*** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....***

*avast*

اخراجی موقت
:w22::w22::w22:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
یک سیستم مدیریت محتوا چیست؟

اين سيستم ها كه امروزه در وب بنام CMS شناخته ميشوند، مخفف Content Management System ميباشند كه يك برنامه نرم افزاري روي سرور هستند وبه مدير سايت اجازه ميدهند تا محتواي سايت را تغيير دهد بدون نياز به طراحي دوباره سايت . درواقع طراح اوليه سايت يكبار سيستم CMS را طراحي ميكند و تعدادي قالب آماده براي صفحات طراحي كرده و آن را روي سايت شما نصب ميكند .
و حال شما براحتي ميتوانيد صفحات ديگري را به آن كم يا اضافه يا ويرايش كنيد .
به زبان ساده تر،س ام اس در واقع نوعی سایت ساز هست و مثل وبلاگ که سایتهای مختلفی امکان وبلاگسازی رو به شما میدن ، سی ام اس ها هم نوع های مختلفی دارند :
Wordpress
joomla
drupal
و...
joomla یک CMS است .

مرسی از توضیحاتتون دوست عزیز .. من کمی با جوملا کار کردم ... شما با بقیه اش هم کار کردید؟؟

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خواهش میکنم نه من با جوملا کار نکردم قبلا php کار کردم :D
آهان ........ من خودم هنوز به php کار نکردم ......... خیلی دوست دارم یادش بگیرم ......فعلا دارم کمی جوملا می خونم ببینم چی به چی هست ..... انشالله اگه خدا بخواد چند مدت دیگه هم شروع می کنم به خوندن phpآسونه به نظرتون .......... نرم افزار داره ...

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
آهان ........ من خودم هنوز به php کار نکردم ......... خیلی دوست دارم یادش بگیرم ......فعلا دارم کمی جوملا می خونم ببینم چی به چی هست ..... انشالله اگه خدا بخواد چند مدت دیگه هم شروع می کنم به خوندن phpآسونه به نظرتون .......... نرم افزار داره ...
انشاالله
آره آسونه
زیاد سخت نیست
برنامه wamp server

hoseng

کاربر بیش فعال
صفحه چند رسیدین؟؟
سلام چیه قضیتون؟ شروع کردین به خوندن C#?

یه توصیه اگر چه خودم نتونستم انجام بدم ولی تو اگه بتونی خوبه :
وقتی شروع به یادگیریه چیزی میکنی سراغ چیز دیگه ای نرو مثالش میدونی چیه؟ مهندس IT میونی چرا؟
چون از هر رشته ای یه درس میخونن و آخرش از هر چیزی یه کوچولو میدونن اما کارایی ندارن;):biggrin:
در مورد PHP هم نرم افزار Wampp یا Xampp (فرقی ندارن) برای شبیه سازی سرور Apache و MySQL هستش و نرم افزار Dream Weaver یک Editor برای نوشتن کد که به نظرم بهترین هست البته یه Editor دیگه هم که بدک نیست اسمش Rapid PHP هستش
موفق باشی

*avast*

اخراجی موقت
سلام چیه قضیتون؟ شروع کردین به خوندن C#?

یه توصیه اگر چه خودم نتونستم انجام بدم ولی تو اگه بتونی خوبه :
وقتی شروع به یادگیریه چیزی میکنی سراغ چیز دیگه ای نرو مثالش میدونی چیه؟ مهندس IT میونی چرا؟
چون از هر رشته ای یه درس میخونن و آخرش از هر چیزی یه کوچولو میدونن اما کارایی ندارن;):biggrin:
در مورد PHP هم نرم افزار Wampp یا Xampp (فرقی ندارن) برای شبیه سازی سرور Apache و MySQL هستش و نرم افزار Dream Weaver یک Editor برای نوشتن کد که به نظرم بهترین هست البته یه Editor دیگه هم که بدک نیست اسمش Rapid PHP هستش
موفق باشی
سلام و درود
بله.شروع که کردیم.داریم ادامه میدیم.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام چیه قضیتون؟ شروع کردین به خوندن C#?یه توصیه اگر چه خودم نتونستم انجام بدم ولی تو اگه بتونی خوبه :وقتی شروع به یادگیریه چیزی میکنی سراغ چیز دیگه ای نرو مثالش میدونی چیه؟ مهندس IT میونی چرا؟چون از هر رشته ای یه درس میخونن و آخرش از هر چیزی یه کوچولو میدونن اما کارایی ندارن;):biggrin:در مورد PHP هم نرم افزار Wampp یا Xampp (فرقی ندارن) برای شبیه سازی سرور Apache و MySQL هستش و نرم افزار Dream Weaver یک Editor برای نوشتن کد که به نظرم بهترین هست البته یه Editor دیگه هم که بدک نیست اسمش Rapid PHP هستشموفق باشی
ok and of course thnxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxمن با Xampp توی جوملا کار کردم ........ نظرتون در مورد جوملا چیه؟میشه روی اون به عنوان یکیاز این طراحی وب ها حساب کرد ... البته asp & php جایگاه خاصی دارن .. به نظرتون به پای اونا می رسه .............من از Dream Weaver خیلی خوشم میاد ......... واقعا خیلی چیز خوبیه ..........

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام و درود
بله.شروع که کردیم.داریم ادامه میدیم.
موفق باشید من خودم یه زمانی کار میکردم C# ولی الان زده شدم ازش

ok and of course thnxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxمن با Xampp توی جوملا کار کردم ........ نظرتون در مورد جوملا چیه؟میشه روی اون به عنوان یکیاز این طراحی وب ها حساب کرد ... البته asp & php جایگاه خاصی دارن .. به نظرتون به پای اونا می رسه .............من از Dream Weaver خیلی خوشم میاد ......... واقعا خیلی چیز خوبیه ..........
خواهش میکنم این چه حرفیه
خب خودت میدونی دیگه کهjoomla توسط PHP نوشته شده و شما هر کاری که بخوای میتونی باهاش انجام بدی
یه نرم افزار بهت معرفی میکنم که میتونی باهاش قالب دلخواهتو بسازی و اونو تحت قالب joomla بسازی و export کنی ولی مشکل اینه که قالبهارو چپ به راست درست میکنه که واسه فارسی کردنشون باید بری تو فایل های CSS تغییرات بدی
اسم نرم افزار Artisteer هستش فقط آخرین نسخشو دانلود کن

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خواهش میکنم این چه حرفیه
خب خودت میدونی دیگه کهjoomla توسط PHP نوشته شده و شما هر کاری که بخوای میتونی باهاش انجام بدی
یه نرم افزار بهت معرفی میکنم که میتونی باهاش قالب دلخواهتو بسازی و اونو تحت قالب joomla بسازی و export کنی ولی مشکل اینه که قالبهارو چپ به راست درست میکنه که واسه فارسی کردنشون باید بری تو فایل های CSS تغییرات بدی
اسم نرم افزار Artisteer هستش فقط آخرین نسخشو دانلود کن

آره جوملا یک متن باز هست .........مرسی از این نرم افزار .........
ولی نمی دونم چرا زیاد از جوملا خوشم نیومده ... مثل وبلاگه .... asp رو با اینکه مدتها پیش باهاش کار کردم ولی بیشتر دوسش دارم .....
امیدوارم از php هم خوشم بیاد ....... خوبی php اینه که صفحات رو خیلی زودتر از asp باز می کنه ......... aspواقعا غولیه در عرصه وب ........
با تشکر ...........

nafis...

مدیر بازنشسته
میشه مارو هم مطلع کنید راجع به چی صحبت میکنید؟
سلام
بجه ها دارن سی شارپ رو به صورت گروهی میخونن
از روی پی دی اف هاشمیان الان به صفحه 85 رسیدن
منم برای بچه ها با توجه به اون چیزی که میخونن سوال میزارم
حل میکنن و برنامه درست رو اپلود میکنن
اگه دوست داری به بچه ها بپیوندین بسم الله

hoseng

کاربر بیش فعال
آره جوملا یک متن باز هست .........مرسی از این نرم افزار .........
ولی نمی دونم چرا زیاد از جوملا خوشم نیومده ... مثل وبلاگه .... asp رو با اینکه مدتها پیش باهاش کار کردم ولی بیشتر دوسش دارم .....
امیدوارم از php هم خوشم بیاد ....... خوبی php اینه که صفحات رو خیلی زودتر از asp باز می کنه ......... aspواقعا غولیه در عرصه وب ........
با تشکر ...........
آره حق داری من خودمم Joomla کار کردم ولی بدم میاد ازش
ولی با PHP واقعا حال می کنم و بعید میدونم خوشت نیاد. کد نویسیش که از ASP خیلی جذابتره البته به نظر من
اجازه ما هم دست شماست

من تو بحث پشت کار یه مقدار ضعیفم
والا من تقریبا سه ماه وقت گذاشتم و از روی همین کتاب هاشمیان خوندم ما حصلشم یه نرم افزار ساده بود که با پایگاه داده هم در ارتباط بود ولی ازش فاصله گرفتم و ...

hibye90

عضو جدید
سلام
بجه ها دارن سی شارپ رو به صورت گروهی میخونن
از روی پی دی اف هاشمیان الان به صفحه 85 رسیدن
منم برای بچه ها با توجه به اون چیزی که میخونن سوال میزارم
حل میکنن و برنامه درست رو اپلود میکنن
اگه دوست داری به بچه ها بپیوندین بسم الله

لینک کتابش تو کدوم پست هست خانومی؟

nafis...

مدیر بازنشسته

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ولی با PHP واقعا حال می کنم و بعید میدونم خوشت نیاد. کد نویسیش که از ASP خیلی جذابتره البته به نظر من

خوب پس ........ من شروع می کنم کم کم و php رو می خونم .............

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

...

امیدوارم منم ازش خوشم بیاد ... مچکرم