روشن‌فکر قرن ایران کیست ؟

آراز ائل سس

اخراجی موقت
به نظر شما چه کسی شایسته عنوان " روشنفکر قرن ایران " می‌باشد، لطفاً فقط نام یک نفر را بنویسید.

1- شهید مطهری

2- جلال آل احمد

3- دکتر علی شریعتی

4- شهید بهشتی

شما آزاد هستید که هر شخص دیگری حتی اگر در این لیست نیست را انتخاب نمایید.
روشنفکران زیادی در کشور ما آغازگر حرکت و تغییر بوده‌اند ضمن احترام به همه روشنفکران ،آزادانه و با احترام به سلائق هم با هم برترین روشنفکر قرن را انتخاب کنیم ،.
حتی الامکان از دادن توضیحات خوداری فرمائید.

هیچکدام

Mkvisual

عضو جدید
به نظره من فعلا در میانه تمامه کسانی که در قید حیات هستند دکتر محمود احمدی نژاد یکی از روشنفکرترین افراده .

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی می دونه اصلا روشنفکر یعنی چی ؟

به نطر من کسی که جمله ای بگه که انسان رو به پاکی دوران تولد برگردونه ... جمله ای روشن فکرانه گفته

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست .. هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود .... صحنه پیوسته به جاست

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استاد شهید مرتضی مطهری در نظریه پردازی دینی و بعضا سیاسی
شهید بهشتی در نظریه پردازی سیاسی و کار تشکیلاتی

جلال آل احمد هم به عنوان روشنفکر قبول دارم.

البته روشنفکر قرن یکی دیگس در اصل که اگه بگم سیاسی میشه!!!!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کی تاحالا مطهری بیسواد روشنفکر شده و ما خبر نداشتیم.

شهید مطهری و شهید بهشتی
دکتر شریعتی هم زیاد در موردشون اطلاعات نداشتم و ندارم
فقط مقالاتی که در موردشون خوندم ارائه ی نظریه ی پروتستانتیزم اسلامی بود که نپسندیدم.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که به شهید مطهری صرفا به خاطر اینکه به قول خودمون عمامه سرشه بودنن چندی بار کتابای ایشون رو از دم از بازار جمع کردن ویرایشش کردن

مثلا مباحث اقتصاد اسلامی که باعث شد ایشونو یه مدت منزوی نیگه دارن

jolie

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر علی شریعتی

آخرین ویرایش:

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان باز هم تاکید میکنم که لطفا وقتی اسم کسی رو میگید تو همون پست یا پست بعدی شخص یا اشخاصی رو تخریب نکنید
داریم دوستانه نظرمون رو میگیم

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه کسی می گوید که گرانی شده است؟
دوره دوره ارزانی است ! دل ربودن ارزان ! دل شکستن ارزان ! دوستی ارزان ! دوشمنی ها ارزان! چه شرافت ارزان! آبرو قیمت یک تکیه نان ! و دروغ از همه چز ارزانتر! قیمت عشق چقدر کم شده است قیمت آب روان ! و چه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان ... :cry:

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با شریعتی خیلی موافقم
ولی با اینم موافقم که
ظاهرا هیشکی اینجا چیزی از مطهری نمیدونه
من چند تا کتاب از مطهری خوندم به نظرم خیلی جاها نظرش با شریعتی یکیه.اختلاف نظراش با شریعتی بیشتر به خاطر مشکلات شخصیه.نه به خاطر طرز تفکرش!

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطهري رو بيشتر مي پسندم

اونايي كه ميگن هاشمي روشنفكره باس عرض كنم ايشون سياس هست نه روشنفكر. سياس با روشنفكر زمين تا آسمون فرق ميكنه. اگه يه نظر سنجي باشه كه بزرگترين سياس كيه قطعا هاشمي يكي از گزينه ها مي تونه باشه