تغییر رشته از مکانیک به برق

hanifzade

عضو جدید
سلام من الان ترم 2 مکانیک رو تموم کردم ولی چون دخترم بهم پیشنهاد دادند که به برق تغییر رشته بدم اینطور که خبر دارم هم آینده مکانیک 100% عملیه وقدرت بالای بدنی لازمه و هم تو ایران یه زن به عنوان مهندس مکانیک پذیرفته نیست .
اما من واقعا رشتمو دوست دارمو استعدادشم دارم ولی خوب نمی دونم چکار کنم؟؟

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام من الان ترم 2 مکانیک رو تموم کردم ولی چون دخترم بهم پیشنهاد دادند که به برق تغییر رشته بدم اینطور که خبر دارم هم آینده مکانیک 100% عملیه وقدرت بالای بدنی لازمه و هم تو ایران یه زن به عنوان مهندس مکانیک پذیرفته نیست .
درود
اگه به مکانیک علاقه دارید تغییر رشته ندید
همه ی شغل های مکانیکی که عملی نیست بعضی شاخه ها و شغل ها فقط طراحی هست.
برای مثال در تاسیسات شما می تونید کار های طراحی و محاسباتی را انجام بدید
باز می گم اگه رشته را دوست دارید به حرف کسی کاری نداشته باشید و راهتون را ادامه بدید.

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
اگه به مکانیک علاقه دارید تغییر رشته ندید
همه ی شغل های مکانیکی که عملی نیست بعضی شاخه ها و شغل ها فقط طراحی هست.
برای مثال در تاسیسات شما می تونید کار های طراحی و محاسباتی را انجام بدید
باز می گم اگه رشته را دوست دارید به حرف کسی کاری نداشته باشید و راهتون را ادامه بدید.

?Why

عضو جدید
حداقل اگه خواستین تغییر بدین ، برید کامپیوتری ... IT ایی ... چیزی ...

:surprised:

اصلاً میشه ؟

nafas_e_khoda

عضو جدید

سلام دوست عزیز
این حرف که واسه دخترا تو مکانیک آینده ی کاری وجود نداره به شدت به شدت به شدت به شدت حرف بی پایه و اساسیه
من خودم دخترم و مکانیک خوندم اونم گرایش ساخت و تولید،98 درصد انتخابام توی کارشناسی هم مکانیک بود، خیلی ها بهم همین حرفا رو گفتن اینکه ساخت و تولید خوندن یعنی کارگر باکلاس شدن و کار گیرت نمیاد و دخترو چه به مکانیک خوندن و و و
اما من به حرف کسی گوش ندادم چون عقیده داشتم حرفاشون کارشناسانه نیست و این شد که رفتم دنبال علاقم،مکانیک ـ ساخت و تولید، که واقعا هم از واحدهای درسیش هم از واسه ارشد خوندنش لذت بردم و هم از زمینه های کاریش لذت میبرم چون به شدت جون میده واسه کارای پژوهشی و تحقیقاتی ،البته من حتی واسه کارای پژوهشیم خودم به تنهایی کار عملی هم انجام دادم
ببین عزیزم،شما قراره کمه کم یک سوم عمرتو با رشته ی کاریت زندگی کنی پس بهتره بهش علاقه داشته باشی که هم بتونی توش پیشرفت کنی هم واقعا از کارت لذت ببری و نیاد روزی که به خودت بگی اصلا من چرا دارم اینکارو انجام میدم...
در آخر این شعر رو برات میگم که حتما به کارت میاد:
هر کسی را بهر کاری ساختند مهر آنرا در دلش انداختند
و دیگه اینکه من دخترای زیادی رو دیدم که مکانیک خوندن و الان در زمینه ی کاریشون خیلی موفق هستند،این بستگی به خودت داره که چقد قابلیتهاتو افزایش بدی و اطلاعاتت در زمینه رشتت به روز باشه،شما اگه در زمینه ی رشتت تواناییتو و به قول خودت استعدادتو ثابت کنی مطمئن باش مشکل کار و درآمد نخواهی داشت،به حرفای غیر کارشناسانه هم اهمیت نده
موفق باشی

hanifzade

عضو جدید
کسی که به من این پیشنهاد رو داده دلیلش این نبوده که تغییر رشته بده چون نمی تونی مکانیک بخونی گفت تغییر رشته بده چون تو مکانیک نمی پذیرنت استعدادت واقعا حیف میشه!!!! بله ...!!!!

nafas_e_khoda

عضو جدید
کسی که به من این پیشنهاد رو داده دلیلش این نبوده که تغییر رشته بده چون نمی تونی مکانیک بخونی گفت تغییر رشته بده چون تو مکانیک نمی پذیرنت استعدادت واقعا حیف میشه!!!! بله ...!!!!

دختر خوب من که به شما گفتم اینکه تو مکانیک واسه دخترا کار نیست حرف بی پایه و اساسیه
من از تجربیات خودم و دوستانم و همکارانم برای شما گفتم دیگه خود دانی
موفق باشی

azera46

عضو جدید
شما که دختر هستی و این طرز تفکر رو داری از پسرا چه انتظاری میشه داشت ؟ در ضمن تو زندگی یاد گرفتم که حرف دیگران برام مهم نباشه.

ashkanhpb

کاربر بیش فعال

خوب عملیه که عملیه ، کی گفته که برق کاملا انتزاعیه ، گرایش کنترل و ابزار دقیق و قدرت خیلی عملی تر هم هستند و کلا محیطشون صنعتیه .

M.Ghadamyari

عضو جدید
من این تاپیک رو 5 ماه بعد پست شما دیدم ولی لازم دونستم این رو بنویسم شاید به درد افراد دیگه ای هم بخوره :

- من ورودی 88 فردوسی مکانیک هستم و الان هم که نگاه می کنم ماشاالله ورودی های جدید تعداد خانم ها خیلی داره زیاد میشه شاید بیش از 30 درصد.
- مکانیک تو ارشد گرایش هایی مثل بیومکانیک (مهندسی پزشکی) داره که شرایط عملی که گفتین رو نداره ! مشکل اینجاس که ملت فکر می کنن مکانیک یعنی تعمیرگاه و خودرو و از اینطور چیزا !
- یکی از خانومای مکانیک دانشگاهمون که ورودی 86 بودن کارشناسی شونو تموم کردن و تونستن برای کانادا Apply بگیرن ! از ورودی های اونسال دیگه کس دیگه ای Apply نگرفت.
- برای کار عملی هم فکر نکنین مشکلی وجود داره ! چرا که از ورودی های جدید 89 یک گروه 3 نفره از خانوما تونستن موتور دیزل کارگاه اتومکانیک رو راه بندازن! موتوری که استادامون و مسئول کارگاه و گروه های قبلی نتونسته بودن راه بندازن !!
- در کل خانوما بعضی چیزا به ذهنشون میرسه که به ذهن بقیه نمیرسه و وجودشون تو همه جا ضروری هست.

مکانیک یکی از بهترین رشته هاست و آدم طبیعت رو مطالعه می کنه. شما در نظر بگیر هم دروس سیالات، جامدات، ارتعاشات، برق، مدیریت، ...
طبیعت غیر اینهاست؟ کدوم رشته رو سراغ دارین که اینطوری باشه.

در مورد حرف مردم : هر چه بگوییم و هرکار که بکنیم مردم برایش حرف در می آورند.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، ببخشید یک پیشنهاد داشتم، از کسی که این صحبت رو کرده بخواید که دو تا شغل که در کشور که مهندسای برق می رن نام ببره. ( البته اگر گفت کارمند اداره برق فکر می کنم خودتون می دونین اون موقع چی بهش بگین! )

hanifzade

عضو جدید
من این تاپیک رو 5 ماه بعد پست شما دیدم ولی لازم دونستم این رو بنویسم شاید به درد افراد دیگه ای هم بخوره :

- من ورودی 88 فردوسی مکانیک هستم و الان هم که نگاه می کنم ماشاالله ورودی های جدید تعداد خانم ها خیلی داره زیاد میشه شاید بیش از 30 درصد.
- مکانیک تو ارشد گرایش هایی مثل بیومکانیک (مهندسی پزشکی) داره که شرایط عملی که گفتین رو نداره ! مشکل اینجاس که ملت فکر می کنن مکانیک یعنی تعمیرگاه و خودرو و از اینطور چیزا !
- یکی از خانومای مکانیک دانشگاهمون که ورودی 86 بودن کارشناسی شونو تموم کردن و تونستن برای کانادا Apply بگیرن ! از ورودی های اونسال دیگه کس دیگه ای Apply نگرفت.
- برای کار عملی هم فکر نکنین مشکلی وجود داره ! چرا که از ورودی های جدید 89 یک گروه 3 نفره از خانوما تونستن موتور دیزل کارگاه اتومکانیک رو راه بندازن! موتوری که استادامون و مسئول کارگاه و گروه های قبلی نتونسته بودن راه بندازن !!
- در کل خانوما بعضی چیزا به ذهنشون میرسه که به ذهن بقیه نمیرسه و وجودشون تو همه جا ضروری هست.

مکانیک یکی از بهترین رشته هاست و آدم طبیعت رو مطالعه می کنه. شما در نظر بگیر هم دروس سیالات، جامدات، ارتعاشات، برق، مدیریت، ...
طبیعت غیر اینهاست؟ کدوم رشته رو سراغ دارین که اینطوری باشه.

در مورد حرف مردم : هر چه بگوییم و هرکار که بکنیم مردم برایش حرف در می آورند.

سلام مرسی از نظرتون....بله منم بعد از تحقیقاتی ک انجام دادم تقریبا ب حرف شما رسیدم ....واهنوز ی مهندس مکانیکم!!!!

بالا