[ درخواستهايتان را پيرامون دروس و تحصيلات تكميلي مهندسي عمران فقط در اين تاپيك مطرح كنيد]

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام
من عاشق رشته عمران بودم ولی اشتباهی رفتم کامپیوتر خوندم، درحال حاضر بدلیل علاقه زیادم در زمینه عمران کار میکنم
مهمترین مساله در انتخاب هر چیزی، علاقست
1-هزینه معماری از عمران بیشتره
2-ظرافت رشته معماری از عمران خیلی بیشتره و تفاوتشون از زمین تا آسمونه
3-بازار کار عمران از معماری بهتره(البته اینو بگم توی هر رشته زرنگ باشی بازارتو داری)
4-عمران عشقه .....

;).......

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
به نظر من عمران خیلی بهتره حالا نه تنها نسبت به معماری نسبت ببه بقییه مهندسیام همینطور البته این نظر منه چون تنوع تو این رشته بیشتره البته من هنوز در حال تحصیلم و از این نظر میگم چون بقیه اعتدال تو این رشته به نظرم عالیه..

simiar

عضو جدید
خودمونيم چه ربطي داشت .معمار داريم كاراش خيلي قشنگ ولي وقتي هيچ كس نميتونه اجرا كنه يه چه درد ميخوره ؟حالا هر چه قدر حرفه اي .
در صورتي كه ميشه كار رو با يه كم توجه به مسائل سازه ايش به اجرا در آورد .

در ضمن من بد .من مگه گفتم حرفه اييم ؟حداقل مغزمو مثل يه سري آك بند نميكنم كه فقط به يه چيز محدود باشم .

من به تاريخم علاقه دارم .غذا هم خيلي دوست دارم .دليل نميشه برم آشپزي يا رشته تاريخي كه !!
اونم معمار خوبی نیست.
اتفاقاً منم علاقه زیادی به تاریخ دارم و مطالعه میکنم ولی نه اون اندازه که به عنوان شغل انتخابش کنم و البته مطالعات عمرانی من به مراتب بیشتر از تاریخه! شما هم اگه به تاریخ یا آشپزی و یا عمران علاقه بیشتری (نسبت به معماری) داشتید بهتر بود همونو پی می گرفتید. خیلی طبیعیه که هر کسی دوست داره بزرگترین علایقش همون شغلش باشه و فقط در همین صورته که موفق میشه و احساس رضایت میکنه. در ضمن استارتر محترم سوالشون در مورد انتخاب بین دو رشته عمران و معماری بود و جواب قانع کننده خواستند.
فکر میکنم این دو رشته کاملا با هم متفاوتند و علاقه به هر کدوم ادم های خودشو میخواد معماری کسی موفق میشه که دید هنری داشته باشه و علاقش بیشتر به هنر باشه عمران یه کسی رو میخواد که به کارگاه و دردسر و محاسبات علاقه داشته باشه(روحیات خشن تر داشته باشه)
کاملاً درسته.

kia112

عضو جدید
سلام خودتون که رشته عمران خوندین وازشرایط بازارکارباخبرین به نظرمن بازارکارعمران متنوعه وبیشترامکان گیرآوردن کارروداره اما بیشترجاها بدون داشتن سابقه کاری خوب استخدام نمیکنن وضمناً اگه خودتون هم کارآفرین باشی که دیگه عالیه وهم خودتو وهم چندمهندس دیگه رومیبری توی کارودرآمدش هم خوبه فقط توی این اوضاع بازاروتورم یه کم که نه بلکه خیلی خطرناکه الان من خودم ازشغل ودرآمدم خیلی راضیم فقط چندماهی میشه بخاطرتورم خواب وخوراکم کلاً به هم ریخته باورمیکنین دیشب خواب جنگ رو دیدم وو..........بهرحال اگه نخوای هم خودت کارآفرینی کنی فکرکنم کارمعماری راحتتره بخصوص برای اونایی که تازه مدرک میگیرن کاریشترگیرمیادالبته حرف دوستمون رودرموردجنسیت جدی بگیر....

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارشد 91 -آزاد

ارشد 91 -آزاد

سلام
دوستان لطفا برای گرایش راه و ترابری درس مهندسی ترافیک و حمل و نقل کتاب یا جزوه مفید به بنده معرفی کنید. سپاس...........

reza2011

عضو جدید
سلام
دوستان لطفا برای گرایش راه و ترابری درس مهندسی ترافیک و حمل و نقل کتاب یا جزوه مفید به بنده معرفی کنید. سپاس...........

دوست عزيزم دقيقا چي ميخواي ؟ جزوه درس مهندسي ترافيك ؟

سلام کسی اگه تراعمران _ سازه داره دانشگاه ازاد رو داره برام ایمیل کنه مرسی:gol:
elahe_alipanah_1@yahoo.com

الهه خانم در تالار كسي چيزي واسه شما ايميل نميكنه و گذاشتن ايميل در تاپيك نيز خلاف قوانين هست . هر چيزي كه ميخواي در تالار
درخواستها مطرح كن تا جوابش رو در صورت وجود بگيري . موفق باشي عزيزم .:gol:

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيزم دقيقا چي ميخواي ؟ جزوه درس مهندسي ترافيك ؟

الهه خانم در تالار كسي چيزي واسه شما ايميل نميكنه و گذاشتن ايميل در تاپيك نيز خلاف قوانين هست . هر چيزي كه ميخواي در تالار
درخواستها مطرح كن تا جوابش رو در صورت وجود بگيري . موفق باشي عزيزم .:gol:
توی دفترچه ارشد آزاد91 قسمت دروس و ضرایب درس مهندسی ترافیک و حمل و نقل نوشته شده منم همچین واحدی رو نداشتم و پاس نکردم خودمم نمیدونم باید چه کتاب یا جزوه ای رو تهیه کنم و بخونم

reza2011

عضو جدید
توی دفترچه ارشد آزاد91 قسمت دروس و ضرایب درس مهندسی ترافیک و حمل و نقل نوشته شده منم همچین واحدی رو نداشتم و پاس نکردم خودمم نمیدونم باید چه کتاب یا جزوه ای رو تهیه کنم و بخونم

درسته دوست گلم ... همچين درسي داريم ... اينم در جواب به درخواست شما : :)

ترجمه کتاب مهندسی ترافیک از McShane-Roess ... فرمت PDF ... حجم : 19.8 مگابايت

جزوه مهندسی ترافیک و ترابری دکتر آذرکیش ... حجم : 5.5 مگابايت

جزوه ترافيك به حجم 78 مگابايت با فرمت PDF ...

concreteman

عضو جدید
اونم معمار خوبی نیست.
اتفاقاً منم علاقه زیادی به تاریخ دارم و مطالعه میکنم ولی نه اون اندازه که به عنوان شغل انتخابش کنم و البته مطالعات عمرانی من به مراتب بیشتر از تاریخه! شما هم اگه به تاریخ یا آشپزی و یا عمران علاقه بیشتری (نسبت به معماری) داشتید بهتر بود همونو پی می گرفتید. خیلی طبیعیه که هر کسی دوست داره بزرگترین علایقش همون شغلش باشه و فقط در همین صورته که موفق میشه و احساس رضایت میکنه. در ضمن استارتر محترم سوالشون در مورد انتخاب بین دو رشته عمران و معماری بود و جواب قانع کننده خواستند.
کاملاً درسته.

فکر میکنم این دو رشته کاملا با هم متفاوتند و علاقه به هر کدوم ادم های خودشو میخواد معماری کسی موفق میشه که دید هنری داشته باشه و علاقش بیشتر به هنر باشه عمران یه کسی رو میخواد که به کارگاه و دردسر و محاسبات علاقه داشته باشه(روحیات خشن تر داشته باشه)

به نظر من مهندسی عمران و معماری نه دو رشته کاملا متفاوت بلکه دو رشته وابسته هستند.
در حقیقت دو رشته هستند که مکمل همند.
من عاشق رشته عمرانم ، عمران خوندم و الان 6 ساله دارم با علاقه تمام کار اجرایی میکنم.
معماری هم خیلی دوست دارم ، و بیشتر وقت استراحتم به طراحی میگذره .
در جواب سوال اول تاپیک باید بگم عمران تنوع کارش خیلی بیشتره و کار یابی با این رشته اصلا سخت نیست. اینکه کار آزاد هم بخوای کنی باز هم مشکلی نداری.
اما کار معماری خیلی محدود تره و معمولا بچه های معماری که دنبال استخدامی نیستن معمولا کاسبی مرتبط با کارهای ساختمانی میکنن . بیشتر مواد و مصالح جدید ، کامپوزیت ، کناف ، سنگهای دکوراتیو ، درهای برقی و...

توی دفاتر مهندسی ، مهندس معمار سر دفتره و مهندس های عمران در رده پایین تر قرار میگیرن اما هر دفتر یک مهندس معمار لازم داره و حداقل 7-8 تا مهندس عمران. همین نسبت رو توی استخدامی بخش خصوصی هم میبینیم.

توی کارهای کوچیک مهندس های عمران به راحتی جای مهندس های معمار رو میگیرن و عملا معمار از کارگاهها حذف شده ، اما معمولا مهندس های معمار نمیتونن جای مهندس های عمران رو پرکنن.
معماردر حقیقت فیلسوف مهندسی است و با شناخت عمیق ارتباط بین رشته های مهندسی رو مشخص میکنه پس باید شناخت مناسبی از همه رشته ها داشته باشه ، اما حقیقت آموزش در کشور ما اینه که معمار اقیانوسی به عمق یک سانتیمتره ، فکر نکنم اگه شما هم توی ایران معماری بخونین بتونین از این حد به راحتی گذر کنید.
به هرحال اگه روحیه شما با زندگی در محیط کارگاه و به قولی خاکی شدن جور در میاد حتما عمران.
سیمیار جان بازار کار بهت میگه مهندس معمار خوب اونیه که به کارهای عمرانی علاقه داره و مشکلات اجرایی رو میدونه یا اونی که عشق کشیدن یک طرح(بخون نقاشی ) خوشگل رو داره.!!

reza2011

عضو جدید

reza2011

عضو جدید

آزمونهای ارشد دانشگاه آزاد رشته مهندسی ترافيك و حمل و نقل از سال
۸۳ تا ۸۷

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای دوست مهربون میشه سوالات آزاد راه و ترابری سال 87 به بعد رو برام بذاری، ببخشیدا.........

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من رشته عمران را انتخاب کنه به دلایل زیر
1) بهترین رشته ی فنی
2) بازار کار عالی چه در سطح کشور چه در سطح جهان چرا که تابشر به زندگی ادامه می ده ساختن خانه هم ادامه داره
3) جای ادامه تحصیل در شاخه های مختلف و متنوع رشته عمران مثل : عمران آب ،عمران ساختمان ، عمران راهسازی ، عمران سد وشبکه ، زلزله ، سازه و حدود 12 شاخی دیگر
از نظر من رشته معماری شاخه ی کوچکی از رشته ی عمران است .

nafas_70

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام
یه راهنمایی کنین
من گرایشم آب (کارشناسی) میخوام برم کاراموزی به نظرتون برم جایی که مربوط به آب یا نه برم کارگاهی و ساختمان؟
به نظرتون کدوم آینده اش برام بهتره؟

مجتبی اس

عضو جدید
سلام
یه راهنمایی کنین
من گرایشم آب (کارشناسی) میخوام برم کاراموزی به نظرتون برم جایی که مربوط به آب یا نه برم کارگاهی و ساختمان؟
به نظرتون کدوم آینده اش برام بهتره؟
بستگی به خودت داره تو هر رشته ای انسان اگه پشتکار داشته باشه میتونه موفق باشه

m_haddadi66

عضو جدید
سلام
سال نو همه مبارک
ببین یه تصمیم بگیر یا ساختمان یا آب یکی رو بصورت جدی دنبال کن

sakhtemansazan

عضو جدید
سوال درباره سوء استفاده از مدرک

سوال درباره سوء استفاده از مدرک

سلام
خسته نباشید
من مدتی در یک شرکت مشاور مشغول به کار بودم و با اصرار مسئولین شرکت کپی ( برابر با اصل ) مدارک خود را برای اخذ قرارداد به آنها ارائه دادم
الان از کجا بفهمم که از مدرک من سوء استفاده نشده است ؟
ممنون

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
خسته نباشید
من مدتی در یک شرکت مشاور مشغول به کار بودم و با اصرار مسئولین شرکت کپی ( برابر با اصل ) مدارک خود را برای اخذ قرارداد به آنها ارائه دادم
الان از کجا بفهمم که از مدرک من سوء استفاده نشده است ؟
ممنون
سلام
يه شركت مشاوره نيازي به مدرك ليسانس نداره براي سوئ استفاده كردن
نگران نباشيد

sakhtemansazan

عضو جدید
سلام
يه شركت مشاوره نيازي به مدرك ليسانس نداره براي سوئ استفاده كردن
نگران نباشيد
سلام دوست عزیز
مدرک مورد نظر کارشناسی ارشد می باشد
اگه از طریق اینترنت و بدون مراجعه به ادارات و سازمانها روشی یا سایتی را بلدی بفرمائید چکار کنم
ممنون

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
مدرک مورد نظر کارشناسی ارشد می باشد
اگه از طریق اینترنت و بدون مراجعه به ادارات و سازمانها روشی یا سایتی را بلدی بفرمائید چکار کنم
ممنون

کلاً شرکت ها از مدرک دانشگاهی هیچ استفاده ای نمیتونند بکنند مگر برای ارتقا درجه شرک . خیالتون راحت :) چند گرفتی ؟!

sakhtemansazan

عضو جدید
کلاً شرکت ها از مدرک دانشگاهی هیچ استفاده ای نمیتونند بکنند مگر برای ارتقا درجه شرک . خیالتون راحت :) چند گرفتی ؟!

سلام
به نظرم یه شرکت مشاور بدون اجازه واسه ارتقاء رتبه ازش استفاده کرده
ولی فعلا بنا به دلایلی نمیشه از طریق ادارات پیگیری کنم
اگه بدون مراجعه حضوری و از طریق اینترنت به جوابم برسم بهتره
ممنون از راهنمائی هاتون

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
به نظرم یه شرکت مشاور بدون اجازه واسه ارتقاء رتبه ازش استفاده کرده
ولی فعلا بنا به دلایلی نمیشه از طریق ادارات پیگیری کنم
اگه بدون مراجعه حضوری و از طریق اینترنت به جوابم برسم بهتره