منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مکانیک

estory

عضو جدید

کسی جزوات ارشد ساخت و تولید امیرکبیر و ... را داره برای دانلود؟

چجور باید پیدا کنم؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
جزوات ساخت وتولید

جزوات ساخت وتولید

با سلام خدمت مهندسان سخت کوش!!

به زودی چندی از جزوات ساخت و تولید دانشگاه های برتر ایران در تاپیکی تحت عنوان " جزوات ساخت و تولید " آپلود و در اختیار داوطلبان عزیز قرار خواهد گرفت
التماس دعا...

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما که ارشد رو امتحان دادیمو منتظریممممم:(برامون دعا کنین

dash @li

کاربر بیش فعال
بابا دمت گرم

بابا دمت گرم

به زودی چندی از جزوات ساخت و تولید دانشگاه های برتر ایران در تاپیکی تحت عنوان " جزوات ساخت و تولید " آپلود و در اختیار داوطلبان عزیز قرار خواهد گرفت
التماس دعا...

سلام مهندس دمت گرم

حالا کی می خوای بزاری

هر چی می تونی سریع تر بزار که خیلی مجتاجند بحاجة.

خدا یک در دنیا صد در آخرت بهت بده"آمرزش"

راستی نگفتی برای مدیریت تولید کتاب پوران خوبه یا نه بسشست نه؟

reza_goudarzi

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گل با اجازتون الان دیگه وقت نمایشگاه کتاب تهرانی منم می خوام برم کتاب کنکور بگیرم کسی میدونه کتب موسسات مثلا پاسه رو میشه جدا جدا و تک از نمایگاه گرفت چون بچا این جا میگن سیالات رو از پارسه بخون اگه می فروشن بگیرماگه نه برم پوران بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من رفتم نمایشگاه پارسه یه فرم درخواست کتاب بهت میده باید توش جلوی هر کتابی که میخوای تیک بزنی و زیرش رو امضا کنی اسمت رو بنویسی بعد ببری صندوق حساب کنی پولش رو بعد بری از اون طرف تحویل بگیری
خیلی مسخره بود حتی کتاب رو ندادن نگاه بکنی توش رو بعد بخری
در ضمن ارزون ترین کتابش هم توی لیستی که من گرفتم 28000 تومن بودش
از همه خلوت تر ماهان بود ( فروشنده های خانومش به زور میکشوندنتون که براتون توضیح بدن :D )

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رفتم نمایشگاه پارسه یه فرم درخواست کتاب بهت میده باید توش جلوی هر کتابی که میخوای تیک بزنی و زیرش رو امضا کنی اسمت رو بنویسی بعد ببری صندوق حساب کنی پولش رو بعد بری از اون طرف تحویل بگیری
خیلی مسخره بود حتی کتاب رو ندادن نگاه بکنی توش رو بعد بخری
در ضمن ارزون ترین کتابش هم توی لیستی که من گرفتم 28000 تومن بودش
از همه خلوت تر ماهان بود ( فروشنده های خانومش به زور میکشوندنتون که براتون توضیح بدن :D )

بسوزه پدر گرانی یه زمانی گرانترین کتابش 12تومن بود

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام بر دوستان می خواستم بدونم از کتب مدرسان شریف برای رشته مکانیک و ساخت چه کتبی به نظر بهتر از سایر کتب موسسات دیگه هستن؟

با تشکر

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام مهندس دمت گرم

حالا کی می خوای بزاری

هر چی می تونی سریع تر بزار که خیلی مجتاجند بحاجة.

خدا یک در دنیا صد در آخرت بهت بده"آمرزش"

راستی نگفتی برای مدیریت تولید کتاب پوران خوبه یا نه بسشست نه؟
تاپیکشو درخواست دادم هنوز تایید نشده
البته گفتم ولی مدیریت تولید کاملا بسته به اطلاعات عمومی داره خوندن کتاب حتی کنکوری توصیه نمیشه چون طرح سوالا به سلیقه طراح بستگی داره ممکنه تو هیچ کتابی پیدا نشه

Zahra_1990

عضو جدید
مصاحبه با رتبه نخست آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

مصاحبه با رتبه نخست آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

کنکور 60 درصد تکراری است
میر سامان موسوی، رتبه 1 گرایش طراحی سیستم های تعلیق مهندسی مکانیک، دانش آموخته دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، معدل کارشناسی موثر 50/19 .
سلام، لطفا در ابتدا از نحوه مطالعه خود برای کنکور بگویید؟شروع مطالعات من برای کنکور از اول شهریور ماه بود البته به نظر خودم یک ماه زمان کم آوردم، در واقع اوایل مرداد بهترین زمان برای شروع کار است. با توجه به اهمیت درس ریاضی تمام شهریور ماه را به این درس اختصاص دادم و در این مدت روزانه به طور مفید 5 ساعت مطالعه داشتم. برنامه ام هم به این صورت بود که هفته اول ریاضی 1 خواندم، هفته دوم ریاضی 2 و به همین ترتیب معادلات و ریاضی مهندسی. البته در این مدت به استاتیک هم نگاهی کردم.از مهرماه به سراغ دروس تخصصی رفتم، ابتدا استاتیک را تمام کردم و بعد به سراغ درس های سیالاتی رفتم، اواسط آبان بود که این دروس را هم به اتمام رساندم و از آبان تا اوایل دی هم صرف دروس جامداتی شد.شیوه مطالعه ام به این صورت بود که یکی دو روز اول را درس می خواندم و خلاصه برمی داشتم و بقیه روزها را تا پایان هفته تست های همان درس را می زدم و نکات مهم را برای خودم برجسته می کردم. به نظر من کنکور 60 تا 70 درصد تکراری است و فقط فرم سوالات عوض می شود.
واقعاً 2 روز برای هر درس کافی بود؟​
البته پایه علمی خیلی در این زمینه موثر است، من در زمان تحصیل درس ها را خوب خوانده بودم، وقتی مثلا دینامیک را خوب فهمیده باشید 2 روز برای یادآوری کافی است. البته یک نکته دیگر در مطالعه من این بود که تا جایی که می توانستم از اتلاف وقت جلوگیری کردم و این خیلی به من کمک کرد. ماه آخر را چه کردید؟ماه آخر برنامه من که از اواسط دی شروع می شد کاملا به تست زنی اختصاص یافته بود، من تمام این یک ماه را تست می زدم، تست های کتاب مجموعه سوالات را حل کردم، حتی من سوالات سه سال اخیر رشته های مهندسی برق (کنترل)، مهندسی عمران(ریاضی و مقاومت مصالح) و مهندسی شیمی (سیالات و انتقال حرارت) را هم حل کردم.اما وقتی کنکور عقب افتاد فرصت کردم سری هم به کتابهای مرجع بزنم؛ به ویژه در درس هایی که منبع کنکوری خوبی در دسترس نیست؛ مثلا ترمودینامیک 2 . برای درس خواندن مکان مشخصی داشتید؟بله، بیشتر اوقات در کتابخانه های دانشگاه درس می خواندم، آقای فرشاد فداکار هم با من بود که رتبه او هم 14 شد. سعی می کردیم همیشه با هم درس بخوانیم و درس ها را با هم جلو ببریم. به نظر من اگر دونفر که وضعیت درسی مشابه ای دارند با هم برای کنکور آماده شوند خیلی مفید خواهد بود و می توانند به همدیگرکمک کنند. برنامه تست زنی شما به چه صورتی بود؟در مدتی که مشغول دوره کردن درسها بودم هر روز خلاصه سه درس را می خواندم و سوالات کنکور یکسال از آن درس ها را حل می کردم. بهترین کار درماه آخر همین مرور خلاصه ها و تست زدن است و اگر می توانند در کنار این کار کتاب ها را هم روزنامه خوانی و مرور سطحی کنند؛ البته بعضی در هفته های آخر سعی می کنند که تست های یکسال را در زمان معین و به صورت پیوسته بزنند ولی من کسی نبودم که 4 ساعت درخانه بنشینم و تست بزنم. اصلا یکی ازدلایلی که من در آزمون های آزمایشی شرکت می کردم همین بود. یادم هست بعد از اولین آزمون آزمایشی خیلی گردنم درد گرفته بود ولی چند بار که آزمون دادم بدنم عادت کرد و روز کنکور هم مشکلی در این زمینه نداشتم. رتبه شما درآزمون ها در چه حدودی بود؟6 داشتم، 70 هم داشتم. پس نتیجه کنکور برای شما غیر منتظره بود؟بله ، البته می دانستم که رتبه خوبی به دست می آورم اما انتظار رتبه 1 را نداشتم. برای ادامه تحصیل چه گرایشی را انتخاب کردید؟طراحی کاربردی دانشگاه شریف. شما نفر دوم مرحله اول المپیاد هم شده بودید، درمرحله دوم هم شرکت کردید؟بله، مرحله دوم همین چند روزپیش برگزار شد و نتیجه آن هم هنوز اعلام نشده است. البته من مطالعه جدی و جدایی برای این مرحله نداشتم، مشکلی که وجود داشت غلط بودن برخی از سوالها بود که سر جلسه یلی ذهن بچه ها را مغشوش کرده بود. توصیه های دیگری دارید؟به نظر من حتما قبل ازشروع به درس خواندن برای کنکور تصمیم جدی بگیرند که می خواهند موفق شوند یا نه؟ چون یا باید حسابی برای کنکور زحمت کشید و یا آن را رها کرد، حالت وسط تنها عمر و وقت بچه ها را هدر می دهد و فایده ای ندارد.به معدل هم خیلی فکرنکنند، اگر معدل آن ها پایین است چندان نگران نباشند، من خودم خیلی از رتبه های خوب را می شناسم که معدل آن ها پایین است برای همین مطمئن باشند که اگر خوب بخوانند حتما این موضوع هم جبران خواهد شد.موقع مطالعه هم بیش از حد به یک درس گیر ندهند، درس خواندن برای کنکور با امتحان فرق می کند؛ باید نکات مهم را بیرون کشید، خلاصه کرد و به میدان تست رفت.اگر از نظر روحی توان غلبه بر اضطراب خود را دارند سعی کنند حوالی دی ماه مسافرتی چند روزه داشته باشند، البته برای من مسافرتی اجباری و مربوط به درسم پیش آمد ولی واقعا تأثیر عجیبی روی من داشت و بازده مرا بعد از بازگشت خیلی بالا برد.و نکته آخر اینکه یک روز در خانه درس خواندن و روز دیگر برای مطالعه به کتابخانه یا دانشگاه رفتن خوب نیست، سعی کنند جای ثابتی برای مطالعه داشته باشند؛ این امر خیلی به تقویت تمرکز و یادگیری بهتر کمک می کند. از چه منابعی استفاده کردید؟ریاضی 1 و2، معادلات و ریاضی مهندسی: کتاب های دکتر نیکوکار، انتشارات آزادهمکانیک سیالات (ج1 و 2) ، ترمودینامیک1 و انتقال حرارت: کتاب های دکتر خدا کرمی، راهیان ارشداستاتیک و طراحی اجزاء: کتاب های راهیان ارشددینامیک، دینامیک ماشین و ارتعاشات: کتاب های راهیان ارشدکنترل: کتاب آریاز برادرانی، انتشارات آزادهمقاومت مصالح: کتاب دکتر نایی، انتشارات پوران پژوهش و کتاب راهیان ارشدبرای دینامیک ماشین و ریاضی ها جزوات پارسه را هم خواندم.

p.abdollahi

عضو جدید
استاتیک: پارسه بی نظیر هستش
مقاومت مصالح: نایی
طراحی اجزا: اگه تونستین کلاس شریعت پناهی رو برین اگه نتونستین جزوهش رو تهیه کنین منبع دیگه ای هم بدرد نمی خوره
یه پیشنهادی که دارم کتاب های راهیان ارشد رو بی خیال بشین فقط پارسه و نصیر به درد بخورن
یه پیشنهاد اساسی هم که دارم اینه که دو برابر مطالعه تست بزنین
در ابتدا زیاد هم رو خودتون فشار نیارین که ماه های آخر از درس می برین
اگه می خوای تغییر گرایش بدی با عرض معذرت اشتباه میکنی آخرش پشیمون میشی
مهمترین پیشنهاد من هم اینه که خلاصه نویسی یادتون نره
اینا تجربیات من بود حالا من خودم چقد این کار ها رو کردم بماند

H4D1

عضو جدید
درود
من امسال سیالات و ترمو رو راهیان ارشد خریدم 2 جلدی
برم یه جلدیشو بخرم؟
باسه تبدیل انرژی میخونم
معادلات و مهندسی چی؟
محمود کریمی دو جلده مهندسیش!زیاد نیس؟
زبان سری عمران چجوریاس؟

Doctor.mech

عضو جدید
سلام دوستان.
یکی از دوستان من که مشاور انتخاب رشته بوده، در اینجا میتونه کمک کنه.

لیست کاملی هم از قبولی ها گذاشته که فکر کنم به دردتون بخوره.
سئوالی هم داشتید میتونید بپرسید.

همچنین اگه سئوال واسه منابع ارشد داشتین مطرح کنین پاسخ میگیرین.

موفق باشید :

http://persian-expert.com/showthrea...رامون-انتخاب-رشته-ارشد-مکانیک-(کلیه-گرایش-ها)

sana82

عضو جدید
مجموعه رياضيات:

1- رياضيات 1و2:

براي اين دو درس،اگر از تابستان شروع به خواندن ميكنيد،حتما كتاب هاي مسعود آقاسي را بخوانيد،بدون نياز به هيچ چيز ديگري.

اما اگر فرصت كافي ندارين،براي رياضيات 1 كتاب گاج و براي رياضيات 2 كتاب پوران پژوهش تا حد خوبي،كفايت ميكنند.

2-معادلات ديفرانسيل:

براي تمامي گرايش ها،كتاب معادلات ديفرانسيل گاج،يك كتاب فوق العاده عالي است.
كتابي با حجم كم،اما بسيار پر محتوا.

با خواندن آن به راحتي ميتوانيد همه تست هاي معادلات را بدون استثنا جواب دهيد.

3-رياضيات مهندسي:

رياضي مهندسي،معتقدي (پارسه) دو جلد كتاب داره (درس + تست).

حتما درس را كامل مطالعه كرده و سپس تست هاي تاليفي را حل كنيد.

آنگاه به سراغ جلد دوم رفته و تست هاي سالهاي گذشته رياضيات مهندسي رشته هاي برق و مكانيك را هم حل كنيد.

كتاب رياضيات مهندسي محمود كريمي انتشارات نصير هم كتاب هاي بسيار خوب و با تشريح بيشتر هستند.

سلام
من برای ریاضی از سال قبل تمام کتابای نیکو کار رو دارم، به نظرتون با این منابعی که شما معرفی کردید خیلی فرق دارن؟ لازمه به جای کتابایی که دارم اینارو تهیه کنم؟

Zahra_1990

عضو جدید
نه خیلی فرقی ندارن
فقط ریاضی مهندسی نیکوکار خوب نیست
بقیش خوبه

سلام
من برای ریاضی از سال قبل تمام کتابای نیکو کار رو دارم، به نظرتون با این منابعی که شما معرفی کردید خیلی فرق دارن؟ لازمه به جای کتابایی که دارم اینارو تهیه کنم؟

saeedh2o

عضو جدید
درود
من امسال سیالات و ترمو رو راهیان ارشد خریدم 2 جلدی
برم یه جلدیشو بخرم؟
باسه تبدیل انرژی میخونم
معادلات و مهندسی چی؟
محمود کریمی دو جلده مهندسیش!زیاد نیس؟
زبان سری عمران چجوریاس؟

سلام
نیازی نیست تک جلدیشو بخرین من تک جلدیشو داشتم و پشیمونم چرا2جلدیشونخریدم چون خیلی تست کم داره
من ریاضی 1و2ومعادلات آغاسی خوندم و ریاضی مهندی محمودکریمی البته جلدیکش به نظرم کافیه چون مثال حل شده زیادداره اما آغاسی رومن جلد2همشونو گرفتم و خوندم وریاضی هم توی ارشد42درصدزدم
موفق باشین

rambo_1386

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال فوری و ضروری!
بچه ها نظرتون در مورد کتاب مکانیک سیالات مدرسان شریف چیه؟
من مجبوری گرفتمش به نظرتون ارزش داره کتاب راهیان ارشد بگیرم یا همین خوبه؟
ممنون/

a2.pakzad

عضو جدید
سلام دوستان
من امسال کنکور دادم و قبول هم شدم امیدوارم شما هم قبول بشین

2 سری کامل از کتاب های کنکور کارشناسی ارشد مکانیک دارم (هر 2سری برای خودم هستش،2سال برای کنکور خوندم و هر سال کتاب ها رو جدید گرفتم)

تو هر سری هم سعی کردم برای هر درس بهترین منابع رو بخرم(البته از نظر خودم) مثلا تو استاتیک و مقاومت کتاب نائی...... +کتاب 14 سال سوالات کنکور

کتاب ها ها در وضعیت خوبی هستن

هر سری رو 80000 تومن میدم

اگه کسی خواست تماس بگیره برای توضیح بیشتریا دیدن کتاب ها

09377867515 پاکزاد(غرب تهران هستیم)

H4D1

عضو جدید
سلام دوستان

2 سری کامل از کتاب های کنکور کارشناسی ارشد مکانیک دارم (هر 2سری برای خودم هستش،2سال برای کنکور خوندم و هر سال کتاب ها رو جدید گرفتم)

تو هر سری هم سعی کردم برای هر درس بهترین منابع رو بخرم(البته از نظر خودم) مثلا تو استاتیک و مقاومت کتاب نائی...... +کتاب 14 سال سوالات کنکور

درود
ریاضیات چیزی نداری؟

Zahra_1990

عضو جدید
سر فصلهای آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
مکانیک سیالات
خواص سیال – استاتیک سیالات – مباحث دینامیکی – آنالیز ابعادی و تشابه – جریان داخلی – جریان پتانسیل و لایه مرزی

ترمودینامیک
کار وحرارت – قانون اول- قانون دوم- آنتروپی – برگشت ناپذیری – سیکل های توان و تبرید – روابط ترمودینامیکی – مخلوط ها و محلول ها – واکنش های شیمیایی – تعادل شیمیایی – جریان داخل شیپوره ها
انتقال حرارت
مقدمه ای بر انتقال حرارت –هدایت حرارتی – هدایت یک بعدی و دایم – هدایت دو بعدی و دایم – هدایت غیر دایم – مقدمه ای بر جابجایی – جابجایی داخلی- جابجایی خارجی
جابجایی طبیعی – مبدل های حرارتی – مقدمه ای بر تشعشع-تشعشع بین سطوح

استاتیک
تجزیه نیرو به مولفه های آن در مختصات قایم دو بعدی و سه بعدی- برآیند نیروهای متقارب – برآیند نیروها به وسیله مولفه های آنها – تعادل نقطه مادی – گشتاور نیرو حول یک نقطه در مختصات دو بعدی و سه بعدی – تبدیل سیستم نیرو به یک نیرو و گشتاور – تعادل اجسام صلب – تعادل جسم تحت سه نیرو – قاب ها – خرپا –مرکز سطح – قضیه گلدن پایوس – دیاگرام نیروی برشی و گشتاور خمشی – ممان اینرسی – کار مجازی

مقاومتمصالح
تنش محوری – تغییر مکان محوری – کرنش- قانون هوک –کرنش حجمی –استوانه جدار نازک – پیچش – خمش – برش-تحلیل تنش –تغییر مکان تیرها – روش انرژی – کمانش ستون

طراحی اجزاء
تحلیل تنش – مواد نرم و ترد – تمرکز تنش – نظریه های شکست استاتیکی – نظریه خستگی – طراحی اتصالات رزوه ای و پرچی – طراحی اتصالات جوشی- طراحی فنرها – طراحی محور ها – یاتاقان های غلتشی – روانسازی و یاتاقان های لغزشی – طراحی چرخدنده های ساده و مارپیچ – چرخ دنده های مخروطی و حلزونی – کلاچ – ترمز – اجزای مکانیکی انعطاف پذیر

دینامیک
آشنایی با دینامیک – سینماتیک ذرات – سینتیک ذرات – سینتیک مجموه ذرات – سینماتیک اجسام صلب در صفحه و فضا – سینتیک اجسام صلب در صفحه و فضا

ارتعاشات
ارتعاشات آزاد – ارتعاشات واداشته هارمونیکی – ارتعاشات گذرا – سیستم ها با دو یا چند درجه آزادی – خواص سیستم های نوسانی –معادله لاگرانژ

دینامیکماشین
تعاریف و مقدمات- حرکت شناسی سازو کار های صفحه ای – درجه آزادی ساز و کارهای صفحه ای – مراکز آنی چرخش ساز و کارهای صفحه ای – سرعت شناسی با استفاده از مراکز آنی چرخش – سرعت شناسی و شتاب شناسی ساز و کارهای صفحه ای - ساز و کارهای صفحه ای معادل – نیرو شناسی ساز و کارهای صفحه ای – ترازمندی اجرام چرخان – ترازمندی اجرام آرو – چرخ لنگر – بادامک و پیرو – مجموعه چرخدنده های معمولی – مجموعه چرخدنده های خورشید صفحه‌ای – مجموعه چرخدنده های خورشید فضایی

کنترل
انواع مدلسازی – فضای حالت –تابع تبدیل – فرمول میسون – تحلیل پاسخ گذاری سیستم های درجه 1 و 2 – پایداری- معیار راوس هرویتس- نوع سیستم و خطای ماندگار – فیدبک و اثرات فیدبک – مکان هندسی ریشه ها- پایداری در حوزه فرکانس – معیار پایداری نایکوییست – دیاگرام بود – حد فاز و بهره – معیار پایداری بود – طراحی کنترل کننده

ریاضی عمومی
تابع – حد- پیوستگی- مشتق- کاربرد مشتق – دنباله و سری – انتگرال – کاربرد انتگرال – ماتریس – منحنی ها- رویه ها – حد و پیوستگی و مشتق پذیری توابع چند متغیره – جبر خطی – بهینه سازی توابع چند متغیره – میدان های برداری – انتگرال چند گانه – انتگرال منحنی الخط – انتگرال سطح – قضیه های انتگرال و کاربرد آن ها

ریاضی مهندسی
سری های فوریه – محاسبه سری ها با استفاده از سری فوریه – انتگرال گیری و مشتق گیری از سری فوریه – رابطه پارسوال – قضیه همگرایی- شرایط دیریکله – محاسبه ضریب فوریه بدون انتگرال گیری – انتگرال فوریه – محاسبه انتگرالهای معین با استفاده از انتگرال فوریه – تبدیل فوریه و خواص آن و کاربرد های تبدیل فوریه – اعداد مختلط – نگاشت – خواص حد و پیوستگی و مشتق تابع مختلط – توابع تحلیلی – معادلات ریمان – توابع هارمونیک – تابع تکین – بسط لران – معرفی قطب – نقطه ویژه اساسی- نقطه حذف شدنی- محاسبه مانده در نقاط تکین منفرد – محاسبه انتگرالهای مختلط – محاسبه انتگرال های معین با استفاده از انتگرال مختلط – معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی مرتبه اول –
معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی مرتبه دوم-
استاندارد سازی – تشخیص نوع دوم معادلات درجه دوم – حل دالامبر معادله موج – ل معادله موج و حرارت در مختصات دکارتی و قطبی – حل معادله لاپلاس در مختصات دکارتی و قطبی و کروی- حل معادله لاپلاس با استفاده از نگاشت همدیس - معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی با استفاده از سری های فوریه – تبدیل فوریه و تبدیل لاپلاس

معادلاتدیفرانسیل
معادلات دیفرانسیل معمولی - معادلات دیفرانسیل مرتبه اول – معادلات دیفرانسیل مرتبه دوم و بالاتر – حل معادلات با استفاده از سری ها – دستگاه های معادلات دیفرانسیل خطی – تبدیل لاپلاس

برگرفته از: http://r-hosseini.ir/post/10

سلام
دنبال سرفصلهای کنکور مکانیک هستم. کسی میتونه کمکم کنه؟

Zahra_1990

عضو جدید
لیست کتاباتونو میگید؟

سلام دوستان

saman 1234

عضو جدید
[h=2]بچه ها اقای دکتر معتقدی امسال در موسسه جهاد دانشگاهی کلاس دارند. مثل اینکه دیگه پارسه نیستند. این هم لینک خبرش منبع[/h]

dash @li

کاربر بیش فعال

التماس دعا...
سلام آقا ایمان پس چی شد تا کی باید صبر کنیم:eek:
اگه نمی زارین بگین خیالمون راحت شه دی::cry:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام آقا ایمان پس چی شد تا کی باید صبر کنیم:eek:
اگه نمی زارین بگین خیالمون راحت شه دی::cry:
متاسفانه تاپیک تایید نشده
این تاپیکم شده عین رد صلاحیت هاشمی و مشایی!!!!
من باز پیگیری خواهم کرد

dash @li

کاربر بیش فعال
متاسفانه تاپیک تایید نشده
این تاپیکم شده عین رد صلاحیت هاشمی و مشایی!!!!
من باز پیگیری خواهم کرد

دمد گولی مهندس:smile:

میگما اگه می خوای من یک تاپیک بگم شما بیا جزوات رو بزاری;)
مهندس یه چیزی مگه این تاپیکتو رد صلاحیت کردن دی::biggrin:

Doctor.mech

عضو جدید