ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kamtal

کاربر فعال
در سوال 71 اگه مي گفت دو بعدي ان موقع يكي از تنش هاي اصلي صفر مي شد و جواب 2.5 مي شد مانند سوال سال 82 اما چون نگفته مانند سال 81 سه بعدي در نظر مي گيريم و 2 بدست مياد خيال همگي راحت كه 2 بدست مياد

ehsan181989

عضو جدید
من حل كردم براي شماي كه حل نكردين ميگم يه سر به سوالهاي سال قبل استاتيك بزن دو تا شبيه اين هست
اينم حل تشريحش كه ببين كجا اشتباه مي كني

حل تشريحي سوال 81 كه گزينه صحيح نداره
عزیز، By در هر دو سمت رو به بالاست؟؟؟ کلا عمل و عکس العمل رو فراموش کردین شما؟؟
واسه سمت راست رو به بالاست،ولی چپ اینطور نیست
ضمنا اگه شکل کامل رو در نظر بگیریم ,وزن 800 رو به پایین،طبق حل شما Ay 500 رو به بالا و باز هم طبق حل شما Cy 100 رو پایین...دوست گرامی آیا شکل از نظر تعادل نیرویی در راستای y متعادل است؟؟؟
800=500+100؟؟؟
چرا ما وقتی از چیزی مطمئن نیستیم باز هم مصرانه میگیم حق با ماست؟
مایی که دانشجوییم وضعمون اینه،اونوقت انتظار داریم اونی که اسمش استاده،مسئوله و ... این رفتارو نداشته باشه؟؟

ali125

عضو جدید
عزیز، By در هر دو سمت رو به بالاست؟؟؟ کلا عمل و عکس العمل رو فراموش کردین شما؟؟
واسه سمت راست رو به بالاست،ولی چپ اینطور نیست
ضمنا اگه شکل کامل رو در نظر بگیریم ,وزن 800 رو به پایین،طبق حل شما Ay 500 رو به بالا و باز هم طبق حل شما Cy 100 رو پایین...دوست گرامی آیا شکل از نظر تعادل نیرویی در راستای y متعادل است؟؟؟
800=500+100؟؟؟
چرا ما وقتی از چیزی مطمئن نیستیم باز هم مصرانه میگیم حق با ماست؟
مایی که دانشجوییم وضعمون اینه،اونوقت انتظار داریم اونی که اسمش استاده،مسئوله و ... این رفتارو نداشته باشه؟؟

پس Ay میشه 700 که باز توی گزینه ها نیست

BATOOO

عضو جدید
سوال 94جوابش چي ميشه مدرسان درست حل كرده چون من خودمم بدست اوردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

s.biglari

عضو جدید
پس Ay میشه 700 که باز توی گزینه ها نیست[/QUOTE

منم دقیقا 700 بدست آوردم اما تو گزینه ها نبود،با فرض اینکه طراح اشتباه کرده قانون عمل و عکس العمل رو بردم زیر سوال و گزینه ای که 500 داشت رو زدم،البته 2تا گزینه 500 بود که یادم نیست کدوم رو زدم.

ehsan181989

عضو جدید
پس Ay میشه 700 که باز توی گزینه ها نیست[/QUOTE

منم دقیقا 700 بدست آوردم اما تو گزینه ها نبود،با فرض اینکه طراح اشتباه کرده قانون عمل و عکس العمل رو بردم زیر سوال و گزینه ای که 500 داشت رو زدم،البته 2تا گزینه 500 بود که یادم نیست کدوم رو زدم.
من به 700 رسیدم و در نهایت M رو 2400 بدست آوردم و گزینه ای رو زدم که 2400 داره،با اون که میدونستم صحیح نیست اما مطمئنا اگه حذفش نکنن همین گزینه رو صحیح میگیرن

s.biglari

عضو جدید
دقیقا درست میگید آقا احسان ولی یه ظلمی شده این وسط اونم نسبت به کسایی که وقت بیشتری روی ریاضی گذاشتن چه سر جلسه چه تو برنامه درسی قبل کنکور اینم باعث میشه افرادی که نخوندن با افرادی که وقت گذاشتن فرقی نداشته باشند...!!!
مخصوصا ما ساختیا که از چند نفر نحونده رفتن سر جلسه پرسیدم درصدا چندان فرق نمی کرد ظاهرا یه نیم درصد ساخت مثل موشک آدم میفرسته دانشگاه تهران یا میفرسته دانشگاه کابل...........

منم کاملا باهاتون موافقم،چون متاسفانه خودم یکی از قربانی های ریاضی شدم.تو برنامه درسیم بیشتر تمرکزم رو ریاضی بود و درصدای کنکورای سالهای قبلم فوق العاده بالا.اما کنکور خودمون انقدر ریاضیش بد بود که ریاضیو که هیچی نفهمیدم جامداتو ساخت رو چکار کردم از طرفیم که 2،3 تا سوال جامدات که خیلی آسون بود اما جواب تو گزینه ها نبود.حیف شد این همه زحمت...فقط میدونم به ضرر ماهایی شد که خوندیم و برای ساختیا که معمولا کنکورو با درس ریاضی شروع میکنن خیلی بی انصافی بود.من که جرات ندارم جوابارو ببینم،میمونم تا رتبه ها بیاد شاید تا اون موقع فرجی شد.​

s.biglari

عضو جدید
من به 700 رسیدم و در نهایت M رو 2400 بدست آوردم و گزینه ای رو زدم که 2400 داره،با اون که میدونستم صحیح نیست اما مطمئنا اگه حذفش نکنن همین گزینه رو صحیح میگیرن

نمیدونم،من که مغزم هنگ کرده،به این نتیجه رسیدم که این سوالو فکر کنم نزدم،بین 2تا گزینه ای که 500 داشت شک داشتم،m هم که با Ay=500 تو گزینه ها نبود،یادم نیست بالاخره زدمش یا نه.

s.biglari

عضو جدید
سلام دوستان،امیدوارم بعد از تلاش مستمر و جانانه همگی به خواستتون برسید و شاد و سرزنده باشید..

دیروز سر جلسه آزمون بعد از حل کردن سوالای ساخت و مواجهه با سوالهای اشتباه علم مواد،cnc:surprised: و اصرار طرح سوال از بخش آمار و احتمال:confused: به جای سنجش معلومات استاندارد سیستم های اندازه گیری برای خودم متاسف شدم که کنکور ساخت شرکت کردم و طراح ... به راحتی شعور کلی داوطلب رو بازیچه حماقتش کرد..بعد ساخت گفتم همه ساله ساخت این شکلی غیر قابل پیش بینی هست حالا یا با غلط زیاد یا با سوال خارج مطالب رفرنس..

اما عمق فاجعه رویارویی من با سوالای باکس ریاضی بود که احساس کردم سر جلسه امتحان ریاضی دانشگاه نشستم و باید فقط قضیه اثبات کنم..:(

در آخر هم بعد حل چند سوال نفس گیر به کلی تمرکزم رو برای باکس جامدات از دست دادم:redface:

دوست عزیز منم رشته ام ساخته و دقیقا همین حس شمارو هم سر جلسه داشتم و هم الان،امسال سوالا اوج بی انصافی بود.

alireza_darklord

عضو جدید
واي خدا خفه كنه اين سنجشو من بعد دو روز اومدم اينجا هنوز بچه ها درگيرنو دارن حرص ميخورن.منكه زدم به بيخيالي اين دوروزم كنفرانس ساخت و توليد نجف آباد بودم جاتون خالي 4 تا مقاله دورهم ارائه كردم!!!راستي بچه هاي ساخت كنفرانس مقاله ندادن؟؟؟

بازم بگو دانشگاه نجف آباد ساختش ضعیفه رفیق،متاسفانه نشد که بیام،بد جوری درگیر یه پروژه شدم،شما با اخبار تکمیلیت و چند و چون کیفیت کنفرانس مارو از هم از لذتش بی فیض نذار>>ممنوووون<<

BATOOO

عضو جدید
سوال 86 مربوط به طراحي اوني كه a3 رو ميخاست چي ميشه اخرش جواب داره يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

mohammad.md

عضو جدید
من حل كردم براي شماي كه حل نكردين ميگم يه سر به سوالهاي سال قبل استاتيك بزن دو تا شبيه اين هست
اينم حل تشريحش كه ببين كجا اشتباه مي كني

حل تشريحي سوال 81 كه گزينه صحيح نداره

دادش ممنون از حلی که گذاشتی تا بچه ها ببینن ولی وقتی لولا رو تو شکل دمو باز میکنی عکس العمل B(y)roبه پایین میشه .بازم همونی میشه که بچه ها گفتن گشتاورش 2400 ونیرو 700 اشتباهت اینجاست که وقتی لولا رو باز میکنی عکس العملشو باید بزاری نه خود نیروی B.

mohammad.md

عضو جدید
من فک کنم اون کسی که این سولا رو طرح کرده از بس خمار بوده که عکسالعمل رو برعکس گذاشته بدست اورده 500 بعد رفته خونه دیده زنش یه نهار خوب واسش گذاشته گشتاور درست بدس اورده.از سازمان سنحشم تشکر کرده به خاطر هر سوال طرح کردن 2 روز بهش وقت داده.اخه پس دانشجو چییییی:cry:
مگه ما ادم نیستسم 7 ماه جون کندیم.

ehsan181989

عضو جدید
من فک کنم اون کسی که این سولا رو طرح کرده از بس خمار بوده که عکسالعمل رو برعکس گذاشته بدست اورده 500 بعد رفته خونه دیده زنش یه نهار خوب واسش گذاشته گشتاور درست بدس اورده.از سازمان سنحشم تشکر کرده به خاطر هر سوال طرح کردن 2 روز بهش وقت داده.اخه پس دانشجو چییییی:cry:
مگه ما ادم نیستسم 7 ماه جون کندیم.
حالا از کجا میدونید طراحه مرد بوده! :smile:
ولی جدی حق با شماست،اشتباه طراح یه جورایی جبران ناپذیره...وقتی من میخوام یه حرفی بزنم یه حلی انجام بدم به بقیه بگم، میرم 20 دفعه حلش میکنم ببینم غلط دارم یا نه،ولی طراحه احساس مسئولیت نمیکنه که لا اقل 2..3 دفعه حلش کنه...

mohammad.md

عضو جدید
اونای که سوال 72 رو شک دارن دقیقا سوال 32 مثال های حل شده کتاب نایی فصل 2 اش هست.
نوبت چاپم هفت بهار سال 89
میشه اون جمله ای که داره:
(1-2v)*(1+v)

p458

عضو جدید
دوستان کسی در مورد سوال 80 نظری نداره؟ من گزینه ای که رادیکال 104 رو داره زدم. البته فکر کنو این سوال هم اشتباه بود. ولی در نهایت من به 120 در رادیکال 10400 رسیدم که به دلیل مشابهت زیاد با 120 در رادیکال 104 این گزینه رو انتخاب کردم. خواهشا کسانی که این سوال رو جواب دادن نظرشون رو بدن. ممنون.

ehsan181989

عضو جدید
دوستان کسی در مورد سوال 80 نظری نداره؟ من گزینه ای که رادیکال 104 رو داره زدم. البته فکر کنو این سوال هم اشتباه بود. ولی در نهایت من به 120 در رادیکال 10400 رسیدم که به دلیل مشابهت زیاد با 120 در رادیکال 104 این گزینه رو انتخاب کردم. خواهشا کسانی که این سوال رو جواب دادن نظرشون رو بدن. ممنون.
مهندس دقیق 120 ضربدر رادیکال 104 میشه..اینو درست بدست آورده طراح!

mohammad.md

عضو جدید
برای تست بحث بر انگیز سوال 71 نیز سوال سال 81 مکانیک (اونایی که کتاب نایی دارن تست 50 صفحه ی 372) تستش دقیقا همین شکلیه فقط عدداش فرق میکنه .
پس اگه اینطوری بگیم میشه همون عدد 2.

p458

عضو جدید
مهندس دقیق 120 ضربدر رادیکال 104 میشه..اینو درست بدست آورده طراح!
خدا رو شکر... یکی از سوالاتی که شک داشتم درست دراومد. میمونه سوال مبهم 71 که من دو بدست آوردم. اگه اون هم درست باشه تقریبا 12 سوالی که از جامدات زدم همش درست درمیاد. باز هم ممنون از همه بچه های بامرام این تاپیک...

solarisal

عضو جدید
برای تست بحث بر انگیز سوال 71 نیز سوال سال 81 مکانیک (اونایی که کتاب نایی دارن تست 50 صفحه ی 372) تستش دقیقا همین شکلیه فقط عدداش فرق میکنه .
پس اگه اینطوری بگیم میشه همون عدد 2.

دوست من قبلا هم اشاره کردم اون سوالی که شما بهش استناد می کنید دو تنش کششی و فشاری با علامت مخالف وارد می شود و با فرض تنش صفر باز هم اختلاف دو تنش کششی و فشاری بیشتر خواهد بود. ولی در سوال کنکور هر دو تنش کششی و بعبارت دیگر هم علامتند و اختلاف تنش ماکز و مین در حالتی است که تنش سوم یعنی صفر را در نظر بگیریم. و مطمئنا جواب 2.5 است لطفا انقدر این سوال واضح را کش ندهید و تا رسیدن کلید اصلی صبور باشید........:gol:

kamtal

کاربر فعال
دوست من قبلا هم اشاره کردم اون سوالی که شما بهش استناد می کنید دو تنش کششی و فشاری با علامت مخالف وارد می شود و با فرض تنش صفر باز هم اختلاف دو تنش کششی و فشاری بیشتر خواهد بود. ولی در سوال کنکور هر دو تنش کششی و بعبارت دیگر هم علامتند و اختلاف تنش ماکز و مین در حالتی است که تنش سوم یعنی صفر را در نظر بگیریم. و مطمئنا جواب 2.5 است لطفا انقدر این سوال واضح را کش ندهید و تا رسیدن کلید اصلی صبور باشید........:gol:

ميشه بگين بر چه اساسي شما تنش سوم را وارد ميكنين؟

solarisal

عضو جدید
ميشه بگين بر چه اساسي شما تنش سوم را وارد ميكنين؟
تنش سوم همواره وجود دارد ولی در حالت صفحه ای مقدار آن برابر صفر است نه اینکه اصلا وجود ندارد و آن را در نظر نگیزیم ...............در محاسبات ماکزیمم تنش برشی اگر مقدار آن در تنش های ماکز و مین تاثیر گذار باشد بایستی وارد شود ولی در حالتی که یک تنش کششی+ و دیگری فشاری- باشد دیگر بعنوان تنش ماکز یا مین مطرح نیست

va.gh.mech

عضو جدید
شاید بهتر باشه رو جواب درست بحث کنیم نه اون چیزی که طراح می خواسته و مد نظرش بوده،چون اونطوری مشکل دو تا میشه
من میگم اگه فید بک مثبت بود و ضریب مثبت،اونوقت مکان هندسی روی محور حقیقی جاییست که تعداد صفر و قطب سمت راست هر نقطه ی دلخواه "زوج" باشد نه فرد(دقیقا عکس حالت فیدبک منفی و ضریب مثبت)
پس قبول دارید که پاسخ صحیح اگر و اما داره؟؟؟؟

ehsan181989

عضو جدید
پس قبول دارید که پاسخ صحیح اگر و اما داره؟؟؟؟
واضحه
چیزی که هست من فکر نمیکنم سنجش این سوالو حذف کنه...اگه بخواد این سوالو حذف کنه باید 1 سوال دیگه تو دینامیک ماشین و 3 تا سوال تو جامداتو حذف کنه چون اونا وضعشون خیلی خرابتر از این سواله

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا