آیا ماه رمضان ما را مسلمان‌تر می‌کند؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
دین خدا هیچ کدوم از اینایی که گفتی نیست...
این که دین خدا چی گفته با اینی که برخی به اسم دین خدا چه کارهایی میکنند بحثی کاملا متفاوته
دقت داشته باشین...

خدا یا الله یا god یا اهورا مزدا یا ... یعنی کسی که مارو به بندگی خودش در آورده
هر قومی هم بسته به دینی که بهش تحمیل شده و اجبارا یا اختیارا قبول کرده که خدای اونها اینه ...
جذر و مد رو میگن شکاف دریا
ماه گرفتگی رو میگن شق القمر تازه یه جا خوندم کخ میگن جای ترک ماه هم ما دیدیم :razz:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
نميشه به دوستان وقتي جنجال به پا ميكنن جوابي داد و يا وقتي علم كافي نداريم درباره چيزي اظهار نظر كنيم.
دوستان اگر كم لطفي نكنن ميتونن با يك جستجو و گذاشتن وقت كافي در منابع قرآني و فقهي و همچنين تحقيقات علمي فوايد روزهداشتن صحيح رو پيدا كنن و بيخودي با هم بحث نكنند.

اما چيزي كه خداوند در قرآن براي روزه مقرر كرده و بدون تعصب ميشه براحتي مورد پذيرش باشه( سوره بقره):

اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايدروزه بر شما واجب شده همانطور كه بر اقوام قبل از شما واجب شده بود شايد با تقوا شويد(183)
و اين روزهائى چند است پس هر كس از شما مريض و يا مسافر باشد بايد ايامى ديگر بجاى آن بگيريد
و
اما كسانى كه به هيچ وجه نمى‏ توانند روزه بگيرند، عوض روزه براى هر روز يك مسكين طعام دهند
و
اگر كسى عمل خيرى را داوطلبانه انجام دهد، برايش بهتر است و اينكه روزه بگيريد، برايتان خير است، اگر بناى عمل كردن داريد(184)
و آن ايام كوتاه ماه رمضان است كه قرآن در آن نازل شده
تا هدايت مردم و بياناتى از هدايت و جدا سازنده حق از باطل باشد.
پس
هر كس اين ماه را درك كرد، بايد روزه‏اش بگيرد و هر كس مريض و يا مسافر باشد، به جاى آن چند روزى از ماههاى ديگر بگيرد.
خدا براى شما آسانى و سهولت را خواسته و دشوارى نخواسته و منظور اين است كه عده سى روزه ماه را تكميل كرده باشيد
و
خدا را در برابر اين كه هدايتتان كرد، تكبير گفته و شايد شكرگزارى كرده باشيد(185)

- درباره فوايد علمي و . . . هم به تفصيل مطالعاتي صورت گرفته و مسلما روزه گرفتن غير اصولي مضراتي هم داره كه نميشه منكرش شد و يا اگر فرد مريض باشه خوب ميتونه همونطور كه در قرآن اومده بعدا هروقت خوب شد اينكار رو انجام بده و حتي باز هم اگر نتونست به ازاي هر روز به يك مسكين غذا بده( جالا اگر كسي آمد و خواست بيشتر بده چه اشكالي داره اگر نيتش خالص باشه كه اين و هم خودش ميدونه و خداي خودش)

- و بعد هم گفته اي كساني كه ايمان اورده ايد با دوستاني كه ايمان نياورده اند چيزي نگفته.

- حتي كسايي كه ايمان آوردند رو گفته خوب روزه بگيريد شايد با تقوا شويد ( و اين هم بين خود فرد و خداي خودش هست)

آخرین ویرایش:

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گرامی، احترام گذاشتن خیلی هم خوب خیلی هم عالی.

اما انصافا شمایی که اینقدر خواستار احترامین، چه احترامی به عقاید دیگران میذارین؟

به احترام عقاید دوستان حجاب و لچک اجباری، به احترام عقاید دوستان نخوردن و نیاشامیدن در گرما، به احترام عقاید دوستان آب بازی ممنوع، به احترام عقاید دوستان دسترسی به رسانه های آزاد ممنوع، به احترام عقاید دوستان مراسم شادی و کارناوال خیابانی ممنوع، به احترام عقاید دوستان کنسرت های موسیقی خوانندگان مطرح ممنوع، به احترام عقاید دوستان در ایام عزادرای سکوت و تحمل صدای طبل و شیپور و.......

یک خانمی توی شنا و کلی ورزش ... تخصص داره، به احترام عقاید دوستان باید کل عمر زندگی ورزششیو تباه کنه.

اونم مکتبی که میگه کسی در ملا عام آب خورد بگیرین شلاقش بزنین، شلاق هم برای تربیت یابو استفاده میشه، دیگه توهین بدتر از این.

چرا اینقدر احترام یکطرفه میخواهین؟ واقعا خواستن احترامتون روی کدوم سنگ محک هست؟

جامعه مدنی به معنای این نیست اگر حس کردین اکثریت هستین، اقلیت نوکر فکری میشن همش باید احترام بذارن!!!

هرچند این اقلیت و اکثریت هم با سرعت جاش در حال عوض شدنه و فقط شهرهای کوچک موندن. :gol:

ای بابا
من البته معنی سخنان شما رو خوب درک میکنم...میدونم چی میگی
من خودم با گشت ارشاد و اینا اصلا موافق نیستم...فحشم میدم...با جبر و با زور هم کاملا مخالفم...
من نمیگم ملت نخورن...بخورن...کی گفته روزه بگیرن...
اصلا خدا هم گفته لا اکراه فی الدین...ما دیگه چی میتونیم بگیم
اما
منظور من حفظ شان دیگران بود...وقتی ما حاضر نیستم به هم دین خودمون...که اون روزه هست و ما به هر دلیلی نیستیم..احترام بزاریم
حداقل جلوی روی اون چیزی نخوریم...ادیان دیگه که فبها
البته میدونم در کشور ما کلا دین دیگه ای غیر از همین اسلام( اونم از نوع من در آوردی اینا ) کلا تعریف نشده و احترام هم نداره..تازه بی احترامی هم ثواب داره...در حد شهدای احد!!!!!!!
با این حساب و با توجه به سخنان دوستان
من با این که همچنان بر عقاید خود پایبندم و همیشه هم رعایت کردم و میکنم
اما کوتاه میام

موسی به دین خود...عیسی به دین خود
والسلام

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا من خودم دلیلی ندارم چیزی جلوی دیگران بخورم، بحث هم من نبودم.
چون چندین بار گفتم، آدم ها اکثرا در نظر من محصول جامعه و تاریخ پیشینیانشون هستند، خرده ای هم بهشون نیست حتما چاره ای نبوده.

ثانیا درسته بحث مربوط به روزه هست ولی وقتی شما دوست داری به اعتقادات احترام بذارن، به باورهای دیگران هم احترام بذارین.
چندتا از اعتقادات سایر ادیان که شما بهش احترام میذارین رو ذکر میکنین؟

ثالثا اون 98 درصدی هم که رای دادن، خیلی هاشون یا زنده نیستند یا پیرند و 70 درصد جمعیت امروز کشور در انقلاب کوچکترین نقشی نداشته ولی مجبوره به همه چیز تن بده.
ببين عزيزم شما سعي داري خودت رو روشن فكر جلوه بدي...........متاسفانه يا خوشبختانه شما تو جامعه اي زندگي مي كني كه اكثرشون مسلمونن.....پس بايد به عقايدشون احترام بزاري.......همه ي دنيا همينه.......تو كشور فرانسه هم محجبه ها حق رفتن به دانشگاه رو ندارن....حق دارن خب......مسلمونا اونجا اقليت هستن........
اون 98 درصد هم از خارج كه نيومدن والدين شما بودن...........

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا بحث درباره ی روزه خواری یه بحث بیهوده است...
خب دوست نداره روزه بگیره... به کسی چه؟!
جامعه ی مدنی همینه دیگه
هر کی بگه من دوست ندارم فلان کارو بکنم پس به من چه...!!!!
کلا زور چیزه خوبی نیست
مخصوصا تو امور دینی...
یکی شعور انسانی داره جلو یه آدمی که به احترام عقایدش گرسنه و تشنه است آب و غذا نمیخوره و احترام میذاره و سبب سازه یک تعامل دوستانه اجتماعی در عین اختلاف عقیده میشه.
یکی هم نداره...
آیا ما میتونیم همه ی انسانها رو به اون حد شعور برسونیم که اگر دیندار نیستن حداقل به دیندارها بی احترامی نکنن؟!
آیا ما میتونیم همه ی انسانها رو به اون حد شعور برسونیم که اگر دیندارید توقع نداشته باشید همه دیندار شن و مجبور باشن که اعمال دین داری رو انجام بدن؟!
==========
من به شخصه از کسی که به عقاید من احترام نزاره خشمگین نمیشم اما نباید توقع داشته باشه منم به عقایدش احترام بزارم.
و این آغاز اختلافه...

درسته اجباري در كار نيست.....................
حتي بنده ضرورتي نمي بينم كسي كه در ملا عام به خوردن وآشاميدن مشغوله مجازات بشه
اما چه بهتر كه جايي خلوتتر مشغول به خوردن وآشاميدن بشه ؛چون همه تحمل ديدن ندارن............كاش يه كم رعايت ديگران رو مي كرديم
مثلا منظورم فقط ماه رمضان نيست بعضي آدما تو جاهاي عمومي سيگار مي كشن خب اين باعث آزار خيليا ميشه..........كاش رعايت مي كردن

*Essi*

اخراجی موقت
ببين عزيزم شما سعي داري خودت رو روشن فكر جلوه بدي...........

متاسفانه يا خوشبختانه شما تو جامعه اي زندگي مي كني كه اكثرشون مسلمونن.....

پس
بايد به عقايدشون احترام بزاري.......همه ي دنيا همينه.......تو كشور فرانسه هم محجبه ها حق رفتن به دانشگاه رو ندارن....حق دارن خب......مسلمونا اونجا اقليت هستن........
اون 98 درصد هم از خارج كه نيومدن والدين شما بودن...........

سعی دارم خودم رو روشن فکر جلوه بدم، الان پس روشن فکری یه جور صفت منفیه درسته؟ :surprised:
باشه جناب تاریک فکر، من روشن فکر، بحثم با تاریک فکران عزیزی مثل شماست.
چون خودت مدعی هستی روشن فکر نیستی، پس تاریک فکری. :gol:

هیچ بایدی نداریم عزیزم، این احترام یک لطف بزرگه، محجبه ها در فرانسه فقط دانشگاه نمیتونن برن، تو خیابان میتونن با حجابشون تبلیغ اسلام عزیز را بکنند.
اینجا هم شما میتونین در رستوران رو تخته کنین، خیابان رو کسی حق نداره تخته کنه چیزی نخورین، مشکل دارین از خونه بیرون نیایید.

واقعا راست گفتن به یک عده لطف کنی، لطف رو حق مسلم خودشون میدونن، حکایت شماهاست.

دوست دارین با زبان خودتون باهاتون برخورد بشه زودتر بگین، تند تر بیایی، منم تند تر میام، آروم باشی منم آرومم.

موفق باشی.

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعی دارم خودم رو روشن فکر جلوه بدم، الان پس روشن فکری یه جور صفت منفیه درسته؟ :surprised:
باشه جناب تاریک فکر، من روشن فکر، بحثم با تاریک فکران عزیزی مثل شماست.
چون خودت مدعی هستی روشن فکر نیستی، پس تاریک فکری. :gol:

هیچ بایدی نداریم عزیزم، این احترام یک لطف بزرگه، محجبه ها در فرانسه فقط دانشگاه نمیتونن برن، تو خیابان میتونن با حجابشون تبلیغ اسلام عزیز را بکنند.
اینجا هم شما میتونین در رستوران رو تخته کنین، خیابان رو کسی حق نداره تخته کنه چیزی نخورین، مشکل دارین از خونه بیرون نیایید.

واقعا راست گفتن به یک عده لطف کنی، لطف رو حق مسلم خودشون میدونن، حکایت شماهاست.

دوست دارین با زبان خودتون باهاتون برخورد بشه زودتر بگین، تند تر بیایی، منم تند تر میام، آروم باشی منم آرومم.

موفق باشی.
:D............:w24:

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کاش روزی برسه انسان ها فارغ از هر دین و ائینی به عقاید هم احترام بذارن
ای کاش روزی برسه بعضیا بفهمند خدا به عنوان خالق کل ، توانا و دانای کل هم هست و احتیاج به وکیل و وصی و سخنگو نداره !!!!
ای کاش روزی برسه بعضیا بفهمند احترام به باور و عقیده یک فرد ولو اگر از نظر ما حماقت باشه رکن اول و اساسی جامعه مدنی منطقی هست !!!
ای کاش روزی برسه یک فرد مذهبی بتونه برای عقاید و باورهای یک فرد غیر مذهبی ارزش قائل بشه و متقابلا یک فرد غیر مذهبی هم نخواهد با پارامترهای خودش عقاید و اداب مذهبیون رو نقد کنه .....
ای کاش در وهله اول یک انسان باشیم ، بعد یک انسان مذهبی یا یک انسان غیر مذهبی ...............
اي كاش روزي برسه كه فقط براي خلاصي از سوالات بي جواب ديگران از اين كلام استفاده نشه !!!

اي كاش روزي برسه كه هر حرفي كه خلاف نظر آدم بي احترامي حساب نشه !!!

اي كاش روزي برسه كه " بي احترامي " و انتقاد" درست استفاده شن ...

آخرین ویرایش:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر قومی هم بسته به دینی که بهش تحمیل شده و اجبارا یا اختیارا قبول کرده که خدای اونها اینه ...
ماه گرفتگی رو میگن شق القمر تازه یه جا خوندم کخ میگن جای ترک ماه هم ما دیدیم :razz:

خب این دید شماست و قابل احترامه
بحثی نیست...
اما گفتن اینکه دین خدا در فلان جا گفته نوزاد قربانی کنید حرف بی پایه و اساسیه...
اول باید دید دین الهی و الحادی چیه؟
به این راحتی نیست که یک سری خرافات رو به دین خدا نسبت بدیم...
یا حق...

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خب این دید شماست و قابل احترامه
بحثی نیست...
اما گفتن اینکه دین خدا در فلان جا گفته نوزاد قربانی کنید حرف بی پایه و اساسیه...
اول باید دید دین الهی و الحادی چیه؟
به این راحتی نیست که یک سری خرافات رو به دین خدا نسبت بدیم...
یا حق...

?Why

عضو جدید
نوشته اصلي بوسيله ZEUS83 http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
ای کاش روزی برسه انسان ها فارغ از هر دین و ائینی به عقاید هم احترام بذارن
ای کاش روزی برسه بعضیا بفهمند خدا به عنوان خالق کل ، توانا و دانای کل هم هست و احتیاج به وکیل و وصی و سخنگو نداره !!!!
ای کاش روزی برسه بعضیا بفهمند احترام به باور و عقیده یک فرد ولو اگر از نظر ما حماقت باشه رکن اول و اساسی جامعه مدنی منطقی هست !!!
ای کاش روزی برسه یک فرد مذهبی بتونه برای عقاید و باورهای یک فرد غیر مذهبی ارزش قائل بشه و متقابلا یک فرد غیر مذهبی هم نخواهد با پارامترهای خودش عقاید و اداب مذهبیون رو نقد کنه .....
ای کاش در وهله اول یک انسان باشیم ، بعد یک انسان مذهبی یا یک انسان غیر مذهبی ...............

اي كاش روزي برسه كه فقط براي خلاصي از سوالات بي جواب ديگران از اين كلام استفاده نشه !!!

;)

ehteramEteghadat.jpg

setare23

عضو جدید
کدوم علم؟؟!!!!!
بنده دانشجوی پزشکی هستم، در صورت تعرق و نیاز بدن به آب، اگر آب به بدن نرسه کلیه ها دچار آسیب میشن.
توی علم چنین چیزایی نداریم، هیچ حکمتی هم نداره وقتی آب جلوت باشه در تابستان آب نخورین.

فکر کنم این مسائل فقط در دانشگاه ها و حوزه های اسلامی ثابت شده اند وگرنه در غرب مردم تشنه تو تابستان راه میرفتن تا سلامتیشون به دست بیاد!!!

ایران امروز یکی از بالاترین آمارهای بیماری های کلیوی رو داره و اکثرا به خاطر درست مصرف نکردن آب در فواصل مشخصه.
حالا یکی از 4 صبح تا 8:30 شب توی این گرما هم آب نخوره چه شود !!!!
اینکه گردن خدا هم میندازین بدتر.

منبع پزشکی معتبر لاتین رو ارائه بدین لطفا، نه وبلاگ های مسلمانان و دکترهاش.:razz:

پیامبر خدا که بهترین خلق خدا بودن توی گرمای عربستانم روزه میگرفتن
ایشون دانشمند تر از هر دانشمندی هستن و به علم پزشکی هم بهتر از من و شما واقفن
مشکلات کلیوی مردم ایرانم بخاطر این یه ماه آب خوردن نیست بخاطر کیفیت آب هستش

setare23

عضو جدید
من اگر بخوام برم جهنم کی رو باید ببینم؟
بخدا من میخوام برم جهنم.میشه کسی منو اینقدر نصیحت نکنه.
شما اگه از نرفتن به بهشت میترسی اینقدر ما رو نترسون.من یکی که میخوام برم جهنم با روزه نگرفتن.;)

نصیحت؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
اصلا این صحبت من ربطی به بهشت یا جهنم رفتن شما نداشت

setare23

عضو جدید
دین خدا تو آیین مالایی ها میگه نوزاد قربانی کنید
تو مسیحیت میگه شراب بخورید
به اعراب میگه 10 تا زن هم میتونی بگیری
اینجا ایرانه نه مالا نه ....
دین خدا هم از نظر شما دین خداست از نظر من دین اعراب ستمگر هست پس دلیلی نداره به قوانینش عمل کنم
مفهوم احترام به عقاید دیگران اینه که شما هم به عقاید دیگران احترام بگذارید ...

دین خدا هم از نظر شما دین خداست از نظر من دین اعراب ستمگر هست پس دلیلی نداره به قوانینش عمل کنم

اگه درست مطلب رو خونده باشید متوجه میشید که حرف منم همین بود ""باید به عقاید دیگران احترام گذاشت ""
اما با بی عقیده ها باید چه کرد؟

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته زمانی هم بود که ما به دوستان همیشه حاضر در صحنه و با بصیرت می گفتیم که این ره به ترکستان ختم می شود ولی کو گوش شنوا ............

الان هم به دوستان می گیم این راه به لبه پرتگاه ختم می شود باشد تا رستگار شوند

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه درست مطلب رو خونده باشید متوجه میشید که حرف منم همین بود ""باید به عقاید دیگران احترام گذاشت ""
اما با بی عقیده ها باید چه کرد؟

شما شعور یک انسان رو میخواهید زیر سوال ببرید مگه میشه انسانی توی این عصر زندگی کنه و هیچ عقیده ای نداشته باشه !
حالا مشکل من نیست که شما فکر میکنید هرکس هم عقیده شما نیست کلا عقیده نداره :surprised:

bozorg2010

عضو جدید
ببينيد من به افراد روزه دار احترام ميگذارم ولي توقع دارم حريم خصوصي افراد رعايت شود، من در ماه رمضان روزه نميگيرم، و از فرا رسيدن ماه رمضان احساس خوبي به من دست نميدهد زيرا نميتوانم در خيابان نوشيدني يا خوراكي بخورم، ايكاش در ايران هم در ماه رمضان خوردن و آشاميدن همانند كشور تركيه آزاد بود همانطور كه ميدانيد مردم تركيه، مسلمانان معتقدي ميباشند ولي رستورانها در ماه رمضان در اين كشور باز ميباشند.

setare23

عضو جدید
شما شعور یک انسان رو میخواهید زیر سوال ببرید مگه میشه انسانی توی این عصر زندگی کنه و هیچ عقیده ای نداشته باشه !
حالا مشکل من نیست که شما فکر میکنید هرکس هم عقیده شما نیست کلا عقیده نداره :surprised:

موضوع بحث ما توی این تاپیک درباره مسلمونا و ماه رمضان بود
وقتی شما اسلام رو دین اعراب ستمگر میدونید پس نسبت به اون بی عقیده هستید
من کاری به عقاید دیگه شما ندارم

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع بحث ما توی این تاپیک درباره مسلمونا و ماه رمضان بود
وقتی شما اسلام رو دین اعراب ستمگر میدونید پس نسبت به اون بی عقیده هستید
من کاری به عقاید دیگه شما ندارم

خیلی ممنونم
کاش همه مثل شما بودند و کاری به کار افرادی مثل من نداشتند ...
باور کنید من با کسی کاری ندارم میخوام مثل روزهای عادی اگر تشنم شد بتونم بدون استرس آب بخورم
بحث بر سر احترام به عقیده بود نه فقط احترام به اسلام ... دوست ندارم انسانهایی رو که تا میگم عقیده میگن اسلام تا میگم عقیده متفاوت میگن مرتد ...
ادیان تا آخرین روزهای زندگی انسانها روی این کره خاکی خواهند بود و از بین نمیرن پس من به دنبال مبارزه با هیچ دین اللهی و غیر اللهی نیستم فقط دوست دارم مردم آگاهانه اسلام رو انتخاب کنند ...
کاملا مطمئن هستم که کسی اسلام رو آگاهانه انتخاب کنه خیلی مومن تر از کسی هست که از سر اجبار و یا ترس از جهنم و امید به بهشت داره قوانینش رو انجام میده

bozorg2010

عضو جدید
فلسفه روزه گرفتن تحمل زندگي فقرا ميباشد، اين چجور روزه گرفتني ميباشد كه نبايد در خيابان يا اماكن عمومي چيزي خورد، تا مبادا افراد روزه دار احساس گشنگي يا تشنگي كنند، اينكه شما در زمان سحري كلي غذا بخوريد و تا زمان افطار كسي حق نداشته باشد جلوي شما چيزي بخورد هيچ شباهتي با فسفه روزه گرفتن ندارد و به اعتقاد من كاملا بي ارزش ميباشد، در ضمن چرا نبايد افراد روزه دار به افرادي كه روزه نميگيرند حرمت بگذارند؟ اگر كسي قرار است شرمنده باشد افراد روزه دار هستند نه افرادي كه روزه نميگيرند.

FAEZEH_EE

عضو جدید
فلسفه روزه گرفتن تحمل زندگي فقرا ميباشد، اين چجور روزه گرفتني ميباشد كه نبايد در خيابان يا اماكن عمومي چيزي خورد، تا مبادا افراد روزه دار احساس گشنگي يا تشنگي كنند، اينكه شما در زمان سحري كلي غذا بخوريد و تا زمان افطار كسي حق نداشته باشد جلوي شما چيزي بخورد هيچ شباهتي با فسفه روزه گرفتن ندارد و به اعتقاد من كاملا بي ارزش ميباشد، در ضمن چرا نبايد افراد روزه دار به افرادي كه روزه نميگيرند حرمت بگذارند؟ اگر كسي قرار است شرمنده باشد افراد روزه دار هستند نه افرادي كه روزه نميگيرند.

:question:

امام علی-ع-

روزه قلب بهتر از روزه زبان و روزه زبان بهتر از روزه شکم است.

یادمه یه استاد بزرگی میگفت قبل از اینکه فلسفه بیاموزیم باید منطق یاد بگیریم!!!

:gol:

علی قوامی

عضو جدید
پیامبر خدا که بهترین خلق خدا بودن توی گرمای عربستانم روزه میگرفتن
ایشون دانشمند تر از هر دانشمندی هستن و به علم پزشکی هم بهتر از من و شما واقفن
مشکلات کلیوی مردم ایرانم بخاطر این یه ماه آب خوردن نیست بخاطر کیفیت آب هستش

بالاخره ایشون بی سواد بوده یا دانشمند بوده؟!!!
در علم پزشکی همون بس که خلقت آدم رو از کمر مرد و جناغ سینه زن دونستن، شما راست میگین، پزشکی امروز نتونسته علت وجود فرزند رو تشخیص بده، همین حرف قرآن درسته:

آیه های 5 تا 7 سوره طارق:

پس انسان بايد بنگرد كه از چه آفريده شده است
از آب جهنده‏اى خلق شده
از صلب مرد و ميان استخوانهاى سينه زن بيرون مى‏آيد

وقتی تئوری خلقتتون اینه، معلومه آب نخوردن ضامن سلامتی هم میشه !!!!!!

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در علم پزشکی همون بس که خلقت آدم رو از کمر مرد و جناغ سینه زن دونستن، شما راست میگین، پزشکی امروز نتونسته علت وجود فرزند رو تشخیص بده، همین حرف قرآن درسته:

از آب جهنده‏اى خلق شده

من حرفاتونو قبول ندارم ترجیح میدم از یه ادم باتجربه بپرسم تا به اراجیف شما گوش کنم حیف اون اسمتون

علی قوامی

عضو جدید
من حرفاتونو قبول ندارم ترجیح میدم از یه ادم باتجربه بپرسم تا به اراجیف شما گوش کنم حیف اون اسمتون

باشه قبول نکن، برو از دکتر بپرس، کمر مرد و استخوان سینه زن، نقشش در شکل گیری من چیه، بعدا بگو اراجیف گفت.
ببین تعصبت تا چه حده، بدون بررسی سریع گفتی اراجیف !!!

اسمم رو هم خودم انتخاب نکردم، وگرنه اسم عرب هیچ وقت نمیذاشتم.

آخرین ویرایش:

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

باشه قبول نکن، برو از دکتر بپرس، کمر مرد و استخوان سینه زن، نقشش در شکل گیری من چیه، بعدا بگو اراجیف گفت.
ببین تعصبت تا چه حده، بدون بررسی سریع گفتی اراجیف !!!

اسمم رو هم خودم انتخاب نکردم، وگرنه اسم عرب هیچ وقت نمیذاشتم.

عمل لقاح رو میخواد بگه منظور همون ابشون هست و تا جایی که من میدونم محل ترشحش رو میخواد بگه
هر چند با اسم ایرانی موافقم ولی از شخصیت این اسم خوشم میاد بهش احترام میزارم

علی قوامی

عضو جدید
عمل لقاح رو میخواد بگه منظور همون ابشون هست و تا جایی که من میدونم محل ترشحش رو میخواد بگه هر چند با اسم ایرانی موافقم ولی از شخصیت این اسم خوشم میاد بهش احترام میزارم
منم همینو عرض کردم، هیچ ربطی به محل ترشح نداره، یک باور عامیانه هست که اسپرم مرد تو کمرش هست. جناغ سینه زن هم که کلا نقشی نداره. بررسی کنید.

setare23

عضو جدید

از آب جهنده‏اى خلق شده

نه خیر شما که 4 تا کتاب پزشکی خوندین دانشمند هستین