چند شغل مناسب برای افراد خلاق

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

اگر شما ذهن خلاقی دارید، شغل های خاصی متناسب با وجود شما می باشد تا بتوانید به خوبی در
زندگی پیشرفت کنید.
رضایت شغلی بدون در نظر گرفتن بحث درآمد، بخش مهمی از زندگی افراد
را تشکیل می دهد. اگر شما فرد خلاقی هستید، نیاز به فعالیت در مشاغلی دارید که ذهن شما را
به کار گرفته و خلاقیت شما را نمایان کند. در اینجا فهرستی از مشاغل ایده آل برای افراد خلاق،
پیشنهاد شده است.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
طراح گرافیک:

طراح گرافیک:

یک طراح گرافیک با استفاده از هنر بصری، می تواند ارتباط خوبی بین افراد و سازمان های تجاری یا تبلیغاتی ایجاد کند. همچنین می تواند با طراحی آرم ها و یا لوگوهای خاص، در انتقال صحیح یک پیام نقش داشته باشد و متناسب با آن درآمد فروانی داشته باشد. یک طراح گرافیک می تواند در آژانس های تبلیغاتی، روزنامه ها و یا مجلات مشغول به کار شود.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
طراح داخلی:

طراح داخلی:

یک طراح داخلی؛ نگاهی خاص برای استفاده از فضا، به منظور زیباتر جلوه دادن آن دارد. یک طراح داخلی با در نظر گرفتن همه سلایق، می تواند یک محیط را طوری بچیند که با هر نظری جور درآید. عناصر طراحی از جمله؛ مواد، رنگ، وسایل و نور در نظر یک طراح داخلی بسیار پر اهمیت است و نیاز به جزئی نگری دارد.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
رسانه:

رسانه:

یک حرفه مناسب برای افرادی که ذهن خلاق دارند، رسانه و سرگرمی است. خلاقیت از مهم ترین مهارت هایی است که در صنعت رسانه کاربرد دارد. رسانه های صوتی و تصویری، سازمان های تبلیغاتی، کانال های تلویزیونی و مراکز تولید برنامه می تواند گزینه خوبی برای اشتغال افراد خلاق باشد. البته اینگونه سازمان ها عموما دارای شرایط خاص و محدود در استخدام می باشند که نباید از فرصت های استخدامی آن ها غافل ماند.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گزارشگر رپورتاژی:

گزارشگر رپورتاژی:

کار اینگونه گزارشگرها، تهیه رپورتاژ تبلیغاتی برای کاتالوگ ها، نشریات، مجلات، وب سایت ها، بیلبوردهای تبلیغاتی و روزنامه ها می باشد. هدف این افراد عموما بازاریابی برای یک برند تجاری است. وجود یک تیم خلاق در این کار باعث بالا رفتن درآمد برند تجاری و در نتیجه درآمد شخص خواهد شد. یک فرد مناسب و خلاق در این حرفه با ارائه کامل ترین محتوا در کوتاه ترین جملات می تواند افراد را به طور موثر و کارآمد جذب کند.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
معمار:

معمار:

یک معمار جدا از نیازی که به علوم فیزیک و ریاضی دارد، باید ذهن خلاقی نیز داشته باشد. یک معمار باید قادر به پیش بینی دقیق برای ساخت و ساز یک بنا باشد و بتواند قبل از ساخت، تصویر یا مدلی قابل قبول از بنا را به مشتری ارائه دهد. یک معمار با ایده های خلاقانه، باید نیازهای مشتری را درک کرده و بهترین طراحی را ارائه دهد.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
پس عاشق رشته معماری بودم بخاطر این بوده .. ذهن خلاق میخواد توش :)

اینایی که گفتین فقط مربوط به رشته معماری بود .. ولی من الان توی همه رشته ها ایده خلاقیت طراحی رو جز سه پله آخر متخصص اون رشته میبینم ..
کلی باید رفت تا طراح شد ..

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب اینا محدود به چند رشته خاص بود، خلاقیت تو هر رشته ای میتونه باشه
الان بیشترینش تو بخش IT دیده میشه

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب اینا محدود به چند رشته خاص بود، خلاقیت تو هر رشته ای میتونه باشه
الان بیشترینش تو بخش IT دیده میشه

بله همونطور که گفته شد اینها بخش کوچیکی برای مثال بود
وحتی یک خانم خانه دار که تحصیلات دانشگاهی هم ممکنه نداشته باشه از قدرت خلاقیت بهره مند باشه
هدف ما به کار بستن قدرت خلاقیته:w30:

kingworld

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته همه خلاقن ولی بعضیامون نمیدونیم خلاقیت داریم بعضیامونم میدونیم ولی نمیدونیم کجا خرجش کنیم;)

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
یکی هم من اضافه کنم : مدیر تکنولوژیک .

مدیران تکنولوژی باید به قدری خلاق باشند که سرمایه های چند صد و چند هزار دلاری خودشون رو در مدت نسبتا کوتاهی چند میلیارد دلاری کنند. هرکسی نمیتونه جای افراد بزرگی چون استیو جابز یا لینوز توروالدز رو بگیره :)

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یکی هم من اضافه کنم : مدیر تکنولوژیک .

مدیران تکنولوژی باید به قدری خلاق باشند که سرمایه های چند صد و چند هزار دلاری خودشون رو در مدت نسبتا کوتاهی چند میلیارد دلاری کنند. هرکسی نمیتونه جای افراد بزرگی چون استیو جابز یا لینوز توروالدز رو بگیره :)

ممنونم از اصلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار دادید:gol:
ولی در بحث خلاقیت باید ها جایی ندارند چون لزوما باید که باشه شخص از روی اجبار مجبور به انجام فعالیت خواهد شد
قدرت خلاقیت کاهش پیدا میکند:gol:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
ممنونم از اصلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار دادید:gol:
ولی در بحث خلاقیت باید ها جایی ندارند چون لزوما باید که باشه شخص از روی اجبار مجبور به انجام فعالیت خواهد شد
قدرت خلاقیت کاهش پیدا میکند:gol:

این که میفرمایید درست ، ولی وقتی «بایدی» در کار نیست که یا سرمایه مالی بسیاری در اختیار داریم یا خیلی از خودمون مطمئنیم (یا شایدم نفسمون از جای گرم در میاد :D ) . به نظرم هر فردی موظفه در حیطه کاری برای خودش هنجارهایی رو تنظیم کنه و طبق اونا کارش رو پیش ببره. :gol:

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثر رشته های مهندسی ذهن خلاق می خواد به خصوص معماری ، عمران و گرافیک .
مرسی از تایپیکت .

بالا