زمان مناسب برای ازدواج!؟

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بچگی به ما یاد داده ‌اند که ازدواج پیوندی ثابت و ماندگار بین دو نفر است که عمیقاً به هم متعهدهستند و می‌خواهند با هم زندگی نو بسازند ، اما از کی ؟! آمار بالای طلاق سوالات زیادی مطرح می‌کند : آیا ازدواج به اندازه کافی جدی گرفته نمی‌شود ؟ آیا زوج‌ ها خیلی جوان ازدواج می‌کنند ؟از بچگی به ما یاد داده ‌اند که ازدواج پیوندی ثابت و ماندگار بین دو نفر است که عمیقاً به هم متعهد هستند و می‌خواهند با هم زندگی نو بسازند. ازدواج باید سرشار از عشق، همراهی، اعتماد، حمایت و شادی باشد.اما وقتی جوان و در حال رشد هستیم، وقت این است که آزاد باشیم و فردیتمان را رشد دهیم—یک شغل برای خودمان انتخاب کنیم ، مسافرت کنیم ، مستقل شویم. اینها چیزهایی هستند که به شکل زوج هم می‌توان انجام داد اما وقتی یک خانواده تشکیل می‌دهید، محدودتر می‌شوید.وقتی جوان ‌تر هستیم و دهه بیست سالگیمان را پشت سر می‌گذاریم، بعضی وقت ‌ها نمی‌دانیم که بعنوان یک “فرد” چه هویتی داریم. همین باعث می‌شود در رابطه ‌مان خود را گم کنیم. بیشتر زوج‌هایی که در سنین پایین ازدواج می‌کنند به خاطر همین عدم بلوغ احساسی و تجربیات محدود زندگی با طلاق روبه رو می‌شوند.دختر و پسری که از ۱۶-۱۷ سالگی رابطه خود را شروع می‌کنند، احساس می‌کنند که ازدواج ، قدم بعدی برای آنها در دهه بیست زندگیشان است. بااینکه این می‌تواند موثر باشد اما خیلی مهم است که بدانند مشکلاتی هم در راه خواهد بود. بعنوان مثال، اگر به این دلیل که از دبیرستان فقط با یک نفر دوست بوده‌ اید و از او برای خود یک بت ساخته اید ، این را بدانید که وقتی بزرگ تر و بالغ تر شدید و به اجتماع راه پیدا کردید دیگرانی را خواهید دید و شناخت کامل تری از ازدواج و تعهد پیدا خواهید کرد .همچنین داشتن امنیت مالی هم اهمیت زیادی دارد. مراسم عروسی خرج و مخارج بالایی دارد و چیزهایی مثل تهیه مسکن و شروع یک خانواده نیاز به مقدار زیادی پول دارد. وقتی جوان ‌تر هستیم، می‌توانیم بدون خرج پول زیادی زندگی را بگذرانیم اما وقتی به کسی متعهد شوید، خیلی مهم است که هر دوی شما ثبات مالی داشته باشید.هیچ چیز بدتر از دعوا کردن بر سر پول یا بالا آوردن بدهی برای مخارج خانه نیست. این مشکلات ایجاد رنجش می‌کند و استرس زیادی بر رابطه وارد می‌کند. هرچه سنمان بالاتر می‌رود، یاد می‌گیریم که چطور بودجه ‌بندی کنیم و چطور مدیریت مالی داشته باشیم. لازم به ذکر نیست که وابستگی مالی به خانواده‌ ها هم فشار زیادی بر زوج وارد می‌کند.اگر بدانید ازدواج کاملاً متعهد چیست، هیچوقت برای رسیدن به آن عجله نمی‌کنید. طلاق گرفتن سخت است. همه جدایی‌ها همینطور هستند اما طلاق بسیار مشکل سازتر است، مخصوصاً اگر پای بچه هم وسط باشد. در ازدواج کردن هیچوقت نباید عجله کنید. درست است که ازدواج قدم بسیار خوبی در زندگی می باشد که نشان‌ دهنده عشق و محبت است، اما نباید به آن بعنوان راهی برای مقابله با بی وفایی کسی که دوستش دارید ، به دست آوردن امنیت بیشتر یا نجات از تنهایی به آن نگاه کنید.ازدواج تعهدی واقعا جدی است و نباید آسان به آن نگاه کرد. وقتی هنوز جوان هستیم و فردیت خودمان را کشف نکرده ‌ایم، بهتر است این قدم را برای زمانی که بزرگتر و بالغ‌تر شدیم و از نظر مالی و احساسی ثبات و امنیت بیشتری به دست آوردیم، نگه داریم.

samaneh91

عضو جدید
در ازدواج کردن هیچوقت نباید عجله کرد
تا یه حدی قابل قبوله ولی توی جامعه ما صرف توجه به وضعیت مالی باعث بالا رفتن سن ازدواج و در نهایت بی توجه شدن به این پیوند مقدسه در صورتی که در اطرافمون چه بسیار افرادی رو میبینیم که در یه سن قابل قبول و با یه ثبات مالی حداقل ازدواج کردن وبه مرور به پیشرفت رسیدن
یه ازدواج موفق نتیجه یه تفکر عاقلانه و در نظر گرفتن همه جوانب برای رسیدن به یه زندگی موفقه نه صرف توجه به وضعیت مالی یا مقابله با بی وفایی کسی

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با جیب متوسط هم میشه ازدواج کرد ، بیچاره دختری که به اولین خواستگارش چشم و گوش بسته جواب مثبت میده

نخیر با جیب متوسط پسر شوهر میکنه!!!
پسر باید جیبش پر باشه تا دهن خونواده ی دختر رو ببنده!!!
مگه دومین و سومینم داره!!!؟؟؟؟همون اولی اگه اومد شوهر کنین برین به سلامتی...

samaneh91

عضو جدید
نخیر با جیب متوسط پسر شوهر میکنه!!!
پسر باید جیبش پر باشه تا دهن خونواده ی دختر رو ببنده!!!
مگه دومین و سومینم داره!!!؟؟؟؟همون اولی اگه اومد شوهر کنین برین به سلامتی...

خوبه بابام و داداشم اندیشه جنابعالی رو ندارن وگر نه بدبختم میکردن میرفت پی کارش اون وقت با یه پسر کلاهبردار که پدرعابرو مندش مجبوره بدهیهای فرزند دلبندشو بده و خودشو به خاک سیاه بنشونه چطور میشد زندگی کرد. یه وقت این طرز فکرتو برای خواهرت به خرج ندی ها.
راستی اگه با هم کفو خودت ازدواج کنی دیگه شوهر نمیکنی زن میگیری .

m.a.r.y.jooon

عضو جدید
به نظر من اصلا نباید واسش سن درنظرگرفت ، ادما با هم متفاوتن و ممکن یکی تو سن پایین به این نتیجه برسه که میتونه یه زندگی رو اداره کنه و واقعا هم به بلوغ عقلی رسیده !
ویا برعکس ....
.
خلاصه ازدواج یه چیزی که خودش پیش میاد و همه چیزش غیرقابل پیش بینیه و نمیشه واسش سن خاصی گفت مثلا پیش بینی کنی و بگی باید تو سن 24 ازدواج کنم ( ممکن اصلا نشه و شرایطش پیش نیاد !!!)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوبه بابام و داداشم اندیشه جنابعالی رو ندارن وگر نه بدبختم میکردن میرفت پی کارش اون وقت با یه پسر کلاهبردار که پدرعابرو مندش مجبوره بدهیهای فرزند دلبندشو بده و خودشو به خاک سیاه بنشونه چطور میشد زندگی کرد. یه وقت این طرز فکرتو برای خواهرت به خرج ندی ها.

خیلی خوشم اومد از طرز حرف زدنت...ایول...بلاخره نمردیمو از طرز حرف زدن یکی از دخترای باشگاه خوشمون اومد...ایولا داری...;)
خداروشکر گیر آدم بدی نیفتادی...منظور من این بود اولین گزینه ی مناسب رو انتخاب کنین و الا هر کسی میدونه آدم بد به درد ازدواج نمیخوره...بیچاره پدر آبرومندش...

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ازدواج کردن هیچوقت نباید عجله کرد
تا یه حدی قابل قبوله ولی توی جامعه ما صرف توجه به وضعیت مالی باعث بالا رفتن سن ازدواج و در نهایت بی توجه شدن به این پیوند مقدسه در صورتی که در اطرافمون چه بسیار افرادی رو میبینیم که در یه سن قابل قبول و با یه ثبات مالی حداقل ازدواج کردن وبه مرور به پیشرفت رسیدن
یه ازدواج موفق نتیجه یه تفکر عاقلانه و در نظر گرفتن همه جوانب برای رسیدن به یه زندگی موفقه نه صرف توجه به وضعیت مالی یا مقابله با بی وفایی کسی

موافخم....!:)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

والا دختر هم کفوو پیدا نمیشه!!!
دخترای روستا رو هم ادم بره بگیره چنان پز میدن روی ادم که انگار!!!!!!!!!
بیخیال...
هنوز تا 32 سالگی خیلی راه مونده!

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زمان مناسب وقتيه كه يه دختر پولدار كه باباش 95 سالشه پيدا كني

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زمان مناسب وقتيه كه يه دختر پولدار كه باباش 95 سالشه پيدا كني

اشتباه اشتباه...
دخترای پولدار اصن به درد ازدواج نمیخورن!!!!چون فقط توقع بالا دارن همین...
دختر باید خاکی باشه و از یه خونواده ی خاکی...

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر بدو تولد باید ازدواج کرد
آخه تا مزه مجردی بهشون مزه نکرده میرن خونه بخت
دیگه نمیدونن مهریه چیه، خونه چیه، ماشین مدل بالا چیه
دیگه نمیدونن جهاز چیه، طلا چیه، دسته گل عروس چیه

خلاصه خلااااااااااااااص
:D

samaneh91

عضو جدید
خیلی خوشم اومد از طرز حرف زدنت...ایول...بلاخره نمردیمو از طرز حرف زدن یکی از دخترای باشگاه خوشمون اومد...ایولا داری...;)
خداروشکر گیر آدم بدی نیفتادی...منظور من این بود اولین گزینه ی مناسب رو انتخاب کنین و الا هر کسی میدونه آدم بد به درد ازدواج نمیخوره...بیچاره پدر آبرومندش...
ممنونم ولی خیلی از دخترا هستن که طرز فکرشون خوبه ، این اقاپسر هم اولش بد نبود فقط بابای پولدار داشت ، به نظرم کسی که از اول خییلی پول داره دیگه انگیزه ای برای کار کردن و رشد نداره فقط انگیزه ی خراب کاری داره البته به همه توهین نشه
بیخیال...
اره با اینم موافقم که دخترای روستا توقعشون از دخترای شهر بالاتره چون دخترای شهر یه کم چش و گوششون باز شده و به مرور متوقع شدن ولی دخترای روستا هنوز توی دنیای پر توقع سالهای پیش دخترای شهرن

samaneh91

عضو جدید
بیخیال...
هم کفو هم پیدا میشه زیاد هم پیدا میشه
تو یه تاپیک دیگه دیده بودم خیلی دو دوتا 4 تا کرده بودی برای حساب کتاب ازدواج ولی واقعا اینجوری نیست ،من فکر میکنم این واهمه حساب کتاب های نادرست باعث شده که فکر کنی هم کفو پیدا نمیشه ، چون اکثر ایرانیا هم سطح هم هستن از نظر مالی کافیه یه خورده به نوشته های بچه های باشگاه توجه کنی

*ستاره آسمان*

عضو جدید
بعد از 19 سالگی حالاهر وقت شرایط محیا باشه از جمله رشد عقلی و داشتن شغل مناسب یا افتادن در مسیر زندگی مشخص حالا این شرایط میتونه تو همون 19 سالگی اتفاق بیفته یا تو سن25 وبالاتر بستگی به تلاش فرد و شرایط محیطی طرف دارد

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من زمان مناسب واسه ازدواج زمانی هستش که پسر یک زندگی را کاملا مستقل از پدر و مادر و خانواده اش بتواند هدایت کند و جلو ببرد چه از لحاظ مالی و اقتصادی چه از لحاظ عاطفی و احساسی . متاسفانه در جامعه ی امروزی با وجود مشکلات متنوعی که جوانان درگیر ان هستند با دید سطحی به ان توجه دارند در حالی که خیلی وسیع تر از این امر هست چرا که با ازدواج مسئولیت بزرگ تری به زوجین محول میشد که اگر آشنایی کامل با وظایف و مسئولیت های متقابل نداشته باشن در زندگی به مشکلات بزرگی بر خواهند خورد که بعدا زیان های بسیاری به طرفین خواهد زد . لذا زمان مناسب زمانی هستش که پسر از لحاظ اقتصادی و شرایط مالی به حدی باشد که بتواند زندگی را اداره نماید و همچینین احساس مسئولیت در مقابل همسر خود کند و دختر نیز هوشیار باشد و درخواست بیش از توان فرد مورد علاقه ی خود نداشته باشد . .

به نظر من زمان مناسب واسه ازدواج زمانی هستش که پسر یک زندگی را کاملا مستقل از پدر و مادر و خانواده اش بتواند هدایت کند و جلو ببرد چه از لحاظ مالی و اقتصادی چه از لحاظ عاطفی و احساسی . متاسفانه در جامعه ی امروزی با وجود مشکلات متنوعی که جوانان درگیر ان هستند با دید سطحی به ان توجه دارند در حالی که خیلی وسیع تر از این امر هست چرا که با ازدواج مسئولیت بزرگ تری به زوجین محول میشد که اگر آشنایی کامل با وظایف و مسئولیت های متقابل نداشته باشن در زندگی به مشکلات بزرگی بر خواهند خورد که بعدا زیان های بسیاری به طرفین خواهد زد . لذا زمان مناسب زمانی هستش که پسر از لحاظ اقتصادی و شرایط مالی به حدی باشد که بتواند زندگی را اداره نماید و همچینین احساس مسئولیت در مقابل همسر خود کند و دختر نیز هوشیار باشد و درخواست بیش از توان فرد مورد علاقه ی خود نداشته باشد . .
کاملا موافقم ;)
نمیدونم چرا فقط تو باشگاه دنبال همچین تاپیکایی میگردن تا دردلاشونو اونطوری که خودشون دوس دارن بدون در نظر گرفتن منطق و گاهی ادب بیان کنن !!

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرسی دکتر مهرداد!:)

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زن میخوام...
این شکلی:w05:

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه منظورم شما نبودی و نمیخوامم بگم کیه! اما توی همه تاپیکا حتی اگه به ازدواجم ربط نداشته بعضیا ربطش میدن تا فقط حرف خوشونو بزنن! یه جور مخالفت بی منطق!

اوهوم... ! خب آدما گاهی رفتارای خاص خودشونو دارن!:gol:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه منظورم شما نبودی و نمیخوامم بگم کیه! اما توی همه تاپیکا حتی اگه به ازدواجم ربط نداشته بعضیا ربطش میدن تا فقط حرف خوشونو بزنن! یه جور مخالفت بی منطق!

منظورش منم...:D
کاش آدما اونقدر شهامت پیدا میکردن مستقیم حرفشونو بزنن...;)
شاید حق با شما باشه...حتما همه ی اشتباهات از طرف من بوده...سعی میکنم دیگه در بحثی شرکت نکنم...که کسی بدش نیاد...
من لولو هم نیستم.فقط حرف راست میزنم و صداقتم کمی تلخه واسه همین خیلیا از من بدشون میاد...
به هرحال اگه حرفی زدم عذر میخوام از همتون...
شاید بهتر باشه دیگه این طرفا نیام...خیلیا فک میکنن من قصدی دارم از حرفام...تاپیکا هم واسه خودتون با بحثای آموزندتون...خداحافظ....