توهین های قومیتی

ahad_judo

اخراجی موقت
بحث کنید،اما توهین نکنید!
یک پست چندین سطری را در چند پست ارسال کنید،کسی به شما نخواهد گفت قصد افزایش پست دارد!
اما در تاپیک های بحثی، الفاضی به بورد سایت وارد نکنید که بعداً خود پی به اشتباه خود برید تا مجبور به ویرایش آن شوید.

با آرامش تمام صحت نمائید...

سه مقوله وجود دارد

1.توهین کرده اید.
2.بدون آگاهی از اصل موضوع بحث تاپیک را به حاشیه برده اید.
3.ادعا بر این کرده اید که من به شما توهین کرده ام.

پس از روشن شدن این مطالب می توانید تشریف ببرید البته امیدوارم نوشته هایتان را ویرایش نکنید،نوشته های من نیز به عینه موجود است.
همیشه گذشت کرده ام چون توهین به شخص بنده بوده است اما این بار شما به قصد، برای عوض کردن بحث تاپیک موضوع توهین به ملیون ها ترک ایرانی را سرگرمی دانسته اید و با بکار بردن الفاظ تحریک آمیز سعی در اثبات حقانیت ایشان و ادعایشان داشته اید.

تکلیف آن سه مورد مشخص نشود من با شما کار خواهم داشت.
شما کلا ادم باحالی هستین.
من توهین کردم؟من کلا در مورد توهین در ورزشگاهها حرف زدم.
حالا من خودم هم بیخیال بشم شما بیخیال نمیشی.
اگر شما 3-4 ساله اینترنت دیدی بنده 10 ساله دارم کار میکنم.وگرنه بنده از سال 2008 عضو هستم 44 تا پست زدم شما که تازه واردی 1357 تا.
در ضمن شما باید ارامش خود را حفظ کنید نه من.
دقیقا هر چه نوشته اید خودتون باید عمل کنید.
بیشتر از این هم نمیخوام ادامه بدم.
باور کنید حاضرم یک پولی هم دستی به شما بدم که ول کن معامله بشین.
بنده اشتباه کردم نوکرت هم هستم.
خیلی آقایی بخدا.
تو رو خدا دست از سر من وردار.
اینجوریشو دیگه ندیده بودم که به حول و قوه الهی دیدم.

ahad_judo

اخراجی موقت
پس از روشن شدن این مطالب می توانید تشریف ببرید البته امیدوارم نوشته هایتان را ویرایش نکنید،نوشته های من نیز به عینه موجود است.
همیشه گذشت کرده ام چون توهین به شخص بنده بوده است
شما چندین بار به بنده توهین کرده اید.
بنده علاوه بر اینکه پست هایم رو ویرایش نمیکنم گزارش پست خلاف شما رو هم داده ام.
به من گفتی مهاجر.
گفتی زیر 18 سال.
واقعا وجدان داری یا نه؟
جان مادرت وجدان داری؟
اگر تو این سایت حق و حقوقی وجود داشته باشه تکلیف من و شما روشن میشه.
والا بخدا نوبری.
منتظر حضور مدیران هستم.
خواستم کوتاه بیایم ولی نذاشتی اقای باادب.
شما ظاهرا هیچ شرمی از گفتار های دروغ ندارید.

magnet

عضو جدید
سلام.
بهتره بحث رو منطقی انجام بدین. نه احساسی و ....

گفتم هوادارای تراکتور به عالم و ادم فحش میدادن.وگرنه هوادارهای ابادان تا حالا کسی رو اینجور مسخره نکرده بودن.من کار اونها رو هم بد میدونمو واقعا زشت بود.

بحث طرفدارای تراکتور نیس ، شما می تونین یه تایپیک در باب هواداران تراکتور بزنید.
ضمناً مگه بقیه ورزشگاها سلام و صلوات میفرستن؟؟؟
همون شیراز ، بازی استقلال فجر چندسال پیش و نارنج و فحشای ناموسی و ... یادتونه ؟؟؟

دارم هم میگم کار ابادانی ها خیلی کار زشت و ناپسندی بود.همه جای ایران این وضع ناگوار هست..ولی جو تبریز تو لیگ امسال یه کم مشوش تر بود.

صحبت اینه که تو همه بازی ها فحش و بدوبیراه هست ولی در ورزشگاهای مقابل تراکتور بحث نژادپرستی یه.
این خیلی فرق داره.
متوجه میشی؟؟؟

اگر شما 3-4 ساله اینترنت دیدی بنده 10 ساله دارم کار میکنم.وگرنه بنده از سال 2008 عضو هستم 44 تا پست زدم شما که تازه واردی 1357 تا.
باور کنید حاضرم یک پولی هم دستی به شما بدم که ول کن معامله بشین.
بنده اشتباه کردم نوکرت هم هستم.
خیلی آقایی بخدا.
تو رو خدا دست از سر من وردار.

دوست گرامی بحث تعداد تایپیک و تاریخ عضویت خنده داره. شما که بقول خودتون پیشکسوتین! نباید بگین.
تازه این طرز گفتار شما یه کم نشانه عدم تعادل هست. (ناراحت نشین.) همه پستاتونم ادیت می کنید بعدش.
آروم باشین.

بازی کردن با کلمات، با خلق یک جمله تماماً منطقی که برای سنین زیر 18 سال غیر قابل فهم و برای راویان دروغ آزار دهنده هست تفاوت اساسی دارد!

در مورد آبادی ایران آرزوی هر ایرانی الاصیلی ست نه هر مهاجر!

دوست گرامی این دوتا پستتون جالب ولی به نظرم نامناسب بود.

ahad_judo

اخراجی موقت
جان مادرم اگر ادیت کردم فحش یا بی ادبی نکردم.
بنده میدونم اینجا بینتون غریبه هستم و شما هم از دوستتون حمایت میکنید.
بنده برای همیشه از این سایت میرم.
چون واقعا یک انسان که اسم خودشو باشعور میذاره همچین حرفایی زده و کسی اهمیتی نداده.
در ضمن من اگر اسمی از قدمت عوضیت گفتم بخاطر ان بود که اون دوستمون گفت میخوای پست زیاد کنی.منم گفتم به این دلیل نه.
خدانگهدار شما.ایشالا که با قداست خودتون به بقیه که کسی رو در سایت ندارن دوباره توهین کنید .
متاسفم واقعا.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی این دوتا پستتون جالب ولی به نظرم نامناسب بود.

پست اول من رو خوندید حتماً، درسته؟
من گفتم هوادارای تراکتور گل و بلبلن؟
اصلاً بحث فوتبال بود؟
هر بار که اسم استادیوم ها رو آوردم اسم یادگار رو هم آوردم تا مردم بفهمن که منظورم کلی هست.

شما اولین پست ایشون رو ببنید:

خود تماشاگرای تراکتور لیگ رو به گند کشیدن.
تیمی نبود که بهش فحش ندن.
بیچاره علی دایی و کریم باقری که ترک بودن چقدر فحش خوردن.
بیچار محسن قهرمانی
بیچاره محمد نصرتی و خیلی ها ی دیگه که فحش های رکیک خوردن

این ادبیات آقاست!
حتم دارم اصلاً موضوع رو نخونده و در جریان کار نیست!
مگه من گفتم استادیوم یادگار فحش نمیدن؟ من گفتم؟ کجا گفتم؟
من گفتم فحش همه جا میدن ولی نژاد پرستی چی؟ والا هر استادیومی که تیم ما رفت یه بنر و پلاکاردی که خودتون ملاحضه می کنید آوردن و مسؤلاشون هم به ریش همه خندیدن دیگه من از امثال ایشون توقعی ندارم،
اینجا وقتی میگی یاشاسئن آزربایجان میگن تجزیه طلب هستی!
مگه شما میگی آبادان برزیلته ما میگیم شما تجزیه طلب هستی؟

در جواب پست ایشون که اصلا ربطی به موضوع نداشت و فقط تشریف آوردن که مثلا من رو عصبانی کنن که منم مثل خودشون به بقیه هم وطنا توهین کنم!(که هرگز نمی کنم،)

این جواب من:
هدف من از ایجاد تاپیک چیز دیگری بود دوست عزیز!
نمی دانستم دست قلمم این چنین افتضاح است که تأثیر عکس دارد!
بحث ما فراتر از بحث فوتبالی ست که مثال ورزشی جزئی از کلیت را نشان داد.
سه سال پیش که تراکتوری در لیگ برتر نبود توهین نبود؟
مشکل تنها یک مسأله است، شما حق دارید چون تصویری که از دامنه ی حقایق نگاشته می شود با تابع عدالت نیست. واین برخی را دچار سوء تعبیر می کند.

اگه پیرمرد فروم بود می گفتم اون قاضی ما خودشم اهل شیرازه(وای که چقدر براش دلم تنگ شده به خاطر همین بچه بازیا از این سایت رفت)

در قبال پست ایشون این جواب من بود،انصافتون کجا رفته؟

دوباره ایشون از احترامی که رعایت کردم سوء استفاده کردن و پست زیر رو زدن:

بیاییم و با الفظ بازی نکنیم.لطفا.
دوست عزیز حقیقت اون چیزیه که ما توی تلویزیون و ورزشگاهها میبینیم ولا غیر.
تو این دوره زمونه کسی گول نمیخوره دیگه.
درسته همیشه توهین بوده ولی این فصل شاهکار بوده.

شما چه برداشتی از حرف های ایشون می کنید؟ مگه غیر این بود که من رو متهم به دروغ گویی کرد! متأسفانه از سیاست و فرهنگ چیزی نمی دونن و فکر می کنند دوربین رسانه ملی مثلا نعوذ بالله کلام معصوم هست!

بعد از دوبار رعایت منم جواب ایشون رو دادم:

بازی کردن با کلمات، با خلق یک جمله تماماً منطقی که برای سنین زیر 18 سال غیر قابل فهم و برای راویان دروغ آزار دهنده هست تفاوت اساسی دارد!

یه نفر وارد خانه ی پیغمبر شد و به جای سلام علیکم گفت سام و علیکم یا یه چیزی شبیه این(یعنی مرگ بر شما!) پیامبر هم در جواب گفت و علیکم! یعنی بر خودتون

من که از پیغمبر خدا هم بزرگتر نیستم! ایشون به من گفتند دروغ گو دوبار بد حرف زدند و من هم عرض کردم و علیکم! یعنی دروغگو خودت هستی!

دوباره جواب ایشون بود:
اشکال نداره.من زیر 18 سال هستم.
شما با این طرز بیانت معلومه که خیلی آدم باحالی هستی و انشالا ایران رو هم اباد خواهی کرد.شایدم تجزیه.
از اسم کاربر و امضاتون هم معلومه که چرا ناراحت شدین.
متاسفم برای خودم که در این فروم فعالیت میکنم.

آقا زیر 18 سال مگه حرف بدیه؟ آقا اگه حرف بدیه از دروگو که بدتر نیست، شما اگه ناراحت میشی من میگم "روی 90 سال!" حله؟

بعدش میگه خیلی باحالی،توهین بعدی!
مگه من پسرخاله شم فوری فامیل میشه؟
شما برو بپرس ببین من کاربری هست اینجا که 10 ساله میشناسمش کی اینجوری فامیل شدیم که ایشون نیومده نزاکتش رو زیر پا میزاره!

بعدش اتهام تجزیه طلبی و به سخره گرفتن این که امثال من قصد داریم ایران رو آباد کنیم! مگه عیبی داره؟ لااقل مثل بعضیا تفرقه طلب نیستیم و از شعارهای نژادپرستانه حمایت نمی کنیم!

بعدش به اسم و امضای من دخالت می کنند،داداش مگه من به امضای بقیه فضولی می کنم که ایشون در مورد جزئی ترین مسائل من دخالت می کنند؟

بعد این همه توهین و کوتاه اومدن از جلو برآمدگی می کنند و می فرمایند توهین کردی!!! میگم کدوم جمله ی من توهین بود؟ می فرمایند جمله ی زیر!!!

در مورد آبادی ایران آرزوی هر ایرانی الاصیلی ست نه هر مهاجر!

این کجاش توهینه؟
چطور تجزیه طلب فحش دهنده بی فرهنگ دروغگو توهین محسوب نمیشه ولی کلمه ی مهاجر توهین شد؟

اولاً من یادم نمیاد بگم ایشون مهاجر هستن؟ من گفتم؟ کجا گفتم؟
ایشون مسخره کردن و گفتن تجزیه طلب و فلان
منم عرض کردم آبادی یک کشور آرزوی هر آدمیه مگه اهل اون کشور نباشه،این شد توهین!!!

فعلاً هم که داد و بیداد می کنن که مثلاً خودشون رو بی گناه جلوه بدن بابا چاله میدون نیست که یه گروه تحصیل کرده به استثنای عده ی قلیل دارن همه چی رو می خونن...

فعلاً هم که خود درگیری پیدا کردن و فقط قصدشون به حاشیه کشوندن تاپیک بود...
به مدیر شکایت کردن و مدیر بنده را تهدید به گرفتن اخطار می کند،

آقای مدیر شما اصلا گفتگوی های ما رو ملاحضه فرمودید که قضاوت می کنید؟
اگه اینجوریه که من برم زیر اسم تک تک اعضا گزارش تخلف در کنم که به من توهین کردن!

تو قوانینی که درج کردید ایشان تا به حال چند قانون را نقض کردند؟ باید چند بار اخراج می شدند؟
اگرهم بنده توهین کرده ام و گزارش تخلفی برایم رد می شود بگویید،ببینیم کدام جمله و یا حرکت بنده مستجب چنین تذکری بود؟

هزار بار برایم اخطار بدهید باید فایده ای داشته باشد یا نه!
من باید متوجه اشتباهم بشوم تا خودم را اصلاح نمایم وگرنه ندانسته که فایده ای ندارد!

هنوز هم عرض می کنم دوستانی که چه از نظر سنی چه از نظر عقلی به بلوغ فکری نرسیده اند با من بحث نکنند،

البته این بحث ها ربطی به نقل قول کننده نداشت،دوباره یادآوری کردم که ببینید من بهترین رفتار را در قبال رفتار های ایشان داشته ام.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چندین بار به بنده توهین کرده اید.
بنده علاوه بر اینکه پست هایم رو ویرایش نمیکنم گزارش پست خلاف شما رو هم داده ام.
به من گفتی مهاجر.
گفتی زیر 18 سال.
واقعا وجدان داری یا نه؟
جان مادرت وجدان داری؟
اگر تو این سایت حق و حقوقی وجود داشته باشه تکلیف من و شما روشن میشه.
والا بخدا نوبری.
منتظر حضور مدیران هستم.
خواستم کوتاه بیایم ولی نذاشتی اقای باادب.
شما ظاهرا هیچ شرمی از گفتار های دروغ ندارید.

آن کلمه ای که به زبان می آورید(وجدان)شما دارید پس پست هایتان را ویرایش نکنید این برای من بس است.
نوشته های من نیز پابرجاست.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
جان مادرم اگر ادیت کردم فحش یا بی ادبی نکردم.
بنده میدونم اینجا بینتون غریبه هستم و شما هم از دوستتون حمایت میکنید.
بنده برای همیشه از این سایت میرم.
چون واقعا یک انسان که اسم خودشو باشعور میذاره همچین حرفایی زده و کسی اهمیتی نداده.
در ضمن من اگر اسمی از قدمت عوضیت گفتم بخاطر ان بود که اون دوستمون گفت میخوای پست زیاد کنی.منم گفتم به این دلیل نه.
خدانگهدار شما.ایشالا که با قداست خودتون به بقیه که کسی رو در سایت ندارن دوباره توهین کنید .
متاسفم واقعا.

چون واقعا یک انسان که اسم خودشو باشعور میذاره

عزیز من شما تعبیرتون از فحش و توهین چیه؟
نه جداً یعنی اینا که شما به کار می برید نخود و کشمش هستن؟
پس توهین و ناسزاتون چی میشه؟
لابد بنری که ملیون ها نفر رو آزرده می کنید...

علناً می فرمایید بی شعور!!!
ولی من همچنان پاسختان را نیم دهم و این را به خاطر سن کم و هیجانات نوجوانی تان می گذارم.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

هم وطن! خواهر و مادر من خواهر و مادر شماست،خواهر مادر شما،خواهر مادر من!
پدرانم این را در جنگ ایران و عراق و پیش تر ثابت کرده اند،40 درصد اراضی جنوب را لشکر آزربایجان آزاد کرده است.و از تجاوز به نوامیس شما جلوگیری کرده اند.اگر خدای ناکرده دوباره چنین شود من نیز چنین خواهم کرد.

در مورد این فرمودید که من فحش دادم و رفتم!
پیغام های خصوصی من فقط برای دوستان قابل دسترسی ست در جای دیگر نیز پست هایم پا برجاست.

اما مدیر محترم!
هم اکنون حق اخراج این کاربر را ندارید!
برای اینکه این امر زمانی باید صورت می پذیرفت که 3 بار علناً قوانینی را زیر پا گذاشتند که هر کدام به تنهایی موستجب اخراج بود و شما متأسفانه بنده را مؤاخذه کردید.

دوستان نیز بدون درک مسائل جانبداری کردند.

به هر صورت این شاید به دلیل زیر 18 سال بودن شما باشد و شاید تربیت ناصحیح خانواده و یا اجتماعی که در آن زندگی می کنید.

اما فرزند آزربایجان فرق می کند.
ادب و فرهنگ ذات لاینکف ماست.

دوستان دیگر نیز اگر همچنان الفاظ بنده را نامناسب می دانند بفرمایند.در خدمت هستیم.

این پست را نیز حق ندارید پاک و یا ویرایش کنید...

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
به صحبت های این جور آدمها نباید توجه کرد. بیخود بزرگ میشن. باید خندید شاید هم گریه کرد و رد شد.

roma88

عضو جدید
آقاي عزيز اگه ميتونستي اينجا جواب ميدادي چرا رفتي يه تايپيكه ديگه فحش دادي،فرهنگتون از فحشاتون معلومه.
ادب و فرهنگ ذات لاینکف ماست

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز

هم وطن! خواهر و مادر من خواهر و مادر شماست،خواهر مادر شما،خواهر مادر من!
پدرانم این را در جنگ ایران و عراق و پیش تر ثابت کرده اند،40 درصد اراضی جنوب را لشکر آزربایجان آزاد کرده است.و از تجاوز به نوامیس شما جلوگیری کرده اند.اگر خدای ناکرده دوباره چنین شود من نیز چنین خواهم کرد.

این پست را نیز حق ندارید پاک و یا ویرایش کنید...

برای اون آقا متاسفم ....
من ترک نیستم ولی اگر حرفی از جدایی زده نشه مطمئن باش نه تنها من که همه ایرانیها پشت همه اقوام از جمله آذری زبان های عزیز میمونن ...
ولی افسوس و صد افسوس که داره این بذر نفاق از بچگی توی دل ترک ها و کرد ها و جنوبی ها و بلوچ ها و .... رشد میکنه ...
شما هم با کسی که زیر صد تا پست داره بحث نکنی بهتره چون آخرش همین وضع پیش میاد
پستی که نقل قول کرده بود اون آقای کم شعور میتونم خواهش کنم ترجمه کنید ؟

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اون آقا متاسفم ....
من ترک نیستم ولی اگر حرفی از جدایی زده نشه مطمئن باش نه تنها من که همه ایرانیها پشت همه اقوام از جمله آذری زبان های عزیز میمونن ...
ولی افسوس و صد افسوس که داره این بذر نفاق از بچگی توی دل ترک ها و کرد ها و جنوبی ها و بلوچ ها و .... رشد میکنه ...
شما هم با کسی که زیر صد تا پست داره بحث نکنی بهتره چون آخرش همین وضع پیش میاد
پستی که نقل قول کرده بود اون آقای کم شعور میتونم خواهش کنم ترجمه کنید ؟

بیخیال بابا بالاخره شما طرف کی هستید!؟
او پست ترکی مال من بود
از بی شعور منظورتون من که نبودم!؟[SIZE=-1]

بابا اونجا یه تاپیک دیگه بود،تاپیک آزربایجانیها و اون نقل قول اصلاً مال ایشون نبود که،بحث من با ایشون اینجا بود ولی رفتن و اونجا یکی از پستهای قدیمی من رو نقل قول کردن

معنیش این بود:
یکی از دوستان آهنگ سازئ گلین رو در موردش حرف می زد
منم گفتم تو این مملکت همه چی حرامه!(منظور اگه لینک موسیقی رو بزاریم سایت رو شاید هیلتر کنن و مجبوریم نزاریم،البته آهنگش مجاز اندر مجازه)
اگه کسی از دوستان آهنگاش رو بخواد بهم بگه من براش پیغام خصوصی میدم،
[/SIZE]

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی شما گفتید اگه حرفی از تجزیه نزنن پشت ما وای میستین؟
درست شنیدم؟

اولا کسی از تجزیه حرفی نمیزنه ولی شما مار و یه خارجی فرض کن،هم زبان شما به یه خارجی این چنین توهین کنه(البته نظرم این بود که به خودش توهین کرد) شما چون طرف خارجی هست تشویقش می کنید؟

در مورد پشت ما وایسادن هم آقا ما چیز زیادی نمی خوایم یک خواسته،عمل کردن به قانون اساسی که خودشون نوشتن،

تحصیل به زبان مادری در مدارس و دانشگاه های آزربایجان

همین.

حالا اگه می تونید حمایت کنید!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیخیال بابا بالاخره شما طرف کی هستید!؟
او پست ترکی مال من بود
از بی شعور منظورتون من که نبودم!؟[SIZE=-1]

بابا اونجا یه تاپیک دیگه بود،تاپیک آزربایجانیها و اون نقل قول اصلاً مال ایشون نبود که،بحث من با ایشون اینجا بود ولی رفتن و اونجا یکی از پستهای قدیمی من رو نقل قول کردن

معنیش این بود:
یکی از دوستان آهنگ سازئ گلین رو در موردش حرف می زد
منم گفتم تو این مملکت همه چی حرامه!(منظور اگه لینک موسیقی رو بزاریم سایت رو شاید هیلتر کنن و مجبوریم نزاریم،البته آهنگش مجاز اندر مجازه)
اگه کسی از دوستان آهنگاش رو بخواد بهم بگه من براش پیغام خصوصی میدم،
[/SIZE]

آخه کی طرف آدم بد دهن و کم شعور رو میگیره ... واضح گفتم که...
نه بابا منظورم شما نبودی ... جسارت نمیکنم ... شما که با شنیدن این همه الفاظ رکیک با خونسردی جواب میدید واقعا جای قدر دانی داره
اون قسمت هم گفتم ترجمه کنید از سر کنجکاوی بود که مگه شما چه حرفی زدی که با این الفاظ رو برو بشید
و به امید اتحاد واقعی ایرانیان ...

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درست شنیدم؟

اولا کسی از تجزیه حرفی نمیزنه ولی شما مار و یه خارجی فرض کن،هم زبان شما به یه خارجی این چنین توهین کنه(البته نظرم این بود که به خودش توهین کرد) شما چون طرف خارجی هست تشویقش می کنید؟

در مورد پشت ما وایسادن هم آقا ما چیز زیادی نمی خوایم یک خواسته،عمل کردن به قانون اساسی که خودشون نوشتن،

همین.

الان یاد گرفتن زبان ترکی آزری جز واحدهای درسیمون شده............(زؤراکئ یازدئم........)

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست شنیدم؟

همین.

البته شما خودتون رو خارجی فرض نکنید شما و من و کرد و لر و بلوچ و... دست به دست هم میدیم تا ستون های این کشور محکم تر بشه
نه اصلا ربطی نداره که چون مثلا یک همزبون به یک خارجی توهین کنه حمایتش کنیم باید تو دهنش هم زد که اینقدر داره شخصیت اون زبون رو جلوی خارجی ها پایین میاره (البته شما یک ایرانی هستید ) حالا یک سری ناملایماتی هم اتفاق میوفته باور کنید برای ما فارس ها هم تحملش سخته
به نظرتون تحصیل به زبان مادری در مدارس و دانشگاه های آزربایجان در آینده فاصله رو زیاد تر نمیکنه ؟
چون الان که من و شما با هم حرف میزنیم زبون هم رو میفهمیم اگر روزی زبون هم رو نفهمیم چی ؟
حالا چرا اینقدر اصرار دارید با زبون خودتون تحصیل کنید دوست من

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان یاد گرفتن زبان ترکی آزری جز واحدهای درسیمون شده............(زؤراکئ یازدئم........)

بله دو واحد اختیاری!(اونم یه ترم میدن یه ترم دستور میاد جمعش می کنن)
شبکه استانی هم لابد بعد از ساعت 23 قراره ترکی حرف بزنه!
وقتی که بچه ها لالا کردن!
که الان شما مجبوری زورگی حرف بزنی تازه شما خیلی با اصل و نصب هستین،

زبان مادری یعنی زبان ترکی آزربایجانی از اول ابتدایی تا دیپلم
و بعداً هم تو دانشگاه هر رشته ای میخواد باشه چند واحد
و یه رشته ی تخصصی برای علاقه مندان تا حد دکتری تخصصی

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته شما خودتون رو خارجی فرض نکنید شما و من و کرد و لر و بلوچ و... دست به دست هم میدیم تا ستون های این کشور محکم تر بشه
نه اصلا ربطی نداره که چون مثلا یک همزبون به یک خارجی توهین کنه حمایتش کنیم باید تو دهنش هم زد که اینقدر داره شخصیت اون زبون رو جلوی خارجی ها پایین میاره (البته شما یک ایرانی هستید ) حالا یک سری ناملایماتی هم اتفاق میوفته باور کنید برای ما فارس ها هم تحملش سخته
به نظرتون تحصیل به زبان مادری در مدارس و دانشگاه های آزربایجان در آینده فاصله رو زیاد تر نمیکنه ؟
چون الان که من و شما با هم حرف میزنیم زبون هم رو میفهمیم اگر روزی زبون هم رو نفهمیم چی ؟
حالا چرا اینقدر اصرار دارید با زبون خودتون تحصیل کنید دوست من

انشاء الله...
چرا فاصله رو زیاد بکنه! مگه تو فرانسه و کانادا و هندوستان و جاهای دیگه که چند زبون رسمی دارن فاصله زیاد شده؟
اتفاقاً نزدیک هم میشیم میدونین چرا؟ برای اینکه مجبور نمیشین نوشته ی یه هموطنتون رو ازش بخواید که براتون ترجمه کنه!
فارسی و ترکی رو در کنار هم یاد میگیریم،

خوب سطر آخر رو با سؤال جواب میدم،
شما چه اصراری دارید که یک ترک رو فارس کنید؟
حالا که اهمیتی از نظر شما نداره خوب بیاین یه سالم همه ترک بشیم،چه ایرادی داره؟
حالا شاید بگید تعداد شما کمه،

ببینید با مراجع کاملاً موثق میگم ترک آزربایجانی ایرانی حداقل 20 ملیون نفر هستن(آمار سال 80 رو دارم)

یه چیزی میگیدا،خوب معلومه هر کسی دوست داره زبون مادری خودش رو یاد بگیره دیگه...این یعنی حقوق بشر..یعنی اصل

در اصل ۱۵ قانون اساسی ایران آمده است: «زبان و خط رسمی و مشترک مردم ایران فارسی است. اسناد و مکاتبات و متون رسمی و کتب درسی باید با این زبان و خط باشد ولی استفاده از زبان‌های محلی و قومی در مطبوعات و رسانه‏های گروهی و تدریس ادبیات آنها در مدارس، در کنار زبان فارسی آزاد است».​
اصل ۱۹ قانون اساسی ایران نیز "برابری قومی" نام دارد و درآن چنین توضیح داده می‌شود: «مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود».​

در ضمن شما شک نکنید تنها اشتباه دولت همینه که به زور میخواد آزربایجان رو فارس و آذری زبون نشون بده،ما مردم چشم سفیدی نیستیم یک قدم جولو بزارن هزار قدم جولو میزاریم!
تاریخ این رو میگه،

ولی اگه کسی زور بگه مطمئناً اولین سرزمینی که چشم امید همه ی دوروبریاست آزربایجان هست.چون ما یک بار اعتراض میکنیم ولی حقمون رو میگیریم.

M.Ghane

متخصص شطرنج باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
دوستای عزیز چرا با هم اینقدر جرو بحث می کنید اگه شما واقعا ایرانی باشید باید نام ایرانو یدک بکشید چرا ترک فارسو لر و... می کنید
من خودم ترک هستم و به ترک بودنم افتخار می کنم ولی بیشتر از این حرفا به ایرانی بودنم افتخار می کنم پس بیایید برای آبادی ایران تلاش کنید نه اینکه با این حرفاتون در داخل ایران تفرقه بندازید
ممنون از همتون البته این نظر من بود بدون هیچ گونه بی احترامی به اونایی که قومیتی هستن نه ملیتی

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستای عزیز چرا با هم اینقدر جرو بحث می کنید اگه شما واقعا ایرانی باشید باید نام ایرانو یدک بکشید چرا ترک فارسو لر و... می کنید
من خودم ترک هستم و به ترک بودنم افتخار می کنم ولی بیشتر از این حرفا به ایرانی بودنم افتخار می کنم پس بیایید برای آبادی ایران تلاش کنید نه اینکه با این حرفاتون در داخل ایران تفرقه بندازید
ممنون از همتون البته این نظر من بود بدون هیچ گونه بی احترامی به اونایی که قومیتی هستن نه ملیتی
البته یاشاسین آذربایجان
آذربایجان ایرانین باشی

ما هم میخوایم نام ایران پابرجا بمونه ولی اگه اینگونه افراد چنین افکاری رو داشته باشند پس ما خودمون داریم به دست دشمنا بهانه و میدان میدیم اونوقت دیگه هیچ قوم و ملیتی معنا نداره.....

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببینید چشم بستن به بعضی مسائل عین بی عدالتیه وباید هم این دنیا و هم اون دنیا پاسخگو باشیم(اینو جهت این عرض کردم که اصل هدفم تو تاپیک بود)

اما افتخار کردن به تنهایی کافی نیست!
دوست داشتن آغاز یک مسؤلیت سنگین هست و افتخار کردن لزوم یک شناخت عمیق.
باید در عمل نشان داد وگرنه فردا روز مادر است با قربان صدقه رفتن که کاری درست نمی شود،در طی یک سال برای مادر چه کردیم؟ که اکنون با یک گل حل شود!

پس باید برای افتخار و عشق خودتان زحمت بکشید..

اما بحث الان هم سوای یک نفر بقیه دوستان در کمال آرامش و متانت بحث می کنند،ایرادی ندارد،بحث کاملاً فنی و منطقی ست.

بلی همه ی ما ایرانی هستیم و البته همه ی ما حقوق مساوی داریم.به نظرم بحث این موارد کاملاً به نفع همه هست چون من نوعی چه خواسته م رو به زبون بیارم چه نیارم اصولاً تو دلمه،
و چه بهتر که بگم و مسؤلین هم به فکر چاره باشند.

اگه استاد هم کم داشته باشند حاضرم به تنهایی تو کرسی همه ی دانشگاههای شمال غرب بشینم. :D

M.Ghane

متخصص شطرنج باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
ببینید چشم بستن به بعضی مسائل عین بی عدالتیه وباید هم این دنیا و هم اون دنیا پاسخگو باشیم(اینو جهت این عرض کردم که اصل هدفم تو تاپیک بود)

اما افتخار کردن به تنهایی کافی نیست!
دوست داشتن آغاز یک مسؤلیت سنگین هست و افتخار کردن لزوم یک شناخت عمیق.
باید در عمل نشان داد وگرنه فردا روز مادر است با قربان صدقه رفتن که کاری درست نمی شود،در طی یک سال برای مادر چه کردیم؟ که اکنون با یک گل حل شود!

پس باید برای افتخار و عشق خودتان زحمت بکشید..

اما بحث الان هم سوای یک نفر بقیه دوستان در کمال آرامش و متانت بحث می کنند،ایرادی ندارد،بحث کاملاً فنی و منطقی ست.

بلی همه ی ما ایرانی هستیم و البته همه ی ما حقوق مساوی داریم.به نظرم بحث این موارد کاملاً به نفع همه هست چون من نوعی چه خواسته م رو به زبون بیارم چه نیارم اصولاً تو دلمه،
و چه بهتر که بگم و مسؤلین هم به فکر چاره باشند.

اگه استاد هم کم داشته باشند حاضرم به تنهایی تو کرسی همه ی دانشگاههای شمال غرب بشینم. :D

دوست عزیز حرف شما کاملا متین است و این دلیل فرهنگ سازی غلط قومیتی در کشورمونه ولی ما نمیتونیم این مسائلو به راحتی حللش کنیم چون متاصفانه در این باره فرهنگ غلط در کشورمون جا افتاده به خاطر همین قضایا به نظر من مطرح کردن این چنین مو ضوعات نیز در صورتی که کاملا درست است ولی باز باعث درگیری قومیتی می شود البته شاید من منظورتونو اشتباه فهمیده باشم به خاطر همین پوزش می طلبم

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز حرف شما کاملا متین است و این دلیل فرهنگ سازی غلط قومیتی در کشورمونه ولی ما نمیتونیم این مسائلو به راحتی حللش کنیم چون متاصفانه در این باره فرهنگ غلط در کشورمون جا افتاده به خاطر همین قضایا به نظر من مطرح کردن این چنین مو ضوعات نیز در صورتی که کاملا درست است ولی باز باعث درگیری قومیتی می شود البته شاید من منظورتونو اشتباه فهمیده باشم به خاطر همین پوزش می طلبم

نه خواهش میکنم،
به هر صورت دیدگاه دو نفر به یک موضوع یکسان شاید یکسان نباشد!
این یک قانون ریاضی ست و تغییر ناپذیر
شما یک نگاشت فرض می شوید و من نگاشت دیگر ،اصل تشابهمان نگاشت بودن است(انسان بودن)،اما تفاوت هایمان بسیار است(نگاشت پوشا،نگاشت دیفرانسل پذیر و ...)یعنی شرایط،موقعیت ها، و هزاران ویژگی های دیگر...

به روانشناسی نیز قابل تحدید است.

به هر صورت نظر من به عنوان فردی که قریب به دو دهه در آن تجربه علمی دارم اینست: با رعایت ادب و احترام به تمامی ملیت ها،آموزش فرهنگ و ادبیات و زبان مادری جزو ویژگی های جداناشدنی انسان هاست.چون چیزی ست که به ارث برده اند و امانتی ست که باید به نحو احسنت نگهدار آن باشند.این وظیفه در شرایط فعلی سنگین تر نیز می شود.

M.Ghane

متخصص شطرنج باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
نه خواهش میکنم،
به هر صورت دیدگاه دو نفر به یک موضوع یکسان شاید یکسان نباشد!
این یک قانون ریاضی ست و تغییر ناپذیر
شما یک نگاشت فرض می شوید و من نگاشت دیگر ،اصل تشابهمان نگاشت بودن است(انسان بودن)،اما تفاوت هایمان بسیار است(نگاشت پوشا،نگاشت دیفرانسل پذیر و ...)یعنی شرایط،موقعیت ها، و هزاران ویژگی های دیگر...

به روانشناسی نیز قابل تحدید است.

به هر صورت نظر من به عنوان فردی که قریب به دو دهه در آن تجربه علمی دارم اینست: با رعایت ادب و احترام به تمامی ملیت ها،آموزش فرهنگ و ادبیات و زبان مادری جزو ویژگی های جداناشدنی انسان هاست.چون چیزی ست که به ارث برده اند و امانتی ست که باید به نحو احسنت نگهدار آن باشند.این وظیفه در شرایط فعلی سنگین تر نیز می شود.

دوست عزیز من. نظر من نیز همانند شما این است که با رعایت ادب و احترام به تمامی ملیت ها،آموزش فرهنگ و ادبیات و زبان مادری جزو ویژگی های جداناشدنی انسان هاست اما من می گویم متاصفانه الان تو کشور ما احترام به تمامی ملیت ها و قومیت ها به خوبی اجرا نمیشه چون متاصفانه هر کسی قوم خودشو قوم برتر میدونه که این خیلی بده من میگم ما باید یکی باشیم تا ملتمون پیشرفت کنه چون اگه ملیت پیشرفت کنه قومیت نیز نا خود آگاه پیشرفت خواهد کرد شاید یه قومی واقعا قدیمی ترین تمدنو داشته باشه یا شاید یه قومی یه مزایای دیگه داشته باشه ولی اگه تمام این اقوام برای یک هدف بجنگن معنی داره البته من در حدی نیستم که بخوام در مورد این حرفها حرف بزنم ولی متاصفانه تو ایران الان همه دارن ساز خودشونو کوک میکنن که این به نظر من یعنی فاجعه

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره یا از این ور درست میشه یا از اون ور