معما!

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
45683968.......نوعی دیگر از معما.... رمز شکنی(بسیار ساده) !!!!با توجه به اعداد و نقاط رمز را پیدا کنید.....

.. ... ... .. ... ... ... ... [/QUOTE]

پیشنهاد میکنم کمی وقت روی این معما بذارید....هم زیباست... هم جذاب.... هم جدید و خیلی ساده

www.iran_eng.com

عضو جدید
45683968.......نوعی دیگر از معما.... رمز شکنی(بسیار ساده) !!!!با توجه به اعداد و نقاط رمز را پیدا کنید.....

.. ... ... .. ... ... ... ...

پیشنهاد میکنم کمی وقت روی این معما بذارید....هم زیباست... هم جذاب.... هم جدید و خیلی ساده
اون جوابی که دادم اشتباه بود ؟چیزی نگفتی در موردش!

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در یک گودال به طول 4.3 متر و عرض 3.4 متر .....چند متر مکعب خاک وجود دارد؟؟؟؟؟(ذکر روش محاسبه)
شما گفتین چند متر مکعب ولی دو تا بعد دادین پس نمیشه محاسبه کرد:confused:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خب اگر نفر دوم مهره رو پشت مهره نفر اول نزاره چی؟؟؟؟؟ مثلا اگر بزاره دو تا خونه قبل از مهره ای که نفر اول گذاشته
باید یه روشی بگی که طرف مجبور باشه ببازه

نفر اول ... شروع میکنه و مهره را یک خانه یک خانه جلو میبره تا پایان .... با این روش نفر اول اخرین کسی است که مهره را حرکت میدهد

www.iran_eng.com

عضو جدید
نفر اول ... شروع میکنه و مهره را یک خانه یک خانه جلو میبره تا پایان .... با این روش نفر اول اخرین کسی است که مهره را حرکت میدهد
نه درست نیست
فرض کنیم اینجوری نفر اول برنده بشه (برهان خلف) پس در حرکت آخر نفر اول که باعث میشود مهره آخر به خانه ای برسد که دیگر حرکتی وجود ندارد(یعنی خانه 26 ام و در نتیجه نفر دوم نمی تواند حرکت کند)مهره از خانه 25ام به این خانه حرکت کرده است و در حرکت قبل تر از آن نفر دوم آنرا از خانه 24ام به خانه 25ام حرکت داده!!!!!!
ولی نفر دوم می تواند بجای حرکت از خانه 24 به 25 آنرا مستقیم به خانه 26 بگذارد و برنده باشد
اصلا اگر فرض کنیم که نفر اول مهره اول را یکی جلو ببرد چرا نفر دوم همین مهره را 2 خانه جلوتر نگذارد؟؟؟؟؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
شخصی کیسه های برنج را 7000 تومن خرید و 5000 تومن فروخت ... اما میلیونر شد؟ چگونه؟
.
.
.
.شخصی کیسه های برنج را 10 خرید و 10 فروخت و میلیاردر شد؟ چگونه؟
.
.
.
. در یک گودال به طول 4.3 متر و عرض 3.4 متر .....چند متر مکعب خاک وجود دارد؟؟؟؟؟(ذکر روش محاسبه)
.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
نه درست نیست
فرض کنیم اینجوری نفر اول برنده بشه (برهان خلف) پس در حرکت آخر نفر اول که باعث میشود مهره آخر به خانه ای برسد که دیگر حرکتی وجود ندارد(یعنی خانه 26 ام و در نتیجه نفر دوم نمی تواند حرکت کند)مهره از خانه 25ام به این خانه حرکت کرده است و در حرکت قبل تر از آن نفر دوم آنرا از خانه 24ام به خانه 25ام حرکت داده!!!!!!
ولی نفر دوم می تواند بجای حرکت از خانه 24 به 25 آنرا مستقیم به خانه 26 بگذارد و برنده باشد
اصلا اگر فرض کنیم که نفر اول مهره اول را یکی جلو ببرد چرا نفر دوم همین مهره را 2 خانه جلوتر نگذارد؟؟؟؟؟

بابا پیچیده؟!!!!!!6 تا مهره به اخر میرسه که تا اینجا اخرین حرکت رو نفر دوم انجام داده .... حالا نوبت به نفر اول میرسه که مهره ی 7 رو حرکت بده ... مهره ی هفت را در خانه ی 26 میگذارد

www.iran_eng.com

عضو جدید
بابا پیچیده؟!!!!!!6 تا مهره به اخر میرسه که تا اینجا اخرین حرکت رو نفر دوم انجام داده .... حالا نوبت به نفر اول میرسه که مهره ی 7 رو حرکت بده ... مهره ی هفت را در خانه ی 26 میگذارد
خب پس استدلال قبلی نقض شد حالا اگر منظورت اینه که تا قبل از حرکت آخر اینکار رو تکرار میکرده :
خب پس حالا فرض کنیم که مهره 6ام را نفر دوم به خانه آخرش یعنی 27 گذاشته پس حرکت قبل نفر اول آنرا از خانه 25 به 26 گذاشته و حرکت قبلتر نفر دوم از خانه 24 به 25(با استدلال شما)اگر اینطور باشه خب نفر دوم بجای اینکه مهره را از 24 به 25 بگذارد از 24 به 26 میگذارد و ...
کلا مشکل جوابت اینه که برای نفر دوم داری جوابها رو محدود می کنی

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شخصی کیسه های برنج را 10 خرید و 10 فروخت و میلیاردر شد؟ چگونه؟
همه ی کیسه هارو با هم 10 خریده و هر کیسه رو 10 فروخته!!!!

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شخصی کیسه های برنج را 7000 تومن خرید و 5000 تومن فروخت ... اما میلیونر شد؟ چگونه؟
اینم مثل اون یکی،هر چندتا کیسه که هست جمعا خریده 7000تومن ولی هر کیسه رو جداگانه فروخته 5000تومن
درسته؟؟؟

BLOOD STONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
[.
. در یک گودال به طول 4.3 متر و عرض 3.4 متر .....چند متر مکعب خاک وجود دارد؟؟؟؟؟(ذکر روش محاسبه)
.
[/QUOTE]

در یک گودال اصلن خاک وجود نداره... درسته؟؟؟؟

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
[.
.
فك كنم درسته اين افرين

در یک گودال اصلن خاک وجود نداره... درسته؟؟؟؟[/QUOTE]

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خب پس استدلال قبلی نقض شد حالا اگر منظورت اینه که تا قبل از حرکت آخر اینکار رو تکرار میکرده :
خب پس حالا فرض کنیم که مهره 6ام را نفر دوم به خانه آخرش یعنی 27 گذاشته پس حرکت قبل نفر اول آنرا از خانه 25 به 26 گذاشته و حرکت قبلتر نفر دوم از خانه 24 به 25(با استدلال شما)اگر اینطور باشه خب نفر دوم بجای اینکه مهره را از 24 به 25 بگذارد از 24 به 26 میگذارد و ...

مشکلی بوجود نمیاد... اگر نفر دوم مهره را از 24 یا اصلا از 2 به27 بگذارد... نفر اول در نوبت خود میتواندمهره ی 7 را در خانه ی 26 بگذارد...

www.iran_eng.com

عضو جدید
مشکلی بوجود نمیاد... اگر نفر دوم مهره را از 24 یا اصلا از 2 به27 بگذارد... نفر اول در نوبت خود میتواندمهره ی 7 را در خانه ی 26 بگذارد...
من نگفتم از 24 به 27 گفتم از 24 به 26 که دفعه بعدی که نفر اول از 26 به 27 گذاشت، نفر دوم مهره آخر رو میگذارد در خانه آخر و برنده میشود .
اینجوری که خوب داری هر قسمتش رو عوض می کنی !!!!!قرار شد یکی یکی بری جلو (مگر همینو نگفتی؟؟؟؟؟؟؟) اگر راه حل جدیدی داری بگو گوش می کنیم ولی دقیق بگو و هر دفعه عوضش نکن

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز

www.iran_eng.com

عضو جدید
من نگفتم از 24 به 27 ،گفتم از 24 به 26 که دفعه بعدی که نفر اول از 26 به 27 گذاشت، نفر دوم مهره آخر رو میگذارد در خانه آخر و برنده میشود .

www.iran_eng.com

عضو جدید
پس الان مطمئن شدم که درست نیود:crying2:
حالا جواب رو بگین مارو از خماری در بیارین
من طراح نیستم (طراحشmostafa ghodrat )که جواب بدم من کلا یه سوال طرح کردم که اینجوریه :
معما :(بازی دونفره) یک ردیف 32 تایی داریم که از یک تا 32 به ترتیب شماره گذاری شده ودر 7 خانه اول آن 7 مهره کاملا مشابه گذاشته شده است
قوانین بازی به این صورت است که هر نفر در نوبت خود باید یک حرکت انجام دهد و اینحرکت باید تغییر مکان یک مهره به خانه ای خالی با شماره ای بیشتر می باشد بطوریکهاز روی مهره ی دیگری نپرد (بین خانه قبلی و خانه جدید این مهره، مهره دیگری نباشد)
بازی نوبتی است و هر نفر باید در نوبت خود یک حرکت بکند و کسی که نتواند حرکت کندبازنده است
اگر هر دو نفر بهترین حرکتهای ممکن را بکنند چه کسی برنده می شود؟استراتژی بردارائه دهید(از طرف
www, www.www.iran-eng.ir)