا فقط در مورد خودتون صحبت کنبد کل بانوان را هم نظر ندونید !
سلام داداش. خوبی؟
به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد
همه فقط شدیم معلم اخلاق برای بقیه اولا دختر می گن باید نجیب باشه و سر به زیر اونا بد می پوشن شما چرا نگاه می کنید !
اگر توی جامعه ما هر کس به جای این که بخواد بقیه را اصلاح کنه خودش را اصلاح می کرد وضعمون بهتر از این بود
همه کسایی که تیپ سایرین را جلف می دونن باید بدونن تیپ خودشون هم از نظر یه عده دیگه جلف هست !
به قول شاعر
عیب کسان منگر و احسان خویش
دیده فرو بر به گریبان خویش
پایان .

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
آی! نداشتیم ها!
من دو سال کرمانشاه زندگی کردم. از این نمونه ها کم نداشتیم اونجا ها! :razz:

ما فقدان شما رو حس می کردیم. خوش بر گشتین. :D :gol:
شرمنده آبجی ولی باید قبول کنیم
دیگه تو دانشگاه از همه شهرا بودن دیگه
ولی همشون درستو حسابی لباس میپوشیدن و خیلی شیک و پیک میگشتن به جز بچه های تهران.به جان خودم دنبال دشمن نمیگردم این حرفارو میزنما از تهرانیاهم معضرت میخام همه که اینجوری نیستن.
ممنون :w16:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول شاعر
پایان .
گفته دیده فرو بر به گریبان خویش،نگفته که سرتو عین کبک بکن زیر برف.
در ضمن امر به معروف و نهی از منکرو گذاشتن واسه این وقتا :w16:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا فقط در مورد خودتون صحبت کنبد کل بانوان را هم نظر ندونید !

به چشمانت بیاموز که هر کس ارزش دیدن ندارد
همه فقط شدیم معلم اخلاق برای بقیه اولا دختر می گن باید نجیب باشه و سر به زیر اونا بد می پوشن شما چرا نگاه می کنید !
اگر توی جامعه ما هر کس به جای این که بخواد بقیه را اصلاح کنه خودش را اصلاح می کرد وضعمون بهتر از این بود
همه کسایی که تیپ سایرین را جلف می دونن باید بدونن تیپ خودشون هم از نظر یه عده دیگه جلف هست !
به قول شاعر
پایان .

ممنون از اظهار نظرت. تعریف از خود در فرهنگ ایرانی جایز نیست ولی مظلوم بودن هم به اندازه ی ظالم بودن گناه هست. پس خدمتتون عرض می کنم وقتی این صحنه رو دیدم دیده فرو بردم به گریبان خویش!

:D
:gol:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو مطلب:
1.
ما خانوما با نگاه به چشاتون خیلی چیزا رو می تونیم درباره ی زندگیتون بفهمیم. می گی نه بپرسین چرا خانوما قبل از سوار شدن تاکسی زل می زنن تو چشای راننده! و بعد سوار بعضی هاشون نمی شن :)
پس همون بهتر که چشاتون رو بدزدین تا چیزی از زندگیتون لو نره. :D

2.
من خودم وقتی یه مرد بهم نگاه کثیفی می کنه چنان زجر می کشم که انگار دارن قطعه قطعم می کنن.

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادمه یه بار بهمون گفته بودن هر جوونی دیدید بگید دستاشو ببره بالا...اگه نافش معلوم شد بگیرینش!!!!

ماهم عذر میخوام خر......

یکی نبود بگه خوب که چی؟؟؟؟؟اینتی شرت لامصب تو بازاره دیگه!!!!

اگه نبود که ملت نمیخریدن و نمیپوشیدن!!!

بجای اینکار برید اینجور لباسهارو جمع کنید....

اما خدایی آقایونه پسر دیگه با پوشیدن یه رکابی یا حلقه ای پشیدن زیر پیراهناتون نمیمیرید که!!!!

اینطوری لااقل وقتی خم میشید آدم از خجالت آب نمیشه!

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
فکر کنم شنبه شب بود و در برنامه دیروز امروز فردا،دکتر مطهری مهمان بودند.
من قسمتهای خیلی کوتاهی از این برنامه را دیدم ولی د راین زمان کوتاه دو مورد بسیار ارزشمند از دکتر شنیدم و لذت بردم:
اول : در ذات هر زنی خودنمائی(تبرج) برای مرد یک میل قوی نهفته است و در وجود مرد قوه چشم چرانی در مقابل جنس زن وجود دارد.
دوم : تبرج در زن (هیچ خصوصیت مادی در انسانها) محدودیت شناس نیست چون انسان کمال گراست(به معنی کامل گرا نه کمال حسن). و اگر محدودیتی از طرف جامعه تنظیم نگردد مثل بسیاری از کشورهای غربی فرهنگ برهنگی (البته فرهنگ که نه بی فرهنگی برهنگی) بر جامعه حاکم خواهد شد بهمین خاطر حجاب محدود کننده میل تبرج زن است و یک موهبت برای زن و اجتماع.
در این میان چون زن بواسطه فاعل و جاذب بودن در ابتدای فعل است برای تعریف حدود مقدم تر . تحدید تبرج بنوعی تحدید چشم چرانی نیز می باشد. یعنی شما خانم با حجاب هم ارج قرب خود را هم پیش مردان و هم مهمتر از آن نزد خدا بالا می برید و هم مهمتر از آن ما مردان را پاکتر می کنید.
صدالبته بقول دکتر مطهری افرادی هستند از بین مردان و زنان که این سائل برایشان حل شده و بسیار جلوتر از این مسائل قدم برمی دارند.(خوشا بحالشان)​

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من اصلا نمیخوام طرفدار قشر خاصی باشم ولی خیلی از این به اصطلاح شما شلوار فاق کوتاه و تی شرت با عکس های آنچنانی شرف دارند به بعضی از این آدمایی که چه میدونم بلوزشون رو شلوارشونه و ریش دارند به چه بلندی . نمیخوام قضاوت کنم . در جواب حرفای شما دوستان این حرف رو زدم.
ولی حرف خودم :
من با هیچکدوم از این قشرها کار ندارم ولی این رو میخوام بگم قضاوت فقط مختص خداست . شما ظاهر رو میبینی ولی آیا از باطنشونم خبر داری ؟ نه ولی خدا میدونه .
همه ی ما بنده خدا هستیم . همه حق زندگی داریم . همین تفاوت ها زندگی رو شیرین میکنه .
ممکنه یکی از تیپ اون یکی خوشش نیاد . خوب چه اشکال داره . خوشش نمیاد .
الان اونقدر مسیر زندگی پر از فراز و نشیب شده که حتی وقت فکر کردن به این رو نداریم که چرا فلانی اینطوری اومده بیرون ؟ وای تی شرتش رو ببین ؟ به اینم میگن مسلمون ؟
اصلا میدونید همین حرفا هم میشه غیبت ؟؟؟؟
بچس به زندگی خودت . ببین خودت کجای جاده زندگی قرار داری

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام . من اصلا نمیخوام طرفدار قشر خاصی باشم ولی خیلی از این به اصطلاح شما شلوار فاق کوتاه و تی شرت با عکس های آنچنانی شرف دارند به بعضی از این آدمایی که چه میدونم بلوزشون رو شلوارشونه و ریش دارند به چه بلندی . نمیخوام قضاوت کنم . در جواب حرفای شما دوستان این حرف رو زدم.
ولی حرف خودم :
من با هیچکدوم از این قشرها کار ندارم ولی این رو میخوام بگم قضاوت فقط مختص خداست . شما ظاهر رو میبینی ولی آیا از باطنشونم خبر داری ؟ نه ولی خدا میدونه .
همه ی ما بنده خدا هستیم . همه حق زندگی داریم . همین تفاوت ها زندگی رو شیرین میکنه .
ممکنه یکی از تیپ اون یکی خوشش نیاد . خوب چه اشکال داره . خوشش نمیاد .
الان اونقدر مسیر زندگی پر از فراز و نشیب شده که حتی وقت فکر کردن به این رو نداریم که چرا فلانی اینطوری اومده بیرون ؟ وای تی شرتش رو ببین ؟ به اینم میگن مسلمون ؟
اصلا میدونید همین حرفا هم میشه غیبت ؟؟؟؟
بچس به زندگی خودت . ببین خودت کجای جاده زندگی قرار داری
شايد تا حدودي درست بگيد كه خيلي از اونايي كه در ظاهر حجاب خوبي دارند يا به قول شما پيراهن رو شلوار ميندازن باطن خوبي ندارن.
اما ما اينجا داريم در مورد خود حجاب حرف ميزنيم. نه وجوه ديكه شخصيت انسان.
خدايي خودت وقتي يه پسر جلو روت خم ميشه با پيراهن كوتاه و ....... يه خورده خجالت نميكشي و چشات رو نميبندي؟
بعدم يادمه چند سال پيش يادم نيست راهنمايي يا دبيرستان بودم برنامه نوجوان شبكه دو يه فيلم (فكر كنم آمريكايي) گذاشته بود. مربوط به اوايل قرن بيستم. يه آقايي تازه ساكن يه شهر(شهر كه ميگم يه چيزي پيشرفته تر از روستايي كه پزشك دهكده"‌دكتر مايك" توش بود) شده بود. نصفه شبي نميدونم چه اتفاقي ميفته كه هراسون با شلوارك و ركابي از خونه ميزنه بيرون.
مردم شهر از اين حالت ناراحت ميشن و حسابي بهش بد ميگن كه چرا با همچين لباسي اومده بيرون.
ميخوام بگم هميشه هميشه تو همه جاي دنيا يه حدودي وجود داره. كه بايد رعايت بشه.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اینجا نیومدم ساز مخالف بزنم . خوب هر کسی باشه خجالت میکشه ولی اینجا بحث بیشتر شده شخصیتی تا حجاب . بله همه جا باید خوب و بد باشه . اصلا خوب و بد در کنار هم معنی دار میشن

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اینجا نیومدم ساز مخالف بزنم . خوب هر کسی باشه خجالت میکشه ولی اینجا بحث بیشتر شده شخصیتی تا حجاب . بله همه جا باید خوب و بد باشه . اصلا خوب و بد در کنار هم معنی دار میشن
پس به نظر شما نمیشه تو جامعه همه خوب باشن؟
حالا شایدم معنی پیدا کرد. ;)
البته مخالف دورویی بعضیا نیستم،چون از این آدما زیاد دیدم

بالا