فرزند کمتر،فرزند لوستَر!!!!

mehrshad53

اخراجی موقت
گرچه هر قانونی استثنائی داره ولی متاسفانه در یک گذار تاریخی از پر فرزندی به کم فرزندی، شاهد پررو شدن و لوس شدن نسلهای جدید هستیم و این را بنده به راحتی در جامعه و خانواده و حتی همین باشگاه میبینم.
احترام به بزرگتر که در زمان ما یک چیز بدیهی و عملی ناگزیر بود،دقیقا برعکس شده و توهین به بزرگتر و احترام به کوچکتر مد شده .
کوچکترها احساس به روزبودن و باحال بودن و به قول خودشون آپ تو دیت بودن میکنن و دیگه پدر و مادر و سایر بزرگتر ها فقط مجموعه ای از املها را تشکیل میدن.:surprised:
ولی خدمت دوستان جوون خودم عرض کنم که احترام گذاشتن از شعور و عقل منتج میشه و بی احترامی از بیشعوری و نه از شجاعت.
این احترام شامل احترام به همجنس،جنس مخالف،بزرگتر و کوچکتر و به عبارتی همه انسانها میشه.
احترام در جامعه موجی از حس مثبت و نشاط ایجاد میکنه و بی احترامی و گستاخی یک سونامی ناامیدی و بی انگیزگی و افسردگی ایجاد میکنه وباعث عقب موندگی جامعه میشه.
در ضمن وقتی که بین دو یا چند نفر پرده حرمت دریده شد، دیگه قابل بازگشت به نقطه اول نیست و دیگه هیچ وقت اون احترام واقعی بین دوشخص به وجود نمیاد.

پس بیایید به یکدیگر احترام بگذاریم!!!!!!!

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرچه هر قانونی استثنائی داره ولی متاسفانه در یک گذار تاریخی از پر فرزندی به کم فرزندی، شاهد پررو شدن و لوس شدن نسلهای جدید هستیم و این را بنده به راحتی در جامعه و خانواده و حتی همین باشگاه میبینم.
احترام به بزرگتر که در زمان ما یک چیز بدیهی و عملی ناگزیر بود،دقیقا برعکس شده و توهین به بزرگتر و احترام به کوچکتر مد شده .
کوچکترها احساس به روزبودن و باحال بودن و به قول خودشون آپ تو دیت بودن میکنن و دیگه پدر و مادر و سایر بزرگتر ها فقط مجموعه ای از املها را تشکیل میدن.:surprised:
ولی خدمت دوستان جوون خودم عرض کنم که احترام گذاشتن از شعور و عقل منتج میشه و بی احترامی از بیشعوری و نه از شجاعت.
این احترام شامل احترام به همجنس،جنس مخالف،بزرگتر و کوچکتر و به عبارتی همه انسانها میشه.
احترام در جامعه موجی از حس مثبت و نشاط ایجاد میکنه و بی احترامی و گستاخی یک سونامی ناامیدی و بی انگیزگی و افسردگی ایجاد میکنه وباعث عقب موندگی جامعه میشه.
در ضمن وقتی که بین دو یا چند نفر پرده حرمت دریده شد، دیگه قابل بازگشت به نقطه اول نیست و دیگه هیچ وقت اون احترام واقعی بین دوشخص به وجود نمیاد.

این قسمتش حقیقته محضه!

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی من لوسم :cry:
یعنی من بهت بی احترامی کردم :cry:
یعنی می گی من سونامیم:cry:

• Like
واکنش ها: YuMi

mehrshad53

اخراجی موقت
یعنی من لوسم :cry:
یعنی من بهت بی احترامی کردم :cry:
یعنی می گی من سونامیم:cry:

نه اصلا:smile:
ولی خیلی از بچه های نسل جدید اینطوری هستن متاسفانه:(
بعضی از دوستان که معلم هستن چیزهایی تعریف میکنن که شاخ در میارم تو مایه شاخ گوزنای بابا نوئل!!!

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی از دوستان که معلم هستن چیزهایی تعریف میکنن که شاخ در میارم تو مایه شاخ گوزنای بابا نوئل!!!

حرفات و باید با آب طلا نوشت :D:D
پس باید فکرای جدی کنم 7 تا بچه فکر کنم کافی باشه برام:surprised:

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم به فکر فرو رفتم ، به فکر داشتن 3 ، 4 تایی کودک اون هم از نسل اصلاحات ! :)

mohmp

اخراجی موقت
بعضی موارد بازتاب درگیری های جامعه در خانواده هاست که نسل به نسل هم منتقل می شه.

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالایی 1000درصد;)
پایینی 100درصد:surprised:
سلام
شقایق جون میگم تو که شوهر داری خودتم هستی
خونه (مکان)هم دارین یه 3 تا بچه دستت طلا واسه من درست کنید که دیگه نخواد زن بگیرم و انقد خرجو مخراجو گردن بگیرم:surprised::surprised::surprised::D

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز

من فکر میکنم که اینکه بچه ها به بزرگترشون احترام نمیذارن به خاطر تعداد اونها نیست .این افول و پسرفت توی روشهای تربیتیه
خیلی از اشکالات به تربیت خانواده ها(نوع تربیت)برمیگرده
من واقعا از اینکه خواهر یا برادری نداشتم ناراحت بودم ولی الان که دارم خوشحال نیستم و به خودم هم قول دادم اگه یه روز خدای نکرده یه احمق تصمیم گرفت منو بگیره
:dفقط یه دونه بچه داشته باشم.تا همه ی هم و غمم تربیت اون باشه و رسیدگی و ...
شاید لوس بشه اما مودب میشه.شاید لوس و مامانی باشه اما من خودکفا بارش میارم.
خلاصه اینکه روشهای تربیتی اشکال داره نه تعداد بچه ها:lol:
پایان
:thumbsup2:

mehrshad53

اخراجی موقت
من فکر میکنم که اینکه بچه ها به بزرگترشون احترام نمیذارن به خاطر تعداد اونها نیست .این افول و پسرفت توی روشهای تربیتیه
خیلی از اشکالات به تربیت خانواده ها(نوع تربیت)برمیگرده
من واقعا از اینکه خواهر یا برادری نداشتم ناراحت بودم ولی الان که دارم خوشحال نیستم و به خودم هم قول دادم اگه یه روز خدای نکرده یه احمق تصمیم گرفت منو بگیره
:dفقط یه دونه بچه داشته باشم.تا همه ی هم و غمم تربیت اون باشه و رسیدگی و ...
شاید لوس بشه اما مودب میشه.شاید لوس و مامانی باشه اما من خودکفا بارش میارم.
خلاصه اینکه روشهای تربیتی اشکال داره نه تعداد بچه ها:lol:
پایان
:thumbsup2:

کاملا درس میگی ولی یه سری چیزاست که کنترلش از دست پدر مادر خارجه.
مثلا پدر بزرگ ما 20 تا نوه داشت و اصلا محلمونم نمیذاشت ولی حالا.......
اصولا وقتی تو به یکی خیلی خوبی کنی،طرف احساس میکنه که حقشه و اگه یه بار نکنی طلبکارت میشه.
الان همین طور شده،بچه ها محبت و توجه را حق خودشون میدونن و برای بقیه نه!
قضیه خیلی پیچیدس و به تعداد فرزند هم ربط داره.
ولی خب استثنا هم که هست همیشه:smile:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
شقایق جون میگم تو که شوهر داری خودتم هستی
خونه (مکان)هم دارین یه 3 تا بچه دستت طلا واسه من درست کنید که دیگه نخواد زن بگیرم و انقد خرجو مخراجو گردن بگیرم:surprised::surprised::surprised::D
شوخیت و نشنیده و ندیده میگیرم :mad:

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا درس میگی ولی یه سری چیزاست که کنترلش از دست پدر مادر خارجه.
مثلا پدر بزرگ ما 20 تا نوه داشت و اصلا محلمونم نمیذاشت ولی حالا.......
اصولا وقتی تو به یکی خیلی خوبی کنی،طرف احساس میکنه که حقشه و اگه یه بار نکنی طلبکارت میشه.
الان همین طور شده،بچه ها محبت و توجه را حق خودشون میدونن و برای بقیه نه!
قضیه خیلی پیچیدس و به تعداد فرزند هم ربط داره.
ولی خب استثنا هم که هست همیشه:smile:
بابابزرگ (بابایی) دست کم 40تا نوه داره.من جزو عزیزکرده هام
از طرف مامانم فقط 10تا نوه ان.باز هم من جزو نور چشمی هام.درسته که خیلی مودب نیستم و وقتی از یه چیزی ناراحت شم همه ی حرفم رو میزنم و کاری ندارم که طرفم بزرگتر از منه یا نه ولی در حالت عادی ادب و احترام رو نگه میدارم.بلدم خودم رو اداره کنم.لوس هستم ولی وابسته نیستم و خیلی خوبیای دیگه.واسه همینه که دلم میخواد فقط یه دونه بچه داشته باشم و فکر میکنم اینطوری بهتر میتونم بهش رسیدگی کنم و خوب تربیتش کنم که مثل خودم(یا خیلی بهتر از من)بشه:w05:

mehrshad53

اخراجی موقت
بابابزرگ (بابایی) دست کم 40تا نوه داره.من جزو عزیزکرده هام
از طرف مامانم فقط 10تا نوه ان.باز هم من جزو نور چشمی هام.درسته که خیلی مودب نیستم و وقتی از یه چیزی ناراحت شم همه ی حرفم رو میزنم و کاری ندارم که طرفم بزرگتر از منه یا نه ولی در حالت عادی ادب و احترام رو نگه میدارم.بلدم خودم رو اداره کنم.لوس هستم ولی وابسته نیستم و خیلی خوبیای دیگه.واسه همینه که دلم میخواد فقط یه دونه بچه داشته باشم و فکر میکنم اینطوری بهتر میتونم بهش رسیدگی کنم و خوب تربیتش کنم که مثل خودم(یا خیلی بهتر از من)بشه:w05:

;):gol:

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خیر گذشت منکه از نسل قدیمم همه کوچک و بزرگ هم سرور این جانبند