پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

hosein noshi

عضو جدید
سلام خوبين
من حسين دانشجويي فوق ليسانس معماري از دانشگاه تبريز
مي خواستم بگم لطف كنيد دتيلهاي فوقرو واسم ميل كنيد ممنون ميشم
www.adel_kaboy@yahoo.com
تماس بگيريد 09143174707

melodi753

عضو جدید
History of landscape architecture

The history of landscape architecture is related to the history of gardening. Both arts are concerned with the composition of planting, landform, water, paving and other structures but:
  • garden design is essentially concerned with enclosed private space such as parks,gardens etc.
  • landscape design is concerned with the design of enclosed space, as well as unenclosed space which is open to the public town squares,country parks,greenways etc.
The Romans undertook landscape architecture on an extensive scale,and Vitruvius wrote on many topics (eg the layout of towns) which still concern landscape architects. As with the other arts, it was not until the Renaissance, that garden design was revived, with outstanding examples including the pleasure grounds at the Villa d'Este,Tivoli,Italy. The renaissance garden developed through the 16th and 17th centuries,reaching an ultimate grandeur in the work of André le Nôtre at Vaux-le-Vicomte and Versailles.

In the 18th century,England became the focus of a new style of landscape design. Figures such as William Kent,Humphry Repton, and most famously Lancelot 'Capability' Brown remodeled the great estate parks of the English gentry to resemble a neat and tidy version of nature. Many of these parks remain today. The term 'landscape architecture' was first used by the Scotsman Gilbert Laing Meason in the title of his book on The Landscape Architecture of the Great Painters of Italy(London, 1828). It was about the type of architecture found in landscape paintings. The term "landscape architecture" was then taken up by JC Loudon and AJ Downing.
Through the 19th century, urban planning became more important, and it was the combination of modern planning with the tradition of landscape gardening that gave Landscape Architecture its unique focus. In the second half of the century,Frederick Law Olmsted completed a series of parks which continue to have a huge influence on the practices of Landscape Architecture today. Among these were Central Park in New York, Prospect Park in Brooklyn,and Boston's so called Emerald Necklace park system.
Landscape architecture continues to develop as a design discipline, and has responded to many of the movements of design and architecture through the 20th century. Today, a healthy level of innovation continues to provide challenging design solutions for streetscapes,parks and gardens. The work of Martha Schwartz in the US,and in Europe designs such as Schouwburgplein in Rotterdam by the Dutch design group (West 8) are just two examples.
Ian McHarg is considered an important influence on the modern Landscape Architecture profession and land planning in particular. With his book "Design with Nature", he popularized a system of analyzing the layers of a site in order to compile a complete understanding of the qualitative attributes of a place. This system became the foundation of today's Geographic Information Systems (GIS). McHarg would give every qualitative aspect of the site a layer, such as the history, hydrology, topography, vegetation, etc. GIS software is ubiquitously used in the landscape architecture profession today to analyze materials in and on the earth's surface and is similarly used by Urban Planners, Geographers, Forestry and Natural Resources professionals, etc.
Duties Landscape architecture is a multi-disciplinary field, which includes:Geography,Mathematics,Science,Engineering,Art, Horticulture,Technology,Social Sciences etc. The activities of a landscape architect can range from the creation of public parks and parkways to site planning for corporate office buildings, from the design of residential estates to the design of civil infrastructure and the management of large wilderness areas or reclamation of degraded landscapes such as mines or landfills. Landscape architects work on all types of structures and external space - large or small, urban or rural, and with "hard"/"soft" materials, hydrology and ecological issues.

The breadth of the professional task that landscape architects collaborate on is very broad, but some examples of project types include:
  • The planning, form, scale and siting of new developments
  • Civil design and public infrastructure
  • Stormwater management including rain gardens,green roofs and treatment wetlands
  • Campus and site design for institutions
  • Parks,botanical gardens,arboretums,greenways, and nature preserves
  • Recreation facilities like golf,theme parks and sports facilities
  • Housing areas, industrial parks and commercial developments
  • Highways, transportation structures, bridges, and transit corridors
  • Urban design, town and city squares, waterfronts, pedestrian schemes, and parking lots
  • Large or small urban regeneration schemes
  • Forest, tourist or historic landscapes, and historic garden appraisal and conservation studies
  • Reservoirs, dams, power stations, reclamation of extractive industry applications or major industrial projects
  • Environmental assessment and landscape assessment, planning advice and land management proposals.
  • Coastal and offshore developments
  • Ecological Design any form of design that minimizes environmentally destructive impacts by integrating itself with natural processes.
The most valuable contribution is often made at the earliest stage of a project in generating ideas and bringing flair and creativity to the use of space. The landscape architect can contribute to the overall concept and prepare an initial master plan, from which detailed designs can subsequently be prepared. He or she can also let and supervise contracts for construction work, prepare design impact assessments, conduct environmental assessments or audits and act as an expert witness at inquiries on land use. He or she can also support or prepare applications for capital or revenue funding grants.

For the period before 1800 (see section on History, below), the history of landscape architecture is largely that of master planning. The first person to write of "making" a landscape was Joseph Addison in 1712. The term "landscape gardener" was invented by William Shenstone in 1754 but the first professional designer to use this term was Humphry Repton in 1794. The term "landscape architecture" was invented by Gilbert Laing Meason in 1828 and was first used as a professional title by Frederick Law Olmsted in 1863. Lancelot Brown, (also known as "Capability" Brown), who remains one of the best known "landscape gardeners" actually called himself a "place maker". During the nineteenth century, the term "landscape gardener" became applied to people who build (and sometimes design) landscapes and the term "landscape architect" became reserved for people who design (and sometimes build) landscapes. This use of "landscape architect" became established after the American Society of Landscape Architects was founded in 1899 and the International Federation of Landscape Architects (IFLA) in 1948.

hossin h2

عضو جدید
سلام
با تشکر از زحمات شما ،میخاستم بگم من نمی تونم این فایهالو دانلود کنم

shabnam_gh

عضو جدید
انشا الله یه روزی همین هنرمند بتونه کاری کنه که خون خواهر و برادرامون پایمال نشه.
به امید اون روز.;)

elnaz65

عضو جدید
سلام
من نیاز فوری به یه wall section دارم ،لطفاً اگه کسی نمونه داره برام بذاره.

ELAHE.R

عضو جدید
سلام....من در مورد آجر و کاشی شیشه ای هیچ اطلاعاتی ندارم و به شدت نیاز دارم.....کمکم کنید لطفا...
سلام شرمنده الان وقت ندارم ولي دوتا كتاب معرفي ميكنم ختما ميتوني يه چيزي پيدا كني
مصالح ساختماني نوشته سام فروتني
ومصالخ شناسي نوشته سياوش كباري;)

ELAHE.R

عضو جدید
عشق يا اجبار

عشق يا اجبار

سلام اين تايپكو مينويسم چون خيلي هم براي خودم پيش اومده هم براي دوستام
تاحالا شده به خودت بگي ا......ه اينم رشته بود من انتخاب كردم؟:(
تاحالا شده وسط راه ببريو به فكر تغيير رشته بيفتي؟:confused:
اصلا بگو ببينم با عشق وارد اين رشته شدي يا از سر اجبار؟:D
اگه يكيرو ببيني كه داره از اين رشته ميره چي كار مي كني ؟بهش مي گي اي ول كار درست و تو ميكني يا ازش ميخواي بيشتر فكر كنه و تجديد نظر كنه؟:que:
خوشحال ميشم تو اين بحث شركت كنين چون واسه من كه اول راهم خيلي اين سوالات پيش اومده
من خودم با عشق اومدم اين رشته يعني اگه معماري قبول نميشدم قيد دانشگاه و امسال مي زدم ويه سال ديگه مي خوندم اما با اين حال خيلي وقتا كم ميارم با خودم فكر مي كنم واي به حال اونايي كه به زور اومدن:cry:

sorena051

عضو جدید
منم با نظر كسي كه نميشناختمش رفتم رشته صنايع فلزي ولي مجبور شدم براي كارشناسي تغيير رشته بدمو برم مهندسي جوش......................

منم با نظر كسي كه نميشناختمش رفتم رشته صنايع فلزي ولي مجبور شدم براي كارشناسي تغيير رشته بدمو برم مهندسي جوش......................

:surprised:
اگه يكيرو ببيني كه داره از اين رشته ميره چي كار مي كني ؟بهش مي گي اي ول كار درست و تو ميكني يا ازش ميخواي بيشتر فكر كنه و تجديد نظر كنه؟:que:
خوشحال ميشم تو اين بحث شركت كنين چون واسه من كه اول راهم خيلي اين سوالات پيش اومده
من خودم با عشق اومدم اين رشته يعني اگه معماري قبول نميشدم قيد دانشگاه و امسال مي زدم ويه سال ديگه مي خوندم اما با اين حال خيلي وقتا كم ميارم با خودم فكر مي كنم واي به حال اونايي كه به زور اومدن:cry:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم

من قبلا دانشجوی کارشناسی ریاضی بودم . اما تغییر رشته دادم و اومدم معماری . (البته فقط یک ترم خونده بودم )

احساس کردم با روحیات سازگاری نداره .

البته من از بچگی به معماری خیلی علاقه داشتم . عشق معماری بودم . اما اول ریاضی قبول شدم .

چون رشته ام ریاضی بود ؛ وقتی وارد رشته معماری شدم ؛ هیچی از این رشته نمی دونستم . و ترم اول دانشگاه واقعا برام سخت بود.

من تا اون موقع نقشه نکشیده بودم . با اتوکد کار نکرده بودم و .... .

یادمه برای کشیدن یه شیت کار . چندتا کتاب ترسیم دور ورم میذاشتم و شروع می کردم به کشیدن . اینقدر نقشه هام رو پاک می کردم که کثیف میشد و دوباره میکشیدم .

تا راپیدی کردن رو یاد بگیرم 10000 کالک رو خراب کردم . یادمه همون موقع پیش خودم گفتم که خیلی اشتباه کردم که رشته ام رو عوض کرد و پشیمون شدم .

اما ترسم از اینکه هیچی بلد نیستم و تازه اومدم توی یه رشته جدید ؛ خیلی بهم کمک کرد. باعث شد خیلی کتاب بخونم و تلاشم رو دو برابر کنم .

از ترم 2 درسم خیلی خوب شد. ترسیمم خیلی عالی شد و پرسپکتیوهای که هیچ کس نمی تونست بکشه تو کلاس ؛ من می کشیدم . از همون موقع هم تشویق استادهام شروع شد و باعث شد که بفکرم که من هم استعدادهایی توی این رشته دارم و بعد احساس کردم چقدر معماری رو دوست دارم .

الانم میگم که واقعا رشته ام رو دوست دارم . خــــــــــیلی زیاد.

اگه کسی هم ببینم که میخواد این رشته بره ؛ با تمام وجودم تشویقش می کنم .

ELAHE.R

عضو جدید
سلام دوست گلم

من قبلا دانشجوی کارشناسی ریاضی بودم . اما تغییر رشته دادم و اومدم معماری . (البته فقط یک ترم خونده بودم )

احساس کردم با روحیات سازگاری نداره .

البته من از بچگی به معماری خیلی علاقه داشتم . عشق معماری بودم . اما اول ریاضی قبول شدم .

چون رشته ام ریاضی بود ؛ وقتی وارد رشته معماری شدم ؛ هیچی از این رشته نمی دونستم . و ترم اول دانشگاه واقعا برام سخت بود.

من تا اون موقع نقشه نکشیده بودم . با اتوکد کار نکرده بودم و .... .

یادمه برای کشیدن یه شیت کار . چندتا کتاب ترسیم دور ورم میذاشتم و شروع می کردم به کشیدن . اینقدر نقشه هام رو پاک می کردم که کثیف میشد و دوباره میکشیدم .

تا راپیدی کردن رو یاد بگیرم 10000 کالک رو خراب کردم . یادمه همون موقع پیش خودم گفتم که خیلی اشتباه کردم که رشته ام رو عوض کرد و پشیمون شدم .

اما ترسم از اینکه هیچی بلد نیستم و تازه اومدم توی یه رشته جدید ؛ خیلی بهم کمک کرد. باعث شد خیلی کتاب بخونم و تلاشم رو دو برابر کنم .

از ترم 2 درسم خیلی خوب شد. ترسیمم خیلی عالی شد و پرسپکتیوهای که هیچ کس نمی تونست بکشه تو کلاس ؛ من می کشیدم . از همون موقع هم تشویق استادهام شروع شد و باعث شد که بفکرم که من هم استعدادهایی توی این رشته دارم و بعد احساس کردم چقدر معماری رو دوست دارم .

الانم میگم که واقعا رشته ام رو دوست دارم . خــــــــــیلی زیاد.

اگه کسی هم ببینم که میخواد این رشته بره ؛ با تمام وجودم تشویقش می کنم .
ممنون منم ترم دومم اگه بخوام يه پرسپكتيو بكشم اونقدر اينترنتو زيرو رو ميكنم تا يه چيز به درد بخور پيدا كنم اميدوارم كردي بازم ممنون;)

sia0000

عضو جدید
سلام دوست من
اي بابا اين كه شد بهروز
ميدوني من كار ميكنم تا حالا شده ازش خسته شم ولي يه ساعت نشده دوباره تشنهء كارم شدم
به كسي هم پيشنهاد ندادم بياد تو كار ما چون ميدونم از پسش بر نمياد به جاي ثواب كباب ميشه

به نظر من اگه رشته تحصيليت رو دوست داري و تو زمينه كار و زندگي برات كم نميذاره بهش بچسب
يعني نگاه كن ببين اصلا كار ديگه اي هست كه توش موفق باشي ؟
و بيشتر از معماري ارضاع كنه تو رو

انشاء الله شاد و پيروز باشي

ارشیتکت86

عضو جدید

1_نه تا حالا نگفتم این چه رشته ای بود انتخاب کردم برعکس هر وقت به رشته ام فکر میکنم

خدا رو شکر میکنم:w16:

2_اصلااااااااامن 1سال پشت کنکور عمرمو گذاشتم تا به عشقم برسه حالا کجابرم؟؟:w19:

3_باعشق من از اول دبیرستان به عشق معماری درس خوندم ورفتم ریاضی فیزیک بعدم

شاید جالب باشه که بگم رتبه سال دومم خیلی خوب بود ولی خووب معماری شهرمون

که قطبه نمیخورد:crying2: ولی من کوتاه نیومدم رفتم پیام نور ولیییییییییییی معماری:victory:

4_من انتخاب کردم علاقه خودمو دیدم وانتخاب کردم حالام راضیم :w17:

5_حالام هر وقت دوستام میگن این چه رشته ای شب تاصبح بیداری3 روز3 ساعت خوابیدن

و..... میگم من از رشته ام راضیم با همه سختی اش

6_رضایت از رشته یه نعمته

ELAHE.R

عضو جدید
1_نه تا حالا نگفتم این چه رشته ای بود انتخاب کردم برعکس هر وقت به رشته ام فکر میکنم

خدا رو شکر میکنم:w16:

2_اصلااااااااامن 1سال پشت کنکور عمرمو گذاشتم تا به عشقم برسه حالا کجابرم؟؟:w19:

3_باعشق من از اول دبیرستان به عشق معماری درس خوندم ورفتم ریاضی فیزیک بعدم

شاید جالب باشه که بگم رتبه سال دومم خیلی خوب بود ولی خووب معماری شهرمون

که قطبه نمیخورد:crying2: ولی من کوتاه نیومدم رفتم پیام نور ولیییییییییییی معماری:victory:

4_من انتخاب کردم علاقه خودمو دیدم وانتخاب کردم حالام راضیم :w17:

5_حالام هر وقت دوستام میگن این چه رشته ای شب تاصبح بیداری3 روز3 ساعت خوابیدن

و..... میگم من از رشته ام راضیم با همه سختی اش

6_رضایت از رشته یه نعمته
خوش به حالت كه هدفتو انتخاب كردي و حتما موفق ميشي:gol:

ELAHE.R

عضو جدید
سلام دوست من
اي بابا اين كه شد بهروز
ميدوني من كار ميكنم تا حالا شده ازش خسته شم ولي يه ساعت نشده دوباره تشنهء كارم شدم
به كسي هم پيشنهاد ندادم بياد تو كار ما چون ميدونم از پسش بر نمياد به جاي ثواب كباب ميشه

به نظر من اگه رشته تحصيليت رو دوست داري و تو زمينه كار و زندگي برات كم نميذاره بهش بچسب
يعني نگاه كن ببين اصلا كار ديگه اي هست كه توش موفق باشي ؟
و بيشتر از معماري ارضاع كنه تو رو

انشاء الله شاد و پيروز باشي
سلام دوست عزيز خيلي كنخكاو شدم بدونم شغلت چيه كه هر كسي انجام بده كباب ميشه:warn:

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست گرامی:gol:...............عزیز من چون این رشتمو دوست داشنم اول همینو انتخاب کردم چون کار کردن با نرم افزارهای 3d و نقشه کشی را دوست داشتم اگه جز این رشته بود بله به سوالات شما می رسیدم;):):gol:

hadi manafi

عضو جدید
سلام به همه
من داداش بزرگم 8 سال قبل از كنكور من معماري بود و من اين رشترو هر روز ميديدم و بيشتر عاشقش ميشدم و از زمان دبيرستان هم تو دفترش كار مي كردم و خودمم با تمام عشق و علاقه اي كه مي تونه تو وجود يه آدم باشه اين رشته رو انتخاب كردم و خوندم . حالام اصلا نمي تونم فكرشو بكنم كه اگه معماري نمي خوندم چيكار بايد مي كردم .
اما الان يه چيزي كه هست كه منو آزار ميده و اون پذيرش بيرويه و بدون كنكور اين رشته تو آموزشگاههاي آزاده كه فقط و فقط به نظر شخصي خودم ارزش اين رشترو آورده پايين و نگراني براي آينده ي اين رشترو بيشتر كرده . اما به قول برادرم از وقتي كه اين رشته از ارشد پيوسته دراومد بايد انتظارشو داشتيم .
اما به هر حال اميدوارم همه اونايي كه با عشق و علاقه اومدن معماري موفق و پيروز باشن و به اميد روزي كه هر معمار ايراني حرفي براي گفتن داشته باشه

ELAHE.R

عضو جدید

سلام دوست گرامی:gol:...............عزیز من چون این رشتمو دوست داشنم اول همینو انتخاب کردم چون کار کردن با نرم افزارهای 3d و نقشه کشی را دوست داشتم اگه جز این رشته بود بله به سوالات شما می رسیدم;):):gol:
يعني چون اين نرم افزارارو دوست داشتي ولي تا اونجا كه من ميدونم معماري بيشتر ذهن خلاق و دست قوي ميخواد:confused:

Hosein Kian

عضو جدید
عشق یا اجبار

عشق یا اجبار

سلام...برای من معماری مثل این بود که اول میری خواستگاری یه نفر بعد ازدواج میکنی و بعد عاشق طرفت میشی.

من اول از معماری هرگز خوشم نمیومد.اما وقتی که دوره کاردانی نیمه هاش بود کمکم خوشم اومد الته اون شب بیداریاش پدر ادمو در میاره.

اما خوشم اومد و حالا هم که کارشناسی هستم امیدوارم یکی از بهترینها باشم.

من دوست داشتم کارگردانی بخونم و اون ایده هایی که در غالب شخصیتهای داستان بود ه توی فیلمنامه پیاده کنم .
حالا هم خیلی دوس دارم ایده هامو توی طرحهای خودم که یه اثر میتونه باشه غالب گیری کنم.

اصلا" معماری یعنی عشق و معماری که بی عشق کار کنه اثرش شبیه یه اثر معماری نیس.

باید با دلت کار کنی و گرنه تو طرحت اصلا" به فکر رمپ معلولین نیستی.

معماری یعنی تو یعنی من یعنی ایران.........

ELAHE.R

عضو جدید
سلام...برای من معماری مثل این بود که اول میری خواستگاری یه نفر بعد ازدواج میکنی و بعد عاشق طرفت میشی.

من اول از معماری هرگز خوشم نمیومد.اما وقتی که دوره کاردانی نیمه هاش بود کمکم خوشم اومد الته اون شب بیداریاش پدر ادمو در میاره.

اما خوشم اومد و حالا هم که کارشناسی هستم امیدوارم یکی از بهترینها باشم.

من دوست داشتم کارگردانی بخونم و اون ایده هایی که در غالب شخصیتهای داستان بود ه توی فیلمنامه پیاده کنم .
حالا هم خیلی دوس دارم ایده هامو توی طرحهای خودم که یه اثر میتونه باشه غالب گیری کنم.

اصلا" معماری یعنی عشق و معماری که بی عشق کار کنه اثرش شبیه یه اثر معماری نیس.

باید با دلت کار کنی و گرنه تو طرحت اصلا" به فکر رمپ معلولین نیستی.

معماری یعنی تو یعنی من یعنی ایران.........
امیدوارم روز به روز موفق تر شی و همین طور عاشق تر از نظرت ممنون;)

maryam_030

عضو جدید
از اون موقع ه یادمه هدفم معماری بود و شکر خدا قبول شدم..
وقتی نتایج اومد فقط رشتم رو دیدم نه شهرستانی که قبول شدم.
ترم 4 هستم هر روز سخت تر و سنگین تر میشه نیاز به تلاش بسیاااااار زیاد داره . با این حال اگه به عقب برگردم بازم معماری انتخاب میکنم.
موفق باشی. من به این جمله خیلی اعتقاد دارم.

حتی اگه سفوری سعی کن بهترین باشی.

موفق باشی

ELAHE.R

عضو جدید

>سلام دوست و همکار عزیز

منم مثل شما گاهی به این نتایج میرسم ولی عشق به این رشته هیچ وقت نذاشته این دلسردی از 1 ساعت بیشتر طول بکشه

با تمام وجود ادامه بده و امیدوار باش
موفق باشیییییییی

:gol:از راهنماییت ممنون امیدوارم همین طور با امید ادامه بدی:gol:
و همیشه موفق باشی;)

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش اول دبیرستان من گفتم میخوام برم معماری(هنرستان)مامان بابام گفتن نه برو ریاضی دخترم ضرر نمیکنی(دروغ میگفتن دوست داشتم جلوتر باشم)من هم حرف گوش کن:w05:رفتم ریاضی.
موقع انتخاب رشته مشاورم گفت برو هر رشته شهری که دوست داری بنویس بیار.مامانم گفت شهرستان ننویس من دوست ندارم بری شهرستان من باز هم گفتم چشم.خلاصه اینکه کل انتخابهای من شد سه تا:w17:
در آخر هم سراسری معماری قبول نشدم.جوابا که اومد من نشستم گریه کردن:w04:.بابام گفت سراسری رو بیخیال برو آزاد:w14::w14:خلاصه اینکه من بعد از چهرسال به آرزوم رسیدم و الان هم حتی یه سر سوزن هم پشیمون نیستم.فقط به هرکی که معماری خونده گیر میدم چیکار کردی دستت قوی شد:w05:همش دنبال بیشتر فهمیدنم.وقتی میبینم پایینتر از بقیه است کارام خودمو میکشم تا به اونا برسم.خلاصه اینکه همه ی زندگیم شده طراحی نقاشی و رقابت(همه ی اونایی که دوسشون دارم).
به هرکس که میرسم میگم نرو معماری(بذار رقیب بازار کار کم شه خوب:w17:)مخصوصا اونایی که میدونم معماری یکی از هزار رشته ایه که میپسندن:confused:بهشون میگم که سختیاش خیلی بیشتر از اونیه که شنیدن و اونا هم پشیمون میشن:w11:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا